fVestdijks beproeving bedreigend op NOS-tv -eADIQ/TELEVISIE £etdóc6ouoont WOENSDAG 4 FEBRUARI 1987 PAGINA 15 Hïerste pan-Europees tv-nieuwsprogramma in de Engelse taal - Dezer dagen werd het eerste En- 3qelstalige pan-Europees tv-nieuwsprogramma ifMitgezonden voor een potentiëel publiek van 20 "Siljoen kabeltelevisie-abonnees in veertien JJnden. Het programma geeft een overzicht van oge't. internationale nieuws in een Engels dat iets eapngzamer wordt uitgesproken dan normaal. getogen medewerkers van Independent Te- rfvision News hieven de champagneglazen ter 4e van de eerste uitzending van een half uur, 5e zij volgens hen zonder kleerscheuren waren porgekomen. Redacteur Bob Hunter noemde p-show „de Herald Tribune van de lucht". De ieuwsuitzending is 's avonds om tien uur te ï-itvangen op Super Channel, een tv-zender die Tgelopen vrijdag voor het eerst 24 uur in de jicht was met een variëteit van video's en Brit- tv-programma's. Nieuwslezer John Suchet, oudgediende van ITN, vertraagde zijn spraak tot ongeveer twee en een kwart woor den per seconde van de gebruikelijke drie woorden per seconde. ITN-functionarissen be nadrukten dat het niet de bedoeling was de kij kers op het continent een stempel van minder waardigheid op te drukken. ITN gaat ervan uit dat eenderde van de potentiële kijkers een re delijke kennis van het Engels bezit en dat velen geïnteresseerd zijn in een internationaal nieuwsprogramma in de Engelse taal. Het programma bevatte enig plaatselijk nieuws uit de veertien landen die het ontvangen. De meeste abonnees zitten in drie landen: Neder land (2,4 miljoen); West-Duitsland (1,5 miljoen); en Zwitserland (705.000). Kleinere aantallen abonnees zitten in Oostenrijk, België, Denemar ken, Finland, Frankrijk, Ierland, Luxemburg, Noorwegen, Zweden, Spanje en Groot-Brittan- Tv-show voor Barbie-pop LOS ANGELES De Amerikaanse speel goed-multinational Mattel heeft een nieuw bedrijf opgezet: MTS-Entertainment. Deze dochteronderneming gaat een tv-serie pro duceren rond het produkt dat Mattel groot heeft gemaakt: Barbie krijgt haar eigen tv-show. Het Barbie-tv-magazine wordt geen tekenfilm. „We gaan er echt iets heel speciaals van maken", belooft de vice-presi dent van MTS. „Dat moet ook wel, want voor het eerst in het 27-jarige bestaan van Barbie wordt zij op tv gebracht. Barbie is geen gewone pop, ze is deel van de Ameri kaanse cultuur". Het half uur durende pro gramma, dat op een wekelijkse basis in Amerika zal worden uitgezonden, zal inter views met beroemdheden bevatten en in actualiteitenvorm verslag doen van mode trends. Een Nederlandse omroep heeft zich nog niet als koper gemeld. Oprah Winfrey best betaalde tv-persoon LOS ANGELES - Niet Bill Cosby, Joan Collins of Larry Hagman is de best betaalde tv-ster in Amerika. Het is de bij ons totaal onbekende praatshow-presen tatrice Oprah Winfrey. Oprah maakt voor allerlei kleine onafhankelijke tv-stations een dagelijks praat programma, dat redelijk goed vergelijkbaar is met 'Sonja'. Het enige verschil is eigenlijk dat Oprah per uitzending slechts één onderwerp pakt en dat sterk thematisch belicht. Haar show loopt al een paar jaar en heeft een steeds grotere groep vaste kijkers getrok ken. Uiteraard werkt zij met contracten, die per sei- ,zoen gelden. De onderhandelingen voor het tv-seizoen '87/'88 zijn zojuist afgesloten: voor haar dagelijkse show krijgt Winfrey 125 miljoen dollar. Daar moeten de kosten natuurlijk van worden afgetrokken, maar als dat gebeurd is, houdt Oprah meer dan 31 miljoen dollar schoon over. Van dat gigantische bedrag mogen zelfs Collins en Cosby alleen maar dromen. l aezers van Vestdijk mag men OQertrouwd veronderstellen 4^et het vaak hallucinante ka- ^f&kter van zijn geschriften. TQtooral van zijn korte verhalen gfpat een zekere dreiging uit, qs gevolg van de niet aflaten- u"fe ontleedlust van de mense- go|ke psyche. Dit