Tan Raas kiest oor de jeugd TOTO Organisator Peter Post moet tol betalen UBLIEK BLIJFT WEG BIJ ROTTERDAMSE ZESDAAGSE .onder loep 1 aÖRT/KÜNST Ceidoe Commit DINSDAG 27 JANUARI 1987 PAGINA 7 der Sterren Th nederlaag AAN ZEE Paul van der Sterren volgens de verwachting zijn afgebro- partij uit de achtste ronde van het iovens-schaaktoernooi in Wijk aan Zee de Columbiaan Zapata verloren. Door nederlaag zakte de Nederlander, die ;rnooi zo goed was begonnen, naar de an der Wiel en de Engelsman Flear de tiende plaats in grootmeestergroep nder e af6ebroken partijen uit de zevende ine kregen verder hun beslag. De Joegos- nenpPulak zegevierde met zwart over Zapa- de Brit Miles bleek met wit sterker Ie Joegoslaaf Ljubojevic. Na acht ron- t e|jieeft de Brit Short nog de leiding met te wrtaa' van zes Punten Dat is één punt NrJ dan de Westduitser Hort en de Cubaan "ii ras. De mondiale top van het skicircus is nu neergestreken in Crans- Montana. De hellingen van het Zwitserse wintersport oord vormen dit jaar het ^8 strijdtoneel van de wereldkampioenschappen. Vandaar, dat met grote toewijding het omvangrijke materiaal in orde wordt gemaakt. PRIJSVRAGEN DEN HAAG De resultaten van de verschillende sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto: le prijs: 4 x 99.710,70; 2e prijs: 10 x 15.000,00; 3e prijs: 194 x 854,60; 4e prijs: 6099 x 27,10; 5e prijs: 74.770 x 5,00. Cijferspel: 6 goed: geen winnaar; 5 goed: 2 x 10.000.00; 4 goed: 33 x 1000,00; 3 goed: 252 x 100,00; 2 goed: 2360 x 10.00. Toto: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 15 x 661,40; 3e prijs: 213 x 116,40. Jackpot: 14.881,98. Toto-gelijk: le prijs: geen win naar; 2e prijs: 3 x 148,30; 3e prijs: 13 x 148,30; 4e prijs: 504 x 6,20. Jackpot: 12.538,85. Degenéquipe naar Grote Landenprijs DEN HAAG Nederland zal komend weekeinde met een degen-équipe deelnemen aan de Grote Landenprijs in het Franse Nancy. De scherm- ploeg, onder leiding van mai- tre Jean VanderVoodt, bestaat uit Ton Kortekaas en Michiel Driessen (Zaal Des Villiers, Den Haag), Arwin Kardolus, Olaf Kardolus en Stephane Ganeff (Zaal Kardolus, Zoeter- meer). Behalve Nederland ko men in Nancy uit de teams van Spanje, Hongarije, Polen, West-Duitsland, Frankrijk A en B en Groot-Brittannië. Mario Faber en Hans van Leeuwen in zaalvoetbalteam ZEIST Bondscoach Ron Groene- woud heeft de volgende elf spelers aangewezen voor het zaalvoetbal- toernooi, dat op 9 februari in de Noordspaanse stad La Coruna be gint: doel: Ton Bakhuis (Den Haag). Michel Wentzel (Grootebroek); veld: Jeffrey Foree (Amsterdam), Vic Hermans (Beek), Marip Faber (Lei den). André Tielens (Breezand). Hans van Leeuwen Noordwijker- hout), Eduard Demandt (Stein), Jan Artz (Apeldoorn), Harrie van der Laan (Gouda) en André Bakker (Hoorn). Nederland is in één groep ingedeeld met Brazilië, Hongarije en Italië. EUWEGEIN De en- e van Superconfex, derlands nieuwste bfessionele wieler- )eg, loog er niet om. [t kledingbedrijf wilde teren kennelijk niet ■laten indruk te ma li. Reden waarom alle listers werden openge- ikken. Zelfs werden de liodigden tijdens de fed verzorgde presenta- •eralivan nie^we equipe af', p Jan Raas geconfron- vaijrd met een flitsende te fydeshow. flonkering ten spijt echter eveneens duide- I dat de leiding van het abin|iewarenhuis zich voorlo- rdoojvoor slechts twee jaar aan wieiersport had verbon- Weliswaar zal daarna - noodzakelijk - nog een 0ptje gebruik wor- gemaakt, maar wie goed kon vernemen dat a*s e sponsor in uiterlijk drie j het voor ogen staande e" wil bereiken. Dan zal de .j msbekendheid - al of niet loipen - het gewenste