Jongeren zijn grootste risicogroep in verkeer Tuinbouwbedrijf weer in geweer tegen bouwplanne JOUR NAAL dagpuzzel OPEN HUIS BIJ VERENIGING OUDERS OVERLEDEN KINDEREN GEEN STEUN VOOR VOLKSTUINVERENIGING PJ Protesten tegen uitblijven geluidsschermen langs A' LEIDEN OMGEVING £eidóc@ou/uMit t DINSDAG 10 FEBRUARI 1987 PAGINhlI Verse worstspruitjes met knolselderij en aardappelen - hangop met beschuit Als u met tweeën bent dan heeft u nodig: 200 g verse worst, 25 g margarine, mes punt bloem, zout, paprika poeder, tomatenketchup; 250 g spruiten, 300 g knolsel derij, zout, 2 lepels zure room, ketoembar, 1 lepel ci troensap, bladselderij; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 1 liter karnemelk, 2 beschui ten, honing of bruine bas terdsuiker. Zet de verse worst op in de braadpan met twee centimeter koud water. Breng dat water aan de kook, draai de worst om en leg haar na nog een mi nuut koken op het omgekeer de deksel van de pan. Schenk het kooknat in een schaaltje. Laat de margarine in de pan lichtbruin worden, leg er de worst in en bak het vlees op een klein vuur, onder geregeld keren, in twintig minuten bruin en gaar. Houd de verse worst op een bord warm. Roer de bloem door het bakvet, voeg het kooknat toe en maak de jus op smaak en kleur af met zout, paprikapoeder en tomatenket chup. Haal de lelijke blaadjes van de spruiten en snijd de grootste aan de stronkkant kruislings in. Snijd de geschilde en afge spoelde knolselderij in blokjes. Kook de groenten in weinig water met zout in één pan in acht minuten gaar. Meng zure room, ketoembar, citroensap en fijngeknipte bladselderij en schep het mengseltje in de schaal luchtig door de groenten. Reken voor het maken van de hangop een halve dag. Schenk de karnemelk in een met 'n natgemaakte doek belegde zeef. Schep na ongeveer twaalf uren het dikke, witte deel van de karnemelk uit de doek en doe het erdoor gelekte vocht weg. Leg per persoon een in stukjes gebroken beschuit in een schaaltje en schep daarop de hangop. Geef er honing of bruine basterdsuiker bij. JEANNE dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 13 fe bruari waargenomen door Apotheek Haven in Leiden en Apotheek Hofland in Voorschoten. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewakina) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgers- maklmiek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. TRAPPUZZEL In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 hemellichaam; 2 stad in Duitsland; 3 horizon; 4 tamelijk goed: 5 kennis; 6 pleziertochtje met een rijtuig; 7 orgaan v.e. vis; 8 peulvrucht. OPLOSSING Voetveer weer in bedrijf WOUBRUGGE/ALKEMADE Met ingang van vandaag is het voetveer over het Paddegat tussen Woubrugge en Alkemade voor korte perioden weer in bedrijf. De gemeente Woubrugge heeft de voormalige veerman Jaap Kinkel bereid gevonden voor enige tijd en in beperkte mate de werk zaamheden van het overzetten op zich te nemen. De service van het pontje zal niet maximaal zijn. Kinkel is bereid om gedurende de spitsuren over te zetten. Na het invallen van het donker niet meer. De situatie zal waarschijn lijk duren tot half maart. Wou brugge hoopt dat dan de nieuwe veerman aan het werk kan. Pontbaas krijgt Groene Trofee ALKEMADE De voormalige pontbaas van het voetveer aan het Paddegat in Roelofarendsveen, de heer H. Hoogenboom, is dit jaar uitverkoren door de Vereniging Milieudefensie om de „Groene Trofee" te krijgen. De keuze is op Hoogenboom gevallen, omdat