Frank Ashton en het geheim van Hennie Huismans Soundmix ™adio/televisie gekleurd gezien QeidóaQowuvnt DINSDAG 10 FEBRUARI 1987 PAGINA 15 M Jv-kijker als proefkonijn ,A >r nieuwe artiesten and j- 14.00 taar weken geleden kwam ineens de vraag 21yar0m nieuwe jonge programmamakers weinig ondersteuning kregen, zo slecht if" 'gecoacht' in het televisievak. Karin Labypen en Adelheid Roosen mochten zich Bfcer beklagen bij Sonja Barend: je wordt Babi/s nieuweling maar in het diepe gegooid N 2- \moet ie dan zelf maar zien te redden. |p g3 vond ik het. Die arme prille artiesten, die CINE4irlijk voor een grijpstuiver fooi en een 17): Di boterham in de VAR A-kantine) voor de ,5> 2M7 van de televisiekritiek werden gegooid. jal>: Jbf is nog wel zo'n moeilijk vak, televisie- 6)* 66): patste geloof ik meteen; het bewijs daar- rige dagelijks vrijwel onafgebroken op beide aanschouwen. Maar als je dat nou 30 f\dan accepteer je toch gewoon dat baantje niet? Of je stelt eisen aan de begeleiding? Adel heid riep ergens anders (ik geloof tegen Ischa Meyer in Vrij Nederland) ook nog dat het een schande was om haar Nachtshow meteen al na de eerste aflevering weg te schrijven: „Ze moe ten eerst maar eens zes afleveringen wachten, dan pas is de show misschien waar we wezen willen, en dan mag erover geschreven wor den. Grotere onzin heb ik maar zelden gehoord. Roosen wil toch niet beweren dat die door ons met z'n allen gefinancierde dure zendtijd be doeld is als een gesubsidieerde tv-leergang, waarin ambitieuze cabaretiers hun gang maar kunnen gaan? Het vak leren met de kijkers als proefkonijnen? Wie denkt ze eigenlijk wel dat ze is? Als ze zo nodig een tv-programma moet maken, en ze krijgt van de VARA daar de kans voor en het geld, en ze mag van Marcel van Dam daar in ongeremd allerlei rare dingen doen en laten rende of ethische aspecten van bet getoonde door het tv-publiek (waarvan de kritiek deel uitmaakt) van vraagtekens worden voorzien. Idem dito met Karin Bloemen, die zich best eens van tevoren had mogen realiseren dat het presenteren van een spelshow heel wat anders is dan het vertolken van een kant en klaar uit geschreven tekst in een sketch of een musical. Ieder zijn vak, denk ik maar, en als ik iemand (m/v) zie die zijn (m/v) vak niet verstaat dan behoud ik me het recht voor me daaraan te er geren. En dan wil ik geen gezanik horen over het ge brek aan coaching en begeleiding. Dat hadden de meiden dan maar van te voren moeten be denken. Zo pril zijn ze nou ook weer niet. En waar zou het heen moeten als iedereen eerst een jarenlange stage bij Koos Postema, Aad van den Heuvel, Mies Bouwman of Sonja Barend RENÉ DE COCQ zou moeten lopen? Of bij (zoals Tineke de Nooij voorstelde in haar praatshow) Bueno de Mes- quita en Rita Corita? Bewaar me voor al die ko pietjes van dat soort bekende Nederlanders die we dan zouden krijgen. Nee: mensen die iets eigens hebben, die een stuk talent hebben op televisiegebied, die ko men er heus wel. Die lopen niet te zeuren over een gemis aan schoolmeesters, die werken van uit hun eigen mogelijkheden en vermogens. Op die manier hebben we immers ook de Ekkel- twins (Jonge Helden) gekregen? en Theo en Thea? en Cherry Duyns? en Ireen van Ditshuyr zen? en Adriaan van Dis? En, in heel andere genres en sferen: Hennie Huisman, Jan Rietman, Jan Lenferink, Harry Vermeegen, Milou van Sprang, Ivo Niehe, Frank Kramer, Frank Masmeijer, Adam Curry. Lang niet iedereen zal even ingenomen zijn met de prestaties van al deze mensen, maar ze zijn er, ze doen wat ze kunnen, en ze klagen er niet over dat ze niet aan het handje van een ou dere en wijzere programmamaker bet vak heb- )e wat het geheim is .00. 