CcidócSoivumt AZC EENVOUDIG LANGS LZ'86 „De vereniging kan gaan sparen... d Foreholte op valreep onderuit Oegstgeest scoort weer MAANDAG 2 FEBRUARI 1987 PAGINA 14 LEIDEN In de schaduw van de andere kwartfinale in Leiden werd LZ'86-AZC afge werkt. Vooraf stond eigenlijk al ,vast dat de Leidse eerste klasser geen kans had tegen de koploper van de waterpolo hoofdklasse. AZC kwam sterk uit de startblokken en na één pefiode stond er dan ook een 1-7 voorsprong op het score bord. Het werd uiteindelijk 6- 17. Pas diep in de derde periode liet Michel van de Zeeuw het tweede Leidse doelpunt aante kenen. AZC stond toen inmid dels op 13. De Alphenaren lie ten de teugels hierna wat vie ren, zodat LZ de stand toch nog een iets draaglijker aan zien kon geven. Stan van Bel- kum bepaalde tenslotte de eindstand op 6-17. AZC plaat ste zich dus vrij eenvoudig voor de halve finale, waarin het runner-up Polar Bears treft. LZ'86 kan zich weer he lemaal gaan richten op de be langrijke play-offs. Daarin heeft de Leidse ploeg nog alle kans op het kampioenschap en dus promotie naar de hoofd klasse. Met één punt achter stand op het Leidse Merwede is er voor Van de Zeeuw cs. nog alles mogelijk. LZ'86 heeft voor het ingaan van de play offs echter wel een fikse te genslag te verwerken. Keeper Jan Teske, die pas volgend sei zoen zou stoppen, is door trai ner Parrel uit de ploeg gezet nadat Teske had laten weten enkele wedstrijden wegens een wintervakantie niet be schikbaar te zijn. Veldspeler Rob de Wit zal nu in de laatste zes wedstrijden het doel van LZ'86 verdedigen. Hij schijnt daar enige aanleg voor te heb ben maar ideaal is de situatie natuurlijk niet. Periodestan den LZ'86-AZC: 1-7, 1-10, 3-13, 6-17. Doelpuntenmakers LZ: Michel van de Zeeuw 3, Jan de Graaf 2 en Wilco van de Zeeuw I. AZC; Eric Noorder- graaf 5, John Jansen 3, Stan van Belkum 3, Arco Verboom 2, Gijsbert van der Leede 2 en Robert Tammarijn 1. Dames Gemini krijgen geen grip op Madjoe LEIDEN De tweede-divi sievolleybalsters van Gemini /Kangeroes kregen in de tfiuisbeurt tegen Madjoe een 0- 3 nederlaag te slikken. Het tweede team van de Voorscho lende club verloor met dezelf de" cijfers van Be Fair. Ley thon won tegen Thornax 2 al leen de eerste set. maar men was niet ontevreden over het vertoonde spel. De dames van NOVO maakten zich door de 1-3 winst op US definitief los van de het troepje hekkeslui- tër§ in de derde divisie. Ift de uitbeurt tegen Madjoe had Gemini/Kangeroes de \éirist maar net laten liggen - in eigen hal kregen de Voor- schotensen maar weinig grip op - de tegenstander. Coach Brussee zocht in de eerste set bij een 2-11 achterstand zijn heil in een andere opstelling, maar ondanks een inhaalrace (14-13) ging de set verloren; 15-17. De wissel die aanvanke lijk succesvol leek, leidde ech ter tot 6-15 in de tweede set. In het laatste part bleef Gemi ni /K lang bij, maar het nipte 13-15 verlies resulteerde in de teleurstellende 0-3 nederlaag. Ook Gemini/Kangeroes 2 verloor met 3-0, maar ir genstelling tot vorige week werd er „flink geknokt" voor de punten. Be Fair, de num mer vier van de derde divisie, solde een beetje met Gemi ni /K; pas bij een achterstand kwam de sterkste opstelling in het veld. Doordat de Voor éctiótense dames dit keer be reid waren eikaars fouten góéd te maken, waren de set étanden niet onverdienstelijk; 15^10 en twee maal 15-13. Ook bij Leython was men na afloop van het 3-1 verlies bij en tegen Thornax 2 tevreden over het vertoonde spel. Coach Van der Werf nam zelfs de kwalifikatie „buitengewoon goed" in de mond. De eerste set kwam op naam van de Lei- derdorpse dames (12-15). maar na ook in de tweede set op het scherpst van de snede gespeeld te hebben, was het kruit ver