hij altijd op prettige wijze en met vol ledige inzet zijn taak als veerman uitvoerde", aldus de vereniging. De uitreiking vindt plaats tijdens de jaarvergadering van Milieude fensie Kerngroep Alkemade, die op 16 februari 1987 wordt gehou den in Café-Bar ,,'t Veen" aan de Lange weg 16 in Roelofarends veen. Folkoristische activiteiten LEIDSCHENDAM De Vriendschapsvereni- ging Nederland-China neemt zaterdag 14 fe bruari deel aan de bij eenkomst van de Fede ratie van Internationale Culturele- en Vriend schapsverenigingen in Nederland in Hotel des Indes aan het Lange Voorhout. De toegang sprijs is tien gulden, aanvang 20.15 uur. In lichtingen worden ver strekt door mevrouw W.L.T.M. Duynstee, Burg. Keijzerlaan 32, Leidschendam, tel. 071- 272258. m STC HAZERSWOUDE De vere niging „Ouders van een over leden kind" houdt op zaterdag 14 februari in bijna alle pro vincies open huis. Het regio naal contactadres van de pro vincie Zuid-Holland is geves tigd in Hazerswoude. Geïnte resseerden kunnen contact op nemen met Anke Wensveen, Mozartlaan 119, 2394 GC Ha- zerswoude-Rijndijk, telefo nisch te bereiken op nummer: 01714-4904. De bijeenkomsten zijn bedoeld voor ouders die hun kind heb ben verloren en die daarover met lotgenoten willen praten of voor ouders die willen pra ten over de hulp die aan lotge noten geboden kan worden. In de vijf jaren van het bestaan van de vereniging waren vele ouders van een overleden kind bereid als contactpersonen van de vereniging met lotgenoten te praten. Op dit moment heeft de vereniging dringend behoefte aan nieuwe contact personen om het werk te kun nen voortzetten en uit te brei den. Daarom zoekt de vereni ging ouders van een overleden kind, die zelf hun verdriet al grotendeels hebben verwerkt en die vanuit die ervaring met andere ouders van een overle den kind willen praten. „In Nederland sterven jaar lijks bijna 4000 kinderen, door een ernstige ziekte, een onge val of andere oorzaken. De dood van een kind is een zeer twef [Cur trieste gebeurtenis die diepjeefi grijpt in het leven van alle zinsleden", aldus stelt de vLzw niging. „Het duurt langere); en kost veel verdriet en t.ter zaamheid voordat oudersl-en broers en zusters) weer eiboet zins vooruit kunnen in hefen n ven. Juist in die moeilijke^g I na het overlijden van een l gec kan contact met lotgenfde een grote steun zijn. Eenfldu! sprek met ouders die dezcjge, ervaringen doormaakten J2,5( heel waardevol zijn". om ALPHENSE SCHOLENGEMEENSCHAP START VEILIGHEIDSPROJECT ALPHEN AAN DEN RIJN Onder het motto „V erkeersveiligheid, daar werken we met z'n allen aan" gaat vandaag een educatief verkeer- sproject in Alphen aan den Rijn van start. De christelijke scholenge meenschap voor beroeps onderwijs Bospark heeft hiermee de primeur voor Nederland. Wethouder W.G.C. de Jong van Ver keerszaken heeft de ten toonstelling die bij het project hoort vanmiddag geopend. Het project is opgezet door het ministe rie van verkeer en wa terstaat, de rijks- en ge meentepolitie, Veilig Verkeer Nederland en Volvo Nederland. De samenstellers van het project richten zich met name op jongeren tussen de 15 en 24 jaar oud. „In die leeftijdsgroep vallen de meeste verkeersslachtoffers in Nederland", legt de docent Pieter Dijkshoorn (31) uit. Samen met zijn collega Ber nard van den Bosch (22) coördineert hij het project op de Bospark. „Jongeren verto nen tussen de 15 en 24 vaak een onverantwoordelijk ver keersgedrag. Ze beginnen op opgevoerde brommers te rij