2i de Soundmixshows van Buajiny Huisman? Ze kunnen droom waarmaken. Van Fl*ne °P ant*ere kun ODpen wereld van glamour 45, ifroem binnenstappen. Zo of vertegenwoordiger *rdt popster. Ik ben daar sprekend voorbeeld i); zonder de welbe- 00, «akte KRO-medewerker fhe tijd Ashton nou nog te jj^jteren als entertainer in a'blel Amsterdamse nachtclub. ink Ashton heet in werke- iEN: heid Frans Biezen. Hij 4.00. „nt z'n leven lang al in ff ÏJpurg. N°g niet 20 *ang ge* qÓ Jen kwam Frans overdag >euze( de kost als vertegen- prdiger; 's avonds reageer- «hij alleen op de naam k Ashton, een veelbelo- zanger. Overdag zat hij auto te dromen van 's avonds vocht hij er- Zo leidde hij jarenlang dubbelleven. En zie: op dag werd de dagdroom De zanger in Frans overwon en vond er- ig. Nu is er alleen nog Ashton. hij Cliff Richard 'Li jp de radio hoorde wilde Frans Biezen 'er worden. Er was alleen r probleem: de jonge Til- ger zong zo vals als een ai. En trouwens: zijn va- hield van orde en net- t dus paste een muzi- t niet in de familie. "Omdat ik zo vals g ben ik van m'n zakgeld 'lessen gaan nemen. Een of 15 was ik toen. Ik eg een rijksdaalder in de k en daar kon ik die les- nooit van betalen. Maar lerares vond het zo leuk ik wilde leren zingen dat ze me toch een vol uur les gaf. Ze leeft nog steeds, ze is een charmante oude dame geworden. Het is voor haar natuurlijk leuk om te zien dat het allemaal de goede kant is uitgegaan met mij". Rob de Nijs Rob de Nijs is er mede ver antwoordelijk voor dat Frans die lessen is gaan volgen. "Rob trad een keer op in Til burg, samen met zijn begelei dingsgroep The Lords. Ze ge bruikten een vrachtwagen als kleedkamer en ik ben daar gewoon ingeklommen. Ik heb Rob gevraagd wat je moest doen om zanger te worden. Hij zei: „Als je denkt dat je het wilt en kunt, moet je met zanglessen beginnen". Frans bewonderde Rob de Nijs destijds omdat diens mu ziek een knipoog was in de richting van Cliff Richard. "De Lords hadden dezelfde gitaren als de Shadows en dat sprak mij enorm aan. Dat was nog vóór de Beatles. Je had toen als internationale namen Fabian, Paul Anka en Elvis. Ik luisterde veel naar Radio Luxemburg, want dat was de enige zender die dat soort muziek uitzond. Ik had een paar vrienden met wat meer geld en die schaften af en toe een plaatje aan van Cliff. Dat werd gedraaid op een ouwe pick-up en dan zong ik fonetisch mee. Ik kende geen woord Engels, dus schreef ik die tekst op zo als ik 'm hoorde". 'Toen ik met m'n eerste groepje ging optreden, na men we oude radio's mee achter op de fiets. Die ge bruikten we als versterker. De plug erin aan de achter kant en spelen maar. Een leuke tijd. We kenden zeven liedjes en die speelden we de hele avond achter elkaar. De Tennessee Waltz moesten we wel twaalf keer doen, want dat nummer vonden de men sen geweldig. We kregen voor een optreden vijf gulden de man. Daar konden we dan wat snaren en pluggetjes voor kopen. We traden zo graag op dat we 't vaak voor niks deden". Les Cruches "Bij een muziekhandel kon je op een gegeven ogenblik Fendergitaren krijgen en dat was voor ons natuurlijk het einde. We hadden weinig geld, dus kochten we die din gen op de pof. We waren be retrots, we leken precies op de Shadows". Maar muziek bleef bijzaak voor Frans. Hij leerde voor profielslijper en stempelma- ker, maar werd vertegen woordiger in parfumerieën. Frans: "Ik heb eerst een tijd je op de MULO gezeten voor ik naar de fijnmetaalschool ging. Maar ik vond dat erg onbevredigend. De school stond recht tegenover een ambachtsschool en die ion- gens kwamen met strijkplan ken en allerlei andere toe standen naar buiten. Alle maal zelf gemaakt. En ik kwam met een boekentas naar buiten. Dat maakte me heel erg ontevreden, want ik maakte graag iets, ik knutsel de graag. Ik heb mijn vader na heel lang zeuren zo ver gekregen dat ik naar een technische school mocht". Pas op de UTS kreeg muziek voor Frans Biezen weer enigszins perspectief. Hij kwam namelijk in de groep Les Cruches terecht en die scoorde zowaar enige be scheiden hitjes. De band her bergde trouwens nogal wat talent, want verschillende le den zouden later naam ma ken in de muziek: Henny Vrienten (later Doe Maar), Jos van Dries (later VOF