Zwembadbestuur houdt vast aan liquidatie JOUR NAAL Molen- en Merentochten trekken duizenden schaatsers aan tafel dagpuzzel Samuël viert 100-jarig bestaan HiUtilH LEIDEN OMGEVING £eidóc(2ou/ui/nt MAANDAG 2 FEBRUARI 1987 PAGINA 8 I Zu urkoolschotel met ham en haas - chocolade -gembervla Als u met tweeën bent, dan heeft u nodig: Vt tot 1 kg aardappelen, zout, 0,5 kg zuurkool, zachte margari ne, melk, 20 g margarine, peper, nootmuskaat, 150 g schouderham in plakken (dikte zoals voor broodbe leg), 50 tot 75 g geraspte kaas; Vt liter chocoladevla (Vs li ter melk, 20 g cacao, 45 g suiker, 25 g maizena), paar bolletjes gember met iets siroop, 1 lepel amandels nippers. Zet de aardappelen op met weinig kokend water en zout en de zuurkool in een tweede pan met alleen (weinig) ko kend water. Vet een ovenschaal in met zachte margarine. Giet de gare aardappelen af, stamp ze fijn en maak er met melk, margarine, peper, nootmus kaat en zo nodig meer zout een smeuïge en lekkere pu ree van. Warm deze puree flink door en schep er een derde van in de ovenschaal. Houd die schaal warm op een warmhoudplaatje of op een pan met kokend water. Verdeel de zuurkool in net zo veel porties als er plakken ham zijn. Rol steeds een por tie zuurkool in een plak ham en leg de rollen naast elkaar op de puree in de oven schaal. Bedek de hamrollen met de rest van de nog war me of even opgewarmde) pu ree. Strijk de bovenkant glad en strooi er de geraspte kaas op. Zet de schaal even onder een hete grill of ongeveer tien minuten in een voorver warmde, hete oven (hoogste stand) om de kaas lichtbruin té laten worden. Deze schotel kan ook, als dat beter uitkomt, opgewarmd worden. Laat in dat geval de puree en gare zuurkool koud worden, vul de schotel, be waar hem koel en warm hem in ruim drie kwartier op in een oven die op 5 of 200 staat. Leg het eerste half uur een deksel op de schaal, anders wordt de kaas te don ker. Meng de koude chocoladevla met stukjes gember en iets siroop en garneer haar met lichtbruin geroosterde aman delsnippers. JEANNE Ndienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 6 febru ari waargenomen door Apotheek Kok en Apotheek Kooi in Leiden en door Apotheek Voorschoten. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendlenst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest. Rijnsburg, Valkenburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11 00-12.00 u.. do 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging. Rem- brandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFOON Dagelijks geopend van 15.30 tot 19.30 uur. Het nummer is 071- 120611. In elk vakje dient een letter te worden Ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden; 1 leer der voortplanting van het ge luid; 2 reis naar een heilige plaats; 3 zeer dun plaatstaal; 4 soort broeibak. Verdachten bank overval aangehouden LEIDSCHENDAM De Leid- schendamse politie heeft donder dag twee mannen aangehouden, die ervan worden verdacht op 23 december vorig jaar een bankover val te hebben gepleegd. Bij de overval op een bankfiliaal in win kelcentrum Leidsenhage werd 40.000 gulden weggenomen. De mannen, een 31-jarige inwoner van Delft en een 33-jarige Hagenaar zijn in hun woningen aangehouden. De politie kwam hen op het spoor aan de hand van signalementen, die getuigen hadden doorgegeven. De verdachten worden vandaag voorgeleid aan de officier van justi tie. Inbraak in Ter Aar TER AAR Een woning aan de Korteraarseweg in Ter Aar is in de nacht van za terdag op zondag doelwit van in brekers geweest. Zij braken de achterdeur open en doorzochten het huis. Er zijn geld en sieraden gestolen. De exacte waarde daarvan is nog niet bekend. Vrouw ramt lantaarnpaal LISSE Een 24-jarige inwoonster van Lisse be landde zaterdagavond met haar