P it Wat hebben we over ons eigen leven te zeggen? gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE ftzidóéSoUAOTlt DINSDAG 3 FEBRUARI 1987 PAGINAL Van Kooten en De Bie: over vorm en inhoud van tv Het begrip dat het meest kenmerkend is voor de gemiddelde Nederlandse televisie-uitzending, is vorm'. Vorm heeft op vrijwel alle fronten de overhand genomen over 'inhoud'. Kijk maar eens naar het NOS-journaal. Geheel vernieuwd! Niet dat het nieuws beter is of beter wordt gebracht, nee: de 'vormis veranderd. Wat is daar nou de zin van? De hoofdredacteur zei: „Het journaal moet meer een 'programma' worden Onzin natuurlijk: het journaal is al sinds mensenheugenis het meest bekeken tv-program- ma van Nederland, en daar doet een nieuw de- cortje niks aan toe of af, en ook niet de manier waarop presentatoren, reporters en weerlieden el kaar vriendelijk zitten en staan te bejegenen. Vorm dus. Net zoals het emancipatieprogramma 'Rok en Rol' niet gewoon kan gaan over de on derwerpen. nee: er moeten ook leuke sketches tussenin. Net zoals Bart Peeters' speurtocht naar 'het hoogste' niet kon gaan over de onderwerpen, nee: er moesten ook leuke sketches in. Net zoals het consumentenprogramma van de NOS over mode niet gewoon over mode kon gaan, nee: In- grid Drissen moest ook zo nodig met rare jurken aan en rare hoeden op voor de Champs Elysees worden gemonteerd. Zo gaat het maar door: het moet allemaal vooral leuk zijn, er moet vooral een grap in zitten, een muzikaal intermezzo is ook nooit weg (wanneer komt dat bij het journaal?...). Mensen die bij uit stek hun vak hebben gemaakt van het juist door prikken van dit soort verschijnselen (de trends, de stijltjes, de 'vormen j zijn Kees van Kooten en Wim de Bie. Dat heeft hun al ettelijke malen lof en eer van de televsiekritiek opgeleverd, tot een ere-Nipkow-schijf toe. Afgelopen week zetten ze samen ons land weer eens effectief op het verkeerde been, door Van Kooten in populaire tv-shows te laten opdraven in een nagespeelde versie van zichzelf in de rol van iemand die nu eindelijk eens van dat élite-s tempel af wil en ook wel eens lekker wil genieten van de populariteit. Zondagavond voerden die escapades tot een be langwekkende aflevering van het programma van Van Kooten en De Bie. waarin de eerste de hele affaire nog eens even dunnetjes overdeed (met in het voorbijgaan nog een paar fraaie type ringen: de vieze man met een wasmiddel in de STER, Jacobse als promotor van een Intaliaanse auto met een bak- en braadmiddel als typenaam). Virtuoos kakelend als een Bekende Nederlander zonder kop voerde hij ons door de drogredenen waarmee dat soort figuren hun belustheid op po pulariteit, geld en schnabbels altijd weer weten goed te praten. Een mooi gegeven, waarover Wim de Bie zich in zijn deel van de uitzending weer subtiel kon opwinden. Toen kreeg de uitzending overigens ook een extra laag, doordat De Bie zich in alle prnst opwierp te gen de voorgenomen bezuinigingen in de zwak zinnigenzorg. Dat deed hij knap, overtuigend, en zonder een zweem van de dubbele bodem die zo vaak achter onderwerpen in hun programma zit. Ook hier: vorm. Maar geheel ten dienste van de inhoud. De Bie liep achter een camera aan, verge zeld van de directeur van een zwakzinnigente huis, zoals hij dat ook zo vaak met Van Kooten in een of ander rolletje heeft gedaan. Maar het ver schil was meteen duidelijk: hier ging het om iets echts. En het is dan heel moedig, een vorm te kie zen die heel dicht ligt bij een vorm die je in je satires al vaak hebt toegepast. Het was ook knap dat hij