Hadschieff rekent niet op zilveren herhaling Jeugd welzijnswerk contra vandalisme KNVB verslikt zich in Peper ^okT [echelen rfeigt :rug te ekken ax en ympique -irseille Tennisprofs welkom op Spelen Geen ruimte voor meisjes bij UEFA Hcidóe Souiatit DONDERDAG 12 FEBRUARI 1987 PAGINA 11 oflELEN Voorzitter BtCordier van de Belgische to^klasser KV Mechelen Ie /gedreigd zijn elftal uit de nttelcompetitie terug te ;en indien Club Brugge g zijn zin krijgt, letge wil de met 1-0 verlo- lwompfctitiewedstrrijd tegen 3|elen laten overspelen, d testuur heeft gisteren bij 'e Belgische voetbalbond de'B) een klacht ingediend e scheidsrechter Alex gfet Die stuurde Brugge- 5nf Peter Crève zaterdaga- en vijf minuten voor tijd ?e»de kleedkamer tijdens reiluel met Mechelen. Pon- istyekte daarbij de indruk "hij Crève diens tweede mbart gaf. Later bleek dat - nog geen waarschuwing ve£ekregen. Ponnet heeft n-aard dat hij Crève met- Ie rode kaart heeft gege-' brugge, dat in de eerste lej^ van België van de met ^elen gedeelde tweede e,*de vierde plaats zakte, hiermee echter geen ge- m 'IC hoeft niet -ar De Baronie - De verhuizing van dase eerste-divisieclub naar het complex van jfcnoot de Baronie, een klasse amateur, is jchijnlijk van de baan. Of fctaald voetbalvereniging k eigen stadion aan de Be ltraat kan blijven, is nog lag. Dat kwam gister- commissieverga- in het gemeentehuis ■eda, waar unaniem ver- Jing van NAC naar de :;iie van de hand werd ge- /'ijk 'N Ajax heeft gister- v 1 de punten gedeeld met Mpique Marseille. De ^schappelijke voetbal- Irijd te Dijon tussen de pers van de hoogste afde- a van respectievelijk Ne- nd en Frankrijk eindigde If tal van technisch direc- fohan Cruijff leidde bij de tiet 2-0 door treffers van Bosman, die in de 29ste, Ste minuut scoorde. In de I helft was Ajax, vooral isis van techniek, supe- ienduizend toeschouwers heidsrechter Quiniou za- larseille vlak na de pauze i komen door Papain. De len hadden hun verdedi- aangepast, zodat de Aja- niet meer zo gevaarlijk ?n worden. Biesson zorg de 75ste minuut voor de maker. Aaron Winter de Amsterdammers in de minuut op 3-2. Sliskovic te negen minuten voor rghuis mist )el met Ajax .O VVV zal het voor- moeten stellen zonder alentrijke, van PSV ge- e speler Frank Berghuis, e negentienjarige Berg- die met de Ajacieden ir en Witschge genomi- is als talent van het jaar is een scheurtje geconsta- in de buitenmeniscus ^Pe linkerknie. Hij zal in Maartensgasthuis wor- [eopereerd. Het herstel igeveer twee maanden Voor de belangrijke ijd van komend week- tegen Ajax - er worden g 20.000 toeschouwers icht in De Koel - kan wel weer beschikken Van Rosmalen, die is her- 11 Van een blessure. er!rde triomf 's alvoetballers CORUNA Het Neder- I zaalvoetbalteam heeft ren in La Coruna (Spanje) derde triomf behaald bij iveede FIFA-toernooi. Ita- verd met 4-1 verslagen. Oranje scoorden Faber, Leeuwen, Foree en Artz. Tland eindigde door die Winning als eerste in de en bereikte de kruisfi-( t Daarin is België de te- •U.Jander. Spanje ontmoet o.N- Noord-Korea stelt ontmoeting IOC uit LAUSANNE Noord-Korea heeft gisteren: een op haar verzoek geplande ontmoeting met' het bestuur van het Internationaal Olympisch! Comité, waarbij zijn standpunt over de zomer-, spelen van 1988 in Seoel zou worden toege licht, uitgesteld. Noord-Korea dreigde eerder: het initiatief te nemen