Orpheus zonder Eurydike laat weg naar kunst open 'ADIO/TELEVISIE ÊeidóeSowo/nt VRIJDAG 6 FEBRUARI 1987PAGINA15. >ls Holland bij 'he Tube" >NDEN Jools Holland, al weer enkele jaren in zijn lerhoud voorziet met zijn rk als televisie-presentator, >rt vanaf maart terug op het erm. De ex-toetsenist van Engelse formatie Squeeze, zijn broodwinning stagne- i toen hij, begin januari, in i rechtstreekse aankondi- g voor het populaire rock- gramma „The Tube" een achtterm gebruikte. Voor i baas, de commerciële tele- ie-maatschappij Tyne Tees, s het reden genoeg om hem irlopig voor onbepaalde tijd schorsen. als Holland, die samen met Geldolfs vrouw Paula Ya- al jaren het gezicht van dit k-programma op niveau is, vrijwel direct na de uitzen- jg toe dat hij „vreselijk in de t was gegaan". Hij veront- uldigde zich vervolgens te- tover de kijker en niet veel >r tegenover zijn baas. een officiële verklaring liet ne Tees deze week weten •h te hebben beraden over k 0 toekomst van Jools als tele- r'esie-presentator. „Hoewel we [t gebruik van onzedelijke ^1 op televisie niet kunnen Jstaan, spelen zijn direct ge le verontschuldigingen en h staat van dienst een rol bij beslissing hem niet direct I straat te zetten. We menen hter dat een afkoelingsperio- J op zijn plaats is. Jools Holl- J/id zal tot zes maart van dit )r, niet in „The Tube" maar k niet in ander programma's In Tyne Tees verschijnen", fhe Tube", eerder in Neder- ^,pd een seizoen lang uitge leiden door VPRO, begint lSeïgende week een nieuw le- op Super Channel. In de tyste uitzending (maandag *8^ 23.30 uur) worden onder soo»er Spandau Ballet, Boom- v0Wn Rats en Icicle Works in feld gebracht. Omdat het om compilatie van oud mate rial gaat, zal Jools Holland in uitzending wel in beeld ichijnen. Geloven op het platteland HILVERSUM Vrouwen op het platteland leven anders dan vrouwen in de stad. Gelóven ze ook anders, vroeg theologe Tiny Uyttewaal zich af. In KRO's radioprogramma 'Glas in Lood' verteld zij op zaterdag 7 fe bruari (17.03-18.00 uur, Radio 2) wat een onderzoek haar leerde. Vrouwen op het platteland hadden per traditie bepaalde religieuze taken, zoals het gebed met de kinderen of het wijden van een stal. Er is inmiddels veel veranderd: in leven op het platte land, in de positie van de vrouw, in de kerk. Tiny Uyttewaal, zelf opge groeid als r.k. boerendochter, voerde gesprekken met boerinnen in het midden en noordoosten van Neder land over hun geloof vroeger en nu. Wat die gesprekken opleverden ver teld zij in 'Glas en Lood'. Tweede zwevende reclameblok moet middag-tv redden HILVERSUM AVRO-voor- zitter Wallis de Vries heeft in een brief aan de vaste kamer commissie voor WVC naar vo ren gebracht dat de middag-te levisie kan worden behouden door de zendtijd van de STER uit te breiden. Deze commissie komt woensdag bijeen om met minister Brinkman te praten over de financiële problemen rond de middag-tv bij invoe ring van het derde net. Vol gens Wallis kan op alle netten zwevende reclame worden germaakt. Contact leggen via NCRV-tv HILVERSUM Onder de naam Tele-Kontakt breng de NCRV- tv binnenkort een serie programma's waarin het beeldscherm wordt gebruikt om mensen met elkaar in contact te brengen. Het gaat om duurzame relaties, om het zoeken van een partner, maar ook om het bij elkaar brengen van mensen die eenzelfde activiteit willen ontplooien, die op zoek zijn naar gezelligheid of een stukje van hun eenzaamheid willen doorbreken. De programma's wor den gemaakt door Hans Sleeuwenhoek. Er zal een proef worden genomen in drie afleveringen van „Rondom tien" (op 1 maart, 29 maart en 26 april). Bij gebleken succes wordt Tele-Kontakt in het komende seizoen voortgezet, dan overigens naast „Rondom tien", dat zijn