effect is in tfiJet geringe mate ook aapwe- nlg in zijn „novelle" geheten 'mfrontatie „Eén twee drie vijf" tussen een man en ;n vrouw die hun liefde je- "kns elkaar op indringende riize wensen te bevestigen. q fS-tv brengt dit vanavond het scherm onder de titel proeving die ik haar opleg- ie«e" op Ned. II om 20.20 uur. jit dramatische gegeven werd erder als zaalvoorstelling ge- pacht door toneelgroep Cen- cum met in de twee rollen lans Dagelet en Joke Tjalsma. Iet kwam tot zestig veelbeke- |en voorstellingen in de regie jan Albert Lubbers. Hierna tapte Hans Dagelet ermee jaar de filmer Pjotr Andrejew, én Pool met een zeldzaam in voelingsvermogen voor de teer die Vestijk in zijn verha- fen oproept. In de studio vond iij Paul Muller voor de tv-re- ïet is dit tv-spel aan te zien, jat de literaire vormgeving an Vestdijk tot uitgangspunt leeft gediend voor de omzet ing ervan in tv-beelden. Het niddel van de monoloque in- "^rteur toegepast om een per- oonlijk drama in vijf minutenpen uit vrees Hans Dagelet en Joke Tjalsma als de man en de vrouw, die om hun liefde voor eeuwig te bestendigen voor de gezamenlijke dood kiezen. De wil tot leven bij de vrouw is echter zo sterk, dat de doodsdrift op haar geen vat krijgt. In haar visie is liefde pas boeiend als die be-lééfd kan worden. gen, dat soms de rafels erbij hangen. Hij kan op die manier complete chaos scheppen in de menselijke ziel, zo doorgefour neerd beredeneerd, dat hij soms een schijn van gelijk krijgt. Tot de toetsing daarvan krijgt de kijker zelf volop gele genheid. De tekst van het ver haal wordt vrijwel ongeschon den gebruikt. doorleven en dit ook af te onden. De man is voortdu- end aan het woord. De vrouw loet er het zwijgen toe, maar li wezen is zij het die de loop p afloop van het verhaal be- I aa*t' ('on Kleist 'estdijk putte voor dit verhaal lit het gegeven van Heinrich von Kleist, de Duitse literator die samen met zijn geliefde Henriëtte voor de zelfdoding koos om hun liefde voor de eeuwigheid te bestendigen. De emotie van de liefde kan in derdaad dat verlangen oproe- verlies zoekt men eeuwige voortdu ring. Schubert verwerkte deze geschiedenis in een compositie, die als muzikale achtergrond in deze tv-produktie wordt ge bruikt. Volgens de oorspronkelijke ti tel speelt de geschiedenis zich in vijf minuten af. Vijf minu ten waarin de man wordt ver scheurd door doodsgedachten, die hem dreigend doen spelen met een pistool. De liefde ver langt volgens hem van beiden het uiterste offer, waarvoor hij de medewerking van de vrouw inroept. Het beeldend vermogen van de schrijver vindt men in de tv-weergave terug. Zijn ge spleten ziel ervaart hij gespie geld in de goudvissenkom, waarvan door bolling en licht breking de fragmenten vis ge lijkenis vertonen met de scherven waarin zijn ziel uit eengevallen is. Zijn sterkste argumenten lo pen echter stuk op de wil tot leven bij de vrouw. Zij ziet in verder leven meer durf en be leving van de liefde dan in de dood. Zelfs wordt gesugge reerd, dat haar leefdnft in zo een sterk fluïdum om haar heen hangt, dat wanneer het fatale, op haar gerichte pistool schot afgaat, dit de lijn van de kogel ombuigt, met als gevolg dat de goudvissenkom ver splintert en de vis weer zicht baar tot eigen vormen komt, net als de ziel, de psyche van de man. Hij besluit opnieuw het leven tegemoet te treden en werk te gaan zoeken. Als kijker is men dan door een woud van verscheurende Autobiografisch Omdat er aanwijzingen be staan dat dit verhaal autobio grafische elementen bezit, wordt er in de proloog van dit spel naar verwezen. Men krijgt portretten van Vestdijk te zien. als jongen in matro zenpakje en als beginnend schrijver foto's uit de flappen van zijn boeken. Hoe kan men de verfilming van zulk een uitgesproken Vestdijk-verhaal vragen aan de Pool Andrejew, die pas een paar jaar hier is en nooit die diepte-kennis van het feno meen