och school voor drie in Oosthout Til EG JOUR NAAL Snelheidsbeperking De Zilk nog onzeker TAFELTENNISSEN VOOR SCHOLIEREN Üif)EN OMGEVING g&tdaegouKwt VRIJDAG 13 FEBRUARI 1987 PAGINA 15 ositie over oud Rijnsburg lURG Mevrouw A. de Haas-Kromhout, en fractievoorzitter van de PvdA in Rijnsburg, isteravond de expositie „Rijnsburgers laten g zien" geopend. Dit deed zij in het museum (Genootschap Oud Rijnsburg aan de Oude Vliet- Cen groot aantal schilderijen, tekeningen en an- jnten zijn hier bijeengebracht om Rijnsburg van .e tonen. Gezichten van Rijnsburg door bekende [aars zoals Willy Sluyters en Casper Verlint en bekende Rijnsburgers. .J wat bekendere Rijnsburgse kunstenaars bogen de jaren over dit onderwerp waardoor de guke plekjes tevoorschijn kwamen. De expositie Here vrijdagavond geopend van 19.00 tot 21.00 iedere zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De en- va/jlraagt voor kinderen en 65-plus ƒ0,75 en voor ifenen 1,25. Leden van Oud-Rijnsburg en Mu- •polrkaarthouders hebben gratis toegang. Tevens is •nedenverdieping de expositie „De andere Mid- 'ef zat/e ren" te zien. Man botst tegen boom ZWAMMERDAM Een 35-jarige man uit Boskoop is gisteravond rond kwart voor twaalf door onbekende oorzaak tegen een boom gebotst. Het ongeluk ge beurde op de J.C. Hogendoomlaan in Zwammerdam. De man is met hoofd letsel overgebracht naar het Bleuland- ziekenhuis in Gou da. Dam bij Maandagse Wetering NOORDWIJKERHOUT De geparkeerde auto's bij het ser vicestation aan de Maandagse Wetering in Noordwijkerhout zullen wellicht binnenkort verdwijnen. De eigenaar mag van de gemeente een dam aanleggen in de sloot langs de weg Waardoor hij op een wei landje de auto's kan laten par keren. Voorwaarde is wel dat het hoogheemraadschap Rijn land toestemming voor die dam geeft. Op de Maandagse Wetering zal daar een par keerverbod komen om ervoor te zorgen dat in dat geval ook inderdaad de auto's daar zul len worden geplaatst. Explosie viaduct LEIDERDORP De bewo ners van het oude gedeelte van Leiderdorp werden gister avond omstreeks tien uur op geschrikt door een harde knal. Onder het viaduct van de rijksweg A4 (de Rijnbrug) aan de Hoofdstraat moet iets zijn ontploft. De explosie was zo krachtig dat hij tot in de wijk Voorhof werd gehoord. De ra men trilden tot in de verre omgeving; zelfs bij het Elisa beth Ziekenhuis gebeurde dat. De politie trof geen spoor meer aan van de ontploffing. Ook werd geen schade gecon stateerd. Vandaag wordt een nader onderzoek ingesteld door de technische recherche. Paardepad langs Schulpweg blijft NOORDWIJKERHOUT Het paardepad langs het fietspad van de Schulpweg zal daar nog wel even blijven. Het ruiterpad geeft nogal proble men, omdat het zo dicht langs het rijwielpad voert dat tegels opgelicht worden. Asfalteren wil de ge meente niet omdat in dat geval 30.000 gulden aan het Energiebedrijf betaald moet worden. De lei dingen moeten dan vervangen worden. Voorstel len om het paardepad dan maar aan de andere kant van de Schulpweg aan te leggen, haalden het niet bij de leden van de commssie openbare wer ken. Volgens wethouder P. Heemskerk is ook daar de ruimte te smal en Bovendien zou dan daar de jonge aanplant weer moeten verdwijnen. Voor lopig blijft ook voor fietsers de niet bepaald ideale situatie bestaan. Volgend jaar zal de zaak nog eens nader worden overwogen. Voorlopig geen extra parkeer plaatsen in Nachtegaalstraat NOORDWIJKERHOUT Bij de Nachtegaalstraat komen voor lopig geen extra parkeerplaatsen. Een meerderheid van de com missie Openbare Werken vond gisteravond dat de zaak pas weer bekeken zal worden als de straat in aanmerking komt voor her bestrating. Dan zouden dergelijke plannen eventueel meteen mee genomen kunnen worden. Volgens de heer De Boer van openbare werken is het parkeerprobleem in de Nachtegaalstraat terug te brengen tot aloude