flNLTB vaart nieuwe koers AC Milan heeft al twee handtekeningen van Ruud Gullit advocaat genoemd als ■Indidaat bij Fortuna S Startverbod voor Christa Kinshofer Gstrein zorgt voor verrassing STEEKPROEF NAAR DOPING- GEBRUIK IN VOETBALLERIJ ortsjnoj en Nogueiras l de achtervolging Etienne de Wilde is onvermoeibaar 'AGIt ORT WOENSDAG 28 JANUARI 1987 ^HAAG Dick Advocaat wordt genoemd als kandidaat j^iet trainerschap van Fortuna Sittard. De Limburgse eredi- ;lub heeft een vacature, omdat het contract met de nu om idsheidsredenen inactieve Bert Jacobs niet wordt verlengd ndat ad-interimtrainer Han Berger zich met ingang van het »nde voetbalseizoen heeft verbonden aan FC Utrecht. Be- t de huidige assistent-bondscoach, die momenteel de cursus fï Betaald Voetbal volgt, wordt ook ex-bondscoach Ger Blok emd als kandidaat bij Fortuna S. Blok is momenteel werk- I in Saoedie-Arabië. Pim Verbeek wordt de nieuwe trainer De Graafschap. De 32-jarige oud-speler van Sparta, die nu je cursus Coach Betaald Voetbal volgt, kwam een verbinte- oor twee jaar overeen met de Doetinchemse eerste-divisie- i Verbeek, die bij De Graafschap Henk van Brussel opvolgt, ien met het einde van het lopende seizoen werkzaam bij de richemse amateur-hoofdklasser Unitas. CRANS MONTANA Christa Kinshofer mag toch niet voor Ne derland uitkomen tijdens de wereld titelstrijd skiën in Crans Montana. Dat heeft de Internationale Ski Fe deratie (FIS) gisteren beslist. De Westduitse, in 1980 te Lake Placid winnares van het zilver op de sla lom, werd door de Nederlandse bond naar voren geschoven als deelneem ster, nadat enige formaliteiten rond haar „ski-nationaliteit" leken te zijn geregeld. De FIS voerde echter aan, dat Kinshofer niet beschikt over een Nederlands paspoort en dat van een aanvraag tot naturalisatie niets be kend is. CRANS MONTANA Bernhard Gstrein heeft op de eerste dag van de wereldkampioenschappen skiën in het Zwitserse Crans Montana voor een verrassing gezorgd door de combinatie-slalom te winnen. De Oostenrijker had na twee manches een voorsprong van ruim twee seconden op zijn landgenoot Günther Mader en de Ame rikaan Felix McGrath. Het was de eerste overwinning van Gstrein in dit seizoen. Toppers als de Zwitser Pirmin Zurbriggen, de Luxemburger Mare Girardelli en de Westduitser Markus Wasmeier bleven op grote achterstand van Gstrein steken. De afdaling voor het combinatiek lassement wordt vrijdag gehouden. Na de eerste manche leek al leen Paul Frommelt nog in staat Gstrein van de eerste plaats te houden. De skiër uit Liechtenstein had slechts 77/100e van een se conde meer nodig, maar later bleek dat hij één van de 63 poortjes had gemist, waarna de wedstrijdleiding Frommelt diskwalificeer de. De Nederlander Hans van der Veldt eindigde op de 38e plaats. Hij moest bijna veertig seconden op de winnaar toegeven. Landge noot Ronald Hoevenaars kwam in de eerste manche ten val en gaf op. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Tot 3,5 procent van de voetballers gebruikt doping of dopingach- tige middelen. Het gaat dan om tegen de duizend gevallen per jaar. Een steek- proef-onderzoek naar dopinggebruik in de voetballerij heeft dit uitgewezen. Staatssecretaris Dees (WVC) zegt dit in een nota aan de Kamer over spgrtmedi- sche begeleiding en sportgezondheids- zorg. Dees noemt de uitslag van de steek proef „betrouwbaar". Dees gaat ook in op het gebruik van do ping in de vorm van spierversterkende middelen, in sportscholen en fitnesscen tra. Er zijn volgens schattingen ten min ste 10.000 gebruikers in de sportscholen. Jaarlijks zou er voor zeker 70 miljoen gulden van deze middelen worden ver kocht. Dees signaleert overigens een ver schuiving van traditionele doping (op wekkende stoffen) naar hormoonprepa raten. De bewindsman wijst ook op dopingge bruik in andere takken van sport, zoals het wielrennen. Dopingcontroles geven echter onvoldoende gegevens over de omvang daarvan. Dees zegt dat de con troles vaak alleen het topje van de ijsberg tonen. In de nota merkt hij op dat do pinggebruik niet beperkt blijft tot de ech te topsporters. Volgens hem vertoont sportdoping steeds meer de kenmerken van het drugsprobleem in de samenle ving, vooral als gezocht wordt naar mid delen om dopinggebruik te beperken. TIONALE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN WEG VAN SCHEVENINGSE METS f HAAG Voor het l sinds de invoering de nationale tennis- pioenschappen, zo'n tig jaar geleden, zal oernooi elders dan in pveningen worden af- ÏJrkt. Het dagelijks be- m van de Koninklijke rlandse Lawn Tennis d heeft daartoe giste- besloten. De organisa- s voor dit jaar toege- ^n aan het Brabantse en wel op de data 3 en met 9 augustus mee is een voor het Sche- ïgse De Metselaars, sinds I isenheugenis" gastheer de Nederlandse titelstrijd, rstellende keuze gedaan, fevens een eind gemaakt een maandenlang touw- (en tussen Scheveningen, en het Amsterdamse Po- Wat de KNLTB betreft )t de verplaatsing van de pn het breken met een lurige traditie overigens leen begin gemaakt met (varen van een nieuwe j. De bond meent name- lat een nieuwe plaats van leling voor het al jaren- lals zorgenkindje te boek jde evenement een impuls betekenen voor de publie- >elangstelling. Naar de de sfeerloze betonnen i Scheveningen, kwamen ,e geen recette, lachwek- lage prijzengelden, geen pale bezetting en geen be- Itelling van het tegen- dig onontbeerlijke medi- elevisie. De Scheveningse Mets-banen: een kille, betonnen bak. „Dat was een vicieuze cirkel waar we eens wilden proberen uit te komen", zegt voorzitter Habing van de commissie competitie en toernooien (CCT), die sinds vorige zomer op de zaak heeft gestudeerd. „Al langer bestonden er klach ten over de manier waarop de Nederlandse kampioenschap pen in Scheveningen werden georganiseerd. En die betrof fen bijvoorbeeld het interieur van de Mets, de sanitaire voor zieningen en de catering. Al vijf jaar waren er geluiden van aTidere clubs, die zich kandidaat stelden om de NK te organiseren, te rouleren, iets wat men in West-Duitsland overigens ook al jarenlang doet. Die elementen bijeenge voegd hebben de CCT er toe gebracht op verzoek van het bondsbestuur de zaak eens na der te onderzoeken. Waarbij ik er als voorzitter van de verder uit de heren Van Eijsden en Steensma bestaande commissie op heb gestaan eerst de be sprekingen te openen met De Metselaars, als traditioneel or ganisator van het evenement. En die club zegde ons toe op een aantal punten tegemoet te komen aan de geopperde be zwaren. Daarop zijn we ook met de andere kandidaten gaan praten". Uitgangspunt bij de bepaling waar de volgende editie van de Nederlandse tenniskampi oenschappen zouden moeten worden gehouden, was het evenement op te krikken naar een hoger sportief (en com mercieel) niveau, erkent Ha bing. „Daarbij heeft onze com missie gelet op