vaste plaats in het NCRV-programmapakket blijft behou den. In Tele-Kontakt kunnen mensen anderen oproepen met hen in contact te treden. Voor de verwerking van de reacties heeft de NCRV een apart bureau in het leven geroepen, samen met de Vereniging van erkende relatiebemiddelingsbureaus (V.E.R.) en met de Raad van Toezicht op relatiebemiddeling. Dat bureau draagt dezelfde naam als het programma: Tele-Kontakt (Postbus 1188, 1200 BD Hilversum). Met dit adres kan men contact opne- MINI EN MAXI NAARMONTREUX HILVERSUM - Het AVRO- programma „Het Concert" met Peter de Jong en Karei de Rooy, beter bekend als Mini en Maxi, is de officiële Neder landse inzending naar het Gouden Roos Festival van Montreux dit jaar. Het festival wordt gehouden van 9 tot 16 mei. In „Het Concert" steken Mini en Maxi de draak met gangbare concertpraktijken met hulp van het Nederlands Studenten Orkest o.l.v. Louis Stotijn. Dit gebeurde in het Concertgebouw in Amsterdam en werd eerder uitgezonden op 24 maart vorig jaar. Regie Nick van den Boezem. Ter afwisseling van het vaste hoorspel eenmaal per maand op Hilversum 4 na PromeNos volgt van avond om 22.45 uur een produktie, die men een geluidsspel zou kunnen noemen. Men hoort stem men teksten zeggen en zingen, begeleid door mu ziek, zang en nogal wat ondefinieerbare geluiden, die gelokaliseerd moeten worden in de onderwe reld van de oude Grieken, de Hades. Maker Peter te Nuyl koos voor een drieluik op basis van Rai- ner Maria Rilkes tekst „Orp heus, Eurydike, Hermes". De titels van de drie delen zijn dood, tijd en schoonheid, in die volgorde en ook in samenhang met elkaar. Door Rilke werd de mythische legende over Orpheus, die zijn geliefde Eurydike uit de on derwereld mag halen en haar terug krijgt uit de dood, mits hij haar niet aanziet, dichter lijk beschreven. Bewerker te Nuyl benutte als titel een an dere tekst van Rilke, nl. „Zo leven wij en blijven afscheid nemen". Hij geeft hiermee aan aan wel ke interpretatie van het ge dicht hij hecht. Het zwaarte punt wordt niet gelegd bij de onsterfelijke liefde, hoezeer daarvan ook sprake is. Uit naam van Rilke laat hij zich leiden door het motief van het gemis van de geliefde. Het ge mis waaruit kunst ontstaat. Het blijvende verlangen als aanzet tot het scheppen van ongeziene dingen. Krijgt Orp heus zijn Eurydike terug uit de onderwereld, dan ontstaat een volmaaktheid waarin de kunst niet meer op zichzelf staat, maar opgenomen wordt in het geheel. De tegenstellin gen vinden dan in harmonieus samengaan hun voltooiing. De hogere werkelijkheid als een natuurlijke verschijningsvorm van de kunst. Onderwereld Gedachten hierover werden eerder ontwikkeld door Au- gustinus in zijn Tractaten en in de verhandelingen van Thomas van Aquino. In trans cendente toestand vallen oer beeld en afbeelding samen. Er ontstaat volmaaktheid. Dan verliest de kunst haar functie, want die stoelt op hunkering naar harmonie, volheid, schoonheid en helderheid, het samenvallen van hier en he mel. Rilke beschrijft uitvoerig de onderwereld, ook de wande ling er doorheen aan de hand van gids Hermes. De begrip pen tijd en ruimte spelen er geen rol meer. Er bestaat geen verschil meer tussen veraf en dichtbij, tussen een seconde en eeuwigheid. Alles vloeit in volmaakte eenheid samen. Orpheus houdt zich niet aan de voorwaarde tijdens het ver laten van de onderwereld Eu rydike niet aan te zien. Hij verliest haar dan ook. Of hij vertrouwt de goden niet in hun toezegging Eurydike on geschonden mee te geven. Of hij laat zich niet scheiden van haar aanblik. Of hij is als ster veling niet opgewassen tegen de volmaaktheid van de liefde in de werkelijke wereld. Hij vreest daarmee voor het einde van de kunst, het creatieve moment waarin