okkend beeld van Schubert drie keer op NOS- tv 33 DIO/TELEVISIE SaidMOowuwt WOENSDAG 11 FEBRUARI 1987 PAGINA 11 psumentenbond voor volledige ontvangst derde net VERSUM De Consumentenbond minister Brinkman van WVC zo no- '|ia de rechter dwingen er zorg voor te TAen dat de uitzendingen van het derde 14«t gelijktijdig in heel Nederland kun- urorden ontvangen. Als het zender- niet volledig gereed is voor de start oktober, moeten de uitzendingen >n opgeschort, zo schrijft de bond in i9brief aan de minister en de vaste ka- tommissie voor cultuur. Ds, ^Jjenderbouworganisatie Nozema heeft Ciien weten dat, ondanks een versnelde I4f, toch pas begin '88 heel Nederland iN^nder kan ontvangen. Met name in Ayosten, het zuidwesten, de kop van -,L^d-Holland en in het zuiden van Lim- FH.2al nog enige tijd geduld moeten worden geoefend, in totaal anderhalf mil joen mensen. Naar de mening van de Consumenten bond zou er bij invoering van het derde net op 1 oktober, zonder het gereedkomen van alle zenders, „sprake zijn van een on rechtmatige o verheidsdaad, omdat de overheid dan in strijd zou handelen met het grondwettelijk gewaarborgde gelijk heidsbeginsel". Bovendien vindt de Bond dat iedereen die omroepbijdrage betaalt, „aanspraak moet kunnen maken op het zelfde programmapakket". Verder zou het ongewijzigd uitvoeren van de plannen „strijdig zijn met de grondwetbeginselen van communicatievrijheid en vrijheid van onderwijs". De minister zou ook in strijd handelen met de beginselen van behoor lijk bestuur. Met de vaste kamercommis sie zal hij vandaag overleg hebben. Open School in Bolivia op VARA-tv HILVERSUM Enkele jaren geleden werd met be hulp van het vrouwenprogramma „Kijk Haar" geld in gezameld voor de stichting van een school in het tin- mijngebied in de Zuidamerikaanse staat Bolivia. Stuwende kracht achter dit projekt was mevrouw Emil- se Escóbar. Zij is met het geld naar haar land teruggegaan en heeft daar een eenvoudige school laten bouwen. Hedda van Gennep en Marjolijn de Vries reisden enke le maanden geleden naar Bolivia om op de film vast te leggen wat er van het initiatief geworden is. Hun verslag heet: „Incatem, een open school in Bolivia" en wordt maandag 16 februari op Ned. I door de VARA-tv uitgezonden. Het is een reportage geworden over de omstandigheden waaronder de mijnwerkersbe volking in Bolivia het hoofd boven water probeert te houden. In het desolate landschap, vijfduizend meter hoog in het onherbergzame Andesgebergte liggen de tinmijnen. Daar wonen ook de mijnwerkersgezinnen. DUITSE QUIZMASTER ROSENTHAL OVERLEDEN BONN - In zijn woning in Berlijn is de Duitse quizmaster Hans Günther Rosenthal overleden. Hij zou op 2 april 62 jaar zijn geworden. Rosenthal had in de afgelopen maanden drie zware opera ties ondergaan, waarbij kankergezezwellen waren weggenomen. Rosenthal genoot een grote popula riteit. vooral door de quiz Dalli-Dalli (sinds 1971), die hij op het tweede Duitse televisienet (ZDF) presenteerde en door zijn radiospel „Allein gegen Alle" (sinds 1963, in Nederland door de NCRV als televisiespel gebracht onder de naam 'Een tegen allen'). In de Nazitijd werd Rosenthal, vanwege zijn Joodse afkomst, vervolgd. Hij leefde jaren lang ondergedoken. Na de oorlog volgde hij een opleiding ais regisseur. Vanaf 1953, toen hij spel letjes op de radio bracht, steeg zijn ster snel. Van 1962 tot 1980 was Rosenthal chef van de afdeling ontspanning bij de Berlijnse zender RIAS. ERSUM Op de Fritz Lehner (38) overwoog in 'ÖEhsdaeen 11, 18 en 25 het kader van de opzet tot het 1aLri n v rendt NDS-tv maken van een «rote Oosten- Aifari a.s. zendt INUo tv rgkse muziekfilm eerst een film over Johann Strauss, daarna over Gustav Mahler, 8); ie film over de laatste maar het werd Franz Schu- sjaren van de com- Een bijzondere film over Franz Schubert te (aïh<fr de.