fan Kloppenburg houdt de vinger aan de pols Argentin eerste in Ruta del Sol succesvol in Ankeveen spo rt Jammers in Jaguar-team Begin uitleveringsproces Liverpoolfans Heizeldrama .1Q km en Feyenoord neemt laat afstand van Wilhelmus Hamburger SV wil Lobanovski als trainer indhoven kandidaat ls etappeplaats ïlNA ZeidóaOowiant WOENSDAG 4 FEBRUARI 1987 PAGINA 7 ^STERDAM Jan Lammere zal dit eizoen als full-time lid deel uitmaken het Silk Cut Jaguar-team. Dit top- 6jck, gaat rijden in de sportversie van de R(guar XJR-6, die een maximum snelheid alt van 365 km/u. De dertigjarige Zand eter, over wiens contract met Jaguar Ikteren op de Auto-RAI melding werd [maakt, neemt aan alle twaalf endurance lees, waaronder de 24 uur van Le Mans, jel die gelden voor het wereldkampioen- hap 1987. De eerste race is op 22 maart Jarama bij Madrid. Daarnaast rijdt Jan dimmers dit seizoen onder meer nog vier ][vijf wedstrijden in de Formule 3000. (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN Voor de politierechtbank van Highbury Corner in Noord-Londen is het uit leveringsproces van 26 Liverpool-fans, die door België mede aansprakelijk worden ge steld voor de dood van 39 mensen bij het Hei zeldrama van 29 mei 1985, eindelijk begonnen. De ongeveer 30 advocaten van de beklaagden verwachten dat dit rechtsgeding zes tot acht weken zal duren. De verdediging schijnt nu te verwachten dat de meeste voetbalvandalen aan België zullen worden uitgeleverd. Het pessimisme van de advocaten spruit voort uit de indruk die zij hebben opgedaan dat de magistraat, die de knoop moet doorhakken, onrechtstreeks wordt beïnvloed door That chers minister van binnenlandse zaken en jus titie, Douglas Hurd. Het was Hurd die afgelo pen jaar besliste dat een uitleveringsproces moest worden aangespannen en die aan België beloofde, dat de voetbalvandalen zouden wor den uitgeleverd. Geen enkele van de Liverpoolfans voelt er iets voor om ooit gevankelijk terug naar Bel gië te worden gebracht. In de „Magistrates Court" van Highbury Corner zitten deze schu we jonge kerels, die hun eigen advocaten nau welijks schijnen te begrijpen, dicht op elkaar gepakt op een paar banken die in normale omstandigheden bestemd zijn voor het pu bliek. De kleine gerechtszaal lijkt wel een mo dern theater, met vier tv's gericht naar de mensen in de zaal en één tv vlak voor de neus van de rechter. Op deze vijf beeldbuizen wer den de eerste schokkende videobanden ge speeld, die het belangrijkste bewijsmateriaal vormen tegen de beklaagden. Het balkon van de gerechtszaal zat vol journalisten, maar er was slechts een viertal Belgen bij en geen en kele Italiaan, ofschoon de meeste dodelijke slachtoffers op de Heizei Italianen waren. De advocaten goochelen met de vraag of de Bel gische en Italiaanse beschuldigingen wel steekhoudend zijn. Gistermorgen werd onder meer druk geargumenteerd over de vraag of buitenlandse videobanden in Engeland recht matig als bewijsmateriaal kunnen worden ge bruikt. De verdediging hoopte kennelijk, dat de rechter haar onmiddellijk gelijk zou geven en dat hij zou beslissen de beklaagden onge