auto tegen een lantaarnpaal aan de Wes telijke Randweg. Door onbekende oorzaak had zij de macht over het stuur verloren. In het Di aconessenhuis in Heem stede constateerde men een lichte hersenschud ding. De auto raakte bij het ongeluk totaal ver nield, de lantaarnpaal kon eveneens naar de schroothoop. Brandstichters weer actief ROELOFARENDSVEEN Twee schuurtjes van Veense tuinders zijn dit weekeinde geheel uitgebrand. De politie vermoedt dat het in bei de gevallen om brandstichting gaat. In de nacht van zaterdag op zondag stond een schuurtje op het land van een tuinder aan de Kerkweg in lichterlaaie. Het gebouwtje waarin allerlei krat ten stonden, brandde geheel uit. Gisteravond laat sloegen de vlammen uit een schuur aan de Geestweg. Ook hier betrof het een tuinders- schuur. Deze branden gedurende de nachtelijke uren in het weekeinde zijn de vierde en vijfde in een reeks. Eerder vielen een andere houten schuur aan de Kerkweg, een houten zomer huisje aan de Groenewoudsekade en een in aanbouw zijnde woning aan de Floraweg ten prooi aan het vuur. Paard afgemaakt na aanrijding met auto VOORSCHOTEN Een paard is zondagmiddag door de rijkspolitie van Voorschoten afgemaakt na een aanrijding. Het paard trok een tweewielige wagen, de menner was een 54-jarige inwoner van Zoeter woude. Deze reed op de Badhuis straat. Op de kruising met de Ein- steinlaan kreeg hij geen voorrang van een 27-jarige automobilist uit Voorschoten, die verblind werd door de laagstaande zon. Het paard lieo twee gebroken benen op bij de botsing en werd op aandrang van de eigenaar uit zijn lijden geholpen. Het kadaver is door een noodslach- ter afgevoerd. De auto werd totaal vernield. Inbraak in Sint Bavo NOORDWIJKER- HOUT Uit een gebouw op het ter rein van het psy chiatrisch zieken huis Sint Bavo in Noordwijkerhout is zaterdag 150 gul den gestolen. De daders forceerden een deur en bra ken ook in het ge bouwtje de sloten van enkele kasten open. De daders zijn niet achter haald. Inbrekers actief in Leiderdorp LEIDERDORP Twee wonin gen en een bedrijf in Leider dorp zijn tijdens het weekeinde bezocht door inbrekers, die geen spoor van braak hebben nagela ten. Uit een woning aan de Pinksterbloem werden gister middag ongeveer 60 gulden aan geld mee genomen en een hoe veelheid sieraden met onbeken de waarde. Ook de kluis van een fabrikant van chemische reiningingsproducten aan de Weversbaan werd onzichtbaar geopend. Tenslotte sloegen in brekers zaterdag hun slag in een woning aan de Van Diepe- ningenlaan. Ook hier is de buit onbekend. LEIDERDORP Er is nog steeds geen oplossing gevonden voor de zwem badkwestie in Leiderdorp. Het bestuur van de stich ting Zwembad De Does blijft vooralsnog vasthou den aan de datum -van september 1987 waarop de stichting moet zijn geliqui deerd wanneer de ge meente Leiderdorp het beheer van het bad niet vóór 1 maart 1987 heeft overgenomen. Het zwembadbestuur is bereid met het gemeentebestuur sa men te werken op voorwaarde dat de gemeente de extra kos ten die ontstaan door een uit stel van de liquidatie voor haar rekening neemt. Dat heeft het bestuur van De Does dezer dagen schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders van Leiderdorp laten weten. Het zwembadbe stuur komt daarbij enigszins terug op het onherroepelijke standpunt geen overleg met de gemeente te willen voeren zo lang er nog geen duidelijkheid is over een overname van het zwembad. Dat standpunt werd ingeno men onmiddellijk na afloop van de raadsvergadering eind november vorig jaar waarbij de gemeenteraad de voorstel len voor een geroveerd zwem bad verwierp. Een krappe raadsmeerderheid van PvdA, D66 en PPR/PSP aangevuld met twee CDA-dissidenten bleken geen vertrouwen in de gepresenteerde cijfers te heb-, ben. Met name het bezoekers aantal