Van t Oever: „Alleen op mentale vlak kan ik succes boeken Afzeggingen devalueren open NK ;ch IStudenten verhinderen -aankomst Ruta del Sol sportuitslagen ÏEFA uitneemtJ [ederland finale «Mile Pajic j jnoet stapje Ijjerug doen NESPORT CcidoeSotnanl VRIJDAG 6 FEBRUARI 1987 PAGINA 7 1ATS WILANDER JITGESCHAKELD Philadelphia De zweed Jan hunnarsson zorgde tijdens het Grand Prix-toernooi in Philadelphia voor een ote verrassing door zijn als eerste ge plaatste landgenoot Mats Wilander in de Tweede ronde uit te schakelen. In één liur en drie kwartier zegevierde Gun- >son met 7-5, 7-6 (7-2). Er vielen nog tneer verrassingen te noteren. Zo ver sloeg de Australiër Broderick Dyke de hummer drie van de plaatsingslijst, de Amerikaan Brad Gilbert. Deze partij tergde ruim twee en een half uur: 7-6 !j7-3), 6-7 (4-7), 6-4. De nummer twaalf lamesh Krishnan uit India verloor toorts van de Amerikaan Ben Tester- pan, die in de eerste ronde Michiel hapers had uitgeschakeld. Testerman tegevierde met 6-0, 5-7, 6-4. Van Spanje toch naar New Delhi DEN HAAG Het ziet er naar uit dat Henk van Span je toch deelneemt aan de strijd om de wereldkampi oenschappen tafeltennis, die half februari in New Delhi beginnen. Een arthroscopic van zijn geblesseerde knie wees niet op een beschadigde meniscus, zoals werd ge vreesd. Wel is er sprake van irritatie en overbelasting van het gewricht. In overleg met de medische staf op Papen dal zal de training van Henk van Spanje worden aange past. Kaartverkoop Winterspelen verrast Calgary CALGARY Het gastvrije imago van het Wilde Westen zou de organisatoren van de Olympische Winterspelen wel eens lelijk kunnen opbreken. Voorzitter Frank King van het organisatiecomité is verbaasd over de publieke belangstelling die de Spelen over ruim een jaar in het Canadese Ccdgarv dreigen te trekken. „Zelfs al hadden we dertien Saddiedomes, dan nog kunnen we niet tege moet komen aan de rush op toegangsbewijzen". Of de ac commodaties in februari volgend jaar gereed zijn, is hele maal geen vraag. Slechts de schaatsbaan, waar naar alle waarschijnlijkheid alle Nederlandse deelnemers hun sportieve bezigheden zullen verrichten, wacht nog op voltooiing. Aan de orde is de uitbreiding van de toe schouwerscapaciteit op de locaties. „Je kunt niet 200.000 mensen toelaten bij de ijshockeyfinale", stelt perschef Gary Arthur vast. „Maar dat zijn wel de cijfers waarover we praten". FADEJEY EUROPA'S BESTE SCHAATSER SARAJEVO De Rus Alexander Fade- jev is gisteren in Sarajevo Europees kam pioen kunstrijden bij de heren geworden. De titelstrijd was een volledig succes voor de Sovjet-Unie. Achter Fadejev eindigden Vladimir Kotin en Viktor Petrenko res pectievelijk als tweede en derde.Voor de 23-jarige Fadejev, de wereldkampioen van 1985, was het zijn tweede Europese titel. Na het eerste onderdeel, de verplichte fi guren, bij de dames wordt de eerste plaats verrassend ingenomen door de Sovjet- rijdster Kira Ivanova. Titelverdedigster en favoriete Katarina Witt uit Oost-Duits- land maakte donderdag een aantal fouten en moet genoegen nemen met de vierde plaats. Tweede staat de Westduitse Clau