Noord en historische serie over burgeroorlog DIO/TELEVISIE Ceidoe Soman! MAANDAG 9 FEBRUARI 1987 PAGINA 9 It loei, In twaalf delen komt an dermaal een doorwrochte Amerikaanse serie op de kijker af. Morgen op Ned. I om 20.28 uur gaat onder de titel „Noord en Zuid" een stuk Amerikaanse historie van start. Deze duurt in wekelijkse schijven onafge broken door tot eind april. De geschiedenis speelt in de jaren voor en tijdens de burgeroorlog (1860-'65) tus sen het zuiden en het noor den. John Jakes schreef er een roman over, die in Amerika een bestseller werd en bij uitgeverij Het Spectrum intussen in verta ling is verschenen. Om zich van bekijks te ver zekeren, greep producent David Wolper voor de hoofdrol naar David Carra- dine, wiens reputatie sinds zijn priester Kwai-rol in de Kung Fu-films niet meer stuk kan. Een wonderman die even gemakkelijk filo sofeerde als karateklappen uitdeelde. Hij speelt in „Noord en Zuid" de rol van een doortrapte figuur en maakt daar alleszins iets re delijks van. Toch zou hij die rol desgevraagd niet nader willen omschrijven, al gaat het over de gemeenste man uit de hele streek, een geld wolf die voor wie dan ook geen sympathie kan op- brengen. Zijn tv-vrouw Lesley-Ann Down weet er van. Zij moet de meeste klappen opvangen. „Kijk", vertelt hij, „de meeste collega's van mij moeten eerst een uitge werkt script in handen heb ben, een compleet uitge schreven karakter. Daarin leven zij zich in en spelen het. Zo werk ik niet. Van „Noord en Zuid" kreeg ik de onaffe scenario's. Daarin las ik ongeveer wat er van agei4 mij wordt verwacht. Daar heb ik genoeg aan. Dat speel ik en dan komt er vanzelf een karakter naar voren. Vraag niet aan mij om dit te omschrijven. Ik doe wat mijn taak is: ac ting". HANDELEN Dit „acting" omschrijft bij vertaling in het Nederlands precies waar hij mee bezig is, zowel „acteren" als „handelen". Hij noemt dit het waarmerk van zijn speelstijl en verwijst daar voor ook naar zijn Kung Fu-films: „Die rol, dat ka rakter, vulde ik al spelend in en voor ik het wist was ik een beroemdheid". In Amerikaanse acteurs- kringen gaat hij door voor een karakterologische slap janus, een talent onder de korenmaat, waaruit hij niet de minste moeite doet het te voorschijn te halen. Hij geeft dat ook toe, maar zegt erbij, dat het nergens voor nodig is om talent te exploi teren. Je moet gewoon doen wat er in het script staat. In dit verband maakt hij ook verschil tussen een film en een tv-spel. Een film steunt op een doorlopend verhaal, waarin de verwik kelingen organisch groeien. Een tv-spel moet voor Amerikaans gebruik per kwartier onderbroken wor den voor het invoegen van reclame. Dit betekent dat er elk kwartier een tafereel moet worden afgerond, het liefst voorzien van een spannnend slot of een onop gelost raadsel om de kijkers te dwingen voor het toestel te blijven zitten. Dat stelt aan een acteur heel bijzon dere eisen. Het heeft vol gens David Carradine wei nig zin daarvoor een afge rond karakter mee te bren gen. Hij zegt: „Je moet de voorgeschreven handelin gen volbrengen. Dan komt het karakter vanzelf". Schrijver John Jakes voert in zijn roman twee families op. De aristocratische fami lie Main uit Zuid-Carolina, bezitter van grote plantages waarop slaven werken. In Pennsylvania zit de familie Hazard er warmpjes bij met in eigendom grote indus trie. Zij kunnen het goed met elkaar vinden tot de oorlog uitbreekt. Zonen uit beide families komen terecht op de mili taire academie in West- point, waar