Drie miljoen voor gemaal en persleiding in Aarlanderveen BIJZONDERHEDEN EG JOUR NAAL Boek over gereformeerde kerk produkt 'f van echt p monnikenwerk N n 3 >dagpuzzel Mogelijk kunstgrasveld voor Meerburg René Bouwmeester winnaar priksleeën K LEIDEN OMGEVING fietdacSouMMit WOENSDAG 4 FEBRUARI 1987 PAGINA 18 ÜI Slavink met koolraap a la crème en aardappelen - kwark-appelvla Als u met zijn tweeën bent dan heeft u het volgende no dig: 2 slavinken, 20 g marga rine, stukje ui, kerrie, mes puntje bloem; 500 g koolraap -t-200 g extra voor overmorgen voor een gemengde groenteschotel), ui, 10 g margarine, 1 dl wa ter, 1 bouillonblokje, suiker, ketoembar, 1 theelepel mai- zena, 2 lepels melk, 2 lepels room; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 225 g kwark, sap van 1 si naasappel, 1 appel (Golden Delicious), basterdsuiker, 1 lepel Jam. Laat de margarine lichtbruin worden in de braadpan, leg er de slavinken in en schroei ze rondom dicht. Bak het vlees op een getemperd vuur en met het deksel schuin op de pan in twintig minuten rondom bruin en gaar. Leg de laatste vijf mi nuten stukjes ui met kerrie naast de slavinken. Houd het vlees warm op een bord op de pan met kokende aardappelen. Bak de bloem al roerende een paar minuten mee met de ui en kerrie, voeg vervolgens weinig water toe en laat de jus nog een paar minuten trek ken. Snijd de koolraap in plakken van een centimeter dik, schil deze en spoel ze schoon. Ver deel de groente in reepjes of blokjes. Snipper de ui fijn en fruit hem in de margarine goudgeel. Doe er water, bouil lonblokje, koolraap, weinig suiker en ketoembar bij. Kook de groente in twintig minuten gaar, schep haar met een schuimspaan in een warme schaal en bind het weinige kooknat met de met melk aan gemengde maizena. Voeg de (koffie)room toe en schenk het sausje (het moet iets dunner dan vla zijn; verdun het zo no dig met melk) over de groente. Strooi er peper over. Meng blokjes of grofgeraspte appel met sinaasappelsap en kwark en maak het mengsel op smaak af met basterdsui ker. Garneer de vla met jam. JEANNE dienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 6 febru ari waargenomen door Apotheek Kok en Apotheek Kooi in Leiden en door Apotheek Voorschoten. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuls. En degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgera- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstjge patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00. babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15 00 en 18.30-19.30. Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis; Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. i FIGUURPUZZEL Horizontaal: 1 Europeaan: 6 Europese hoofdstad; 7 patroon van Ierland; 8 jaargetijde. Verticaal: 2 kansspel; 3 schrijver van korte verhandelingen 4 opeens, plotseling; 5 niet-kleurling. OPLOSSING e>juB|q g Udnj -qe p :is|Aesse e :e»einoj z uevoiueA eiuei g lipuj -Bd L :iassnjg 9 Ixeuo l :|*biuoz!Joh Winkeliers Nieuwveen bevreesd voor markt NIEUWVEEN De plaatselijke winkeliers vereniging is fel tegen een eventuele week markt, zo liet een vertegenwoordiger van de winkeliers gisteravond in de raadscommissie bestuurlijke zaken weten. Ten eerste zou er geen behoefte aan zijn omdat omliggende plaatsen al een weekmarkt hebben en tevens zou er sprake zijn van oneerlijke concurren tie. De laatste jaren heeft Nieuwveen zijn win kelvloeroppervlak verdubbeld en de midden stand vreest dat deze kostbare investeringen door een mogelijke weekmarkt worden be dreigd en winkels moeten sluiten. Burge- meestere M.J.J.M. Boelen meende dat dit niet zo'n vaart zou lopen en verklaarde twee re denen te hebben voor het instellen van een markt. Allereerst