Kees en Dorus Borst marathonrijders tegen wil en dank .onder loep Nederlanders vooraan in Ruta del Sol A6|. -HSPORT CeidoeSotwcwit DINSDAG 3 FEBRUARI 1987 PAGINA 7 ?wStars and Stripes opnieuw snelste '^VREMANTLE Het doo®Amerikaanse jacht Stars Lers^nd StriPes heeft gisteren ,aarPok de derde race ge- dapvonnen van de serie om t gede America-Cup. Op de karilndische Oceaan voor aagtffYemantle bleef het ir d«Amerikaanse 12-meter- ingsdacht de Australische it zijverdediger van de beker daaitKookaburra III één mi- ^Ueqnuut 46 seconden voor. em^e Amerikanen behoe-1 redden van de resterende eenvier races er nog slechts één te winnen om de be-1 iker meer naar huis te ne- NSF opnieuw in opspraak ARNHEM De ondernemingsraad van de Nederlandse Sportfederatie (NSF) heeft in een zwartboek over de financiële en orga nisatorische huishouding van het sportcen trum Papendal geëist dat directeur Spoor vertrekt. Spoor leidt het NSF-centrum in Arnhem, maar heeft zich in de personele en financiële sfeer de ergernis van het per soneel op de hals gehaald. Volgens het zwartboek worden personeelsleden onder ling tegen elkaar uitgespeeld en heeft Spoor zich onrechtmatig goederen toegeëi gend. De OR van de NSF heeft het zwart boek opgesteld in samenwerking met de dienstenbond CNV. Bij de NSF worden geen maatregelen verwacht voor op 9 fe bruari het bestuur van de sportfederatie bijeen komt. Marita Koch stopt met wedstrijdsport OOST-BERLIJN De Oostduitse atlete Marita Koch trekt zich terug uit de wedstrijdsport. Volgens het Oostduitse persbureau ADN wordt zij hiertoe van wege gezondheidsredenen gedwongen. De atlete, die op 13 februari dertig jaar wordt, heeft last van achillespeesblessu res en heeft de training de laatste jaren steeds vaker moeten onderbreken. Marita Koch werd in 1980 olympisch kampioene op de 400 meter en drie jaar later wereldkampioene op de 200 meter, de 4 x 100 meter en de 4 x 400 meter. Zé was Europees kampioene op de 400 me ter en de 4 x 400 meter in 1978, 1982 en 1986 en is houdster geweest van zestien Marita Koch: wereldrecords. achillespees. Sportprijsvragen DEN HAAG De verdeling van de prijzen van lotto 5 en toto 5 is als volgt: Lotto 5 eerste en tweede prijs: geen win naar; derde prijs 112 x f. 3233,40; vierde prijs: 5079 x f. 71,30; vijfde prijs: 80.069 x f. 5. Cijferspel 5 (vaste prijzen) Zes cijfers goed: 1 winnaar; vijf goed: 4 keer; vier goed: 20 keer; drie goed: 258 keer; twee goed: 2428 keer. Toto 5 eerste prijs: 68 x f. 447,40; tweede prijs: 1357 x f. 7,60; derde prijs: 7945 x f. 3,20. Toto-gelijk 5 eerste prijs: 2 x f. 7554,40; tweede prijs: 7 x f. 61,10; derde prijs: 61 x f. 35,10; vierde prijs: 590 x f. 5,80. Pfaff twee jaar langer bij Bayern MÜNCHEN Jean-Marie Pfaff heeft zijn contract bij de Westduitse voet balclub Bayern Mtlnchen met twee jaar ver lengd. De 33-ja- rige Belgische doelman, wiens verbintenis eind dit seizoen zou aflopen, blijft tot 30 juni 1989 aan de Westduitse landskampioen verbonden. Zurbriggen verovert wereldtitel CRANS MONTANA Na twee tweede plaatsen in het weekeinde heeft Pirmin Zur briggen gisteren in Crans Montana zijn eerste wereldtitel behaald. De Zwitser