brengt bij Maya rouwproces op gang IO/TELEVISIE EeidócSotwant )RDT ARTHUR VAN „EASTENDERS" OOIT WEER GEZOND VAN GEEST? VRIJDAG 13 FEBRUARI 1987 PAGINA 17 (Van onze correspondent Roger Simons) )EN - De Britse acteur Bill Trea- alias Arthur van het populaire feuilleton „EastEnders", is de Brit- ters tot nu toe het antwoord schul- Tiiifbleven op de vraag die hen nu al pijnigt: Komt Arthur zijn huidige ;n {inzinking nog ooit te boven? aniTreacher liet wel horen, dat zijn anj in „EastEnders" nog niet zijn ge- rdaï,Mijn BBC-contract voor dit pro- ia loopt nog minstens een jaar," aljpte hij aan praatshowman Terry De afleveringen van „EastEnders" die door de VARA op de buis worden gebracht, zijn al erg oud. In Groot-Brittannië heeft dit feuilleton nu een punt bereikt waarop Arthur wordt ver pleegd in een zenuwinrichting. Hij gaat zwaar gebukt onder schuldgevoelens, omdat zijn dief stal van spaargeld waarmee hij de huwelijks- kosten van zijn dochter heeft betaald, aan het licht is gekomen. Arme permanent werkloze Arthur is er prak tisch stapelgek van geworden. Terry Wogan merkte op: „Als het een film was en geen tv-fe- uilleton, dan zouden sommige van de scènes die je als zenuwzieke Arthur in EastEnders hebt gespeeld je een Oscar opbrengen!" Bill Treacher is een heel eenvoudige man, zelf afkomstig uit Oost-Londen. Hij heeft twee kin deren. „Mijn achtjarige dochter Sophie houdt er helemaal niet van dat haar daddy op de buis erg ongelukkig is". „Mijn zoontje Jamie (12) kijkt ook liever niet. En mijn moeder, die 88 is, begrijpt er niets meer van. Toen ik in een bepaalde scène als een dwaas zat te schudden en te beven, riep ze uit: "Kijk toch eens aan, is die nu helemaal gek geworden?" „Maak je geen zorgen, moeder," zei mijn broer, „Bill speelt toch maar toneel!" "Moeder kwam brommend uit haar fauteuil en trok zonder verdere commentaar al om kwart voor acht naar bed. Dit was een duidelijk teken dat wat ze gezien had haar niet beviel. Bij een andere gelegenheid, toen ik in het feuilleton wat rondlummelde op het plein voor de Old Vic, riep moeder verontwaardigd uit: "Wat hangt-ie daar nu weer rond? Zou hij niet beter een baan zoeken?" Bill Treacher zegt dat zijn vertolking van Ar thur bij miljoenen kijkers een gevoelige snaar schijnt te treffen. „Ik krijg stapels brieven," vertelde hij Wogan. "Sommige ervan zijn erg droevig. Mensen schrijven mij dat hen precies hetzelfde is overkomen. Vrouwen en moeders doen lange, trieste verhalen over hun ecmge- noot of zoon, die al jaren zonder werk zit." Bill is zelf niet ongevoelig voor de ellendige si tuatie waarin Arthur van „EastEnders" zich be vindt. "Op een zaterdagavond kwam ik na een vermoeiende week thuis van de studio. Ik nam een drankje en zat wat te praten met mijn vrouw, de kinderen waren al naar bed, er» plots begon ik te huilen. Ik voelde mij rot omdat Ar thur er zo slecht aan toe was!" 'r «fRSUM Mensen 5e8[ en kunnen eikaars zijn. Op die gedach- een nieuwe serie tv-spelen van de Als titel en uitgangs tan voorop: „Twee Vanavond op Ned. 122.45 uur worden die tensen gespeeld door 'an Dyck en Marlous die als Maya en An tng gesprek een stok- tuwproces op gang In vijf volgende en istaan telkens twee an- msen naast elkaar in Ide levenssituatie. ng<5 j tya en An gaat het om drama, dat in een ze iamenpraat in schijnba- ervlakkigheid uiteinde- rusfcr psychologische lagen roben tot een oplossing oonDe moeder Maya ver- Ie ^ar kind aan de dood en tot een apathie, die op begint te druk- tdifriendin An tast haar ij ogen verdriet af en vindt e bing om de verstarring te mo^en. imjge het gevoelige onder- ?esh dit spel zal na afloop tmer worden getoond ih in geval van pëVsoon- tblematiek na afloop taien. om een echt drama irdt niet zichtbaar in de van die twee inen. Toch maakt de direct al duidelijk, v^ve er hier niet over uit- eej, maar