schoten (3-1). US zoekt, on gradatiegevaar af te wenden, hèil in driewekelijkse trai gen, maar tegen NOVO w 'dat alleen in de tweede set Vruchten af. Nieuw bij de Noórdwijkse dames is het zich- tèrugvechten-na-een-achter- stand. Die psychologische voorsprong maakte NOVO ir 'de laatste twee sets opper- •machtig; 1-3. In de promotieklasse bracht •het bericht dat er in het on ^gunstigste geval drie teams moeten degraderen enige on rust. LUSV is ondanks de 3-0 •winst op Velo nog niet veilig eh ook boven Leython 2 pak ken zich donkere wolken sa men. De Leiderdorpse dames verloren met 3-1 van ACCO- ./DOS. Heren Tegen Volendam draaide de aanval van Leython alleen in de eerste twee sets „vrij goed" De 2-0 voorsprong ging echter verloren en ondanks de ver dienstelijke terugkeer var Waldo Broeksma, moest Ley thon toestaan dat Volendam _met de 2-3 winst ging strijken Gemini/Kangeroes won met 0-3 van SVC, maar overtui gend was de winst niet. „Een iéts degelijker aanval en blok kering" was het enige waar de 4 Voorschotenaren op konden Logen. Vlaardingen 2 was voor NOVO een weinig inspireren de ploeg met een weliswaar "redelijke verdediging maar "met een „veegballenaanval". "Een vrij gemakkelijke 3-1 overwinning voor de Noord- wijkers die wel weer eens een driepunter konden gebruiker. Voor de grootste verrassing in de promotieklasse zorgde Ley thon 2. Wederom onder aan voering van spelverdeler Wil lem Spierdijk versloegen de Leiderdorpers koploper AC- CO/DOS 2 met 3-1. De set standen getuigen van een boeiend wedstrijdverloop; 15- 13. 3-15. 15-13 en 15-13. Donar won met 3-0 van SOS, maar dat ging minder gemakkelijk _.dan verwacht. Na 15-3 in de eerste set, kreeg de nonchalan ce enigszins de overhand (17- 15 en 15-11). Gemini/Kange roes 2 sleepte in de uitbeurt tegen koploper Van Vliet/Ju piter een set uit het vuur (3-1). Meer was er ook niet wegge legd voor NOVO 2. In de eer ste set liep het verrassend goed, maar daarna was de aan val van Agon te sterk. „Een reglementaire nederlaag", vol gens vader Pim Hensen. LEIDEN In eerste in stantie hield De Zijl/LGB coach Frits Welling de boot nog enigszins af. „We hebben een grote stap richting Europees water polo gezet", liet hij direct na de bekerwinst (11-10) op VZC weten. Even daarna echter, wilde de dit seizoen bij de Leidse Kooiclub debuterende Welling er echter zelf ook niet meer omheen. „De vereniging kan gaan spa ren". maakte Welling duide lijk dat ook hij gelooft in een tweede Europees waterpoloa- vontuur. Een EC-deelname die vooraf op zo'n 35.000 gulden' dient te worden ingeschat, en dat is een bedrag dat de Leidse waterpoloclub niet onmiddel lijk zal kunnen ophoesten. Hoewel De Zijl zich op dit mo ment nog „slechts" halve fina list mag noemen in de halve eindstrijd van het nationale bekertoernooi, is het inder daad zo voorbarig niet nu al aan sparen te denken. AZ&PC is in de komende zaterdag in zwembad De Zijl te verspelen halve eindstrijd een voor de Leidenaars te kloppen tegen stander. En als AZC in de an dere halve finale „gewoon" van Polar Bears wint èn daar bij ook nog eens beslag legt op het landskampioenschap (een waarschijnlijke gang van za ken) is die ene zege voor De Zijl/LGB al voldoende om de plaats in het EC 2-toernooi veilig te stellen. „Maar", waarschuwde Wel ling, ondanks zijn optimisti sche toekomstblik, „de ploeg moet niet denken dat het al zover is. Onderschatting van de tegenstander heeft De Zijl dit seizoen al vaker kostbare punten gekost. Nee, hoe kans rijk we ook zijn: de wedstrijd tegen AZ&PC wordt wel een van de moeilijkste die De Zijl/LGB ooit heeft gespeeld". Het scheelde zaterdagavond overigens maar zeer weinig of Frits Welling en de zijnen hadden zich in het geheel niet meer druk