De Mos met Meehelen te sterk voor het Brugge van Houwaart TROOSTPRIJS ELINE COENE ESSm Rolf Gölz geef" visitekaartje af May otte versla: boze McEnroe ÏE CcidócSotMQtit Bep Thomas leidt Dinamo Kiev-Besiktas Ajax wint op Corsica Rob Ridder niet meer in nationale ploeg Hongaren hebber^ moeite met Cypri Ron Dekker zwemt tg record driemaal plal f MAANDAG 9 FEBRUARI 1987PAGIN£ Van der Zee in damfinale DORDRECHT Jeugdkampioen Hen drik van der Zee is er in zijn eerste wed strijd bij de senioren in geslaagd door te dringen tot het nationale kampioenschap, dat van 14 tot en met 25 april in het ge meentehuis van Nijverdal wordt gespeeld. Van der Zee plaatste zich in de slotronde van de halve finales, die zaterdag in Dor drecht werden afgesloten. Met de twintig jarige Fries verzekerden ook Meijer, Scholma, Van Aalten, Goudt en Wesse- link zich van een plaats in de eindstrijd. Door ziekte van Johan Krajenbrink moest zijn partij tegen Hans Jansen worden uit gesteld. Beide spelers komen, met Ouds hoorn, in aanmerking voor de twee reste rende plaatsen in de finale. Titelhouder Rob Clerc, Gerard Jansen, Hans Vermin en de uitgenodigde Jannes van der Wal completeren het deelnemersveld. ZEIST De scheidsrechterscommissie van de UEFA heeft Bep Thomas aangewezen voor de wedstrijd Dina mo Kiev-Besiktas Istanboel (18 maart) voor de kwartfi nales van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen. De KNVB heeft Jaap van der Niet en Jan Dolstra als grensrechters voor dit duel aangesteld. De Amsterdammer is niet de enige Nederlander die een wedstrijd krijgt te leiden. Jan Keizer fluit op 4 maart het UEFA-Cupduel tussen IFK Göteborg en Inter Milaan. Als grensrechters gaan Chris Verhoef en Jan Hobé mee. Op 1 maart leidt Ignace van Swieten Wales-Finland, een wedstrijd in het kader voor het Europees kampioenschap voor landenteams. Egbert Mulder en Chris van der Laar assisteren hem. De EK-inter)and voor spelers onder zes tien jaar tussen België en Israel op 25 maart staat onder leiding van John Blankenstein. Michel de Maat rap in Apeldoorn APELDOORN Michel de Maat heeft de tra ditionele Midwintermarathon in Apeldoorn ge wonnen. De atleet van Fortuna Vlaardingen legde de 42 kilometer en 195 meter door de binnenstad en de bossen in de omgeving af in 2 uur, 26 minuten en 30 seconden. De Maat bleef nummer twee, Paul Overbeek van GVAV Rapiditas uit Groningen, ruim drie mi nuten voor. De Engelsman Kenneth Moss, die een persoonlijk record heeft van 2.18, kwam als derde nu niet verder dan 2.30,05, één secon de sneller dan de Rijswijker Maarten Wakel- kamp. Bij de dames was Joke Menkveld van AV'34 het snelst. Zij slaagde er net niet in on der de drie uur te komen: 3.02,04. Marijke Abramsen van ADA werd tweede in 3.05,55. In Vlissingen werd de Galgecross gewonnen door Piet Vonck van KRHAV uit Hulst. Hij was met een tijd van 34,59 minuut de snelste op de 10,8 kilometer. Tips voor Nootdorp NOOTDORP Elf draverijen staan er woensdag op het programma van de draf- baan in Nootdorp. De eerste start is om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: KOEWACHTPRIJS: Anouk Buitenzorg, Annabell W en Belando Uiterdyk. KORTEVENPRIJS: Aca- pulco Cede, Bonita de Queen en Avink Top. KRUISNETPRIJS: Andrew Westland, Zoeo du Bois en Ank