Jidustrieterrein Jagtlust irect aangesloten op A44 Sloop Nellie en Corrie staat vast Katwijk akkoord met winkels in Rijnsoever A: geen itieke «spraken Sinke CDA pleit voor andere bestrating Duinpark Adel verplicht Mannen worden minderheid in basisonderwijs Zuid-Holland Bestelbus gelanceerd EjjEN OMGEVING Caidó&Qowtard WOENSDAG 11 FfiRUARI 1987PAGINA IS lzitters en plaats pr ^-''■jGOM De organisatie van feldkampioenschap Kinder en is op zoek naar een ge- dat (lokatie voor dit evenement aren^gom. Tot nog toe werd het en njenschap gehouden in De pd maar die plaats is te klein al<fen door de grote belang- bouidie voor het kinderstoelzit- ?en laat De gedachten gaan uit van |en horecaondernemer uit m of een omliggende plaats, hipioenschap wordt gehou- ïen Ij, 16 tot en met 20 april. Be- e_ latenden kunnen contact op- vinkimet Simon Schenkel, tele- dagejj520-15281 of Gijs Elder- een telefoon 023-355879. nd. f Parkeerterrein voor vrachtwagens TER AAR De gemeente Ter Aar wil op het voormalige ter rein van Provinciale Water staat (aan de Oostkanaalweg, even buiten de bebouwde kom van Aardam) een parkeerter rein voor vrachtwagens aan leggen. Op het terrein, dat al eigendom is van de gemeente, was vroeger een opslagdepöt gevestigd. Wel moet nog een sloot worden gekocht om het project te kunnen uitvoeren. Deze sloot is in het bezit van de heer P.J. de Vos. Met hem is overeenstemming bereikt over de koop van de sloot voor 600 gulden. LEIDERDORPER OMGEKOMEN HAARLEMMERMEER De 21- jarige J. Konings uit Leiderdorp is gisteren in het ziekenhuis van de Vrije Universiteit in Amster dam overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval op maandag. Het ongeluk gebeurde op rijksweg A4 tussen Den Haag en Amsterdam, ter hoogte van Rick's brugrestaurant. De be stuurder van een vrachtwagen remde te laat in slecht weer en reed in op een file van vier per sonenauto's. Het slachtoffer raak te bekneld in zijn auto en moest worden uitgezaagd. Zwaarge wond werd hij overgebracht naar het ziekenhuis, waar hij gisteren overleed. Drie inbrekers aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN Drie Alphenaars, twee van 26 en een van 33 jaar oud, hebben bekend te heb ben ingebroken in de Wil- helminaschool aan de Raad huisstraat. Het drietal drong de school in de nacht van maandag op dinsdag bin nen. Een raam werd gefor ceerd, een binnenmuurtie afgebroken en een gat in de muur gezaagd. De drie mannen gingen er met 11.000 gulden aan appara tuur vandoor. Zij werden daarbij door een getuige ge zien. De spullen zijn terug gevonden. Inbreker gooit ruiten in VOORSCHOTEN Een inbreker heeft aan het be gin van deze week de rui ten ingegooid van een vrij staande villa aan de Horst laan in Voorschoten om binnen te komen. De in braak werd gisteren ont dekt. De dader heeft bij meerdere villa's aan de Horstlaan getracht binnen te komen door sloten te forceren. Toen dat niet lukte begon hij ruiten in te gooien. Wat de inbreker heeft ontvreemd is nog niet bekend. De bewoners zijn op vakantie. NHEIM Indus- 'ein Jagtlust wordt I n weg aangesloten Varmonderweg. Dit »nt dat er een zeer verbinding onstaat de rijksweg A44, de Warmonderweg op- en afritten ver- p met deze snelweg, (uwe weg mondt uit deze op- en afrit- wordt vanuit ge lat de weg alleen it is voor personen- maar Rijkswater staat onderzoekt of het mogelijk is het weggetje ook breed genoeg voor vrachtverkeer te maken. Burgemeester A.J. Kret van Sassenheim maakte dit giste ren