toch heel duidelijk kon maken dat het hier allerminst om satire ging. In die zin was dit onderwerp vergelijkbaar met de manier waarop Van Kooten een paar seizoe nen geleden een Turk speelde in een uitzending die ging over de problemen van Turken met het bewind in hun vaderland. Ook een vorm op de rand van satire, maar door de integriteit van de uitvoering effectief voor de gekozen doelstelling. RENE DE COCQ HILVERSUM Je wilt dood, neemt een doos slaappillen in, maar wordt bij toeval gevonden en door artsen in leven ge houden. Na een paar da gen kom je bij, zwaar te leurgesteld, en wilt op nieuw proberen jezelf van het leven te beroven. Maar dat kan niet, want via het ziekenhuis beland je in een psychiatrische kliniek, waar je wordt op gesloten. Dat mag, zegt de wet. Ook al vind je zelf dat je een weloverwogen beslissing hebt genomen, als psychiaters menen dat je ziek bent, kom je er niet meer uit. Zo verging het Johan Vergeer (42), een man voor wie het le ven geen zin meer heeft. Aan de hand van zijn verhaal maakte de AVRO de deels ge speelde, deels geïmproviseerde documentaire „Als je dit leest ben ik er niet meer" (van avond, Ned. I, 20.30 tot 23.00 uur). „Ik ben nog erger dan de ergste misdadiger", zegt Ver geer als hij eenmaal beseft dat hij niet meer over zijn eigen leven, en dood, kan beslissen. Hij heeft maar één wens: laat me vrij, zodat ik eindelijk een betere poging kan onderne men om een eind aan mijn le ven te maken. Een paar jaar geleden liep zijn vrouw weg, zijn kinderen heeft hij sindsdien nooit meer gezien en op het werk werd hij na een reorganisatie over geplaatst. Zijn nieuwe baan heeft hij geen moment aange kund. Als hij dan ook nog van een buurvrouw moet horen dat zijn dochter inmiddels is getrouwd, staat het voor hem vast: „Ik ben niet meer nodig op deze wereld". Slaappillen Hij neemt veel slaappillen in, raakt in coma, maar wordt twaalf uur later bij toeval ge vonden. In het ziekenhuis komt hij ruim twee dagen la ter bij kennis, waarna er een psychiater op bezoek komt. Een gesprek is zinloos. „Als ik er straks uit ben, zal ik een be tere poging doen", zegt de man. Hij wil zo snel mogelijk naar huis, maar belandt in de psychiatrische kliniek Veld wijk. De psychiater noch het verple gend personeel noch medebe woners krijgen enig zinnig contact met hem, hij blijft vol harden in zijn wens er een eind aan te maken. Een onaf hankelijk psychiater van het RIAGG komt, net als zijn col lega van Veldwijk, tot de con clusie dat Johan Vergeer ziek is. Volgens beide artsen lijdt hij aan een ernstige, aanhou dende depressie waardoor hij alles somber ziet. Volgens de artsen zal dat op den duur ver anderen, ook als hij hulp blijft weigeren. Vergeer doet dat, want volgens de wet mag hij wel tegen zijn wil worden op gesloten, maar is hij niet ver plicht om verder ergens aan mee te werken. Dag in dag uit blijft de man standvastig bij zijn overtui ging, dat hij alles goed heeft overwogen, dat hij niet in een vlaag van teleurstelling of ver driet heeft gepoogd zichzelf te doden. De psychiaters blijven het tegendeel beweren, met als gevolg dat het tot een rechts zaak komt. „Waarom wilt u geen hulp?", vraagt de rechter hem onder meer. „Omdat ik voor mezelf wil beslissen", antwoordt Ver geer. Zijn advocate vindt dat hij dat inderdaad kan, dat hij een goede realiteitszin heeft en zeer wel in staat is om de ge volgen van zijn beslissingen te overzien. De officier vindt evenwel, afgaand op de rap porten van de psychiaters, dat hij niet zichzelf is. Dat is ook het hoofdpunt voor de rechter: is er sprake van ziekte of niet. Zoniet, dan kan hij beslissen dat Vergeer naar huis kan, ook al zal dat vrijwel zeker tot gevolg hebben dat hij zichzelf doodt. Vindt de rech ter dat hij wel- ziek is, dan kan hij Vergeer tegen zijn wil laten opsluiten. Na zes maanden wordt de zaak dan opnieuw bekeken en dat kan in princi pe eindeloos doorgaan. De staat heeft namelijk een in de wet vastgelegde zorgplicht voor iedere burger, ook als hij alleen een gevaar voor zichzelf vormt en niet voor anderen. Samensteller René Stokvis heeft het verhaal zo opge bouwd, dat er een heuse recht zaak van kon komen, tijdens een speciaal ingelaste zitting in het gerechtsgebouw van Zwol le. De rechtbank behandelde de zaak, inclusief dossiers, als echt en deed dienovereenkom stig uitspraak. De zitting is dus niet gespeeld. De AVRO wil de uitspraak van de rechter liever niet prijsgeven, zodat de kijker onbevooroordeeld alle argumenten voor en tegen zelf kan afwegen. Na de uitspraak zal dan nog een live-discussie volgen, onder leiding van Ria Bremer. NEDERLAND 1 15.45 AVRO Service, gevarieerd informatief magazine met om 15.45 Kokkerellen, culi naire rubriek onder redak- tie van chef-kok Ria van Eijndhoven. Om 16.00 Ser vice Salon met Catherine Keijl en Amanda Spoel NOS 17.30 Vj6-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma gepresenteerd door Bas Westerweel en Lèonie Sa- zias TELEAC 18.30 Por Favor, cursus Spaans voor beginners (16) AVRO 19.00 CD Fabeltjeskrant 19.05 Wordt Vervolgd, strip- en tekenfilmrubriek met o.a. de Strip Top Tien, video- nieuws en AVRO's Wordt Vervolgd Club. Presenta tie: Han Peekei 19.30 AVRO's Sportpanorama. Presentatie: Jos Kuijer NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 Als je dit leest ben ik er niet meer, driedelig pro gramma over de vraag of iemand het recht heeft vrij willig zijn of haar leven te beëindigen. Om 20.28 Ge dramatiseerde documen taire onder de titel 'Als je dit leest ben ik er niet meer'. Met deze zin begint de afscheidsbrief die de 42-jarige Johan Vergeer aan zijn zuster schreef, vlak voor hij probeerde zichzelf van het leven te beroven. Medici slaagden er echter in zijn leven te behouden. Vanaf dat mo ment voert hij een strijd om zijn wens ten uitvoer te brengen. 20.30-21.30 In leidende documentaire. Om 21.30 De rechtzitting, waarin de rechter een uit spraak zal doen over de vraag of Johan Vergeer de mogelijkheid geboden moet worden zijn leven te beëindigen. Presentatie: Ria Bremer (zie elders op deze pagina) 22.08 STER-reclame 22.15 AVRO's Televizier, spe ciale aflevering van deze actualiteitenrubriek als derde deel van het pro gramma 'Als je dit leest ben ik er niet meer'. Dis cussie o.l.v. Ria Bremer over de problematiek van 03 Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-uitzending. Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■D Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. onvrijwillige opsluiting van^"" psychiatrische patiënten 23.00 De hoogste versnelling, automagazine met ditmaal een verslag van de a.s.i donderdag te openen Per-lOC sonen Auto RAI '87 in Am sterdam. Presentatie: Jar%iD Rooderkerk en Ruud terUke Weijden l >23.40 Ontdek je plekje, filmim-P pressie van Nederlands^ p mooiste plaatsen. Afl.: vj Roermond NOS 'raa( 23.55 Journaal ve 00.00 Nieuws voor doven enPnd; slechthorenden fndï |ge! festc fvaa NEDERLAND 2 bor '\yi FEDUCO 17.40 Open Universiteit (herh.) NOS an c 18.15 Nieuws voor doven en-,orS slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 2] Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Zolang