den, sloven zich vaak uit voor anderen door zich zo stoer en roekeloos mogelijk voort te bewegen en nemen ook nogal eens met een stevi ge borrel op deel aan het ver keer". Het is daarom volgens de bei de docenten hard nodig dat er in het voortgezet onder wijs aan verkeerseducatie aandacht besteed wordt. „Juist deze risicogroep krijgt geen enkel onderwijs op ver keersgebied. Alleen op de ba sisschool wordt verkeersles gegeven als voorbereiding op het verkeersexamen en daar mee is het afgelopen. Pas wanneer de leerlingen rond hun achttiende rijexamen gaan afleggen komt er weer een stukje verkeerskunde om de hoek kijken", aldus Pieter Dijkshoorn. Vingertje Doel van het nieuwe project is echter niet om de jongeren de regels van het verkeer aan te leren. Het is niet de bedoeling een waarschuwend of betuttelend vingertje op te steken. Verkeersborden en regels komen dan ook niet aan bod. Wel wordt de veilig heid van het verkeer ter sprake gebracht als een uit daging die de jongeren we met z'n allen aan kunnen, als ze tenminste de problemen willen zien en hun talenten willen gebruiken. Dijk shoorn: „Het gaat er vooral om de leerlingen verant woordelijkheidsbesef in het verkeer bij te brengen, hen duidelijk te maken dat niet alle verkeersongelukken toe vallig of zonder reden gebeu ren. De praktijk wijst uit dat het vaak met jezelf te maken heeft, omdat je niet gecon centreerd bent of een onge controleerde beweging maakt. Verder wijst het pro ject op het belang van allerlei regels zoals het gebruik van veiligheidsgordels, bromfiets- helmen of het instellen van snelheidsbeperking. Het is bewezen dat het aantal ern stige ongelukken hierdoor de laatste jaren verminderd is". Het project bestaat onder meer uit een videoband van een kwartier waarin indrin gend wordt ingegaan op de mens, de auto en de weg als verkeersdeelnemers en de gevaren die daarbij om de hoek komen kijken. De video bevat spectaculaire beelden van wat er gebeurt wanneer een auto van een grote hoog te afrijdt, tegen een rots of een andere auto botst, op welke manier een voertuig veiliger geconstrueerd kan worden en hoe een automo bilist het er bij de verschil lende soorten ongelukken af brengt. Bij de video hoort een les boek waarin weer de mens, de auto en de weg in verband met verkeersveiligheid wor den gebracht. „De leerlingen kunnen daarin zien dat men selijke factoren als bijvoor beeld vermoeidheid, alcohol, roekeloosheid van de auto mobilist, gebreken aan het voertuig, de toestand van het wegennet en de hulpverle ning op de wegen bij onge lukken vaak een hele grote rol spelen", benadrukken de beide docenten. Het is de be doeling dat de opdrachten bij de lesbrief in de klas worden behandeld. Een leskoffer kost 70 gulden en is te bestel len bij de Stichting School en Bedrijf, Postbus 58, 2501 CB in Den Haag. Botssimulator De reizende tentoonstelling die bij het project hoort doet de komende drie dagen de Bospark aan. Scholen kun nen de tentoonstelling aan vragen en krijgen deze dan drie dagen binnen hun mu ren. Twee mensen begeleiden de tentoonstelling, zetten deze op, lichten het een en ander toe en breken het ge heel na drie dagen weer af. Grote attractie is een botssi mulator, waarin de leerlin gen zelf de noodzaak van het dragen van een veiligheids riem kunnen ervaren. Met allerlei „computerspelletjes" kunnen de leerlingen de ge volgen van een verkeerde keuze in het verkeer onmid dellijk en realistisch zien en eventueel corrigeren. „Zo kun je