Vestdijk zich eigen kan hebben gemaakt- Hans Dagelet heeft daar het antwoord op: „Hij heeft het gedaan op mijn speciale ver zoek. Ik ken enkele korte films van hem en mij trof daarin diezelfde, bijna morbi- overwegingen gevoerd. Ideeën de sfeer, die je ook bij Vestdijk over de dood en de keuze er- vindt. Gezien het resultaat voor. Vestdijk heeft daar in- vind ik niet dat ik mij in de derdaad mee te maken gehad keus van de filmer heb ver in de jaren '30, toen hij in i diepe depressie verkeerde. Hij is daarvoor ook medisch be handeld. Opgeleid tot arts heeft Vest dijk dit beroep nooit uitgeoe fend. Hij koos na zijn studie voor het schrijverschap. Zijn Vestdijk zelf noemde dit korte verhaal een novelle Daar heeft het qua bouw echter weinig van weg. Het gaat om een afgerond drama, bijna klassiek Grieks van structuur, met een voltooide katharsis, louterende werking en al. stijl van schrijven heeft echter Dit levert indringende tv-beel- iets chirurgisch. Alle menselij- den op, een tv-produktie die ke gevoelens legt hij op de zelfs zonder woorden een ei- snijtafel van zijn lust tot ontle- gen taal spreekt, een drama den. Met zo grote scherpte herschept, kerft hij in gemoedsbewegin- TON OLIEMULLER VOO 15.20 The Jetsons, tekenfilmse rie. Afl.: Opa en de goud zoeker 15.40 New wilderness, Canade se natuurfilmserie met Lome Greene. Afl.: De Bij en, over geïmporteerde agressieve Afrikaanse bij en in Brazilië, die nu een bedreiging vormen voor de eerder geïmporteerde Eu ropese bijen. 16.05 Club Veronica, jongeren magazine dat ditmaal ge heel gewijd is aan het or ganiseren van een feest 16.15 Dynasty, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Het ongeval. Wanneer Krystle en Sam my Jo op de vlucht slaan, wordt hun de pas afgesne den door Joel 17.00 International Week Maga zine, actualiteitenmagazi ne NOS 17.30 1A6-Journaal VOO 17.46 Veronica sport, met Simo- ne Wiegel 18.08 Family Ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: De ver jaardag. Elyse en de meis jes willen Alex mee uit eten nemen om zijn 18e verjaar dag te vieren. Alex gaat echter liever met zijn vrien den op stap TELEAC 18.30 GQCursus tekenen en schilderen. Afl. 7: Stads gezichten VOO 19.00 Countdown, popprogram ma met Adam Curry NOS 20.00 Journaal SOCUTERA 20.28 Samen kiezen, film van de Stichting Werkenrode over beroepsopleiding, vor ming, training en scholing voor lichamelijk gehandi capten van 12 tot 25 jaar VOO 20.33 Tineke, gevarieerd amu sementsprogramma met Tineke de Nooij 21.25 STER-reclame 21.32 Miami Vice, Amerikaanse politieserie met o.a. Don Johnson en Philip Michael Thomas. Afl.: Eenzame strijd. Tubbs gaat vrijwillig twee dagen de gevangenis in om de daar welig tieren de drugshandel van bin nen uit aan te pakken 22.17 Verona, satirisch pro gramma van Henk Spaan en Harry Vermeegen 22.40 Nieuwslijn, actualiteiten magazine 23.15 RUR, rechtstreeks praat programma waarin Jan Lenferink drie gasten ont vangt NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven en slechthorenden VPRO 15.30 Punky Brewster, Ameri kaanse jeugdserie. Afl.: Grote veranderingen (2). Punky moet terug naar het weeshuis. Ze loopt weg, maar waar moet ze naar toe? 15.55 Lange Jaap, kinderpro gramma 16.25 CE Theo en Thea, een vol wassen kinderprogramma voor het educatieve kind 16.40 Blikskaters, videonieuws voor en door kinderen 16.55 De Charlie Brown Snoopy Show, tekenfilm serie. Afl.: Lucy is verliefd op Schroeder 17.00 De mus met de lange po ten, kinderserie. Afl.: 1 april 17.20-17.30 Moeroen Boech- stansangoer (Murun), kin derserie. Afl.: Moeroen probeert er onderuit te ko men FEDUCO 17.40 Ideeënbank, serie gewijd aan maatschappelijke acti viteiten in de diverse Ne derlandse regio's. Afl. 8: De Betuwe NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 m Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van D'66 NOS 19.22 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine. On derwerpen: 1. Een late er kenning. 