Buitenzorg. LANGELANDPRIJS- (tweede afdeling): Arizona Guapa, Yust Attack en Yarell Gallant LAGEDONKPRIJS: Amies Apple, Zapata Guapa en Zamfir S. LAGELANDPRIJS: Ayres Boy, Young Love en Allegretto L. PAS- MANPRIJS: Ylona D, Victor van Zelda en Your Mind. MANTINGEPRIJS: Zico Ricardo, Yonkers Cede en Zebrano du Bois. NERHOVENPRIJS: Young Victory, Yemen II en Yessie Prinses. VRIENDEN VAN NOOTDORPPRIJS: Yfred Star, Wio van de Lente en Wilgen du Bois. MEER- KOETPRIJS: Yte Volo, You Winn Boszorg en MECHELEN De in vloed van trainer Aad de Mos op KV Meehelen is in het weekeinde duidelijk zichtbaar geworden. Door een zege van 1-0 op con current Club Brugge kwam Meehelen alleen op de tweede plaats van de eerste klasse van het Bel gisch voetbal. De club, die in het recente verleden in de marge vertoefde, staat na negentien wedstrijden drie punten achter koplo per Anderlecht, dat met 7-0 won van hekkesluiter Berchem Sport. Trainer Henk Houwaart is met Club inmiddels naar de vierde plaats gezakt, die wordt gedeeld met Loke ren. Beveren, dat 0-0 speelde tegen AA Gent, staat derde. FC Antwerp zette met trainer Georg Kessler de opmars voort. Deze keer was RWDM het slachtoffer (2-3). In de negentiende ronde wer den de sportieve pluspunten overschaduwd door het verlies van vier spelers, die met de rode kaart werden bestraft. Het opziendbarendst was de kwestie rond Peter Crève van Club Brugge, die vijf minuten voor tijd de doorgebroken Er- win Koeman met een zware overtreding stopte. Scheids rechter Ponnet, nummer één op de Belgische lijst, gaf Crève Twee politie-agenten schieten te hulp nadat een vandaal het veld heeft bestormd bij Arsenal-Tot- temham Hotspur en doelman Lukic van Arsenal belaagt. de gele kaart, maar stak daar bij twee vingers in de lucht. Niemand had echter gezien, dat Crève eerder geel had ge kregen. Omdat Ponnet zijn standpunt niet wijzigde, kon Crève voortijdig de kleedka mer in. Verder waren er rode kaarten voor Noë (Berchem), Albert (Charleroi) en Aussems (Standard). Meehelen beleefde voor veer tienduizend toeschouwers in het eigen stadion een vliegen de start, toen Koeman in de zevende minuut op het Brugse doel vuurde. Vandewalle red de met zijn vuisten. In op dracht van De Mos moest Me ehelen Club voortdurend on der druk houden. In de twaalfde minuut had die opzet succes: na een vrije trap van Cluytens maakte Piet den Boer met het hoofd 1-0. Club was machteloos, mede doordat Jan Ceulemans zwaar werd bewaakt door Sanders en Jas pers. In de tweede helft bracht de voor Brylle ingevallen Ver- heyen meer kracht in het Brugse elftal. Club kreeg veel kansen, maar stuitte telkens op Preud'homme, als doelman reseve in het nationale elftal. Jaspers en Koeman kregen de gele kaart, net als de Brugge lingen Querter, Brylle en Frank van der Eist. Spanje Als strafschopspecialist houdt Hugo Sanchez zijn naam hoog. De Mexicaanse aanvaller van Real Madrid benutte er giste ren in de thuiswedstrijd tegen Santander twee. Hij droeg daardoor veel bij aan de zege van 3-0, waarmee de Madrile- nen de achterstand op Barcelo na tot twee punten terug brachten. De koploper, die vo rige week zaterdag Real in een directe confrontatie terugwees, bleef in het Sarria-stadion van plaatsgenoot Espanol steken op 1-1. Italië Internazionale