dia Leistner en derde Ivanovas landgeno te Anna Kondrashova. Vanderlijde in finale BELGRADO Arnold Van derlijde heeft gisteravond de finale bij de zwaargewichten van het internationale bok- stoernooi in Belgrado bereikt. De vice-wereldkampioen van 1986 won overtuigend op pun ten van de Cubaanse nummer twee Juan Causse Delis. De uitspraak van de jury was unaniem. Silvio Mezzenga, de nationale kampioen in het lichtgewicht, werd uitgescha keld. De Limburger verloor op pUnten (0-5) van de Joegos laaf Jusufov. CARBO PAST NIET IN EXPERIMENT ENSCHEDE Willy Carbo is niet met de selectie van FC Twente meegereisd naar Nï- mes, waar de Enschedese eredivisieclub de komende week een trainingskamp opslaat. De spits kreeg van de technische staf van FC Twente te horen dat op tactische gronden op zijn aanwezigheid geen prijs werd gesteld. Het ontbreken van Carbo lijkt niet geheel los te kunnen worden gezien van het menings verschil, dat hij veertien dagen geleden had met oefenmeester Theo Vonk. De aanvaller werd vervolgens prompt naar het tweede elftal verbannen. Carbo: „Vonk heeft me echter laten weten dat mijn thuisblijven met die affaire niets te maken heeft. Twente wil het nu met één spits gaan proberen en in dat streven pas ik volgens hem niet. Als het ex periment zou mislukken, zou ik ook weer aan de beurt komen, beloofde hij". •EN HAAG De finale 'an het Europese beker- irnooi voor bekerwin- rs zal op 13 mei niet in ederland gehouden wor den. De Europese Voetbal reünie had aanvankelijk het «uplympisch Stadion in Am- 87irdam aangewezen. De "VB ging akkoord met aanwijzing, maar loest een alternatief aan- Iragen indien Ajax de Eindstrijd haalt. M)e keus van de KNVB viel 407 Jogischerwijs op het Feye- 32.5noord-stadion in Rotterdam. ONMaanden daarvoor had bur gemeester Peper evenwel ilufen verbod uitgevaardigd i9J*roor het houden van Euro- ii!5>ese bekerfinales binnen zijn *42 Stadsgrenzen, hetgeen hij mieze week nog eens bevestig- 117 (tie. Met het oog op de voor bereidingstijd nam de UEFA 70«isteren het besluit de finale 984e verplaatsen naar het 215(Dlympisch Stadion in Athe- i2i.fiinnen de KNVB is men te- i09(ieurgesteld over de gang van 7Maken. „Dit is heel slecht 165i/oor het imago van ons voet- 24jbal", verklaarde woordvoer der Jesse, die overigens ont ziende dat de UEFA ook uit mïrees voor supportersrellen i2B.fie finale naar Athene heeft ^•verplaatst. INTERIM - SCHAATSCOACH DAMES HEEFT BESCHEIDEN VERWACHTINGEN WEST-ALUS Na een zeer vermoeiende reis vanuit het Canadese Sain- te Foy is de damesselectie van interim-schaatscoach Egbert van 't Oever neer gestreken in Milwaukee, met ruim 740.000 inwo ners de grootste stad van de Amerikaanse staat Wisconsin. In het tegen Milwaukee, dat zich tot „Beer Capitol of the World" heeft gekroond, aangeplakte West-Allis zal blijken of de schaat- sters de nare smaak van het EK in eigen land (Groningen) kunnen wegspoelen. Het wereldkampioenschap aan de andere kant van de oceaan is voor Van 't Oever meer dan de simpele opdracht om na het vertrek van Dinus Vos „even" het seizoen af te maken. „Op de prestaties kan ik geen wezenlijke