2. Boerderijna men-onderzoek. 3. Wol aan een zijden draadje 20.00 Wie, wat, waar en hoe laat? Rubriek over evene menten op het gebied van kunst, cultuur, recreatie en toerisme 20.20 CD Avondvoorstelling: Be proeving die ik haar op legde, toneelstuk van To neelgroep Centrum naar een novelle van Simon Vestdijk. Met o.a. Hans Dagelet en Joke Tjalsma. Regie: Albert Lubbers. Tij dens de crisisjaren doet een jong paar alle moeite om nog ergens geld van daan te krijgen, maar te vergeefs (zie elders op deze pagina) 21.05 De Enigma-variaties, het Radio Filharmonisch Or kest o.l.v. Willem van Ot- terloo speelt de Raadsel variaties van de Engelse componist Edward Elgar 21.45 Studio Sport 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nederland C, cultureel magazine met o.a. aan dacht voor de stadhuis plannen van Den Haag 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden JRT 1 35 I edi •ui.. a#.00 I 9.40 I k 6.30 Vrouwtje Theelepel, Japanse tekenfilmserie ^.45-17.30 Schateiland (Treasure island), tekenfilm naar het boek van R.L. Stevenson v/.55 Nieuws in teletekst J.00 Tik tak (herh.) ,6.05 Plons. Afl.: Flip en Annabel (herh.) 6.10 Zeppelin, informatief kinder programma. Presentatie: Felix Dirk van Haveskerke, dertien delige jeugdserie met Luc Springuel. Rik van Uffelen e.a. Afl. 10: Willem van Gullik komt terug (herh.) Uitzending door derden, pro gramma van de KTRO Mededelingen en program- overzicht Nieuws Stripkwis. Quiz waarin drie stripfanaten worden getest op hun kennis van het stripver haal. Presentatie: Gie Luyten. Gast: Jean-Pol Een druppel in de oceaan (Draben i Havet), Deense do cumentaire van Lars Brydesen over de toenemende vervuiling van de Noordzee (Bekroond met de Prix Italia 1986) Verwant, kunstmagazine met Annie Declerck met o.m.:. Ja mes Baldwin; Museum Gare d'Orsay; Bernard-Marie Koltes Nationale Loterij Nieuws en Coda: De gelatene, van Jacques Cornelis Bloem IrriRT 2 4-00 Zonen en dochters (Sons and ro Daughters). Australische tv-se- es rie met Rowena Wallace, Pat luj McDonald e.a. Wayne is het er niet mee eens dat Patricia zich met Gordon bemoeit. Rob ver rast Angela en Paul >.23 Intermezzo. The Ahs Grove en Oliver Cromwell. Britten, uitge voerd door Sylvia Traey, piano en Guy Demey. zang. Herh. "19.-25 Oshin (52). Japanse tv-serie I (herh.) Mededelingen en program- ma-overzicht .45 Nieuws .10 Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts .20 James Last in Tralee, show met Ierse melodieën (herh.) .55-22.45 Voetbal. Rechtstreeks verslag van de vriendschappe lijke interland Portugal - Bel gië. Commentaar: Rik de Sa- delaer RTBF 1 7.00 Nouba nouba, klnderprogram- jö.OO Carrefours, gevarieerd maga- >.00 Journaal .03 Ce soir, regionaal magazine .27 Quick et Flupke, tekenfilm (9.30 Journaal 0.00 Bizness Bizness 11.00 Miami Vice, Amerikaanse poli- tieserie met Don Johnson, Phi- lip Michael Thomas e.a. Afl.: Aller simple I 1.50 Coup de film, filmmagazine gepresenteerd door Terry Fo- 62.05 Cargo de nuit, gevarieerd jon gerenmagazine 12.45 Laatste nieuws 13.15-23.25 Le coeur et l'esprit, ka tholiek magazine DUITSLAND 1 Internationale Grline Woche Berlin 1987, reportage over een van de grootste beurzen op het gebied van landbouw en voeding Die Sklavin Isaura (39). Brazili aanse tv-serie Der fliegende Ferdinand, kin derserie. Afl.: Direktor Dr. Dummkopf Vorsicht: Kinder in der Kiste, kinderen doen hun zegje Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine Sender Frikadelle, tv-serie mDie Wachter, tv-serie. Afl.: Zeit der Verschwörer Programma-overzicht mTageaachau mSchlange, Herz und Pan- therkopf, tv-spel met Joachim Bissmeier, Britta Fischer, Gise- la Freudenberg e.a. Brennpunkt, actualiteitenru- Tagesthemen Show-Bühne, amusements programma met o.a. Frick und Spiess, Bernd Regenauer en de groep