Vlees uit België vol hormonen 'C Den Haag heeft nieuwe shirtsponsor 4» Per kameel TWEEDE VERDACHTE IN DÜSSELDORF AANGEHOUDEN SCHERPERE CONTROLE GEËIST NA UITSPRAAK TOXICOLOOG Jsraël overweegt toch toe te geven an ontvoerders ve s» BOERENKOOL EN HAMBURGERS KEl251£>9.90 100 Toestand Van der Duim nog zorgwekkend Maandag 9 februari 1987 78e jaargang no. 23727 Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthofl Pers, Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA, tel. 071 122244. Voor abonnementen: 071-313677. Giro 103003. Bank: Amro-Bank N.V. Leiden. Directeur-hooldredacteur IJ. Hallewas, Chefredacteur Wim Buijteweg. Abonnementen (incl. 6% BTW) per maand 1.23,04 (aut. beta ling), kwartaal f. 68,93, jaar f. 262,35. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00-19.00 uur,Taterdag 14.00-15.00 uur tel. 071-122248. Advertenties: (excl. 6% BTW) 0,64 per mm. kleintjes 0,45 per mm. liefstal kazerne taandenlang erzwegen SCHOT Het ministe- van defensie heeft tandenlang de diefstal rzwegen van een aantal er waardevolle nachtkij- s uit een kazerne in Oir- fiot. Naar een woordvoer- vanmorgen pas beves- [de, zijn daar in de nacht "3 op 29 augustus onder .■er acht zogeheten hel- Jrheidsversterkers en twee ■ekijkers gestolen. Twee jken geleden verdwenen een kazerne in Ede 62 machinegeweren. Moordzaak Delftse studenten DELFT De politie van Düsseldorf heeft gisteravond de 23-jarige In donesische student uit Delft aangehouden die werd gezocht in verband met de dood van twee landgenoten vorige week maandag in Delft. De officier van justitie in Den Haag zal om zijn uitlevering vragen. Ver wacht wordt dat de man over ongeveer een week in Delft kan worden verhoord. Via Interpol was vrijdag om opsporing van de man verzocht; een j.l. woensdag in Den Haag aangehouden 21-jarige Indonesiër had verklaard dat zijn voortvluchtige metgezel de moorden en de brand stichting op zijn geweten had. De goederen die uit de woning zijn ge stolen, onder meer geluidsapparatuur, zijn door een Haagse kennis van de twee verdachten vernield en langs de rijksweg Rijswijk-Amsterdam gedeponeerd. Deze man is na verhoor vrijgelaten, omdat hij volgens de politie verder niets met de zaak te maken heeft. Het speciale recher chebijstandsteam is ontbonden. Oud kamerlid boer Koekoek overleden BENNEKOM - In het Streek- ziekenhuis in Bennekom is gis- koek (Boerenpartij) overleden. Koekoek werd twee weken ge leden in het ziekenhuis opgeno men na een hartaanval. Zijn toestand was sindsdien zorg wekkend. Koekoek wordt don derdag in zijn woonplaats Ben nekom begraven. „Boer Koe koek" is achttien jaar lid van de Tweede Kamer geweest. Pag. 3: Conflicten bepaalden Koekoeks politieke leven DEN HAAG De Con sumentenbond wil dat minister Braks (Land bouw) de controle ver scherpt op de aanwezig heid van verboden groeihormonen in vlees, vooral uit vlees dat uit België geïmporteerd wordt. De bond reageert hiermee op een uitzen ding van AVRO's Radio journaal van gisteren. Daarin zei prof. Hen driks, hoogleraar in de toxicologie (leer van de vergiftigingen) aan de universiteit van Gent, dat de 35 miljoen kilo rund- en kalvervlees die Nederland jaarlijks uit België importeert „bijna allemaal" is behandeld met verboden groeihor- momen. Consumptie van vlees dat bewerkt is met groei hor mo- men levert grote risico's op voor de gezondheid van de gebruiker. Nederland kent niet voor niets een algeheel verbod voor de toediening van groeihormonen aan kal veren en runderen. Bij dit verbod hoort echter een zeer scherpe controle waaraan het in hoge mate ontbreekt", aldus directeur Westendorp van de Consumentenbond. Dr. Stephani, hoofd labora torium van het Rijksinsti tuut voor de Volksgezond heid en Milieuhygiëne, be vestigde in de AVRO-uitzen- ding dat de controle op ver boden groeihormomen niet voldoende effectief meer is. Dat komt doordat runderen met steeds meer en steeds andere hormomen worden behandeld. De controle-in stituten lopen daardoor steeds achter de feiten aan, zei hij. Minister Braks toonde zich „zeer bezorgd" over de in formatie uit de radio-uitzen ding en zei dat hij zich gaat beraden over mogelijke maatregelen. AVIV Israël over- ?gt een voorstel van }n Libanese shi'itische ider om vierhonderd klestijnse gevangenen te iilen en daarmee te achten buitenlandse gij- ilaars in Libanon te red den, onder wie vier Ame rikanen. Dit hebben Israëlische minis