Tscheu-la Ling popelt ternploeg vindt ijs fan Thialf te bros WM Ongekend sterk veld in kader sportuitslagen Sort" Principe-akkoord IOC/Noord-Korea Medaillekansen Leidse zwemmers EcidoeSomant VRIJDAG 13 FEBRUARI 1987 PAGINA 7 KONINGEN FANDI ,A LUMPUR FC Gro- hoopt voor de komende seizoenen te kunnen be ien over Fandi. In Kuala »ur kwam de club van trai- Jacobs tot overeenstem- 12^40 met de speler, die al eerder 12I00 Seizoenen bij FC Groningen 12.00 [e. Het is overigens de fionl ^chting arbeidsza- [5'2Q bestemming voor de trans- is'50 gl verlenen. Jan van den 14.50 r van FC Utrecht is met i100jdellijke ingang uitgeleend [ïïjitesse. De 26-jarige verde- 14^50[komt aan het einde van dit io!i0h bij de eredivisieclub niet 19.80 in aanmerking voor con- ec" irlenging. Burgemeester wil PSV-Aja\ op later tijdstip EINDHOVEN De burgemeester van Eindho ven heeft het KNVB een brief geschreven waarin hij voorstelt de voetbaltopper PSV-Ajax zondag 15 maart niet om 14.30 uur maar om 19.00 uur te spelen. Dit heeft een woordvoerder van de burge meester gisteren meegedeeld. De burgemeester wil de wedstrijd niet 's middags laten doorgaan omdat dichtbij het PSV-stadion in Eindhoven een grote woonbeurs wordt gehouden. De inzet van politie voor deze beide evenementen tegelijkertijd is volgens de burgemeester niet mogelijk. Boven dien brengt de voetbalwedstrijd een verhoogde risico voor de openbare orde met zich mee. De burgemeester houdt niet vast aan 19.00 uur als begintijd, maar wil dat die in ieder geval enkele uren na 14.30 valt. Ajax had al in een eerder sta dium laten weten weinig te voelen voor verlating van de wedstrijd vanwege „Europa Cupverplich tingen de woensdag er op". KLASSIEKER OOK NIET INROUBAIX PARIJS De klassieker Parijs-Roubaix, de koninginnerit van het voorseizoen, begint al jaren niet meer in Parijs. Compiègne is dit voorjaar weer de startplaats van de rit door de Hel van het noorden". Dit jaar, op 12 april, zal de klassieker voor het eerst ook niet meer eindigen in Roubaix. Het stadsbe stuur van Wasquehal, een voorstad van de Noordfranse plaats, heeft voor een bedrag van 300.000 francs (ruim 100.000 gulden) de finish gekocht van de organisatie. De aan komst op de wielerbaan van Roubaix wordt vervangen door een finish op een breed, recht eind van 900 meter in de straten van Wasquehal. In de koers van dit jaar zijn vol gens mededelingen van de organisatie 29 stukken kasseien opgenomen, met een totale lengte van 53 kilometer. Zaalvoetballers missen finale LA CORUNA Het Neder- landse zaalvoetbalteam heeft de finale van het internationa le toernooi van La Coruna ge mist. In de halve finales ver loor Oranje na strafschoppen van België. Na de reglementai re speeltijd was de stand 1-1. In de beslissende serie zeven- meterpogingen schoot Arts mis. Nederland was door een doelpunt van Faber op voor sprong gekomen, maar kon die niet vasthouden. In de eind strijd speelt België tegen Span je. Nederland treedt voor het duel om de derde plaats aan tegen Brazilië. LAUSANNE Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft gisteren een principe-akkoord bereikt met Noord-Korea over de Olympische Zomerspelen van 1988. Deze worden voor het overgrote deel in de Zuid- koreaanse hoofdstad Seoel gehouden. Pjongjang krijgt de organisatie van twee volledige sporten, tafeltennis en boogschieten, en mag voorts bij het wielrennen de 100 kilometer-ploegentijdrit organiseren en wedstrijden uit de voorronden van