regisseur Eric ik creëerde een situatie ir men als kijker direct de problematiek be- raakt. an Dyck en Marlous A staan ervoor in dit mf juiste sriaren te raken. Linda van Dyck als Maya. Zij doen dit met grote natuur lijkheid, wekken niet de in druk te acteren, een spelletje te spelen. Twee vriendinnen die met elkaar mentaal tot diepgang komen, wederzijds ontdekkingen doen en eigen lijk ook gezondmakend op el kaar inwerken. In ingehouden toets en toon. Meer tastend dan toetastend, niet ingrijpend, maar op de duur doortastend. Gesprekken tussen mensen kunnen inderdaad processen met verstrekkende gevolgen op gang helpen. Schrijverscollectief Alle zes spelen zijn geschreven door het schrijverscollectief, dat eerder voor de IKON werkte en dat wordt gevormd door Hugo Heinen, Willem Capteyn en Carel Donck. Zij vullen elkaar op gelukkige Marlous Fluitsma als An. wijze aan. De een beschikt over gevoel voor drama, de ander toont zich een bedreven dialogenschrijver, de derde houdt de echtheid van het ge geven in het oog. Dit laatste gebeurt na grondige research, onderzoek vooraf. Zo heeft men voor Maya en An over de moeder die haar zoontje ver loor de vereniging geraad pleegd die rouwende ouders opvangt en verder helpt. Voor telkens twee acteurs zocht de IKON bewust naar bekende namen en gekwalifi ceerd talent. „Minder konden we niet doen", zo vertelt tv-di- recteur Wim Koole. „We zit ten tegenover de TROS met visueel geweld of Ivo Niehe op die vrijdagavond. Daar moeten we iets tegenover zetten. Wil lem Nijholt heeft het druk ge noeg, maar wilde zijn talent graag toetsen aan de thema tiek van de tv-dominee, die zijn persoonlijk leed niet los kan maken van zijn werk en er daardoor ongeschikt voor wordt. Elisabeth Andersen zat veertig jaar in de bus en haar staan momenteel ,andere ple zierige bezigheden voor ogen dan weer acteren. Toch liet zij zich ertoe verleiden de rol op zich te nemen van de gepen sioneerde lerares die zich door een vitale zestiger alsnog op sleeptouw laat nemen. Zo kwamen we aan nog meer goede acteurs, terwijl we voor jeugdige rollen scholeA hebben afgelopen". De keuze voor deze serie met telkens twee mensen naast el kaar werd mede bepaald door de financiële en facilitaire si tuatie van de IKON. Het ont breekt de IKON momenteel aan geld en mogelijkheden om andermaal een breed drama met meerdere acteure en een grote verscheidenheid aan lo- katies op te zetten. Roeiend met de rieman waarover men momenteel de beschikking heeft, kwam men tot de ge dachte van een serie spelen in beperkte opzet, de directe ont moeting tussen twee mensen, waarin processen op gang kunnen worden gebracht. Wim Koole noemt dit behalve een spelen met bescheiden middelen niet minder de ver wezenlijking van een IKON- idee. Mogelijk kunnen de spel situaties achteraf in de huiska mers leiden tot een vorm van meditatie binnen het gezin, het aftasten van de eigen om standigheden aan de hand van het vertoonde. Ook daarom zijn er verhalen gekozen, waarin zowel jongeren als ou deren meespelen. De leeftijden van de acteurs variëren tussen de 16 en de 60 jaar. Er wordt niet steeds zwaar aan getild. Er zitten ook luchtige afleve ringen bij met nochtans een ernstige ondergrond. Zo zoekt een 16-jarige jongen, enigszins eenzaam, contact via de adver tentie. Hij krijgt dan te maken met een jonge moeder met wie hij samen de problemen des le vens begint om te spitten. Daar is door de IKON en het schrijverscollectief naar toe gewerkt. Niet alleen een serie, die bij wijze van tijdverdrijf bekeken kan worden, maar ook naar diepere lagen bij de kijker tast. Mogelijk verschaft dit inzicht in de eigen situatie. En kan het leven leefbaarder worden. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 TROS 15.35 Ro8co leest voor 15.55 De stop en step show, kin derserie over verkeersvei ligheid 16.20 Bassie en Adriaan en het geheim van de schat kaart, kinderserie. Afl. 6: De valstrik. Adriaan komt met een plan om de B&A Boys in de val te laten lo pen 16.45 TROS Pop Formule, pop programma vanuit disco theater 'Escape' in Am sterdam. Presentatie: Lin da de Mol en Jeroen Soer NOS 17.30 Ur6-Joumaal TROS 17.46 TROS Sport, sportmagazi- ne 18.10 TROS Wondere 'Wereld (4), informatieve serie met Chriet Titulaer. Onderwer pen: een stoel op luchtkus sens, een WC-bril met in gebouwde spoeling en föhn, een sportschoen met ingebouwde computer e.a. TELEAC 18.30 Cursus Biotechnologie. Les 9: Penicilline TROS 19.00 Alt, Amerikaanse comedy serie. Afl. 7: Heimwee naar Rhonda. De zevende ver jaardag van Brian doet Alf terugverlangen naar zijn laatste verjaardag op Mel- mac en zijn grote lieve Rhonda 19.25 Mini Stars (4), muzikaal amusementsprogramma waarin kinderen hits op nieuwe Nederlandse tek sten zingen. Presentatie: Tom Mulder NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht TROS 20.28 Moordspel, serie van zes spelprogramma's waarin een panel van bekende Nederlanders en het pu bliek een moord moeten oplossen. Afl. 3: Vermist op zee. Met o.a. Marlous Fluitsma, Adrienne Klei weg en Frederik de Groot. Presentatie: Ron Brand- 22.08 STER-reclun* 22.15 TROS Aktua, actualitei tenrubriek met aandacht voor het Koninklijk werk bezoek aan de Antillen. Verder een reportage over overwinteraars. Jaarlijks verhuizen 150.000 tot 200.000 ouderen tijdens de wintermaanden naar Spanje om daar de kou van ons land te ontvluch ten. Veel van hen gingen in het verleden totaal on voorbereid op stap en kwamen in de problemen, door onvoldoende taal kennis, door eenzaamheid of door medische proble men 22.50 TROS tele-thriller Onze Ouwe, Duitse politieserie met Rolf Schimpf in de hoofdrol. Afl.: De aanslag. Commissaris Kress weet de 60-jarige Alfons Ahlert ervan te weerhouden zelf moord te plegen. Er staan hem echter wel nog de no dige dramatische gebeur tenissen te wachten NOS 23.55 Journaal 00.00 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 ffi Jeugdjournaal 19.00 Journaal NCRV 19.12 Dit is Disney, tekenfilm magazine met nieuwe avonturen van Mickey, Do nald en Goofy 20.10 It's all in the game, spel- programma voor scholie ren waarin de computer centraal staat. Presenta tie: Hans Brian 21.00 Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Ray Calletano wordt afgezet als hoofdinspecteur en zint op genoegdoening. Ren- ko's auto wordt gestolen en hij lijkt medeplichtig te worden in een zaak van verzekeringsfraude 21.45 Kerk vandaag, actualitei tenrubriek over kerk en sa menleving 22.10 Gesprek met minister president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 IBTwee mensen, serie van zes tv-spelen over ont moetingen tussen twee mensen. Afl. 1: Maya en An, geschreven door Carel Donck, Hugo Heinen en Willem Capteyn. Met Mar lous Fluitsma en Linda van Dyck. Er wordt gebeld. Maya doet de deur open en schrikt. Ze staat oog in oog met de man die ander half jaar eerder haar zoon heeft doodgereden (zie el ders op deze pagina) 23.31 Bericht van de Wilde Gan zen NOS 23.33 Nieuws voor doven 23.38-01.15 Twenty three paces to Baker Street, Ameri kaanse speelfilm uit 1956 van Henry Hathaway. Met o.a. Van Johnson, Cecil Parker en Maurice Den- ham. Philip Hammon, een blinde toneelschrijver, vangt een gesprek op over een ontvoering, die bin nenkort zal plaatsvinden. Hij licht de politie in, maar die gelooft hem niet. Dan besluit hij zelf op onder zoek uit te gaan j#uw# in teletekst k Tak, kleuterprogramma Snorkels, tekenfilmserie er kleine wezentjes die on- water leven Hitparadeprogramma de bingo-clip van de overzicht van de top 50 n studiogast. Presentatie: Brard en Pè Vermeersch tiending door derden 'Ajogrsmme-overzicht einde van een imperium nd of Empire). Engelse docu- ireserie over