tot een boycot van de Spelen door het oostblok als het IOC niet be reid is Noord-Korea een groter aandeel te gunnen bij de organisatie van het evenement. Noord-Korea vindt het voorstel van het IOC en Zuid-Korea om vier sportevenementen in het noorden te houden - boogschieten, tafel tennis, voetbal en wielrennen - te mager. Noord-Korea zou graag een volledig gezamen lijke organisatie willen, maar IOC-voorzitter Samaranch beschouwt het toewijzen van de vier sporten als zijn laatste bod. LAUSANNE Tennis sterren als Stefan Edberg en Boris Becker zijn wel kom op de Olympische Spelen van 1988 in Seoel. Het bestuur van het Inter nationaal Olympisch Co mité heeft gisteren in Lausanne de aanbevelin gen van de toelatingscom missie overgenomen. Het bestuursbesluit zal ter goedkeuring worden voorgelegd aan de 92ste algemene IOC-zitting, van 6 tot 12 mei aanstaande in Istanboel. Voor Ivan Lendl zijn de kan sen op een Olympisch startbe wijs aanzienlijk geringer. Dit komt door de voorwaarden die zijn overeengekomen met de internationale tennisfederatie. Deze gelden bij wijze van proef alleen voor Seoel en zul len erna worden aangepast. De Franse tennisser Yannick Noah behoort tot degenen die zich vooralsnog kritisch heb ben opgesteld. Hij verklaarde in Tennis Magazine: „Wat mij betreft, ik zou er naartoe wil len om naar andere sporten te kijken. Atletiek en dergelijke. Maar proftennis heeft niets van doen met Olympische Spelen. Er zijn belangrijke evenementen genoeg. Davis Cup, de Grand Slamtoernooi- en. Die zijn er per slot van re kening elk jaar. Tennis bij de Spelen is wat voor anderen. Hetgeen niet wil zeggen dat ik niet erg blij zou zijn met een olympische plak". Masur en Tsjesnokov in Rotterdam ROTTERDAM Aan het interna tionale tennistoernooi, dat van 16 tot en met 22 maart in sportpaleis Ahoy' in Rotterdam wordt gehouden, zal de Australiër Wally Masur deelnemen. Wim Buitendijk, de directeur van het toernooi, heeft ook Andrei Tsjes nokov uit de Sovjet Unie gecontrac teerd. De organisatie heeft besloten de eerste van de drie wildcards te geven aan Menno Oosting, waardoor met Michiel Schapers nu twee Ne derlanders in het hoofdtoernooi uit komen. In de voorverkoop zijn reeds 25.000 kaarten voor het toernooi van de hand gegaan. ZWARE STRAF VECHTENDE U SHOCKEYERS WENEN De strafcommissie van de In ternationale IJshockey Federatie (IIHF) heeft de trainers en de spelers van de jeugdteams van Canada en de Sovjet- Unie, die begin januari tijdens het WK aan het bakkeleien raakten langdurige schorsingen opgelegd. De inmiddels ont slagen Sovjet-coaches Vladimir Vasiljev en Valentin Goerejev en hun Canadese collegas Bert Templeton en Pat Burns zijn tot 31 december 1989 geschorst voor inter nationale wedstrijden^ De ijshockeyers van beide jeugdteams, in totaal 38, mogen tot 1 juli volgend jaar geen internationale wedstrijden spelen. Daarna geldt voor hen een proeftijd tot 31 december 1989. HEERENVEEN- Michael Hadschieff ziet zichzelf het zilveren stuntwerk van de EK in Trondheim het komend weekend op de WK in Heerenveen niet herhalen. „Nee, zo'n resultaat als in Trondheim kan ik in Heerenveen niet weer bereiken. De strijd zo rond de vijfde plaats, die is interessant voor mij. Echt, ik ben geen pessi mist, maar een realist. Het is gewoon een feit, dat de Russen veel te sterk zijn", aldus Hadschieff. De grootste