tracht hij het economisch draagvlak en de koopkracht van het winke lend publiek te handhaven. Voorts wil hij de voortdurende stijgende vraag naar stand plaatsen en ventvergunningen reguleren. Gemeentebelangen en CDA vinden dat de winkeliers van Nieuwveen deze concurrentie moeten aandurven. Het CDA plaatst hierbij' de opmerking dat de Nieuwveense winkeliers de kans moeten krijgen om in het „marktge- beuren" mee te draaien. GB suggereert, mits de winkels tijdens de markturen geopend zijn, dat de middenstanders een graantje kun nen meepikken. De doorgang van het plan hangt grotendeels af van het advies van het bedrijfschap voor detailhandel, dat een zorg vuldig onderzoek zal verrichten naar de noodzaak van een weekmarkt. Verenigingen nog steeds dakloos LEIDERDORP De bridgevereniging en de schaakvereniging die het Dorpshuis aan de Hoofdstraat moeten verlaten hebben nog steeds geen onderdak elders in Leiderdorp kunnen vinden. Dat bleek tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de raadscommissie sport en welzijn. De gemeente ziet een voorzetting van de exploitatie van het Dorpshuis niet zitten wegens de hoge opknapkosten. De verenigingen die van het Dorpshuis gebruik maken werd een verplaatsing naar het toekomstige sportcomplex, De Does aan de Hoogmadeseweg waarin on dermeer een zalenaccommodatie was gepland, in het vooruitzicht ge steld. Door het afwijzen van de vernieuwingsplannen voor het zwem bad is dit op losse schroeven komen te staan. De commissie maakte zich zorgen over de huisvesting van de verenigingen die binnenkort op straat komen te staan. Op vragen van commissieleden deelde mevrouw Huigen mee. goede hoop te hebben dat er voor de schaakvereniging en de bridgervereniging een oplossing wordt gevonden. De schaakvereni ging voert op dit moment gesprekken met de muziekvereniging Ta- marco. Volgens mevrouw Huigen bestaat er kans dat de bridgevereni ging in de Christelijke Mavo ondergebracht kan worden. De gemeente heeft intussen met balletlerares Margriet de Jong een principe-over eenkomst bereikt over verkoop van een deel van het Dorpshuis. AARLANDERVEEN Het hoogheemraadschap van Rijnland wil op korte termijn beginnen met de bouw van een nieuw ge maal in Aarlanderveen en de aanleg van een perslei ding voor afvalwater naar Nieuwkoop. In totaal is er een bedrag van drie mil joen gulden mee gemoeid. Een voorstel hiervoor komt volgende week woensdag aan de orde tij dens een vergadering van het hoogheemraadschap. In Aarlanderveen wordt het afvalwater uit de riolering vrijwel ongezuiverd geloosd in oppervlaktewater van de Drooggemaakte Polder ten westen van de woonbebou wing van Aarlanderveen. De kwaliteit van het polderwater is hierdoor erg slecht. Regel matig komen er bij het hoog heemraadschap klachten bin nen. Rijnland wil nu de be staande bezinkput aan de Kerkvaartseweg ombouwen tot een gemaal waardoor het afvalwater via een vijf kilo meter lange leiding naar Nieuwkoop kan worden ge transporteerd. Vandaar bestaat er al een leiding naar de wa terzuiveringsinstallatie van Nieuwveen. Deze installatie bezat de capaciteit om het af valwater uit de dorpen Nieuw veen, Nieuwkoop, Noorden en Zevenhoven te zuiveren. Door de uitbreiding van het riole- ringsnet in deze dorpen en de aansluiting van de buurtschap pen Papenveer, Wilnis, Mij drecht en Leimuiden op de Nieuwveense installatie, kan deze het nu niet meer bijbe nen. De aansluiting van Aar landerveen zal voor nog ver dere overbelasting zorgen. Daarbij houdt het hoogheem raadschap rekening met de bouw van vierhonderd wonin gen in het plan Buytewech in Nieuwkoop. Het hoogheem raadschap beraadt zich nog over een eventuele uitbreiding van de Nieuwveense installa tie. Op het programma van