je nog koeien kunfeic tellen, tv-film voor de-/lk- jeugd van Tim Ceniusi- lsri Ugyen woont in Bhutan. HIJ f. wordt uitgelachen omdaH*- er iets mis is met zijn ogen^ Zijn moeder vindt dat niey0 zo erg. Zolang een boeren-] jongen de koeien nog kan tellen is er weinig aan d^0 hand, vindt zij 19.37 Kenmerk, actualiteitenn*i~Tr briek 'EIE NOS T°.V1 20.00 Moordkuil, programma"1^ waarin televisie-program-^" ma's ter discussie staanj.J" 1 Presentatie: Dirk Kuin 20.20 Rok en Rol, informatiejng1 vrouwenprogramma. Afl.,iee Compu, waarin vier vrou-ing, wen vertellen over hun er-ing varingen met de computer^gei Maria Henrichs geeft com?n. I putercursussen voor moe-tuur ders van schoolgaand^een kinderen, Cindy is docentég v computergebruik, Carrfyyj Hunter-Dallinga is in'oriehei matie-manager op topni veau en Tera de Marez Oy- u ens componeert met hulp. van de computer ~e Panoran rubriek Nieuws ruimtevaartmagazine ge*atst presenteerd door Pietan Smolders. Afl.: Hoop voo»st de toekomst, over helan r Amerikaanse ruimtevaarttoife programma na de ramjis ge met de spaceshuttle Chalgen lenger. Als alles goed gaatan c vertrekt op 18 februari vaiLa^ het volgende jaar weer eerijncj, spaceshuttle naar de ruimi )e r 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag 23.00 Nieuws voor doven er slechthorenden TELEAC -h?d 23.05-23.35 Personal Computef «k 2, introductieprogramma 17.55 Nieuws in teletekst 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.25 Mik, Mak en Mon, kinderserie. Afl.: Galactonisch magma (herh.) 18.35 Zaterdag (Saturdee. 1). tiende lige Australische tv-serie van John Gauci naar de gelijknami ge roman van Norman Lindsay 18.58 De Supermachten De Vere nigde Staten van Amerika, serie programma's over de ge schiedenis en de instellingen van de VS. Afl. 5: Heden (1945-1985) (herh.) 19.40 Programma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Weerbericht 20.15 Kunst-zaken 20.25 I.Q., quiz met denk- en weet- vragen, gepresenteerd door Herman van Molle 21.00 Labyrinth: Verkeersgedrag. Hoever staat het met het on derzoek naar verkeersgedrag? Wat werd er al gerealiseerd in zake aanpassing van het ver- keersmilieu aan de zwakke weggebruiker? 21.50 Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale Ra dio- en Televisie-Omroep 22.30 Nieuws en Coda: Marie, van Poulenc, uitgevoerd door het BRT-omroepkoor o.l.v. Vic BRT 2 18.45 Luister met je ogen. Les 19: De weg vragen 19.00 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se rie met Rowena Wallace. Pat McDonald e.a. Margaret en Patricia proberen Martins aan dacht te winnen. Peter heeft een bericht voor Jennifer 19.23 Intermezzo. Syrinckx, Debus sy. uitgevoerd door G. Kne- busch. harp en R van den Bergh, fluit 19.25 Oshin (51). Japanse tv-serie van Yukiko Okamoto (herh.) 19.40 Programma-overzicht 19.45 Nieuws 20 10 Weerbericht 20.15 Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts 20.25 Mike, praatprogramma met Mike Verdrengh vanuit Ooi- gem. Gasten: Filip de Smet, Whitney Houston. André Hazes en Tony Sandler 21.40-22.35 Sorrel and Son (5). zes delige Engelse dramaserie van Derek Bennett naar het boek van Warwinck Deeping. Met Richard Pasco, Gwen Watford RTBF 1 17.30 Nouba Nouba 18.00 Carrefours 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal magazine 19.25 Lotto en Joker 19.27 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Minute Papilion, consumen- tentips 20.05 The Colbys, Amerikaanse tv- serie 21.50 Laatste nieuws 22.20-00.00 Ciné Club de Minuih Clementine Tango, Franse filmkomedie uit 