Projekt. Presentatie: Alfred Biolek Tagesschau Nachtgedanken, met Hans Joachim Kulenkampff DUITSLAND 2 Heute Löwenzahn, jeugdserie Der Waschbar Rascal, teken filmserie Heute Tele-lllustrierte Die Wicherts von nebenan, tv- serie met Stephan Orlac, Maria Sebaldt, Jochen Schroeder e.a. Afl.: Schöne Aussichten Programma-overzicht Heute Spielregeln: Jugend und Jus- tiz - das Mes8er, programma voor de Jeugd met Arnulf Schweikhardt, Laszlo Imre Kish e.a. Presentatie: Hans Scheicher ZDF Magazin, informatie en meningen over een actueel Der Denver-Clan (Dynasty). Amerikaanse tv-serie. Afl.: Zu allem entschlossen Heute-Journal Die Sport-Reportage. Europe se kampioenschappen kunst schaatsen in Joegoslavië en de wereldkampioenschappen skiën In Crans Montana Apropos Film, filmmagazine Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolieg II, tv-cursus 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Mittwochs in... Land und Leu te 21.45 Hobbythek: Dekorative Kos- metik selbstgemacht, hobby magazine 22.30 George Stevens (George Ste vens: A filmmaker's journey). Amerikaanse gedramatiseerde documentaire uit 1985 van George Stevens jr. over het le- j ven van zijn vader, de beroem de filmregisseur 00.15 Laatste nieuws BBC 1 17.35 You should be so lucky, infor matieve serie, waarin jonge leerlingen van theaterscholen de eerste schreden naar het podium zetten 18.00 John Craven's Neweround, jeugdjournaal 18.10 Treasure houses, jeugdserie met Mark Curry over de ge schiedenis van Engelse huizen 18.35 First class, video-quiz voor scholieren gepresenteerd door Debbie Greenwood 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 The Muppet Show, poppense rie van Jim Henson. Speciale gast: Judy Collins 21.00 ülDallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Bel Geddes, Pa trick Duffy. Larry Hagman e.a. Afl.: Night visitor 21.50 Points of view, opinieprogram ma gepresenteerd door Anne Robinson 22.00 Uitzending van de Liberal Party 22.05 Journaal en weerbericht 22.35 ffiQ.E.D., populair weten schappelijke documentairese rie. Afl.: Claws, a new kind of Dinosaur ■23.25 Sportsnight. Met o.a. WK skiën, voetbal (4e ronde FA Cup) en EK kunstrijden te Se- rajewo 00.45 Weerbericht BBC 2 IB Ondertiteling via TeleTekst. E) Tweetalige of stereo-uitzen ding. E] Zwart/wit-uitzending. ■BZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. HI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 17.35 World of the thirties, docu mentaireserie over de dertiger 18.05 My music, muzikaal quizpro gramma 18.30 Cover to cover, boekenmaga- 19.00 The West that never was 20.00 WK Skiën 20.35 Take nobody's word for It, in formatief programma over we tenschappelijke zaken. Ditmaal o.a. aandacht voor kermisat tracties en de uitvinding van de elektromotor 21.00 Whistle Test, popprogramma waarin o.a. aandacht voor drie nieuwe Zweedse bands: Lea ther Nun, Thirteen Moons en All that jazz. Verder de nieuwe single van A-Ha met beelden van hun wereld-toernee en een herhaling van het eerste tv-op- treden in Whistle Test van Bon Jovl in 1985 21.30 Out of court, juridisch magazi ne 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse come dyserie met Alan Alda, McLean Stevenson, Loretta Swift e.a. Afl.: A smattering of intelligen- 22.25 Filthy, Rich and Catflap, co medyserie met Adrian Ed- mondson. Rik Mayall, Nigel Planer e.a. 23.00 Split screen, serk) program- ma's waarin controveslële za ken van twee kanten worden belicht 23.30 Politieke uitzending: Liberal Party 00.25 Piano sonate nr. 9, Beethoven 00.50-00.55 Weerbericht ITV 17.20 Sooty, kinderprogramma 17.45 Y.E.S. 