„mu?,i.cus- 1828) De drie delen ^fe^lMïï i9J»iDer Wanderer dat Lehner, die sommige typisch trine zomer van 1823 Weense lokaties op ware Laa,lt; „lm Reiche des grootte liet nabouwen, slechts „Mens", herfst 1827 en 23 dagen nodig. Hij had het ge- kterreise" winter luk de ln Berl'ln werkende to- nterreise winter neelspeler udo Samel voor de titelrol te kunnen aantrekken, samen met een karakteroio- dagen zijn ook m Ne- gisch voortreffelijke cast, on- de Schuberteaden niet <jer wje uiterst talentvolle lucht. Het zijn klein- amateurs. Er wordt in deze muziekfeesten, waar- fiim, die in feite de volle 270 titer composities van het minuten één lange innerlijke ^jteeds raadselachtige mu- monoloog is, zeer weinig ge- f genie Franz Schubert praat. Ook de muziek beperkt lehore worden gebracht. zjch nagenoeg, tot het eerste ./l|>tterdam richt men zelfs deel van Schuberts Achtste Schuberteadebuffet aan. Symfonie, het tweede deel van Brtl, zijn Kwinter in C dur en een oojmkt aUemaal positief en a.Jntal oa. door Udo Samel, 't Hvrolijk maar Schubert d;e een muzlkale scholing had Jafé, genot™, zelf gezongen liede- De schrijnende beelden spre ken voor zichzelf. Direct al in het begin confronteert de film maker ons met de even onhy giënische als beschamende toe standen in het Weense Alge mene Ziekenhuis, waar Schu bert, die in een bordeel syfilis had opgelopen, zich als gevolg Dreimëderlhaus" zo van de behandeling met kwik- n J)kenbaar dooreenhussel- zilver de haren bij bosjes uit- reg^e altijd parate musicus, trekt. Een onevenwichtige eiz( naam muziekhistorisch Franciskaner pater houdt deze lamaag rijst of deze altijd jot-bnerende Wener wel de irilke Frans was, zoals tallo- ^eekudo-biografen hem schil- :ier». De schrijver van enge- >re(ge melodieën, die de ar- :unjur Heinrich Berté in In zijn gesuikerde operet- eri voortleeft in zijn zich ucertianen noemende It r lenkring. Een betrekke- leine groep kunstenaars, van lagere adel, met wie venerisch zieken, veelal bede laars en dieven, een doods hoofd voor en noemt hen on gedierte. Schuberts vriend Franz von Schober, de enige er op mooie dagen op gefortuneerde onder de Schu it. Per Jan Plezier en bertianen, bezorgt hem een Reisjes van plezier. pruik. Mede uit een soort Udo Samel (met pruik) als Franz wroeging, want hij was het die Schubert tot deze uitspattingen had verleid. Sarcastisch zegt hij, dat Franz juist door deze ziekte nu veel interessanter is dan de gezond gebleven Beet hoven, die slechts doof was ge worden Lijden aan het leven Zij die tot nu toe Schubert si tueerden in het zogeheten ro mantische Biedermeier in wezen een harde, luidruchtige Schubert. en arme tijd, waarin de last van het regime Metternich zwaar drukte zullen bij het zien van deze schokkende maar niet ontluisterende film de schellen van de ogen val len. Lehner legt de valse ro- mantiek van dit Biedermeier op de snijtafel en hij weekt de arme en toch zo charismati sche drommel Schubert los uit het poëzie-album van de mu ziekgeschiedenis. Hij maakte geen muziekfilm en evenmin een historische documentatie. Wel laat hij zijn licht schijnen in de spelonken van Schuberts ziel, daarbij extreme camera instellingen niet schuwend. Via prachtige spelprestaties gelukken Lehner telkens op nieuw vitale spanningsbogen