1982 van Ca roline Roboh. Met Claire Pas cal. Francois Helvey, Caroline Roboh e.a. 15.50 Tagesschau 16.00 Die Sklavin Isaura (38). Brazili aanse tv-serie naar de roman van Bernardo Guimaraes. Met Lucelia Santos. Rubens de Fal- co, Gilberto Martinho e.a. 16.25 Rund um den Dom. Keulse verhalen verteld door Armin Maiwald 16.45 SpaB am Dienstag, kinderpro gramma met Sheriff Donnerk- nall. Sancho en Pancho en Flip-Flop 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Yes Minister, Engelse come dyserie met Paul Eddington in de hoofdrol. Afl.: Big Brother. Een computer op het ministe rie? Hoe is de privacy gere geld? 19.00 Auf Achse, tv-serie. Afl.: Rot terdam Connection 19.57 Programma-overzicht 20.00 [H Tagesschau 20.15 (TiTiere vor der Kamera, na tuurfilmserie. Afl.: In het land van de reuzencactussen 21.00 Monitor, actualiteitenrubriek 21.45 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson, Phi lip Michael Thomas, Michael Talbott e.a. Afl.: Der kleine Prinz. Mark Jorgenson jr. is de zoon van een steenrijke zaken man. Zij vader behoort tot de elite van Florida en heeft ook politieke invloed. Als Mark in de gevangenis belandt is het niet zo moeilijk hem weer op vrije voeten te krijgen. Croc kett ontdekt dat de jongeman niet alleen problemen met drugs heeft, maar ook met zijn 22.30 Tageslhemen, actualiteiten 23.00 Kulturwelt: Hinter dem dun- klen Spiegel, filmportret naar aanleiding van de geboorte van de dichter Georg Trakl, 100 jaar geleden 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Pinnwand, kinderprogramma met Maren Bienhold en Ingolf Falkenstein 16.20 Schüler-eipresa, magazine voor jongeren. Afl.: Feste, Fe- ten und kostüme 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, actueel on derwerp. sport en amusement 17.45 Mit dem Kopt durch die Wand, familiquiz met Birgit Lechtermann 18.20 Wartesaal zum kleinen Glück, tv-serie met o.a. Grit Boett- cher, Gerd Baltus en Rijk de Gooijer. Afl.: Der goldene Löf- fel 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Giftig, iitzend, explosiv, reportage over het transport over de weg van ge vaarlijke stoffen 20.15 Verkehragericht, tv-serie met Marietta Meade. Markus Stol berg. Wolfgang Jörg e.a. Pre sentatie: Petra Schurmann. Afl.: Fahrrad-Flirt. Fietsen is een milieuvriendelijk en mak kelijk vervoermiddel. Dat vindt ook Lutz Weldecker, wanneer hij op de fiets een jonge vrouw Paul Eddington en Nigel Haw thorne als minister James Hac ker en secretaris Humhrey Ap pleby in 'Yes Minister'. Duitsland 1 om 18.25 uur. in haar auto volgt, die precies zijn type lijkt te zijn. Hij krijgt een ongeluk: voor het gerecht lopen Lutz en de vrouw elkaar weer tegen het lijf 21.45 Heute-Journal 22.10 Das kleine Fernsehspiel: Die Aktion ist die Botschaft (Dutch Moves), tv-spel van Da- libor Martinis. Met Menno Ho- man, Robert Wilson, Keith Adrian e.a. Twee agenten slaan op Schiphol wantrou wend een net aangekomen passagier met lopende video camera gade. De nodige mis verstanden en vergissingen le veren uiteindelijk twee lijken op. Twee diplomaten van de landen, waaruit slachtoffers en moordenaar afkomstig zijn, worden aan het karwei gezet 23.00 Die Sport-Reportage. Europe se kampioenschappen kunst schaatsen vanuit Joegoslavië en een samenvatting van de wereldkampioenschappen 23.45 Heute DUITSLAND 3 17.30 Der stumme Dialog, informa tieve serie over hedendaagse techniek. Afl. 4: Technik und Ethik: Probleme des Erlaubten (herh.) 18.00 Telekolleg II, cursus wiskunde. Afl.: Quadratische Gleichungen 18.30 Seeamatraat, kleuterprogram ma 