kwestie dat mensen denken dat ze recht hebben op het parkeerplaatsje voor hun eigen huis. Hij was zelf twaalf keer de situatie gaan opnemen en het was hem opgevallen dat in de omgeving altijd parkeerplaatsen open wa ren. „Ja, je zult wel 20 meter moeten lopen", aldus de heer De Boer. Hij vond het een principekwestie dat je dan niet moet gaan uitbreiden. Maar voor een aantal bewoners blijft het wel lastig dat ze nauwelijks hun garage uit kunnen omdat er auto's geparkeerd staan. PvdA en D66 vonden dat er toch wel wat weinig parkeerplaatsen waren in de straat en vroegen een on derzoek. Maar de andere commissieleden vonden dat niet nodig. 3EN VOORRANG AAN OPENBAAR ONDERWIJS kij 1HOUT De bouw ;n openbare basis- in Óosthout krijgt ihijnlijk toch geen g. Tegelijkertijd ook een protes- ristelijke en ka- school in de louwwijk verrijzen, lelijk is nog of de één gebouw zullen [n of dat er drie scholen worden ge- De eerste leerlin- ;unnen naar ««11e ïhijnlijkheid in au- 1988 in Oosthout ,t. De Vereniging bpenbaar Onderwijs verbaasd over deze kelingen. Men gaat steeds vanuit dat la%bare school in au- 1987 wordt geo- N V uimsk voorrang te geven aan een openbare basisschool in Oost hout. Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Holland waren bereid geld beschikbaar te stellen voor een openbare school, zodat deze al in augus tus 1987 geopend zou kunnen worden. De meerderheid van de raad vond dat dit buiten kansje moest worden benut en schaarde zich achter een motie van PvdA'er W. de Wit. Deze stelde voor het aanbod van GS aan te nemen. Alleen het CDA stemde tegen. De grootste par tij in de Voorhoutse raad wilde vasthouden aan het oorspron kelijke plan: drie richtingen samen in één school. De besturen van het katholie ke en en protestants-christelij ke onderwijs waifren woedend over het besluit van de ge meenteraad. Zij verweten de raadsleden dat er afspraken waren geschonden. De Vereni ging voor Openbaar Onderwijs was juist verguld met de situa tie. Gewezen werd op een in Oosthout gehouden enquête waaruit was gebleken dat bij na 55 procent van de bewoners een voorkeur had voor de komst van een openbare school. Van de ondervraagden had 17,5 procent een voorkeur voor een katholieke en 19,5 procent voor een protestants- christelijke school. Verandering In deze situatie is verandering gekomen nu het ministerie van onderwijs Voorhout plot seling toestemming heeft gege ven voor de )x>uw van een school met drie richtingen. Wethouder B. Joon (onder wijs) zei gisteren zeer tevreden te zijn met deze toewijzing voor een school met negen klassen. Volgens de VVD-wet- houder was men er toch niet meer in geslaagd in augustus van dit jaar met een openbare school te starten. Hij acht de tijd daarvoor te kort. Er is in middels overleg gevoerd met de besturen van de betrokken scholen en het college van B en W van Voorhout wil vol gende week met een voorlopig standpunt komen. De gemeen teraad moet zich daarover uit spreken. Vraag is nu of er één gebouw moet komen of drie aparte scholen. Joon geeft vooralsnog de voorkeur aan één gebouw. De bouw ervan kost minder dan die van drie scholen. Ver der mogen er bij een volledige school (met negen klassen) voorzieningen (zoals een speel lokaal) worden gebouwd, ter wijl dat bij een onvolledige school niet mag. Joon stelt zich voor dat de gemeente één 4 schoolgebouw neerzet en klas sen verhuurt aan de drie rich tingen. De wethouder wil haast maken met de plannen. Voor de zomer wil hij een kre diet beschikbaar stellen, zodat snel met de bouw kan worden begonnen. „In ieder geval gaat er in augustus 1988 een open bare school open in Oosthout", zo laat Joon weten. Mevrouw Benschop van de Vereniging tot stichting en in standhouding van christelijke scholen te Voorhout zegt blij te zijn dat ook het kdtholiek en protestants-christelijk onder wijs