ni- BruitU moeten hebben bereikt. Iwel niemand daartegen ^vaar kon dan wel wilde aantekenen, was het toch een belangrijk facet. Vooral om dat ploegleider Jan Raas er geen geheim van maakte dat hij jaarlijks zal moeten rond komen met een budget van ongeveer 2,5 miljoen gulden. Hoewel nog altijd een fiks bedrag, was het niet voldoen de om internationale vedet ten te kunnen aantrekken. De Zeeuw liet dan ook met lede ogen Adrie van der Poel gaan - de sterke Westduitser Rolf Gölz en vooral Nico Verhoeven moeten die leem te opvullen - en besloot voor de jeugd te kiezen. Dat was tijdens de voorstelling goed merkbaar. De gemiddelde leeftijd van de 21 coureurs is nog geen 26 jaar. Bij het schrappen van de dertigers Joop Zoetemelk (38), Ludo Peeters (33), Rudy Pevenage (32) en Cees Priem (36) bleek een gemiddelde leeftijd van 24 jaar zelfs nog niet haal baar. Kortom, de ploeg Raas is vooral een gezelschap jeugdig talent. Een formatie die het zal moeten hebben van een kleine kern. Tegen die ach tergrond was het logisch dat Raas het te rijden program ma meteen aanpaste. De Tour de France, de kleinere ronden, alsmede de klassie kers en de nodige andere be langrijke ééndaagse wedstrij den zullen centraal staan. „Mijn team telt te oude en te jonge renners voor een pro gramma met drie grote ron den", verklaarde Raas min zaam. „Ronderenners zijn er niet dan wel onbetaalbaar. Die kosten net zo veel als Van der Poel. Ik had hem kunnen houden, maar dat zou ten koste zijn gegaan van te veel andere dingen. We zullen het met de jonge gas ten moeten doen en geduld moeten hebben". Hoewel Raas er niet al te diep op inging, liet hij door schemeren de gevaarlijke kanten van deze aanpak wel degelijk te onderkennen. Met name omdat niet alleen de sponsor slechts voor twee jaar heeft getekend, maar ook omdat de meeste renners voor diezelfde periode zijn vast gelegd. De vraag is of het talent in zo'n korte tijd de top kan halen. En als dat lukt, komt een ander gevaar om de hoek kijken. De ploeg leiders die wel over het grote geld kunnen beschikken zul len dan niet nalaten onrust te Poppel kan zich met de beste sprinters kan meten. De 24-jarige coureur uit Biltho- ven kreeg vorig jaar veel aanbiedingen. Hij sloeg ze al lemaal af. „Ik had met Jan Raas gesproken en hem mijn woord gegeven. Zijn manier van coachen staat me aan. Ik wil niet alleen winnen, maar vooral enkele mooie koersen op mijn naam brengen. Ik denk dat met name de aan wezigheid van Ludo Peeters en Cees Priem voor mij be langrijk is", aldus Van Pop- pel. Zoetemelk Joop Zoetemelk, de derde echte routinièr in het gezel schap, krijgt van Raas weer de vrije hand. De ex-wereld kampioen mag doen en laten wat hij wil. Zoetemelk: „Ik start eerst in de ronde van de Catalaanse kust en doe daar na de ronde van de Middel landse zee, Parijs-Nice en de ronde van het Baskenland. Daarna bekijk ik het wel. Na de Nederlandse kampioen schappen ga ik uithollen". De ploeg Raas telt de volgen de Nederlandse coureurs: Maarten Ducrot, Jacques Ha- negraaf, Gert Jakobs, Frans Maassen (neo-prof), Jelle Nij- dam, Patrick van Passel (ne o-prof), Twan Poels, Jean- -Paul van Poppel, Cees Priem, Ad Wijnands, Gerrit Solleveld, Nico Verhoeven, Joop Zoetemelk; de Belgen Nico EmondS, de gebroeders Gino en Edwig van Hooy- donck (neo-profs), Ludo Pee ters, Rudy Pevenage, Luc Roosen, en Ronny Vlassaks alsmede de Westduitser Rolf Gölz. PETER VAN PUITTEN tei VTTERDAM Peter st moest gisteren op de rde avond van de Rot- damse zesdaagse dui- ijk de tol betalen voor feit dat enkele top- \ners door ziekte in sportpaleis Ahoy' stek lieten gaan. \andagavond, van