straft naar huis te sturen. Twee officieren van de Belgische rijkswacht zullen in staat van be schuldiging worden gesteld. Dat is gisteren vernomen in kringen van het parket van Brussel. Behalve die twee rijkswachtofficieren is ook de secretaris-generaal van de koninklij ke Belgische voetbalbond. Albert Roosens, in staat van beschuldiging gesteld. Verrassende zege handballers op Noorwegen TEL AVIV Het Nederlandse hand balteam heeft in de tweede wedstijd van het vier-landentoernooi in Tel Aviv Noorwegen verslagen met 27-19. Eerder in het toernooi speelde Nederland gelijk tegen Israël (18-18). Wil Jacobs, die zijn 75e interland speel de, was de uitblinker in het duel met de hoger ingeschatte Noren. Ondanks de gunstige ruststand (11-8 in Nederlands voordeel), was coach Van Linder niet tevreden over het aanvalsspel van zijn ploeg. Oranje liet in de eerste helft te veel kansen liggen. De doelpunten voor Nederland kwamen van Lambert Schuurs 9. Joop Fiege 6. Nico Beekman 4, Jan-Willem Hamers 3, Wil Jacobs 2. Henk Groener 2, Frank Koenders 1 II1CHTENVOORDE jjUrjam Kloppenburg mag ■■ar de wereldkampioen- 243 gappen in New Delhi. ONiarmee lijkt het conflict 4^ jt zij en haar vader Jan u£t de tafeltennisbond 85 jdden uit de wereld. Jan J10 Joppenburg zegt ook blij 470 zijn dat zijn dochter 2Jar India kan, maar hij 54(Bgeert gereserveerd op JJ-jt compromis. „Ik juich ojze oplossing toe, maar M-ïl tussen aanhalingste kens. Meer dan een tus- omoplossing zat er niet in. 9qM belangrijkste is dat m.arjam weer gewoon kan ^Jeltennissen". kli kiem van de slepende af- 307.(re tussen de tafeltennisbond 127.0 damesbondscoach Gerard pikker enerzijds en de Klop- 70pburgs anderzijds lag in 97,jvi Sad, waar de open Joego- 2i4Qvi$che kampioenschappen werden gehouden. Mirjam Kloppenburg ontving kort voor haar partij tegen de Tsje chische Cochova enkele advie zen van herencoach Jan Vlieg. Gerard Bakker voelde zich als damescoach gepasseerd en trakteerde Mirjam Kloppen burg op enkele reprimandes. De 21-jarige speelster raakte daardoor zozeer van de kaart dat ze haar partij tegen Cocho va verloor. Vervolgens verzocht Jan Kloppenburg, die telefonisch door zijn dochter van de gang van zaken op de hoogte was gebracht, Bakker op Schiphol om uitleg over de uitbranders. Dat „verhoor" leidde in ijltem po tot de ene domper na de andere. Bakker besloot Klop penburg uit de WK-selectie te zetten en nam zijn dochter José in de ploeg op. De bond koos even later partij voor Bakker en schrapte de naam van Mirjam Kloppenburg voor de Top Twaalf in Bazel. Door bemiddeling van de sponsor van Avanti, de club van Ge rard Bakker en Bettine Vrie- sekoop, kan Mirjam Kloppen burg op kosten van de geld schieter nu toch naar New Delhi. Potj jes Eerst beklemtoont Jan Klop penburg geen oude koeien uit de sloot te willen halen en niet te willen ingaan op wat er de afgelopen weken is voorgeval len. „Deze zaak is afgesloten. Dan moet je die niet meer op rakelen. Het heeft geen .zin om nu in allerlei potjes te roeren. Want dan gaat het weer stin ken. Wat ik van deze oplossing vind? Mirjam heeft deze oplos