een aantal fac toren: parkeermogelijkheden, toeschouwers-accommodatie, mogelijkheden voor een pro mo-dorp en uitwijkmogelijk heden in geval van slecht weer naar een nabij liggende hal. En afweging van al die elementen heeft de CCT tot een voorstel geleid waarna wij toch van oordeel waren dat onze commissie over te weinig draagvlak beschikte om de de finitieve beslissing te nemen. Vandaar dat het dageliiks be stuur zelf de knoop heeft door gehakt en voor Son heeft ge kozen. Waarbij overigens is af gesproken dat deze keuze een malig kan zijn en dat Son uit de toewijzing niet moet aflei den dat het evenement voort aan daar wordt gehouden". Beursbieding De plaats van handeling voor de NK zal in de toekomst waarschijnlijk worden bepaald aan de hand van een „beurs bieding". Dat houdt in dat clubs met een geschikte ac commodatie kunnen dingen naar het evenement met een voor de bond zo gunstig moge lijk financieel gevolg. De NK kostten de KNLTB de voorbije jaren bruto tachtig mille, waarvan een kwart werd te rugverdiend met recettes. In Son wordt het evenement dit jaar op dezelfde basis gehou den, waarna kandidaat-organi satoren volgend jaar de markt op kunnen. „De bedoeling is dat het hele evenement grootser wordt aangepakt met vooral een ho ger prijzengeld", vertelt Ha bing. „Slechts dan ben je ver zekerd van de meest optimale bezetting van je toernooi. En dan heeft ook de televisie er misschien meer belangstelling voor, waardoor de sponsors eerder geïnteresseerd raken". De verhuizing van de nationa le titelstrijd heeft voor wat be treft de tennisbond dus vrijwel louter tot doel de batenkant op de balans een wat positiever aanzien te geven. Het opkrik ken van het sportieve niveau van het evenement is slechts van zeer relatieve betekenis met het aanbod van topspelers dat ons land nu eenmaal heeft. Daar staat tegenover dat de bond met het aantrekken van Stanley Franker als bonds coach de goede weg lijkt te hebben ingeslagen. Voor Fran- ker's aanpak is evenwel geld nodig en via de „Son-construc- tie" is daar wellicht mede aan te geraken. Baas in eigen huis Hoezeer het De Metselaars ook spijt na veertig jaar de „natio nale" te zijn kwijtgeraakt. „Mijn persoonlijke opvatting", aldus voorzitter Van Dongen, „is dat De Metselaars er in de toekomst niets voor voelt om de markt op te gaan om het evenement weer terug te ha len. Maar daar heb ik niet het laatste woord in. Dat moeten de leden mede bepalen. Ik vind dat De Metselaars baas in eigen huis moet blijven. Het is niet zo moeilijk om er bijvoor beeld een Philips-feestje van te maken. Maar ik voel daar niets voor. Het is alleen jam mer dat de bond zich niets heeft aangetrokken van de traditie. En die bepaalde dat de Nederlandse kampioen schappen in Scheveningen werden gehouden". En Habing tot slot; „Ach, ik zie de Mets nog wel eens in beeld komen. Daar deden ze tenslotte al zaken met een be paald merk tennisracket. Waarom zou je dan de basis niet wat verbreden?". K AAN ZEE Het 49e {ovens-schaaktoernooi is ren veelbelovend de laat- week ingegaan. Viktor Sjnoj en Jesus Nogueiras en de hoop op de eindze- log niet opgegeven. Het tal zette de achtérvolging ioploper Short in de ne- e ronde onverdroten p. Kortsjnoj tikte Zapata ^ubtiele manoeuvres van gx>rd en Nogueiras han- ™e hardere, maar zeker zo lieve, middelen tegen pjevic. Short behield door overwinning op Gutman .voorsprong van een vol iartij tussen Sosonko en jr Wiel kwam het Sla- 42 7/8 1 op het bord. Met zijn ne- zet (e5) introduceerde 7/8 der Wiel een nieuwtje. 