hoeven te maken over een eventueel Europees bekeravontuur. Om precies te zijn lag er in zwembad De Zijl exact één seconde tussen winst en verlies. Immers: juist op het moment dat Veenendaler Ed van Es de bal verschrikkelijk hard richting Zijl-goalie Reyer Holtmanns stuurde, liet de jury middels een fluitsignaal weten dat de officiële speeltijd was verstreken. Het feit dat Holtmanns een fractie van een seconde na dat signaal kans loos werd gepasseerd, deed er op dat moment niet meer toe. Van Eis had de allesbeslissende gelijkmaker (de uitspelende ploeg bekert door in geval van een gelijkspel) een seconde te laat gescoord... Een gang van zaken die voor VZC biina vanzelfsprekend de reden bleek een uiterst be schuldigende vinger richting wedstrijdtafel te priemen. De zelfde tafel die het daarvoor in Veenendaalse ogen toch al zo y-M:,,.. ;i Marc van Belkum gaat scoren voor De Zijl/LGB in het knap gewonnen bekerduel met VZC. helemaal fout had gedaan waar hef het hanteren van de 35-seconden regel betrof. Wel ling („Toen Van Es die bal er ingooide, dacht ik dat we had den verloren") wenste later van manipulaties van wie dan ook niets te weten. „Misschien is er een fout gemaakt, daar kan ik niet over oordelen. Ik heb daar niets van gemerkt. Maar wat ik wel weet is dat ik voor onze jury de handen in het vuur durf te steken. Onze tafel heeft nog nooit voor moeilijkheden gezorgd, is eer der te eerlijk, zeker als ik deze jury vergelijk met bijvoorbeeld die in Veenendaal. Want daar wil zich nog wel eens een inci dentje voordoen". Het zonder de geblesseerde spelbepalers Ton Buunk en Ton Schoeman aantredende VZC had zich dat onopzettelijk bezorgde „koekje van eigen deeg" overigens ook nog eens eenvoudig kunnen besparen. De regerende landskampioen startte weliswaar niet sterk, maar de thuisploeg opende nog veel slordiger en liet nog meer doelrijpe kansen liggen. De Zijl/LGB keek halverwege de strijd, na tussenstanden van 1- 4 en 2-6, tegen een 3-6 achter stand aan en mocht in die fase maar weinig hoop op verbete ring van de situatie koesteren. Niet voor niets maakte Wel ling zijn manschappen na af loop dan ook een groot compli ment voor het getoonde ka rakter. „Klasse dat de ploeg nog zo is teruggekomen", stel de de Leidse trainer, die bij die „wonderbaarlijke opstan ding" een sussende rol bleek te hebben gespeeld. „Sommige jongens hadden het in die eer ste twee periodes heel moeilijk met de beslissingen van scheidsrechter Van Tellegen. Ik heb de rustpauzes gelukkig kunnen gebruiken om die jon gens tot kalmte te manen". Woorden die met name in het derde part hun uitwerking niet misten. De Zijl werkte de achterstand in dat deel com- pleet weg (van 3-6 naar 8-8) en bleef vervolgens in het afslui tende deel eveneens bij de les. Ook al omdat de derde dis kwalificerende persoonlijke fout van Marc van Belkum bij na onmiddellijk door een iden tieke uitsluiting van collega topscorer Hans van Zeeland werd gevolgd, behield De Zijl het herkregen overwicht en kon de ploeg naar 11-9 uitlo pen. Een treffer van Ed van Es bracht daarna de spanning echter weer volledig terug. De bij die spanning behorende sensatie volgde niet veel later. Om precies te zijn: direct na het laatste fluitsignaal... GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: eerste part: Hans van Zeeland 0-1; Mare van Belkum 1-1; Van Zeeland (strafworp) 1-2. Tweede part: Jan Wagenaar 1-3; Van Zeeland (strafworp) 1-4; Mare van Belkum 2- 4: Van Zeeland (man meer) 2-5; Bart Witters (man meer) 2-6; Marc van Belkum (strafworp) 3-6. Derde part: Alex van Belkum (man meer) 4-6; Otto van Noort 4-7; Mare van Bel kum (man meer) 5-7; Edwin Rede- geld 6-7. Alex van Belkum 7-7; Mare van Belkum 8-7; Witters (man meer) 