sing gewild en niet ik. Ik hoef niet te tafeltennissen. Maar ik houd de vinger aan de pols. Trouwens, dat heb ik altijd ge daan". Kloppenburg is nog altijd ver bolgen over de reden waarom Mirjam uit de WK-selectie werd gehaald. „Om een flutre den is ze er uitgegooid. De bond klapt de tennistafel dicht en nu klappen ze die weer open. Men vraagt haar of ze wil terugkomen. Dat is een aparte toestand. Ik verbaas me nergens meer over. We moe ten nu maar kijken waar het schip strandt. Rancuneus ben ik niet en wij gaan echt niet over lijken". Bijsmaak Dat de ruzie met de conflicten- bond de Kloppenburgs een wrange bijsmaak heeft be zorgd, staat buiten kijf. De grootste tegenvaller die Mir jam Kloppenburg kreeg te verwerken, was volgens Klop penburg niet dat ze uit de WK-selectie werd gezet. Het stak haar veel meer dat ze niet aan de Top Twaalf mocht meedoen. „Mirjam had zich goed voorbereid op dat mach tige toernooi. We hadden ge gokt op een plaats bij de eerste vijf. We hadden bekeken wie Mirjam kon verslaan en wie voor haar te sterk zou zijn. Toen volgde de grote klap. Het WK is nu niet zo interessant De Kloppenburgs zouden heb ben overwogen om Nederland voor gezien te houden en naar het buitenland te gaan. „Keer op keer krijg je hier een koude douche over je heen gestort. Om daar vanaf te zijn. liepen we een tijdje met de gedachte rond om naar het buitenland te gaan. Maar uiteindelijk heb ben we daar van afgezien. Je moet geen overhaaste beslis singen nemen. We willen een gedegen koers varen. Dat wil ik best voor Nederland doen". Mirjam Kloppenburg krijgt in New Delhi ook weer te maken met Gerard Bakker. Over de relatie met hem zegt Jan Kloppenburg niet meer dan: „Wat Bakker allemaal zegt, in teresseert mij niet. Als hij Mir jam maar goed wil begeleiden. Pas kreeg ik nog een telefoon tje van hem. Zegt hij: „Als je me in mijn ziel kon kijken, zou je zien hoe ik elke dag met deze affaire bezig ben geweest. Bakker speelt niet altijd to neel". MARTIN VINK Mirjam Kloppenburg neemt deel aan een wereldkampioenschap, dat volgens haar vader Jan niet meer „zo interessant" is. 15?;j Sponsor voor Profronde van Nederland OM UDEN De Stichting Profronde van Nederland heeft 'tzich voor de komende drie jaar verzekerd van een hoofd- 37.1 sponsor voor de zesdaagse etappekoers, die traditioneel in 24.: augustus wordt gereden. Voorzitter Wim Breukink teken- 30.|de gisteren in Uden het contract met TDK. Met de over- ggj eenkomst is jaarlijks 250.000 gulden gemoeid. Dat is meer 5$ dan een derde van de begroting voor de wielerronde, die 2600 rond de zes ton bedraagt. TDK, shirtsponsor van de Am- OMsterdamse voetbalclub Ajax, leverde vorig jaar al een fi- 15fiS nanc'e^e injectie voor de Ronde van Nederland1. Dat was 55j als sub-sponsor. 