de tanende invloed in de overzeese ibieden. Afl.: Ghana [tra-time, sportmagazine asrlando ma non troppo. Fred ouwers praat met vollyballer ïs Dehaen over muziek. Etta Cameron, zang. Protopopescu, piano, het Vanhaverbeke, De Solis- van Vlaanderen o.l.v. Ru- Werthen en het BRT Jazz- ist o.l.v. Bob Porter 5 Nieuws en Coda "•Z M [MÖ- >1. migrantenmagazine Marokkanen „...n en dochtera (Sons and ie lughters), Australische tv-se- Wayne staat een huwelijk r ssen Jill en John in de weg. Isrmezzo. Le Cygne, van lint Saens, uitgevoerd door de Beenhouwer, plano en E. leyens. cello (herh.) ihin (58), Japanse tv-serie ogramma-overzicht euws serbericht widam, videospelletje liére, filmnieuws met Jo York 1997 (Escape from bw York), Amerikaanse leelfilm uit 1981 van John penter. Met Kurt Russell, van Cleef, Ernest Borgnine a. In het New York van 1997, verworden is tot een gi- itische ommuurde gevange waar drie miljoen misdadi- verblijven, stort een vlleg- neer met aan boord de esident van de Verenigde Hl) wordt gevangen ge- door de misdadigers, kn van hen moet hem gaan ivrjjden Filmspot, achtergrond- formatie bij de filmactualiteit srrsfours week-end iel Odeon, spelprogramma rand Ecran: L'Exorclste II: lérétique (The Heretic), 'rikaanse speelfilm uit 1977 John Boorman. Met o.a. ichard Burton. Linda Blair en lise Fletcher. De priester lip Lamont blijft pogingen in de demon die bezit heeft lomen van Regan te ontslui- n a. Nutste nieuwe iel efl.30 Rox Box, popprogram- la met Ray Cokes 15.20 Tagesschau 15.30 Famïliereise, een Duits gezin gaat op vakantie 16.23 Freitag, der 13., documentaire over bijgeloof 17.10 Julia und der Rentenkavalier, tv-serie. Afl.: Die lustige Witwe 17.15 ARD-Sport extra. Wereldkam pioenschappen skiën. Noordse combinatie 17.45 Tageschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Galerie der Comics, serie over tekenfilms. Afl.: Von Asterix bis Eisenherz 19.00 (3 WWF-Club, amusements programma gepresenteerd door Marijke Amado 19.57 Programma-overzicht 20.00 (DTagesschau 20.15 CBDie Frau in Rot (The woman in red). Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Gene Wilder. Met Gene Wilder, Kelly Lebrock, Judit Ivey e.a. Reclame-ont werper Teddy Pierce raakt he lemaal van slag als hij bij toe val het fotomodel Charlotte ontmoet. Hij zal en moet haar veroveren. Gelijktijdig wil hij de oppaésende huisvader spelen 21.40 Plusminus, economisch maga zine 22.30 Tagesthemen, met o.a. Bericht aus' Bonn 23.00 Sportschau, met o.a. de We reldkampioenschappen skiën. Noordse combinatie 23.25 Nicht von slechten Eltem (Rich kids). Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Robert M. Young. Met Trini Alvardo, Jeremy Levi. Kathryn Walker e.a. Paul Philips en zijn vrouw Madeleine proberen kramp achtig voor hun dochter Fran- ny te verbergen wat zij zelf al lang weet: hun huwelijk is stuk. Franny zoekt troost bij haar schoolvriend Jamle, wiens ou der al gescheiden zijn. Hun prille romance eindigt abrupt wanneer de ouders erachter komen 01.00 Tagesschau 01.05 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 13.55 Die Sporlreportage. Wereld kampioenschappen skiën van uit Oberstdorf, de Noordse combinatie. Commentaar: Tho mas Herrmann en Georg Tho- ma 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann, vrijetijds- magazine. Vandaag: Carnaval in Valencia, Spanje. Presenta tie: Gerd Mausbach 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Ein Engel auf Erden (Highway to heaven). Amerikaanse tv-se rie met Michael Landon, Victor French e.a. Afl.: Splel mlt dem Feuer 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandcorresponden ten 20.15 Wer erschoss Boro? Misdaad- spel uit de serie 'U bent de commissaris', waarbij kijkers naar de oplossing kunnnen ra den. Met Ernst Schröder. Dirk Galuba, Edda Selppel e.a. Re gie: Alfred Weidenmann. Hoofdcommissaris