een Spartaanse opleiding wordt geboden en het zwaartepunt ligt in de confrontatie van man tegen man. Dit leidt tot menig zwaardduel waar de von ken afvliegen. Men kan dit zien als een voorspel, als een aftasten voor de ko mende oorlog, waarin de zonen van de bevriende fa milies tegenover elkaar ko men te staan. Het is in deze scenes al, dat de lijnen worden uitgelegd naar de botsing Noord- Zuid. De jongens worden tegen elkaar opgezet, mede op grond van historische, culturele en karakterologi sche verschillen. De zuider lingen denken feodaler en zijn romantischer tegenover de noorderlingen meer de mocratisch en nuchter. INTRIGES Zelfs als historische roman zou „Noord en Zuid" het niet doen als de liefde en daarmee samenhangende intriges er niet een rol in zouden spelen. Zoon Orry van de familie Main uit het Zuiden krijgt kennis aan ene Madeline Fabray. Het blijkt zelfs liefde op het eer ste gezicht. De vader van Madeline heeft echter al een huwelijkskandidaat in het hoofd, de welgestelde zakenman Justin la Motte in de figuur van David Car radine. Daartussendoor figuren die zich onderscheiden als idea le oorlogshelden met alle chauvinistische romantiek daar omheen. Een op geld beluste weduwe die man nen en hun portemonnaies naar haar hand weet te zet ten. Senatoren die alles be oordelen vanuit het per soonlijke politieke voordeel. Moeders die hun zonen geslachtofferd weten op het slagveld, dat ook wel veld van eer wordt genoemd. Ga zo maar, in wekelijkse do ses. Daarin voortdurend aanwe zig David Carradine als de zelfvoldane, niet deugende la Motte, die zijn pas gewor ven vrouw als zijn persoon lijk bezit hanteert. In elke aflevering taferelen genoeg om de kijker aan huis en buis te binden. Dat laat zich begrijpen van dezelfde makers als van „Roots" en „Doornvogels". Zij staan voor tragedie, eer zucht, strijd om de macht, list, liefde, bedrog, rancune, geruzie over slaven en el lende op het slagveld. En dan heeft men voor gas trollen ook nog beroemde namen naar de studio ge haald, zoals Elizabeth Tay lor, Johnny Cash, Gene Kelly en Robert Mitchum. Het boek lees je in één adem uit. Met de tv-dose- ring doet de kijker er een paar maanden over. Histo rie desgewenst aan een stuk of in plakjes. NEDERLAND 1 15.50 16.10 16.35 17.00 17.30 17.47 18.01 18.06 18.30 19.00 19.24 19.48 20.00 22.32 23.02 VARA EastEnders, Engelse tv- serie over het lief en leed rond Albert Square, hartje Londen Film van Ome Willem, kin derprogramma met Edwin Rutten CBZeg 'na AAA, comedy serie van Chiem van Hou- weninge en Alexander Pola(herh.) Jem, Amerikaanse teken filmserie Lucky Luke, tekenfilmse rie. Afl.: De witte ridder NOS 1/26-Journaal VARA De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Een potig hart Bojan, tekenfilserie. Afl.: De appels Hqt programma. Hanneke Kappen en Maurice de Hond laten met voorbeel den zien wat je met een computer kunt doen in het dagelijks leven TELEAC ^a va? Cursus Frans voor beginners, les 13 VARA De tovenaar van Oz, te kenfilmserie. Afl. 8: Carna valt aan CD Zeg 'na AAA, comedy serie met o.a. Sjoukje Hooymaayer, Manfred de Graaf en Hans Cornelis- sen. Koos en Jopie zijn iets te voorbarig als ze nog voor hun videozaak geo pend is al personeel willen aannemen. De sjaal van Esther zorgt voor een le vendige discussie tussen Lydieen Hans Vara Varia NOS Journaal en weerover- zicht VARA Zeg 't maarl (slot), serie spelprogramma's gepre senteerd door Karin Bloe men Drie vrouwen, informatief programma met amuse