en ook de akoestische ruimte van dit bijna rauwe relaas over Schubert een slechts 1.52 -m. lange, zwaarlijvige ket tingroker en alcoholicus met een opgezwollen gezicht en een altijd witte, ongezonde huid echoot nog lang na. Voor wie de kunst verstaat een film als beeldvolgorde te kunnen genieten, is dit een grootse belevenis. Licht op de drempel Musicologisch gezien was Franz Schubert het licht op de drempel tussen classicisme en romantiek. Hij wees composi torisch vele anderen, ook Bruckner, de weg. Vertolker Udo Samel speelt deze in zijn tijd goeddeels miskende kun stenaar en versmade minnaar, die de charme van een Mozart miste en die evenmin de socia le ongegeneerdheid van een Beethoven aan de dag legde, op indrukwekkende wijze. Sa- mels intens treurige ogen, waarin Schuberts tragiek wee moedig weerspiegelt, blijven onvergetelijk. Zelfs Lehner, die filmisch als 't ware alles doet Samel optisch te over troeven, blijft hier met al zijn cameravernuft achter. Schu berts bijnaam was „sponsje". In dit even musische als vaak magische melodrama men lette op de waterval en de ker- kruïne in het tweede deel zingt Schubert op zijn sterfbed ten huize van zijn broer Ferdi nand liederen, o.a. „Ik onge lukzalige Atlas". Hij heeft een klauwende hang naar het le ven. De dood komt voor deze ongelukkige mens als een vij and. Deze Schubert, die zelfs 's nachts zijn bril niet afzette, en die het nog moest meemaken dat zelfs zijn vrienden op 't laatst zijn muziek niet meer begrepen, was niet te redden. Tenzij door zijn muziek, die hem onsterfelijk maakte. Naar deze muziek, waarvan men nu kan weten dat deze met zeer zwarte inkt is geschreven, zal door velen thans wellicht met andere oren worden geluis terd. Want uit dit „sponsje" is tot de laatste druppel menselij ke ellende uitgeknepen. FRANK DELBOY 15.20 15.40 VOO The Jettons, tekenfilmse rie. Afl.: Br kan maar één de winnaar zijn New wilderness, Canade se natuurfilmserie met Lome Greene Afl.: De to renvalk De tik van... serie pro gramma's van Annet van Trigt over de eigenaardig heden van bekende Ne derlanders. Afl.: De spe lers van PSV Dynasty, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Souvenirs. Alexis jaagt Krystle de stuipen op het lijf International Week Maga zine NOS 'Aft-Journaal VOO Veronica sport, sportma- gazine gepresenteerd door Simone Wiegel Family Ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Dag boek van een jong meisje TELEAC m Cursus tekenen en schilderen. Les 8: Havens en schepen VOO Countdown, popprogram ma met Adam Curry NOS Journaal en weerover- zicht SOCUTERA Gast aan tafel: een dak boven je hoofd, program ma van de NOVIB VOO 20.33 Tineke, amusementspro gramma gepresenteerd door Tineke de Nooij 21.25 STER-reclame 21.32 Miami Vice, Amerikaanse politieserie met o.a. Don Johnson en Philip Michael Thomas. Afl.: Schaduw in het donker. Crockett komt op het spoor van een in breker met abnormale nei gingen en raakt hierdoor 17.30 17.46 18.30 19.00 20.00 20.28 22.17 Newhart, Amerikaanse co medyserie. Afl.: Zullen we elkaar ontmoeten bij de ri vier? 22.40 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek 23.15 Hitchhiker, Amerikaanse tv-serie met o.a. Gregg Henry en Shannon Tweed. Afl.: Een video-afspraak 23.40 Erotische verhalen, serie verfilmingen van erotische verhalen uit de wereld-lite ratuur. Afl.: Met de billen bloot, naar een verhaal van Marguerite de Navarre. Marietta flirt teveel met een weversgezel, in de ogen van haar stiefzuster. Ze wordt hiervoor en pu blic stevig afgeranseld NOS 00.10 