het hoogheemraadschap van Rijn land staan verder nog enkele gemalen en persleidingen in Hazerswoude en Koudekerk. Een en ander moet gebeuren in het kader van de douw en uitbreiding van afvalwaterzui- veri ngsinstallaties. Eind vorig jaar heeft het hoog heemraadschap hoge prioriteit toegekend aan deze kleinere werken, waarmee enkele be langrijke knelpunten in de polderwateren kunnen wor den opgeheven. Met Hazers woude is al overeenstemming over de verdeling van de kos ten bereikt; met Koudekerk is nog niet definitief iets afge sproken. Waarschijnlijk zal daardoor dit jaar niet met de bouw begonnen kunnen wor den. Asfaltering Achthovenerweg LEIDERDORP De Achtho- venerweg wordt geasfalteerd tussen de afslag richting Mau- ritssingel (de vroegere Ruige- kade) en de brug bij Achtho venerweg 28. De werkzaamhe den beginnen deze of volgende week, afhankelijk van het weer. Het totale karwei vergt enkele maanden. De huidige klinkerbestrating van de Achthovenerweg is versleten. Hier en daar liggen klinkers zelfs los. De weg wordt na asfaltering minder gevoelig voor trillingen en ook verzakkingen behoren dan na genoeg tot het verleden, mede door de aanleg van een dam- wand langs de sloot. Aange zien er kabels en leidingen worden verlegd zullen perce len die aan de weg liggen en kele dagen niet bereikbaar zijn met de auto. Tijdens het voor bereidende werk maakt het (niet doorgaande) verkeer ge bruik van één rijstrook. Ver keersregeling vindt dan plaats met stoplichten. Tijdens het asfalteren is de weg korte tijd afgesloten voor al het verkeer. Doorgaand verkeer van en naar Koudekerk wordt omge leid via de Hoge Rijndijk. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Cabaret De cabaretier Paul de Leeuw brengt donderdagavond in De Kuip in Noord wijk zijn soloprogramma „Stel moeder niet teleur". De voorstelling begint om half negen, een toegangskaartje kost twaalf gulden vijftig. Houders van een CJP en SKAN-begunsti- gers moeten een tientje beta- Ruilbeurs De Stichting Modelspoor Ruilbeurs houdt zaterdag een ruilbeurs in de grote Tres longzaal in Hillegom. De beurs duurt van 10.00 tot 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 3 gulden 50 voor volwassenen en 1 gulden 75 voor kinderen en 65+ers. Voor nadere informatie: 058- 137430. Nood Ouderen die bij aanhoudende vorst in de problemen komen kunnen een beroep doen op de gemeente, de ÜvV, de In terkerkelijke en Hervormde Vrouwendienst en de Centra le Diakonie. De ouderen .moeten dan de navolgende nummers bellen: van maan dag tot en met vrijdag over dag 890180, 985072, 894761, 899261 (toestel 216), 's avonds en in de weekends kan wor den gebeld naar 894761, 890494 en 01712-8668. Helloise De hard roek-formatie Hel loise treedt zaterdagavond op in het Kasteel aan de Con- certweg in Alphen aan den Rijn. Aanvang negen uur, Expositie entree zeven gulden vijftig voor leden, tien gulden voor niet-leden. gulden vijttig, leden van K&O moeten zeven gulden vijftig betalen en CJP'ers en 65-plusSers zes gulden vijftig. speeld worden werken van onder anderen Gabrieli, Su- sa to, Bach en Zipp. De toe gang bedraagt vijf gulden. Houders van een abonne ment en kinderen tot 14 jaar gratis. Vitesse De Nederlandse groep Vites se treedt zaterdagavond op in De Sater aan de Koningin Julianalaan 44 in Leidschen-, dam. Vitesse, die onlangs de lp „Keepin' me alive" uit bracht, speelt swingende rockmuziek. Het concert be gint om tien uur, een toe gangskaartje kost tien gul den. In de voorverkoop acht gulden. Klein Foutje De uit drie mensen bestaande cabaretgroep Klein Foutje treedt zaterdagavond op in Tripodia in Katwijk. De groep maakte onder meer fu rore op het Leids Cabaretfes tival. De voorstelling begint om kwart over