kanshebbers voor de titel zijn volgens hem Europees kampioen Goel- jajev en Sjasjerin. De Oos tenrijker ziet evenwel ook Hein Vergeer nog als fa voriet, alhoewel Had schieff dit seizoen ook wel heeft geconstateerd dat Vergeer niet met zijn bes te seizoen bezig is. Vooral omdat de Russen fysiek veel sterker zijn acht Had schieff, die op dit moment wel goed in vorm ls, zich al bijna kansloos voor het kampioen schap. „Vergeleken met de Russen kom ik te veel kracht tekort. Ik kan op deze snelle Thialf-baan op de 500 meter dan wel een 38.5 neerzetten, maar dan rijden de Russen pakweg een 37.8. Daarom kan ik mij ook niet meten met de top in Heerenveen. Bovendien hebben ze in Rusland Alma Ata. Dat is ook een harde baan met ideale omstandigheden. De condities zoals die daar dus aanwezig zijn vind je in Heer enveen weer terug. Het ver schil met de Russische rijders is veel te groot, dat is gewoon een gegeven", aldus de 23-jari- ge student uit Innsbruck. Bij de world cupwedstrijden De Nederlandse ploeg bereidde zich in Haarlem voor op Heerenveen in een ontspannen stemming. V.l.n.r. Leo Visser, André Kraayenbos, Hein Vergeer, Gerard Kemkers en coach Henk Gemser. zette Hadschieff op de 1500 meter een tijd neer van 1.56.24, op de 5000 meter stopte de tijdwaarneming bij 6.57.35. Het is voor de Oostenrijker echter geen must om deze re sultaten op de WK te verbete ren. „Natuurlijk zal ik het pro beren. Maar of het lukt, dat weet ik niet. In ieder geval kan ik wel zeggen, dat ik weer rondom deze tijden zal fini shen". Maximaal De tweede plaats in Trond heim noemt Hadschieff het maximale resultaat dat er voor hem viel te behalen. „Goelja- jev was veel te sterk, hij was de verdiende winnaar. De rest mocht strijden om de tweede plaats. Voor dit WK denk ik dat hetzelfde weer gaat gebeu ren. Maar niet alleen de Euro pees kampioen, ook Sjasjerin zie ik hoge ogen gooien. De strijd om de eerste plaats wordt dus een Russische aan gelegenheid, alhoewel ik Hein Vergeer ook nog een titelkan-" didaat wil noemen. Maar Hein rijdt heeft wel eens beter gere den. Niet alleen op het EK schaatste hij slecht; het hele seizoen presteert hij al niet zo goed". Voor de klasseringen onder de top verwacht Hadschieff een ten minste zo interessante strijd. „Dave Silk, Rolf Fal- k-Larssen, Leo Visser en ik verschillen niet zoveel van el kaar. Ik denk dan ook dat de strijd voor de plaatsen in de sub-top even zo spannend zo niet spannender zal worden, dan die om de medailles. Dat Hadschieff die tweede plaats in Trondheim behaalde heeft hij voornamelijk te dan ken aan zeer intensieve trai- ningsarbeid. „Op dit moment train ik niet zoveel meer, maar dat komt omdat het seizoen al ver is gevorderd. Echter in ok- Michael Hadschieff schat de kansen van de Russen zo hoog in dat hij uitgaat van de vijfde plaats bij het WK schaatsen als hoogst haalbare. tober/nóvember, vlak voor de aanvang van het seizoen, is het flink trainen geblazen: zes a zeven uur per dag". Overi gens is er de afgelopen jaren bij de Oostenrijkse schaatsers heel wat trainingsarbeid ver richt voordat het huidige ni veau werd bereikt. Een paar terug stond het hele schaatsge- beuren in Oostenrijk nog op een laag pitje. Techniek De Oostenrijkse ploeg streek maandag al neer in Heeren veen om zich zo optimaal mo gelijk te kunnen voorbereiden op het het kampioenschap. Naast Hadschieff maken