8-8. Vierde part: Wagenaar (man meer) 8-9; Hans Nieuwenburg (man meer) 9-9; Nieuwenburg 10-9; Alex van Belkum (man meer) 11-9; Ed van Es 11-10. Clubhuis Alkmania officieel geopend OUDE WETERING Het nieuwe clubgebouw van Alk mania is zaterdag, in hat bij zijn van honderden aanwezi gen. aan het bestuur en leden van de Weteringse vereniging overgedragen. De kleedaccom modatie werd door de bouw commissie, via wethouder Luuk Beelen, aan de gemeente Alkemade overgedragen. De nieuwe accommodatie is veel mooier en groter dan de oude, daarover was iedereen het za terdag eens. De toegang tot het fraaie gebouw is erg mooi. In de hal prijkt een plaquette van de hand van de Kaagse kun stenares Geri Graveland. Dit door Gerrit Loos, de man die al 23 jaar hoogst actief is in de onderhoudsploeg van Alkma nia, onthulde kunstwerk be staat uit drie segmenten. Eén deel toont de „samenwerken de" handen, op het tweede segment is, in de Alkmania- kleuren blauw en oranje, de kruising van een voetbaldoel te zien. Het derde segment is een afbeelding van de nieuwe schitterende accommodatie van Alkmania. De voorzitter van de bouwcommissie. Jaap Vermeer, bedankte zaterdag middag in het openbaar de be- Alkmania-voorzitter Jacques Haasebroek (links) en Gerrit Loos bij de zojuist onthulde plaquette in het nieuwe Alkmania-club- huis. langrijkste sponsors, de leden van de bouwcommissie en de vele leden die deelnamen aan de daadwerkeljke bouwwerk zaamheden. Voorzitter Jacques Haazebroek noemde de ingebruikname van de nieuwe accommodatie een hoogtepunt in het Alkma- nia-bestaan. „Deze nieuw bouw, die vooral door zelf werkzaamheid tot stand is ge komen, maakt de mogelijkhe den voor actieve en passieve recreatie in Alkemade-Oost groter", aldus Haazebroek. Wethouder Beelen sprak van „het tastbare resultaat van de durf om beslissingen te ne men". Hij wenste de Alkmani- anen veel sportieve successen en gezelligheid toe. Namens de bouwers stak Kees Jansen een forse pluim op de hoeden van de heren De Jeu en Bouw meester die zich volgens hem „dag en nacht hebben inge spannen voor het nieuwe club huis". Hij herinnerde zich deze mentaliteit ook te hebben meegemaaakt bij ROAC. toen daar een jaar of tien geleden een nieuw clubhuis werd ge bouwd. Andere sprekers wa ren de vice-voorzitter van de KNVB Afdeling Leiden, E. Meeuwenberg, de voorzitter van de NKS. de heer Ton Lu cas en Jos Kozijn, namens de selectie-elftallen. LEIDEN De eredivisie- teams uit de regio beleefden een mineur weekeinde: Docos en Dextro-Avanti moesten hun meerdere erkennen in respectievelijk Amsterdam '78 en Hotak '68. De heren van Oegstgeest gaven zaterdag de flitsende competitiestart van vorige week een prima follow up, door met 14-4 van SKF te winnen. Scylla beleefde een succesvol weekeinde: alle lan delijke teams wonnen hun wedstrijden. De Leidse regio mag dan, met twee teams, goed zijn verte genwoordigd in de eredivisie- dames, de prestaties van de be treffende ploegen mogen nu al het bange vermoeden recht vaardigen dat het knokken te gen degradatie zal worden. Het nog groene Docos bleek enkele maten te klein voor het routinieuze eredivisieteam Amsterdam '78. Vooral de stug verdedigende veterane Judy Williams blijkt nog steeds een nauwelijks te nemen hinder nis. Verrassend was het daar om dat Angelique van den Bos het presteerde een game af te snoepen van de van oorsprong Engelse. Daar bleef het voor haar echter bij. Tessa Bröcker en Merijn Olden zorgden ieder voor de helft van de Docos- score in de 8-2 eindstand. Avanti kende in de eerste competitiehelft een zeer moei zame en wekenlang puntloze opening. In de vorige week ge starte tweede helft lijkt dit ri tueel zich te gaan herhalen, met dien verstande dat het nog