acht. Toe gangskaarten kosten acht De Noordwijkse kunstenares sen Williè de Groot en Hilda van Rossem exposeren van 7 tot en met 15 februari in Ga lerie De Linde aan de Voor straat 107 in Noordwijk. Willie de Groot toont, naast stillevens en landschappen in binnen- en buitenland, aqua rellen van Noordwijk en om geving. Hilda van Rossem- Bouma exposeert aquarellen en olieverfschilderijen. De tentoonstelling in Galerie de Linde is dagelijks te bezichti gen van twee uur tot half zes en op zaterdag van elf tot vijl uur. Concert Het koper-ensemble Ad Hoe verleent zondagochtend me dewerking aan het vijfde koffieconcert van de stich ting Vrienden van het Adema-orgel Lisse. Het be gint om 12.00 uur in de Ka pelzaal aan de Heereweg, te genover de Agatha-kerk. Ge- Expositie In het Oude Raadhuis en in Galerie De Pomp in War mond zijn van 7 februari tot en met 5 maart aquarellen en gewassen tekeningen te zien van Arnold Tripplaar. Elke zondag om 16.00 uur wordt deze expositie aangevuld met een dia-presentatie. De gale rie en het raadhuis zijn geo pend op woensdag, donder dag en zondag van 14.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Beide ge bouwen bevinden zich aan de Dorpsstraat. IJsclub De IJsclub Zoeterwoude houdt vanavond in het club huis van SJZ de algemene vergadering. Penningmeester Toos Janmaat is aftredend en haar plaats zal worden inge nomen door Maija van der Geest. De vergadering begint om acht uur. ZOETERWOUDE Politiek Zoeterwoude wenst nog geen standpunt in te nemen over de trainingsaccommodatie van voetbalvereniging Meerburg. Het voorstel van het college om voor een bedrag van 215.000 gulden het derde speelveld te renoveren en te bestemmen als speel- en trai ningsveld vond (nog) geen ge nade in de ogen van de raads commissie welzijn die hierover gisteravond vergaderde. Er zal onderzoek gedaan moeten worden naar de financiële ge volgen van een kunstgrasveld zo luidde het oordeel van de commissie. Aanleiding hiertoe vormen de hoge kosten die met de reno vatie zijn gemoeid zonder dat er zekerheid bestaat dat alle problemen die feitelijk al vele jaren bestaan dan echt tot het verleden,behoren. Aan leg van een kunstgrasveld zal wel duurder zijn, maar de be spelingsintensiteit is aanzien lijk hoger, terwiil de onder houdskosten nihil zijn. Daar om wil de commissie cijfers op tafel hebben zodat een totaal beeld ontstaat en er een afge wogen keuze gemaakt kan worden. Zowel VVD als Pro gressief Zoeterwoude hadden nun bedenkingen tegen de re- novatiekosten. De progressieve voorman Wil Ooijendijk had zelfs becijferd dat bij renovatie een bedrag van meer dan 500 gulden per voetballer per jaar als (verkap te) subsidie zou worden uitbe taald aan Meerburg. De heer Ooijendijk lichtte zijn zienswij ze desgevraagd toe: „Het Meerburg-complex kost jaar lijks aan onderhoud 135.000 gulden en men betaalt circa 10.000 gulden aan huur, terwijl er zo'n 300 actieve voetballers zijn. Tel daarbij dan nog eens de jaarlijkse kosten als de re novatie van het derde veld doorgang zou vinden en dan zit je al ruim boven de 500 gul den per lid per jaar. Ik vind voetbal prima, maar de ge meente is dan wel een flinke sponsor". De raadscommissie welzijn staat positief tegenover een eenmalige bijdrage aan de Zoeterwoudse Mandoline Ver eniging voor volledige vervan ging van het instrumentarium. De gemeente is evenwel niet bereid het gevraagde bedrag van 18.750 gulden te voldoen, want ook de vereniging zelf zal een fikse bijdrage moeten leveren. Hoewel middelen daartoe op dit moment ontbre ken zullen de mandoline-mu zikanten een bedrag van zo'n 6.250 gulden op tafel moeten leggen. De totale kosten voor vervan ging van de instrumenten zijn becijferd op 25.000 gulden. Het