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter Die Peace People von Ulster und was aus ihnen wurde, reportage over wat er met de Nobelprijs winnaressen van 1977 (Maire- ad Corrigan en Betty Williams) gebeurd is 20.45 Rückblende, documentaire over de 100 jaar geleden ge boren expressionistische Lyri cus Georg Trakl 21.00 Formal Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tücking 21.45 Menschen in NRW: Musik für's Herz, filmporlret over het seniorenorkest Münster 22.15 Monitor im Kreuzfeuer 23.00 Ein Wunder is nicht genug, dagboek van de Filippijnse staatsgreep (22-25 februari 1986) 23.50 Der Sternenhimmel im Febru- ar, astronomisch magazine van en met Erich Übelacker 00.05 Laatste nieuws 17.15 Raging robots and unruly un cles, kinderprogramma 17.25 Bananaman 17.35 The really wild show, natuur programma voor de jeugd 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 CBGrange Hill, jeugdserie met Gwyneth Powell. George A. Cooper, Michael Sheard e.a. 18.35 (EFax, informatief kinderpro gramma 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Holiday '87, gevarieerd toeris tisch magazine van Frank Bough 20.30 CBEastenders, dramaserie 21.00 Variety Club Awards '87, fees telijk programma met Terry Wogan en Ray Moore 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 IB A sort of innocence (4). zes delige tv-serie van Alick Rowe, met Kenneth Cranham, Cheryl Campbell. Michael Byrne e.a. 23.20 Film '87, filmmagazine gepre senteerd door Russell Harty. Met o.a. fragmenten uit 'The Mosquito coast' met Harrison Ford. 'Duet for one' met Julie Andrews en Alan Bates de te kenfilm 'When the wind blows' en 'Just between friends' met o.a. Mary Tyler Moore 23.50 20th Century Remembered: Len Murray (2), interview 00.20 CD Save a life 00.30 A question of defence: Britain couldn't do it alone, zesdelige documentaireserie over het At lantische verdedigingssysteem 01.00 Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong 17.35 Matthew Manning: A course in healing, documentaire 18.05 My music 18.30 Tomorrow's world 19.00 The citadel (2). tiendelige dra maserie naar de roman van A.J. Cronin. Met o.a. Ben Cross. Christine Barlow en Ga- reth Thomas 19.50 World Hockey 20.45 Cricket: Engeland - West-In dies 21.30 Food and Drink, informatieve programmaserie over gezond heid en voeding. Presentatie: Chris Kelly. Michael Barry en Jill Gooiden 22.00 Malice in Wonderland, Ameri kaanse tv-film uit 1985 van Gus Trikons. Met Elizabeth Taylor, Jane Alexander e.a. 23.30 Newsnight, actualiteiten 00.15 Weerbericht 00.20 World Hockey, samenvatting van de finale ITV He-Man and the Masters of the Universe, tekenfilmserie Splash, jeugdjournaal Emmerdale Farm, dramaserie Nieuws About Anglia Crossroads, dramaserie Bygones Busman's holiday Any which way you can, speelfilm uit 1980 Nieuws EK Kunstrijden op de schaats Darts. Blackburn Masters Tuesday topic 17.00 The DJ kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms 18.00 I dream of Jeannie, Ameri kaanse comedyserie 18.30 Hazel, comedyserie 19.00 Hogan's Heroes, Australische comedyserie. All.: Easy come Easy Go 19.30 Get smart, comedyserie. Afl.: Witness for the Execution 20.00 The Paul Hogan show, come- dyshow 20.30 A country Practica, dramase- 21.20 Thrillseekers 21.50 US college football 1987 22.45 The Business Programme, In formatief programma over de wereldeconomie 23.20 S First run (herh.) 00.05-01.00 B Monsters of rock, hardrockprogramma (herh.) TV 5 Les vscances de Monsieur Léon, programma rond Carole Cocoricocoboy Le cercle fermè, tv-film