ment. politieke discussie en het Hollands Kwartier tje. Te gast zijn o.a. minis ter Korthals Altes van Jus titie en burgemeester van Thijn van Amsterdam. Pre sentatie: Marjolein Uitzin- ger, Ati Dijckmeester en Astrid Joosten Achter het Nieuws, actua liteitenrubriek De weduwen (5), zevende lige Engelse tv-serie met o.a. Ann Mitchell, Fiona Hendley en Debby Bishop. De weduwen bedenken een plan waardoor ze voorgoed van Harry wor den verlost Het Leids Cabaretfestival 1987. Sfeerbeeld van het nieuwste theaterprogram ma van het prijswinnende cabaret Dubbel en Dwars (met o.a. Jack Spijkerman) NOS 00.04 Journaal 00.09 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Dag doktor, serie over ge zondheid. Afl. 14: Andere geneeswijzen 17.55 Nederlands - Taal, Te kens en Regels. Afl. 14: Werkwoordspelling: te genwoordige tijd NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 EBJeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: Hollands Hoop, serie over jongeren van nu. Afl. 3: De Flat. Im pressie van het dagelijks leven van jonge verpleeg kundigen TROS 19.27 Knight Rider, Amerikaan se tv-serie met David Has- selhoff in de hoofdrol. Afl.: Op jacht naar het spook. Michael krijgt opdracht een filmster te helpen, die grote moeilijkheden on dervindt bij het maken van een speelfilm. Zij wordt ge plaagd door zogenaamde ongelukken 20.15 Kijk TV, populair weten schappelijk programma, geprsenteerd door Wubbo Ockels. Met o.a. het voor spellen van een vulkaan uitbarsting, de geschiede nis van het toilet en de vraag of de maan kan wor den geëxploiteerd 20.50 Wordt u al geholpen?, En gelse comedyserie met o.a. John Innman, Frank Thornton en Mollie Sug- den. Afl.: De popster. Mr. Spooner ontdekt dat hij meer talenten bezit dan hij dacht en besluit een niewe carrière te beginnen. De rest van het warenhuis- personeel is opgetogen. Ze willen de roem wel met hem delen 21.20 E Het Gouden Harp Fes tival, amusementspro gramma vanuit het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag, waar de gouden harpen van 1987 worden uitgereikt aan Bolland en Bolland, Seth Gaaikema en Herman Stok. Gasten:' Status Quo, Billy Preston, BZN e.a. NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.35 Doelgericht onder nemen. Les 8: Een be drijfsplan maken i'o~\ Nieuws in teletekst Tik tak, kinderprogramma il <herh-) i 5 Plons. Afl.: Plons en de specht lA- (herh.) eer pe kleinste zwerver (The litt- tot\ lest hobo), Amerikaanse jeugd- p serie over de belevenissen van een Duits'se scheper. Afl.: De uitdaging 5 Merlins, Vlaamse jeugdserie met Lea Couzin, Mieke Bouve, F/ulk jufcg BoXf videoclips henb Uitzending door derden. Pro fane* gramma van Het Vrije Woord eidia Mededelingen en program- HnnI ma-overzicht aooï Nieuws Jlogih Paradijs verdaagd (Paradise hen A postponed), elfdelige Engelse ft ij tv-serie van Alvin Rakoff, naar rhte) het gelijknamige boek van j John Mortimer. Met Michael M Hordern. Jill Bennett e.a. Afl. rol 7; Ook een gelukkig nieuwjaar Wikken en wegen, consumen- h tenmagazine en Si Terugblik. Een zanger kijkt te- r* rUg 0p eon kwarteeuw chan- son. Vanavond: Delia Bosiers £05-23.05 Nieuws en Coda: Aan of een terras, van Raymond Her- ramen IT 2 H Leven met reuma. Afl. 3: Reu- matoïde artritis en andere bindweefselziekten (herh.) i Zonen en dochters, Australi- &sche tv-serie met o.a. Rowena Wallace en Peter Phelps. Nu Patricia haar onwetendheid misbruikt, stelt Angela haar var vertrouwen in Martin ;n„ 0 Mededelingen en program- whJ nn-overzicht ™eeJ Nieuws Zuid) Kwidam, videospelletje met Meil Marleen Gordts R) Extra time, sportmagazine met rd'Wl hoogtepunten uit het afgelo- pen weekeinde Rock jn Montreux (3), vierdelig al fl muziekprogramma met de ret i{ beste popartiesten van 1986 varM2-20 De draad van Ariadne: issarii •nte"'0«n,i®. *®t do®n w® ®r" T* vj mee? Praatprogramma over fle menswetenschappen vanuit rd w het Paleis der Akademiën in ie da Brussel. In deze uitzending ko- in hl men vooral praktische vragen J i.v.m. Intelligentie aan bod, zo- ÏF 1 Nouba nouba ,.r Carrefours jublt) Journaal Ce soir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Contacts, verkeerstips L'écran témoin: Chanel soli- reud fair* (Coco Chanel), Ameri- iheic ^aanse speelfilm uit 1981 van George Kaczender. Met o.a. Marie-France Pisier. Timothy iproij Dalton en Rutger Hauer. Bio grafische speelfilm over het le ven van Coco Chanel, een be grip in de modewereld, met een geheel eigen stijl. Aanslui- iS tend: debat over de Belgische mode 0-23.50 Laatst# nieuws 15.50 Tageaschau 16.00 Leute mit Verhalt nissen (4), gevarieerd magazine 17.15 Der kleine Vampir, kinderse rie. Afl. 7: Tee mit Überra- schungen 17.45 Tageaschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Kontakt bitte, tv-serie. Afl.: Einmal ist keinmal 19.00 Remington Steele, tv-serie. Afl.: Flitterwochen in Acapulco 19.57 Programma-overzicht 20.00 (DTagesschau 20.15 Zartlich ist die Nacht (Tender is thé night, 4), zesdelige Ame rikaanse tv-serie naar de ge lijknamige roman van F. Scott Fitzgerald. Met o.a. Peter Strauss, Mary Steenburgen en John Heard. Met het geld van Nicole kan Dick met zijn vriend Franz Gregorovlus na de dood van dr. Dohmler diens privè- sanatorium overnemen. Of schoon Nicole uiterlijk haar evenwicht weer heeft gevon den blijft zij sterk afhankelijk van Dick 21.14 Ein Platz an d«r Sonne 21.15 Das Gewissan Arabiens. 'Sy rië tussen nationalisme en ter reur'. documentaire ovef de bemoeienis van Syrië met het internationaal terrorisme 21.45 Wenn die Elisabeth..., special rond de zangeres/actrice Eli sabeth Volkmann 22.30 Tagesthemen 23.00 Das Nacht-studio: Der ge- heimniavolle Fremde (Ragge dy man), Amerikaanse speel film uit 1981 van Jack Flsk. Met Sissy Spacek, Eric Ro berts. Henry Thomas e.a. Na haar scheiding kan Rita Lonley met haar twee zoontjes met moeite het hoofd boven water houden. Ze beëindigt haar vriendschap met een matroos als er in het stadje geroddeld wordt. Wanneer er op een nacht twee kwaadwillende mannen haar huis binnendrin gen komt een onbekende haar te hulp 00.30 Tagesschau 00.35 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heut# 16.04 Glauben aus dam Herzen, do cumentaireserie over het ge loof. Afl. 6: Brood en wijn (herh.) 16.35 Die Schilfpiraten, tv-serie naar de verhalen van Arthur Ranso- me. Met Henry Dimbleby, Ri chard Walton. Caroline Dow ner e.a. Afl.: Zwillinge namens Backbord und Steuerbord 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's. sport en amusement 17.50 SOKO 5113, politieserie met Werner Kreindl, Heinz Bau- mann, Wilfried Klaus e.a. Afl.: Chirurg im Schussfeld 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Anna und Franz: Eine Liebes- geschichte in Europa, tv-film van Eberhard Itzenplitz. Met Christiner Mayr, Daniel Frie- drlch, Christoph Krix e.a. Franz, een boerenzoon uit het Zuid-Duitse Passau leert tij dens zijn vakantie in Italië de blonde Anna kennen. Deze le rares Italiaans is afkomstig uit Zuid-Tirol en samen maken ze plannen voor