7/8 nko voelde niet veel voor 56 7/8 ei wilde verwikkelingen 38 3/4 bod na twaalf zetten remi- in. Van der Wiel ging er 23 7/8J°P in. Sosonko moest pit- w spelen om compen- 82 3/81 te vinden voor zijn pio- )r in de opening. Na boei ende, tactische verwikkelin gen werd na de 30e zet het punt gedeeld. Dat deed Paul. van der Sterren al na drie kwartier tegen Olafsson. An- dersson kwam na acht remises goedkoop aan zijn eerste over winning. In tijdnood beging de Joegoslaaf Hulak op de 36e zet zo'n enorme blunder dat hij direct opgaf. De partij tussen Zapata (met wit) en Kortsjnoj had het volgende zetten- verloop: 1. e2-e4, e7-e5; 2. Pgl-£3, Pb8-c6; 3. Lfl-b5, a7-a6; 4. Lb5-a4. Pg8-f6; 5. 0-0. Pf6xe4; 6. d2-d4. b7-b5; 7. La4-b3, d7-d5; 8. d4xe5, Lc8-e6; 9. Lel-e3, Lf8-e7; 10. c2-c3. Dd8-d7; 11. Pbl-d2, Ta8-d8; 12. Pf3-d4, Pe4xd2; 13. Ddlxd2, Pc6xe5; 14. 12-14. Pe5-c4f 15. Lb3xc4, d5xc4; 16. 14-15, Le6-d5; 17. I5-f6, Le7xf6; 18. Tal-el, Ld5-e6; 19. Dd2-(2, 0-0; 20. Df2-g3, Dd7-d6; 21. Le3-f4, Lf6xd4+; 22. Kgl-hl. Dd6-c6; 23. c3xd4, Td8xd4; 24. Tel-?3, Le6-f5; 25. h2-h3, Td4-d3; 26. Tfl-el, h7-h5; 27. Khl-h2, Tf8-c8; 28. Dg3-g5, Td3xe3; 29. Telxe3. Lf5-g6; 30. Te3- e7, b5-b4; 31. Te7xc7, Tc8xc7; 32. Dg5-d8+, Kg8-h7; 33. Dd8xc7, Dc6xc7; 34. Lf4xc7, c4-c3; 35. b2xc3, b4xe3; 36. Kh2-g3, Lg6-e4; 37. h3-h4, Kh7-g6; 38. Kg3-f2, c3-c2; 39. Lc7-f4, Kg6-f5; 40. g2-g3, f7-f6; 41. Lf4-cl. Rf5-g4; 42. a2-a3, g7-g5; 43. h4xg5, I6xg5; wit geeft op. zrgeer sleutelt aan schaats ^■LSTUNA Hein Vergeer heeft de eerste winst van de P^Biatieve drielandenwedstrijd tussen de beste schaatsers uit ^*"^Ben, Nederland en Noorwegen al binnen. De onttroonde ■^pioen van Europa doelde daarmee niet op de 1250 Zweedse fen, die hij gisteravond in Eskilstuna met het brons op de e 'toeter en het gedeelde zilver op de 1500 meter incasseerde, ten.f was veel meer te spreken over de verandering aan zijn wfr schaats, die hem weer een ouderwets gevoel had gegeven, enk sleutelde aan het linkerijzer. Hij had het via de stel- 86.Lfjes aan de onderkant van de schoen zo'n anderhalve mil- £n ter naar binnen gesteld. Dat was nodig in de opinie van de vefcannen wereldkampioen, die sinds zijn valpartij in decem- u£s to Heerenveen niet echt meer lekker had kunnen afzetten Dehet linker been. „Maar zo'n schaatsijzer verzet je niet snel. kw|s psychologisch. Het was de afgelopen jaren in die stand 1 Is goed geweest. Dan houd je daar aan vast", betoogde Ver- lals de wielrenner, die nooit de zadelhoogte van zijn succes- >zal veranderen. euw opzet voor Amerikaans voetbal YORK In de Vere-. Staten wordt opnieuw •ging gewaagd het pu- r enthousiast te maken liet voetbal. Clive Toyle, lYEjjbegere manager van New ven clubs, afkomstig van de oostkust, hebben ingeschreven voor het komend seizoen dat in april van start gaat. Elke vereniging mag slechts vier buitenlanders onder contract hebben. De begroting van de clubs mag niet meer dan 600.000 gulden bedragen. (Van onze correspondent Gerard Kessels) ROME De rust en de gelatenheid waarmee AC Milan het touwtrek ken van andere Europe se topclubs om Ruud Gullit heeft gevolgd, heeft een voor de hand liggende reden. AC Mi lan heeft al twee hand tekeningen van de fel begeerde PSV-er. Wan neer Gullit PSV verlaat, komt hij zeker naar de Milanese topclub. Dat