Mattia Pascal op zoek taar nieuwe identiteit DONDERDAG 12 FEBRUARI 1987 PAGINA 19 NEDERLAND 1 15.30 Vrouw zijn, praatprogram ma voor vrouwen gepre senteerd door Noor van Haatten. Afl.: Ongewenste zwangerschap 16.10 Daktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Marshall Thomspon. Yale Summers en Cheryl Miller. Afl.: Her vermiste welpje 17.00 D'r kan nog meer bij, kin derprogramma met lied jes, toneelstukjes en pop penkast NOS 17.30 V?6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein buiten land, buitenlandse actuali teiten toegelicht door Aad Kamsteeg ioé 18.15 Islam en onderwijs (2) TELEAC 18.30 Statistiek II. Les 9: Be trouwbaarheidsintervallen EO 19.00 Nathalie, tekenfilmserie. Afl. 7: Een nieuwe familie 19.24 Flap uit, kinderprogram ma gepresenteerd door Lanny van Rhee. Afl: Stankoverlast NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht EO 20.28 Mama, niet slaan (Please don't hit me mamma), Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Gwen Arner. Met o.a. Patty Duke Austin, Nancy McKeon en Lance Guest. Film over kinder mishandeling binnen het gezin 21.15 Tijdsein, actualiteitenru briek met een reactie op de hiervoor uitgezonden film over kindermishande ling, 'Please don't hit me mamma'. De professoren Zwaan en Doek discussië ren over een wettelijk ver bod om kinderen te slaan. Verder aandacht voor een omscholingsproject voor werklozen door middel van een netwerk van nepbe drijven en de zaak COC versus Simonis. Een on derzoek naar de vraag wat hier in het geding is: een persoonlijke opvatting van de kardinaal of de leer van de RK Kerk? Tenslotte aandacht voor een door Maywood uit te brenger, plaat naar aanleiding van een EO-programma over straatkinderen in Brazilië 21.55 STER-reclame 22.02 Ronduit toernee, discus sieprogramma o.l.v. Jan van den Bosch, ditmaal over discriminatie tussen jongeren onderling 22.52 Robots als handige hulp jes (Robots: taking the bis cuit), Engelse documentai re uit de serie 'Q.E.D.' over de vraag in hoeverre de computer op de mens kan gaan lijken NOS 23.27 Journaal 23.32 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 17.45 Paspoort voor Turken 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joegosla- ven 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal KRO 19.12 KRO's tekenfilmfestival 19.20 Waar de aarde ophoudt en de zee begint, folkloris tisch reisimpressie van Portugal. Met medewer king van diverse dans groepen 19.50 Lottotrekking 20.00 Zo is 't genoeg, Saml (The cheap detective), Ameri kaanse speelfilm uit 1978 van Robert Moore, als per siflage op de films met Humphrey Bogart uit de ja ren dertig. Met o.a. Peter Falk, Ann-Margret, Sid Caesar en Eileen Brennan. Lou Peckinpaugh is een wat onhandige privè-de- tective. Als Lou's partner dood wordt aangetroffen richt de verdenking zich op hem. Hij heeft immers een amoureuze relatie met de weduwe. Of hij lost de moord op, of hij kan beter zijn koffer pakken 21.30 Er is meer tussen hemel en aarde, serie gesprek sprogramma's over Kerk en samenleving. Presenta tie: Milou van Sprang 22.15 Een wildpark in de winter. Beelden uit het wildpark van Saarbrücken NOS 22.30 Journaal 22.45 Oen Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden FEDUCO 23.05-23.35 Medelanders Ne- delanders. 'Leerproble men', programma voor Chinese vrouwen fieicUeSouflCwt KRO verwijt minister dubbelhartige houding HILVERSUM De vrees van de minis ter voor een „verkapt commerciëel bestel" bij uitbreiding van de STER, en tezelfder tijd zijn weigering om de kijkgelden te verhogen, maakt een dubbelhartige in druk, aldus de KRO in een commentaar op de Kamerbehandeling van deze mate rie. Bij een verhoging van de STER-opbrengst met 150 miljoen gulden zouden de inkom sten uit reclame nog altijd beduidend la ger zijn dan de inkomsten uit kijkgelden. De handhaving van die kijkgelden op het laagste Europese