de menselijke geest bindingen legt met wat wij de hemel noemen, en de oude Grieken de Hades. Rilke hecht aan de visie, dat Orpheus bewust koos voor de kunst. Had hij zijn Eurydike terug gekregen uit de onder wereld, dan zou zijn verlangen naar schoonheid daaraan ten gronde zijn gegaan. Hij ervaart het afscheid als zacht en schrijnend. Dit werk van Rilke kan men zien als een web van droom beelden, neergelegd in associa tieve woordverbanden. Prof. J. Aertsen uit Amsterdam en Rilke-vertaler Jellema voor zien een en ander van toelich ting. Geluiden Voor de gemiddelde luisteraar grijpt de thematiek wel wat hoog. Had bewerker te Nuyl nu nog het zwaartepunt gelegd bij de tekst, dan zou bredere interesse voor dit werkstuk ze ker op zijn plaats zijn. Hij koos echter voor woordassociaties, waarin onderwereldsfeer wordt weergegeven, naast mu ziek en zang ook te vertalen in metalen klanken van moeilijk te definiëren oorsprong. Het voortdurend klotsen van wa ter laat zich invoelen als de tocht over de rivier de Styx in de boot van Hades-veerman Charon. Het fluiten van de wind mag duiden op de eeuwi- «e tocht in het voorportaal van e Hades, de overgang van wereld in onderwereld. Maar de rest van de nadrukkelijke metalen geluiden voegt aan De dichter Rainer Maria Rilke. het werk van Rilke al te hoor baar meer toe dan het door li teraire middelen al oproept. Het lijkt er op, dat te Nuyl zich teveel heeft ingelaten met de smedengod Vulcanus, van wie bekend is dat hij zich je gens godencollega's grapjes permitteerde met gebruikma king van smeedwerk. Hij liet ontoelaatbare verhoudingen pijnlijk scharnieren of insnoe ren in ijzeren banden. Maar Vulcanus speelt geen rol in het Orpheus-verhaal. Hier heeft maker te Nuyl zich zelf te weinig in de hand ge houden en in soms zelfs exal terende jammerklachten, in metalen wanklanken en in uitgebuite audiotechniek per soonlijke overdaad toegevoegd aan wat al in afgeronde vorm literair bestaat. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 NEDERLAND2 Nieuws in teletekst Tik Tak (herh.) De Snorkels, Amerikaanse te kenfilmserie over kleine we- zentjees die onder water leven. Dubbele afl.: Een vriend is een vriend is een vriend/De jeugd heeft de toekomst K) Bingol Wekelijks hitparadepro gramma met o.a. de bingo-clip van de week, overzicht van de top 50 en een studiogast. Pre sentatie: Bart Peeters en Paul de Groeve 15 Uitzending door derden \Q Programma-overzicht 15 Nieuws 10 Weerbericht !0 Het einde van een imperium (End of Empire), Engelse docu mentaireserie over de tanende Britse invloed in de overzeese gebieden. Afl.: Cyprus 15 Extra-time, sportmagazine 15 So what? Jazzprogramma met vanavond Randy Weston en Wilbur Little IO-22.40 Nieuws en Coda: Ele gisch gedicht, van Maurice Gil- RT 2 Babel, migrantenmagazine voor Turken Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- rie met Rowena Wallace. Pat McDonald e.a. Patricia maakt misbruik van Angela's toe- Intermezzo. Intermezzo, van Jef Maes, uitgevoerd door Ph. Mees en R. Nauwelaers. Herh Oshin (54), Japanse serie van Yukfko Okamoto en Sugako Hashida (herh.) Programma-overzicht Nieuws Weerbericht Kwidam, videospelletje Première, filmnieuws met Jo Röpcke Piranha, Amerikaanse speel film uit 1978 van Joe Dante. Met Bradford Dillman, Heather Menzies, Keenan Wynn e.a. Een school piranha's, ge kweekt voor de Vietnamese oorlog, komt in een meer te recht. Ze zijn een dodelijke be dreiging voor de meisjes die er kamperen -22.45 Filmspot, achtergrond informatie bij de filmactualiteit iBF 1 Nouba nouba Carrefours week-end Journaal Ce soir, regionaal magazine !7 Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Nickel Odeon, spelprogramma Grand Ecran: L'Exorciste (The