De Kunst) en John van der Ven (later arrangeur van André Hazes). Bandrecorder Frans: "Ik heb in die tijd wel geprobeerd nummers van de Beatles en de Stones te zin gen, maar daar leende mijn stem zich gewoon niet voor. Dat ruige van Mick Jagger, dat kon ik met mijn bariton niet bereiken. Toen mensen als Tom Jones en Engelbert Humperdinck doorbraken, had ik plotseling een aankno pingspunt. Hun muziek lag me beter". Zijn begeleidingsgroep nam hij mee op bandrecorder. Een eigen band in de bus werd te duur. Zijn broer zorgde voor de techniek. Hij moest zich zelf verkopen met ingeblikte muziek. Er waren niet veel zalen die hem wilden heb ben. Als ze hem een keer hadden gehoord, vroegen ze hem soms terug. Tenslotte kreeg hii een contract in een nachtclub. Toen Willy Alberti en Eddy Christiani hem eens in die club hoorden, raadden zij hem aan het op te nemen met Hennie Huisman. Frans: "Ik zag dat eerst niet zo zitten, maar zij zeiden: „Als jij je niet opgeeft doen wij het voor jou". Ik heb het toen gedaan en een half jaar later kreeg ik van de KRO een uitnodiging mee te doen aan de voorrondes. Met het nummer 'Reno' van Tony Christie won ik de halve en de hele finale. Nu kan ik ein delijk van mijn muziek be staan". HARRY DE JONG NEDERLAND 1 AVRO 14.30 D We live again, Ameri kaanse speelfilm uit 1934 van Rouben Mamoulian. Met o.a. Frederic March, Anna Sten. Sam Jaffe e.a. Een geschiedenis van ware liefde tussen een prins uit het tsaristische Rusland en een prostituèe 15.50 AVRO Service, gevarieerd programma met de rubrie ken 'Kokkerellen', culinair programma van chef-kok Ria van Eijndhoven en om 16.05 'Service Salon', met als vaste onderwerpen het probleem van de week en aandacht voor het uiterlijk. Presentatie: Amanda Spoel en Catherine Keyl NOS 17.30 'AS-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma met Bas Westerweel en Léonie Sazias TELEAC 18.30 Por Favor, cursus Spaans AVRO 19.00 m Fabeltjeskrant 19.05 Bluffers, kinderserie 19.30 AVRO's Sportpanorama NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht AVRO 20.28 North South (1). twaalf delige Amerikaanse tv-se- rie naar de gelijknamige roman van John Jakes. Met o.a. Patrick Swayze, Kirstie Alley en David Car- radine. Het jaar 1842: Orry Main is de oudste zoon uit een aristocratische familie in Zuid-Carolina. Wanneer hij naar Westpoint reist om zich in te laten schrijven voor de Militaire Academie ontmoet hij George Ha zard uit het noorden. Ze sluiten vriendschap 'voor het leven'. Als inleiding op deze serie wordt vooraf een interview van Ruud ter Weijden met David Carra- dine uitgezonden 22.13 STER-roclame 22.20 AVRO's Televizier maga zine, actualiteitenrubriek met o.a. de nieuwe CBS cijfers over de criminaliteit in de jaren tachtig, een overzicht van wat er mis is in de organisatie van poli tie en justitie en de verkla ring van de opwinding die zich van de politiek heeft meester geméakt. Verder een reportage over de m Ondertiteling via TeleTekat. El Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-uitzending. ■I Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstaiige zen ders: zwart/wit-ultzending In orginele versie met ondertitels. „Kidnapjungle" in Beiroet waar iedereen die geld kan opbrengen de kans loopt ontvoerd te worden. Ge sprekken met zowel gijze laars als ex-gegijzelden 23.05 ES Jonge mensen op het concertpodium, serie klassieke muziekprogram ma's met medewerking van het Radio Kameror kest o.l.v. Jan Stulen. Pre sentatie: Cees van Drorv gelen 23.50 Ontdek je plekje, serie toeristische filmpjes. AfL: Steenwijk NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 FEDUCO 17.40 Open Universiteit. Metho den en technieken in de sociale wetenschappen NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 CD Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 CD Alex, eerste uit een se rie van drie filmportretten over jongeren zonder thuis 19.38 Kenmerk, aktualiteitenru- briek met