via de computer bij voorbeeld een drukke straat inrijden met een vaartje van 60 of 40 kilometer per uur. Je moet dan inspelen op allerlei verkeerssituaties. Je merkt dat dit met een lagere snejraal heid veel beter lukt. De kar» v op ongelukken is duidelijL^ kleiner". F Aan het verkeersproject Por tenslotte ook een wedstrijPnie verbonden. Daarbij kunnefote groepen plannen en ideeëfeen inzenden die de verkeersvesn z ligheid in hun eigen woo,|.m- plaats bevorderen. De weir strijd zal voortaan jaarlijl? worden gehouden. De wiifczot naars krijgen een geldbedra van 2500 gulden dat ten goe de komt aan nieuwe leermii^t 1 delen op verkeerskundig giigs bied. ictri< ide JEANNETTE SCHREUDEferd De Poel Gemeenschapscentrum De Poel in Lisse zoekt kandida ten die op bestuurlijk niveau in de vereniging willen wer ken. Belangstellenden kun nen zich aanmelden vóór de jaarvergadering, die op 24 februari wordt gehouden. Het meidadres is: D. Schop- man, Jozef Israëlstraat 55, telefoon 11406. Pommetje Bram Biesterveld, beter be kend als Pommetje Horle piep, is hoofdpersoon op de kindermiddag van carna valsvereniging De Gaap stokken in Lisse. Dit festijn vindt plaats op dinsdagmid dag 3 maart. Gemeenschaps centrum De Poel heeft vijf tig toegangskaarten kunnen bemachtigen, leden van de vereniging kunnen deze met korting aanschaffen. Ze kos ten twee gulden per stuk en zijn verkrijgbaar bij S. Stroombergen, Ooievaar straat 52 en bij mevrouw Plantlefeber, Mendeldreef 61. Gardeniers Staatsraad mevrouw M. Gardeniers houdt woensdag avond een lezing in Ons Huis aah het Kosterspad in Zoeterwoude. Zij doet dit op uitnodiging van het Zoeter- woudse Vrouwenoverleg. Thema van de avond is de rol van de vrouw in de maatschappij. De ex-minis Alfons Borm van 't Pretschip. ter vertelt over haar erva ringen met haar politieke activiteiten. Na de pauze is er discussie en gelegenheid tot vragen stellen. Ook man nen zijn van harte welkom. Aanvang acht uur. CDA Het CDA afdeling Oegst- geest houdt donderdag avond haar jaarvergadering in het gemeentecentrum aan de Lijtweg. Naast de verkie zingen van de Provinciale Staten zal er aandacht wor den geschonken aan de ge meentelijke politiek, waarbij leden van de CDA-fractie in de Oegstgeester gemeente raad het woord zullen voe ren. De bijeenkomst begint om acht uur ken op papier van Per Ar- noldi en plastieken in brons, marmer en hout van Jiro Sugawara. Arnoldi is in zijn geboorteland Denemarken bekend om zijn populaire kunstprogramma's op de te levisie. De nieuwe collectie van de in Japan geboren Su gawara is te zien op de bo venzaal en in de tuin van de galerie. De galerie is open van woensdag tot en met za terdag van half één tot vijf uur en zondags van één tot vijf uur en op afspraak. Pretschip Expositie In galerie De Sluis aan de Sluiskant in Leidschendam wordt deze maand een ten toonstelling gehouden van nieuwe schilderijen en wer- Kinderevue 't Pretschip komt morgenmiddag naar Roelofarendsveen. Om 14.30 uur vindt de voorstel ling plaats in Dorpshuis De Alkeburcht, Noord hoek 3 in Roelofarendsveen. De revue, die onder leiding staat van Alfons Borm, is bedoeld voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar. De zaal is geo pend vanaf 14.00 uur en de toegang kost 4,50. LEIDSCHENDAM Leid schendam zal de volkstuinver eniging Noordhey geen finan ciële steun verlenen voor ove rigens reeds geplaatste toe gangshekken aan de Tuinen- laan. De vereniging had hier om gevraagd omdat de kosten van bijna 