bekend bij de presentatie van de plannen voor het Tele- comcenter. Industrieterrein Jagtlust is momenteel alleen via de Sassenheimse Hoofd straat bereikbaar. Bij het nog te bouwen Telecomcenter is een parallelweg gepland. Dit weggetje wordt aangesloten op de Warmonderweg. „Sassen- heim is er niet op tegen dat de weg ook geschikt wordt ge maakt voor vrachtauto's", zo liet Kret gisteren weten. De burgemeester vertelde dat het een wens van veel op het in dustrieterrein gevestigde be drijven is, dat er een directe verbinding met de A44 komt. Kret meldde gisteren ook dat Sassenheim bijzonder verguld is met de komst van het Tele comcenter. Dit handels-, ver koop- en informatiecentrum voor tele- en datacommunica tie wordt gebouwd op indus trieterrein Jagtlust. De bouw van dit 15.000 vierkante meter grote en 40 miljoen gulden kostende project is vriiwel ze ker. Projectontwikkelaar C. Wildschut zei gisteren dat mo- hebben. Volgens hem is er ook belangstelling uit het buiten land (Engeland en Japan). Het centrum moet begin 1989 open menteel onderhandeld wordt gaan. Wildschut sluit niet uit met gegadigden. Het gaat om bedrijven als dealers, impor teurs, servicebedrijven en ad viesbureaus op het gebied van de telecommunicatie: van tele foon- en telexapparatuur tot video- en viditelapparaten. Zodra het gebouw voor 75 pro cent is volgeboekt, dan gaat men bouwen. De projectont wikkelaar denkt over acht maanden genoeg klanten te dat het Telecomcenter al snel moet uitbreiden. Volgens Kret is daarvoor nog wel grond be schikbaar. Volgens professor M. Stevens van de Technische Universi teit Eindhoven is een dergelijk Telecomcenter uniek voor Ne derland. „Dit is het begin van een nieuw technologiecen trum. En we hebben het hard nodig". aa 1 INBURG Een bur- er mag tijdens bijeen- van zijn eigen politie lij geen politieke uit- Dat liet mevrouw A. n Broek (PvdA/PPR) ond tijdens de commis- idering algemene za- Valkenburg weten aan leester C. Sinke. rgemeester had tijdens PA-vergadering gerea- pp een uitspraak van ld P. Bakker over de Ivan de gemeente Val- k in het Streekplan '87. Bakker ziet het er alkenburg vanwege de jke aanwas somber uit unnen blijven bouwen, ïad daarop tijdens de e gereageerd: „Valken- il gezien het feit dat die in deze gemeente rtels hebben en zijn op een beroep op de wo- rkt blijven doen. Hoe- in strijd is met het lan". Ierz<£ Van den Broek was uitspraak die de raad wor4 en behoorde Sinke i burgemeester zich te distanciëren. Sinke aarentegen dat hij als het CDA best een stel he mocht innemen. Van J Dek wees echter op de functie van burge- die tijdens een poli- 'D A-vergadering niet en besluit dat in Den inomen is, moet reage- missie vond het verder id idee om de Valken- schoolkinderen als her- J(g aan het gouden hu- ,eIvan het prinselijk paar een verzilverd lepeltje 'se ik€ ie Ver te \brdwijk oord met uwe eiictuur-NV DWIJK Noordwijk is om het eigen energie- mn erbédrijf per 1 januari seci n een nieuwe vennoot- bver te doen. Die nieu- nootschap is het gevolg reorganisatie van de veT- en waterbedrijven in olland. De nieuwe tr-NV keert in ruil overdarcht 5,8 miljoen uit aan de gemeente rijk. Of dit in één keer dan wel over een pe- geVan tien jaar, moet nog uitgedokterd. Dat gisteravond tijdens de n t Bievergadering openba ren. De betaling van de som gold als een onaan- jbesM" onderdeel van het efmis, bleek uit de toe van wethouder A. Ad- s_ en de bedrijfsdirecteur bii Cluiver. Het gemeente- issif'ergie- en