ook Werner Jager en Christian Eminger deel uit van de équi pe. Dat de rijders zo vroeg in Heerenveen arriveerden heeft volgens Hadschieff van alles te maken met de aanpassing van de techniek aan de omstandig heden in de Thialf-hal. „Bijna het gehele seizoen schaats je onder minder goede omstandigheden. Wind, regen en sneeuw zijn de normaalste zaken van de wereld bij een wedstrijd. Hier in Heerenveen heb je niet met deze factoren te maken. Hier kun je je hele maal prepareren op het kam pioenschap dat omstandighe den heeft die niet veranderen. Hierop kun je de schaatstech- niek instellen en die is heel anders dan bij een wedstrijd in de buitenlucht." Over de verwachte volle bak tijdens het kampioenschap is Hadschieff erg enthousiast. „Vooral op de langere afstan den kan het publiek je er doorheen slepen. Op een gege ven moment kun je kapot ko men te zitten en dan denk je bij jezelf: dit gaat niet meer. Maar als je de toeschouwers dan heja, heja, heja hoort, schreeuwen ga je vanzelf weer sneller. Het publiek is echt een stimulans. En als er dan 16 000 mensen zitten, is dat natuur lijk helemaal schitterend". REINDER BOSMA DEN HAAG Welke bij drage kan het jeugdwel- zijnswerk leveren aan een sociaal-preventieve aan pak van het voetbalvan dalisme? Op die vraag tracht het rapport „Voet balvandalisme buitenspel'" antwoord te geven, dat gisteren in Den Haag door de voorzitter van het lan delijk overleg voetbalvan dalisme (LOV), dr. G. Borrie, is aangeboden aan de staatssecretaris Dees van welzijn, volksgezond heid en cultuur. In opdracht van dit ministerie heeft het bureau criminaliteit spreventie Amsterdam in elf gemeenten onderzoek gedaan naar de mogelijkheden om via nog op te zetten experimentele projecten - waarbij het jeugd- welzijnswerk wordt ingescha keld - de harde kern van de jeugdige voetbalvandalen aan te pakken. De bestrijding van het voetbal vandalisme is in Nederland tot voor kort vrijwel uitsluitend benaderd vanuit de invalshoek van de handhaving van de orde en veiligheid tijdens en rond de wedstrijden, waarbij de gemeente- en spoorwegpoli tie en justitie door middel van een repressieve aanpak de hoofdrol vervullen. De laatste tijd is een groeiende belangstelling te constateren voor de mogelijkheid van een sociaal-preventieve aanpak van het voetbalvandalisme. Het nu uitgebrachte WVC-ini- tiatief sluit aan bij de ideëen en aanbevelingen die in de tussenrapportage van het door de minister van binnenlandse zaken ingestelde landelijk overleg voetbalvandalisme (LOV) ten aanzien van het supportersbeleid naar voren zijn gekomen. Ook sluit het aan op de in het eindrapport van de commissie kleine cri minaliteit (1986) geformuleer de gedachten en aanbevelin gen. ZEIST KNVB-voorzitter en UEFA-bestuurder Jo van Marle noemt het verlies van de Europa Cup Il-fi- nale een pijnlijke zaak. „Deze ervaringen zullen mij in de toekomst wel twee keer doen bedenken voor wij Nederland opnieuw kandidaat stellen voor een Euro pese finale". Probleempunt was het UEFA-voorschrift dat voor een dergelij ke finale een stadion beschikbaar moet zijn met tenminste 35.000 plaatsen. Nederland heeft slechts twee van die stadions, dat van Feyenoord en dat in Amsterdam. Van Marle: „Toen wij kandi deerden hadden wij Rotterdam op het oog, dat twee weken voor het Heizeldrama had aangetoond, met Everton - Rapid Wien, best in