17.000 gulden een te kort op de begroting hebben veroorzaakt. De hekken waren nodig om verdere diefstallen en vernie lingen aan huisjes en kassen te voorkomen. B en W besloten tot afwijzing van het verzoek omdat de vereniging gezien de financiële situatie het werk zelf kon bekostigen en om pre cedentwerking te voorkomen. Alleen het CDA en Gemeente belangen steunden het ver zoek. A.J. Paardekoper (CDA) zei dat het tekort op de exploi tatie van bijna 6.000 gulden door de leden via een lening is ontstaan. Volgens hem zitten er onder de leden zelfs men sen, WAO-ers bijvoorbeeld, verdubbeld, zijn voorstel een renteloze lening van 6.000 gul den, verdeeld over vijf jaar, te verlenen werd met 12 tegen 9 stemmen verworpen. Wethou der F. IJmkers zei dat de ver eniging zeer lage huurprijzen rekent die al jaren niet zijn verhoogd. Andere verenigin gen kampen ook wel eens met zo'n probleem en lossen dat dan zelf op, aldus de wethou der. ALKEMADE Het be zwaarschrift van de eige naar van het tuinbouwbe drijf Guldemond BV aan de Alkemadelaan in Oude Wetering, gericht tegen de vergunning van de bouw van twintig premie B-woningen bij de Goog ermolenweg, is gister avond door de raadscom missie bezwaar- en be roepsschriften ongegrond verklaard. Dit bezwaar schrift is er een in "een lange reeks bezwaren te gen elk bouwplan in de gebieden grenzend aan het bedrijf van Gulde mond. Namens het tuinbedrijf voerde de heer P. Hoogeboom gister avond het woord ten over staan van de raadscommissie bezwaar- en beroepsschriften. Hij verklaarde dat de plan- ningsopzet van de woning bouw in het betrokken gebied zeer schadelijk is voor het glastuinbouwbedrijf. „De posi tie van het bedrijf wordt door het gemeentebestuur van Al kemade volkomen uitgehold door het bewust creëren van een planologisch vacuüm ter plaatse en door het stelselma tig realiseren van met tuin bouw strijdige bestemmingen" aldus Hoogenboom. Deze gang van zaken noemde Hoogen boom „onfatsoenlijk". „Al sinds 1978 maken we be zwaar tegen de omvangrijke woningbouw nabij het bedrijf van Guldemond. Nog steeds ligt de bestemming van het be drijfsterrein niet vast. Al die jaren twijfelt het gemeentebe stuur tussen wel of niet kopen en wel of niet taxeren van het bedrijf. Het gevolg is dat nie mand weet wat er gaat gebeu ren. Waar is het Alkemadese gemeentebestuur mee bezig? Het lijkt erop of Guldemond wordt opgezadeld met de wo- ningbouwproblematiek van Alkemade", aldus woordvoer der P. Hoogenboom van Gul demond, die nadrukkelijk stel de „de ernst van de zaak niet te willen verhelen", Hoogenboom maakte ook be zwaar tegen het feit dat in to taal vier leden van de raads commissie bezwaar- en be roepsschriften banden hebben met Woningbouwvereniging „Alkemade". De heren J. van Meteren, P. van der Meer en T. J. van der Meer zitten" na melijk zowel in ht bestuur van ia |fif ■nhu f k Sk de Woningbouwvereniging in de raadscommissie bez\r w en beroepsschriften, terwlW Kret als directeur aan belt Woningbouwvereniging k verbonden. oe Dat Guldemond zo lang f wachten op definitieve f fr' nen van de gemeente Alkr^l de verklaarde een woorqkki der van de gemeente dotje verwijzen naar de mogti jr gevolgen van het defiiL.j. worden van het voorlf streekplan Zuid-Hollandj^f. Ook moet het gemeeni dl stuur zich nog beraden ovji k financiële consequenties, aankoop van het glas bouwbedrijf met zich mei brengen. Tot slot vertelde- ters dat het terrein van Gi m-f mond volgens de huidige noses niet eerder