Journaal 00.15 Nieuws voor dovan en slechthorenden VPRO 15.30 Punky Brewster, Ameri kaanse jeugdserie. Afl.: Grote veranderingen (3). Punky glipt weg uit het weeshuis om Henry in het ziekenhuis op te zoeken. Daar wordt ze heel verdrie tig van 15.55 Lange Jaap, kinderpro gramma. Afl.: Kleine Sofie ert Lange Wapper van Els Pelgrom (herh.) 16.20 Nieuwe maatjes. Buiten landse kinderen vertellen over Nederland. Afl.: Duy uit Vietnam 16.30 D Laurel A Hardy: Mid night patrol, slapstick uit 1933. Stan en Ollie maken op hun eerste werkdag als politieagenten weer grote blunders. Ze slaan een in breker in de boeien zonder te weten wie het is 16.50 Achterwerk in do kast, kinderen zeggen wat ze denken vanuit een reizend meubelstuk 17.05 De mus met de lange po ten, kinderserie. Afl.: Een gans kan kunstjes 17.20-17.30 Moeroen Boech- stansangoer, kinderserie. Afl.: Moeroen pakt alles anders aan vandaag FEDUCO 17.40 Ideeënbank, serie gewijd aan maatschappelijke acti viteiten in de diverse Ne derlandse regio's. Afl. 9: De Achterhoek NOS 18.10 Eerste trekking van de Staatsloterij 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 CD Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van het CDA NOS 19.22 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine 20.00 Wie, wat, waar en hoe laat? Rubriek over evene menten op het gebied van kunst, cultuur, recreatie en toerisme 20.20 Avondvoorstelling: Schu berts laatste jaren, drie delige tv-film over de com ponist Franz Schubert (1797-1828), van Friz Leh ner. Met o.a. Udo Samel, Daniel Olbrychski en Ga briel Barylli. Afl. 1: Der Wanderer (zomer 1823). Schubert voelt zich een paria. Hij heeft een veneri sche ziekte. Zijn haar valt uit. Terugkeren naar het leven van alle dag lijkt hem een nachtmerrie. Ook de adviezen van medepatiënt Kajetan lijken hem zinloos (zie elders op deze pagina) 21.50 Studio Sport 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 17.35 Schateiland, tekenfilm serie naar het boek van R.L. Stevenson Nieuws in teletekst Tik tak, kleuterprogramma y Plons. Afl.: Plons en de slang Zeppelin, informatief kinder programma. Presentatie: Felix /"Cirk van Haveskerfce, Vlaamse Meugdserie. Afl.: De galeien _JJitzending door derden apPr°g ram ma-overzicht Omlijn grote liefde heet muziek. All.: The Swinging Marines (De __ftluziekkape! van de Zeemacht) Jozef Wauters brengt igende melodieën uit mu- films al beestjes, natuurma- Aft.: Het is niet makke- om een pinguïn te zijn ind, kunstmagazine. Pre- itatie: Johan Thielemans. it: Jan Caeyers met zijn lieuw Belgisch Kamerorkest; Hansel, Belgisch cine- •ste, uitgeroepen tot Vrouw 'artvan het Jaar; Mummenschanz lijk» Zwitserse mimegroep niNationals Loterij n ^ieuws en Coda lonen en dochters (Sons and aftaughters), Australische tv-se- le. Martin ziet geen uitkomst neer. David komt in een moei- jk parket nttrmezzo. Andante uit Sona te in B gr.t., Stanitz, uitgevoerd lloor Ph. Mees, piano en R. •nNauwelaers, altviool. Herh. tahin (56), Japanse tv-serie Togramma-overzicht Iwidam, videospelletje Hat geheim van dokter kordelier (Le testament du yjtocteur Cordelier). Franse peelfllm uit 1959 van Jean •ir. Met Jean-Louis Bar- ault, Michel Vitold. Micheline ^ary e.a. Door allerlei experi- nenten op zichzelf uit te voe- verandert Dr. Cordelier erhaaldelijk in de monsterlijke "isdadiger Opale 30 Jeugd Galaconcert (1). mziekuitvoering door studen- de muziek- en kunsta- ademie van Wenen, vanuit theater van het Slot .chönbrunn. 1. Intrada voor d lazers, Leopold I. 2. Suite in gr.t., Albrechtsberger. 