exorcist), Amerikaanse speel film uit 1973 naar de roman van William Peter Blatty. Met Ellen Burstyn, Linda Blair, Max von Sydow e.a. Een actrice woont samen met haar doch tertje. Op een avond hoort zij vreemde geluiden in de slaap kamer van haar kind. Het meisje zelf kan niet verklaren maar onzichtbare krachten lij ken bezit van haar te nemen Laatste nieuws 23.50 Rox Box, popprogram ma met Ray Cokes 15.50 Tagesschau 16.00 Molly, die Schiffskatze, beeld verhaal voor kinderen 16.15 Die kleinen groseen Hockeys- pieler, Tsjechische kinderfilm 17.35 Rote Haare und Sommer- sprossen, beeldverhaal voor kinderen 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Galerie der Comics, tekenfilm serie. Afl.: Kinder, kinder 19.00 E) WWF-Club, amusements programma gepresenteerd door Marijke Amado 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTageeschau 20.15 Kaiserball, Oostenrijkse speel film uit 1956 van Franz Antel. Met Sonja Ziemann, Hannelore Bollmann, Maria Andergast e.a. Het naaistertje Franzl moet een baljurk voor een gra vin afleveren. Zij raakt verwik keld in adelijke intriges wan neer men haar verwart met een prinses. De echte prinses houdt men voor een bedrieg- 21.55 Gott und Welt: Das Jahr nach dor Diktatur, reportage over de verhouding tussen kerk en staat op de Filippijnen 22.30 Tagesthsmen, met o.a. Bericht aus Bonn 23.00 Heut' abend.- Die ARD-Talk- show mit Joachim Fuchsber- ger. Gast: Otto Wolff von Ame- rongen 23.45 Phantom der,.Oper (The phan tom of the opera), Amerikaan se speelfilm uit 1943 van Ar thur Lubin. Met Nelson Eddy, Susanna Foster, Claude Rains e.a. Een miskend musicus ver bergt zich in de catacomben onder de Parijse opera, nadat zijn gezicht bij een ruzie vrese lijk beschadigd werd. Vandaar uit jaagt hij in toenemende waanzin de mensen de stuipen op het lijf. Als hij op een dag een zangeres ontvoert is zijn lot bezegeld 01.15 Tagesschau 01.20 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 14.35 Die Zirkusprinzessin, operette van Julius Brammer en Alfred Grünwald. Muziek van Emme rich Kalman uitgevoerd door het Symfonie-orkest Graunke o.l.v. Werner Schmidt-Boelcke m.m.v. Ingeborg Hallstein, Ru- dolf Schock, Peter Karner e.a. (herh.) 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann, vrijetijds- magazine. Vandaag: 1. Minia tuurlandschappen voor model treinen. 2. Origami, papiervou- wen. 3. Kooptip: visgerechten 17.00 Heute 17.15 Tele-llluetrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Eln Engel auf Erden (Highway to heaven), Amerikaanse tv-se- rie met Michael Landon, Victor French e.a. Afl.: Das Lied vom kleinen Glück 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenland-corresponden- de kijkers wordt gevraagd bij het oplossen van misdrijven. Presentatie: Eduard Zimmer- 21.15 Der Sport-Spiegel. 'De pel- grlmsberg', documentaire van de Kaukasiër Mischa Saleki, die er na negen jaar in slaagde de 8152 meter hoge Cho Oyu in zijn eentje te bedwingen 21.45 Heute-Joumal 22.10 Aapekte, cultureel magazine ditmaal aandacht voor het Theaterfestival in Oost-Berlijn en een reportage met als titel 'Opera, een gecostumeerd concert?'. Presentatie: Alexan der U. Marlens 22.50 Aktenzeichen: XY... ungelöat, reacties van kijkers naar aan leiding van de uitzending van 20.15 uur 22.55 Die Sport-Reportage, met o.a. kunstschaatsen in Sarajewo 23.45 GD Aus Hollywood: Goldene Globe 1987, reportage van de uitreiking van de Golden Glo bes 1987. Een van de gelukki gen was Fons Rademakers, wiens film 'De Aanslag' als beste buitenlandse film werd onderscheiden 00.45 Die Strassen von San Fran cisco, Amerikaanse politieserie met Karl Malden, Michael Dou glas. Tony Lo Bianco e.a. Afl.: Tag des Gerichts 01.30 Heute DUITSLAND 3 18.30 Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Lènder-Menschen-Abenteuer. Die letzte Reise,' in de voet sporen van de wereldrelzigster Ida Pfeiffer, die In 1857 naar Madagascar reisde 21.00 Kulturmetropolen, documen taireserie over grote steden. Afl.: Leningrad 21.45 Selb8terfahrung: Nimm den Dreck weg, reportage over de belevenissen van een vullnls- 22.15 In bester Gesellschaft, tv-se- rie met Giselle Pascal, Wolf Roth, Pierre Michael e.a. Afl.: Erpressung. Madame Dussault krijgt bezoek van de schruk Gioergio Thesis. Hij weet dat zijn vrouw een onecht kind Is van madame Dussault. Hij vraagt zwijggeld. Sophie, met wie hij onder een hoedje speelt, spoort hem aan meer te vragen 23.00 Nachtgespielt: Die Kümmel- türkin geht, documentaire over een geëmigreerde Turkse vrouw, die toch weer naar haar vaderland terugkeert 00.25 Laatste nieuws m Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. El Zwart/wlt-ultzending. ■DZwart/wit-ultzending met on dertiteling via TeleTekst. B3 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KI Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wlt-uitzendlng In orginele versie met ondertitels. 17.25 Secrets out, spelprogramma 18.00 CDNewsround extra, actuele documentaire voor kinderen 18.10 mGrange hill, jeugdserie 18.35 Fax, informatief programma 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 (ZIBIankety Blank, amuse mentsprogramma gepresen teerd door Les Dawson 21.10 CDThe Colby's, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Something old. something new 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 CDRockcliffe'a babies, politie serie met Ian Hogg, Alphonsia Emmanuel. Martyn Ellis e.a. Afl.: In the bag 23.20 EK kunstschaatsen te Seraje- wo 00.05 The late film: Rosebud, Ame rikaanse speelfilm uit 1975 van Otto Preminger. Met Peter O'Toole, Richard Attenbo- rough, Cliff Gorman e.a. Vijf rijke vrouwen brengen hun va kantie door in het Middelland se Zee-gebied aan boord van het luxe jacht 'Rosebud'. Als de dames door een groep Palestijnse terroristen worden ontvoerd, wordt de dreiging van een crisis in het Midden Oosten levensgroot 02.10 Weerbericht BBC 2 17.25 Bazaar, praktische tips 17.55 Delia Smith: cooking for one 18.10 Horizon, populair wetenschap pelijk magazine (herh.) 19.00 Driving force 19.50 WK skiin 20.30 Ebony, gevarieerd magazine 21.00 On the road 21.30 Gardeners' World, Informatie voor de tuinier 22.00 Indelible evidence, gedramati seerde documentaireserie over de onderzoekmethodes van de gerechtelijke laboratoria. Pre sentatie: Ludovic Kennedy. Afl.: Gun-Lore, of hoe weten schappers een moordlustige bankrover in de val lokken 22.30 Arena, serie culturele docu mentaires. Afl.: Martin Chambi and the heirs of the Incas', over de Peruaanse fotograaf Marin Chambi die jarenlang het leven in zijn land heeft 23.25 Newsnight, actallteiten 00.10 Weerbericht 00.15 Ida Lupino: High Sierra, Ame rikaanse speelfilm uit 1941 van Raoul Walsh. Met o.a. Hump hrey Bogart en Ida Lupino ITV 17.20 T-Bag bounces back 17.45 Alias the Jester 18.00 Bellamy's buggle 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 20.00 The Newlywed game 20.30 Murder, she wrote 21.30 My husband and I, comedyse rie 22.00 Yesterday's dreams 23.00 Nieuws en weeroverzicht 23.30 Cross question 00.30 EK Kunstschaatsen 01.30 The land of the Minotaur, speelfilm 02.55 Late night final 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms 18.00 I Dream of Jeannie, Ameri kaanse comedyserie 18.30 Hazel, comedyserie 19.00 Hogan's Heroes, comedyserie 19.30 The New Dick van Dyke Show. Afl.: Smoke Rings 20.00 The New Candid Camera 20.30 Emerald Point N.A.S., drama serie rond een vliegbasis 21.20 El The Untouchables. Afl.: Man