nodig is jqq woningbouw dan na het 2000. Forumdiscussie WASSENAAR „Bezuini gingen in het onderwijs" is het onderwerp tijdens een forumdiscussie die vrijdag 13 februari wordt gehouden in het Rijnlands Lyceum aan de Backershagenlaan 5 in Was senaar. Aan de discussie nemen deel: Margreet Kamp (VVD), Wim van de Kamp (CDA), Jan Greep (PvdA) en Ed Schuijer (D66). De discussie begint om acht uur 's avonds. N.J.A. Schouten overleden LEIDERDORP De Leider- sorpse middenstander N.J.A. (Nico) Schouten (55) is gister middag onverwacht overleden. De heer Schouten was een be langrijk pleitbezorger van de Leiderdorpse middenstand. Hij was voorzitter van de stichting Winkelhof en bestuurslid van de KNOV-afdeling Leider dorp. Schouten speelde een be langrijke rol bij de totstandko ming van Winkelhof. Hij zorg de er bovendien voor dat veel Leiderdorpse middenstanders een plaats kregen in het nieu we winkelcentrum. De heer Schouten vierde gistermorgen nog overleg namens de Lei derdorpse ondernemers met het college van B en W van Leiderdorp. Toen hij daarna bij zijn drogisterij in Winkel hof was teruggekeerd werd hij getroffen door een hartaanval. LEIDSCHENDAM Een pakje boter en een dode mus. Dat brachten enkele Leidschendammers gister avond mee naar de ge meenteraadsvergadering. Aanleiding voor die actie vormt het besluit om voorlopig geen geluids schermen te bouwen langs rijksweg A4. De heer De Haan verwees naar een uitspraak van PvdA- fractievoorzitter G.J. Hendriks in de commissie ruimtelijke ordening. Leidschendam gaat namelijk de aanleg van het woonwagencentrum aan de Kostverlorenweg voorfinan cieren omdat het rijk de kos ten alleen wil betalen als de geluidsschermen zijn aange legd. Die komen er echtei- waarschijnlijk pas in 1990. Hendriks sprak in dit verband van „een boterzachte garantie" van Rijkswaterstaat. De in spreker wees op de vele ondui delijkheden die er nog over het woonwagenplan bestaan. „Er is nog geen bestemmings plan en geen bouwplan en er zijn nog geen geluidsscher men". Ofschoon eigenlijk nog niets vaststaat wordt de raad toch een krediet gevraagd, al dus de inspreker. Hij maakte en vergelijking met het sluiten van een bedrijf aan de Middenweg waarvan de eigenaar niet aan de voor waarden van de Hinderwet voldeed. De gemeente voldoet bij het woonwagencentrum evenmin aan gestelde voor waarden en deze tegenstelling zou volgens de heer De Haan wel eens „tot uitlokking van burgelijke ongehoorzaamheid kunnen leiden". De andere inspreker, de aan de Kostverlorenweg wonende heer Van Leeuwen, zag het vele praten in het verleden over de aanleg van geluids schermen als het blij maken van de bewoners van Leid- schendam-zuid met een dode mus. Hij liet het dode beestje overigens in het meegebr* doosje zitten „want wi het begraven". Hij waarom geen krediet vooi luidsschermen was gevij* en nodigde de raadsleden* in slaapkamer en tuin nai geluidsoverlast te komen teren. De vraag werd ondanks dép langs gewijzigde verorder op de inspraak niet bi- woord. Het voorstel eenli diet van bijna 1,1 miljoen den te verlenen voor de a»« van een centrum voor vij woonwagens werd eveni zonder enige discussie doJ gemeenteraad aanvaard.f voorfinanciering gaat del. meente over een periodel twee jaar ongeveer 18.000f den kosten. HELP DE LEPRA BESTRIJDEN. DOE HET NU! Stort uw bijdrage op postgiro 50500 of bankgiro 70.70.70.929 Wibautstraat 135,1097 DN Amsterdam, Tel. 020 - 93 89 73.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 10