Anjerfonds heeft inmiddels al toegezegd 25 procent daarvan te bekostigen. Het verzoek van de mandolinevereniging aan het.gemeentebestuur de reste rende kosten voor haar reke ning te nemen, gaat duidelijk te ver in de ogen van het col lege en die mening werd gis teravond gedeeld door de com missie welzijn. Ook de vereni ging zal zelf een flinke duit in het zakje moeten doen, pas dan is de gemeente bereid maximaal 50 procent van de totale kosten ter vervanging van de instrumenten te beta len. De mandolinevereniging telt 24 leden en is daarmee een middelgroot orkest, één van de 60 orkesten die ons land nog telt. Als vervanging van het instrumentarium niet op korte termijn kan geschieden, moet voor het voortbestaan van de vereniging worden gevreesd. Daarom is het bestuur vastbe sloten die toekomst veilig te stellen. OUD ADE Monique van der Poel uit Oud Ade is giste ren eerste geworden bij de in Oud Ade gehouden districts wedstrijden priksleeën. Bij de heren werd Ren Bouwmeester winnaar. Dankzij een goede verlichting was de wedstrijd- baan ondanks de mist goed te overzien door de vele toe schouwers. In totaal waren er 23 priksleeënde dames en 51 mannelijke deelnemers. Uitslag: dames: 1 Monique van der Poel (Oud Ade), 2 Annet van Seggelen (Oud Ade), 3 Mlentje de Jonge (De Kaag), 4 Marietje de Jonge (De Kaag), 5 Leny Koetsier (Oud Ade). He ren: 1 René Bouwmeester (Nieuwe Wetering), 2 Pieter Straathof (Nieuwe Wetering), 3 Edwin Hoogeboom (Nieuwe Wetering), 4 Ruud van der Geest (Oud Ade), 5 Jan van der Ing (Oud Ade). De Kaag - De voor gisteravond geplande afvalwedstrijden konden niet doorgaan vanwege de mist. Renee Vergeer uit Warmond heeft gisteravond de afval- schaatswedstrijd van de IJs club Voorschoten gewonnen. Daarmee kwam hij tevens in bezit van de voor het eerst uit geloofde Omroep Rijnland/Fo- rescate bokaal. Bij de dames afval wedstrijden won Jolanda Vergeer de Intercupbokaal. Tweede bij de heren in de gro te finale werd Ruud Borst en derde Kees Borst. In de kleine finale eindigde Koos Zwaan als eerste, tweede werd Eran Ehrlich en derde Jeroen Jong. Aangezien er slechts zes dames inschreven voor de afvalrace werd maar een finale gereden. Tweede dame werd Monique Vergeer en derde Lucielle Koppers. Aan het begin van deze ietwat mistige en vochtige schaatsa- vond waren er ook prikslee- wedstrijden voor jeugd onder de 16 jaar en voor ouderen. Bij de jongens won Martijn Gou- driaan. Tweede werd Robert Hemmes en derde Edwin van der Velde. Snelste meisje op de prikslee was Etienne Zayder- duin, gevolgd door Patricia Dankaarts en daarna Wendy Vogelaar. Bij de herenpriks- leewedstrijden werd Bart Ro bertson eerste. Tweede Jos Hoogeveen en derde Mark van der Peet. Nel Hoogeveen fi nishte als eerste dame. Na haar Liesbeth Gerrits en derde werd Diet Robbertson. Door de dooi gaan de aange kondigde programma's voor vandaag, woensdag, niet door. Alle evenementen van IJsclub Voorschoten schuiven op. Als het weer gaat vriezen zijn er dus eerst de ringsteekwedstrij den en dan de marathon pres tatietocht. n 1 ze de Noc De vijf samenstellers van het boek, de echtparen Langhout j en Van der Heden en mevrouw T.B. Jansen. Op de achter grond het onderwerp van hun intensieve studie. M wat vini De titel van het herdenkingsboek over de Gereformeerde Kerk van Oude en Nieuwe Wetering, die honderd jaar gele den werd gesticht, moet tot komende zaterdag zaterdag een verrassing blijven. Tijdens een kerkdienst en een reünie in de Sporthal na afloop zal het fraaie boek worden geïntrodu ceerd en kunnen de aanwezigen kennis maken met zijn De samenstellers van het boek, mevrouw T.B. Jansen en de echtparen Langhout en Van der Heden hebben er bijna twee jaar lang intensief aan