020 j Het etappeschema voor de Ronde van Nederland in augustus is: maan dag 17e Bergen op Zoom proloog 3.6 km. dinsdag 18e Bergen op Zoom - Huizen 200 km. woensdag 19e Huizen - Almelo 200 km, donderdag 20e - Gulpen MIJAS De Italiaan Mo- reng Argentin heeft giste ren de eerste etappe van de Ruta del Sol gewon nen. De wereldkampioen was na de rit over 186 ki lometer van Aldra naar Mijas de snelste in een kopgroep van dertien ren ners, die aan de streep een voorsprong van twintig seconden had op het pelo ton. De Westduitser Rolf Gölz uit de ploeg van Jan Raas eindigde, net als een dag eerder in de proloog, op de tweede plaats. Ge rard Veldscholten was met de negende plaats de beste Nederlander. Ook Maarten Ducrot (12e) en Steven Rooks (13e) be hoorden groep. tot de eerste De eerste massasprint van het wielerseizoen leverde gisteren in Lloret de Mar een overwin ning op voor Jef Lieckens. Aan het eind van de tweede rit in de Ronde van de Cata laanse Kust over 158 kilometer versloeg de Belg zijn landge noten Wim Arras, Johan Ca- piot en Eddy Planckaert. Jean-Paul van Poppel was de eerste Nederlander op de vijf de plaats. De Spanjaard Jose- Angel Gomez-Rivero bleef eerste in het officieuze alge meen klassement. De Belgi sche neo-prof Rik Mannaerts kwam te vallen en werd met bloedend hoofd naar het zie kenhuis afgevoerd. Hennie Kuiper bleef met griep in zijn hotel. De Deen Johnny Weltz won in het Zuidfranse Miramas de proloog over 125 km van de week van Besseges. In de sprint versloeg hij vier concur renten, die evenals hij in de eerste kilometers al waren ontsnapt. Het waren de Brit Paul Watson en de Fransen Jean Claude Colloti, Philippe Casado en Eric Guyot. Walliser weer pelste in Irans-Montana ANS MONTANA De itserse overheersing op de [i-pistes van Crans Montana jft onverminderd bestaan, ma Walliser veroverde gis- en op het zesde onderdeel, super-reuzeslalom, de vijfde juden medaille voor de Zwit- rse ploeg. Slechts de Luxem burger Mare Girardelli heeft t nu toe de reeks Zwitserse ~ceessen doorbroken. Van de totaal achttien medailles, ^^^rden naast de vijf gouden, r« 4jk nog vier zilveren en één 6bnzen plak door de Zwitsers gepalmd. Net als in de afda- ,g Jjg van zondag veroverde '8 spdgenote Michela Figini de '4 3lveren medaille. Een comple- '4 24jZwitserse triomf werd voor- Jjmen door het negentienjari- 4j Joegoslavische talent Mate- f4 «Svet. De vreugde over de tweede zege van Maria Walliser In het Zwitserse kamp is groot. DEN HAAG Feyenoord heeft gisteren de vriendschap pelijke wedstrijd tegen de Voorburgse hoofdklasser Wil helmus gewonnen met 4-1. Op het kunstgrasveld van Spar taan '20 kon de Rotterdamse eredivisieploeg pas in de twee de helft afstand nemen. Ongeveer honderd toeschou wers zagen Simon Tahamata, Mario Been. And ré Hoekstra en de oud-RVC'er Zier Teb- benhoff scoren voor Feye noord. Ronald Jansen redde de eer voor Wilhelmus. De resultaten van andere gis teravond gespeelde oefenwed strijden zijn: PEC Zwolle-Wageningen (kunstgras ZMHC) 4-1 (2-0): doelpunten PEC: Alex Booy (2), Foeke Booy, Visscher; Wa- geningen: Jan Oosterhuis. Vroomhoopse Boys (zaterdag vierde klasse)-Heracles 1-2 (0- 1): doelpunten Heracles: Sche pers (2); doelpunt Vroomhoop se Boys: De Jonge. Eindhoven-Tongelre 5-2. Bergh-MVV 0-3. Sanchez Torres wil weg bij Valencia VALENCIA Manuel San chez Torres wil weg bij Va lencia. De Spanjaard, die ruim anderhalf jaar geleden FC Twente verruilde