meldt de Gazetto dello Sport, doorgaans de best geinformeerde Italiaanse sportkrant. Volgens het blad heeft Gullit zich in feite al aan de club van de even schatrijke als voetbalgekke televisie-koning Silvio Ber lusconi gebonden. Tijdens de veelbesproken bijeenkomst van Gullit en Ajacied van Basten met de Milan-top in het Amsterdamse Amstelho- tel op 19 november, na de wedstrijd Nederland-Polen, zou de PSV-er een verkla ring hebben ondertekend waarin hij zich verplicht met geen andere Italiaanse club dan AC Milan in zee te een echt kontrakt, zou Gullit twee weken geleden hebben ondertekend toen hij in Mi laan was om zich medisch te laten keuren. Behalve een hoop geld garandeert dit kontrakt Gullit ook lucratie ve reclame-aktiviteiten en muzikale optredens bij de talrijke televisiezenders van Milan-president Berlusconi. Uiteraard wordt deze tweede verbintenis pas rechtsgeldig, wanneer Gullit PSV verlaat en inderdaad naar Italië gaat. Met Gullits „Amsterdamse verklaring" heeft de ge wiekste Berlusconi de Itali aanse concurrentie, op de eerste plaats Juventus, bui ten spel gezet. Het vervol gens door Gullit onderteken de kontrakt is vooral be doeld om andere gegadigden af te schrikken. In het geval Real Madrid is dat al gelukt. De Spanjaarden zijn zo ge schrokken van wat Milan te bieden heeft, dat ze besloten hebben de aankoop van Gul lit maar verder te vergeten. Het wordt nu ook duidelijk waarom Milan nog steeds geen officiëel kontakt met PSV gezocht heeft. Berlusco ni is zeker van zijn zaak. De tijd speelt in zijn voordeel. De televisiemagnaat laat de Eindhovense club langzaam gaar koken om de prijs voor Gullit te drukken. Italiaanse bobsleeër zwaar gewond CERVINIA De Italiaan Pietro Scaramuzza is gisteren zwaar gewond geraakt tijdens de training voor de Europese kampioen schappen viermans-bob in Cervinia. De bobslee van het Itali aanse team kantelde in de laatste bocht, waarbij Scaramuzza uit de slee werd geslingerd. Hij werd buiten bewustzijn naar een ziekenhuis in Aosta vervoerd. Daar constateerden de artsen en kele botbreuken, zware verwondingen aan het hoofd en tevens bloed in de longen. De toestand van de Italiaanse sporter werd kritiek genoemd. Sportwereld Algemeen Het Westduitse Berchtesgaden, al in de markt voor de Olympische Winter spelen van 1992, zal zich op nieuw kandidaat stellen voor de organisatie in 1994. Tennis Carin Bakkum ver loor in de tweede ronde van het toernooi in Auckland met 2-6, 7-5, 6-3 van de Nieuwzee- landse Ruth Seeman. Laurent Fignon, ook in Ahoy's, rust even uit van de vermoei enissen van de Rotterdamse zesdaagse. ROTTERDAM De Belg Etienne de Wilde is onvermoei baar in de Rotterdamse zesdaagse. De koppelgenoot van good-old Joop Zoetemelk is druk in de weer om zich aan te dienen als opvolger als zesdaagse-specialist van landgenoot Patrick Sercu. Zeventig procent van zijn geld verdient de beste Belgische indoor-wielrenner tijdens de wintermaan den. Daarnaast is De Wilde ook redelijk succesvol op de weg. Dit seizoen kwam hij overigens nog niet tot een Zes- daagse-overwinning. Aan de zijde van Stan Tourné eindigde Etienne de Wilde als derde in West-Berlijn, Madrid, Keulen en Breipen. Hij werd tweede in Gent en Ziirich en vierde in Dortmund, München en Parijs. Voorwaar toch al een aardige erelijst voor een man die pas aan zijn derde seizoen in het zesdaagse-circus aktief is. Etienne de Wilde: „Overal kwam ik steeds