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglla, regionaal maga- Crossroada, dramaserie This is your life Coronation Street, dramaserie Sporting triangles High dry, comedyserie The Equalizer, politieserie met Edward Woodward in de hoofdrol. Afl.: Desperately Party political broadcast: Li beral Party Midweek Sports special It's not fair lord SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met tekenfilms 18.00 I dream of Jeannie, Ameri kaanse comedyserie 18.30 Hazel, Amerikaanse comedy- 19.00 Hogan's Heroes. Afl.: The Meister Spy 19.30 Tandarra. Afl.: The Return of King Samson 20.25 Neither sea nor the sand, Amerikaanse speelfilm uit 1974 met Susan Hampshire in de hoofdrol 22.00 Shell International Motor Sports 1987 23.05 Roving report, actuele docu mentaire 23.35 IS Pop Formula (herh.) 00.20-01.00 IS Young, Free Single SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 17.00 0 Countdown, popprogram- ma met Adam Curry 18.00 The long chase, kinderserie 18.30 Dick Turpin, familieserie. Afl. 1: Swift nick 19.00 Busman's holiday, beroepen- quiz gepresenteerd door Julian Pettifer 19.30 The living body, documentai reserie over het functioneren van het menselijk lichaam. Afl.: Landscapes and interiors 20.00 0 Diana Ross Special, regis tratie van een optreden van Di ana Ross. met als speciale gast Michael Jackson 21.00 Taggart, Schotse misdaadse rie met o.a. Mark McManus en Nell Duncan. Afl.: A woman is found strangled. Taggart en Li vingstone onderzoeken de moord op een vrouw, waarbij de dader het hoofd van het slachtoffer heeft kaalgeknipt. Dan wordt een tweede slacht offer gevonden, ook zonder 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Girls on Top, comedyserie met Tracey Ullman, Jennifer Saun ders, Dawn French en Ruby Wax. Afl.: Four play 00.00 Doctor Who, science-fictionse- rie met Tom Baker in de hoofdrol. Afl.: Robot (1) (herh.) 00.30 Tomorrow's World, populair wetenschappelijk magazine 01.00 0 Nino Firetto 02.00 0 Amanda Redington 03.00 0 Martin Buchanan 04.00 0 Music Box live, met Simon Potter 05.00 0 Countdown, met Adam 06.00-07.00 The Face TV 5 Temps présent De Harlem Caux, jazzmuziek Les aiguillages du rève, docu mentaireserie Récréation, kinderprogramma Des chiffres et das lattraa, spelprogramma Les aiguillages du réve Le grand raid Temps présent De Harlem Caux, jazzmuziek Je t'enverrai des cartes pos- tales Journal télévlsé Fans de Ski Continent Francophone, muzi kaal programma NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Last Frontier: Het haaienrif 15.55 Pablo ontmoet Ma dame Curie, tekenfilm 16.00 Daktari, Amerikaanse serie 16.50 Kinderkrant NOS 17.30 'A6-Journaal EO 17.46- 18.00 Tijdsein buitenland DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf 10.00 Tagesschau en Tagesthemen 10.20 ARD-Sport extra. WK skiën: reuzenslalom voor dames, 1e manche 11.30 EK kunstrijden voor paren en heren 12.05 ZDF Magazin 12.50 WK skiën. Reuzenslalom voor dames. 2e manche 13.45 0 Teletekst 15.20 Ta- 8easchau 15.30 Fundstiicke 15.50 ie Sklavin Isaura (40), tv-serie 16.15 König Rollo 16.20 Endstation Golde- ner Fluss 16.45 Unternehmen Arche Noah, kinderserie 17.15 ARD-Sport extra. WK skiën 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Die Welt im Tanz (herh.) 16.35 Die Pflanzen leben: Geheimnisse und Wunder, natuurfilmserie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Die Fille des Harry Fox, tv-serie BBC 1 07.35 The Flintatones 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time 09.40 All in the day, gevarieerd dagprogram ma met Informatieve series, kinder programma's en tv-series. leder uur nieuws en weer 16.50 Children's BBC 16.55 Bullwinkle and Rocky 17.00 Fingermouse 17.10 Superted 17.15 Bullwinkle and Rocky SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.30 The DJ Kat Show 08.30 0 Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.25 Roving Re port 15.00 0 Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 07.00 Hippo, kinder magazine 08.00 0 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters, Au stralische serie 09.30 What a picture. John Hedgecoe over fotografen. Afl.: Making a picture (herh.) 