mogen bouwen. „Het is eerlijk verlopen, zoals het hoort", meent zij. Mevrouw L. de Graaf-Wijsman, woord voerster van de Voorhoutse Vereniging voor Openbaar Onderwijs vraagt zich af wat de gemeente Voorhout heeft gedaan sinds de gemeenteraad besloot de openbare school voorrang te geven. „Als de ge meente snel reageert, dan kan het best, een openbare school in 1987. Een jaartje wachten kan niet, we zullen ervoor vechten dat dat niet gebeurt". dat de gemeenteraad ziel heeft uitgesproken voor voor rang aan het openbare onder wijs. Zij vindt dat dit besluit moet worden uitgevoerd. Nu de drie richtingen samen mogen bouwen, moet de situa tie van de bestaande scholen in Voorhout worden bekeken. Volgens wethouder Joon hoe ven er geen scholen te worden gesloten. Alleen de al afge keurde katholieke Andreass- school wordt gesloopt en op dezelfde plaats vervangen door een kleinere school. erings- 3emin _jhout w pp het medaillon te mati heeft wethouder 30i|Jdo gistermiddag of- J|j het nieuwe alarme- n yjsteem voor ouderen in it in werking gesteld, ibeurde tijdens een e)k, bijeenkomst in de al van het gemeente- RSi het bijzijn van een ^'Pjgenodigden. In de ge- Lisse, Sassenheim, jdei|ijkerhout en Voorhout insluitingen beschik- aarvan 10 in Voor- let beleid van het rijk le jp gericht in de toe- tejaarden langer thuis wonen. Daarmee per/de behoefte aan een alarmeringssysteem zes bejaarden die in- al zijn aangesloten systeem dragen een mdertje om de hals in van een medaillon, iteem werkt feilloos", irmiddag een gelukki- :itter van de Stichting zorg Voorhout, de Dirkse. „Wij hebben tussen uitgeprobeerd ging uitstekend. De voelen zich duidelijk met zo'n apparaat- ithouder IJdo hoopte samenwerkingsbe- in Voorhout ook in Imende jaren wordt (zet in de bejaarden- ,want", zo zei de wet- „de toekomst wordt ouder". Bushaltes hebben banken Wethouder V. Salman heeft woord gehouden: De bushaltes in Noordwijk zijn in de afgelopen week voorzien van banken. Busreizigers, en in het bijzon der de ouderen onder hen, kunnen voortaan op een meer comfortabele wijze de komst van het openbaar vervoer afwachten. Enkele weken geleden vestigde het CDA-raadslid mevrouw L. de Graaff-Schriek de aandacht op het ontbreken van het meubilair in de bushokjes. De wethouder beloofde toen contact op te nemen met de firma, die de glazen bushaltes heeft geplaatst. Met resultaat. NOORDWIJKERHOUT De commissie openbare werken in Noordwijker hout is verdeeld over een 50-kilometerregeling op de Zilkerduinweg tot de Tiltenberg. Het collége meent dat die er niet hoeft komen als de pro vinciale omleiding een maal gereed is vanaf eind maart. Volgens het college neemt dan de verkeersin tensiteit af waardoor zo'n maatregel niet onmidde- lijk meer nodig is. Maar PvdA en D66 vinden dat van zo'n 50-kilometer- bord een remmende werking op de snelheid van het ver keer zou uitgaan. Maar de heer De Winter (CDA) acht te het beter om eerst eens af te wachten wat de Zilker be volking zelf wil als de pro vinciale weg eenmaal af is. Dan kunnen met de daarop volgende reconstructie van de Zilkerduinweg dit soort maatregelen altijd meteen meegenomen worden. „Die paar weken kunnen we nog wel wachten als de SW-I af is", vond hij. Maar mevrouw Hof (PvdA) vermoedde dat het nog wel anderhalf jaar kon duren voor zo'n recon structie eindelijk vorm zou krijgen. Zo lang wilde zij niet wachten met snelheidsbeper- kende maatregelen. De heer Hogervorst (VVD) vond dat de snelheidsbeperking er moest komen als de recon structie al te lang op zich zou laten wachten. Een duidelijk advies kwam er daardoor nog niet naar voren uit deze commissie. Door rood licht LISSE Een 42-jarige auto mobilist uit Lisse heeft gis termiddag door het negeren van een rood stoplicht een aanrijding veroorzaakt. Hier bij raakte een 53-jarige vrouw uit Hillegom gewond. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Gladiolen- straat en de Hyacinthen- straat in Lisse. De Lissenaar botste frontaal op de auto van een 55-jarige man uit Hillegom. Deze liep gekneus de ribben op. Zjjn vrouw die als passagier in de auto meereed liep inwendige ver wondingen op en is naar het Diaconessenziekenhuis in Heemstede gebracht. De Lis senaar had enkele snijwon- den. 19.00 Lui -„.tl. ,wu.u.i uur. teleloonnr.071-122248 i wordt nog dezelfde avond nat NOORDWIJK De jeugd van Noordwijk strijdt op donderdag 5 en vriidag 6 maart om het tafeltenniskampioenschap van Noordwiik. Jongeren tussen de 8 en 17 jaar oud mogen aan deze titelstrijd meedoen. Ze moeten zich wel voor 23 februari hebben aangemeld. Plaats van handeling op 5 en 6 maart is is het club gebouw van TOV aan de Nieuwe Zeeweg 73. Er wordt gespeeld in twee afdelingen: geoefend en ongeoefend. Inschrijfformulie ren zijn verkrijgbaar bij de beheerder van de Northgohal, bij bu reau sportzaken van de gemeente Noordwijk aan de Gooweg 8, bij TOV en bij de Noordwijkse gymleraren. De formulieren moeten worden ingeleverd in de Northgohal. Deelname kost één gulden vijftig. Inbraken in Oegstgeest OEGSTGEEST Drie woningen in Oegstgeest zijn gisteravond het doelwit van inbrekers geweest. In alle drie de gevallen for ceerden de daders het slot van de achterdeur. Uit een woning aan de Langevoort werden sieraden, cheques en bankpasjes ge stolen. Bewoners van een huis aan de Vincent van Goghlaan maar niet op eigen gelegen heid naar Kasanova kan ko men, kan contact opnemen met W. van der Ploeg, tele foon 02522-10778. Kaarten kunnen ook worden bespro ken bij W. van der Ploeg, Prinses Marijkestraat 7, za terdagmiddag 14 februari tussen drie en vijf uur. De voorstellingen begint om acht uur. Valentijn \ill, 'er ^vereniging Pankras ft zondag- 22, maandag- 1 dinsdagavond 24 febru- p thriller „Beau Rivage" I George Batson op de ten van Kasanova aan hoofdstraat in Sassen- Wie het stuk wil zien, Ruim 600 leerlingen van groep 7 en 8 van de basis scholen in Voorschoten zul len zaterdag de Voorschoten- se ouderen een Valentijns- groet brengen. Zij bieden de bewoners van de huizen Adegeest, Forescate, het Hof landhuis en de bewoners van de serviceflats Wagner en Rossini een attentie aan, be staande uit een tekening en een geschreven wens. De ac tie wordt georganiseerd door Toneel De Amateur Comedie uit Voorburg geeft zaterdag een voorstelling in Ons Tolhuis in Leidschendam. Voor de kinderen wordt opgevoerd het toneelstuk „De gestolen goudschat". De voorstelling duurt van twee tot vier uur. De toegang kost één gulden. Kwiebus Kindertheatergroep Kwiebus treedt zondagmiddag op in het Lido-theater in Noord wijk aan Zee. Het gezel schap brengt het programma „Een uurtje eeuwigheid", ge schikt voor kinderen van 6 jaar en ouder. De voorstelling begint om twee uur, de toe gangsprijs bedraagt vijf gul den, SKAN-begunstigers moeten drie gulden vijftig betalen. Barokgitaar De barokgitarist Tony Gott- schalk speelt zondagmiddag in het Ambachts- en Baljuw huis aan de Voorstraat 12 in Voorschoten. Gottschalk speelt onder meer eigen werk, waaronder de bekende ..Dance of Shiva". Aanvang half één. Ruilbeurs Verzamelaars van alles wat los en vast zit kunnen zondag terecht op de ruil- en verza- melbeurs in Treslong aan de Parklaan 5 in Hillegom. De beurs duurt van tien tot vijf uur. De toegangsprijs be draagt twee gulden vijftig (volwassenen) of één gulden (kinderen). Informatie, tele foon 02522-17552. Koffieconcert De fluitiste Abbie de Quant en de pianist Rudolf Jansen verzorgen zondagmiddag vanaf half één een koffiecon cert in De Bron in Alphen aan den Rijn. Op het pro gramma staan werken van Mozart, Widor, Takemitsu, Sancan en Borne. Kaarten kosten vijf gulden per stuk. Houders van een CJP of Pas 65 betalen vier gulden. Kin deren tot twaalf jaar