voor de voetbalclub uit de sinaasap- pelstad, is het bankzitten bij de formatie van trainer Al fredo di Stefano meer dan beu. Afgelopen zondag mocht Sanchez Torres welis waar opdraven in het met 3-1 verloren duel met Bilbao, maar veel vertrouwen dat zijn terugkeer in de hoofd macht bij de nummer drie van de Spaanse tweede divi sie van langdurige aard zal zijn heeft hij niet. „Eerlijk gezegd baal ik hier als een stier", aldus de voor malige aanvaller van FC Twente, die in 1985 een lang gekoesterde wens in vervul ling dacht te zien gaan. „Al tijd gedacht dat ik eindelijk weer in mijn vaderland was", schampert hij nu. „Dat is natuurlijk ook wel zo, maar als het zo doorgaat als de laatste tijd, dan wil ik hier gewoon zo snel mogelijk weer weg. Geld alleen maakt ook niet gelukkig". Atletiek De Brit Steve Ovett heeft zich teruggetrok ken van de indoorwedstrijden. die in het weekeinde in Dallas worden gehouden. Hij heeft zaterdag bij de Millrose Games griep opgelopen. HAMBURG Valeri Lobanovski geldt als eerste kandidaat- opvolger voor Ernst Happel bij Hamburger SV. Volgens het dagblad Hamburger Abendblattes zou de 48-jarige bondscoach van de Sovjet-Unie en trainer van Dinamo Kiev al onderhan delingen hebben gevoerd met de „herfstkampioen" uit de Bun- desliga. Het vermoeden dat HSV moeite doet de Oekraïnse trainer, van wie gezegd wordt dat hij de Engelse taal enigszins machtig is, aan te trekken, wordt ondersteund door een initia tief van dr. Wolfgang Klein. De voorzitter van HSV heeft Di namo Kiev bezocht tijdens het trainingskamp van enige weken dat de ploeg afwerkte in de Sportschool Ruit bij Stuttgart. Lo banovski, die pas enkele weken voor het begin van het toer nooi om het wereldkampioenschap in Mexico werd benoemd tot coach van de nationale ploeg, heeft eerder „gelonkt" naar verenigingen buiten de Sovjet-Unie. Schapers uitgeschakeld PHILADELPHIA Michiel Schapers, die zondag in Han nover nog verwikkeld was in een marathongevecht voor het behoud van een plaats in de hoogste afdeling van de Euro pa Cup, is gisteren alweer op de baan verschenen in Phila delphia. In de eerste ronde van het met 465.000 dollar ge doteerde indoortoernooi ver loor hij met 3-6,6-2,7-6 (7-4) van Ben Testerman. CEVEEN De mara- pnrijders beleven in An- tveen het vermoedelijke krhde van de natuurijs-pe- ^veJxie met gemengde ge- 2,4oielens. Het ijs rond het ordhollandse plaatsje, arop enkele centime- s water staat, inspireert :t meer tot grote daden. Het prijzengeld, in totaal 50.000 gulden, is wel een stimulans. Zo veel moge lijk verdienen met zo min mogelijk krachtsinspan ning, is het motto waar mee de meeste lange-af- standrijders de kilometers afleggen. Edward Hagen is één van de uitzonderingen. De vorige week achttien jaar geworden B-rijder sloofde zich in de tweede individuele etappe nog meer uit dan maandag. De ar beid loonde niet. Evenals bij de eerste etappe werd de am bitieuze krachtpatser uit Heemstede vijfde. De eerste plaats was dinsdag voor een ploeggenoot van de de een jaar oudere Bart Veld kamp. Nadat Hagen enkele honderden meters voor de fi nish tempo had