het voetbaltoernooi. Waar Noord- Korea nu genoegen mee heeft genomen, werd vorig jaar nog als volstrekt ontoereikend van de hand gewezen. De Noordkoreaanse autoriteiten eisten officieel acht takken van sport, maar lieten doorschemeren, dat zij met zes genoegen zouden nemen. Bij dit streven werden ze ge steund door de Sovjet-Unie. PLAN VOOR NIEUW STADION VITESSE ARNHEM Als de plannen van een projectontwikkelaar doorgaan ver huist de Arnhemse eerste-divisieclub Vitesse eind 1989 naar een gloed nieuw stadion in het zuidelijk stads deel. Dat stadion moet worden ont wikkeld volgens het stramien van Galgenwaard in Utrecht, dat door de zelfde projectontwikkelaar (Matser) tot stand kwam. Het gaat om een sta dion met zevenduizend zitplaatsen en vijfduizend staanplaatsen, alles ge heel overdekt. Het project vergt 35 miljoen, waarvan het stadiongedeelte 13 a 14 miljoen gulden opslokt. Vol gens Jaap Sipman, vice-voorzitter van de stichting Betaald Voetbal Vi tesse Arnhem, is de financiering op 1,5 miljoen gulden na rond. 54.0 i6.i Vierduizend ter snert wr publiek üalf-hal sJERENVEEN Vierdui- 30 id liters snert, honderd '2%/? bier, 23.000 blikjes «3r en frisdranken in de- de orde, een aantal 3501ïnppotten en een uitge- 107.tóer assortiment voe dingsmiddelen ligt pan- ir. „We zijn er hele- 11 op berekend, zowel ir de warme als de kou kant", aldus Henny 'rei, de man die ver- woordelijk is voor de •sterking van de mens vert ens het WK schaatsen 29,7 Heerenveen. teravond begon een 15|gi eg van vijftien man 1/ t de laatste voorberei dt gen. Dat betekende on- meer dat nadat de Fly- ,'o/ hun ijshockeywedstrijd en de Kemphanen uit idhoven hadden vol- \d de halvloer moest 'en herschapen. Met van de vloer en aankleding hoopt men rgenochtend om acht klaar te zijn. Geduren- beide WK-dagen is een loeg van honderd in touw, die verdeeld ?r een twintigtal posten reen van het natje en jgje kan voorzien. ist de koek en zopie-Sr wordt nog 47 Jrtai snertwagens inge- en staat er een tien jterslang buffet ter be- %kking in de ijshockey- 24 innen een straal van ftig meter zijn er voor- iingen getroffen, ter- we ook nog langs de iunes lopen. Het is voor echt afwachten hoe de sen op dit binnenge- «pen reageren. Voor de maal kunnen we volledig ingerichte s gebruiken", aldus kei, die heel wat ma- kan vullen. „Onze \delijke organisatie ver- a]tgt op tweehonderd lo- ir (|j'es zo'n 46.000 maaltij- t hr Per dag. Variërend fa[jn de 800 maaltijden in \Bijlmerbajes in Amster- digh tot die op de ministe- 1 is van Onderwijs en We elschappen, Binnenland- kteiZaken en Justitie. Wat i firtevenementen betreft jvdbben we vorig jaar de fficfkampioenschappen in imhsterdam verzorgd en an P/i dit jaar ook naar de J in Assen T HEERENVEEN Bij nadere kennismaking was de Nederlandse kernploeg gisteren niet erg te spreken over de kwaliteit van het ijs van het Thialf-ovaal. De wereldtitelstrijd - aangekondigd als het toernooi van de wereldrecords - zou wel eens geen enkele mondiale topper kunnen opleveren. „Ik verwacht het in ieder geval niet", verklaarde wereldkam pioen Hein Vergeer, die zaterdag en zondag zijn titel verdedigt. De kernploeg had zich enige dagen teruggetrokken op de bui tenbaan in Haarlem, ver weg van de drukke voorbereidingen in Heerenveen. „Twee maanden geleden was het ijs van betere kwaliteit", herinnert Gerard Kemkers zich. Ook Leo Visser en Henri Kraayenbos, de twee andere deelnemers aan het toernooi, zijn van mening dat"de