blijft koploper AC Napoli in de Italiaanse eerste divisie hardnekkig vol gen. De Milanezen wonnen met 2-0 van het onderaan- staande Udinese, de Napolita- nen bleven met 3-0 heer en meester over AC Avellino. Het verschil blijft derhalve twee punten (28 om 26). Zowel Inter als Napoli moest de buiten landse ster, respectievelijk Karl-Heinz Rummenigge (blessure) en Diego Maradona (schorsing) aan de kant laten. Engeland Arsenal is sinds zaterdag geen koploper meer van de Engelse league. Everton won met 3-1 van Coventry en nam de lei ding in het klassement over van de jonge Londense plobg. Arsenal had geen competitie verplichtingen omdat het gis teren in de halve finales van het FA-bekertoernooi tegen Tottenham Hotspur moest uit komen. Everton heeft 53 pun ten uit 27 duels, de na twaalf weken onttroonde- koploper heeft één punt minder en een wedstrijd minder gespeeld. Arsenal heeft de naam vaak op gelukkige wijze te winnen. Ironisch genoeg had Everton zaterdag voor eigen publiek de zege te danken aan een grote dosis geluk. Coventry kwam na dertien minuten aan de lei ding. De voormalige interna tional Cyrille Regis profiteer de van een domme fout van de verdediger Dave Watson, de man die kort geleden voor ruim drie miljoen gulden werd gekocht. De bezoekers bleven in de eerste helft de domine rende ploeg. Eén minuut voor de rust maakte Gary Stevens met een hard schot gelijk. Acht minuten na de hervat ting kreeg Everton de smaak te pakken. De ploeg kreeg een strafschop toegewezen, die be nut werd door Trevor Steven. Een kwartier later vergrootte Adrian Heath de marge. BASTIA Ajax heeft op Cor sica zijn tweede overwinning uit de Zuidfranse tournee ge boekt. In Bastia werd de plaat selijke tweede-divisieclub, in 1978 nog verliezend finalist te gen PSV in de strijd om de UEFA-beker, met 3-1 versla gen. Bij rust was de stand nog dubbelblank. Donderdag had Ajax, na een volgens coach Jo han Cruijff voortreffelijke wedstrijd, Nice met 4-1 versla gen. Gisteren keerden de Am sterdammers naar huis terug. Woensdag wordt nog een keer per vliegtuig Frankrijk aange daan. In Dijon treft Ajax de Franse ranglijstaanvoerder Ölympique Marseille. In Bastia had Ajax na de pauze geen moeite om afstand te ne men. Technisch directeur Cruijff, die veel wissels door voerde, zag achtereenvolgens de Fin Petri Tiainen en twee van zijn beste reserves, Aron Winter en Arnold Scholten, scoren. Bij die stand van 3-0 deden de Corsicanen nog iets terug. FC Twente heeft de finale van het internationale toernooi in het Franse Nimes verloren na het nemen van strafschoppen. De Enschedeërs hielden For tuna Sittard in de normale speeltijd op 3-3. In de serie strafschoppen miste Wout Hol- verda namens de Limburgers weliswaar het eerst, maar aan gezien vervolgens Eric Groele- ken en Martin Koopman zijn voorbeeld volgden, ging de toernooiwinst naar Fortuna. De karakteristieken van de punten: Schmidt, Ellerman, Van Stee en Lengkeek. Toeschouwers: 600. SerooskerkeFeyenoord 1-4 (0-2). Doelpunten Feyenoord: Hoekstra (2), Troost en Roos. Toeschouwers: 2000. VVV—PSV 0-1 (0-1). Valckx (VVV) scoort in eigen doei. Toeschouwers: 1500. PEC ZwolleSC Cambuur 8-1(4-0). Doelpunten PEC: Foeke Booy (3), Alex Booy (2), Verschoor, Wilkins en Yucedag. SC Cambuur