gewerkt. Ze schreven het boek niet alleen, maar moesten eerst een overzichtelijk geheel maken van de hun ter beschikking staande uitgebreide ar chieven. Dat zou grotendeels het werk worden van de heer S. van der heden. In het voorjaar van 1985 begonnen de nijvere amateur-histo rici met het maken van ellenlange uittreksels uit de vele no tulenboeken van de kerk en van honderd jaar commissie van beheer. Het financiële deel daarvan werd door de heer C. Langhout uitgezocht omdat hij uit hoofde van zijn beroep en kerkelijke functies het best in deze materie thuis is. Zijn echtgenote, M. Langhout-Niesing verzorgde decimeters dikke stapels uittreksels uit de notulenboeken van de diver se kerkelijke verenigingen en de zendingscommissie. Van een van de verenigingen nam zij maar liefst 110 jaar hand geschreven notulen door en voorts dozen vol ander archief materiaal zoals Kerkbodes en andere kerkelijke krantjes. Het resultaat van deze werkzaamheden bestaat behalve uit stapels handgeschreven uittreksels ook uit talloze fotoko pieën. Maanden lang had zij er een minstens veertien-urige dagtaak aan. Hierna volgde het sorteerwerk: aan de hand van een inge nieus systeem van geheimschrift-tekens werd de moeizaam vergaarde informatie vervolgens overzichtelijk ingedeeld. Nu kon mevrouw Langhout beginnen met schrijven. Onder tussen bezocht zij nog alle oud-predikanten of hun nazaten voor aanvullende informatie en liet hen de zaak na afloop doorlezen en eventueel corrigeren. Noch mevrouw Lang hout noch de andere vier auteurs van het boek, hadden dit soort werk ooit eerder gedaan. Mevrouw Langhout: „Je weet echt niet waaraan je begint, telkens komt er informatie bij". Uiteindelijk is de tekst door de dames T.F. van der Heden- Verhoeven en Th. B. Jansen uitgetypt en gecorrigeerd. Me- vrouw M. Langhout-Niesing verzorgde zelf de lay-out, waardoor de drukker alleen nog maar hoefde te drukken en in te binden. L Het boek is verschenen in een oplage van vijfhonderd stuks, waarvan er thans 380 zijn gereserveerd. Een herdruk achten de samenstellers absoluut uitgesloten, vanwege de hoge kos- ten die daaraan verbonden zouden zijn. Wel bewaart de 1, drukker de loden platen, waarmee de tekst is gedrukt, nog 1 een paar weken. Mocht het aantal bestellingen de vijfhon derd boeken overtreffen, dan kan hij het gewenste aantal nu er nog bij maken. Zodra de loden platen evenwel zijn omgesmolten, dan is die mogelijkheid uitgesloten. De prijs van het boek kon, dank zij subsidies van het Anjer fonds, de gemeente Alkemade en van enige andere schen- Tankers niet gevaarlijk voor Woubrugge WOUBRUGGE De ruim 600 tankschepen die jaarlijks do< de Wetering in Woubrugge varen, leveren weinig gevaar op. E schrijft de provincie Zuid-Holland op vragen die door Woubruj} zo ge over dit onderwerp zijn gesteld. Volgens de provincie vervoe ren de schepen voornamelijk kerozine. Het ontploffingsgevaJ van deze vloeistof is aanmerkelijk kleiner dan van benzine. Het antwoord van de provincie kwam gisteren aan de orde in vergadering van de raadscommissie algemeen bestuurlijke zi ken. De bevolking maakt zich daar nog al ongerust over, waii»4J de Wetering stroomt door de dorpskern. Woubrugge is reed lang voorstander van de aanleg van een kerozineleiding, zodalDï de tankschepen niet meer door de Wetering hoeven. Voor (fr u aanleg van een kerozineleiding is men afhankelijk van dten NATO. Het ziet er zeker niet naar uit, dat een dergelijke leidingen er voor de jaren negentig komt. De provincie heeft overigefllaa berekend, dat de kans op een ernstig ongeval met een tankeche een op de vijfmiljard is. Reden, waarom Woubrugge niet zo'paa haast maakt met een rampenaanvalsplan. phu

Leidse Courant | 1987 | | pagina 18