te bezien is of de eind sprint van de eerste helft ook nu tijdig zal worden ingezet. Zaterdag verloor het Hazers- woudse team voor de tweede maal, nu met 7-3 van herfst- kampioen Hotak '68. De dames verdeelden de punten eerlijk. „Ondanks de kracht van de te genstander een wat tegenval lend resultaat", aldus José Bakker. „Drie wedstrijden gingen verloren in drie games. Het had dus best anders kun nen lopen." In de een na hoog ste divisie lijken de mannen van BT Lifters de wat teleur stellend verlopen eerste helft te willen vergeten door ver nietigende nederlagen toe te brengen aan hulpeloze tegen standers. Zaterdag was het Veenendaalse SKF het slacht offer. Veertien vuistslagen ble ken ditmaal voldoende om de tegenstander knock-out te krijgen. Iets wat Oegstgeest- speler Herman van den Broek eigenlijk al voor de wedstrijd' was. Hij trad namelijk aan met een nog niet herstelde zware hersenschudding. „Frits Kamc tebeen was op vakantie, en- een invaller uit het tweede was niet beschikbaar, dus ik- moest wel", legde van den Broek uit. Totaal ongetraind won hij met veel pijn en moei te drie partijen. Friso Reitsma en Fjödor Rademakers waren- niet te verslaan, en invaller Dick Hogendam mocht ook een keer winnen, omdat SKF met een net iets zwakkere stand-in verscheen. Tweemaal dubbelwinst maakte 14-4. De Scylla-teams waren dit weekeinde in de „winning mood". Wat gewonnen kon worden werd gewonnen. Zó zorgde het eerste damesteam voor een keurige 8-2 overwin ning tegen Avanti 2. Alleen Heidi de Haas detoneerde met twee nederlagen. Het tweede herenteam liet in het eerste competitieoptreden zien ge; brand te zijn op het terugwin nen van het verloren terrein. Met 7-3 werd Nieuw Vennep opgerold. Rico van Veen won van de twee sterksten, maar verloor van een invaller. Ri chard van Gurp toonde zijn progressie aan door 100 te scoren. Het herenteam van Docos ondervind aan den lijve het stevige niveauverschil tus sen de tweede- en derde divi sie. Alleen Kish Prashad kan netaan zijn hoofd boven water houden. Englebert en van Veen echter moeten waar schijnlijk nog heel vaak de witte vlag laten zien. Dit laat ste deden ze zaterdag tegen Torenstad ieder drie maal. Het in de eerste helft gedegradeer de Avanti-2 heeft in de tweede divisie nu al de eerste tegen slag te verwerken gekregen. Tegen het Tilburgse Irene werd teleurstellend met 6-4 verloren. Zondebok was Piet de Groot. De Avanti-spelér lijkt in de rustperiode zijn ver mogen om te kunnen winneh te zijn kwijtgeraakt. Ook za terdag zocht hij wanhopig, maar vond het helaas niet. Ook het goede voorbeeld vah Martin van Rijn (hij won twee maal) mocht hierbij niet hel pen. Ellen Bakker liet ook nog eens eenmaal zien hoe het moest, maar de Groot bleef bij zijn nul, waardoor de 6-4 ne derlaag een feit was. WOUTER LANGEVELD LEIDEN Nog niet eer der waren de handbal- sters van Datateam Fore holte zo dicht bij de eerste overwinning. Tegen Mo- sam, een van de vijf kop lopers in de verse eredivi siecompetitie, koesterden de Voorhoutsen in de laat ste minuut een 21-21 stand. Zes seconden voor tijd scoorde Mosam echter de beslissende treffer. Ook HVS liet in de slotfase de winst liggen, zij het dat Groe ne Ster het gat tot twee doel punten vergrootte: 16-14. In de derde divisie verkleinde OASE de kampioenskansen door een 6-9 nederlaag tegen Hollandiaan. Saturnus maakte het kwartet verliezende da- mesploegen vol door met 11-7 tegen Ancora ten onder te gaan. Alleen de heren van Sa turnus kwamen in het „spie- gelduel" tegen Ancora tot de volle winst: 16-13. Hub Coorens, coach van Mo sam, was na afloop van het duel tegen Foreholte de eerste om toe te geven dat zijn ploeg op hooguit een punt aanspraak had kunnen maken. Foreholte