van 200.000 dat het zwembad nodig heeft om het jaarlijkse exploitatietekort be neden de vijf ton te houden werd in twijfel getrokken. In tussen wordt op het gemeente huis gewerkt aan alternatieve plannen voor een eenvoudiger opzet die wel genade zou kun nen vinden in de ogen van de raadsmeerderheid. Kerk en Jeugdvereni ging Samuël uit Aar- landerveen vierde af gelopen weekeinde in de Gereformeerde Kerk (foto) het 100-ja- rig bestaan. De fees telijkheden begonnen zaterdagmiddag. Er werden dia's vertoond van predikanten tot aan ds. W.J. van Hoek. die tot 1948 deze gemeente heeft gediend. Ook werden er dia's vertoond van de vereniging en van de sloop van de oude kerk en opbouw van deze kerk. Tevens werd een film van Aarlanderveen, in 1959 gemaakt door de Zangvereniging De Lofstem, vertoond. Deze stomme film werd van tekst voor zien door de heer L.J. van Vliet. De dag werd besloten met een feestelijke dienst in de kerk. De voorzit ter van de Kerkeraad, L.J. Verduyn. kon ve len begroeten. Zo wa ren burgemeester M. Paats van Alphen aan den Rijn en de heer De Graaf, afgevaar digde van de Christe lijke Gereformeerde Kerk van Aarlander veen en vele gemeen teleden van de partij. Door de huidige pre dikant, ds. P.W. van Wijngaarden, werd een referaat gehou den over: „Ben je nou helemaal Gerefor meerd". Hierna werden woro- den van felicitaties uitgesproken door de heer C. Rodenburg, één der oudste leden van de jeugdvereni ging, door ds. D.J. Modderaar, als één der oud-predikanten, door burgemeester M. Paats, namens de burgelijke gemeente van Alphen aan de Rijn door de heer J. Pons van KAZ te Al phen aan de Rijn, en de heer D. van Leeu wen, één der oud voorzitters van de jeugdvereniging. Hier na werd er een dank woord gesproken, door Karin van Vliet, presidente van de Ge reformeerde jeugd vereniging Samuël. Hond vergiftigd ALPHEN AAN DEN RIJN De hond die afgelopen woens dag overleed in de nabijheid van een flat aan de Plutostraat in Alphen blijkt te zijn vergif tigd. Na onderzoek bij de afde ling diergeneeskunde van de Vrije Universiteit in Amster dam bleek dat de hond tallium had binnengekregen, een be standdeel van rattegif. De hond had iets opgegegeten dat op straat lag. Bij de politie zijn verder nog geen aangiften bin nengekomen van vergiftiging. De Schel ft marktplaats Tweehonderd kramen stonden zaterdag rij aan rij in de grote zaal van De Schelft in Noordwijker hout voor de vlooienmarkt. Heel wat particulieren hadden hun zolder maar eens opgeruimd en probeerden op deze manier nog wat geld voor afgedankte spullen te krijgen. En dat lukte over het algemeen uitstekend. Bontjassen, kunstgebiten, meubels, oude boeken, vazen, koperwerk, potten, pannen en schemerlampen die nog warm van de muur waren gehaald, werden 's morgens vroeg naar binnen gesjouwd. Een aantal handelaren haastte zich om uit al deze rommel het waardevolle te halen om vervolgens deze spullen dezelfde dag maar dan twee kramen verderop voor meer geld aan de man te brengen. Voor verzamelaars waren er 78-toerenplaten en oude radio's. Een meters groot gobelin ging al in de vroege ochtenduren van de hand. En bijna iedereen probeerde om toch nog wat van de prijs af te pingelen. In de hal was een gratis plaatsje voor kinderen die speelgoed en oude stripboeken verkochten. En wie uit deze artikelen niets van zijn gading had weten te vin den, kan het op 9 en 10 mei nog eens proberen als er een „vlooienweekeinde" wordt georgani seerd. Play-back der Geest in Noordwijker hout meldden zich afgelo pen zaterdag 31 deelnemer- tjes. 's Morgens begonnen de tien- tot twaalfjarigen. Win naar werd Leon Duindam met een mix van artiesten en daarmee bleef hij net Ma donna (Heidi Heemskerk) voor. 