gemaakt, haal den Dries van Wijhe, Henri Ruitenberg en B-rijder Veld kamp hem in. De MTS-er uit Den Haag ging een fractie van een seconde eerder over de streep dan de befaamde schaatsers uit de A-categorie. Veldkamp trad eerder dit eizoen uit de anonimiteit door in Polsbroek de eerste mara thon op natuurijs te winnen. Het gelegenheidsviertal met kopman Niesten, na maandag eerste in het klassement, had 's ochtends de ploeg'ntijdrit over twintig kilometer gewon nen. Hij liep daardoor in het algemeen klassement uit op de concurrentie. r t foj n ri 1. Kj wipEN Eindhoven is kandidaat als etappeplaats van de ;renloen" Ronde van de Europese Gemeenschap (EG), voor- n de Ronde van de Toekomst. Directeur Félix Lévitan de Ronde van Frankrijk, tevens verantwoordelijk voor van de EG, heeft de leiding van de profronde van Neder- gevraagd de voorlaatste etappe te organiseren. De Ron- er dl van wor<^t van to* 20 september verreden. De vanrrt 's 'n ^ome> finish m Brussel. De voorlaatste rit be- £st ttt zaterdag de 19e in Aken. Aanvankelijk was Den Haag in markt. Maar volgens bestuurslid De Vries van de prof- nde is Eindhoven de meest serieuze gegadigde als aan- fmst- en vertrekplaats Sportwereld Schaatsen De KNSB vaar digt zes deelnemers af naar de internationale wedstrijden, die dit weekeinde in Baselga di Pine (Italië) worden gehouden. Deze zijn Carla Zijlstra, Zwaantje de Boer en Esmeral da Ossendrijver, Hans van Eg- mond, Bart Veldkamp en Pe ter de Vries. Zeilen Schipper Dennis Conner van het Amerikaanse ïacht „Stars and Stripes" is te lefonisch met de dodd be dreigd. Een anonieme opbeller zei hem dat de America's Cup in Australië diende te blijven. Voetbal De voormalige Braziliaanse international Car los José Castillo heeft zelf moord gepleegd. De 59-jarige oud-doelman sprong van ae zesde verdieping van de flat, waarin hij woonde. Olympische Spelen Jean- Claude Killy heeft zijn aftre den als voorzitter van het or ganisatiecomité van de Win terspelen van Albertville (1992) in heroverweging geno men. De Fransman deed dat op aandringen van voorzitter Juan Antonio Samaranch van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) Boksen De boksers van de Soviet-Unie hebben succes ge boekt in de openingsronde van het amateurtoernooi te Dja karta. Drie Russen plaatsten zich direct voor de halve fina les: Samoejel (bantamgewicht), Albert (papiergewicht) en Er- sain (zwaarweltergewicht). Motor en autosport De voormalige Amerikaanse as tronaut Scott Carpenter is aan getrokken als promotor van de eerste motor- en autorally door het Amazone-gebied. De race over tienduizend kilome ter van Caracas naar Buenos Aires zou in november moeten worden gehouden. PAARDESPORT KocrMn van Hilversum EERSTE KOERS. 2000 m.: 1. Adam Buitenzorg (J. van Dooyenweerd) 2.45.6 - 1.22.8. 2. Bariolalne. 3. Anouk Buitenzorg. TOTO: winnend f. 3.40. plaats f. 1,70 f. 1.50 f. 22,10, kopppel t. 10.00. trio t. 315,90. TWEEDE KOERS. 2000 m 1. Zebrlna D (J. Duin) 2.41.1 - 1.20.6. 2. Attlca. 3. Zaskiazora. Niet gestart: Zorro H. TOTO: winnend f. 3.70. plaats f. 1.40 f. 1.20 f. 1.80. koppel 4,00, trio f 53.00. DERDE KOERS. 