staat te zijn een dergelijke wedstrijd te laten plaats vin den. Na de bezwaren van burgemeester Peper was Amsterdam een passende vervanger". Op het moment dat wij daartoe besloten, wisten wij dat er geen sprake van Amsterdam kon zijn wanneer Ajax de finale zou ha len. Wij hebben toen, misschien iets te lichtzinnig, gerekend op Rotterdam hoewel ons bekend was dat Peper dit seizoen geen Europese finale in zijn stad wilde houden. Wij hoopten toen op solidariteit, maar Peper zag geen enkele reden op zijn eerdere standpunt terug te komen. Wij hebben ons dus verslikt en dat ligt mij behoorlijk zwaar op de maag". Sportwereld Voetbal Door doelpunten van Groote en Rontberg won eerste-divisieclub SC Cambuur e^n oefenduel van tweedeklas ser Sportclub Leeuwarden met 2-0. Schaatsen De organisato ren van de driedaagse van An keveen hebben besloten het prijzengeld van de wedstrijd, die na twee dagen wegens in vallende dooi moest worden afgebroken, voor tweederde uit te betalen. KNVB telt nu minder dan miljoen leden ZEIST De terugloop van het ledental van de KNVB heeft opnieuw een dieptepunt bereikt. Voor het eerst sinds jaren telt de grootste sportbond rpinder dan één miljoen leden. Bondsvoorzitter Jo van Marle liet dat gisteren we ten en voegde daaraan toe dat hij er rekening mee houdt dat het aantal voet ballende mannen en vrou wen in Nederland terug loopt tot zo'n 800.000. „Dat is de realiteit", aldus de Zwollenaar. „Wij moeten er alles aan doen om niet onder die grens van 800.000 te komen" Wielerploegen naar Middellandse Zee LLORET DE MAR Drie van de vier Nederlandse prof- formaties nemen vanaf mor gen deel aan de Ronde van de Middellandse Zee. De samen stellingen van de achttallen zijn: Panasonic: Planckaert, Vande- raerden, Nulens, Van Lanc- ker, De Keulenaer (Bel), Mil lar (Sch), Talen, Van Vliet (Ned). De Rooy (Ned) is reser ve. Transvemij: Wyder (Zwi), Verleyen, Bogaert, Van der Haegen (Bel), Kleinsman, Jan van Houwelingen, Pieters, Lammertink (Ned). Supercon- fex: Peeters, Emonds, Vlas- sakx (Bel), Wijnands, Poels, Solleveld, Maassen, Van Pop- pel (Ned). In de Belgische ploeg Roland starten drie Ne derlanders: Kuiper, Adri van Houwelingen en Bogers. PDM neemt vanaf maandag deel aan de Ronde van Valencia met Delgado en Laguia (Spa), Muller (Zwi), Arras (Bel), Rooks, Stevenhaagen, Veld- scholten, Theunisse (Ned). ZEIST De UEFA heeft bij de opzet van zijn Europese kampioenschappen voor jeugdploegen geen rekening ge houden met het gegeven dat ook dames en meisjes voetbal len. Een vierdaags congres in Zeist, waarbij alle 34 aange sloten landen aanwezig waren, sprak slechts over competi ties voor jeugdige manlijke voetballers. Voorzitter Jacques Georges van de Europese Voetbal Unie verklaarde dit met de verwijzing naar het gegeven dat damesvoetbal slechts in een beperkt aantal landen populair is en dat de publieke belangstelling over het algemeen minimaal is. Ontspannen Barcelona' uit Spaanse beker MADRID Het bescheiden Osasuna heeft gisteravond koploper Barcelona uit het Spaanse bekertoernooi ge gooid. Dat gebeurde door strafschoppen. Reserve-doel man de negentienjarige Juan Unzue was de held van de wedstrijd. Hij stopte Bar- celonaé derde strafschop, die werd genomen door Marcos Alonso. De spelers van Osa suna schoten vijfmaal raak. Na de nederlaag met 1-0 in het eigen Nou Camp-stadion moest Barcelona