Hamberg. Toeschouwers: 300. Roda BoysNAC 1-4 (0-2). Doelpun ten NAC: S wee res 2, De Ley en Van de Borgt. Toeschouwers: 250. SpijkenisseSVV 4-3 (4-1). Doelpun ten SVV. Van der Hoeven, Schuur man (strafschop) en Wildenberg. VolendamExcelsior 5-1 (2-0). Doel punten Volendam: Jong (2), Van Dorpel (2) en Duif. Excelsior Was- lanaer Toeschouwers: 200. RBC—Roda JC 1-1 (0-1). Doelpunt RBC: Voets. Roda JC: Hoekman Toeschouwers: 300. SV VoorburgFC Den Haag 0-8 (0- 1). Doelpunten: De Roode (4), Boere (2). Ling en Groenendijk. HBS-DS '79 2-8 (2-6). Doelpunten DS'79: Van der Wiel (3), Van der Net (2), Koudstaai, Stout en Van der Weel. NIEUWEGEIN Een mooiere kans op het win nen van een internatio naal toernooi zal Eline Coene voorlopig niet meer krijgen. In het door afzeg gingen en verrassingen getekende evenement om de open Nederlandse bad- mintontitels, bereikte de veelvoudige nationaal kampioene eenvoudig de finale. Haar tegenstand ster in de strijd om de eer ste plaats was de Indonesi sche Sarwenda Kusuma- wardani. Door het laten liggen van een groot aan tal kansen, ontglipte de Velpse de eindzege. Na twee verlengingen bleef zij met een troostprijs over. De eindstrijd bij de heren was, zoals eigenlijk het hele toer nooi, veel sterker bezet. De Deen Hoyer en de Brit Hall mogen tot de top in hun va derlanden worden gerekend. Dat het badminton in Dene marken {joger rnoet worden aangeslagen werd in de finale heel duidelijk. Binnen vijftien minuten zuivere speeltijd was het pleit beslecht in het voor deel van de 21-jarige Deen. Ook Erica van Dijck behaalde in Nieuwegein een tweede plaats. Met haar nieuwe dub belspelpartner Mark Christi ansen verloor zij in de eind strijd van de mixed in drie ga mes van de Zweden Bengt- sson/Karlsson. Met de Indonesische Sarwenda Kusumawardin kreeg de open Dutch voor de tweede keer een onbekende winnares. Vo rig jaar zegevierde de tot dan toe onbekende, en later nau welijks meer geziene, Xiao Jie. NIEUWEGEIN In de schaduw van het actuele gebeuren in Nieuwegein, betekende de open Nederlandse badminton kampi oenschappen het einde van een tijdperk. Rob Ridder maakte bij het evenement bekend dat hij niet meer voor de nationale ploeg zal uitkomen. Met het stoppen van de 33-jarige Haarlemmer, verliest het Nederlandse badminton zijn beste speler van de laat ste vijftien jaar en de succesvolste speler aller tijden. Na het in de selectie komen in 1970, speelde Ridder 75 interlands. In die zeventien jaar veroverde hij 28 nationale titels. Zijn internatio nale succes bleef beperkt tot een kampioenschap. In 1971 werd hij gehuldigd tot Europees jeugdkampioen. De prestatie van de Chinese moet echter hoger worden aangeslagen dan die van Sar wenda. Jie versloeg in de fina le de Engelse topspeelster He len Troke. De negentien-jarige Indonesische nummer vier schakelde een reeks van rede lijke speelsters uit. Daartoe be hoort ook Eline Coene. Weer eigenlijk, want de Velpse was geruime tijd van het toneel verdwenen. Een virus-ziekte belette haar twee maanden badminton te spelen. Pas sinds vier weken is zij weer in training. De meeste arbeid verzette zij in Azië. „Bij de open Taiwanese en Japanse heb ik het gevoel in het spel weer een beetje terug gekre gen. Dat was ik door die lange periode van gedwongen