niveau (op Italië en Por tugal na), in combinatie met de angst van de minister voor een „verkapt commer ciëel bestel" zaait twijfel over zijn wil om ons omroepbestel uit te bouwen en te ver sterken. Wat de invoering van Nederland III betreft: het is de minister zelf geweest die 1 oktober 1987 als invoeringsdatum heeft vastgesteld. De omroepen hadden zich neergelegd bij een latere start, name lijk op het moment dat heel Nederland het derde net kon ontvangen. Met zijn wankelmoedigheid op dit punt brengt de minister de omroepen in onzekerheid en in praktische problemen. Er is immers al begonnen met de invulling van het nieu we seizoen in de nieuwe drie-netten- structuur. Het lijkt erop, dat de minister de weerstand heeft onderschat in die de len van het land waar men Nederland III voorlopig niet zal kunnen ontvangen, evenals de weerstand bij enkele zendge machtigden op Nederland III die bezwaar hebben tegen een tijdelijk onvolledig be reik. 21VERSUM In 1904 boek- "5 Italiaanse schrijver Luigi mandello zijn eerste Europese (He»s met „Het dubbelleven F,°! Mattia Pascal". Vlak na het )- J ihijnen, werd het werk 1; hreven als een rijke ver- 1( g vol levensvisie. Het is ik niet zo vreemd dat het il in vele talen werd uit- naa ieht en dat ook de film-in-, - ie interesse toonde. De e die de VPRO zondag II om 20.10 uur) op het A> brengt, is de derde in de js i, maar de eerste Italiaanse uitvoering. De produktie-kos- ten lagen rond de 4,2 biljoen li res. De eerste twee verfilmingen waren van Franse makelij. In 1925 nam regisseur L'Herbier in een sober decor het verhaal onder handen, in 1937 gevolgd door Chenal. De Italiaanse re gisseur Mario Monicelli heeft, drie jaar geleden, vooral gepro beerd er een groteske en amu sante droom van te maken. Het eindresultaat is een film, zoals we die van een Italiaan mogen verwachten. De beelden wor- Mastroianni als hoofdrolspeler Mattia Pascal. den in pasteltinten gegoten, ter wijl het decor wordt bevolkt door talloze personages, die zonder slag of stoot een enorme keel opzetten. Tijdloos De kracht van „Het dubbelle ven van Mattia Pascal" schuilt in het feit dat het om een tijdlo ze roman gaat. De gebeurtenis sen, die hoofdrolspeler Pascal (Marcello Mastroianni) omrin gen, konden dan ook gemakke lijk in een modern jasje worden gegoten. Het enige probleem dat regisseur Monicelli had, was dat het verhaal slecht in elkaar stak. Dat is misschien niet zo vreemd, omdat Luigi Pirandel lo het in grote haast schreef. Zijn enige oogmerk was name lijk om er zo snel mogelijk een heleboel geld mee te verdienen. De eerste versie verscheen, ver spreid over een aantal weken, in een Italiaanse krant. „Het dubbelleven van Mattia Pascal" handelt over de zoon van een rijke landeigenaar, die als zijn vader is overleden, merkt dat er van het familie kapitaal bitter weinig over is. Dat betekent dat aan zijn avon tuurtjes met vrouwen, die hem telkens klauwen met geld kos ten, een einde moet komen.«Hij trouwt met Romilda, een van zijp verloofden, maar merkt al snel dat het niet het leven is, dat hij wil leiden. Als zijn moe der overlijdt en Mattia de zo veelste woordenwisseling met zijn schoonmoeder heeft gehad, besluit hij een einde aan zijn le ven te maken. Hij springt ech ter niet onder de trein maar vlucht naar Monte Carlo en la ter naar Rome, waar hij als DIO/TELEVISIE /RO: ECS-kanaal van Europa-tv voor nieuwe organisatie 27VERSUM AVRO-voorzitter Wallis de Vries kt vandaag met mensen van de PTT over het •landse kanaal op de ECS-satelliet, dat tot voor >ezet werd door Europa-tv. Dat vertelde Evert en Bos, beleidsmedewerker van de AVRO, gis- «byiaddag tijdens een bijeenkomst over de toekomst ijEuropese tv. De AVRO-voorzitter vraagt de YLQom het kanaal toe te wijzen aan een nieuwe or- 1< atie, die de AVRO momenteel tracht op te rich- iS(Van den Bos: „Het is duidelijk dat we daarbij luthers uit binnen- en