indoorpiste niet in optimale staat ver keert. De algemene mening luidt dat het ijs te bros is. Kemkers- :„Het is te zacht. De baan was veel beter tijdens de wereldbeker wedstrijden in november. Waarschijnlijk was het beter geweest indien er een nieuw ijsvloertje was gelegd". Vergeer: „Momenteel zie ik Karlstad op de vijf kilometer hier nog geen 6.52 rijden". Hein Vergeer heeft zich na zijn onttroning als Europees kam pioen bijna dagelijks gemeld bij Ted Troost. De Rotterdamse haptonoom was er bij toen Vergeer drie weken geleden in Trondheim zijn titel verloor. Troost zal dit weekeinde in Heer enveen opnieuw in de buurt zijn, als de 25-jarige Haastrechter zijn wereldtitel verdedigt. Troost kijkt toe en zal pas na afloop desgevraagd ingrijpen. „Ik voel me nu ontspannen. Het verlies van mijn wereldtitel zou mij meer doen dan de nederlaag in Trondheim. Ik ben nu echt ontspannen, in Noorwegen \yas ik dat niet". Leo Visser komt overigens geheel hersteld aan de start. Acht da gen voor de wereldtitelstrijd liep de 21-jarige Haastrechter tij dens de training een lichte achillespeesblessure op. Door fysio- therapeutische hulp heeft de nummer vijf van de Europese titel strijd in Trondheim geen last meer van het ongemak. Althans niet bij het schaatsen. „Ik voel nog wel wat pijn bij het lopen. Maar die beweging zal ik in Heerenveen zo veel mogelijk beper ken". DEN HAAG Tscheu-la Ling pelt relaxed, onder uit gezakt op de tweezits- bank, een sinaasappel. Hij probeert met deze zuid vrucht zijn gammele ge voel te verdrijven. „Grie perig gevoel", meldt hij, voor zich uit starend. Uit stel van zijn rentree bij FC Den Haag, in compe titieverband? „Dat zal niet hierdoor zijn. Als je weg bent, ga ik lekker onder de groene dekens. Niet onder de groene zo den, hoor", voegt hij er lachend aan toe. „Nee, morgen ben ik weer fit. Bovendien, ik heb het druk met zaken doen. Niet meer zo, dat ik geen tijd heb voor voetbal, maar toch....". De nevel die nog over het tijdstip van zijn officiële ren tree bij FC Den Haag hangt neemt de 31-jarige eigenaar van modezaken in kurkkle- ding niet weg. „Dat bepaalt de technische leiding. Of ik er klaar voor ben? Vanaf 5 janu ari heb ik elke dag getraind. Ook in de weekeinden, zij het dan voor mijzelf. Acht kilo's kwijt inmiddels. Ach, echt te zwaar was ik niet. In mijn ge wone kleding zag ik ook niet dat ik zwaarder was gewor den na die maandenlange pe riode zonder voetbal. Toch is het beter dat ik het kwijt ben, je moet het anders maar met je mee dragen". „Maar of ik al zo ver om vol uit te gaan, te presteren, weet ik niet. Ik heb al zo vaak een situatie meegemaakt, dat ik vooraf dacht: ik ga een we reldwedstrijd spelen omdat ik mij topfit voel, maar dat ik als een krant voetbalde. Maar. ik heb ook geweldige potjes ge speeld hoewel ik mij vooraf allesbehalve fit voelde". Zonder contract Zich realiserend dat een defi nitieve verbintenis voor zowel FC Den Haag al voor hemzelf een grote gok is zegt hij te hebben aangeboden zonder contract te beginnen. „Daar had de voorzitter, Stoop, wel oren naar. Als het wat wordt dan is 1 maart de streefdatum om over een contract te pra ten. Het liefst wil ik natuur lijk zondag tegen Sparta de 1 WW Xn/Wr V- Wf y ••;u/ yS if ï'MbKS '.1 1 J n m 1 ap ■ghassr Tscheu-la Ling en technisch directeur Pim van de Meent (rechts) op de training van FC Den Haag. sterren van de hemel spelen, dat ik kan zeggen: hier ben ik! Dat het zo zal gaan ver wacht ik