veroverde het eerste wereldkampioen schap Super-G, de super-reu- zeslalom. Zilver ging naar Mare Girardelli (Lux) en de derde plaats was voor Markus Wasmeier (WD1). De Neder lander Ronald Hoevenaars eindigde op de 39e plaats. Maradona geschorst MILAAN Diego Maradona, de Argentijnse stervoetballer van Napoli, is door de tucht- commissie van de Italiaanse voetbond voor één duel ge schorst wegens het beledigen van de scheidsrechter tijdens de verloren competitiewed strijd (1-3) tegen Fiorentina. Door de schorsing moet Napo li, dat de hoogste afdeling van het Italiaanse voetbal aan voert met twee punten voor sprong op Inter, de spelbepa ler zondag missen in het tref fen tegen Avellino. a- HOOGMADE In de gedenkwaardige winter van 1962-'63 wonnen de broers Kees en Dorus Borst uit Hoogmade maar liefst vijfenvijftig korte- baanwedstrijden. Tuinder Kees Borst: „Dat was toen behoorlijk kassa voor ons. Maar die tijd is helaas voorbij. Schaatsen kost nu alleen maar geld. Trou wens, er zijn bijna geen korte-baanwedstrijden meer in de omgeving. We rijden nu marathons, maar dat gaat natuurlijk niet op het niveau als waarop we vroeger reden op ons specialisme. We zullen er misschien nog wel eens eentje winnen bij de veteranen, maar de jaren gaan natuurlijk be hoorlijk tellen. Maar op de Hofvijver zijn we er bij. Op zo'n stukje histori sche grond mag je ge woon niet ontbreken". j Vroeger was rond Hoogmade 1 de belangstelling groot voor j korte-baanwedstrijden. Kees Borst: „Hoogmade is een dorp met 1700 inwoners. Zeker de helft daarvan is lid van de schaatsvereniging. Maar ston den er in het verleden zo'n vijfhonderd man te kijken bij wedstrijden, nu komt er nog een handjevol. Dat korte- baanwerk leeft jammer ge noeg niet meer zo. De tijden zijn veranderd door de komst van de kunstijsbanen. Het lange-baanschaatsen en daar na het marathonrijden heeft daardoor een grote vlucht ge nomen. Als je mij in m'n hart kijkt mis ik dat korte-baan- schaatsen wel. Wat een ge weldige sfeer was dat altijd. In de winter l962-'63 gingen we negen zondagen achtereen naar Vinkeveen. Dat was ker mis. De prijsuitreiking liet in het plaatselijke café altijd lang op zich wachten, omdat de voorzitter van de schaats vereniging ook de eigenaar van de kroeg was en die had natuurlijk oog voor de omzet in zijn zaak". In februari 1961 werd Henk van der Grift wereldkam pioen. Hetzelfde jaar, in okto ber, werd in Amsterdam de Jaap Edenbaan geopend, de eerste 400-meter kunstijsbaan. Dorus Borst: „Dat was voor de schaatsliefhebbers 'een uit komst. Daar zijn we gaan trai nen op de lange afstanden. Dat vergde natuurlijk een be hoorlijke omschakeling. De eerste jaren van het mara thonrijden deden we mee bij de B-rijders, nu rijden we al weer een tijd bij de veteranen. Dit seizoen hebben we er nog niet gewonnen. Maar dat komt nog wel. Tenslotte heb ben we samen zo'n 25 mara thons gewonnen. Ja, we doen alles samen en tellen daarom ook onze succesen samen". Geen lid In 1983 werd Kees Borst kam pioen van Nederland bij de veteranen. Broer Dorus moest toen genoegen nemen met de tweede plaats. Kees Borst: „Het is jammer dat Dorus geen lid is van de