3. Le louvement allegro maestroso it de concertante symfonie, lozart. 3. Flötenuhrstücke. ■mes;;: hef» 1 e®rWuba nou be hi larrefoura soifournaal pen «oir, regionaal magazine J. 'klruHIm ert lutant eavoir, consumenten- va tagazine esle :'»»t voir Le Sida imi de 'i,m' fi'mmagazine itm ePresen,eerd door Terry Fo- e <C«rgo de nuit, gevarieerd Jon- lerenmagazine BI -uitte nieuws 3.25 Informations, réflaxions •I interrogations laïquee Inge Meysel speelt de hoofdrol in de tv-film 'Der geschmuggelte Henry'. Duitsland 1 om '20.15 uur. 15.50 Tagesechau 16.00 Wunderland '87, reportage over de internationale speel goedbeurs in Nürnberg 16.45 Der fliegsnde Ferdinand, kin derserie van Milos Macourek en Vaclav Vorllcek. Afl.: Die Familie auf dem Ast 17.30 Vorsicht: Kinder in der Kiste, kinderen doen hun zegje 17.45 Tagesschau 17.55 Hiar und Hauta, regionaal ma- 18.25 Sender Frikadelle, tv-serie 19.00 [DDie Wëchter, tv-serie. Afl.: Besuch in der Nacht 19.57 Programma-overzicht 20.00 Tagesschau 20.15 Der geschmuggelte Henry, tv- spel naar de roman van Paul Gallico. Met Inge Meysel. Edith Volkmann, Gerrit von Weiters- ha'usen e.a. Ada Harris ziet hoe Henry, het negen-jarig zoontje van een Amerikaanse soldaat, door zijn moeder wordt ver waarloosd en door zijn stiefva der mishandeld. Zij besluit in te grijpen. Ze smokkelt het kind naar Amerika en gaat daar op zoek naar zijn echte 21.55 Brennpunkt, actualiteitenru- 22.30 Tsgssthsmsn 23.00 Einsatz in Manhattan (Kojak), Amerikaanse politle-serie met Terry Savalas, Dan Frazer, Ke vin Dobson e.a. Afl.: Der Pa- tensohn. Ooit, 17 jaar eerder, hielp Kojak een moeder haar baby in een achterbuurt ter wereld te brengen. Uit dank werd hij zijn peetoom. Als hij hoort dat de jongen nu mid denstanders terroriseert be sluit hij zich met het lot van de Jongen te bemoeien. Deze neemt hem dat niet In dank af (herh.) 23.45 Tagesechau 23.50 Nachtgadanken, beschouwin gen door Hans Joachim Ku- lemkampff DUITSLAND 2 16.00 Heuts 16.04 Löwenzahn, jeugdserie. Afl.: Peter baut sich elnen Roboter (herh.) 16.35 Der Waschbër Rascal, teken filmserie. Afl.: Ein Haus aus Schnee 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Der Landartz, tv-serie van Wolfgang Luderer. Met Christi an Quadflleg. Glla von Weiters- hausen, Antje Weisgerber e.a. Afl.: GroBe Kinder, grobe Sor- gen l Direkt, magazine met bijdra gen van jonge kijkers Kennzaichen D, nieuws uit Oost- en West-Duitsland Der Denvar-Clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serie met John Forsyth, Linda Evans. Joan Collins e.a. Afl.: Stlrbt Blake? i Heute-Journal I Freiheit lemen, reportage over protestanten in Spanje l Das Match (Mérközés), Hon gaarse speelfilm uit 1980 van Ferenc Kósa. Met Tlbor Szilé- gyi. Andrês Kozdk, Alicija Ja- chiewicz e.a. Hongarije 1956: tijdens een voetbalwedstrijd komt het tot ongeregelheden: de voorzitter van de plaatselij ke voetbalvereniging, de poli tiefunctionaris Riga. bewerkt de scheidsrechter. Wanneer een oude bekende van hem, de journalist Balla hierover een artikel wil schrijven, komt de vrijheid van meningsuiting in het gedrang i Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus Engels. Afl.: An Englishman's Home 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Ich stelle mkh... Discussie met de minister van volksge zondheid Rita Süssmuth over AIDS 21.45 Eff-eff: Freizeit und Fitness 22.30 U3 Drei Walzer (Les trois val- ses), Franse speelfilm uit 1938 van Ludwig Berger. Met o.a. Yvonne Printemps, Pierre Fresnay en Henri Guisol. Fani Granprès wordt verliefd op de Marquis de Chalency, maar uit liefde geeft zij hem op zodat hij een goede carrière tegemoet kan gaan Na jaren ontmoet haar dochter de zoon van de Marquis, en dit keer is het zijn zoon die afstand neemt uit lief de. Haar kleindochter ontmoet daarna weer de kleinzoon van de Marquis. Zou het nu wel lukken? 