mensen als Clark, Thurau en Pijnen tegen. Toen ik hoorde dat Thu- rau. Pijnen en ook Moser hier in Rotterdam niet zouden rij den, schatte ik mijn kansen meteen hoog in. Maar hoewel ik natuurlijk groot respect voor Joop Zoetemelk kan opbren gen, mis ik mijn vaste maat Stan Tourné wel. Hij rijdt nu met Gerrie Knetemann. Maar het is wel een grote eer om juist in zo'n Rotterdams sportpaleis aan de zijde van Joop Zoetemelk te mogen riiden. Vergeet niet, het is toch altijd nog een winnaar van de Tour de France en een ex-wereld kampioen. En wat die man op zijn 39e jaar nog uit de kast kan rijden, daar moet je toch diep je petje voor afnemen Toen de veertien koppels gisteravond aan de voorlaatste dag begonnen, stonden zowel Joop Zoetemelk/Etienne de Wilde als Gerrie Knetemann/Stan Tourné twee ronden achter op de Australiër Danny Clark en diens Italiaanse partner Pie- rangelo Bincoletto. Etienne de Wilde: „Hoewel er natuurlijk nog veel mogelijk is. denk ik niet meer dat die twee van de overwinning af te houden zijn. Clark heeft erg veel steun van Bincoletto. Zelf moet ik met Joop Zoetemelk bij de eer ste drie kunnen komen, al laten Teun van Vliet en Jupp Kristen en Peter Stevenhaagen en Roman Hermann zich ook erg goed zien Ook gisteravond kwam het publiek allerminst massaal op het zesdaagse-gebeuren af. Op de avond, dat autocoureur Jan de Rooy zich met zijn DAF-truck uit de rally Parijs- Dakar-race in Rotterdam presenteerde, had een verzeke ringsmaatschappij liefst 3817 gasten uitgenodigd. Waren die er niet geweest, dan had men zelfs van lege tribunes kunnen spreken. De wel aanwezigen brachten niet alleen de handen op elkaar voor de prestaties van de heren renners, maar ook voor het spectaculair optreden van de in Ahoy' immer popu laire Zangeres zonder naam. Bij de amateur-zesdaagse treedt de uit Berkel Rodenrijs af komstige Barend Huveneers ditmaal op de voorgrond. Sa men met Stephan Rakers gaat hij voorlopig aan de leiding. ARTHUR VAN RIJSWIJK sportuitslagen PAARDESPORT Koersen Hilversum Eerste koers, 2000 meten 1. Attlca (J. Oorthuijsen) kilometertljd 1.22,7, 2. Alida van Imca, 3. Zonla Prince. Niet gestart: Zorro H. ZJggy Spencer. Toto: winnend 1,90, plaats f 1,50 2.20 3,30, koppel 11,50, trio f 158,10. Tweede koers, 2000 meter. 1. Anja Compaen (J. van Koolwijk) 1.22,1, 2. Amy Victory, 3. Ylona Princess. Toto: winnend 1,60. plaats 1,20 f 1,80 2,00, koppel 4.10, trio 18,60. Oerde koers, 2000 meter. 1. Ziri Se nator (J. Jongen) 1.21,4, 2. Arnold uit Best, 3. Zendy G. Toto: winnend 3,80, plaats 1,50 2,00 f 2,30, kop pel 18,50, trio 290,10. Vierde koers, 2000 meten 1. Amigo de Queen (P. de Bruyn) 1.23,1, 2. Yardstick, 3. Anno Buitenzorg. Niet gestart: Ype Antole. Toto: winnend 9.80. plaats 2,90 2,20 2,00, kop- pel f 39,50, trio 569,80. Vijfde koers, 2440 meten 1. Yarwetl Mac (A. Suykerbuyk) 1.21,6, 2. Yvan Flight, 3. Zodijan. Niet gestart: Zebra- no du Bols. Toto: winnend 9,40, plaats 2,50 3,70 3,10, koppel 81,50, trio 2754,00. Zesde koers, 2000 meten 1. Yvolien H (R. Pools) 1.20,5, 2. Zonnestraaltje. 