de toekomst. Dan blijken echter de verschil lende nationaliteiten een ob stakel te vormen 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-joumal 22.10 Die Welt in der wir wohnen, reportage over antroposofi sche architectuur, die een een heid met het milieu voorstaat 22.55 Auslese - Beispielhafte Fern- sehspiele: Herrenjahre, tv- spel naar de gelijknamige ro man van Gernot Wolfgruber. Met Peter Simonischek, Jose- fin Piatt, Lore Krainer e.a. Bru no Melzer is aan het eind van zijn leertijd als meubelmaker gekomen. Vitaal als hij is. stip pelt hij zijn toekomst uit: een eigen bedrijf beginnen. Wan neer hij uiteindelijk een huwe lijk aangaat, verliest hij zijn greep op de omstandigheden: Als fabrieksarbeider moet hij zorgen voor het geld voor een eigen huis... (herh.) 01.00 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekotleg II. Cursus psycholo gie. Afl.: Motivatie 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Lindenstrasse, tv-serie met Tilli Breidenbach. Dietrich Siegl, Marianne Rogèe e.a. Afl.: So fern der Morgen vom Abend... (herhaling van glste- 20.45 Hilferufe: Wege aus der Krise. Vandaag: Waltraud en Heinz Bach met hun huwelijksproble- 21.45 Medizin-Magazin. Gezond heidsadviezen met dr. Marian ne Koch 22.15 Hinter den Schlagzeilen: Ge- meinsam eind wir unaussteh- lich - 10 Jahre Emma, reporta ge 22.45 Sport im Westen extra. Ten nis: Challenge-Cup '87. Boris Becker - Miroslav Mecir, vanuit de Olympia-Halle te München. Aansluitend: Laatste nieuws CD Ondertiteling via TeleTekst. Tweetalige of stereo-uitzen- C Zwart/wit-uitzending. ILd Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.20 Jackanory 17.35 Mysterious cities of gold, jeugdserie 18.00 John Craven's newsround, jeugdjournaal 18.10 CDBlue Peter, informatief kin derprogramma 18.35 Rolf Harris's cartoon time, te kenfilms 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.30 BPI Awards, feestelijk pro- gramma vanuit het Grosvenor House Hotel in Londen, waar de British Record Industry Awards worden uitgereikt. Gasten o.a. Spandau Ballet, Level 42, Simply Red, Chris de Burgh en Whitney Houston. Presentatie: Jonathan King 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 Panorama, actueel magazine 23.10 The main event, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Howard Zieff. Met Barbara Streisand, Ryan O'Neal, Paul Sand e.a. Een echtpaar per auto op de terugweg naar Los Angeles, stopt langs de weg om te eten, en verdwijnt op mysterieuze 00.55 Weerbericht BBC 2 17,00 Pamela Armstrong, amuse mentsprogramma 17.30 Embassy World Indoor Bowls 18.30 Did you see...? Discussies over deze week uitgezonden tv-pro- gramma's 19.00 E Charlie Chan in the desert, Amerikaanse speelfilm uit 1942 van Harry Lachman, met o.a. Sidney Toler 20.05 Embassy World Indoor Bowls 20.35 A year with Fred, documentai reserie. Afl.: Monuments of the dark ages 21.10 Horizon, populalr-wetenschap- pelijk programma. Afl.: Bruno Bettelheim - a sense of survival (2) j 22.00 A small problem 22.30 Moonlighting 23.15 Nozzers 23.45 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.30 Weerbericht 00.35-01.05 Tele-journal, informatief programma 17.20 How dare youl 17.35 Roadrunner 17.45 Dodger, Bonzo and the rest 18.15 Emmerdale Farm, dramaserie 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.30 Survival, natuurfilmserie 20.00 Wish you were here? vakan- tietips 20.30 Coronation Street, dramaserie 21.00 The growing pains of Adrian Mole, tv-serie naar het boek van Sue