00.10 Laatste nieuws ra Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. KZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. [3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-uitzending in orginele versie hiet ondertitels. BBC 1 17.20 Jackanory, kinderprogramma 17.35 You should be so lucky 18.00 John Craven's Newsround 18.10 Treasure houses, jeugdserie met Mark Curry over de ge schiedenis van Engelse huizen en ruïnes 18.35 First class, video-quiz voor scholieren met Debbie Green- 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 The Muppet Show, poppense rie. Gast: Bob Hope 21.00 raDallas, Amerikaanse tv-se rie. Afl.: Cat and mouse 21.50 Points of view, opinieprogram ma met Anne Robinson 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 raQ.E.D.: The foolish wise ones, documentaire over men- sen die ondanks een zeer laag IQ buitengewone mentale prestaties leveren 23.00 Sportsnight. Met o.a. voetbal (Littlewood Cup: Liverpool - Southampton of Shrewsbury), cricket (halve finale World Se ries Cup) en World Indoor Bowls Championship 01.00 Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong 17.30 Embassy World Indoor Bowls 18.30 Cover to cover, boekenmaga- zine 19.00 Embassy World Indoor Bowls 19.45 Australian Cricket 20.35 Take nobody's word for it, po- pulair-wetenschappelijk maga zine ditmaal gewijd aan de vraag: Is wetenschap magie of is magie wetenschap? 21.00 Whistle Test, popprogramma met een special over The Smiths en een terugblik op de uitreiking van de BPI-Awards, die maandag in Londen plaats- 21.30 Out of court, juridisch magazi- 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse come dyserie. Afl.: Rainbow bridge 22.25 CDFilthy, Rich and Catflap, comedyserie met Adrian Ed- mondson. Rik Mayall, Nigel 23.00 Split screen (3), serie pro gramma's waarin omstreden plannen of ideeën van twee kanten worden bekeken. Dit maal aandacht voor de voor genomen bouw van een dam in de rivier Mersey 23.30 Newsnight, actualiteiten 00.15 Weerbericht 00.25 Beethoven: Sonate nr. 4 00.50-01.45 Open Universiteit Sooty Y.E.S. Blockbusters Nieuws About Anglia Crossroads This is your life Coronation Street Sporting triangles High dry The equalizer Nieuws Midweek sports spt Attracts It's not fair Lord SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms en een aflevering van de dra maserie 'Bailey's bird": The man from Mars. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 E Mr. Ed, comedyserie. Afl.: Ed visits a gypsy 18.30 Hazel, comedyserie met Shir ley Booth in de hoofdrol 19.00 Three's Company, comedyse rie. Afl.: And Mother makes 19.30 Tandarra, tv-serie. Afl.: Davey 20.25 He's not your son, Amerikaan se speelfilm uit 1984 van Don Taylor. Met o.a. John James, Donna Mills en Anne Dusen- 22.05 International Motor Sports 1987 23.10 Roving report, actuele docu mentaire 23.40 [S Pop Formule, met Linda de Mol en Jeroen Soer (herh.) 00.25-01.00 ra Young, Free ft Single (herh.) SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 17.00 tl) Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 Under the Mountain, docu mentaireserie. Afl.: Weapons of the mind 18.30 Pushing the limits, documen taireserie. Afl.: Sierra Charlie four has landed 19.00 