hebben gratis toegang. Er is een crè che voor de allerkleinsten. Film Het filmhuis Lisse draait maandagavond de Neder landse film „De KKomedi- ant" met in de hoofdrol Freek de Jonge. De film is te zien in Cultureel Centrum Artopa aan de Grevelingen- straat 50. Toegang: vijf gul den voor leden, niet leden zes gulden vijfentwintig. De voorstelling begint om half negen. Pleegzorg „Pleegkinderen, ouders, pleegouders" is de titel van de tentoonstelling die van maandag tot en met vrijdag 6 maart is te zien in openbare bibliotheek van Sassenheim. De expositie is opgezet door de Centrale voor Pleegzorg Zuid-Holland/Zeeland. Jaar lijks zijn er in Nederland zo'n 2500 nieuwe pleeg- en op- vangadressen nodig. Het gaat hier om kinderen van 0 tot 21 jaar, maar de nadruk ligt op de groep 12 tot 15-jarigen. Op de laatste avond van de tentoonstelling is er een vraagbaak. Vragen op het ge bied van de pleegzorg wor den beantwoord. Postzegels De Vereniging van Postze gelverzamelaars Noordwijk houdt maandagavond een verenigingsveiling met na af loop de traditionele verloting. Plaats van handeling is Dorpshuis De Kuip aan de Zeestraat 1 in Noordwijk- Binnen. Toegang: leden gra tis, niet-led en één gulden. In lichtingen: telefoon 02522- 12080. RPF De RPF houdt maandag avond een regionale vergade ring in de zaal van de Neder lands Hervormde Kerk in Tuinders De algemene ledenvergade ring van de Valkenburgse Volkstuin vereniging staa t voor maandagavond op het programma. Plaats van han deling is het clubhuis van de Castellumruiters. De verga dering begint om acht uur. Onderzoek naar gebruik bestrijdings middelen LEIDEN De Rijksuniversi teit Leiden gaat in opdracht van de overheid en de door het Landbouwschap opgerich te Stichting Gezondheidszorg Agrarische Sectoren (Stigas) een onderzoek instellen naar het werken met bestrijdings middelen in de bloembollen teelt. Doel van dit onderzoek is na te gaan of er blootstelling aan bestrijdingsmiddelen plaatsvindt en in welke mate dit risico's oplevert voor de ge zondheid. Het onderzoek, dat eind deze maand van start gaat, is ver deeld in drie fasen van ieder een jaar. Tijdens het eerste jaar wordt bekeken in welke mate bij verschillende werk zaamheden of omstandigheden blootstelling aan bestrijdings middelen plaatsvindt. In het tweede jaar zal een groep mensen worden onderzocht op mogelijke opname van bestrij dingsmiddelen in het lichaam. Daarnaast wordt nagegaan of er mogelijke effecten zijn op het zenuwstelsel. Als er een verband is tussen de manier waarop met de bestrijdings middelen wordt omgegaan en de opname daarvan in het li chaam, zullen praktische ad viezen worden gegeven om de blootstelling aan de middelen zoveel mogelijk te beperken. Kantebeen naar ROAC ZOETERWOUDE- RIJNDIJK Trainer Mat Kantebeen stopt met het trainen van het eer ste elftal van de Zoeter- woudse voetbalvereni ging Meerburg. Gister avond maakte hij bekend dat hij overeenstemming heeft bereikt met ROAC uit Rijpwetering. Kante been verwacht met ROAC sneller de derde klasse te kunnen berei ken. De Rijpweteringse club gaat in zijn ogen professioneler te werk. Ook de onzekerheid over het verharde trainings veld heeft meegespeeld in het besluit van Kante been van club te veran deren. Bromfietsster licht gewond OEGSTGEEST Een 16-ja- rige bromfietsster uit Leiden is vanochtend vroeg licht ge wond geraakt bij een aanrij ding. Het ongeluk gebeurde op de hoek van de Rijnzicht- weg met de Apollolaan in Oegstgeest. De bromfietsster reed op de middenberm te gen het verkeer in en wilde het fietspad oprijden. Een 62- jarige automobilist uit Breda verwachtte geen verkeer uit die richting en zag de brom fietsster over het hoofd. Het meisje liep letsel aan haar enkel op en is naar het Aca demisch ziekenhuis in Lei den gebracht

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15