ditmaal aan dacht voor de verkiezingen van Amicales. Er is onrust in de Marokkaanse ge meenschap ontstaan doordat Amsterdams bur gemeester Van Thijn de verkiezingen uitstelde. Voorts peilde Kenmerk de sfeer aan de Katholieke Hogeschool in Utrecht, nu kardinaal Simonis aankon digde het docentencorps daar te zullen doorlichten NOS 20.00 Moordkuil, televisie ter discussie. Presentatie: Dirk Kuin 20.20 Horizon, populair weten schappelijk programma gepresenteerd door Ingrid Drissen. Ben Kolster en Dodi Apeldoorn. Met o.a. aanbiedingen op de raket- tenmarkt, met een rolstoel de trap op, bomen planten met hulp van een robot en een wetenschappelijk pro fiel van een schaatskampi oen 21.00 Panoramiek, aktualiteiten- rubriek 21.30 CD In de war„n documen taire over dé psychiatri sche kliniek 'De Vallerlus- kliniek' in Amsterdam. Van een vijftal patiënten in deze kliniek wordt een in dringend beeld geschetst 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.35 Belastingcursus (1) in teletekst Tak (herh.) is. Afl.: Plons en de raven en Corneal. Afl.: Tui- on. Afl.: Con- (Saturdee, 1), tiende- Australische tv-serie van in Gauci naar de gelijknami- roman van Norman Lindsay Supermachten - De Vere nigde Staten van Amerika, serie programma's over de ge- chiedenis en de instellingen lan de VS. Afl. 6: De politieke nstellingen (herh.) *rogramma-ov er zicht I.Q., quiz met denk- en itvragen mekaar Hotel Particulier. film volgt vier gevange eik voor vrij zware mis- ijven veroordeeld, die in de angenis van Bergen verblij- Presentatie: Mie Billet en Matterne itzending door derden. Pro van de Vlaams-Natio- ïale Omroepstlchting '.45 Nieuws en Coda uister met je ogen i Ionen en dochters Daughters). Australische tv- met Rowena Wallace, Pat iDonald e.a. Patricia ziet macht stilaan afbrokkelen itermezzo. Symphonisch Scherzo, Gounod, uitgevoerd het Brussels Wind En- ible. Herh. ihin (55), Japanse tv-serie ogramma-o verzicht feerfoericht widam, videospelletje "ike, praatprogramma met like Verdrengh. Gast: Will ura orrel and Son (slot), zesdell- e Engelse tv-serie van Derek ënnett naar het boek van farwick Deeping. Met Richard asco, Gwen Watford e.a. Tij lens een operatie snijdt Kit ilf in de hand en krijgt Iverglftiging, waardoor arm waarschijnlijk moet irden afgezet 05 Handel en wandel. Afl.: i en recuperatie... de houdt een oogje in eil (herh.) r et misère des an- 30, documentaireserie r de dertiger jaren 30 Théétre club: La Journal DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Sie - er - es, magazine 16.45 0 Spass am Dienstag, kinder programma met o.a. Roll en Rock en Gag en Mickey 17.45 Tagesschau -17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 Yes Minister, Engelse come dyserie met o.a. Paul Edding- ton en Nigel Hawthorne. Afl.: Die Schrift an der Wand. De minister en zijn secretaris voe ren een verbeten strijd met el kaar. Als ze via het roddelcir cuit lucht krijgen van een plan dat hen belden bedreigt, zullen ze voor het eerst moeten sa menwerken 19.00 Auf Achse, tv-serie. Afl.: Th ai- Te a k 19.57 Programma-overzicht 20.00 CD Tagesschau 20.15 Donnerlippchen, spelprogram- ma gepresenteerd door Jürgen von der Lippe 21.00 Report, actualiteitenrubriek 21.45 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson, Phi lip Michael Thomas, Michael Talbott e.a. Afl.: Zu jung zum Sterben. De 19-jarlge Eddie Rivers hangt een zware straf boven het hoofd wegens drugshandel. De detectives van Miami Vice proberen hem over te halen tot samenwer king in ruil voor de vrijheid. Als hij na lang aarzelen akkoord gaat. kan de politie de mis daad een gevoelige slag toe brengen. Maar de prijs is hoog 22.30 Tsgesthemsn, actualiteiten 23.00 KulturwelL 'Ein Asylant auf dem Weihnachtsmarkt - Georg Büchner in Strassburg', film- portret van deze 19e eeuw se schrijver 00.00 Tagesschau 00.05 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Pfiff, sportprogramma voor de jeugd. Presentatie: Sabine Noethen 17.00 Heute 17.15 Tele-llluatrlerte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Der Apfei fillt nicht waft vom Stamm, spelprogramma ge presenteerd door Hans-Jürgen Böumler 18.20 Wartaaaai zum Hainan GIQcfc. tv-serie met o.a. Grit Boett- cher, Gerd Baltus en Rijk de Gooijer. Afl.: Der Ersatzmann 18.56 Programma-overzicht 19.00 Haute 19.30 Die Reportage: Wenn Wohnen unbezahlbar wird, reportage over gedwongen ontruimingen en noodonderkomens 20.15 Der Landarzt, tv-film van Wolf gang Luderer. Met Christian Quadflieg, Gila von Weiters- hausen, Antje Weisgerber e.a. Dr. Karsten Mattiesen Is een dorpsdokter in Sleeswijk-Hol- stein. Wanneer Inken Inck- holm, de dochter van de domi nee, hem toevertrouwt dat zij in verwachting Is. kan zij bij Karsten en zijn moeder komen wonen. Intussen heeft Karsten zo zijn eigen problemen en reist af naar Hamburg om zijn scheiding met Annemarie te regelen 21.45 Heute-Journal 22.10 Das kleine Femsetispiel: VI- deospiele 1, vijf melodramati sche liefdesverhalen van vide okunstenaars 22.50 Zeugen des Jahrhunderts, Hans-Erhard Bock In gesprek met Hans Mohl, Internist aan de universiteit van TUbingen 23.55 Heute DUITSLAND 3 17.30 Der stumme Dialog, informa tieve serie over hedendaagse techniek. Afl.: 5. Neues Bauen. oder: Das Lösungsmenge der quadratischen Gleichung 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter. 'Jürgen reitz aus Taiwan: Dorfleben'. reportage 20.45 RUckblende. 'Vor 25 Jahren: Die Sturmflutkatastrophe an der Nordsee', reportage over de watersnood van 1962 en de gevolgen daarvan voor het ge bied rond Hamburg 21.00 Formol Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tücking 21.45 Menschen in NRW: Agnes Ha- bereder sine Stimms und ihre Gegenwart, filmportret 22.15 Deutscher Alltag: Von Ro mantik keine Spur, filmportret van een archeoloog uit de DDR en van een archeoloog uit de Bondsrepubliek 23.00 Auslandsmagazine, Informatie en amusement -uit de hele we reld 23.45 Laatste nieuws Jeckanory, kinderprogramma Banaoaman The really wild show, natuur serie voor de jeugd John Craven's Newsround mGrange Hill, jeugdserie mFax, informatief familiepro gramma Journaal en weerbericht London plus, regionaal nleuwsmagazine Holiday *87, gevarieerd toeris tisch magazine van Frank Bough. Met o.a. aandacht voor Griekse eiland Paxos en Bre- tagne mEaatEnders, dramaserie In at the deep end: Rock vi deo, documentaire over het vervaardigen van eén videoclip voor de groep Bananarama Journaal en weerbericht CDA sort of innocence (5). zes delige tv-serie van Allck Rowe. Met Kenneth Cranham, Cheryl Campbell. Michael Byrne e.a. Film '87, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman 201 h Century Remembered: Len Murray Save a life, het ABC van de EHBO A question of defence, zesde lige documentaireserie over het Atlantische verdedigings systeem. Afl.: You had to have Germany Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong, amuse mentsprogramma 17.30 Embassy World Indoor Bowls 18.30 Tomorrow's world 19.00 The citadel (3). tiendelige tv- serie naar de roman van A.J. Cronln. Met o.a. Ben Cross en Gareth Thomas 19.50 Embassy World Indoor Bowls 20.15 Harold MacMillan remembe red, herdenklnsgdienst voor Harold MacMillan 20.45 One man and his dog, Infor matieve serie 21.30 Food end Drink, informatieve serie over eten en drinken. Met o.a. aandacht voor het ontbre ken van een Ingredlëntenopga- ve bij dranken 22.00 Improper channels, Canadese tv-fllm uit 1981 van Eric Till. Met Alan Arkin, Marietta Hart ley. Sarah Stevens e.a. 23.30 Newsnight, actualiteiten 00.15 Weerbericht 00.20 Embassy World Indoor Bowls, 01.00-01.30 Open Universiteit ITV He Man and the masters of the universe, tekenfilmserie Splash, jeugdjournaal Emmerdale Farm, dramaserie Nieuws About Analia Crossroads, tv-serle City sounds Busman's holiday, beroepen- quiz met Julian Pettifer Bronco Billy, Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Clint