waterbedrijf yinfamelijk winst, da (trant ontvangen Bel 18.00 en 19.00 uur, za- tussen 14.00 en 15.00 efoonnr.071-122248 en mt wordt nog dezelfde nabezorgd. NOORDWIJK Het Noord- wijkse CDA-raadslid W. Wij- nands pleit ervoor de kinder hoofdjes, de ronde, gladde keitjes van het Duinpark te verwijderen. Hij deed die sug gestie gisteravond tijdens de commissievergadering openba re werken. Vooral tijdens de gladheid van de laatste weken maakten deze keien het pad onbegaanbaar, aldus Wijnands. Met het verdwijnen van deze kinderhoofdjes zou volgens de CDA'er de veiligheid meer ge diend zijn dan met het voorstel van het college, dat 3.000 gul den beschikbaar wil stellen voor het plaatsen van borden met de woonerfaanduiding, en ook nog eens 2.500 gulden voor het aanbrengen van zoge naamde fietsensluizen in de groenzóne tussen het Duin park en de Duinweg. J. Willms had over dit voorstel al eerder opgemerkt, dat het hem bevreemde, dat voor de fiet sensluizen toch een post was opgevoerd. Deze voorziening zou hinderlijk zijn voor kin derwagens en bovendien on nodig, want het publiek maakt volgens Willms prompt een pad naast de fietssluis door het groen. Aan het plaatsen van de borden viel naar zijn me ning niet te ontkomen, omdat die wettelijk waren voorge schreven. J. Smit (VVD) achtte de zaak eveneens overdreven, maar stelde dat in de vergadering van de verkeerscommissie in november aan de wijkvereni- ging van het Duinpark de toe zegging was gedan, dat de fiet sensluizen zouden worden aangebracht. Het was een compromis en daar kon de commissie nu niet omheen, meende Smit. De vertegen woordigers van het PAN, Noordwijkse Belang en de PvdA sloten zich daarbij aan. Optimistisch Is hij wel, Th. Lange uit Katwijk. Hoewel de R voorlopig niet uit de maand is en veel Nederlanders al leen nog maar aan be sneeuwde hellingen denken of van een schaatstocht dro men, is hij op het strand aan de Zuidboulevard In Katwijk aan Zee alweer begonnen met de bouw van strandtent Willy Zuid. Nu heeft Lange een reputatie hoog te hou den, traditiegetrouw is het bij zeer veel Leidenaars beken de paviljoen Willy Zuid de eerste strandtent In de wijde omgeving die haar deuren opent. Adel verplicht, van daar. NOORDWIJK De aan de Beeklaan gelegen huis jes Nellie en Corrie wor den definitief gesloopt. Ze maken plaats voor het winkelcentrum Vinke- veld. Met de sloop van de karakteristieke huizen (twee onder een kap) wordt in juli van dit jaar begonnen. Direct na de bouwvak gaat de eerste paal voor het winkelcen trum de grond in. Projec tontwikkelaar C. Wild schut heeft dit gisteren bekend gemaakt. De bouw van hewinielcen- trum was al be nd. Alleen was nog onduidek vaar het precies zou verze*. Wild schut gaf en geefle voorkeur aan de plaats wr nu Nellie en Corrie staan, j vindt deze plek aantrekkelfer dan tien meter westelijkt „Het cen trum valt zo veeeter op", zo zegt hij. Wildsut had al overeenstemminbereikt met één van de tweegenaars van Nellie en ComDeze week heeft hij ook hetidere huisje gekocht. Hij „winiet zeggen hoeveel hij vooie woningen heeft betaald. Een goede prijs", geeft hij t. Het winkelcentm gaat, als alles volgens plan verloopt, in april 1988 open. Het moet plaats gaan bieden aan een viertal winkels, waaronder een supermarkt. Ook wordt onderhandeld over de vesti ging van een agentschap van de PTT. De bouw van het 1.400 vierkante meter grote centrum kost 3,2 miljoen gul den. Nu Wildschut Nellie en Corrie heeft