Recreation, kinderprogramma Des chiffres et des lettres Les vacances de monsieur Léon, amusementsprogramma rond Anouk Aimèe Cocoricocoboy Une voix la nuit, tv-film Sports a la une Nieuws Fans de Ski D Assassins et voleurs, Fran se speelfilm uit 1956 van Sa- cha Guitry SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 17.00 El Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 Young Sherlock: The mystery of the Manor House, dramase rie over de jeugdjaren van Sherlock Holmes. Afl.: Holmes before Baker Street 18.30 Are your being served? Co medyserie met o.a. John Inn- man. Mollie Sugden en Wendy Richard 19.00 EastEnders, dramaserie 19.30 David Attenborough Presents: Eastward with Attenborough, natuurfilmserie met ditmaal twee onderwerpen: 1. Strange caves of Borneo en 2. Fire gi ants of Sumatra 20.30 Spitting Image, satirisch popppenprogramma 21.00 Harry's Game (slot), driedelige thriller over een geheim-agent die een IRA-sluipmoordenaar moet opsporen nadat een En gelse minister is vermoord. Met o.a. Ray Lonnen en Derek Thompson 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport, met aandacht voor rugby 23.30 Feature Film: Privileged, tv- film over een groep Oxford- studenten die tijdens de repe tities voor een toneelstuk be trokken raken bij sexuele Intri ges 01.00 (2 Nino Firetto 02.00 El Amanda Redington 03.00 El Martin Buchanan 04.00 El Music Box Live, met Simon Potter 05.00 Countdown, met Adam Curty 06.00-07.00 (3 The Face VOO 14.30 Saebert 14.45 Kuifje 14.55 De grote meneer Kaktus Show 15.20 The Jetsons 15.40 New wilder ness 16.05 Club Veronica 16.15 Dy nasty 17.00 International Week Ma gazine NOS 17.30 V:6-Journaal VOO 17.46 Veronica sport NEDERLAND 2 16.40 Blikskaters 16.55 De Charlie Brown Snoopy Show 17.00 De mus met de lange poten 17.20-17.30 Moeroen Boechstansangoer DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.20 Verkehrsgericht 11.50 Um- schau 12.10 Monitor 12.55 Persover zicht 13.00 Tageschau 13.15 (2 Te- Istekst 15.25 Tagesschau 15.35 In ternationale Grüne Woche Berlin 1987 16.20 Die Sklavin Isaura (39). tv-serie 16.45 Der (liegende Ferdi nand 17.30 Vorsicht: Kinder in der Kiste 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 10.20-11.15 Die Sport-Reportage. WK skiën: reu zenslalom heren 12.50 Die Sportre- portage. WK skiën: reuzenslalom he ren 13.50 Theatertreff im ZDF: Dan- tons Tod, toneelstuk van Georg Büchner 16.00 Heute 16.04 Löwen- zahn 16.35 Der Waschbar Rascal 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte BBC 1 07.35 The Flintstones 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time 09.40 All in the day, gevarieerd dagprogram ma 15.00 Thaddeus, Rose and Ed die, speelfilm uit 1978 16.50 Chil dren's BBC 16.50 Stilgoe's on ITV 07.15 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Button moon 13.10 Allsorts 13.30 Gardens for all 14.00 Nieuws 14.30 A country practice 15.30 On the market 16.00 Amoebas to zebras SKY CHANNEL 07.25 The DJ Kat Wake-Up Club 07 30 The DJ Kat Show 08.30 S Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 15.00 CD Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 07.00 Hippo 08.00 E) Amanda Redington 09.00 Sons snd Daughters, tv-serie 09.30 Ken Horn's Chinese cookery 10.00 Fol low Me, cursus Engels 10.15 Every day Yoga 10.30 Emmerdale Farm, dramaserie 11.00 Eastenders, dra maserie 11.30 (2 Nino Firetto 12.30 The Lotus Eaters 13.30 Tomorrow's World 14.00 Sons and Daughters, tv- serie 14.30 Hippo (hern.) 15.30 Ghostbusters, tekenfilmserie 16.00 EJ Music Box live 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arie 21.35 Het geslacht van Garderen. 