niet. Je moet het op bouwen: conditie en wed strijdritme opdoen. Daarna denk ik aan passeerbewegin gen en snelheid. De meeste conditie krijg je trouwens door het spelen van wedstrij den. Afgelopen zondag tegen Voorburg vrat dat blubber- veld enorm aan mijn conditie. Stel dat ik tegen Sparta in een situatie kom, dat ik achter el kaar vijf sprints moet trek ken, reken maar dat ik dan echt moe ben. Dat zal over twee maanden toch niet het geval zijn! Aan de andere kant is het zo dat ik behalve technische vaardigheden ook andere kwaliteiten heb. Rou tine inmiddels, ik heb toch wel het één en ander meege maakt na Ajax, Panathinai- kos, Olympique Marseille en Feyenoord". Vedette Dus FC Den Haag kan in Tscheu-la Ling een in één persoon verenigde vedette en routinier verwachten? „Ve dette, routinier", herhaalt hij zijn schouders ophalend, „op dit ogenblik voel ik mij een gewoon iemand. Ik moet eerst wat laten zien. Ik wil wel toe geven dat ik bij FC Den Haag aan het begin van mijn loop baan een aankomende vedette was en het bij Ajax inderdaad was. Wat dat is? Iemand, die iets speciaals heeft, waar de mensen voor komen. Ja, ik deed inderdaad aparte din gen". Hij begint te grijnzen, steekt zijn arm omhoog en wenkt. De gebaren die zijn genoeg om de herinnering op te roepen aan Manchester United-Ajax, een Europa- Cupduel in een bomvol Old Trafford. Toen, in absolute topvorm verkerend, dolde hij met internationaal gelouterde opponenten naar hartelust, stuurde hen met series schaarbewegingen allesbehal ve de goede kant op, speelde hen de bal door de benen en daagde hen gebarend uit hem naderbij te komen en dwong zelfs bij de meest fanatieke supporters van de Mancuni ans bewondering af. De ken merken van een vedette wa ren trouwens in het prille be gin van zijn carrière zicht baar. Toen trouwe supporters van FC Den Haag in hem iets bijzonders ontdekten volgden zij de wedstrijden aan de kant waar Ling speelde. Ling daar op inhakend: „Loof (FC Den Haags toenmalige assistent trainer, red.) maakte me er op attent, dat aan „mijn kant steeds meer mensen gingen staan. Bij Ajax ging het pre cies hetzelfde. Contact met mijn supporters? Niet in die zin van je na afloop in een speciaal, bomvol café laten zien zoals in België gebeurt. Maar bij Ajax was er wel eens „contact", ook als ik niet draaide. Dan begonnen zij heel langzaam te roepen van „Tscheueueue-laaaa-Ling". En verrek, dat hielp, die men sen tilden je over het „dode" punt heen. Zij lieten het be grip supporter in zijn ware gedaante uitkomen. Maar ik ook het omgekeerde meege maakt daar. Ruud Geels was nota bene vier jaar achter el kaar topscorer, toen het even minder ging klonk het mas saal „Kale, kale, kale". Overigens, ook Tscheu-la Ling kende mensen, die zich aan hem ergerden. Ómdat hij niet meeverdedigde bijvoor beeld. Hij grijnst weer en zegt: „Ik heb onlangs een verhaal over Coen Moulijn gelezen. Die zei zeer tot mijn genoe gen, dat het een gebrek aan intelligentie is als een pure aanvaller meeverdedigt. Joh, voetbal is zo'n eenvoudig spelletje. Als je het maar ziet. Niet blind op het doel af, de volle trechter in, maar over de vleugels, ruimte scheppen. Dan kom je vroeg of laat in een positie om te scoren. Dat lukte destijds bij FC Den Haag vooral met Henk van Leeuwen. Nu zou het zo kun nen gaan met Remco Boere. Bij Ajax kwam alles er het meest uit. Ajax is ook het bes te voetbalbedrijf dat ik ken. Dat blijft volgens mij ook zo. Als je daar