tot de 80ste minuut wachten eer de Brit Gary Lineker met een tref fer de verlenging afdwong, die zonder doelpunten ver liep. Ook bekerhouder Real Zara- goza nam afscheid. De club werd in de verlenging met twee treffers verslagen door Real Mallorca. Real Madrid won met 6-1 van Cadiz. Hier was de eerste wedstrijd zon der doelpunten geëindigd. /sportuitslagen PAARDESPORT Koersen van Nootdorp EERSTE KOERS, 2000 meter: 1. An- nabell W (M. Eeken) 2.45,1 - 1.27,1, 2. Baxter Pitt, 3. Adaja van Oort. Toto: winnend f. 2.40, plaats f. 1,40 f. 2,00, koppel f. 5,10, trio f. 34.10. TWEEDE KOERS. 2380 meter: 1. Zor- ro van Golf (M. Pools) 3.24,9 - 1.26.1. 2. Attila's Shadow, 3. Zeno Dakota. Toto: winnend f. 10,80, plaats f. 2,80 f. 6,70 f. 3,50, koppel t. 49,40, trio t. 845,20. D$RDE KOERS. 2000 meter: 1. An drew Westland (G. van Eykelenborg) 2.50,5 - 1.25,3, 2. Zoco du Bois, 3. Zorina L. Toto: winnend f. 5,50, plaats f. 2,40 f. 2.40 f. 3,30, koppel f. 10,20, trio f. 270,70. VIERDE KOERS. 1660 meter: 1. Ybrenda Z (G. Kleyweg) 2.18,9 - 1.23,7, 2. Arizona Guapa, 3. Waygem S. Toto: winnend f. 22,30, plaats f. 1,80 f. 1.20 f. 1,40, koppel f 6,50, trio f. 392,10. VIJFDE KOERS. 2380 meter: 1. Zar- ragona (J. Bot) 3.24,3 - 1.25.8. 2. Ar- nies Apple. 3. Zivago Qdllia. Toto: winnend f. 4,80, plaats f. 2,70 f. 2,80 f. 3,30, koppel f. 27,00, trio f. 691,20 ZESDE KOERS, 1660 meter: 1. Zinga- resca (G. Gommans) 2.18,4 - 1.23,4, 2. Aves Boy, 3. Zarco Beltlary. Niet gestart: Walnut Liesbos. Toto: wln- nend f. 5.50, plaats f. 2,80 f. 1,30 f. 2.50. koppel f. 4,60, trio f. 298,40 ZEVENDE KOERS. 2000 meter: 1. Zivo V (J. van Houte) 2.50,8 - 1.25 4 2. Ymond R, 3. Wieske Z. Niet ge start: Voodoo B. Toto: winnend f. 12.40. plaats f. 2,20 f. 1,40 f 2 60 koppel f. 10.40. trio f. 177.30 ACHTSTE KOERS. 2000 meter: 1 Yonkers Cede (G. van Eykelenborg) 2.50,5 - 1.25.3, 2. Zebrando du Bois. 3. Zonnekind. Niet gestart: Varaline en Wiko Schuitgraat. Toto: winnend f. 2,50, plaats 1. 1,40 t. 2.30 f. 3,40, koppel f. 3,90, trio f. 53,70 NEGENDE KOERS, 2000 meter: 1. Ynora Rose (J. de Wit) 2.45,6 - 1.23,3, 2 Of mus du Bois. 3 Yemen II. Niet gestart: Valeri Borzov. Toto: winnend f. 3,80, plaats t. 2.40 f. 4,10 f. 1,90, koppel t. 22,00, trio f. 168.40 TIENDE KOERS. 2000 meter: 1. Yfred Star (mej. M. Vos) 2 42.5 - 1.21,3, 2. Wilgen du Bois. 3. Wio van de Lente. Toto winnend f. 1,80, plaats t. 1,30 f. 1,50 f. 80. koppel f. 2,30, trio f. 11,60 ELFDE KOERS. 2380 meter: 1 Zam besi Cede (G. van Eykelenborg) 3.19.1 - 1.23.7. 2. Yte Volo. 3. Ymir Dale. Toto winnend f. 14.90, plaats t. 3,70 5,70 f. 8.30. koppel f. 27.10. trio f. 294.10 Omzet van de totalisator: f. 249.535.00 IJSHOCKEY Play-offa competitie Tilburo - Rotterdam 1-7 (1-3. 0-0. 0- 4). Scheidsrechter: Toe men, toe schouwers: 1150. Strafminuten. Til burg 4. Rotterdam 26. waaronder 10 voor Van Heumen en Geisterier Topscorers: Nate en Tijnagel (Rotter dam) ieder 3. Amsterdam - Groningen 8-5 (1-2, 5-3. 2-0). Scheidsrechter: Douwes. toe schouwers: 800. Strafminuten: Am sterdam 12. Groningen 24, waaron der 10 voor Ginetti. Topscorers: Pohl- man en Olsson (Amsterdam) en Gi netti (Groningen) allen 2. Stand in de play-ofls (inclusief bonus- punten): 1. Rotterdam 6-18. 2. Geloen 6-12, 3. Amsterdam 6-8, 4 Gronin gen 6-8, 5. Nijmegen 6-6. 6. Tilburg

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11