rust helemaal kwijt. Over mijn prestaties bij dit toernooi ben ik dan ook zeker tevreden. Natuurlijk had ik die finale kunnen en misschien ook wel moeten winnen. Maar ik was op de beslissende momenten gewoon te moe. Ik begon al vermoeid aan de eindstrijd. En dat kan tegen haar niet. Zij speelt zeer technisch en slaat alles terug. Om daar doorheen te kunnen komen, heb je een goede conditie nodig. En daar schort het nu nog aan. De ko mende weken, in de voorbe reiding op de open Westduitse titelstrijd en de AU-England, zal ik meer tijd besteden aan de conditie-trainingen". Onnodig Eline Coene in actie in haar ternauwernood verloren finale tijdens de open Nederlandse badmintonkampioenschappen. Hetzelfde gevoel van tevre denheid over het bereikte, vermengd met teleurstelling over het slot van het toernooi, had Erica van Dijck. In het derde toernooi dat zij speelde met de Deen Mark Christian-' sen, bereikten zij hun eerste fi nale. In Taipeh was de eerste ronde het einde, in Tokio werd het duo pas in de kwart finales gestopt. Van Dijck speelde in de eindstrijd geen hoofdrol. Zij maakte veel on nodige fouten en werd op een gegeven moment ook het doel wit van alle acties van Bengt- sson en Karlsson. „Daar was aan te merken dat het niet naar wens liep. Ik was zeer gespannen. Je wilt je toch waarmaken ten opzichte van een nieuwe partner. Het lever de teveel domme fouten op". Toch won het duo de eerste reeks. Maar in de tweede ging het helemaal mis. „We wilden toen steeds te snel scoren. We dachten een beetje van, de eerste game hebben we al, nu de tweede nog even. En dat kun je op dit niveau niet ma ken". Dat bleek duidelijk. Want met 15-2 brachten de Zweden de stand weer in evenwicht. De pauze deed het Nederlands/Deense tweetal geen goed. Het kwam snel op grote achterstand: 1-8. Het werd nog wel 8-8, maar dat vergde te veel van de krach ten. Met 15-9 maakte het erva ren Zweedse duo de partij uit. De eindstrijd bij de heren liep voor de Brit Darren Hall op een deceptie uit. Vanaf de eer ste slag joeg Hoyer Hall over het veld. Geen tel kreeg de Brit vat op het spel. Na een kwartier was het afgelopen. Voor Hoyer betekende de winst in Nieuwegein zijn eer ste internationale titel. De bes te Nederlandse prestatie bij de heren werd geleverd door na tionaal kampioen Pierre Pelu- pessy. Hij bereikte de kwartfi nales. Daarin was de als twee de geplaatste Deen Ib Frede- riksen in drie games net iets te sterk. Programma Eredivisie Zaterdag 14 februari: SC Veendam-Roda JC Zondag 15 februari: Sparta-FC Den Haag VW-Ajax Eerste divisie Zaterdag 14 februari: SC Heracles-DS'79 Willem ll-Volendam Helmond Sport-Vltesae Prijsvragen Lotto: 3-6-17-20-26-35. Reserve: 19. Deelnemers: 572.668. Inleg: f. 2.500.681.00. Prijzen: f. 1.251.633.00. Cijlerspel: 587334. Toto: 2-3-1-1-3-1-1-2-2-3-3-1. Deel nemers: 22.296. Inleg: f. 99.621,00. Prijzen: f. 47.320,00. Toto gelijk: 12-17-20-26-27. Toege- Belgische lotto: 4-12-21-26-32-36. voegd: 8. Deelnemers: 3.171. Inleg: f. Reserve: 35. 