Elfsteden- vereniging. Hij heeft pogin gen genoeg gedaan om er wel bij te komen, maar het is niet gelukt. Jammer, want ik had graag eens samen met hem een Elfstedentocht willen rij den. De laatste twee jaar heb ik de tocht gereden. De eerste keer eindigde ik op de twin tigste plaats met elf minuten achterstand op Evert van Benthem. Niet slecht voor een veteraan, dacht ik. Vorig jaar was het iets minder, een vij fendertigste plaats. Maar toen had ik duidelijk de zware ma rathon van een paar dagen te voren in Polen met alle bijko mende problemen rond de reis nog in de benen". Met de schaatsprestaties van het duo-Borst in de Elfsteden tocht leefde de laatste twee jaar heel Hoogmade mee. De plaatselijke schaatsvereniging zorgde er voor dat er een be hoorlijke feestavond werd ge organiseerd. En twee jaar ge leden kreeg Kees Borst een kop en schotel van het ge meentebestuur. Een jaar later werd een gemeentelijke strop das zijn deel. „Ja, het is niet ongemerkt voorbij gegaan", vertelt Kees Borst. „Maar wat wil je? Het schaatsen leeft hier. Elke zaterdag gaat er een bus met zo'n vijftig kin deren uit Hoogmade naar De Uithof om daar te trainen. Onlangs werd mijn dochter Anja kampioene bij de B-ju- nioren van Zuid-Holland op natuurijs. Ze liet zelfs enkele rijdsters van Jong Oranje ach ter zich. Ze heeft veel talent maar zet zich meer in voor haar opleiding aan het CIOS". Molenaar Dorus Borst, met zijn 48 jaar twee jaar ouder dan broer Kees, is van beroep molenaar. Hij woont in zijn inmiddels niet meer in gebruik zijnde molen aan de rand van Hoog made. En schaatsen doen ze bij Dorus Borst vlak voor de j - - Kees (links) en Dorus Borst vlak voor de buiten bedrijf gestelde molen van laatstgenoemde. deur. In sommige weekeinden trokken zo'n vijfentwintigdui zend mensen schaatsend zijn „huis" voorbij. Voor een groot deel op door Dorus Borst ge slepen ijzers. Dorus Borst: „Er staan hier mensen op het ijs met een schaatsblokje voor anderen te slijpen, maar de kenners ko men toch bij mij met hun schaatsen. Ik ben overigens blij dat ze niet allemaal ko men. Dan zou ik tijd te kort komen. Uiteindelijk wil ik zelf ook nog een stukje schaatsen". De broers Borst waren ooit met z'n drieën. In 1967 stierf broer Jan echter. Kees Borst: „Ja, hij kon er ook wat van. Vroeger trokken we als trio met elkaar op. Er zijn wel korte-baanwedstrijden ge weest waar we met de eerste drie plaatsen naar huis gin gen. Dan stond je in de halve finale en in de finale tegen over je broer. Dat waren mooie tijden. We denken nog vaak aan die tijd terug. Het is toch een belangrijk stuk van je leven geweest". Kees en Dorus Borst zijn klaar voor de Hofvijver-ma rathon. Kees heeft meer „ijs- kilometers" in de benen dan Dorus, al schaatst hij ook niet' elke dag. Kees Borst: „Tegen woordig moet ik wat meer tijd aan m'n werk besteden dan vroeger. Onlangs stond ik klaar om naar Maasland te gaan en toen kwam er plotse ling een grote bestelling bin nen, die geen uitstel gedoog de. Ja, dan laat ik echt het schaatsen het schaatsen. Maar een Elfstedentocht sla ik nooit over. Hoewel ze voor mij best een jaartje mogen overslaan". ARTHUR VAN RIJSWIJK