Busman's Holiday, beroepen- quiz met Julian Pettifer 19.30 The living body, documentai reserie over het functioneren van het menselijk lichaam. Afl.: The skin 20.00 The Carpenters - Yesterday once more, muzlekspecial 21.00 Benny Hill, comedyshow 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport, sportmagazine met een herhaling van de strijd om de titel Superstar 1981 23.30 Tomorrow's World, populair- wetenschappelijk magazine 00.00 ra The Tube, popprogramma met een compilatie van het af gelopen seizoen. Presentatie: Jools Holland en Paula Yates 01.00 ra Nino Firetto 02.00 B Amanda Redington 03.00 ra Martin Buchanan 04.00 ra Music Box liva, met Simon Potter 05.00 ra Countdown 06.00-07.00 ra The Face TV 5 16.05 Temps présent, documentai- 17.10 De Ha riem a Caux, jazz met Lindemann en Nina Simone 17.35 Lee aiguilleges du rève, docu mentaireserie over vervoer middelen 18.00 Rècréation 18.40 Des chiftrss et dee lettres, spelprogramma 19.00 Lee aiguillages du rftve, docu mentaireserie 19.25 Le grand raid 20.25 Temps présent, documentaire over het leven van truckers 21.20 De Harlem a Caux, jazzmuziek van Al Jarreau en Betty Carter 21.55 Je t'enverrai des cartas poa- tales 22.00 Nieuws 23.30-00.00 Continent Francopho ne, muzikaal programma NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Vrouw zijn, praatpro gramma 16.10 Daktari, tv-serie 17.00 D'r kan nog meer bij NOS 17.30 'Aft- Journaal EO 17.4-18.006 Tijdaein buitenland DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf 10.00 Heute 10.03 Umschau 10.30 Lang soil er leben (herh.) 12.10 Kennzaichen D (herh.) 12.55 Perso verzicht 13.00 Heute 13.15 0 Tele- tekst-overzicht 15.50 Tagesschau 16.00 Expeditionen ins Tierreich 16.45 König Rolio, tekenfilmserie 16.50 Endatation Goldener Flues, tv- serie 17.15 Unternehmen Arc he Noah, kinderserie 17.45 Tagesechau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 10.55-13.30 Die Sport-Reportage. WK skiën: 30 km langlauf heren 15.56 Programma overzicht 16.00 Heute 16.04 Die Welt im Tanz, documentaireserie (herh.) 16.35 Verkehrsarena 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Die Fél le dee Harry Fox, tv-serie BBC 1 07.30 Nieuwsoverzicht 07.35 The Flintstones 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.40 All in the dsy, gevarieerd dagprogramma met infor matieve series, kinderprogramma's en tv-series. leder uur nieuws 'en weerbericht 15.05 Where there's a will, speelfilm met Will Hay, Hartley Power e.a. 16.20 Shaka, the red fox 16.55 Bullwinkle and Rocky 17.00 Fingermouse 17.20 Bullwinkle and Rocky SKY CHANNEL 07.25 The DJ Kat Wake-Up Club 07.30 The DJ Kat Show 08.30 0 Sky Trex. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.30 Roving Re port 15.00 0 Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 07.00 Hippo, kinder- magazine 08.00 0 Amanda Reding ton 09.00 Sons and daughters, tv- serie 09.30 What a picture, serie over fotograferen met John Hedgecoe 10.00 Follow me, cursus Engels 10.15 Save a life 10.30 Wild World 11.30 Erik de Zwart 12.30 E Howard Jones in concert (herh.) 13.30 The name of the game 14.00 Sons and daughters, tv-serie 14.30 Hippo (herh.) 15.30 The really wild show, natuurprogramma voor kinderen 16.00 0 Music Box live, met Simon Potter 17.00 0 Countdown, met Adam Curry ITV 07.15 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Kinderprogramma's 13.30 The Sulli- vans 14.00 Nieuws 14.30 Brock's last case, speelfilm 15.30 Daytime 16.00 Take six cooks 16.30 Sons and daughtsrs 17.00 Kinderpro gramma's RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren we ook al weer? 