in the Cooler 22.10 Ask Dr. Ruth. Programma over sex, huwelijk en relaties 22.40 tSJ Monsters of rock, har- drockprogramma 23.25 m Here comes the weekend, met Anthea Turner (herh.) 00.25-01.00 E Young, Free Sing le, met Gary Davies (herh.) SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 17.00 E) Countdown, met Adam Curry 18.00 The box of delights, familie- programma 18.30 The hot shoe show, amuse mentsprogramma 19.00 Busman's holiday, beroepen- quiz met Julian Pettifer 19.30 Wild World, natuurfilmserie. Afl.: The tender trap, over vleesetende planten 20.30 Some mothers do 'ave 'em, comedyserie (onder voorbe- 21.00 PD James Investigates: Death of an expert witness, mis daadserie met Roy Marsden als inspecteur Dalgliesh. Het lijk van een jong meisje wordt op de achterbank van een auto gevonden. Als doodsoorzaak wordt wurging vastgesteld. Als de vriend van het meisje de moord bekent, is de zaak voor de plaatselijke politie rond, maar Dalgliesh is al een tijd op zoek naar een moordenaar die reeds vier meisjes heeft ge wurgd. Dit zou wel eens het vijfde slachtoffer kunnen zijn 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport, met o.a. basket bal 23.30 The Comic Strip presents: Five go mad in Dorset, come- dyshow 01.00 SRockin' at the speed of light 02.00 51 Power Hour, hardrock 03.00 E) Boogie Box, dansmuziek 04.00 El Music Box live, met Simon Potter 05.00 (3 Maximum Music Box 06.00-07.00 E The Face 16.05 La Cuisine, theaterstuk 17.50 Calibre *18.00 Rècréation 18.40 Des chiffres et des lettres 19.00 Les dessous chics de Paris 20.05 Boite aux lettres, boekenma- gazlne ditmaal geheel gewijd aan de veertigste verjaardag van Kuifje 21.05 Nouvelles du monde 21.20 Calibre 21.30 Montagne, actualiteitenrubriek 22.00 Nieuws 22.30 Fans de Ski 23.00 Architecture et géographie sacróe: Notre-Dame, rosace du monde, documentaire 08.30 Nouba nouba, gevarieerd kin derprogramma 09.30-09.55 Spreek met ons mee, cursus Nederlands 10.40 Interwallonie, informatie voor buitenlanders 12.00-13.00 Rox Box, tweetalige popprogramma gepresen teerd door Ray Cokes (herh.) DUITSLAND 1 09.50 ARD-Sport extra. WK Skiën, slalom voor dames, 1e manche. Com mentaar: Fritz von Thurn und Taxis 11.00 Tagesschau en Tagesthemen 11.23 Auslandsjournal 12.20 ARD- Sport extra. WK skiën, slalom voor dames, 2e manche 13.15 Program ma-weekoverzicht 13.45-14.30 Abenteuer Eisenbahn: Der Talgo, 182 Tunnel zum Atlantik, documen taire over een Spaans spoorwegtra- jept. (herh.) DUITSLAND 2 11.00 EI Programma-weekoverzicht 11.30 Glauben aus dem Herzen, do cumentaireserie over geloof. Afl. 6: Brood en wijn 12.00-14.00 Nachbarn in Europa, informatief magazine voor buitenlanders en Duitsers (12.00 Tur kije, 12.40 Portugal en 13.20 Italië) BBC 1 07.45 Tv-cursuasen 09.30 The Hun- ter, tekenfilmserie 09.35 The Muppet Babies, tekenfilmserie 10.00 Satur day Superstore, kinderprogramma met als gasten o.a. Little and Lahge, Tony Hart en de popgroep Terrapla- ne. Presentatie: Mike Read, Keith Chegwin, Sarah Greene en Vicky Ll- corlsh 13.15-18.05 Grandstand, sportprogramma met o.a. rugby (Frankrijk - Wales en de Union match Ierland - Engeland), WK Skiën in Crans Montana (slalom dames) em EK Kunstschaatsen In Sarajewo ITV 07.55 TV-AM, ontbijttv 10.25 No. 73, gevarieerd kindermagazine 12.00 Tarzan, tv-serle. Afl.: The convert 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Greavsie 13.30-14.20 Worstelen SKY CHANNEL 08.00 Fun' Factory, gevarieerd kin dermagazine met Andy, Snoot en Crocker 12.10 E Pop Formule, met Linda de Mol en Jeroen Soer (herh.) 12.55 El Young, Free Single, met Gary Davies (herh.) 13.45-14.45 E) The American Show SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 07.00 E] Rockin' at