wiSlasbergen maakt ?r v^een fout plEIDEN Glasbergen de 'n Jjcst, de koploper van de inter- t Zh^gjonale zaalvoetbalcompeti- ,eëei|e. maakte gisteravond geen °P Sbut tegen het laaggeplaatste, haar thuis moeilijk te kloppen hinefeptunus. In de Rotterdamse ?n dporthal Oostervant werd met iewei-5 gewonnen. Tot 3-3 hielden ïnee(e op de counter spelende Rot- len. goed bij. De Rijnsburgers raak ten echter niet in paniek en beslisten de strijd alsnog ver diend in hun voordeel. Jan Hogewoning vierde zijn ren tree met twee gave treffers. Ook tweelingbroer Peter scoorde twee maal en Hennie Koet nam de eerste goal voor zijn rekening. Overige interregion, je uitsla gen: De Rozet - Datagold 3-3; De Maas - Ceverbo 1-6; FC Grovo - Silva Boys 4-5. Marathon in Ter Aar iiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii deelnam aan de op de landijs- baan van Oude Wetering ge houden marathon, zal van avond de ijsbaan van Ter Aar het decor vormen van een on getwijfeld spannende schaats- TER AAR Het circus der strijd. Richard van Kempen is marathonschaatsers zal van- een van de grote favorieten in avond opnieuw de „Leidse" het gebeuren dat vanavond regio aandoen. Nadat een om 19.00 uur van start zal groot aantal vedettes zondag al gaan. „Men kan natuurlijk in la chen uitbarsten wanneer bij wedstrijden in de eerste divi sie duizend mensen worden geteld, maar het Europees kampioenschap voor vrou wen met een paar honderd aant belangstellenden op de tribu- d vines in Groningen heeft aan- Afrikgetoond, dat een aantal van Afgh'duizend helemaal nog zo gek ïse a niet is. Bij andere evenemen en wten zou van een bijzondere punt en grote toeloop worden ge- ianzi(sproken. Men is gauw ge- e melneigd te denken dat veel om- ilgarijzet een hoge winst oplevert etnanen een kleine omzet een: groot verlies tot gevolg heeft. ikaan|De tijden zijn in een paar jaar ich vdrastisch veranderd. Nog niet oals tjzolang geleden moesten de aderijclubs het voornamelijk van stilgde recettes hebben. Met de en ^sponsoring, het betaald voet- Ch(bal als medium voor het r Israbedrijfsleven, zijn andere we- ;ens tgen ingeslagen. Nu kan nog rerleetniet worden beoordeeld of :er mhet handhaven van de eerste role-l^divisie in de huidige vorm" irtegeieen onmogelijkheid is. We ghanjzijn nog te kort bezig en heb- contrjben telkens met momentop-1 d. names te maken". (Directeur FBO Gerard; ganis Slager in De Volkskrant) scherf t» mej„Ik denk niet dat ik de over-1 Ronalgang naar Eindhoven goed. es vqzou aan kunnen. Ik ben Am- Reafïjsterdammer, heb m'n familie toot jen alles hier vlak in de buurt, jaar len bovendien bevalt het me i, majuitstekend bij Ajax. Als ik soepéwegga, dan vertrek ik naar in Chjhet buitenland, maar ik heb voor die stap nog even tijd Patrick van Olphen: „Club tussen aanhalingstekens". nodig. Dus komen die twee jaar me goed van pas". (Frank Rijkaard in het Al gemeen Dagblad) „Caixa Valencia is een hand- bal„club" die afgelopen sei zoen uit de eredivisie is gede gradeerd. Ik zet het woordje club tussen aanhalingstekens, omdat het namelijk geen handbalclub is zoals wij die in Nederland kennen, met veel jeugd, een dames- en he