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 2242 NOS Podium van de Neder landse Lichte Muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 0142 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 0647 Non-stop lichte muziek. RAOIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 1843 NCRV: Hier en Nu. 1840 Praline. 1844 In 't voorbijgaan. 194647.00 Zie Radio 1. RADIO 3 ieder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 1942 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. 19.00 Je hoort nog eens wat... 20.00 Nieuws. 20.02 Twee Franse impressies van... 22.00 Parade. 23.00 Yuppie Ajee, Guppie Ajoo. 2340 De Triffids, hoorspelserie. RADIO 5 18.10 TROS: TROS kinderforum. 1840 PP: Uitzending van het GPV. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30-2140 FEDUCO: Medelanders Nederlanders. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16,30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow. 17.00-1840 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. Omroep Rijnland: (Al leen via de kabel) Nón-stop muziek met 19.00 Geestelijk leven. 19.30- 20.00 Moker. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 19.10 Actueel. 19.30 Tierce- en Quarte. 19.33 Voel je thuis. 20.03 In de Club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Jazz Kaffee. 2340-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel. 1840 Beranger en zijn tijd. 1940 Symposium. 19.45 Jazz Criss Cross. 2040-23.45 Musica Antiqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 AVRO Magazine. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Neüs. 15.05 Van horen en zien. 16.05 KRO: Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en Nu. 0844 Ontmoeting. 0943 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Plein publiek. 1140 Twaalfuurtje. 12^40 Middagpauzedlenst. 1343 Hier en nu. 1340 Kletsmajoor. 1340 De familieshow. 1543 Als de dag van toen. 16.03 De wereld zingt Gods lof. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 Hugo van Gelderenshow. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade. 15.03 De nationale hitparade. RADIO 4 06.00 Nieuws. 06.02 VOO: Meesterwerken op CO. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas- stek. 14.00 EO: Metronomium in konsert. 15.30 Zeggen en Schrijven. 16.00 VPRO: Het Portret. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 09.30 RVU: Over vrouwen. 10.00 KRO: Kiekeboe. 1040 Jeugdkatechese. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 De 50+ Seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Op de eerste rang. 13.00 Nieuws. 13.15 Kruispunt. 13.30 Da Capo. 14.00 Het dossier. 15.00 Zin in muziek op 5. 1540 Om U te dienen. 15.40 O Kwadraat. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 12.03-13.00 Radio West Gemeente. Radio Rijnmond: Om 0740, 06.00 en 0640 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 11.00- 12.00 Ouderenprogramma. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.15 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1340 Weerbericht. 1343 Tussendoor. 14.03 Acoordeonmuziek en Vlaamse 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.03 Beursberichten. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 06.00 Muziek boetiek. 10.03 ParkeerschiJI. 1145 Mediatips. 12.00 Regionaal programma. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 1345 Overzicht Buitenl. pers. 1340 De romantische fluit 14.00 The gallant troubadour. 1640 Wei thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11