dsher de avond van horecaleven, bracht de belangstelling i de kant van het pu- ek zoals jaarlijks het yal is. Het midden ter- waar de sponsors i genodigden en VIP's [vangen, was stamp- Daar was al dagen van tevoren geen kaart meer voor te krijgen. Maar de tweede ring van het sportpaleis was nage noeg leeg. Desondanks ligt het in de lijn der verwachtingen dat Peter Post de zesdaagse morgen zal afsluiten met een positief negatief saldo. Hoewel hij het zelf niet zal bevestigen, is het aanneme lijk dat de wedstrijdleider, door de afwezigheid van dure vedetten als Francesco Moser, Gerd Frank, René Pijnen en Dietrich Thurau, ten minste 180.000 gulden in zijn zak kan houden. De Rotterdamse Zesdaagse mist ditmaal een echte clown. Willy de Bosscher of Gerben Karstens vormden altijd een ware publiektrek- ker, maar daar tegenover staat dat er nu meer gefietst wordt dan de laatste jaren het geval is geweest. Er is duidelijk competitie op de planken van het sportpaleis Ahoy'. Gerben Karstens, een man met een roemrucht verle den in de wielersport, was gisteravond als toeschouwer op het middenterrein aan wezig: „Ik mis dit zesdaag- se-werk nog elke dag. Wat een heerlijke sfeer. En wat is er enorm veel geld voor de renners te verdienen. Sponsors strooien meer dan vroeger met extra premies van duizend gulden. Of ze thuis een boom hebben staan waar de bankbiljetjes aangroeienaldus de boomkweker. „Ik kan best begrijpen dat een man als Joop Zoetemelk moeilijk af scheid kan nemen. Hij mag dan een wegrenner zijn, in deze zesdaagse kan hij zich ondanks zijn leeftijd van bijna veertig jaar uitstekend weren. Ik neem mijn petje voor hem af". Maar het was niet alleen Joop Zoetemelk die open doekjes kreeg van het pu bliek in Rotterdam. Ook de jongere garde, met talenten als Teun van Vliet en de pas 21-jarige zesdaagse-de- butant Peter Stevenhaagen, doet van zich spreken. Het wedstrijdgebeuren kreeg gisteren, kort voor het middernachtelijk uur, een prettige onderbreking door het optreden van Ahoy-ster Lee Towers, met het groot orkest van de Skymasters onder leiding van wielerkenner bij uit stek, Tony Eyk. Oud-renner en Hagenaar Gerrit Bontekoe (een vaste bezoeker van de zesdaagse): „Ik heb in een grijs verle den nog eens een zesdaagse gereden met mijn neef Piet Kooyman, die ook een keer Olympia's Ronde heeft ge wonnen. Dat was echter op een buitenbaan in Rotter dam. Dit is natuurlijk veel mooier. Ik hoop alleen dat er door de komst van een Haags wielerparkoers bij de Uithof straks wat meer ta lent uit het Haagse zal doorbreken. Talenten die in Ahoy dan kunnen gaan presteren Herman van Roomen, hoofd van de afdeling sport van de dienst DGM van de gemeente Den Haag, was gisteren ook in Ahoy' aan wezig om wat meer kennis te maken met de wieler sport. Hij heeft straks de leiding bij de aanleg van het Haags wielerparkoers nabij de Uithof. Van Room en: „Het is een apart we reldje. Ik wist niet dat er zoveel in zo'n zesdaagse omging". mijn land kun je je het permitteren om zoals geer alleen tijdens het en WK hard te rijden. In lenrijk is schaatsen nog ds niet erg populair. Irom moeten we zo vaak (elijk de aandacht trek- i Dank zij mijn prestaties je World Cup-wedstrijden |n december ben ik sport- l van het jaar geworden, tlat betekent goede propa pa voor onze sport. Ein- [k krijgen we wat erken- En: „Ze vinden het f te ingewikkeld. Voetbal rijpen ze, -wie een doel- fe maakt staat voor. En n natuurlijk, maar in die t zijn de prestaties tegen- [rdig niet meer zo goed. tenrijkers zijn gemak- ptige mensen. Het moet pel zijn. Ze zitten de hele 'voor de televisie