ters gisteren laten weten voorgaand aan het kabinets beraad. Afgelopen week sprak premier Rabin nog een vierkant „nee" tegen elke vorm van betaling aan de ontvoerders en ook zijn min ster van buitenlandse zaken Peres zei gistermorgen nog voor de radio dat: „Israël niet kan en niet aan het ulti matum wil voldoen. De Amerikaanse hoogleraar Allan Steen, las gisteren na mens zijn mede-ontvoerden Robert Polhill en Jesse Tur ner en de Indiër Mithilesh- war Singh, een verklaring voor waarin hij de Ameri kaanse regering nadrukke lijk voorhield „dat als onze levens van belang zijn voor Amerika, u Israël opdracht moet geven de Palestijnen zo spoedig mogelijk vrij te la ten, dat wil zeggen op zijn laatst maandag". De gevan gen kerkelijk leider Terry Waite wordt „zeer binnen kort", vrijgelaten. Dat zei za terdag de leider van de sji'iti- sche Amal-militie in Liba non, Nabib Berri. Pagina 5: Waite leidde spoor naar gijzelaars Kroonprins danst •Prins Wiilem-Alexander wordt meegesleept door het dolenthousiaste publiek op Curacao en maakt een dansje op het tumba-festival (een soort carnaval) zaterdag in Willemstad. Inzet: Ook prins Claus heeft er zichtbaar plezier in. Vannacht regen en een mini mumtemperatuur van rond 5 graden. Overdag wisselend be wolkt en enkele buien. Middag temperatuur rond 6 graden. Krachtige westelijke wind, aan de kust hard, later afne mend. Zon op: 08.07; onder 17.42; Scheveningen hoog water: 01.12 en 13.21; laag water: 08.43 en 21.15. Haagse zwerver in brand gestoken DEN HAAG Een 63-jarige Haagse zwerver, die gister morgen rond drie uur zware brandwonden opliep, is ver moedelijk in brand gestoken. De man lag te slapen in een portiek aan het Spui in Den Haag toen hij wakker werd en merkte dat zijn jas in brand stond. Een 29-jarige voorbij ganger doofde de vlammen met z'n jas. De zwerver is met tweede- en derdegraads brandwonden aan rug en on derlichaam opgenomen in het Zuiderziekenhuis in Rotter dam. HAAG FC Den ig heeft een nieuwe ifdsponsor. De shirts de Haagse spelers zul- vanaf komende zon- - wanneer FC Den ag de competitie hervat Sparta - de naam van ;mit dragen. Dit Zoe- eerse reclamebedrijf de opvolger van Hotel- it het hoofdspon- :hap voortijdig heeft beëindigd naar aanleiding van de rellen bij Excel sior. Directeur Hans Corsmit teken de vorige week een contract dat zijn bedrijf voor anderhalf seizoen aan FC Den Haag ver bond. Corsmit betitelde zich vanmorgen tijdens de presen tatie in het Zuiderpark als „een Haagse iongen, die het betaalde voetbal een warm hart toedraagt". Zijn voorgan ger Frans van Steenis van Ho telplan merkte op dat niet al leen het wangedrag van de supporters heeft geleid tot voortijdige verbreking van de verbintenis. „Onze naamsbe- kend is enorm gegroeid. Wij zijn tevreden en hebben het optimale resultaat behaald", aldus Van Steenis, die met zijn bedrijf wel als sub-sponsor zal blijven fungeren. De naamsbe- kend van Hotelplan beleefde een absoluut hoogtepunt in de week na de rellen bij Excel sior. Het bestuur van FC Den Haag heeft de voorbije voetballoze brsmit van de euwe ïofdsponsor. maanden tevens benut voor gesprekken omtrent de toe komst. In dat verband was de steun van het bedrijfsleven het voornaamste punt. Tot nu toe hebben 26 bedrijven zich aan gemeld als financiële donor. Tevens werd de stichting „be taald voetbal in Den Haag" weer nieuw leven ingeblazen. Voorzitter Ton Smit van deze stichting: „Het betaalde voet bal kan niet zonder het bedrijfsleven. Op korte ter mijn zal onze groep een lid voor het hoofdbestuur aanle veren". FC Den Haag heeft te vens Harry Meuwese bereid gevonden zich bezig te houden met de werving van sponsors. Meuwese is oud-directeur van het bondsbureau van de KNWU. De eredivisieclub is tevens al in onderhandeling met spelers voor het volgende seizoen. Leidenaar Ron de Roode heeft een tweejarig contract aange boden gekregen. Voorzitter Dé Stoop liet weten dat Tony Morley - die het niet naar zijn zin heeft in de residentie - en Ron de Vos van Steen wijk de komende voetbaljaargang niet meer actief zullen zijn in het Zuiderpark. Voor wat betreft de trainersstaf heeft Stoop zijn zaakjes naar eigen zeggen'voor elkaar omdat naast Pim van de Meent en Lex Schoenma ker ook Leo Steegman nog een jaar in Haagse dienst zal blij ven. FC Den Haag heeft de ama teurclubs uit de Haagse regio, die uitkomen in de hoofd-, eerste- en tweede klasse, via een brief laten weten op korte termijn om te tafel te willen zitten. FC Den Haag, dat met ADO al vele gesprekken heeft gevoerd inzake een nog nau were samenwerking, wil met die bewuste clubs de contacten optimaliseren voor wat betreft de scoutings-mogelijkheden. (ADVERTENTIE) Elke dinsdag en woensdag hebben we groente en vlees in de aanbieding jyj Panklare gesneden boerenkool, 1 OC zak ±300 gram ±.