overblufte Mosam al in de eer ste minuten toen Ellie Spreeuw met een hattrick een 4-1 voorsprong aantekende. Mosam, dat vorige week de derde ronde van de europacup voor bekerwinnars bereikte, antwoordde vanaf de hoeken. De open Voorhoutse 4-2 de fensie liet daar even als direkt aan de cirkel de gaten vallen. Keepster Olga Almekinders, net op tijd hersteld om de ge blesseerde Diane van Dam te vervangen, was kansloos op die inzetten. Mosam kwam op gelijke hoogte. Direkt na de rust (10-11) leken de Limburg sen een gat te slaan. Onder lei ding van Nel Geerlings (goed voor zeven treffers), Ellie Spreeuw en Ellie „Toos" van Leeuwen vochten de Voor houtsen zich van 12-15 terug tot 17-17. In tegenstelling tot Mosam waren het bij Forehol te juist de afstandschoten die succes hadden. De cirkelspeel sters werden met forse midde len afgestopt, wat wel vijf strafworpen opleverde. In een hectische slotfase hielden de ploegen elkaar in evenwicht. Ellen Warmerdam kreeg te recht twee minuten, maar haar ploeg leek de wedstrijd in Voorhouts voordeel te beslis sen toen Agnes Salvotori bij 21-21 de bal in het net schoot. De arbiters constateerden ech ter een teen op de cirkel, waarna het Mosam was dat zes seconden voor tijd de 21-22 scoorde. De dames van HVS dalen steeds verder af naar de de gradatiezone. Tegen Groene Ster keek het haast de hele wedstrijd tegen een kleine achterstand aan. Pas vlak voor tijd bij 14-14, na een 7-8 rust stand, waren de ploegen weer op gelijk hoogte. Op dat cruci ale moment miste eerst Lenie van der Bosch een strafworp, waarna HVS ook nog een bre- ak-out verprutste. Groene Ster kreeg vervolgens de bal wel in het net. De Stompwijkse man- to-man had een averechts ef fect. Groene Ster bepaalde de eindstand op 14-16. OASE reduceerde tegen Hol landiaan door een 6-9 neder laag de eigen kampioenskan sen tot praktisch nul. „Ze wa ren traag als dikke stroop". Zo kwalificeerde trainer coach Frank Bonte het teleurstellen de spel van zijn pupillen. Er werden veel kansen gemist. Typerend was de manier waarop de 4-2 voorsprong tot stand kwam. Uit een break out miste Helma van der Geest. De terugspringende bal werd ook door Roos van Ley- den niet benut. Pas in derde instantie kon Sylvia Dapper het karwei afmaken. Later was OASE minder fortuinlijk. Vanaf 4-4 bij rust bereikte Hollandiaan met een boogbal- letje uit de hoek een 6-7 voor sprong. OASE maakte daarna niets meer klaar. De dames van Saturnus wa ren in Rotterdam niet in staat een vroege 3-0 achterstand on gedaan te maken. Ancora kwam tot een aantal snelle collectieve breaks, terwijl ook de combinaties voor de cirkel heel wat vloeiender verliepen dan die van Leidsen aan de andere kant. Alleen van de rechterhoek was Saturnus in de eerste helft sporadisch suc cesvol. Ook in de tweede helft (rust 7-4) was Ancora de bete re ploeg. Het was voornamew- lijk aan de uitblinkende keep ster Paula Klap te danken dat de nederlaag tot 11-7 beperkt bleef. De heren van Saturnus speelden tegen hetzelfde An cora, en startten zo mogelijk nog slechter dan de dames. Vanaf 6-1 herstelden zij zich echter knap. Met name de ma nier waarop Andre van Leeu wen vlak voor rust met een draaischot uit stand de aan sluiting (7-7) tot stand bracht was spectaculair. Na rust draaide de wakker geschudde Leidse defensie beter, terwijl Andre van Es zich in de aan val steeds meer vanuit het midden manifesteerde. Satur nus nam afstand tot 16-13. Uitslagen. Dames: Olympia- HEC 14-8, HVV-CWP 10-8, ODIS-Northa 17-14, EDH- MMO 12-5, Rijnsoever-Schip luiden 2 8-21, HEC 3-MSV 3-9; Heren: HVV-Wings 2 23-11, Northa-Foreholte 17-12, HVS- Hermes 3 17-10, Rijnsoever- Hermes 5 18-14, AHC, 18-17.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14