the speed of light 08.00 Funbus, kin dermagazine met Josephine Buchan en Wayne Jackman. Met o.a. teken films en de SF-serle 'Blake's 7', met o.a. Gareth Thomas, Paul Darrow en Sally Knyvette. Afl.: Space Fall (1) 11.30 E] Rox Box, tweetalig poppro gramma gepresenteerd door Ray Co kes 12.30 El Chart attack, overzicht van de Music Box top 40 met Simon Potter 13.30-14.30 EastEnders omni bus edition, herhaling van de afleve ringen van deze week TROS 15.35 Rosco leest voor, televi sieprentenboek 15.55 TROS Blufshow, spelpro gramma o.l.v. Hans Kazèn 16.45 TROS Pop Formule, pop programma vanuit disco theater 'Escape' te Am sterdam. Presentatie: Lin da de Mol en Jeroen Soer NOS 17.30 V26-Journaal TROS 17.46 TROS Sport, sportmagazi ne 18.10 Wondere Wereld, weten schappelijk programma van Chriet Titulaer waarin o.a. een bril met ruitewis- sers en een zwanger schapstest bij koeien TELEAC 18.30 Cursus Biotechnologie. Les 8: Industriële enzymen TROS 19.00 All, Amerikaanse comedy serie. Afl.6: Eenzaam en al leen. Alf moet zich een avond aleen vermaken, met als gezelschap de ra dio en de telefoon 19.25 mMijn geheim. Vier be kende Nederlanders pro beren geheimen te ontfut selen aan wonderlijke, grappige en doodgewone mensen. Presentatie: Ro bert Long NOS 20.00 Journaal en weerover zicht TROS 20.28 Moordspel, spelprogram ma waarin panel en pu bliek een ingewikkelde moord moeten oplossen. Presentatie: Ron Brand- steder. Afl. 2: Flitsend en fataal, m.m.v. Sigrid Koet- se, Willeke van Ammel- rooy, Hein Boele, Gerard Cox e.a. 22.08 STER-reclame 22.15 De TROS TV-Show, praat programma met Ivo Niehe en prominente gasten 23.15 TROS Aktua, actualitei tenrubriek met o.a. het weekend weerbericht 23.45 TROS tele-thriller Onze Ouwe (Der Alte), Duitse politieserie met o.a. Rolf Schimpf, Michael Ande en Jan Hendriks. Afl.: Zijn eerste zaak. Wanneer Ingo Marquart twee jaar eerder uit de gevangenis wordt vrijgelaten, raakt zijn vrouw volledig in paniek. Ingo belandde namelijk achter de tralies door be lastende getuigenissen van Helga's huidige vriend Kurt Kramer. Niet ten on rechte vreest de politie een bloedige wraakactie NOS 01.00 Journaal 01.05 Nieuw» voor doven en slechthorenden RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: De burgemeester is ja- 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 AVRO: Minjon magazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.00 Countdown Café. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspekten van de Kamer muziek: Quartetto Amsterdam. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 PromeNOS, Radio Kamer or kest en Klein Omroep Koor. Om 21.15 Noorse volksmuziek. 22.00 PromeNOS Ebsemble. 22.45 So leben wir, und nehmen im mer Abschied, drieluik. RADIO 5 17.56 Mededelingen en nieuws. 18,10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de RPF. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 De Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.30-18.00 Actualiteiten, 18.00 Leiden Lokaal en 20.00-21.30 Rijnland Sport. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 18.45 Radio Bond, uitzending van de Bond van Grote en Jonge Ge zinnen. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber, voor Turken. 20.03 Imago, jongerenmagazine. 21.03 Klapstool. Live-programma. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Country-side. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Kamermuziek. 19.00 Kroniek 2: Magazine. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Symfonieorkest van de Beierse radio o.l.v. Erich Leinsdorf: 1. Symfonie nr. 4, Martlnu. 2. Ein Heldenleben, opus 40, Richard Strauss. 21.55 Actualia. 22.15 Jazz in Europa. 