£\J Hamburgers gepaneerd, 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Hilbert van der Duim ligt nog altijd op de afdeling in- tensive-care van het Acade misch Ziekenhuis in Gro ningen. De toestand van de oud-wereldkampioen schaat sen, die afgelopen vrijdag nacht bij een verkeersonge luk een gecompliceerde beenbreuk en inwendige kneuzingen opliep, is zorg wekkend maar stabiel. Za terdag onderging hij een tweede, zware operatie. Avanti In Boedapest plaatsten de ta feltennisdames van Avanti zich voor de finale van het Europa-Cuptoernooi voor landskampioenen. De ploeg uit Hazerswoude versloeg ti telhouder Statisztika met 5- 3. Van Gennip Yvonne van Gennip heeft tijdens het wereldkampioen schap schaatsen voor all- rounders in het Amerikaan se West-Allis een bronzen medaille gewonnen. De Ne derlandse rijdster was kans loos voor de wereldtitel, die voor de vierde keer werd veroverd door de Oostduitse Karin Kania. Haar landge note Ehrig werd tweede. Druppers In de Haagse Houtrusthal- len, die in twee dagen 5500 toeschouwers binnenhaalde, benaderde atleet Rob Drup pers afgelopen weekeinde het wereldrecord op de 1000 meter van de Brit Sebastian tot op 15/100ste seconde. Druppers tijd: 2.18,43. Spelen De Sdvjet-Unie heeft zich achter het voorstel van w Yvonne van Gennip Noord-Korea gesteld om de Olympische Spelen van 1988, die officieel zullen plaatsvinden in Zuid-Korea (Seoel) te vedelen over beide Korea's. Hierdoor dreigt een nieuwe boycot-affaire Vrijspraak gevraagd in zaak Noord wijkse moordaanslag DEN HAAG De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof, mr. K. Meyring, heeft vanochtend vrij spraak gevraagd in de zaak van de 40-jarige Rotter damse kastelein Johnny A. De verdachte was in eerde re instantie veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf wegens een poging tot moord op een Noordwijkse pro jectontwikkelaar, in de nacht van 30 op 31 december 1985. Deze „huurmoord" zou in opdracht zijn gebeurd van een Noot- dorpse makelaar in onroerend goed. Laatstgenoemde zou niet hebben kunnen verkroppen dat het slachtoffer hem indertijd „getild" heeft voor een bedrag van 3 miljoen gulden. Dat geld zou toen zijn opgestreken na een transactie rond een stuk grond aan de Koningin Wilhelmina Boulevard in Noordwijk. Op die plaats is later het Oranjehotel verrezen. Ofschoon de procureur-generaal ervan uitging dat Johnny A zeker betrokken is geweest bij het „afschuwelijke drama", kon hij in tegenstelling tot de officier van justitie vorig jaar het wet tig en overtuigend bewijs in deze zaak niet leveren. Het slacht offer dat de moordaanslag overleefde - er werden vier kogels op hem afgevuurd - had de kastelein als dader herkend. Dit even wel strookte weer niet met het alibi van de verdachte die door verschillende personen op het tijdstip van de moordaanslag in diverse Rotterdamse kroegen zou zijn waargenomen. Het zal niet meevallen om nu, na zes eeuwen, in het voetspoor van iemand een wereldreis te maken. Toch gaan twee soldaten uit Katar het proberen en nog wel per kameel. Het wordt net zo'n tocht als de Arabische ontdekkingsreiziger Mohammed Ibn Battouta destijds maakte. Alleen gaat het tweetal wellicht heel andere dingen ontdekken. De bedoe ling van de twee militairen is overigens nagenoeg dezelfde als die van Battouta destijds. Ze willen met hun reis jongeren bereiken en daarmee probe ren de oude Arabische cultuur en beschaving weer te doen herleven. Net zo'n nobel doel, als waarmee de bezorger van de Leidse Courant - zonder dat hij dat zelf steeds beseft - elke dag weer de voetspo ren van zijn voorganger volgt. Zij het niet per ka meel. De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Voorletters: Adres: Postcode/plaats: Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar. de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag N B Indien daartoe aanleiding beslaat, kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd. £eidóc@ou/io/nt

Leidse Courant | 1987 | | pagina 1