13.860. Prijzen: f. 6.583,00. Joker 1935167. Westduitse lotto: 1-9-10-23-26-37. Reserve: 48. W-5 spel: 11-6-6-2-8. Omzet: f. 107.507,00. Uitkering: 19,90. Spiel 77: 7872951. GRANADA Rolf Gölz heeft in de eerste etappekoers van het professionele wielerseizoen zijn visitekaartje afgegeven. De Westduitser, nieuw in de ploeg van Jan Raas, zegevier de gisteren in Granada door in de spannende finale van de Ruta del Sol Spanjaard Jésus Blanco-Villar negen seconden voor te blijven. Daarmee werd de koers van de zon voor de tweede achtereenvolgende keer gewonnen door een Ne derlandse formatie. Steven Rooks, de winnaar van 1986, werd deze keer negende op ruim een halve minuut van de winnaar. Zaterdag werd de vijfde rit gewonnen door de Westduitser Kappes. De Span jaard Gutierrez won gisteren de voorlaatste, korte rit van Jaen naar Granada. In deze Zuidspaanse stad zegevierde de Belg Vandenbroucke in de afsluitende tijdrit. De Belgen waren aan de win nende hand in de profronde van de Catalaanse Kust. Bruno Geuens won gisteren de ze vende etappe, een criterium over ruim honderd kilometer om de Grote Prijs Lloret de Mar. Een dag eerder was Eddy Planckaert de snelste van het peloton. In het algemeen klas sement gaat Jos Haex aan de leiding met Twan Poels op 2.26 minuut achterstand. 41s ,1 Jacques Hanegraaf is zatA na een nacht observatie ini j rona overgevlogen naar derland. In het ziekenhui» Breda zal hij verder wof behandeld aan gekneusde en nieren. De ex-kamp! van Nederland kwam vrifa. in de vijfde etappe vair Ronde van de Catalaanse |.T. te vallen. d e De Fransman Ronan Pqrfs, heeft de zeventiende ejme van de Ster van Bessèges— wonnen. In het eindkl^^ ment had hij drie secoi voorsprong op zijn landge Laurent Fignon. De derd laatste rit, die een uiten levendig verloop had, lev een overwinning op vooste Deen Kim Andersen. Frank van Bakel is win) geworden van de reeks i zeven veldritten voor 9 teurs en profs in West-D| land. In de laatste race, dl" Pforzheim plaatsvond, eiil i de hij als vijfde. Die klassJ was voldoende de Belg D&/ de Bie in het klassement ter zich te houden. De zegi verde Van Bakel 5700 guj op. Hennie Stamsnijder heeftl teren het seizoen afgesf met een overwinning in Michielsgestel. Hij ver gisteren de Belg Roland ton in de eindsprint. NICOSIA Het Hongaarse voetbalelftal heeft op Cyprus zijn eerste overwinning be haald in groep 5 van de voor ronden voor het Europese kampioenschap van 1988. Cy prus werd met 1-0 verslagen na een ruststand van 0-0. De komst van de nieuwe trainer Jozsef Verebes, als opvolger van Imre Komora, heeft in ie der geval geen directe gevol gen gehad. De ploeg die Vere bes nu ruim vijf weken onder zijn hoede heeft, had namelijk moeite met het zwakste elftal uit groep 5. Tegen het einde van de eerste helft kreeg Hongarije de beste kans op het eerste doelJ maar Hannich miste vall strafschopstip. Het doelj kwam, vijf minuten na toch. Istvan Boda volte een solo-actie met een treffend schot. In de la minuut kwam de eerste 0 j winning van de Hongaren in gevaar, maar het laatste priotische schot van de strijd eindigde op de lat waren ongeveer 7000 schouwers. De stand in groep 5 is: 1. Griekenland 4 3 116 Psi 2. Nederland 3 2 1 0 5 3. Polen 2 110 3 4. Hongarije 3 10 2 2 5. Cyprus 4 0 0 4 0 vedslrijd is Nede|(Jer Griekenland op 25 n nke 2( BONN Ron Dekker heeft op de vijftig meter schoolslag v de derde achtereenvolgende keer het Nederlands record vei terd. Hij had gisteren 27,95 seconden nodig. Een dag eeijn zwom hij het onderdeel in 28,07 