22.02 Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.35 Muziek in vrije tijd. 19.30 Klassieke pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Rondom de 15 symfonieën van Dmitri Sjostakovitsj (6). 21.30 Literama. 22.30 Historische orgelopnamen. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama poëzie. 18.20 PP: Uitzending van het CDA. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Doelgericht onderne men. 21.00 Statistiek. 21.30 Qa va? 22.00 Leiding geven. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws en 'Quiz en Waarachtig'. Om roep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Actu aliteiten. 18.00 Rijnland Politiek. 19.00 Voorschoten Lokaal en 20.00-21.00 Popwetenswaardigheden. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: het A.C.V. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 Het BRT-jazzorkest. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Etnische muziek: Angola. 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen kamer. Al fred Cortot sf>eelt Franck. 20.30 PromeNOS-concert. Radio Symfonieorkest en Radio Koor van de NOS en solisten. 21.45 Actualia. 22.05 Een Haydn-kwartet. 22.30 Chez Satie. 23.30 Buxtehudes Abendmusik. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). Jeel 07.03 VARA: De rode draad. pjj' 13.07 TROS: TROS Aktua. ^lut 13.20 Het Journallstenforum. Fme 14.05 TROS Klantenservice. jers 16.05 EO: Tijdsein. puw RADIO 2 frSii leder heel uur nieuws (NOS). e 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. n 09.03 Muziek terwijl u werkt. ïn u 11.03 Kletskop. [uur 12.03 Will wil wel. ;i,e 14.03 Terug in de tijd. J 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prikkel draad. rordi RADIO 3 }e b( leder heel uur nieuws (NOS). 1 07.03 EO: Ronduit Music-Time. reier 09.03 Muziek motief. Og T 09.57 EO-Metterdaad Hulpverleningome 10.03 Gospelsound. an 11.03 Country Trail. p 12.03 Ronduit op 3. p" 13.03 VPRO: Toga Party. ,ice€ 14.03 De Wilde Wereld. üilvi 17.03 Ronflonflon. et ?SP, RADIO 4 f 08.00 Nieuws. "ei 08.02 NCRV: Het levende Woord, }ten 08.10 Preludium. je ve 08.45 Te Deum Laudamus. U bli 09.15 Onder de hoogtezon. i vj 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Orkestpalet. ePer 12.20 Vladimir Ashkenazy diriged ge' Sibelius (9, slot). 12.50 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 1 -i 14.30 Solisten. V_J 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. en 09.25 Waterstanden. pn 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel is oud. IJ 11.00 TROS Postbus 270 - Miefcn C Telkamp. 12.00 IKON: Het oog van de naald.-111* 13.00 Nieuws. rerv 13.10 NOS: NOS Midweekmagazine i 16.00 TROS: TROS Schlagerfestivaf"1^ 17.00 TROS Huiswerklijn. alk REGIONAAL an Radio Weat: (via FM-frequentie Rao_ 1) 12.03-13.00 Radio West Gemeenf11^ Radio Rijnmond: Om 07.30, 06.00 0.0.0 08.30 Regionaal nieuws, weer en vVen keer. Tegen achten de column en a 07.45 en 06.15 Quiz en Waarachtig.UiaJ BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 06.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 06.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huia. 12.00 Regioprogramma. |EN 13.10 Made in Germ 14.00 Vrijaf. 17.00 Focus. ,EII IA/ BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schookradio. 11.00 Matinee. 12.25 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Musical snuff-box. 16.15 eidst ker Namiddag bij BRT 3. f Vlaamse Symfonische muzlej

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8