3. Veritas. Niet gestart: White Hano ver. Umbertomes. Toto: winnend 5,30, plaats 2,40 1,30, koppel 6,10, trio f 47.50. Zevende koers, 1609 meten 1. Waltz Melodie (G. de Jong) 1.19,6, 2. Yon- ker Star. 3. Zelotte. Niet gestart: Yambeau Fight. Toto: winnend 10,60, plaats 2,20 2,20 koppel 18,70 trio 176,50. Achtste koers, 2000 meten 1. Yla Oostland (R. L. Pools) 1.20,3, 2. Win ston, 3. Wehnes Dream. Niet gestart: Yo Yo. Toto: winnend 2,30 plaats 1,40 1,70 koppel 3,60 trio 27,40. Negende koers, 1609 meten 1. Zeno- bia S (A. H. Suykerbuyk) 1.19,6, 2. Zoon van Jensen, 3. Yllus O. Toto: winnend f 7,30 plaats 2,90 4.60 1,80 koppel f 11,30 trio f 168,30. Omzet totalisator: 178.484,00. SCHAATSEN Interland Zweden-Nederland-Noor- wegen in Eskilstuna 500 meten 1. Bengtsson (Zwe) 39,1 seconden. 2. Magnusson (Zwe) 39,2, 3. Vergeer (Ned) 39,4, 4. Falk-Larssen (Noo), Halvorsen (Noo) 39,7, 6. Karl- berg (Zwe) 40,0, 7. Kemkers (Ned) 40,1, 8. Visser (Ned) 40.2. 9. Koss (Noo) 40.5. 10. Gustafson (Zwe) 41,0, 11. Kraayenbos (Ned) 41,5, 12. Vërvik (Noo) 42.1. 1500 meten 1. Falk-Larssen 1.59,1; 2. Vergeer, Magnusson 1.59,2, 4. Bengt sson 1.59,6, 5. Karlberg 1.59.8. 6. Kemkers 2.00,4, 7. Gustafson 2.00,5, 8. Visser 2.01,9, 9. Kraayenbos 2.03,1, 10. Koss 2.03,9, 11. Halvorsen 2.05,8, 12. Varvik 2.06,0. Landenklaaaement: 1. Zweden 67,5 punten, 2. Nederland 49,5, 3. Noor wegen 41. Individueel puntenklassement: 1. Bengtsson 22 punten, 2. Falk-Lars sen. Magnusso.n 21,5, 4. Vergeer 20,5, 5. Karlberg 15, 6. Kemkers 13, 7. Halvorsen 10,5, 8. Visser 10, 9. Gustafson 9, 10. Kraayenbos 8, 11. Koss 7. 12. Vërvik 2. SCHAKEN pata (Col)-Kortsjnoj (Zwl) 0-1, Olafs son (IJsl)-Van der Sterren (Ned) 0.5- 0,5; Andersson (Zwe)-Hulak (Joe) 1-0; Sosonko (Ned)-Van der Wiel (Ned) 0,5-0,5; Gutman (lsr>-Short (Gbr) 0-1; Miles (Gbr)-Flear (Gbr) afgebroken; Ljubojevic (Joe)-Nogueiras (Cub) 0-1. Stand: 1. Short 7; 2. Kortsjnoj. No gueiras 6; 4. Olafsson, Sosonko. An dersson 5; 7. Miles 4.5 1 afgebro ken partij; 8. Van der Sterren. Van der Wiel, Zapata, Ljubojevic 4; 12. Flear 3.5 1; 13. Hulak 3; 14. Gut man 1. Grootmeeatergroep 0, 7e ronde: Kuljf (Ned)-Brennlnkmeijer (Ned) 0-1, Winants (Bel)-Gaprindasjvill (Sov) 0.5- 0,5; Rogers (Aus)-Farago (Hon) 0.5- 0.5; Carlier (Ned)-Hartoch (Ned) 0.5- 0.5; Watson (Gbr)-Welllng (Ned) 0.5- 0.5; Piket (Ned)-Riemersma (Ned) af gebroken. Stand: 1. Farago 5; 2. Wi nants 4,5; 3. Rogers. Gaprindasjvlli, Watson, Carlier 4; 7. Piket 3,5 -»■ 1; 8. Kuljf 3,5; 9. Hartoch, Brenninkmeijer 2.5; 11. Welling 2; 12. Riemersma 1.5 1. SKIËN WK Crana Montana Heren, combinatie-alalom: 1. Gstrein (Oos) 1.42,45; 2. Mader (Oos) 1.44,48; 3. McGrath (Vst) 1.44.60; 4. Schick (Wdl) 1.45,70; 5. Jagge (Nor) 1.45.79; 6. Erlacher (Ita) 1.45,90; 7. Gkardelll (Lux) 1.45,96; 8. Pramotton (Ita) 1.46,13; 9. Zurbriggen (Zwl) 1.47,12; 10. Wasmeier (Wdl) 1.47.98; 38. Van der Veldt (Ned) 2.21,54. VOETBAL Schotland: Clydebank-Aberdeen 0-5; Motherwell-FC Dundee 2-0; St. Mlr- ren-Falkirk 1-0. Stand: 1. Celtic 31- 47; 2. Glasgow Rangers 30-45; 3. Dundee United 29-42; 4. Aberdeen 30-41; 5. Hearts 30-40. WIELRENNEN Zeadaagae Rotterdam Prof a: 1. Clark/Bincoletto (Aus/lta) 238 punten, 2. R. Hermann/Steven- haagen (Lie/Ned) 211, 3. Van Vllet- /Kristen (Ned/Wdl) 203; op 2 ronden: 4. Knetemann/Tournè (Ned/Bel) 200, 5. Zoetemelk/De Wilde (Ned/Bel) 150, 6. Doyle/Fignon (Gbr/Fra) 134; op 5 ronden: 7. Worre/Pedersen (Den) 119; op 9 ronden: 8. Bondue/Vallet (Fra) 86; op 10 ronden: 9. Vaar- ten/Schlaphoff (Bel/Wdl) 30; op 16 ronden: 10. S. Hermann/Oersted (Lie/Den) 83; op 24 ronden: 11. Els- hof/Pieters (Ned) 26; op 26 ronden: 12. Sawyer/Higgins (Aus) 56; op 32 ronden: 13. Vandenbroucke/d'Hondt (Bel) 13. Amateurs: 1. Huveneers/Rëkers (Ned) 81. 