invloed meer uitoefenen", zegt de 59-jarige bollenkweker uit Lisse. „Het is mijn taak de meiden weer vreugde in het schaatsen te bezorgen. Slechts op het mentale vlak kan ik succes boeken. Wat gisteren is gebeurd is niet meer belang rijk, aan vandaag heb je ook al niets, alleen de volgende Egbert van 't Oever: „Alleen maar vooruit kijken. Niet naar ver leden en heden, maar naar morgen". Egbert van 't Oever is er de man niet naar om de perike len, die tot het vertrek van Dinus Vos leidden, haarfijn uit de doeken te doen. „Waar het precies fout is gegaan is moeilijk te achterhalen. Dat is trouwens ook niet van belang. Met veel praten hoop ik de goede snaar te raken. Of het lukt? Je kunt het slechts ho pen". Als voorbeeld noemt Van 't Oever Marieke Stam. De 22-jarige Egmondse belandde in het over vier dagen uitge smeerde nationale afstands kampioenschap danig in de put. Ook de Europese titel strijd in Groningen tilde Stam niet uit haar vormcrisis. „Het is voor een sporter zeer ver velend wanneer je niet die prestaties kunt realiseren die je na zoveel trainingsarbied verwacht. Het gevolg is een sip gezicht en alles om je heen deugt niet. Het zit bij Marieke niet in de benen, maar in het koppie. Wat doe je daaraan? Intensief babbelen om een diagnose te kunnen stellen. De tijd om via tempowerk het één en ander uit te testen ont breekt, heeft ook geen zin. Je bent al te ver in het seizoen". Illusies om een schaatster, en dat moet dan Yvonne van Gennip zijn, in West-Allis op het erepodium te krijgen heeft de kleine man uit Lisse niet. „Ik heb geen enkele ver wachting van het WK. Ik zou niet weten op welke basis ik die wel mag hebben. Natuur lijk is Yvonne uit de groep de meest aansprekende, van haar mag ik toch eisen dat ze hoog in het klassement eindigt. Maar op welke plaats? Weet je, het verschil tussen de der de en vierde plaats is veel groter als dat tussen de zeven de en negende. Het zou prach tig zijn wanneer Van Gennip zich in het Oostduitse schaats- geweld zou kunnen mengen. En dat Marieke Stam haar zelfvertrouwen heeft hervon den". Het optreden van Van Gen nip op het WK sprint in het Canadese Sainte Foy heeft Van 't Oever echter toch eni ge moed gegeven. „Ze reed een goed toernooi, vooral op de tweede dag. Haar tijden waren acceptabel, maar wat me het meest verheugde was dat ze op de 500 meter beter opende aan eerder in het sei zoen. Ze is dan ook duidelijk hersteld van haar verkoud heid, die belette dat ze een week eerder aan de World Cup in Lake Placid kon deel nemen", zegt Van 't Oever. Hoewel Egbert van 't Oever in de jaren '77-'81 de heren- kernploeg onder zijn hoede had zegt de 59-jarige schaats coach dat het wel wennen is om een langere periode met „meiden" op te trekken. „Ie dereen denkt dat ik als trai ner van het gewest Noord- -Holland/Utrecht zomaar even in het binnenste kan kij ken van Yvonne, Marieke en Petra. Dat is niet zo. Yvonne en Marieke heb niet eerder onder mijn hoede gehad. Ze zijn automatisch lid van ons gewest en ik kom ze ook wel eens op de ijsbaan tegen, maar zo lang met elkaar optrekken is voor mij echt iets anders. Zeg maar dat