Townshend 21.30 World in action 22.00 Rumpole of the Bailey, dra maserie 23.00 Nieuws 23.30 Anglia reports, actuele docu mentaire 00.00 The Sweeney, politieserie 01.00 That's Hollywood 01.30 He tells us to go j Satetliet-TV j SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 E Mr. Ed, comedyserie. Afl.: Ed in the peace corps 18.30 Hazel, comedyserie 19.00 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: Hogan's double life 19.30 Manimal, avonturenserie 20.25 Police Story. Afl.: World full of hurt 21.20 Chuck Connors - Great Wes tern Theatre, westernserie 22.00 Italiaans voetbal 23.00 NHL Ice Hockey 1986/87 00.00-01.00 0 The American Show, met David Jensen (herh.) SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 17.00 0 Countdown, popprogram- ma met Adam Curry 18.00 The Goodies, comedyserie met Tim Brooke-Taylor, Grea- me Garden en Bill Oddie 18.30 Doctor Who, science-fictionse- rie met Tom Baker in de hoofdrol. Afl.: Robot (2). Sarah Jane loopt een reusachtige ro bot tegen het lijf en Dr. Who moet vechten voor zijn leven 19.00 Busman's Holiday, beroepen- quiz met Julian Pettifer 19.30 Survival, natuurfilmserie. Afl.: The world of the beaver - The story of 'Castor' 20.30 Three of a kind, comedyshow met Lenny Henry, Tracey Ull- man en David Copperfleld 21.00 Bergerac, politieserie met John Nettles in de hoofdrol. Afl. 1: Picking It up. Politieman Jim Bergerac keert terug naar het eiland Jersey en ontdekt dat zijn toekomst bij het Bu reau Des Etrangers onzeker is geworden. Tevens hoort hij dat een goeie vriend onder ge heimzinnige omstandigheden om het leven is gekomen 22.00 Super Channel News 23.00 Super Sport, met Engels voet bal 23.30 The Tube, popprogramma met een compilatie van het afgelo pen seizoen. Presentatie: Jools Holland en Paula Yates 00.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 01.00 0 Erik de Zwart 02.00 0 Amanda Redington 03.00 0 Martin Buchanan 04.00 0 Music Box live 05.00 0 Countdown 06.00-07.00 0 The Face TV 5 Klimbo, kinderprogramma Marc Garneau, premier austronaute Canadien, docu mentaire Magazine Quebec-Canada, cultureel nieuws Récréation Des chiffres et des lettres, spelprogramma Klimbo, kinderprogramma Peau de Banane, tv-serie Le grand oiseau blanc, docu mentaire over de kraanvogel RSVP Spécial Mardi-Gras Nouveau Monde, weekover zicht van het Canadese nieuws Fans de ski Magazine Quebec-Canada Vue globale NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 E We live again, speelfilm uit 1934 van Rouben Ma- moulian 15.50 AVRO Service. Met de rubrieken 'Kokkerellen' en 'Service Salon' NOS 17.30 %6-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma met Bas Westerweel en Leonie Sazias DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher, consu mentenmagazine 10.00 Heute 10.03 Essen wie Gott in Deutschland (herh.) 10.30 Roncalli (4), tv-serie 11.30 0 Na, sowasl (Herh.) 12.20 Gott und die Welt Das Jahr nach der Diktatur (herh.) 12.55 Persover zicht 13.00 Heute 13.15 0 Teletek- stoverzicht 15.50 Tagesschau 16.00 Sie - er - es, magazine 16.45 0 Spass am Dienstag 17.45 Tages- DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Pfiff, sportprogramma voor kin deren 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu- strierte 17.45 Der Apfel fallt nicht weit vom Stamm, spelprogramma BBC 1 07.30 Nieuwsoverzicht 07.35 The Flintstones 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.40 All in the day, gevarieerd dagprogramma met infor matieve programma's, kinderseries