Klausen en zijn rechterhand Hausmann zijn niet de benijden: ze moe ten de moord op Borowitz op lossen, een man die geen vij anden lijkt te hebben. Toch loopt het aantal verdachten al snel op tot twaalf 21.55 Heute-Joumal 22.20 Aspekts, cultureel magazine 23.00 Die Strassen von San Fran cisco, Amerikaanse politieserie met Karl Malden. Michael Dou glas. Meredith Baxter e.a. Afl.: Tödliche Stille 23.50 III Eine Schwarze Robe für den Mörder (Une robe noir pour un tueur). Franse speel film uit 1980 van José Giovan ni. Met Annie Girardot. Claude Brasseur, Bruno Cremer e.a. Simon Risler wordt wegens de moord op de corrupte politie functionaris Maréchal ter dood veroordeeld. Hij weet echter te vluchten en zoekt hulp bij zijn verdedigster Florence Nat. Zij helpt hem verder, maar Simon blijkt zo zijn eigen methoden te hebben om zijn onschuld te bewijzen 01.30 Heuta DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus geschie denis. Afl.: Maatschappelijke problemen in de DDR na 1945 18.30 Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Abenteuer Natur Blumen, Tiere, Trëume, reportage over de natuur in de Vogezen 21.00 Kulturmetropolen, documen taireserie over grote steden. Afl.: Lissabon 21.45 In den Tëtern der Hoffnung, reportage over de in de laatste drie jaar ontstane technologi sche centra in Noordrijn-West- falen 22.15 In bester Gesellschaft, tv-se rie met Giselle Pascal, Wolf Roth, Pierre Michael e.a. Afl.: Alte Llebe. De verhouding tus sen Constance Dussault en Giovanni Ferrari breekt hen op. Beiden worden van ver schillende kanten gechanteerd. Bovendien duikt ook hun dochter Alexandra op 23.00 Was FlOgal hat, flisgt, tv-fllm van Heinz Vegh. met Hilke Ruthner. Justus Neumann. Jo hanna Teicht e.a. Een Weense familie is op vakantie naar Joe goslavië. Onderweg krijgen zij autopanne in een kroatisch dorp. Ondanks de taalbarrière kunnen de familieleden zo goed met de dorpsbewoners opschieten, dat zij niet meer verder willen trekken, noch naar huis teruggaan 00.10 Laatst# nieuws CE Ondertiteling vla TeleTekst. E) Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■E Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending fn orginele versie met ondertitels. ^jngelanc^ BBC 1 17.20 Jackanory 17.25 Secrets out, spelprogramma 18.00 CENewsround extra, nieuws- magazine voor de jeugd 18.10 [EGrange hill, kinderserie 18.35 Fax, Informatief programma voor kinderen 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 (EBlankety Blank, amuse mentsprogramma 21.10 CEDynasty, Amerikaanse tv- serie met John Forsylhe, Linda Evans e.a. Afl.: Romance 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 CERockcliffe's babies, politie serie met Ian Hogg, Alphonsia Emmanuel. Martyn Ellis e.a. Afl.: Ghetto blasters 23.20 The Kiss, documentaire waarin de kus aan een nader onder zoek wordt onderworpen 00.10 The late film: The bad news bears go to Japan, Ameri kaanse speelfilm uit 1978 van John Berry. Met o.a. Tony Cur tis. Jackie Earl Haley en Tomi- saburo Wakayama 01.40 Weerbericht BBC 2 17.25 Embassy World Indoor Bowls 17.55 One is fun, kookrubriek 18.10 Horizon, populair wetenschap pelijk magazine. Afl.: Bettle- heim (2. herh.) 19.00 Embassy World Indoor Bowls 19.40 Australian Cricket. World Cup finales 20.30 Ebony, gevarieerd magazine met o.a. een reportage over Marcus Garvey, een Jamai- caan die een scheepvaartlijn voor zwarten naar Amerika op zette. Verder een gesprek met soulmusicus Luther Vandross 21.00 On the road, informatieve se rie 21.30 Gardeners' World, tuinierru briek 22.00 Indelible evidence, gedramati seerde documentaireserie over de onderzoekmethodes van de gerechtelijke laboratoria. Pre sentatie: Ludovlc Kennedy. Afl.: Gaslight 22.30 Arena, serie culturele docu mentaires. Afl.: The confes sions of Robert Crumb, portret van de geestelijke vader van