ik pardoes in het diepe ben gesprongen. Ge lukkig kan ik een beetje zwemmen...". Meermalen heeft Egbert van 't Oever te kennen gegeven dat hij na het huidige seizoen met schaatspensioen wilde. Met de Olympische Winter spelen voor de deur zal de KNSB niet schromen om de Lissenaar het baantje als da- mescoach aan te bieden. „Het is nog veel te vroeg om daar over na te denken", wimpelt Van 't Oever af. „Maar", laat hij erop volgen, „ik heb deze taak natuurlijk niet zonder nadenken aanvaard. Je kunt niet een gezonken schip hel pen lichten om vervolgens ge dag te zeggen. Ik sta niet on welwillend tegenover de functie van damescoach. Daarom is deze periode ook voor mij belangrijk. De meis jes hebben laten blijken dat ze graag onder Van 't Oever ver der wilden. Als die behoefte er aan het einde van het sei zoen ook nog is ben ik er hoor". Het schaatsboek van Egbert van 't Oever is dus nog lang niet toe aan het laatste hoofd stuk. De man. die de afgelo pen 25 jaar alle niveaus van trainers afwerkte, in '77 zelfs Hans van Helden uit de he renkernploeg wipte, was van plan om in de zomer meer tijd vrij te maken voor ziin wie lerploeg. „Ik moet straks goed inventariseren", blikt de^Lis- senaar al vooruit. „Tijd is nu eenmaal slechts een keer be- lands kampioen werd, en be zig lijkt aan een nieuw sprookje. HENNIE LEMEIN AJAX WINT IN NICE NICE Ajax heeft zijn eerste vriendschappelijke wedstrijd in Frankrijk gewonnen. In Nice werd het tegen de plaatselijke eerste divisieclub 4-1 voor Ajax. Bij de rust leidden de Amster dammers met 2-0 door doelpun ten van Van 't Schip en Dreoss, die de bal in eigen doel depo neerde. Na de rust voerden Muhren en Wouters de stand op naar 0-4, voordat de Fransman Henry tegenscoorde (1-4). Ajax speelt zaterdag tegen Bastia en volgende week tegen Olympique de Marseille. FC Groningen heeft de leiding genomen in het toernooi in Ma leisië. De Noorderlingen zetten hun tweede wedstrijd eveneens in winst om. Grazer AK uit Oos tenrijk werd met 2-0 verslagen. Beide doelpunten vielen voor de rust en werden gemaakt door Roossien. Transvalia (4e klasse zondag) - Feye- noord 1-13 (0-6) Doelpunten: Been 4. Elstrup 3. Hoekstra 3, Blinker. Taha- mata. Wijnstekers. Mulder (Transva lia). Toeschouwers: 500. Sparta - Excelsior 4-1 (0-0) Doelpun ten: Sparta. Ellerman (2), Lengkeek en Steur. Excelsior: Waslander. Toe schouwers: 250. Lopez Cruz en Mandos. Toeschou wers: 100. Hekelingen (4e klasse zondag) - DS79 1-9 (0-1) Doelpunten: DS 79. Van der Weel (3), Van der Heide (2). Boogers (2). Koudstaal (2). Hekelingen: De Puy. (ADVERTENTIE) Waterpolowedstrijd ZIJL LGB-A.Z.P.C. zaterdag 7 februari aanvang 20.00 uur Zwembad de Zijl Aangeboden door Mercasol HUELVA De Ruta del Jol, de etappekoers in An- ïalusië, vormt het mik- bunt van rebellerende Spaanse studenten, die herziening van het onder wijsbeleid eisen. Vanaf de ferste dag werd de koers, Ijlpie in Spanje veel aan- ^glacht op de televisie ®^rijgt, regelmatig onder broken door betogende 390 Itudenten. Pd de derde dag, gisteren figlaagden zij er in de aan- j|j|omst van de derde etappe te Blokkeren. Drie kilometer