Eastwood. Met o.a. Sondra Locke. Geoffrey Lewis en Scat- man Crothers Nieuws An invisable enemy 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films. Presentatie: Unda de Mol en DJ Kat 18.00 El Mr. Ed, comedyserie. Afl.: Ed's Dentist 18.30 Hazel, comedyserie met Shiley Booth in de hoofdori 19.00 Three's Company, comedyse rie met o.a. Suzanne Somers, Joyce Dewhitt en John Ritter. Afl.: A man about the House 19.30 Get Smart, comedyserie. Afl.: How green was my valet 20.00 The Paul Hogan Show, come- dyshow 20.25 A Country Practice, dramase rie 21.15 Thrillseekers, documentalre- 21.40 US College Football 1987 22.40 The Business programme, In formatief programma over de financiële wereld 23.20 IS First run, met Gary Davtes (herh.) 00.05-00.55 (S Monsters of rock, hardrockprogramma met Mick Wall (herh.) SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 17.00 0 Countdown, popprogram- ma met Adam Curry 18.00 Under the mountain, natuur filmserie. Afl.: The alien world 18.30 Pushing the limit, documen taireserie. Afl.: Cave dive 200 19.00 Busman's holiday, beroe pen- quiz met Julian Pettifer 19.30 David Attenborough Presents: Eastward with Attenborough, nattufilmserie. 1. Mud builders of Borneo. 2. Green ceilings of Borneo 20.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 21.00 Three souvereigns for Sarah, tv-film 22.00 Super Channel News 01.00 0 Erik de Zwart 02.00 0 Amanda Redington 03.00 (El Martin Buchanan 04.00 0 Music Box live, poppro gramma met Simon Potter 05.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 06.00-07.00 0 The Face TV 5 16.05 Las vacances de monsieur Léon, amusementsprogramma met Anouk Almee 16.20 Cocoricocoboy, kinderpro- 16.3 18.00 Récréation 18.40 Dee chiffree et dee lettres, spelprogramma 19.00 Las vacanves de monsieur Léon, amusmentsprogramma met Carole Bouquet 19.15 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 19.30 Le sage de Sauvenat, tv-fllm van J. Pignol 21.00 Sports la una, sport magazi ne 22.00 Nieuws 22.30 E Vous n'avsz rien décie- rer? Franse speelfilm uit 1959 van Clement Duhour. Met o.a. Jean Poiret en Michel Serrault NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Taaltuin VOO 14.30 Saebert 14.45 Kuifje 14.55 De grote meneer Kaktus show 15.20 The Jet sons 15.40 New wilderness 16.05 De tik van~ de spelers van PSV 16.15 Dynasty, tv-serie 17.00 International Week Magazine NOS 17.30 %6-Jour- naai VOO 17.46 Veronica sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Punky Brewster 15.55 Lange Jaap 16.20 Nieuwe maatjes 16.30 E Laurel ft Hardy 16.50 Ach terwerk in de kast 17.05 De mus met de poten 17.20-17.30 DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Das Traumechiff 11.35 Das Gewissen Arabians 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 0 Teletekst-overzicht 15.50 Tagesschau 16.00 Wunderiand *87 DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 14.25 Thee- tertreff im ZDF: BUchners Tod, to neelstuk van Gaston Salvatore 16.00 Heute 16.04 Löwenzahn, jeugdserie 16.35 Der Waschbir Rascal, teken filmserie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu- strierte 17.45 Der Landartz, tv-serie BBC 1 07.30 Nieuwsoverzicht 07.35 The Flintstones 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.40 All in the day, gevarieerd dagprogramma 16.50 Stil- goe's on, kinderprogramma 17.10 The Hunter 17.20 Jacksnory ITV 07.15 TV-AM 10.30 Sc hooi tv 13.00 Button moon 13.10 Allsorts 13.30 Gardens for all 14.00 Nieuws 14.30 A country practice 15.30 On the market 16.00 Amoebas to zebras 16.30 Sons and daughters 17.00 Kinderprogramma's SKY CHANNEL 07.25 The DJ Kat Wake-Up Club 07.30 The DJ Kat Show 08.30 0 Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.30 Three's Compeny 15.00 0 Sky Trsx. Pop muziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL sommige gemeenten gecombl- •d met TV 5) 07.00 Hippo, kinder- magazine 08.00 0 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters, tv- serie 09.30 Ken Horn's Chinese Cookery 10.00 Follow me, cursus Engels 10.15 Everyday Yoga 10.30 Ancient life 11.00 0 Nino Firetto 11.30 Erik de Zwart 12.30 0 Martin Buchanan 13.30 Tomorrow's World 14.00 Sons and Daughters 14.30 Hippo (herh.) 15.30 Ghoetbusters 16.00 0 Music Box live, met Simon Pottv 17.00 B Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arie Pronk. 