renafdeling, clubhuis, com missies, statuten, etc. De club bestaat eigenlijk alleen maar uit één herenteam en een jeugdteam, die worden ge- sponsored door de grootste bank van de regio Valencia. Als gevolg van de degradatie is men begonnen met zes nieuwe, vrij jonge, spelers, een aantal routeniers en een nieuwe trainer, die tevens as sistent-trainer van het natio-i nale team is. De voorberei-j ding was de eerste twee we ken uitsluitend gericht op het fysieke gedeelte. Hiervoor hebben we een speciale trai ner, de zogeheten looptrai ner. Naar mijn weten komt die bij het Nederlandse hand bal niet voor. Hier is het de gewoonste zaak van de we reld". (Handballer Patrick van Olphen van Valencia in Handbal) „Ik ben zoals velen toevallig met de paarden in aanraking gekomen. Ik zat in Nijmegen op de HAVO en in de buurt was een manege. Omdat ik toch al een liefhebber van paarden was ben ik daar gaan kijken. Door op zich nare omstandigheden, ik kreeg de ziekte van Pfeiffer, waardoor ik mijn schooljaar niet kon afmaken, kreeg ik de kans om me meer met de paarden te bemoeien. Ik kwam in contact met de be kende stoeterij Buitenzorg en dat werd mijn eerste baas. Het werk bestond hoofdzake lijk uit stallen uitmesten en fokmerries ophalen. Ik heb veel aan Luut Dooper te dan ken. Hij heeft me de Duitse manier van rijden bijge bracht. Na een aarzelende beginfase kwamen de succes sen (Pikeur Jos van Koolwijk in Paardesport in Ren en Draf) „Ik heb sterk het idee dat ik nog lang niet de bodem van mijn kunnen heb bereikt. In wezen ben ik op een amateu ristische wijze met topsport bezig. Ik train in principe al leen nog maar 's avonds en ik speel ook nog te weinig in ternationale wedstrijden. Ik wil binnen enkele jaren af studeren als fysiotherapeute. Maar als de mogelijkheden zich aandienen ben ik van plan de studie te onderbre ken. Dan wil ik een paar jaar alleen maar aan de sport gaan besteden. Daarbij ga ik niet over één nacht ijs. Ik moet dan op een zeer verant woorde manier kunnen gaan trainen en natuurlijk ook veel buitenlandse evenemen ten kunnen bezoeken anders is het zinloos". Badmintonkampioene Monique Hoogland in NRC-Handelsblad „Al zeker een jaar of acht be steed ik voor elke wedstrijd extra aandacht aan mijn sok ken. Die zijn heel belangrijk. Het is begonnen na Ajax- PSV in 1978. Voor die tijd lette ik met aankleden ner gens op. We wonnen die wedstrijd met 4-1 en ik speel de zó lekker, dat ik me alles wat ik voor de wedstrijd heb gedaan probeerde te herinne ren. Sindsdien herhaal ik het nog steeds. Dat ritueel voor een wedstrijd begint voor mij zodra ik de deur van de kleedkamer open doe. We verzamelen bij Feyenoord meestal om half één, een half uur later hebben we dan de bespreking en om half twee zitten we in de kleedkamer. Ik wacht dan tot kwart voor twee met omkleden. Dat moet. Als iedereen klaar is begin ik pas. Daarbij zijn shirt en broek niet belang rijk. Alleen zwachtels, sok ken en schoenen. Eerst ga ik mijn enkels zwachtelen. Dat doe ik zelf. Eerst mijn linker been en dan pas rechts. En natuurlijk altijd met hetzelf de aantal slagen. Vervolgens pak ik een paar sokken". (Voetballer Simon Taha- mata