buitenland hebben - zowel '•30je omroepwereld als het bedrijfsleven". Namen *intallen kon Van den Bos niet noemen. Wallis I ries is voor dit gesprek door de PTT uttgeno- ,_jij net als alle andere bedrijven, consortia en an- irtbip die al in een eerder stadium interesse in de L3° ponder hebben getoond. De PTT heeft die uit- (ingen verstuurd, omdat de huur van het trans- li êrkanaal vandaag - op 12 februari - officiëel af loopt. Wil Nederland haar kanaal behouden, dan is er dus haast geboden met het uitbrengen van een claim op het kanaal. Zoals bekend zijn er al diverse buitenlandse organisaties die op de loer-liggen om het Nederlandse kanaal over te nemen. Mocht de Nederlandse PTT de huur niet continueren, dan is het Duitse 3-Sat een goede kanshebber. Er wordt echter gefluisterd, dat wanneer 3-Sat het ECS-ka naal te pakken krijgt, zij dit met het commerciële RTL - die momenteel een slecht in West-Europa te ontvangen satelliet-kanaal bezet - zou willen ruilen. Een tweede serieuze gegadigde is het Amerikaanse muziek-kanaal Music Television (MTV). Om al deze redenen zou de AVRO het voormalige Europa-tv-ka- naal willen reserveren voor een halfcommerciële programmering die samen met gegadigden uit de Eu ropese Omroepunie zal worden samengesteld. Als zendgemachtigde ingevolge de omroepwet heeft de AVRO hiervoor wel toestemming nodig. Laura Morante als (zijn tweede vrouw) Adriana Paleari. Adriano Meis, een nieuw leven begint. Slachtoffer De driedelige serie toont Mattia Pascal als een onaangename, egoïstische maar tegelijkertijd komische figuur, die vooral het slachtoffer is van anderen en dan vooral vrouwen. Van het geluk dat hij, bevrijd van zijn verleden, denkt te vinden, komt maar bitter weinig te recht. Hij stapt in dezelfde val kuilen als in het verleden en ziet hoe een nieuw sociaal web, dat hij dacht ontvlucht te zijn, rond hem wordt gesponnen. Het is het web van het dagelijks leven met zijn hoogte- en diep tepunten. Bovendien leeft hij constant met de angst dat zijn ware identiteit zal worden ont dekt. Als hij geen nieuwe pa- Eieren kan bemachtigen, besluit ij zijn tweede vrouw Adriapa te verlaten en terug te keren naar Romilda. „Het dubbelleven van Mattia Pascal" is in de vorm van een terugblik gegoten. De oude Mattia Pascal vertelt, in de bi bliotheek van Miragno, zijn ge boortedorp, zijn belevenissen en ondervindingen aan zijn oude vriend Pellegrinotto. Het voor deel van deze werkwijze is, dat niet alles hoefde te worden ver filmd. Daar waar een snelle overgang moest worden ge maakt, vormde een monoloog de uitkomst. Opvallend is dat naarmate het verhaal zich ont wikkelt, er steeds meer vaart in komt. Vooral het eerste deel is, ook door de introductie van de vele personages, wat langdradig en niet altijd even boeiend. Het thema in het boek van Lui gi Pirandello bleek een inspira tiebron voor veel schrijvers te zijn zoals Tolstoy en Jean-Paul Sartre. Bovendien had Luigi's werk grote invloed op de on- wikkeling van de Italiaanse ro man. Pirandello, die in 1934 de No belprijs voor literatuur kreeg, schreef talloze gedichten, ro mans, novellen en theaterstuk ken, waarin zijn hoofdpersonen worden gekweld door een in nerlijke strijd. Wat uit zijn werk spreekt is zijn geloof, dat de mens gevangen zit in zijn vermommingen en dat er geen zekerheden bestaan in het le ven, waarin iedereen een mas ker draagt. Volgens Luigi was het onmogelijk de waarheid achter deze maskers te ontdek ken. Zoals ook in „Het dubbel leven van Mattia Pascal" ge bruikte hij het leven van alle daagse mensen als uitgangspunt voor het conflict tussen schijn en werkelijkheid. Hij werd er onsterfelijk door. I Nieuws in teletekst I Tik Tak (herh.). Plons. Afl.: Plons en de veld- De zeven van Blake (Blake's seven IV). dertiendelige Engel se science-fictionserie met o.a. Paul Darrow, Glynis Barber, Michael Keating en Josette Si mon. Afl. 