's Middags verschenen de zes- tot achtjarigen ver kleed, opgemaakt en nooit meer dan twee turven groot. Maar de stemming zat er in. Natachja Verhoek (Commu nards) bracht het er het bes te van af, en hield daarmee Hans van Hossum als Her man van Veen en Sjoerd de Haas (Europe) achter zich. zouden paar Het gouden echtpaar Wim en Ploon van Veen-van den Broek uit Roelof arendsveen geeft zijn receptie op vrijdag 6 februari in café Heems kerk aan de Lange weg in Roelof arendsveen. Van half vijf tot half zes kan men de jubilarissen feliciteren. In de Leidse Courant van afge lopen donderdag stond abu sievelijk vermeld dat de re ceptie zaterdag 7 februari zou worden gehouden. Gemeentebal Tijdens het in ere herstelde gemeentebal in cultureel centrum Warenar in Wasse naar werden zaterdag de or ganisatoren van Boys Town* gehuldigd. De opbrengst van de jubileumreceptie van car navalsvereniging De Deyl-_ knotsen mocht door twee. verenigingen worden ge deeld. De stichting Speel-O- theek kon 500 gulden in ont vangst nemen en de dit jaar jubilerende handbalvereni ging Olympia '72 kreeg 1500 gulden in de handen ge drukt. (vervolg van voorpagina) STREEK De Leidse re gio vormde geen uitzonde ring op de enorme drukte die zaterdag en zondag op het ijs heerste. Het was met name in de Rijnstreek bijzonder druk. Zo waren de Molen- en Merentoch ten weer enorm in trek. Zaterdag maakten 3.500 schaatsers een toertocht en zondag maar liefst 8.000. Het was gisteren zo druk op de route van de Molen- en Me- rentocht, dat een vergelijking met de Kalverstraat aardig op ging. Er waren ondanks de goede kwaliteit van het ijs nogal wat valpartijen en ook zakten hier en daar schaatsers door het ijs. Ziekenauto's wer den veelvuldig gesignaleerd. IJsclub Kagermeer kon de za terdag aangeschafte bran cardslee gisteren goed gebrui ken om een dame met een ge- broeken been vanaf het mid den van de Kagerplassen naar de kant te brengen. JDe Braas- semkampioenschappen ijszei- len op het Braassemermeer gingen gisteren niet door we gens te weinig wind. De Kaag Tijdens de gisteren gehouden koppelwedstrijden op de ijs baan bij Biemond op De Kaag werd de ijspret verhoogd door optredens van de Zilker blaas kapel De Stropers. De blaaska pel heeft aangekondigd ook komende zondag, ijs en weder dienende, naar de Kaag te ko men. Komende zaterdag ver zorgt de Nieuwe Weteringse blaaskapel de muziek. Aan de koppelwedstrijden in de Kaag deden gisteren in totaal 48 personen mee. Uitslag: 1. Hans de Jonge en Wim Schoo, 2. Bert Bouwmeester junior en senior, 3. Bart Loogman met Arnold Tiem. Op de Landijsbaan van schaatsvereniging „Alkemade" in Oude Wetering zijn zater dagmiddag onder grote be langstelling de finales van de schaatswedstrijden tussen de zeven basisscholen van Roelo- farendsveen en Oude Wete ring gehouden. Uitslag: Meisjes 7-8 jaar: 1. Maaike de Vries 88.03 (Wegwijzer), 2. Loes van der Kamp 89.63 (Mariaschool), 3. Sabrina Rodewijk 90.66 (Veenkragge). Jongens 7-8 jaar: 1. Daan Spoelstra 61.00 (Elckerlyc), 2. Roel Bettonville 68.56 (Elckerlyc), 3. Derk van Berkel 70.81 (Mariaschool). Meisjes 9-10 jaar: 1. Remmy van Ingen-Schenau 79.02 (Wegwijzer), 2. Mieke van der Zwet 86.06 (Mariaschool), 3. Martine de Vries 86.83 (Weg wijzer). Jongens 9-10 jaar: 1. Marco van der Ing 63.28 (De Schakel), 2. Bas Spoelstra 63.41 (Elckerlyc), 3. Thijs van Ber kel 71.66 (Mariaschool). Meis jes 11-12-13 jaar: 1. Cynthia van Berkel 123.78 (Maria school), 2. Samantha van Eg- mond 127.09 (Elckerlyc), 3. Coby de Jong 139.96 (Veen kragge). De wisselbeker ging naar de Mariaschool uit Roelo- farendsveen. Deze school had 72 punten vergaard. Tweede werd de Elckerlyc uit Oude Wetering met 60 punten. De derde plaats was voor de Veenkragge uit Roelofarends- veen met 54 punten. 4. Weg wijzer, Oude Wetering, 53 punten. 