2440 m.: 1 Zampa Power (J. Oorthuljsen) 3.22.4 - 1.23.0. 2. Arville. 3. Amy Victory. TOTO: win.- nend f. 2.20. plaats f. 1,70 f. 2,40 f 1.60. koppel f. 29.00. trio f. 143.90. VIERDE KOERS. 1609 m.: 1. Ziri Se nator (H. Schoonhoven) 2.09,0 - 1.20,2, 2. Yasja Postille. 3. Zucy van Echten. Niet gestart: Yonina Star. Winnend f. 1,60, plaats f. 1.20 f. 1.40 f. 1.60, koppel f. 8.00. trio f. 176,00 VIJFDE KOERS. 1609 m.: 1. Zora At tack (J. Oorthuljsen) 2.06,5 1.18,6. 2. Award Frisia. 3. Yarwell Mac TOTO: winnend f. 18.30, plaats f. 2.40 f. 3.50 f. 2.50. koppel f. 13.90. trio f. 289,60. ZESDE KOERS. 2000 m.: 1. Wilgen du Bols (E. van Beek) 2.37,5 - 1.18.8. 2. Zonnestraaltje. 3. Yvere Westtrlsia. TOTO: winnend f. 2.00. plaats f. 1.40 f. 1.40 I. 2,00. koppel f. 3,20, trio I. 61.40. ZEVENDE KOERS. 2000 m.: 1. Aeres Duke (A. Mollema) 2.39.3 - 1,19.7. 2. Zanta Carina. 3. Yria P. TOTO: win nend I. 2.40. plaats f. 2.00 f. 2.20. f. 3.20. koppel t. 8.80. trio f. 169,60 ACHTSTE KOERS. 1609 m.: 1. Zeno- bia S (A. Suykerbuyk) 2.08.0 - 1.19.6. 2. Zie die Detville, 3. Wagram d'Alme- re. Niet gestart: Wanda N. TOTO winnend f. 3.80, plaats f. 1,30 f. 2,00 f. 1.70, koppel f. 23.00. trio f. 164.30 NEGENDE KOERS. 2000 m.: 1 (dea dhead) Upsalin H (H. Streng)/Vor- den's Dillon (G. Gommans) 2.37,9 - I.19.0, 3. Wanda. TOTO: winnend I. II,50/ 4,10, plaats 3,80 f. 1.90. I. 3,70, koppel 36,50. trio f. 387.00/194.00. TIENDE KOERS, 2440 m.: 1. Ymlr J (C. Hettellng) 3.16.2 - 1.20,4. 2. Yte Volo. 3. Ygrande. TOTO: winnend f 24.20. plaats f. 1.90 f. 1.30 f. 1.90. koppel f. 18.80. trio f. 431.00. Omzet totallsator: t. 196.395.00. SCHAATSEN Driedaags* van Ankavaan (tweed* Ploegentijdrit: 1. Nlesten-Pronk- Boop-Jan Hopman 20 kilometer In 34.21.93 seconden. 2. Van Kempen- Van den Boogert-Van der Hoorn- sportuitslagen Koolman 34.33.55, 3. Klelne-Busser. Van der Molen-Veneman 35.21.88, 4. Ruitenberg-Klem-Veen-Kasper 35.22.34. 5. Koenders-Van der Pauw- Edward Hagen-Veldkamp 35.26.12, 6. Jakobs-Schalij-Giling-Henk van Ben- them 35.51.35, 7 ploeg- Wessels 35.55.25. 8. Van Wijhe 36.11.23. 9. Talen 36.13.77, 10. Kiers 36.17.53. 11. Rietveld 36.32.00. 12. Ton 37.19,91. 13. Veenbaas 37.43.55. 14. Verduin 39.08,11. 15. Van Wordragen 39.14,66. 16. Nooteboom 39.21,52. 17. Ben Hagen 39.52,54. Tweede individuele atappe (80 km): 1. Veldkamp (Den Haag) 1.49.54 (met tljdvergoeding 1.49.39). 2. Van Wijhe (Oosterwolde) z.t. (met tijdverg. 1 49.44), 3. Ruitenberg (Oldebroek) z.t. (met tijdverg. 1.49.49). 4. Boon (Hem) z.t.. 5. Hagen (Heemstede) z.t., 6. Veen (Scheemda) op 8 seconden. 7 Pronk (Oosl-Graftdijk). 8. Giling (Warmenhuizen), 9. Van Kempen (De Hoel). 10. Kasper (Driel), 11 Hoekstra (Heerenveen). 12. Van der Molen (Ma- rum). 13. Veneman (Hooaezand). 14. Bouma (Dronten). 15. Buseer (Utrecht) z.t. Algemeen klassement: 1. Niesten 4.25.22. 2. Van Kempen op 20 secon den. 3. Van Wijhe op 0.45. 4. Hagen op 0.47. 5. Pronk op 0.51, 6. Hopman op 0.56. 7. Ruitenberg op 1.15. 8. Boon op 1.23, 9. Van der Molen op 1.44. 10. Kooiman op 1.50, 11. Gert Jakobs (Helmond) op 2.01. 