joor de eindstreep in Huelva 4 ^erden de aankomstrechters gedwongen de rit te beëindi gen. De Fransman Domini que Arnaud, die op dat mo ment 37 seconden voor sprong had op het jagende peloton, werd uitgeroepen tot winnaar. Arnaud was 47 ki lometer na het vertrek in Utrera op de solotoer geèaan. Zijn voorsprong schommelde voortdurend rond de ander halve minuut. In de slotkilo- meters werd aan kop van het peloton het tempo gemaakt door de ploeg van Jan Raas. De Belgen Rudy Pevenage en Ronnie Vlassaks reden in het langgerekte lint toevallig op kop en werden tweede en derde geklasseerd. Het grote Nederlandse con tingent staat na vier dagen in de Ronde van de Catalaanse Kust nog steeds met lege handen. De Belg Jef Liec- kens sprintte gisteren in de vierde rit naar zijn tweede overwinning. De Spanjaard Gomez-Rivero behield de gele trui. Gilbert Glaus won de pro loog van de Ster van Besse- ges. De Zwitser reed in Lu- nel de 2050 meter in de tijd van 2 minuten en 26,55 se conden. De Fransman Wojti- nek werd tweede op twee se conden. Frits Pirard, die in Belgische dienst rijdt, werd twintigste. Het voortijdige einde van de derde etappe: de blokkade van ontevreden studenten in Huelva dwingt het rennersveld drie kilometer voor de finish af te stappen. 2 24 bEN HAAG Motorcou reur Mile Pajic zal het ko pende wegrace-seizoen Noodgedwongen een stap- i terug moeten doen. onlangs 31 jaar geworden genaar vond geen nieuwe lonsor en moet de 500cc-klas- i vermoedelijk wel definitief irwel zeggen. Inplaats daar- i start Pajic op 23 maart in lleeswijk-Dinther in de eerste Wedstrijd voor de formule 1- tlasse, terwijl ook in de stan dard klasse en de endurance bet hem rekening moet wor sen gehouden. ,Ik keer terug naar mijn oude liefde", aldus een wel wat te leurgestelde, maar toch altijd .lachende Pajic. „Maar denk nu ns nhiet dat die roest. hoor. De ^"motoren, waarop ik een aantal 'erouderd. De ontwikkeling leeft ook hier niet stilgestaan, lieuw materiaal, nieuwe rij- Mile Pajic bij zijn (oude) motor. ders. Voor het grote publiek spreekt de 500cc meer aan, dat is een pure prestige-kwestie, maar dit was de enige moge lijkheid voor mij. En finan cieel word ik er slechter noch beter op, dus ik zie het best wel weer zitten. Heb voorlopig een aantal buitenlandse wed strijden op het programma staan. In Italië, Hongarije, Fin land, West-Duitsland, Enge land. En ja, de TT natuurlijk. De formule 1, de viertaktklas- se, zit internationaal in de lift". Mile Pajic, die in 1984 in het wereldkampioenschap formule 1 als vierde eindigde, zocht en vond tenslotte een plaatsje in de door Michelin/Van der Wal gesponsorde renstal waarin ook zijn internationale erva ring, opgedaan in twee seizoe nen in de koninginneklasse, een belangrijke rol moet gaan spelen. Pajic rijdt samen met Ruud Groeneveld (Zeist), Jean-Paul Heindijk (Oss), Rei- nier Nijland (Amsterdam) en Arie Verstoep (Gouderak). „Stuk voor stuk aankomende talenten. Ik kan die jonge jon gens heel wat bijbrengen na tuurlijk". SPORTWERELD Biathlon Jean-Paul van Meerveld (Utrecht) is in Kössen (Oos tenrijk) de eerste Nederlandse kampioen