5. De Schakel ui Oude Wetering 39 punten, 6. Gerar- dusschool in Oude Wetering met 38 punten en 7. de Joseph- school uit Roelofarendsveen met 22 punten. Op de ijsbaan aan de Voorweg in Nieuwe Wetering werden gisteren priksleewedstrijden gehouden. 49 Deelnemers stre den om de eer en talloze be langstellenden volgden de strijd. Uitslag: Dames. 1. Lian- ne van Tol-Bouwmeester, 2. Ineke van Dommelen-Witte- veen, 3. Tonny van der Broek- Vervaart en 4. Coby Pas- schierr-Zwetsloot. Heren: 1. Ben Bouwmeestererf, 2. Johan Bouwmeester en 3. Ton Bouw meester. De Kooibos-marathon over vijftig kilometer die zaterdag in Rijpwctering werd gehou den trok honderden belang stellenden en 43 deelnemers. Uitslag: 1. Paul Boere in een tijd van 1 uur en 32 minuten. Tweede werd André van der Pouw-Kraan, 3. Guus Olijer- hoek, 4. Kees Warmerdam, 5. Sjaak van der Start Jzn. Op de Koppoel organiseerde de Rijp- weteringse ijsclub zaterdag ochtend schaatswedstrijden voor kinderen van de basis- sschool. Uitslag: groep 3/4 meisjes: 1. Jurriaan Janssen, 2. Klaas van der Ploeg, 3. Arjan Brugman. Groep 5/6 meisjes: 1., Manon Beelen, 2. Gertie Rotteveel, 3. Yvonne van der Berg. Groep 5/6 jongens: 1. Ruben Duiven voorden, 2. Freek Bisschop, 3. Walter van der Geest. Groep'7/8 meisjes: slechts één deelneemster, tevens winnares Sabine Juffermans. Groep 7/8 jongens: 1. Hein Rotteveel, 2. Michel Castelein, 3. Michel de Hollander. Oud Ade Oud Ade Aan de gisteren op het Venne- meer in Oud Ade gehouden koppelwedstrirjd deden in to taal 25 koppels ten overstaan van een duizendkoppige pu bliek mee. Uitslag: 1. Bram van der Poel met Nico van Schie, 2. Erik Roos met Kurt van der Heden, 3. Gé van der Fits met Guus Bisschops, 4. Kees de Haas met Ruud van der Geest. De IJsclub van Oud Ade organiseert morgenavond districts-priksleewedstrijden voor dames en heren op het Vennemeer. Inschrijven tele fonisch tot: 18.00 uur op het te lefoonnummer 01712-8493. In schrijven op de baan tot 19.00 uur. Daarna wordt er geloot. De wedstrijd start om 19.30 uur. De gebroeders Koeken rege ren op het Zoeterwoudse na tuurijs. Nadat Walter Koeken (20 jaar) reeds de hoofdprijs in de wacht had gesleept op de korte baan én de lange baan schreef Lard Koeken (18 jaar) gisteren de marathon op zijn naam. Om het familiefeest compleet te maken legde Wal ter beslag op de tweede plaats. Het „brons" was voor Piet van der Geest die in de spannende finale Theo van Leeuwen nipt voor bleef. De damestitel was voor Ellen van der Geest, de juniorentitel voor respectieve lijk Jolanda Straathof en Ed win van Goozen. Spanning ook bij de junioren. Een aantal rijders is goed aan elkaar ge waagd en dat gaf een mooie strijd te zien. De ontknoping viel in de laatste meters. De vlijmscherpte sprint werd ge wonnen door Edwin van Goo zen met in zijn kielzog Edwin Veldhuijzen en Patrick den Eisen. De meisjestitel werd in de wacht gesleept door Jolan da Straathof die Antoinette Koeken en Karin Onderwater achter zich liet. In plaats van de voetbalschoe nen bonden de jeugdleden van SJZ uit Zoeterwoude afgelo pen weekeinde de schaatsen onder. Er werden gereden op de Noord Aa met de korte baan titels als inzet. Na het op maken van de balans regi- streede de jeugdcommissie de volgende uitslagen: F-junio- ren: 1. Wouter van der Hoe ven, 2. Pieter van Swieten, 3. Roy Gortzak. E-junioren: 1. Emiel van Rijn, 2. Wouter Verhey, 3. Don Laman. D-ju- nioren: 1. Edwin van den Ber ge, 2. Jan-Willem Mooijman, 3. Vincent van Velzen. C-junio- ren: 1. Martin Janmaat, 2. Pe ter Turk, 3. Stefan van der La ken. B-junioren: 1. Martien Oostdam, 2. Ruud Zwetsloot, 3. Leon Zandbergen. A-junioren: 1. Hans Berg, 2. Harry van Nierop, 3. Jaco van der Laan. Tijdens het Nederlands kampi oenschap schoonrijden op na tuurijs is mevrouw Riet van Diemen-de Jong uit