5: Dieren. Op de pla neet Bucol werkt ingenieur Justine aan een drug die Avon nodig heeft in zijn strijd tegen de Federatie. Dayna's liefde voor Justine, haar vroegere le raar. brengt hen echter allen in Kwizien, tips voor koken en lekker eten Uitzending door derden. Pro gramma van Televisie en On derneming Mededelingen en program ma-overzicht Kunst-zaken Hoger-Lager, spelprogramma im v me< speelkaarten en twee kop- Pels. Presentatie: Walter Ca- U P'aU Ktotf Panorama, actualiteitenrubriek an b Dallas, Amerikaanse tv-serie met Larry Hagman, Linda Gray, Victoria Principal e.a. 1-23.00 Nieuws en Coda: Avondlied van Schumann, uit gevoerd door Jozef de Been- Ier i bouwer, piano a Luister met je ogen (20) Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se rie. David wordt beschuldigd van de moord op Martin Intermezzo. Larghetto van Bach, uitgevoerd door Philip Mees, piano en R. Nauwelaers, altviool (herh.) Oshin (57). Japanse tv-serie Mededelingen en program ma-overzicht Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts 23.25 Het Noorden lokt (El Norte). Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Gregory Nava. Met Zaide Silira Gutierrez. Da vid Villalpando e.a. Nadat de ouders van Enrique en Rosa vermoord worden door de mili tairen in Guatemala, besluiten zij te ontsnappen naar de VS. 'het beloofde land' BF 1 I Nouba nouba I Carrsfours Café theatre J Ce eoir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilm Journaal I Autant de savoir, consumen- a tenmagazine jp v) A nous les gargons, Franse i komedie uit 1984 van Michel van' Lang. Met o.a. Sophie Carle, ikon Valérie Allain. Franck Dubosc rt *i e.a. Stéphanie is een meisje staat<Ja' snel verliefd is en zich ge bed ^e' ^00r haar 9evoelens laa' leiden. Haar vriendin, Vèroni- d0£f que pakt de zaken wat voor- servl zichtiger aan Cinescope. Arlette Vincent ontmoet Richard Anconina Laatste nieuws "1.30 Politieke uitzending wi DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Expeditionen ins Tierreich, natuurfilmserie. Afl.: Reis naar het land van de fazanten 16.45 König Rollo, tekenfilmserie voor de kinderen 16.50 Endstation Goldener Fluss, tiendelige tv-serie over een goudgraversgezin in Australië. Met Dennis Miller, Judy Morris, Ken Talbot e.a. Afl. 6: Kampf in der Schule 17.15 Unternehmen Archa Noah, kinderserie. Afl. 8: Von Jagern und Raubern 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und heute, regionaal ma gazine 18.25 Lo8berg, tv-serie. Afl.: Ert- rappt 19.00 Hafendetektiv, misdaadserie. Afl.: Der Doppelganger 19.57 Programma-overzicht 20.00 ETagesschau 20.15 Die Asylanten sind dal Docu mentaire over asielzoekers in West-Duitsland 21.00 Der 7. Sinn, verkeerstipd 21.03 CDDie Kriminalstunde, drie detectiveverhalen geregisseerd door Harmut Griesmayr. 1.: Het laatste optreden, met Vera Tschechowa, Gunt her Kauf- mann, Sky Dumont e.a. Joe Rossini, ooit een wereldbe roemde boeienkoning, wil zijn vrouw en zijn manager bewij zen dat hij nog steeds zijn vak verstaat. 2.: De slaap der on- schuldigen, met o.a. Peter Sattmann. Sinds maanden kan Charles Cavander niet meer slapen. Hij lijdt onder het ver wijt van zijn zwager, als zou hij schuldig zijn aan de dood van zijn zuster. 3.: De zaak met de vriendelijke serveerster, met o.a. Silvia Reize. Thalma To- mokins zorgt goed voor de oude mevrouw Mazzoli, die haar dan ook spoedig belooft om haar in haar testament te gedenken 22.00 Titel. Thesen, Temperamen ten, cultureel magazine 22.30 Tagesthemen 23.00 E Friede den Hüttenl Krieg den Palastenl, tv-spel naar de roman 'Georg Büchner - Eine deutsche Revolution' van Kasi- mir Edschmid. Met Klaus-Ma ria Brandauer. Siegfried Wisc- hnewski, Peter Lühr e.a. 00.00 Tagesschau 00.05 Nachlgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Die Welt lm Tanz, documen taireserie over de dans. Afl.6: dansers (herh.) 16.35 Verkehrsarena, reportage