geworden. Het zilver was voor Kees Puyk (Blaricum), het brons voor Kees Wesseling (Heiloo). Bij de dames was Henny Kroeske (Amersfoort) de sterkste voor Gita Jeremio (Zoetermeer) en Inge Brouwer (Maarssenbroek). Wielrennen De Australiër Danny Clark en de Brit Tony Doyle hebben de zesdaagse van Kopenhagen gewonnen. Gerrie Knetemann kwam met de Belg Stan Tourné uit op de zesde plaats, René Pijnen werd met de Deen Michael Marcussen achtste. Basketbal Donar heeft de Amerikaan Robert Sanders aange trokken. Hij wordt de vervanger van de wegens teleurstellende pres taties ontslagen John Irving. Tafeltennis Thee Bakker stopt aan het einde van het seizoen zijn activiteiten als trainer van het Leidse Scylla. Bakker heeft wel zijn verbintenis van damescoach bij de Noorse bond met een jaar verlengd. NIEUWEGEIN Hoofdpijn bij de organisatie, griep bij vele deelnemers. Dat was de trieste balans op de eerste (kwalificatie)dag van de open nationale badmin tonkampioenschappen in Nieuwegein. Gisteren ratelde de telex op het bondsbureau in Nieuwegein vele afzeg gingen. De constante stroom bezorgde de organisatie na een korte maar grondige inventarisatie hoofdpijn. De voornaamste berichten over afvallers kwamen uit Kopenha gen. De Denen meldden drie toppers van formaat af. Publieks trekker nummer één, en als zodanig geplaatst, Morten Frost, ge volgd door de winnaar van 1984 Jens Peter Nierhoff en Torben Carlsson. Van de Deense geweldenaren bleek alleen titelverde diger Ib Frederiksen nog niet door de griepbacil geveld. Een desperate poging om Michael Kjeldsen te strikken, faalde. Maar ook buiten de Denen waren er afvallers te noteren. Vier Britten waren, of wilden, de oversteek naar Nieuwegein niet maken. Tot dat kwartet behoorde ook Helen Troke, de nummer één bij de dames. Troke verontschuldigde zich op medische gronden. De aan Troke toebedachte tegenstander in de finale, Lisbeth Stuer Lauridzen, verscheen evenwel ook niet in het na tionale badmintoncentrum. De devaluatie van de titelstrijd maakte wel de weg vrij voor een doorstroom van Nederlands talent Michael de Boer schoof bij voorbeeld direct door naar het hoofdveld bij de heren. Nuyten, Regtien, Stalenhoef, Poel en Gerritse moesten er nog twee keer voor winnen. Bij de dames werd de Westduitse Krucinski opge waardeerd tot eerste speelster. Nadat Coene, Van der Knaap, Hoogland, Kloet en Van Dijck rechtstreeks toegelaten waren, voegden Meilink, Van Elven en Oei zich via de voorronden toe aan het illustere gezelschap. In de eerste echte schifting in het herenveld, hielden de Neder landers zich redelijk. Lex Coene had opvallend weinig moeite met één van de in Nieuwegein aanwezige Chinezen, Li Xiaohua. Voor Alex Meijer liep het treffen met de Zweed Ulf Johansson op een deceptie uit. De vele arbeid die de speler van Duinwijck in het badminton stopt, kwam er niet uit Met twee keer 15-6 maakte de Zweed een snel einde aan het optreden van Meijer BADMINTON Open NK in Nieuwegein Dames: eerste ronde kwalificaties: Villars (Zwi)-De Jong (Ned) 1-11, 11-6, 11-5. Meilink (Ned)-Harthoorn (Ned) 11-3, 11-0, Van Elven Ned)-Hunken- schroer (WDI) 11-0. 