10.00 Follow me, cursus Engels 10.15 Save a Life, EHBO-tips 10.30 Wild World, natuur filmserie 11.30 0 Nino Firetto 12.30 Nell Young: Rust never sleeps, con certregistratie 13.30 Are your being served? Comedyserie 14.00 Sons and daughters, Australische serie 14.30 Hippo (herh.) 15.30 Catweazle, kinderserie. Afl.: The sun In a bottle 16.00 0 Music Box live, met Simon Potter 17.00 Countdown ITV 07.15 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Kinderprogramma's 14.00 Nieuws 14.30 Falcon crest 15.30 Daytime 16.00 Take six cooks 16.30 Sons and daughters 17.00 Kinderpro gramma's RADIO 1 ieder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren we ook al weer? 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 NOS Podium van de Neder landse Lichte Muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 ieder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: Hier en Nu. 18.30 Praline. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 ieder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.02 AVRO: Het woord aan de mu ziek. 19.00 Je hoort nog eens wat... 20.00 Nieuws. 20.02 Jonge mensen op het concert podium. 22.00 Parade. 23.00 Yuppie Ajee. Guppie Ajoo. 23.20 De Triffids, hoorspelserie. RADIO 5 18.10 TROS: TROS kinderforum. 18.20 PP: Uitzending D'66. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30-21.20 FEDUCO: Medelanders Nederlanders. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, dagelijkse talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00- 18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met 19.00-20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De Brt Big Band. 18.45 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Incontro. voor Italianen 20.03 In de club. 21.03 Sport en muziek. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Jazz Kaffee. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 3 18.30 Aktueel. 18.30 Beranger en zijn tijd. 19.00 Symposium: Afrika. 19.45 Jazz criss cross. - 20.30-23.45 Musica antlqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aanl 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 AVRO Magazine. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 15.05 Van horen en zien. 18.05 KRO: Echo-magazine. RADIO 2 ieder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en Nu. 06.54 Ontmoeting. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Plein publiek. 11.30 Twaalfuurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 Kletsmajoor. 13.30 De familieshow. 15.03 Als de dag van toen. 16.03 De wereld zingt Gods lof. RADIO 3 ieder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 Hugo van Gelderenshow. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade. 15.03 De nationale hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomium in konsert. 15.30 Zeggen en Schrijven. 16.00 VPRO: Het Portret. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Nou en toen. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.20 Jeugdkatechese. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 De 50+ Seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Op de eerste rang. 13.00 Nieuws. 13.15 Kruispunt. 13.30 Da Capo. 14.00 Het dossier. 15.00 Zin in muziek op 5. 15.20 Om U te dienen. 15.40 O Kwadraat. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 12.03-13.00 Radio West Gemeente. Radio Rijnmond: Om 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 11.00- 12.00 Ouderenprogramma. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.15 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muzlekboetiek. 10.03 Parkeerschijf. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.00 Tafelmuzlek. 13.10 Aktueel. 13.30 Byroniana III. 15.30 Luitmuziek van Valentin Bak- fark in transcripties van 16e eeuwse chansons en madriga len. 16.00 In parken en tuinen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15