bent, móet je win nen. In de wedstrijd, op de training. Zeven jaar heb ik dat aan den lijve ondervon den. Prachtig hoor, jaren later die film terugdraaien, 't Mooiste wat er is". Meer ingezeten Hieraan toevoegend verklaart hij alles wat de voetballerij kan bieden wel te hebben meegemaakt. Na wat tegengas geeft hij toe, dat er méér inge zeten had bij een meer serieu ze houding. „Nu verdiep ik mij overal meer in. Dat was vroeger inderdaad niet het geval, maar alles kwam mij ook min of meer aanwaaien. Alles paste in mijn leven als stukken van een puzzel in el kaar. Alleen vorig jaar bij Feyenoord zat het even tegen. Toen werd ik voor het eerst van mijn leven een paar keer letterlijk uit de wedstrijd ge schopt met langdurige blessu res van dien. In het begin ging het in Rotterdam goed met mij. Beenhakker, toen nog bondscoach, kwam nog naar mij toe en zei: „Tscheu, klasse. Het gaat top, ik houd je in de gaten". Op de vraag of de veertien- voudige international'nog aan Oranje denkt, pakt hij demon stratief een sinaasappelschil en bekijkt deze grijnzend. Hij ontbloot zijn tanden als schertsenderwijs de Oud-In ternationals, Nieuwjaarsdag, de Koninklijke HFC worden bedoeld. „Ik ben er nog niet voor gevraagd. Moet ik mij daarvoor aanmelden? Zal ik dat wel doen? Gaat het Sjaak Swart zijn plaats kosten. Nou, dan wordt de wereld afgebro ken. Dat verzeker ik je". FRANS LEERMAKERS Tonsterscore r PSV'ers kerfCIO PSV heeft gis- srvipnd op Corsica het oefen- De fegen Ajaccio met 8-0 ge- jit jen. De Corsicaanse ploeg nst in de tweede divisie van :rijk. LEIDEN In Emmen wor den dit en komend weekeinde de Nederlandse Winterkampi oenschappen zwemmen ge houden. Aan dit zesdaagse evenement, er wordt ook van avond en volgende week vrij dagavond gezwommen, nemen ongeveer 300 zwemmers deel, waaronder de ploegen van De Zijl/LGB en LZ'86. De kampi oenschappen zijn voor wed- strijdzwemmend Nederland van groot belang, omdat op grond van de resultaten, selec ties worden samengesteld die deel gaan nemen aan inter landwedstrijden. De hele Ne derlandse zwemtop zal op deze kampioenschappen dan ook actief aanwezig zijn. Voor De Zijl/LGB komen bij deze kampioenschappen twaalf deelnemers in het wa ter. LZ'86 neemt deel met zes zwemmers. Beide ploegen zijn optimistisch over ae kansen op medailles. Kandidaten voor eremetaal namens De Zijl zijn Robert Jansen (200 en 400 meter wis selslag), Niels Ouwerkerk (100 en 200 meter vlinderslag) en Maaike Parrel (100 meter vlin derslag en 100 meter vrije slag). Ook bij de estafettes denkt De Zijl in de prijzen te vallen. Voor De Zijl komen bij de estafettes (4 maal 100 meter schoolslag en 4 maal 100 en 200 meter vrije slag) Robert Jansen, Niels Joor, Marco Blokpoel, Marco Kerkvliet, Eelco Parrel en Onno Regens- burg in het water. Ingrid van Veen maakt op de 100 meter vrije slag grote kans uitgeno digd te worden voor een acht- landentoernooi. Ze moet zich daarvoor op die afstand bij de eerste vijf klasseren. LZ'86 denkt medaillekansen te hebben met Nancy Kijk in de Vegte (200 meter vlinderslag), Antoine van Weerde (100 en 200 meter schoolslag) en Pauli ne Statstra (100 en 200 meter rugslag en 200 en 400 meter wisselslag). Sneeuwgebrek houdt Ton Rueck thuis DEN HAAG Sneeuwgebrek in Zuid-Duitsland is er de oor zaak van dat langlaufer Ton Rueck komend weekeinde kan thuisblijven. De Wassenaarse lange afstand-specialist zou morgen deelnemen aan de zo genaamde Walder Cup, een langlauftocht over honderd ki lometer. Rueck kreeg gister middag van de organisatoren te horen dat in de omgeving van startplaats Schonach te weinig sneeuw ligt om de 500 deelnemers op de lange latten te laten starten. Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de gisteren gehouden trekking voor de sportprijs- vraag midlotto 6a zijn als volgt: Midlotto 6a: winnende reeks: 2 - 5 - 15 - 18 - 23 - 25. reserve- getal 16. Deelnemers: 470.575. Inleg: f. 1.783.536,--. Prijzengeld: f. 847.179,60. Cijferspel 6a: winnend getal: 724167. Extra prijzen op getal: 50851. Strandloop LEIDEN De Leidse Atle tiek Vriendenkring Holland houdt zondag een strandloop bij de Wassenaarse Slag. Er wordt gelopen over 2, 4, 8 en 12 kilometer. De start van de loop is om 11 uur. Inschrijving op het laatste parkeerterrein links, Wassenaarse Slag. Deel name kost f 2,50 (tot 14 jaar) en f 3,50. UITGEEST Met een bijna ongekend sterke be zetting voor een kader- toernooi, is gisteren in Uitgeest het nationaal kampioenschap anker-ka der 71/2 van start gegaan. Erkende lijn-specialisten als Jos Bongers, Jan Ar- nouts, Piet Vet en Dick Jaspers, geven in de Noor hollandse plaats allemaal acte de presence. Zelfs titelverdediger Willy Steures is, op aandringen van zijn werkgever, in Uitgeest aanwezig. En dat terwijl de Nijmegenaar zijn biljart al ge ruime tijd geleden heeft ver kocht. De enige ontbrekende topper is Hans Vultink. Maar zelfs hij had al aangekondigd' in het geval dat één van de tien deelnemers zou afvallen, bereid te zijn de organisatie uit de brand te helpen. Maar die hulp had Uitgeest helemaal niet nodig. Zoals er eigenlijk nauwelijks een hel pende hand nodig is geweest. Nadat Deventer de organisatie van het toernooi terug had ge geven, of was afgenomen, had Uitgeest slechts drie weken nodig een evenement op poten te zetten. Dat lukte omdat de Noordhollandse plaats erva ring genoeg had, financiële steun kreeg van de biljartbond en de eis van een sterk deelne mersveld zag gehonoreerd. Bij dat laatste speelde zeker mee dat er in Mollerusa een Euro pees vervolg komt. Zelfs Jan Arnouts kwam naar Uitgeest. En er was voor de kastelein uit Etten-Leur aan leiding genoeg het titeltoer- nooi het titeltoernooi te laten. Hij kreeg namelijk deze week te horen dat zijn tweede plaats Van der Ven en Bongers (rechts) testen voor hun onderlinge par tij het biljart. schap driebanden, toch niet voldoende was voor deelne ming aan de Europese titel strijd in Waalwijk. Naast Christ van der Smissen besloot de KNBB, om de organisatie tegemoet te komen, Rini van Bracht als tweede Nederlander aan te wijzen. Slechts als de Wailwijker zich via het prof circuit nog weet te plaatsen, is de kans voor deelneming van Arnouts aanwezig. De getergde Arnouts bleek een vervaarlijk opponent. In zijn eerste partij sinds tijden in het 71/2, bezorgde hij de voor ei gen publiek spelende Piet Vet een diepe teleurstelling. In ze ven beurten zegevierde Ar- nouss. BILJARTEN NK 71/2 in Uitgeest Eerste ronde groep A: Burgman (Baarn)-Maarsman (Rotterdam) 250- 70/, Koorevaar (Dordrecht}-Haver- mans (Zundert) 250-189/8, Koore- vaar-Maarsman 250-145/12, Haver- mans-Steures 250-186/9. Stand: 1. Koorevaar 2 4 120 25.00, 2. Burgman 1 2 181 50.00, 3. Havermans 2 2 114 25.82, 4. Steures 1 0 64 20.66, 5. Maarsman 2 0 63 12.64. Groep B: Bongers (Nijmegen)-Van de Ven (Eindhoven) 250-122/12, Arnouts (Et- ten-Leur)-Vet (Berkhout) 250-165/7. Tweede ronde groep B: Bongers-Vet 250-22/2, Van de Ven-Jaspers 250- 19/3. Stand: 1. Bongers 2 4 113 35.71, 2. Arnouts 1 2 90 35.71, 3. Van de Ven 2 2 149 24.80, 4. Vet 2 0 72 20.77, 5. Jaspers 1 0 12 6.33. BIATHLON WK Lake Placid 20 kilometer: 1. Frank-Peter Rötsch (Odl) 1.00.00,40 (1 foutschot), 2. Josh Thompson (Vst) 1.00.51,00 (1). 