met een i in de hand en zijn te lui .na te denken", jchael Hadschieff in de Volkskrant) brom zou ik mijn prijs zestigduizend gulden per daagse laten zakken? Om- ik twee min of meer ver in seizoenen achter de rug j? Nee, want in '86 onder- jd ik veel pech. Ik heb toch twee keer de Tour ge wonnen. Vandaar mijn prijs. Op de weg zijn de organisato ren van de criteriums maar wat bereid om aan mijn fi nanciële eisen tegemoet te komen. Dan zie ik niet in waarom ik voor een Zesdaag se. met minder genoegen moet nemen. Je wordt toch betaald op feiten uit het ver leden? Ik wenste voor andere Zesdaagsen geen water bij de wijn te doen. Het deed me niets, dat ik niet welkom was. Want ik verlaag mezelf niet door voor minder te koersen. Ook al ben ik dan op de baan geen specialist". (Wielrenner Laurent Fig- non in het Algemeen Dag blad) „Het is heel vreemd gegaan met mij. Het begint al met die zaak in Groningen, waar ik normaal gesproken nu nog zou hebben gewerkt. Renze de Vries wilde Theo Verlan gen naast mij, ik vatte dat op als een motie van wantrou wen en ben vertrokken. Achteraf hebben alle partijen spijt en niet alleen omdat Verlangen uiteindelijk niet eens is gekomen. Het was ge woon het beste geweest als ik m'n werk in Groningen had kunnen afmaken. Ik had daar nu nog moeten zitten". (Trainer Han Berger in de Haagsche Courant) „Amsterdam komt nogal ar rogant en brutaal over. Ajax is wat dat betreft zo Amster dams als het maar kan, maar mag het? De club is in de hele wereld een begrip en heeft buiten Real Madrid alle records in handen. Wij zijn de vierde of vijfde club in de wereld, en een vereniging als Juventus kan niet op tegen wat wij gepresteerd hebben. Onder leiding van onze tech nisch directeur Johan Cruijff, hij wordt ook wel eens een beginnend coach genoemd, is Ajax een voorbeeld voor het voetbal in de hele wereld. Als ik in het buitenland kom kunnen ze Feyenoord niet uitspreken en PSV kennen ze niet, maar de vier letters van Ajax zijn voor iedereen van Ajax in de Telegraaf) „In de pers wordt veel gespe culeerd. Ze liegen niet echt, maar ik moet soms lachen omdat ze een heleboel mis hebben. Een voorbeeld? Dat verhaal van woensdag van die keuring. Ik zou in Brussel zijn geland omdat het KLM toestel naar Amsterdam ver traging had. Ik vlieg zo vaak vanaf Brussel, het is dichter bij vanuit Eindhoven. En die keuring...ik ben twee keer in mijn leven gekeurd, en toen stond er een foto in de krant. Nu verschijnen er hele ver halen, maar geen foto, terwijl je daar zo kan binnenlopen. Ik werd van alle kanten be naderd door journalisten. Aan de telefoon en aan huis. Op een gegeven moment ben ik boos geworden en heb ik alleen nog maar „geen com mentaar" gezegd. Het géat toch niemand aan wat ik op mijn vrije dag doe. Dat PSV intussen wilde weten wat er nou gebeurd was, kon ik be grijpen. Daarom heb ik Kraay ook gebeld". (Ruud Gullit in Trouw) „Maar waarom overheerst toch altijd het negatieve in Nederland. Waarom werd niet dat positieve kantje be licht. De verhouding positief- negatief is helemaal uit ba lans. Gelukkig heb ik altijd de sympathie en de steun van het publiek gehad. Bij Feyenoord, FC Groningen, ja zelfs bij Club Brugge. Nu ben ik een weekje weg en de brieven komen binnen. Maar zij moeten weten dat Portu gal een laatste kans is. Qua leeftijd is 't de hoogste tijd. De entourage, de ambitie, een jonge ploeg. Al is 't na tuurlijk niet te geloven dat de man die bijna twee jaar om me heeft geroepen ver- Peter Houtman: laatste kans. dwijnt op het moment dat ik er net ben. Nee, zorgen maak ik me niet. Maar je weet het maar nooit". (Peter