11-3, Gersten- korn (Zwi)-Ariesen (Ned) 1-11, 11-6, 11-3, Allwright (GBr)-Villanueva (Ned) 11-6, 8-11, 11-9, Skropke (WDI>-Zah- no (Zwl) 11-9, 11-3, Louis (GBr)-Brull (Ned) 11-5, 11-0. De Boer (Ned)-Pe- dersen (Zwi) 11-3, 11-0, Oei (Ned) w.o., Drijsen (Ned) w.o.; tweede ron de: Mellink-Vlllars 11-7, 11-2, Van El- ven-Gerstenkorn 11-8, 11-4, Skrop- ke-Allwright 11-5. 12-10, Louis-De Boer 11-1, 11-4, Oel-Drljsen 11-5, 11- 3. Heren, enkelspel, eerste ronde: Coe ne (Ned) - Xiaohua (Chl) 15-8. 15-11, Johansson (Zwe) - Meijer (Ned) 15-6, 15-6, Santosa (Ned) - White (GBr) 15- 11. 15-LO, Smith (GBr) - Pringle (GBr) 15-7, 15-2, De Mulder (Bel) - Tsjin As- joe (Ned) 15-4, 9-15, 15-9, Adams (GBr) - Butler (Can) 15-9, 15-11. Fi scher (Oos) - Joensson (Zwe) 15-10, 15-10, Gerritse (Ned) - Wheatly (GBr) 15-10, 15-4, Oesterberg (Zwe) Eiber (WDI) 15-9, 15-5, Nielsen (GBr) - Reg tien (Ned) 15-2, 15-2, Dwi Santoso (Indo) - Schwitzgebel (WDI) 15-8, 15- 5. Lang (Aus) - Ruth (WDI) 15-12, 17- 15. Rusll (Indo) - Poel (Ned) 15-4, 15- 3. Hergaardh (Zwe) - Mailr (GBr) 15-1, 18-15, Ke (Chi) - Michels (Ned) 15-3, 15-5, Gallagher (GBr) - Stalenhoef (Ned) 12-15. 15-11. 15-9. BILJARTEN Kwarfinsles P-toernooi driebanden (Rotterdam): Gerard Wigbers (Den Haag) Martin van Leeuwen (Spljkenisse) René Wijnen (Oss) Ben Velthuis (Oldenzaal) SCHAATSEN EK kunstlijden In Sarajevo Heren: 1. Fadejev (Sov) 2 punten. .2. 50 70 5 0,714 49 48 7 1,020 Kotin (Sov) 4,4, 3. Petrenko (Sov) 5.6, 4. Fillpowski (Pol) 11,4, 5. Kirsten (ODI) 12.8, 6. Zander (WDIX 13.2. SKIËN WK in Crana Montana Reuzealalom, damea: 1. Schneider (Zwi) 2.21.22; 2. Svet (Joe) 2.21,78; 3. Walliser (Zwi) 2.23.51; 4. Flginl (Zwl) 2.23.77; 5. Fernandez Ochoa (Spa) 2.23.88; 6. Klehl (WDI) 2.23.92: 7. Mo- gore (Fra) 2.23,97; 8. Nilsson (Zwe) 2.24,16; 9. Quittet (Fra) 2-24.22; 10. Gerg (WDI) 2,24.42. WIELRENNEN Ruta del Sol (derde etappe): 1. Ar naud (Bel) 132 km in 3.04.28. 2. Peve nage (Bel) op 0.37, 3. Vlassaks (Bel) z.t„ 4. Kelly (Ier), 5. Plcollo (Ita), 6. De Jonckheere (Bel), voorts het hele pe loton. Algemeen klassement: 1Blanco Vil- lar (Spa) 13.40.41, 2. Gölz (WDI) op 0.03, 3. Gorospe (Spa) op 0.06, 4. Du- crot (Ned) op 0.09. 5. Argentln (Ita) op 0.11. 6. Veldscholten (Ned) op 0.12. 7. Bauer (Can) op 0.14, 9 Rooks (Ned) z.t., 12. Stevenhaagen (Ned) op 0.27. 18. Theunisse (Ned) op 0.46. 20. Suykerbuyk (Ned) op 0.50, 37. Solle- veld (Ned) op 2.00. 47. Van Passel (Ned) op 2.47. 49. Arntz (Ned) z.t„ 65. Beukers (Ned) op 3.58. 66. Van Or- souw (Ned) op 3.58. 89. Vlassaks (Bel) op 7.16, 94. Lammerts (Nad) op 7.33. Ronde van da Catalaanaa Kunst (vierde atappa): 1. Ueckens (Bel) 162 km in 4.10.32 (gek. 38.797 km/u). 2. Eddy Planckaert (Bel). 3. Van Poppel (Ned). 4. lammerllnk (Ned), 5. Vande- raerden (Bel) en vervolgens het volle dige peloton In dezelfde tijd als de winnaar. Ster van Beasegea (proloog): 1. Glaus (Zwi) 2.26.55, 2. Wojtinek (Fra) 2.28.56. 3. Casado (Fra) 2.29.50. 4. Gonzales (Spa) 2.29.70, 5. Pensee (Fra) 2.30.17, 19. Fignon (Fra) 2.33.91, 20. Pirard (Ned) 2.34.03.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7