3. Jan Matous (Tsj) 1.01.15,30 (0), 4. Valeri Medvetsev (Sov) 1.02.00,10 (2), 5". Joeri Kaskarov (Sov) 1.02.35,90 (2). 6. Tapio Piiponen (Fin) 1.02.52,70 (0). WIELRENNEN GP Antibes 1. Glaus (Zwl) 133 kilometer in 3 uur 17 minuten en 25 seconden, 2. Mottet (Fra) z.t., 3. Pirard (Ned) op 1.15, 4. Lilholt (Den) z.t., 5. Philip (Gbr) z.t., 8. Knetemann (Ned) op 4.20. Profronde Albacete (Spa) 1. Arntz (Ned) 154 km in 3.37,39, 2. Rivera (Spa) z.t., 3. Balboa (Spa) op 5 sec, 4. Angel Iglesias (Spa), 5. Zaballa (Spa), 6. Cassini (Ita), 7. Garde (Fra), 8. Magio (Spa). 9. Moreda (Spa), 10.Navarro (Spa). SKIËN WK langlaufen Oberstdorf 30 kilometer: 1. Wassberg (Zwe) 1 uur, 23 minuten 30 seconden, 2. Kar- vonen (Fin) 1.26.24, 3. Majböck (Zwe) 1.26.55, 4. Kirvesniemi (Fin) 1.27.18, 5. Ulvang (Noo) 1.27.55. 56. Krouwel (Ned) in 1.46,9; 61. Puijk (Ned) 1.52,43,8. ATLETIEK Wedstrijden in Madrid Heren: 1500 meter: 1. Abascal (Spa) 3.44,15, 2. Rowland (Gbr) 3.45,54, 3. Druppers (Ned) 3.45,90, 4. Hidalgo (Spa) 3.47,54, 5. Silva (Por) 3.49,79, 6. Kroon (Zwe) 3.49,82, 6. Borghans (Ned) 3.49,98. 400 meter: 1. Kitur (Ken) 48,19 se conden, 2. Alonso (Spa) 48,26, 3. Vis serman (Ned) 48,39. 3000 meter: 1. Gonzales (Spa) 8.05,53, 2. Dee (Gbr) 8.07,90. 3. An ton (Fra) 8.08,28, 7. Kulker (Ned) 8.10,08. Hoogspringen: 1. Sjöberg (Zwe) 2.37 meter, 2. Zvara (Tsj) 2.35. Dames: 60 meter: 1. Nelli Cooman (Ned) 7,18 seconden. 2. Blanca La- cambra (Spa) 7,37, 3. Yolanda Diaz (Spa) 7,43 Verspringen: 1. Edine van Heezik (Ned) 6.47 meter (evenaring nationaal record), 2. Agata Karczmarek (Pol) 6.38. 1500 meter: 1. Elly van Hulst (Ned) 4.19,94, 2. Fatima Aouam (Mar) 4.21,21, 3. Mayte Zuniga (Spa) 4.22,12. SQUASH NK Amsterdam Eerste ronde damesenkelspel: Hoog- endoorn (Hilvarenbeek)-Den Bleker (Amsterdam) 9-0,9-0,9-1, Beumer (Amsterdam)-Debus (Amsterdam) 9- 6.9-0,9-2, Remijnse (Den Haag)-Wea- re (Warmond) 9-0,9-0,9-4, Peters (Westervoort)-Florissen (Ede) 9-3.9- 1.9-5, Houben (Rotterdam)-Fleur (Amsterdam) 9-4,9-2.10-9. Van Hoorn (Veldhoven)-Monsma (Amsterdam) 9- 1,9-5,9-1, Sommers (Westervoort)- Peters (Den Haag) 9-2.9-10,9-7.5-9.9- 1, Houtsma (Woerden)-Holla (Den Haag) 9-3,9-1,9-1. Herenenkelspel: Frieling (Wester- voort)-Remijnse (Den Haag) 9-3,9- 6,9-7, Wolters (Amsterdam)-van Alten (Driebergen) 9-4,9-6,9-7, Smit (Zeve- naar)-Buit (Amstelveen) 9-4,9-5,9-2. Vertogen (Alphen a.d. Rijn)-van Heu- men (Amsterdam) 9-0.9-4,9-2, Schef- fer (Wijk bij Duurstede>-Heskes (Am sterdam) 9-1,9-1,9-0, Cune (Tllburg)- Klippel (Den Haag) 6-9.9-3.9-6,3-9.9- 2. Noordhuis (Den Haag)-Cune (Am sterdam) 9-3,9-2.9-7, Van der Pluym (Amsterdam)-Van Bolderik (Amster dam) 9-3,9-1,9-2, De als tweede ge plaatste Rick Zandvliet trok zich terug wegens een acute hernia. VOLLEYBAL Dames eredivisie: Su- dosa - Lycurgus 3-2 (15-13, 13-15, 15-13, 4-15, 15-7). Duel eerder bij 2-2 gestaakt. Vijfde set alsnog gespeeld. ZAALVOETBAL Int. toernooi Coruna Halve finales: Spanje-Brazllie 4-2, Ne- derland-Belgie 1-1 (België wint na strafschoppen). Zevende plaats. Ver enigde Staten-ltalië 5-3. Vijfde plaats: Hongarlje-Portugal 7-5.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7