23.00-23.45 Pop 3 (19). MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.05 TROS: TROS Nieuws Show met o.a.om 07.40 Uitgaanstips, 0844 Ontbijtgast van de week, NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 ffiJeugdjournaal 19.00 Journaal VARA 19.12 Vriendjes.- meer niet, At>- stralische jeugdfilm van Michael Pattinson, met o.a. Sherie Graham, Mitch Ambrose en Shanti Gud geon. Susan is pas ver huisd. Ze heeft het niet erg naar haar zin, want ze kent niemand in de nieuwe buurt Daarom gaat ze maar wat rolschaatsen. Daarbij ontmoet ze Buzz, de kroonprins van de rol- schaatsbaan, en zijn vrien den 20.02 'n Trap na (Coup de tête). Franse filmkomedie uit 1978 van Jean-Jacques Annaud. Met o.a. Patrick Dewaere, France Dougnac en Jean Bouise. Francis Perrin staat bekend als een ruige voetballer met niet al te veel verstand. Maar als hij op valse be schuldiging in de gevanae- nis terechtkomt, en drie andere teamleden bij een ongeluk gewond raken, raakt de stad in rep en roer. Franpois moet voet ballen! 21.28 Een wereld van verschil, discussieprogramma over eeq actueel onderwerp o.l.v. Hans Emans 22.12 Gesprek met minister president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Daar sta ik voor, serie dis cussieprogramma's waar in een opmerkelijke stel ling op het gebied van ge loof, moraal of maatschap pij wordt verdedigd. Dit maal mw. mr. Virginie N.M. Korte-van Hemel, staats secretaris van Justitie over het vluchtelingenvraag stuk. Presentatie: Erik Jur- gens 23.28 Een bericht voor de Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden EO 23.35-01.10 Anatomie van een ziekte (Anatomy of an ill ness). Amerikaanse speel film uit 1983 van Richard Heffron. Met o.a. Edward Asner, Eli Wallach en Da vid Ogden Stiers. Norman Cousins lijdt aan een ern stige ziekte. Hij kan zijn dokter ervan overtuigen, dat een bijzondere ge neeswijze moet worden uitgeprobeerd. De vraag is of die kuur inderdaad re sultaat heeft 09.45 Kieskeurig en om 11.03 TROS Kamerbreed. 1243 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Nieuws Show, vervolg. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Special. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Affiche - 4. 10.00 Caroline. 11.00 Alban Berg kwartet. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. 1. Het Gel ders Orkest met viool. Moder ne en klassieke muziek. 2. Klassieke pianowerken. 3. Nieuwe LP's en CD's. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 09.45 Dag Dokter. 10.00 Nederlands - Taal, Tekens en 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-Thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Hallo Nederland. 12.25 EO... in de regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Rondult-Pralse. 13.30 O po Doro (Open deur). 14.00 VPRO: Euroburo. 15.00 Het spoor. REGIONAAL Radio Weat: (via FM-frequentie Radio 1) 12.03-13.00 Radio West Gemeente. Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 11.00 Nieuws. 11.03 Thema-uit zending. 12.00 Nieuws. 1243 Wat nu weer? BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0840 Voel je thuis. Een programma voor en door migranten. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het kraaienest. 13.15 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 1140 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck, popshow. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0640 Ochtendconcert (1): 1. Inlei ding, thema en variaties, opus 21 voor fluit en gitaar. Praeger. 2. Concerto in Es, voor trom pet en orkest, Hummel. 3. Va riaties In D. Hob. XVIII. nr. 7. Haydn. 0940 Ochtendconcert (2). 10.00 Wegwijzer. 11.00 Harmonies en fanfares. 11.30 Het BRT-koor. 12.00 Tafelmuziek. 13.15 Keuze voor dlscoflelen. 15.00 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15