12. Piet Kleine Kerkenveld) op 2.37. 13. Veen op 2.45, 14. Veneman op 2.56 en 15. Schalij (Weesp) op 3.09 Losser (1 uur en 10 ronden): 1. Hol land (Ambt Delden). 2 Pleyhuis (Ol- denzaal), 3. Jan Abblnk (Vriezen- veen). 4. Voorhuls (Almelo). 5. Henk Abbink (Vrlezenveen). Wezep (1 uur en 10 ronden): 1. Scherjon (Wezep). 2. Chrlstofters (Lel den). 3. Kromkamp (Oldeholtepade), 4. Jansen (Leiden),5. Vunderink (Raalte). Gronings kortebaankamploenschap in Scheemda Dames: 1. Anita Loorbach (Sappe- meer). 2. Ingrid Frans (Oude-Pekela), 3. Beate Kuipers (Scheemda). 4. Je- annet Udema (Kropswolde). Heren: 1. Bruins (Vlagtwedde). Jan-Fokko Nlj- dam (Haren). 3. Schouwstra (Wagen borgen), 4 Bor (Zevenhuizen). EK kunstrijden in Sarajevo Stand heren na verplicht* figuren: 1 Fadejev (Sov) 0.6 punten. 2. Kotln (Sov) 1.2: 3 Petrenko (Sov) 1.8; 4. Zandnzr (WDI) 2.4. 5 Fillpowski (Pol) 3.O. Stand paarijden na kort* KOr 1. Va- lova/Vasiljev (Sov) 0.4 pnt; 2. Sele- zneva/Makarov (Sov) 0.8 pnt; 3. Gor- dejeva/Grinkov (Sov) 1.0 pnt; 4. Ka- nitz/Schröter (ODI) 1.6 pnt; 5 Knapo- va/Novotny (Tsj) 2.0 pnt; 6. Peake- /Naylor (Eng) 2.4 pnt. SKIËN WK in Crans-Montan* (Zwl) Super-reuzeslalom dame*: 1. Walli ser (Zwi) 1 minuut 19.17 seconden. 2. Figini (Zwi) 1.20.18. 3. Svet (JSl) 1.20.23. 4. Schneider (Zwi) 1.20.25. 5. Eder (Oos) 1.20.65. 6. Armstrong (VSt) 1.21.07. 7. Wolf (Oos) 1.21.39. 8. Gerg (WDI) 1.21,40. 9. Ortll (Zwi) 1.21.72. 10. Fernandez Ochoa (Spa) 1.21.73. VOETBAL Engeland FA Cup (vierde ronde): Swansea- Hull 0-1 (Hull komt uit tegen Wlgan), Swindon-Leeds 1-2 (Leeds komt uit tegen Luton of Queens Park Ran- Xers). Replay vierde ronde: Barnsley- Idershot 3-0 (Barnsley In de volgen de ronde tegen Arsenal). Eerst* divi sie: Southampton-Coventry 2-0. Schotland FA Cup derde ronde: Falklrk-Ciyde- bank 0-0, Motherwell-Parlick 3-1. WIELRENNEN Eerst* etappe Ruta del Sol (Aidre- Mijaa): 1. Argentin (Ita) de 186 kilo meter In 5.12.31. 2. Gölz (WDI) z.(.. 3. Piccolo (Ita) op één seconde. 4 Kup- pel (Zwi). 5. Bauer (Can). 6. Blanco Villar (Spa), 7. Gorrospe (Spa), 8. Hil- ze (WDI), 9. Veldscholten (Ned). 10 Omboden (Zwi). I 12. Ducrot (Ned), 13. Rooks (Ned) al- j ten in dezelfde tijd als Piccolo. 14 Stevenhaagen (Ned) op 0.20. 18. Theunisse (Ned) z.t.. 24. Suykerbuyk (Ned) op 0.45, 42. Solleveld (Ned) op 1.43, 47. Van Passel (Ned) op 2.00. 49 Arntz (Ned) op 2.14, 67. Beuker 3.29, Van Orsouw (Ned) z.t., 88. Vlas saks (Ned) op 6.59. Ronde van de Catalaans* Kust (tweede etappe): 1. Lieckens (Bel) 158 km In 3.50.05 (gem. 41,202 km/u), 2. Arras (Bel). 3. Capiot (Bel). 4. Planckaert (Bel). 5. Van Poppel (Ned), 6. Verleyen (Bel). 7. Lamelre (Bel). 8. Vanderaerden (Bel). 9. Van de Vijver (Bel). 10. Smit (Ned), 11 Van der Poel (Ned). 15. Manders (Ned) z.1. Week van Besseges (proloog): 1 Weltz (Den) 125 kilometer in 2.55.33 seconden. 2. Colloti (Fra). 3. Watson (Eng), 4. Casodo (Fra). 5. Guyot (Fra) z.t.. 6. Sanders (Fra) op 2 minuten en 20 seconden. 7 Phllipp (Fra) op 8.00 .8 Peeters (Bel). 9. Le Bigaut (Fra), 10. Jtagot (Fra) z.t.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7