gekocht, houdt hij zo'n 1.000 vierkante meter over. De projectontwikkelaar sluit niet uit dat daar wonin gen of kantoren worden ge bouwd. Bij het winkelcentrum komen 80 a 100 parkeerplaat- De huisjes Nellie en Corrie in Noordwijk die geslcpt zullen worden. Lezing Mevrouw Mary de Haan-Bex geeft morgenavond in De Hoeksteen aan het Karei Doormanplein 2 in Hillegom een lezing met dia's over de „Geschiedenis van het zijde schilderen". Mevrouw De Haan. die tevens verschillen de technieken zijde-schilde ren demonstreert, gaat in haar lezing terug naar de 27e eeuw voor Christus. De le zing begint om acht uur, een toegangskaart kost vier gul den vijftig. Concert De fluitiste Mia Dreese werkt morgenavond mee aan een concert in de Oudshoornse Kerk in Alphen aan den Rijn. Ook de altviolist Zoltan Benyacs, de cellist Henk Lambooy en de gitarist Jan Goudswaard verlenen hier aan hun miewerking. Het programma, lat op authen tieke instrtnenten wordt uitgevoerd, 5evat werken van Hen keiPaganin i. Hof- meister en Schubert. Het concert begjt om kwart over acht. 'aarten kosten twaalf guide vijftig. Hou ders van eenCJP of Pas 65 betalen een tintje. Woody Alen De Leiderdoose Filmkring draait morgenvond de film Broadway Dany Rose van Woody Allen j de Muzenhof Leiderdorp. Voody Allen speelt daarin -en impresario van derderags artiesten. Zijn enige clint van enige klasse laat her. bovendien in de steek. Aanrang half ne gen, entree vif gulden, in lichtingen tlefoon 071- 896894/410957. Directeur De heer P.M. ?erquin is be noemd tot algmeen direc teur van Frais Agenturen Bureau (FAB) IV in Sassen heim. Hij is deopvolger van de heer W. vanKaam. die als adviseur aan htt bedrijf ver bonden blijft. Antiekbeurs Ruim 45 standhouders uit Nederland zijn vrijdag tot en met zondag aanwezig op een grote antiekbeurs in hotel Huis ter Duin aan de Konin gin Astrid Boulevard 5 in Noordwijk aan Zee. Galerie Drieluik uit Noordwijk ver zorgt een demonstratie dia- mantslijpen. Er zijn ook zo'n tien kraampjes met de meest uiteenlopende soorten meu bels. Openingstijden: vrijdag vier tot negen uur, zaterdag lef tot vijf uur, zondag elf tot zes uur. Reddingsbrigade De Noordwijkse Reddingsbri gade houdt komende vrijdag en zaterdag èn vrijdag 20 en zaterdag 21 februari in het Lido-theater aan de Prins Bernhardstraat in Noord wijk haar traditionele propa- ganda-feestavonden. Opge voerd wordt het blijspel „Sjonge, sjonge, sjonge, sjon ge...", geschreven door Aad Caspers. Er is bal na. De voorstelling begint om acht uur. Morgen vindt in het Lido-theater de generale re petitie plaats. Men speelt dan voor de ouderen uit Noord wijk en Noordwijkerhout. KATWIJK In de Kat- wijkse woonwijk Rijnsoe ver-West komt een win kelsteunpunt. Ondanks duidelijke bezwaren van bewoners uit deze wijk heeft het college van bur gemeester en wethouders gisteren besloten het be stemmingsplan van de woonwijk Rijnsoever zo te wijzigen dat een aantal voorzieningen in de nabij heid van de Maranatha- kerk mogelijk zijn. Naast een paar winkels met bovenliggende huurwoningen creëert men ter plekke wat ruimere parkeergelegenheid. Alhoewel net bebouwingsplan pas in mei ter visie gelegd wordt en goedkeuring van de provincie nog nodig is voor de wijziging van het bestem mingsplan verwacht het colle ge dat de bouw in 1988 start. Voor het noordwestelijk ge deelte van de nieuwbouwwijk Rijnsoever geldt sinds 1973 een voorlopig bestemmingsplan. Het college van burgemeester en wethouders heeft