o.a. Fritz the Cat 23.30 Newsnight, actaliteiten 00.15 Weerbericht 00.20 Embassy World Indoor Bowls 01.05-02.25 Ida Lupino-cyclus: Be ware my lovely, Amerikaanse speelfilm uit 1952 van Harry Horner. Met Ida Lupino, Ro bert Ryan. Taylor Holmes e.a. ITV 17.20 17.45 18.00 18.15 18.45 19 00 21.30 22.00 23.00 23.30 00.30 01.30 T-Bag bounces back Alias the Jester Bellamy's bugle Blockbusters, spelprogramma Nieuws About Anglia, regionaal maga zine The Newlywed game Murder, she wrote, misdaad serie My husband and I Yesterday's dreams Nieuws Cross question International darts Late night final SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films. Bovendien een schaak wedstrijd tussen Jannes van der Wal en DJ Kat. Presenta tie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 E Mr. Ed, comedyserie met o.a. Alan Young. Connie Hines en Leon Ames. Afl.: OW Sway- back 18.30 Hazel, Amerikaanse comedy serie met Shirley Booth In de hoofdrol 19.00 Three's Company, comedyse rie. Afl.: Jack the giant killer 19.30 The New Dick van Dyke Show, comedyshow. Afl.: Eve rything From A-Z 19.55 The New Candid Camera Show 20.25 Emerald Point N.A.S., drama serie rond een vliegbasis. Met o.a. Dennis Weaver. Susan Dey en Maud Adams 21.20 Ask Dr. Ruth, programma over sex. huwelijk en relaties 21.50 B The Untouchables, mis daadserie met o.a. Sherwood Price en Ed Nelson. Afl.: Une of Fire 22.40 El Monsters of rock, met Mick Wall (herh.) 23.25 0 Here comes the weekend, met Anthea Turner (herh.) 00.25-01.00 dl Young, Free Sing le, met Gary Davles (herh.) SUPER CHANNEL 17.00 (3 Countdown, popprogram- ma met Adam Curry 18.00 Under the mountain, docu mentaireserie. Afl.: Assault 18.30 Pushing the Limits, documen taireserie. Afl.: Breath of white water 19.00 Busman's Holiday, beroepen- quiz met Julian Pettifer 19.30 Wild World, natuurfilmserie. Afl.: Day of the zebra 20.30 The Orchestra, muzikale co medyserie 21.00 Silent Reach, tv-fllm 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport, sportmagazine met o.a. aandacht voor bas ketbal 23.30 (3 Music Special: Late night romantics 00.00 (3 Rox Box, tweetalig poppro gramma gepresenteerd door Ray Cokes 01.00 [3 Erik de Zwart 02.00 13 Amanda Redington 03.00 13 Martin Buchannan 04.00 [3 Music Box live, poppro gramma met Simon Potter 05.00 13 Countdown, met Adam Curry 06.00-07.00 [3 The Face TV 5 16.05 Les desous chics de Paris, amusementsprogramma rond Jane Birkin 17.10 Bijoux, cailloux, fous, docu mentaire over mineralen 17.50 Calibre, misdaadmagazine 18.00 Rècréation 18.40 Des chiffres et des lettres, kinderprogramma 19.00 Les fiances du Rhftne, Franse tv-film van C. Othin-Girard 20.45 Recontres musical## d'Arc at Sènan 21.20 Calibr# 21.30 Thalassa, maritiem magazine 22.00 Nieuws 22.30 Architecture et géographie sacrée, documentaireserie NEDERLAND 2 NOS 11.55 mstudio Sport extra. Wereldkampioenschappen schaatsen voor heren in Heerenveen RTBF 1 08.30 Nou ba nouba, gevarieerd kin derprogramma 09.30 Spreek met ons mee, cursus Nederlands 10.40 Interwallonie: Zdravo, Zdravo, Zdra- vo, programma voor Joegoslaven 11.20 Interwallonie: Heilikoum, pro gramma voor Arabieren 12.00 Rox Box, popprogramma gepresenteerd door Ray Cokes (herh.) DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Freiheit lernen (herh.) 10.45 ARD-Sport extra. We reldkampioenschappen skiën. Noord se combinatie: 15 km langlaufen 12.15 IJshockey kwalificatie-wed strijd VS - Sovjet-Unie 13.00 Heute 13.15 Programma-weekoverzicht 13.45-14.30 Domotechnika '87, re portage over de opmars van robots in het huishouden DUITSLAND 2 11.00 !3 Programma-weekoverzicht 11.30 Glauben aus dem Herzen, do cumentaireserie over geloof. Afl. 7: Bisschop van Kreta 12.00-14.00 Nachbam in Europa, informatief ma gazine voor buitenlanders en Duitsers (12.00 Griekenland, 12.40 Spanje en 13.20 Joegoslavië) BBC 