21.35 Het geslacht van Garderen. 22.02 Metterdaad hulpverlening. 2246 Hemelsbreed. 2345 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 0542 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbelllsjes. 20.02 Popkrant. 2142 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 1840 Muziek in vrije tijd. 1945 Kjell Baekkelund, piano. 20.00 Nieuws. 2042 NCRV-Klassiek. 2140 Literama. 22.30 Orgelconcert: Gerard Dekker. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 1746 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama-Poëzle. 1840 PP: Uitzending van de PvdA. 1840 NOS: Homonos. 1940 Programma voor buitenlandse werknemers. 2040 TELEAC: Doelgericht onderne men. 21.00 Statistiek. 2140 Qa va? 22.00 Leiding geven. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, dagelijkse talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00- 1840 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. Omroep Rijnland: (Alleen vla de kabel) Non-stop muziek met om 1740 Actualiteiten, 1840 Rijnland Politiek. 19.00 Voorschoten Lokaal en 2040-2140 Popwetens waardigheden. BRT 1 18.10 Actueel. 1840 De BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 19.10 Actueel. 1940 Tierce- en Quarte. 1943 Voel je thuis. 2043 In de Club. 21.03 De BRT Big Band. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 2245 Jazz Kaffee. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 1840 Beranger en zijn tijd. 19.00 Symposium. 19.45 Jazz Criss Cross. 2040-2345 Musica Antigua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VARA: De rode draad. 1347 TROS: TROS Aktua. 1340 Het Journalistenforum. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 0743 VOO: Ook Goelemorgen. 0943 Muziek terwijl u werkt. 1143 Kletskop. 1243 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 1743 NCRV: Rozegeur en prikkel draad. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 0743 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief. 0947 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 1143 Country Trail. 1243 Ronduit op 3. 1343 VPRO: Toga Party. 1443 De Wilde Wereld. 1743 Ronflonflon. RADIO 4 06.00 Nieuws. 0842 NCRV: Het levende Woord. 06.10 Preludium. 0645 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 1040 Orkestpalet. 1240 Symfonische muziek uit IsraèL 1240 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 1440 Solisten: pianomuziek. 1540 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel Is oud. 1140 TROS Postbus 270 - Mleke Telkamp. 12.00 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS SchlagerfestivaJ. REGIONAAL Redio West: (via FM-frequentle Radio 1) 1243-13.00 Radio West Gemeente. Redio Rijnmond: Om 0740, 08.00 en 0840 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 0745 en 06.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0815 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1345 Overzicht buitenl. pers. 1340 Weerbericht. 1343 Tussendoor. 14.03 Acoordeonmuziek en Vlaamse 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.03 Beursberichten. 1645 Neem je tijd. BRT 2 0830 De eerste ronde. 09.00 Muziek boetiek. 10.03 Parkeerschijf. 1145 Mediatips. 1240 Regionaal programma. 13.10 De middagpost 14.00 Hitbox. 1740 Focus. BRT 3 0740 Goede morgen. 0640 Nieuws en weerbericht 0815 Ochtendconcert 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 1810 Aktueel. 1345 Overzicht Buitenl. pers. 1830 De romantische fluit. 14.00 The gallant troubadour. 1640 Wel thuis met battle en parke-

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15