daarbij de bevoegdheid gedeelten van dat >lan te wijzigen, mits GS daarmee accoord gaan. Alhoewel het oorspron kelijke bestemmingsplan er vanuit ging, dat de wijk opge trokken zou worden uit woon huizen afgewisseld door groenstroken, heeft het college nu voor de derde keer deze bestemming gewijzigd. De eer ste keer ging het om de vesti ging van de Maranathakerk mogelijk te maken, de tweede wijziging was noodzakelijk om een basisschool in de nieuw bouwwijk te vestigen. Halverwege de maand decem ber ontvouwde het college haar plannen om tot een derde wijziging te komen en derhal ve een winkelsteunpunt in deze wijk in te richten. Boven de winkels zijn 55 premie huurwoningen gepland. In de' ogen van het college is zo'n winkelsteunpunt een aanwinst voor vooral de ouderen en de jonge gezinnen in de wijk. De geplande winkels zouden ko men te liggen bij de Maranat hakerk, en de ook daar geves tigde Rehobothschool. Van de kant van de bewoners uit de Boogschutter, de straat tegenover net geplande win kelsteunpunt, is massaal ge protesteerd tegen de plannen. Men beriep zich daarbij op mogelijke overlast en vermin dering van de verkoopwaarde van de huizen. Tijdens de koop van de huizen stond na melijk aangegeven dat het te genovergelegen gedeelte voor namelijk een groenvoorziening zou krijgen. De bezwaren werden 14 janua ri tijdens een hoorzitting van de commissie ruimtelijke orde ning, woningbouw en openba re werken aangehoord maar niet gehonreerd. Het college heeft dat advies overgenomen en besloten toch een winkel steunpunt in haar bestem mingsplan op te nemen. Een deel van de ingediende be zwaarschriften lield verband met de architectonische vorm geving van de voorgestelde nieuwbouw. Het college heeft laten weten, dat dat bij het be oordelen van het voorlopig be stemmingsplan niet aan de orde is, maar dat men wel daarmee rekening houdt bij het definitieve ontwerp van de bouwplannen. Naast de zeventien ingediende bezwaarschriften ontving het college 164 adhesiebetuigingen uit de woonwijk Rijnsoever voor de bouw van een winkel steunpunt. Kluis uit 't Joppe WARMOND Werknemers van Provinciale Waterstaat keken gisterochtend vreemd op toen zij een kluis opvisten uit 't Joppe. De politie van Leiderdorp heeft de kluis meegenomen voor een nader onderzoek door de technische recherche. Vanochtend was nog niet bekend wie de eige naar is van de kluis en wat er inzit. VVV Noordwijk naar Berlijn NOORDWIJK De VW Noordwijk is ook dit jaar ver tegenwoordigd op de Touris- mus Börse, die van zaterdag 7 tot en met donderdag 12 maart in Berlijn wordt gehouden. Dit evenement, dat zich in 25 ex positiehallen afspeelt, is een van de grootste toertistische beurzen ter wereld. REELE KANS OP TOEKOMSTIG TEKORT ONDERWUSGEVENDEN DEN HAAG/OEGSTGEEST Behalve een algemeen te kort aan leerkrachten op de basisscholen dreigt er op lan gere termijn ook een scheve verhouding te ontstaan tussen het aantal mannelijke en vrou welijke leerkrachten op die scholen. Het aantal mannelijke studenten dat zich heeft inge schreven aan de Pabo, de op leidingsschool voor onderwijs gevenden aan de basisschool, is slechts een vijfde deel of nog minder van de totale aanmel dingen. Wie zich dus dit jaar laat inschrijven als Pabo-stu dent heeft een heel goede kans op een baan in het onderwijs. De directies van de confessio nele opleidingsscholen in Den Haag (de Haagse Katholieke Pabo en de Protestants-Chris telijke Pabo) en in Oegstgeest (Protestants