Zoeter woude als derde geëindigd. Een uitstekende prestatie om dat mevrouw Van Diemen dit jaar debuteert in de A-groep nadat zij vorig seizoen de sterkste was in de B-categorie. De titelstrijd werd onder een enorm grote publieke belang stelling verreden in het Noord-Hollandse Nieuwe-Nie- dorp. Na een eerste optreden plaatste mevrouw Van Die- men zich voor de finale waar in vijf dames in aktie kwa men. In die eindstrijd klas seerde zij zich tenslotte zeer knap als derde. In de B-groep wist mevrouw Tilly van Leeu wen, ook woonachtig in Zoe terwoude, een zevende plaats te bereiken. Voorschoten Ijsclub Voorschoten organi seert in samenwerking met onder meer Omroep Rijnland morgen een afvalwedstrijd voor heren van 16 jaar en ou der om de Omroep Rijnland/ Forescate bokaal. De deelne mers rijden behalve voor deze trofeeën ook om geldprijzen. Voor de dames is er een afval race om de Intercup bokaal. Het inschrijfgeld bedraagt vier gulden per persoon. De afval races beginnen om half negen. Inschrijven vanaf kwart over acht aan de kassa van de IJs club. Om zeven uur diezelfde avond zijn er priksleewedstrij den voor jongens en meisjes tot en met 16 jaar en voor da mes en heren boven de 16 jaar. In iedere categorie zijn er 3 prijzen beschikbaar. Inschrij ving is gratis en kan tot aan de wedstrijden aan de kassa van de IJsclub. Tijdens dit schaats- festijn is de toegang tot de ijs baan gratis. Radio Rijnland zendt dit spectakel „live" uit, in het programma Voorscho ten Lokaal. IJsclub Voorschoten houdt ko mende woensdag ringsteken voor meisjes en jongens tot 12 jaar oud. Deze wedstrijd begint om drie uur en deelname is gratis. Ook woensdag, om ne gen uur 's avonds, is er weer een marathon prestatietocht over 50 ronden (20 kilometer). Bij de vorige marathon was de jongste deelnemer 8 jaar, de oudste 69. Inschrijven vanaf heden voor drie gulden vijftig. BF Komende vrijdag zijn er rings teekwedstrijden (serie van 4 ringen) voor dames en heren vanaf 16 jaar oud. Inschrijven I, gratis vanaf heden. De jeugd van voetbalvereni ging Teylingen in Sassenheim heeft zaterdag op de ijsbaan korte baanwedstrijden afge werkt. Er werd geschaatst in zes groepen. Bij de C-junioren won Wilfred van Leeuwen, bij de D-junioren Jeffrey van Leeuwen, bij de E-junioren Erik Duinhoven, bij de F-ju- nioren Ruben Hoogervorst, bij de A'/B-junioren Carl Hooger-1 vorst. Bij de meisjes ging de eerste prijs naar Annette Werkhoven. Ter Aar Vele prominente schaatsenrij- ders nemen morgenavond deel 18.4 aan de marathon-wedstrijden op de ijsbaan van Ter Aar aan ig 1 de Oostkanaalweg. Voor de marathon die om zeven uur begint, hebben onder anderen i ingeschreven Van Kempen en Van den Hoorn. Uitslagen van[g4| de districtwedstrijden die ditjg^, weekeinde zijn verreden op dejo.li ijsbaan van Ter Aar: eerste Arnold Schouten, tweede Arto*0-21 Braan, derde R. Vincent Mol- keboer; eerste Marjolein Spar-jo.5( garen, tweede Sandra van het Hout, derde Martine van Saare. Bij de IJsclub Hoogmade werden dit weekeinde club kampioenschappen gehouden.L Vrijdag eindigden bij de damesÉ als eerste Hendrien van Leeu-Cj wen, tweede Petra van dei- Voren. Bij de heren: eerste Ed-K-jK win Schandron, tweede Corjg-pJ: van Wieringen, derde Dicki van Goosen. Zondag werdenjé.27 estafettewedstrijd gehouden" voor leden van de plaatselï' vereniging. Winnaar werd I koppel, bestaande uit Wil vanL Leijden, Jan van Leeuwen wzn en Bernard van Leeuwen jzn. Gevolgd door het koppelj. Jan van Leeuwen, Doris Borst| en Marcel Borst en Margretf van Benten, Frans Witteman. en Ruud Borst. Het program ma in Hoogmade meldt voor- morgenavond acht uur: kopelj wedstrijden. Voor woensdag 4 februari acht uur priksleewed|-05 stijden voor leden. r35'

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8