in de Haagsche Cou rant) Van Kempen: eerste triomf op natuurijs ANKEVEEN De schaatsco- ryfeeën hebben één dag nodig gehad de krachtsverschillen in de Driedaagse van Ankeveen duidelijk te maken. De pro loog, een tijdrit over vijf kilo meter, leverde gisteren nog geen duidelijk onderscheid op. Wel een verrassende winnaar, Herbert Dijkstra. Maar in de marathon over 84 kilometer werden de verhoudingen wel duidelijk. Het hoge tempo zorgde voor een afvalrace. Vier rijders bleven uiteindelijk voorop. De „normale" winnaar in die eindsprint werd Richard van Kempen, de verzamelaar van zeges op kunstijs, die zich op het „echte" ijs zelden in de prijzen rijdt. Op de spiegel gladde vloer voelde Van Kem- Richard van Kempen gaat als eerste over de eindstreep. Jos Niesten (links) lijkt al tevreden met een tweede plaats, terwijl Dries van Wijhe (rechts) naar een derde plaats glijdt. pen zich prima. De als tweede Wijhe, twee keer derde, en eindigende Jos Niesten vero- Hagen, vijfde en vierde, volg- verde de eerste plaats in het den op geringe achterstand, algemeen klassement. Van Voor Van Kempen was de winst in Ankeveen al zijn der tiende van het seizoen: „Mijn eerste grote triomf op natuur ijs". ALMERIA Drie Nederlan ders, onder wie de neo-prof Luc Suykerbuyk, zijn gisteren in de top tien geëindigd van de proloog van de Ruta del Sol, de eerste etappekoers van het wielerseizoen. De Spanjaard Jesus Blanco Villar won de in dividuele tijdrit over 4,3 kilo meter, die onder uitstekende omstandigheden werd verre den in Almeria. Blanco Villar legde de ope ningswedstrijd af in vijf minu ten en vijftien seconden, het geen neer kwam op een ge middelde van bijna vijftig ki lometer. De Westduitser Rolf Gölz, dit seizoen voor het eerst in dienst van Jan Raas, werd tweede op drie seconden. Jörg Müller, de Zwitser uit de for matie van Jan Gisbers en Piet van der Kruijs, werd vijfde. De beste Nederlander was Luc Suykerbuyk, die in Spaanse dienst is. Hij bleef bij een tem peratuur van achttien graden en weinig wind slechts zes se conden achter op de winnaar. Peter Stevenhaagen, Müllers ploeggenoot, wera achtste. De tiende plaats was voor Maar ten Ducrot. Een ontsnapping tijdens de eerste kilometer heeft het gro te contingent Nederlanders in de openingswedstrijd van de Ronde van de Catalaanse Kust verrast. De Italiaan Vandi de marreerde, de Spanjaard Go- mez-Rivero reageerde ad rem en de Belg Haex volgde enkele seconden later. Het drietal werd tijdens de lus van 102 ki lometer door het heuvelachti ge binnenland achter de Costa Brava niet meer teruggezien. Gomez-Rivero werkte het minst hard en verdiende het meest. Jean-Paul van Poppel won de sprint van het peloton tegen de Belgen Arras, Liec- kens en Verleyen. SCHAATSEN Driedaags* van Ankeveen Tijdrit (5 km): 1. Dijkstra (Pesse) 7.59.08 seconden, 2. Niesten (Heemskerk) 8.05,27, 3. Van Wijhe (Oosterwolde) 8.06,36, 4. Schalij (Weesp) 8.08,95, 5. Hagen (Heem stede) 8.12,08, 6. Veldkamp (Den Haag) 8.14,25, 7. Pronk (Oost-Graftdljk) 8.15.79. 