over motors in de sneeuw 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actualiteiten. sport en amusement 17.45 Die Falie des Harry Fox, Ame rikaanse tv-serie met Jack Warden, John Rubinstein, Pen ny Peyser e.a. Afl.: Ratsel urn Hollywood 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Der grosse Preis, honderdvijf- tigste aflevering van dit spel programma ten behoeve van de actie Sorgenkind. Presenta tie: Wim Thoelke 20.50 Die grosse Hilfe, de balans Klaus Maria Brandauer speelt de rol van Georg Büchner in 'Friede den Hütten! Krieg den Palastenl', Duitsland 1 om 23.00 uur. van de Aktion Sorgenkind 21.00 Kinder, Kinder Wenn ich mlr die Zukunft ohne Kinder vor- stelle, informatieve serie met vandaag de schrijfster van kin derboeken Astrid Lindgren en de acteur Peter Lustig, bekend uit de serie 'Löwenzahn' 21.45 Heute-journal 22.10 Journalisten fragen - Politker antworten, discussieprogram ma. Gespreksleider: Reinhard Appel 23.25 Die Sport-Reportage. Wereld kampioenschappen skiën, sa menvatting 00.10 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus natuur kunde. Afl.: Wechselwirkung 18.30 Die Sendung mit der Maus 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 E Film am Donnerstag: Schwaches Alibi (Naked Ali bi), Amerikaanse speelfilm uit 1954 van Jerry Hopper. Met Sterling Hayden, Gloria Graha- me, Gene Barry e.a. De agent Joseph Conroy wordt uit zijn ambt ontheven, nadat hij een misdadiger heeft geprobeerd te ontvoeren. Deze man. ge naamd Al Willis, ontsnapt nu naar de Mexicaanse grens. In zijn voetsporen Joseph Conroy 21.35 Filmtip, filmmagazine waarin aandacht voor 'She's gotta have it' van Sike Lee 21.45 Vor Ort: Gegenwind fiir Um- weltbewusste - der Streit um den Strom aus der Luft, docu mentaire over alternatieve energie 22.15 Lieder für ein beseeres Mor gen: Roily Brings und Band, filmportret 23.00 SchlafensmOde bin ich wach, portret van Brigitte Aschoff 23.45 Tips für Leser 23.50 Laatste nieuws (B Ondertiteling via TeleTekst. S Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-ultzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (0 Bij niet-Nederiandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. HJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.20 Bullwinkle and Rocky, kinder programma 17.25 Jackanory 17.35 Thundercats, tekenfilmserie 18.00 John Craven's newsround, jeugdjournaal 18.10 [TBIue Peter, informatief kin derprogramma 18.35 First class, videoquiz voor scholieren gepresenteerd door Debbie Greenwood 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Top of the pops, hits en clips uit de Engelse top 40 20.30 (XEastEnders, dramaserie met Bill Treacher. Wendy Ri chard. Susan Tully e.a. 21.00 Tomorrow's world, magazine over de laatste ontwikkelingen op het gebied van wetenschap, technologie en medische we tenschap 21.30 CDA question of sport, sport quiz gepresenteerd door David Coleman 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Bread, comedyserie met Nick Conway, Jonathan Morris, Pe ter Howitt e.a. 23.00 Question Time, discussiepro gramma 00.00 Nationale danskampioen- schappen 00.50 Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong 17.30 Embassy World Indoor Bowls 18.30 Film '87, filmrubriek 19.00 Mission impossible, Ameri kaanse tv-serie met Peter Gra ves. Leonard Nimoy, Lesley Warren e.a. Afl.: The astrolo ger 19.50 Pro-celebrity golf, serie over de golfsport 20.40 Embassy World Indoor Bowls 21.00 Timewatch, documentairese rie. waarin het verleden op nieuw wordt belicht. Vandaag: Cromwell, gedramatiseerde documentaire over de man die 300 jaar geleven de Engelse monarchie omver wierp en ver volgens vorm gaf aan het ter reurbewind van de puriteinen 22.00 fUThs mistress (4). tv-serie met Felicity Kendal, Peter McEnery e.a. 22.30 CD Forty minutes, serie docu mentaires over onze huidige levensstijl. Afl.: Do you still love me?, een onderzoek naar de relaties tussen stiefouders en stiefkinderen 23.10 Embassy World Indoor Bowls 23.35 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.25 Embassy World Indoor Bowls 01.00-01.30 Open Universiteit ITV The wind in the willows The blunders Blockbusters Nieuws About Anglla Crossroads Who's the boes? Duty free Never the twain Minder This week Nieuws Folio Snooker Starting point SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms en een aflevering uit de serie 'Skippy'. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 E Mr Ed, comedyserie met o.a. Alan Young, Connie Hines, Leon Ames en Florence Mac- Michael. Afl.: Ed the Chauffeur 18.30 Hazel, comedyserie met Shir ley Booth in de hoofdrol 19.00 Three's Company, comedyse rie met o.a. Suzanne Somers, Joyce Dewhitt en John Ritter. Afl.: It's only Money 19.30 Green Hornet. Afl.: Eat, drink and be dead 20.00 My Favourite Martian, come dyserie. Afl.: Tim the Master- 20.25 A country practice, dramase rie met o.a. Shane Porteous, Grant Dodwell en Lorrae Des- 21.20 All American Wrestling 22.20 The Ford Ski Report 23.15 Italiaans voetbal 00.15-00.45 IS Pat Sharp Show SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 17.00 IS Countdown, popprogram- ma met Adam Curry 18.00 Under the mountain, docu mentaireserie. Afl.: Any shape, any form 19.30 Armchair adventure, docu mentaireserie. Afl.: Dune riders - A Saharan adventure. Een groep stadsjongeren door kruist 400 kilometer woestijn op motoren 20.30 Spitting image, satirische poppenserie 21.00 The Dismissal, tv-film 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport, met o.a. aan dacht voor motorsport 23.30 E Music Box special: Paul Young (herh.) 00.00 (3 The Tube, popprogramma met een compilatie van de af gelopen seizoenen. Met o.a. optredens van Meatloaf, Ba laam Angel, Style Council, 10.000 Maniacs en Bronski Beat 01.00 (3 Erik de Zwart 02.00 El Amanda Redington 03.00 13 Martin Buchanan 04.00 GD Music Box live, met Simon Potter 05.00 13 Countdown, met Adam 06.00-07.00 E The Fece TV 5 16.05 E Vous n'avez rien a decla rer? Franse speelfilm uit 1959 van Clément Duhour. Met o.a. Jean Poirot, Michael Serrault e.a. 17.35 L'école des fans 18.00 Récréation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Champs Élysées, cultureel magazine 20.30 Aujourd'hul la vle, documen taireserie. Afl.: De keerzijde van vakantie 21.30 La télévision des téléspecta- teurs 21.50 Aujourd'hul en France, infor matief magazine 22.00 Nieuws 2J{,30-00.00 Projection privée, artis tiek nieuws met Yvan Audoard NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Heb hart voor je hart TROS 14.30 Sons snd daughters 15.35 Rosco leest voor 15.55 De stop en stap show 16.20 Bassie en Adriaan en het geheim van de schatkaart 16.45 TROS Pop Formule NOS 17.30 1A6-Journaal TROS 17.46 TROS Sport DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Wenn ich mir die Zukunft ohne Kinder vorstelle... 10.50 WK skiën. Noordse combinatie: 10 km Langlaufen voor dames 12.10 Umschau 12.25 Titel, Thesen, Tem peraments (herh.) 12.55 Persover zicht 13.00 Heute 13.15 Tetetekst- overzicht 14.30 Die Zitadelle (The ci tadel, 2), tv-serie 15.20 Tagesschau 15.30 Familiereise 16.23 Freitag, der 13. 17.10 Julia und der Rentenkava- lier, tv-serie 17.15 ARD-Sport extra. WK skiën. Noordse combinatie 17.45 Tageschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 13.55 Die Sportreportage. WK skiën vanuit Oberstdorf. de Noordse combinatie 16.30 Freizeit... und was man daraus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Ein Engel auf Erden (Highway to heaven), tv-serie BBC 1 07.30 Nieuwsoverzicht 07.35 The Flintstones 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.40 All in the day, gevarieerd dagprogramma met infor matieve series, kinderprogramma's en tv-series. leder uur nieuws en weer 16.50 Henry's cat 17.10 Yogi Bear ITV 