2. Jensen/De Leeuw (Den/ Ned) 71, 3. Cornelisse/Martens (Ned) 55; op 1 ronde: 4. Rik Moorman/Ralf Moorman (Ned) 130, 5. De Caluwè/De Koning (Ned) 91; op 2 ronden: 6. Frost/Marcussen (Den) 79. 7. Cosse- mijns/Legrand (Bel/Ned) 37; op 3 ronden: 8. Campana/Rellensman (Wdl) 151; op 4 ronden: 9. Zelissen- /Pieters (Ned) 55; op 5 ronden: 10. Rooms/Vekemans (Bel) 27. ZAALHANDBAL Afdeling Den Haag Damea senioren, klaaae 1: GOS/ Athene 1-Schlplulden 1 12-10, Olym- pla 72 1-HW 70 1 14-7, HEC 1- ODIS 1 7-15, Wings 2-DSO 1 11-17, CWP 1-Northa 1 3-5. 2A: Verburch 2- EHC 1 6-28. Oase 2-Foreholte 4-12, ODIS 2-Anlmo 2 25-11. 2B: Kwiek Sport 1-Hellas 3 12-16, MMO 1-Her- cules 3 14-9, Qulntus 3-EDH 1 11-6. SA: Oase 3-AHC "28 2 7-11. SB: EDH 2-Kwiek Sport 2 3-19, HEC 4-Fairplay 1 4-12. Hercules 4-Wlngs 3 14-9, HMSH 1-HW "70 2 5-13. 3C: DSO 2- Schlplulden 2 12-7, Quintus 5-Rljn- soever 1 17-8. Foreholte 3-HEC 2 8- 12. Westlandla 2-Ondo 1 17-7. 3D: AHC "28 1-Qulntus 6 32-2. 4A: Ver burch 4-Warmunda 2 6-12 4B: AHC "28 3-VELO 3 14-9, EHC 2-Westlan- dia 6 18-11. 4C: CWP 3-ODIS 4 6-6, M. Saturnus 2-Hellas 4 12-20. SOS 2- Ondo 2 14-7. 4D: HMSH 2-AHC28 4 14-6. 4E: Wlngs 4-Rljnsoever 2 16-11, Rijnstreek 2-Westlandla 7 15-10. 4F: DIOS 2-GDCPH 1 20-2, Falrplay 2-M Saturnus 3 2-17. 4G: AHC "28 5- Schipluiden 3 10-18, Westlandia 8- Hercules 5 15-6, Olympia '72 3-EHC 3 9-13. Heren senioren, klasse 1: Hermes 2- Rijnstreek 1 11-20, Hellas 3-Wings 2 25-15, Westlandla 1-HVV "70 1 13-21, EDH 2-Qulntus 2 15-14, SOS 1-HEC 1 11-16. 2A: Foreholte 1-Olympia '72 16-11 2B: MSV 1-CWP 1 20-17 3A: HW '70 3-Schiplulden 1 17-14, DIOS 2-Rijnsoever 1 19-14, AHC-Westlan- dia 20-17. 3B: EHC 2-HEC 2 19-14, Hellas 5-CWP 2 19-12, DIOS 3-Starl '85 1 18-13. 3C: Olympia '72 2-EDH 3 22-13, Hercules 2-Quintus 6 19-13. 3D: Wings 4-VELO 2 14-14, M. Satur nus 3-Kwiek Sport 2 8-8, Westlandia 2-Animo 3 26-10, DSO 2-Qulntus 4 13-29. 4A: Rijnstreek 2-Westlandla 4 25-15, Start '85 2-Rijnsoever 2 5-0, Hercules 3-ODIS 1 26-22 4B: GDS/ Athene 1-Olympia'72 3 14-9. Kwiek Sport 3-Falrplay 1 18-13. AHC '28 3- Animo 4 13-12. 4C: VELO 4-HEC 4 11-16, Warmunda 1-Verburch 1 14- 13. Ondo 1-EDH 4 29-9. Damea junioren, klaaae 1: EHC 1- Hercules 1 3-2, Animo 1-Qulntus 2 11-13. 2A: GDS/Athene 1-Olympia '72 1 16-13, HEC 1-Verburch 1 11-8. 2B: Westlandia 2-Animo 2 17-8, VELO 2-HVV '70 1 10-11. Oase 1- EHC 2 9-8. 3A: ODIS 2-B-Rijnstreek 2 9-12. Verburch 3-Hermes 2 7-5. 3B: AHC '28 2-Hercules 3 3-12. Westlan dia 4-Ondo 2 9-15, Foreholte 1-MMO 1 15-15. 3C: Hercules 2-AHC '28 1 11-10. MSV 1-B-Rijnstreek 1 6-10. 3D: ODIS 3-EDH 1 4-17. Warmunda 1-Verburch 2 13-6, HMSH 1-Westlan- dia 3 11-9. Heren junioren, klaaae 1: Qulntus 2- Hellas 2 17-13, M. Saturnus 1-EDH 1 20-25. 2: Rijnstreek 1-Fairplay 1 19- 12. Foreholte 1-AHC '28 1 15-7. ZWEEFVLIEGEN WK in Benalla (Aua) Open klaaae: 1. Renner (Aus). 2 Ga- vazzi (Ita). 3. Jlmmy (Vst); 12. Kurs- tjens (Ned). 13. Schuit (Ned). Stand: 1. Renner 7118 punten, 2. Schroder (Fra) 6977, 3. Gantenbrlnk (Wdl) 6951; 10. Kurstjens, 12. Schuit. 15 meter-klaaae: 1 Jacobs (Vst). 2. Ghlorozo (Ita), 3. Musters (Ned); 13 Pare (Ned). Stand: 1. Navas (Fra) 6831. 2 Spreckley (Gbr) 6728. 3 Back (Wdl) 6406; 5. Musters. 12. Paré. Standaardklaase: 1. Opltz (Vst). 2. Anderson (Den). 3 Oye (Den), 19 Se- len (Ned). Stand: 1. Kulttinen 6827, 2. Opitz 6578, 3. Pybus (Aus) 6495; 9. Selen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9