Houtman in Voetbal International) „Met het aanslijpen van de techniek neemt niet alleen het gevoel in eigenwaarde toe, maar ook de creativiteit. Daar is hockey mee gebaat, want hockey is er als kijk- sport de laatste jaren niet op vooruit gegaan. De huidige generatie, opgegroeid met kunstgras, toont te weinig initiatief en is te eenzijdig tactisch ontwikkeld. Hockey moet er voor waken dat het niet dezelfde kant opgaat als het voetbal. Gelukkig dat PSV en Ajax het verdedigen de en tactische stramien aan het doorbreken zijn". (Jong Oranje-coach Pierre Visschers in Hockey Maga zine) sportuitslagen SCHAKEN Hoogovens-toernooi Wijk aan Zee Grootmeestergroep A, 7e ronde: Za pata (Col)-Hulak (Joe) 0-1. Miles (Gbr)-Ljubojevic (Joe) 1-0. 8e ronde: Van der Sterren (Ned)-Zapata 0-1. Stand: 1. Short (Gbr) 6 punten; 2. Kortsjnoj (Zwi), Noguelras (Cub) 5; 4. Miles, Olafsson (IJsl), Sosonko (Ned) 4,5; 7. Ljubojevic. Andersson (Zwe). Zapata 4; 10. Van der Wiel (Ned), Van der Sterren, Flear (Gbr) 3.5; 13. Hulak 3; 14. Gutman (Isr) 1. Grootmeestergroep B, 6e ronde: Ga- prindasjvili (Sov)-Kuijf (Ned) 0,5-0.5. Stand: 1. Farago (Hon) 4,5 punten; 2. Winants (Bel) 4; 3. Rogers (Aus), Wat son (Gbr), Piket (Ned), Carlier (Ned), Gaprindasjvili, Kuijt 3,5; 9. Hartoch (Ned) 2; 10. Riemersma (Ned), Bren- ninkmeijer (Ned), Welding 1£. VOETBAL Engeland, derde ronde FA Cup: Sheffield Wednesday-Derby County 1-0; Barnsley-Caernarfon 1-0, Llver- pool-Luton 0-0 na verlenging. Stoke City-Grimsby Town 1-1 na verlenging; Cardiff City- Millwall 1-0. WIELRENNEN op één ronde: 2. Van Vliet/Kristen (Ned/WDI) 134, 3. R. Hermann/Stevenhaaaen (Lle/Ned) 133, 4. Ooyle/Fignon (Gbr/Fra) 104; op twee ronden: 5. Knetemann/Tour- nè (Ned/Bel) 144; op drie ronden: 6. Zoetemelk/De Wilde (Ned/Bel) 105, 7. Worre/Pedersen (Den) 92; op zeven ronden: 8. Bondue/Vallet (Fra) 69; op negen ronden: 9. Vaarten/Schlaphoff (Bel/WDI) 30; op dertien ronden: 10. S. Hermann/Oersted (Lie/Den) 73; op twintig ronden: 11. Elshof/Pleters (Ned) 22; op eenentwintig ronden: 12. Sawyer/Higgins (Aus) 52; op vijfen twintig ronden: 13. Vandenbrouc- ke/D"Hondt (Bel) 11. Amateurs: 1. Huveneers/Rakers (Ned) 60 punten; op 1 ronde: 2. Rik Moorman/Ralph Moorman (Ned) 111. Ellen Vogel door gemeente Amsterdam onderscheiden Ellen Vogel zoals ze momen teel samen met Josine van Dalsum te zien is in „Glazen AMSTERDAM Actrice Ellen Vogel is gisteren ter felegenheid van haar 5ste verjaardag onder scheiden met de zilveren medaille van de gemeente Amsterdam. Wethouder Mini Luimstra-Alberda overhandigde haar de on derscheiding tijdens een druk bezochte receptie in de Amsterdamse Stadsschouwburg, haar aangeboden door de directie van dit theater en die van de Konink lijke Schouwburg in Den Haag. Namens vrienden en collega's, die in grote schare naar de schouwburg waren gekomen, werd de jarige actrice een gebeeld houwd portret van haarzelf van de hand van beelhouwster Con stance Wibaut aangeboden. Het beeldhouwwerk zal een plaats krijgen in de Stadsschouwburg op het Leidseplein. Van schouw burg-directrice Cox Habbema kreeg Ellen Vogel een al eeuwen bestaande penning, die overigens in de vergetelheid was ge raakt. De bezitter van zo'n penning is altijd welkom in de Stads schouwburg. Oudere en jongere collega's, zoals Ton Lutz, Willem Nijholt en Loes Hensen spraken de jarige toe en herinnerden daarbij aan het vele dat zij samen met Ellen Vogel op en rond het toneel hebben beleefd. In een kort dankwoord zei de actrice dat haar zwerftochten door toneelland een ontdekkingsreis waren geworden. Vooral de pe riode omstreeks 1950 „toen wij met