07.15 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 The raggy dolls 13.10 Rainbow 13.30 A sense of the past 14.00 Nieuws 14.30 Run Rebecca run, speelfilm 16.00 Wish you were here..? 16.30 Sons and daughters 17.00 Rainbow 17.15 Batfink 17.20 T-Bag back SKY CHANNEL 07.25 The DJ Kat Wake-Up Club 07.30 The DJ Kat Show 08.30 0 Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 Fashion TV - FTV 14.30 Three's Company 15.00 B Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 07.00 Hippo, kinder- magazine 08.00 E Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters, tv- serie 09.30 Swim, informatieve serie 10.00 Follow me, cursus Engels 10.15 Play it safe 10.30 Armchair ad venture, documentaireserie 11.30 E Nino Firetto 12.30 Martin Bucha nan 13.30 The Living Body, docu mentaireserie over het functioneren van het menselijk lichaam. Afl.: Skin' deep (herh.) 14.00 Sons and Daugh ters 14.30 Hippo (herh.) 15.30 Ulys- ses 31 16.00 E Music Box live, met Sir Jn Potter 17.00 RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en paard. 18.30 Derde Wereld. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: VPRO's Nachtleven. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en LP Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.00 Voorland. 23.00 het evenement. RADIO 5 17.56 Mededelingen en nieuws. 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Tekenen en schllde- 21.00 Statistiek, (herh.) 21.30 Por Favor. 22.00 Ca va? 22.30 De belastingcursus. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16J0 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18^0 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop. muziek met om 18.00 Ga jij de klas maar in (onderwijspro gramma), 19.00-20.00 Kunst uur. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT big band. 18.45 Gastprogramma. 18.55 Beiaard muziek. 19.10 Actueel. 19.30 Mededelingen. 19.33 Voel je thuis. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Volwassenenvorming. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Boem boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Gitaarmuziek: Belgen spelen gitaar. 19.00 Dossier. 19.45 Home-made. 20.30 Festival van Vlaanderen. 22.00 Actualia: nieuwe klanken. 22.15-23.45 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 16.05 VARA: De Rode Draad. 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. I In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. I Ratel. 15.03 KRO Familiehoorspel. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.03 De Nederlandstalige top tien. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De De top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 06.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Het Internationale Concertcir cuit. 10.30 Tussen Bach en Weber. 12.00 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. Pianomuziek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De lange weg. 10.00 AVRO: Meer dan Muziek. 11.00 Hobby-vitaminen. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg. 14.00 De stofzuiger. 14.25 Lekker luisteren. 14.45 Meet Mr. Mooney. 15.00 Sonja's Tip Tijd. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 12.03-13.00 Radio West Gemeente- Radio Rijnmond: Om 07.30. 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13^5 Overzicht buitenl. pers. 13.30 Weerbericht. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd. 15.03 Zc d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 11.55 Mediatips. 12.00 Regionaal programma. 13.10 Ha die Micha. 14.00 De stemming. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert 10.00 Schoolradio. 11.00 Kamermuziek (strijkkwartetten). 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Overzicht buitenl. pers. 13^0 Rusland gisteren. 15.00 Moskou vandaag. 1&40 Op de weg van Sas naar Sluis...

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19