1 07.45 Tv-cursussen 09.30 The Hun- ter, tekenfilm 09.35 The Muppet Ba- bies, tekenfilm 10.00 Saturday Su perstore, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms, spelletjes en optre dens van Bob Geldof en Slade. Pre sentatie: Mike Read. Keith Chegwln. Sarah Greene en Vicky Licorish 13.15-18.05 Grandstand, sportpro gramma met o.a. rugby, paarderaces op Newbury, ijshockey en World In door Bowls Championship ITV gazine 12.00 Tarzan, tv-: Nieuws 13.05 Saint and groavsi# 13.30 Worst#l#n SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met Andy. Snoot en Crocker 12.05 (3 Pop Formul#, pop- programma met Linda de Mol en Je roen Soer 12.50 0 Young, Fre# A Singl#, met Gary Davles 13.35 0 Th# American show, met David Jensen SUPER CHANNEL 07.00 (3 Boogie Box 08.00 Funbus, gevarieerd kindermagazine gepresen teerd door Josephine Buchan en Wayne Jackman 11.30 0 Rox Box, met Ray Cokes 12.30-13.30 0 Chart attack, overzicht van de Music Box top 40 met Simon Potter RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: De burgemeester Is ja- 20.02 n'SrV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-sporl. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS) 17.03 TROS: De Nederlandstalige top RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS) 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.00 Countdown Café. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspekten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees concertpodium. 22.00 Horizon: Quartetto Cedron. 22J0 NOS-Jazz. RADIO 5 17.56 Mededelingen en nieuws 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 De Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig' Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 17.30- 18.00 Actualiteiten. 18.00 Leiden Lo kaal en 20.00-21.30 Rijnland Sport. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensombles. 19.00 Nieuws. 19.10 Actueel. 19.30 Tiercé- en Quartrö. 19.35 Voel Je thuis. 20.00 Nieuws. 20.03 Imago. 21.00 Nieuws. 21.03 Klapstool. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.00 Nieuws. 22.05 Country-side. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueei. 18.30 Kamermuziek. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Mozartconcert door de Berliner Philharmoniker. 21.50 Actualia. 22.15 Jazz In Europa. 23.00-23.45 Pop-3. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.05-17.00 TROS: TROS Nieuws •Show. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Special. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Affiche - 4. 10.00 Caroline. 11.00 Blazers Ensemble. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 09.45 Dag Dokter. 10.00 Nederlands Taal. Tekens en regels. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-Thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Hallo Nederland. 12^5 EO... in de regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Ronduit-Praise. 13.30 Opo Doro. 14.00 VPRO: Euroburo. 15.00 Het spoor. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 12.03-13.00 Radio West Gemeente. Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 11.00 Nieuws. 11.03 Thema-uit zending. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat nu BRT 1 05.30 Nieuws. 05.31 Met 1 wakker. 08.00 Nieuws. 06.20 Voel je thuis. 10.00 Nieuws. 10.03 Onze keuze. 11.00 Nieuws. 11.03 Het kraaienest. 13.00 Nieuws. 13.15 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.00 Nieuws. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.00 Nieuws. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.00 Nieuws 08.20 Licht klassiek ochtendconcert. 09.20 Ochtendconcert. 10.00 Wijswijzer. 11.00 Harmonies en Fanfares. 11.30 Koormuziek. 12.00 Tafelmuziek. 13.00 Nieuws. 13.10 Overzicht pers. 13.15 BRT-keuze voor dlscofielen. 15.00 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17