Christelijke Pabo) baseren hun „wervende bood schap" op de pas verschenen nota „Vraag en aanbod" van de commissie prognose primair onderwijs over de jaren 1987- 1991. Hieruit blijkt dat in ieder geval in 1991 de vraag naar onderwijsgevenden in de ba sisschool groter is dan het aan bod. Voor Zuid-Holland is er dan een tekort voorzien van tien procent. Onzeker is hoe groot het tekort in werkelijk heid zal zijn als het parlement nog meer bezuinigingen in de personele sfeer van het onder wijs doorvoert. Een bezuini ging als de recente „kleuter maatregel" kost heel wat ar beidsplaatsen. De heren G.A.A.M. Custers en L.A. Senne (Haagse Katholie ke Pabo) en de heren C.P. Los en J. Bosch, (p.c.-instituut in Den Haag en de opleiding in Oegstgeest), veronderstellen dat de verwachtingen van de prognosecommissie weieens te optimistisch kunnen zijn. Nog steeds maakt die commissie gebruik van cijfers die door de arbeidsbureaus worden opge geven. En iedereen weet dat de lijsten van deze bureaus ter discussie staan. Namen van mensen die al geruime tijd een ,hele of deeltijd-baan in het on derwijs hebben of die elders een werkkring hebben gevon den, staan nog ingeschreven. Te weinig jongens De directies van de confessio nele pabo's menen dat er on der de studenten een nieuw elan groeit Een aantal jaren ondergingen de toekomstige leerkrachten de uitwerking van het negatieve beeld dat rond het basisonderwijs en de opleidingsscholen hing. Dat beeld kwam door de bezuini gingen die het heel moeilijk maken de basisschool de juiste vorm te geven en door de slechte werkgelegenheid in het onderwijs. „De studenten die nu bij ons komen hebben niet de frustraties rond het schoolwerkplan, de zorgbreed te van de basisschool en de be zuinigingen. Ze beseffen dat de bomen niet meer tot de he mel groeien maar ze willen in dat besef er het beste van ma ken. Je kunt rustig spreken van een nieuw elan' Waar de directies zich wel zor gen over maken is het geringe percentage jongens dat zich aanmeldt. Een verklaring voor die ondervertegenwoordiging van jongens kunnen ze niet geven. Wel weten ze dat deze onevenwichtigheid slecht is voor de basisscholen. „Als het zo doorgaat krijg je straks ba sisscholen met maar één man nelijke leerkracht En dat is natuurlijk niet goed. Niet voor het team, maar ook niet voor de kinderep". LÜTSEN K OOISTRA Meisje gered van verdrinking HAZERSWOUDE-DORP Een 3-jarig meisje uit Hazers- woude is gistermiddag dank zij kordaat optreden van een plaatsgenote van de verdrin kingsdood gered. Het meisje was met een 3-jarig vriendje aan het spelen in de Jan Lie- venslaan en kwam daarbij in een sloot terecht. Het vriend je rende snel naar huis en waarschuwde zijn moeder, mevrouw Oost'rom uit de Jan Lievenslaan. Deze haalde het meisje uit de sloot. Het kind ademde echter niet meer. De vrouw paste mond op mond beademing toe en na een tijdje ging het meisje weer ademen. Zij werd naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gebracht en kwam daar gisteravond bij kennis. Haar toestand was vanoch tend nog kritiek. VOORHOUT Een 25-ja- rige Alphenaar is gister middag met zijn bestelbus in de sloot naast de Leid- sevaart beland. Het onge luk gebeurde tussen de Noordwijkerhoekbrug en de VAM. De man zag een hoog bruggetje in de weg niet en door de hoge snel heid werd ziin bus (vol met bloembollen) gelan ceerd. De man kon zelf uit zijn auto kruipen. Hij mankeerde niets.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15