en tv-series. leder uur nieuws en weer 16.50 Children's BBC 17.10 Teken film 17.20 Jackanory ITV 07.15 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Tickle on the turn 13.10 Rainbow 13.30 Getting on 14.00 Nieuws en weer 14.30 Bulman 15.30 Daytime 16.00 Cross wits 16.30 The young doctors 17.00 Button moon 17.10 Batfink SKY CHANNEL 07.25 The DJ Kat Wake-Up Club 07.30 The DJ Kat Show 08.30 0 Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 Ask Dr. Ruth 14.30 City Lights 15.00 0 Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 07.00 Hippo, kinder- magazine 08.00 0 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters, tv- serie 09.30 Massage, fitnessprogram ma 10.00 Follow me, cursus Engels 10.15 You are what you eat, culinair programma 10.30 Survival, natuur filmserie 11.30 0 Erik de Zwart 12.30 Romance, serie verfilmde lief desverhalen 13.30 Some mothers do 'ave 'em, comedyserie 14.00 Sons and Daughters, tv-serie 14.30 Hippo (herh.) 15.30 Rentaghost, kinderpro gramma 16.00 0 Music Box live, met Simon Potter 17.00 0 Count down, met Adam Curry RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aan! RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Biotechnologie. 21.00 Doelgericht ondernemen. 21.30 Por Favor (herh.). 22.00 Qa va? (herh.). REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stóp muziek met om 18.00-20.00 Migranten Cultuur. BRT 1 18.30 Gastprogramma. 19.10 Actueel. 19.30 Tierce- en Quarte. 19.33 Voel je thuis. 02.03 Tropical. 21.03 Volwassenenvorming. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - Hitikatessen. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.30 Folk. 19.00 Kroniek. 19.45 Aspecten van de eigentijdse muziek. 20.30 Festival van Vlaanderen 1986. 22.00 Actualia. 22.20 Intermezzo. 22.30 Blues en jazz. 23.15-23.45 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.33 Echo. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Met de KRO. met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker!. 09.03 Angelique. 10.03 Wessel van Diepen. 12.03 VARA's Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met len Dales. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het Kunstbedrijf. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0925 Waterstanden. 09.30 RVU: Het overschot. 10.00 TELEAC: Tekenen en schilde- 10.30 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 1120 Aandachtig. 11.30 Dagvaardig. 11.40 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.25 Anders vlieg je eruit. 13.45 Europa, de mensen en hun we relddeel. 14.00 Er staat geschreven. 1420 NCRV-Leerhuls. 15.05 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand van het REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 12.03-13.00 Radio West Gemeente. Radio Rijnmond: 0720. 08.00 en 06.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 0521 Met 1 wakker. 0820 Uit de band. 1120 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1325 Overzicht buitenl. 13.30 Weerbericht. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 06.12 Pluche Palace. 10.03 Broccoli. 12.00 Regionaal programma. 13.10 Toemaatje. 13.15 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecltal Ivan Gullini. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen (1). 08.15 OchtendconceH 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.03 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1325 Overzicht buitenl. 1320 Namiddag bij BRT 3.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9