8. Kasper (Driel) 8.15,94, 9. Kleine (Ker- kwolde) 8.16,68, 10. Jakobs (Helmond) 8.18,47. Eerate etappe: 1. Van Kempen 84 kilo meter in 2 uur, 29 minuten en 44 seconden (met tijdvergoeding 2.29.29), 2. Niesten 2.29.44 (met tijdvergoeding 2.29.34), 3. Van Wijhe 2.29.44 (met tijdvergoeding 2.29.39), 4. Hagen 2.29.44, 5. Hopman op 18 seconden. 6. Ruitenberg z.t., 7. Jakobs z.t„ 8. Pronk op 0.48, 9. Van der Molen, 10. Boon (Hem). Algemeen klaaaement: 1. Niesten 2.37.29. 2. Van Wijhe op 0.08, 3. Hagen op 0.11, 4. Van Kempen op 0.16, 5. Jacobs op 0.51, 6. Hopman op 0.56, 7. Ruitenberg op 0.59, 8. Pronk op 1.18, 9. Van der Molen op 1.28, 10. Koolman op 1.35, 11. Overige marathons op natuurlja Ommen (honderd ronden): 1. Kramer (Oudeachoot), 2. Maarssen (Rljsenhout), 3. sportuitslagen utjegast), 8. Kruithof (Havelte), s (Scherpenzeei), 10. Bakker Vunderink (Raalte), 4. Jansen (Leiden), 5. De Lange (Vroomshoop), op 1 ronde 9. Van Benthem (Sint-Janskloooster) Hoogeveen (1 uur en 10 ronden): 1. Kromkamp (Oldeholtpade). 2. Semplonius (Lemmer), 3. Bakker (Groningen), 4. Jon ker (Wytgaard). 5. Schuiling (Odoom), 6. Van der Meulen (Stlens), op 1 ronde 7. Postmus (Lutjt 9. De Vries (Wijnjewoude). Aalat (40 kilometer): 1. Porlengen (Ne- derhorst den 8erg), 2. Bakker (Schoonho ven). 3. Appelman (Llmmen), 4. Kroon (Ab coude). 5. Duister (Veen). SKIËN WK in Crans Motana (Zwi): (Lux) 1.20.80. 3. Wasmeier (WDI) 1.21.08. 4. Stock (Oos) 1.21,28, 5. Strolz (Oos) 1.21,44,6. Erlacher (Ita) 1.21.83. 7. Nlerlich (Oos) 1.22,20, 8. Eder (WDI) 1.22,30. 9. Marxer (Lie) 1.22.44. 10. Piccard (Fra) 1.22,51, 39. Hoevenaars (Ned) 1.27.77. WIELRENNEN Proloog Ruta del Sol 1 Blanco Villar (Spa) de 4.3 kilometer in 5 minuten 15 seconden (49.142 km/uur), 2 Gölz (WDI) op 3 seconden. 3 Somers (Bel) z.t., 4. Vandenbroucke (Bel) op 0 04, 5 Muller (Zwi) op 0.05, 6 Gorrospe (Spa) op 0 06, 7 Suykerbuyk (Ned) z.t., 8. Steven haagen (Ned) op 0 08. 9 Oliver (Spa) z.t., 10. Ducrot (Ned) op 0.09, 19. Veldscholten (Ned) op 0.13,25. Rooks (Ned) op 0.14,41. Solieveld (Ned) op 0.18, 63. Arntz (Ned) op 0.26, 65. Theunisse (Ned) op 0.27, 84. Beu ker (Ned) op 0.30, 86. Van Orsouw (Ned) z.t., 92. Meyer (Ned) op 0.34, 93. Lam mens (Ned) op 0.35, 97. Van Passei (Ned) Ronde van de Catalaanse Kuat (eer ste etappe, start en finish in Lloret de Mar): 1. Goma-Rlvero (Spa) 102 km' In 2.30.31. (40,659 km/uur), 2 Haex (Bel) op 31 sec., 3. Vandl (Ita) op 1.21, 4. Van Poppel (Ned) op 3.17. 5 Arras (Bel). 6. Lleckens (Bel), 7. Verleyen (Bel), 8. Oaams (Ned), 9. Vanderaerden (Bel), 10. Lamere (Bel). 11 Rosdoli (Ita), 12 Batcop(Bel). 13. Nl|dam (Ned), 14. Cavallo (Ita) en alle ove rige renners in dezelfde tijd als Van Pop- peL Van Benthem: rentree met negende plaats OMMEN Evert van Ben them heeft gisteren zijn ren tree in het schaatspeloton ge maakt. De tweevoudig win naar van de Elfstedentocht, die eind november tijdens een marathon wedstrijd in Deven ter bij een valpartij een ge scheurde pees opliep, werd in Ommen negende. Van Ben them had in de marathon één ronde achterstand op winnaar Yep Kramer. Het voormalig kernploeglid toonde zich na honderd ronden sneller dan Dirk Maarssen. Robert Vunde rink, een oude ploegmaat van Kramer, eindigde als derde.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7