een stel jonge acteurs de Amsterdamse Stadsschouwburg binnen gingen" was volgens haar een van de heerlijkste van haar leven. Na het behalen van haar diploma aan de toneelschool in Am sterdam debuteerde Ellen Vogel in 1945 bij Comedia, waarna zij in 1950 overging naar de Nederlandse Comedie. Met korte on derbrekingen is zij tot de opheffing in 1971 verbonden geweest aan dit gezelschap. Zij heeft voor korte tijd ook nog deel uitge maakt van het Nieuwe Amsterdamse Toneel Gezelschap waarna zij overging naar de vrije produkties. Maar ook in het Haagse toneelleven heeft zij haar rol gespeeld. In de roerige jaren zestig is zij ook nauw betrokken geweest bij de conflicten rond de toneelvernieuwing. Zij is onderscheiden met onder meer de belangrijkste Nederlandse toneelprijs, de Theo d'Or (1960). Ellen Vogel is te zien geweest in zeer uiteenlopende rollen: Ba- deloch in Vondels Gijsbrecht en Titiana in Sheakspeares Midzo- mernachtsdroom. Zij speelde verder in stukken van Ibsen, Tsje- chov, Pirandello, Strindberg, Hugo Claus, Tennessee Williams en Edward Albee. Nog steeds staat de nu 65 jaar geworden actrice op de planken. Dit seizoen vertolkt zij de moeder in Glazen Speelgoed van Ten nessee Williams. Veertig jaar geleden speelde zij in hetzelfde stuk de dochter. Tussen de vele telegrammen die de actrice ontving zat er ook een van minister Brinkman van WVC, die zich ervoor veront schuldigde dat hij was verhinderd naar de receptie te komen, maar haar nog een brief toezegde. ADVERTENTIE Afgelopen zoncLig had SJBf M h niemand 12 goed in de Tola Daarom pakt de Tolo deze week twee keer uit. Met 'n heetje geluk wint u de hootd- prijs plus de jackpot van circa I 30.000,-. t/^st(D Dus als u 'as echt uw slag wilt slaan... L_/Tv*-^ Glasbergen verslaat Grovo LEIDEN Het interregionale zaalvoetbalteam van Glasber gen boekte gisteravond de ver wachte zege op het laagge plaatste Grovo. De 8-4 over winning van de Rijnsburgers kwam echter bepaald niet een voudig tot stand. Grovo hield Glasbergen tot tien minuten voor tijd (4-4) voortreffelijk bij. In de slotfase evenwel sloeg een plotseling wel goed draaiend Glasbergen toch nog hard toe. De doelpunten wer den gemaakt door Wim Bouc- kaert 4x, Huug Aandewiel (2x), Henny Koet en Peter Ho- gewoning (beiden lx). Overige uitslagen: Ceverbo - De Rozet 4-3; Datagold - Nep tunes 4-0) 3. De Caluwé/De Koning (Ned) 77, 4. Jensen/De Leeuw (Den/Ned) 58, 5. Cornelisse/Martens (Ned) 57; op 2 ronden: 6. Frosf/Marcussen (Den) 65; op 3 ronden: 7. Campana/Rellens- man (Wdl) 117, 8. Cossemijns/Le- grand (Bel/Ned) 21; op 4 ronden: 9. Zelissen/Pieters (Ned) 46. 10. Rooms- /Vekemans (Bel) 27. ZWEEFVLIEGEN WK Benalla (Aus) Open klasse: 1. Gantenbrink (Wdl). 2. Schröder (Fra), 3. Renner (Aus). Stand: 1. Schröder 6171 punten, 2. Gantenbrink 6138, 3. Renner 6126. 15 meter-klasse: 1. Jacobs (Vst), 2. Navas (Fra), 3. Meuser (Wdl), 9. Mus ters (Ned), 10. Paré (Ned). Stand: 1. Spreckley (Gbr) 5987 punten, 2. Na vas 5970, 3. Back (Wdl) 5731. Standaardklasse: 1. Garton (Gbr). 2. Ottosson (Zwe), 3. Selen (Ned). Stand: 1. Kuittinen (Fin) 5892 punten Sportwereld Tennis Marianne van der Torre verloor in de eerste ron de van het toernooi van Auck land met 6-3, 1-6, 7-5 van de Nieuwzeelandse Julie Ri chardson. Zweefvliegen Op de ze vende dag van het WK bij het Australische Benalla werden Kees Musters en Daan Paré in de 15-meter klasse respectie velijk negende en tiende. Basketbal De Amerikaan Terry Bradley is bij de eredi visieclub Haaksbergen met on middellijke ingang op non ac tief gesteld.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7