en vrijdag was hij met 28,21|jdd conden al zeer snel. In Bonn, waar de wereldtop zich had veie meld, werden in drie dagen zwemmen elf Europese recordsybo zeven beste wereldtijden (op de 25-meterbaan) gevestigd. ||d c Brit Adrian Moorhouse kwam als eerste man onder de miqn i op de honderd meter schoolslag: 59,75 seconden. (jgt Tamara Costache verbeterde haar eigen beste wereldtijd orf"9( 50 meter vrije slag opnieuw en passeerde met 24,94 als e«°" vrouw de 25-secondengrens. Verstappen zwom 25,40, een hPks derdste langzamer dan haar beste tijd. Op de 100 meter nPmr Costache met 54,21 de beste wereldprestatie van de OostdJ®00 Meineke (53,99) met een fractie. Annemarie Verstappen is dus maar even langzamer dan de meense. Het scheelt eigenlijk maar een halve seconde, maar deert de Rosmalense niet. Binnenkort gaat zij wellicht naar stralië om daar nog even lekker te trainen, zoals zij zelf Dat Verstappen een begenadigd talent is, toonde ze ook i even op de 50 meter rugslag waarop zij met 29,53 een officl— Nederlands record zwom. Verminderde training heeft bij Conny van Ben turn wel colli quenties. De Barneveldse medicijnenstudente had meer mogfl. zich te handhaven bij de besten van de wereld, al stevende zij de 100 meter vlinderslag nog wel af op een derde plaats. Eig lijk heeft de 21-jarige zwemster heimwee naar het trainings) maat in de Verenigde Staten, waar zij twee jaar vertoefde. M^-l cijnenstudie in Nederland dwingt haar om hier te blijven ertj I training voor dit jaar op een lager pitje te zetten. De wereld beste tijden, de FINA erkent geen wereldrecords de 25-meterbaan, werden verdeeld over velen, van wie de O duitse Strauss op 400 en 800 meter vrije slag reikte naar voorL dameszwemmen onmogelijk geachte tijden van 4.02,05 (waarf™ zij een negen jaar oude toptijd van 4.02,59 op naam van Cynlr Woodhead verbeterde) en 8.15,34. Naast de toptijd van Taml Costache op de 50 meter vrije slag vestigde Kristin Otto een If te tijd met 28,92 op de 50 meter rugslag. ar a >rl f JL PHILADELPHIA De Amerikaan Tim Mayotte heeft in de enkelspelfina le van het met 465.000 dollar gedoteerde tennis toernooi in Philadelphia weinig moeite gehad met zijn landgenoot John McEnroe. Nadat de als vierde geplaatste McEnroe de eerste set met 6-3 had gegrepen beheerste May otte de ruim twee en een half uur durende partij volledig: 6- 1, 6-3, 6-1. McEnroe maakte zich weer eens zichtbaar kwaad op alles en iedereen. Na zijn partij voor de halve fi nales tegen de Israëliër Amos Mansdorf werd McEnroe al met 1.000 dollar beboet wegens verbaal misbaar tegen een lijn rechter. Yannick Noah heeft het in|n Z nationale toernooi van Ljnsg met een prijzenpot van i>rd 360.000 gulden, gewonnenjn h de eindstrijd versloeg len Fransman Joakim Nyströrtach twee sets: 6-4, 7-5. jrvo Barbara Potter won het tt nooi van Wichita. In de fil versloeg de Amerikaanse L grote moeite van de Russif Larisa Savtsjenko: 7-6 (8-6L 6(7-5). ;e[ In Indian Wells in Califo#"d hebben Steffi Graf en H Mandlikova de finale beri °P van het 100.000 dollar t^n: nooi. De Westduitse Graf ons veel te sterk voor de Austi^r sche veterane Wendy TJn.^£ buil: 6-3, 6-1. Mandlikova ^"8 sloeg de Amerikaanse Rinatë 5 4-6, 6-1, 6-1.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12