Stilmakende inuziek op de radio DIO/TELEVISIE £e«dAe(5owa/ni BEELD SPRAAK g£ 17 PA - MAANDAG 26 JANUARI 1987 PAGINA 9 iu >h Dm Bouws, 75, gepensio- ;erd programmamaker van RO-radio, bekend van vele icumentaires over aller- ind onderwerpen, maakt er en geheim van. Hij is door ozart tot het kath. geloof komen. Dat zit zo. In zijn nge jaren ging hij graag in ostenrijk op vakantie, met ime in Salzburg, omdat in kerken daar ae (religieu- muziek van Mozart alle ndacht en de mooiste uit- leringen krijgt. Daar in die !;ttend drong langzaam bij em de zekerheid binnen, m t deze muziek weliswaar II schreven is door een mens, aar dat daar een hemelse acht achter moet zitten, et name in de compositie !t incarnatus est" trof hem it verhaal van zijn geloofs- us. De schepper die het fe- meen Mozart inschakelde transcendente muziek t het timbre van de eeu- igheid onder de mens te ngen. Bouws kon zich al- lans niet aan de idee ont- jyrfkken dat er meer achter tJLV Fekt- Sing zich in het (loof verdiepen en trad niet ig daarna toe tot de kath. xk. Voor Bouws bevinden jozart en mis zich op één p, qua vervuldheid van het pnder. |j vertelde dit onlangs in r|t KRO-radioprogramma 'fi)aar word ik stil van", be lacht en gepresenteerd door iartien van Buuren. Weke- rsoonlijkheid om muziek van zijn eigen voorkeur te komen draaien, het liefst met de uitleg erbij waarom men er zich door aangesproken voelt. Dat levert in de meeste ge vallen èen sprankelende uit zending op, al zijn er gasten met uitgesproken voorkeuren en aan hun levenservaringen opgehangen muziekkeuzen. Je moet je daar als luisteraar maar in kunnen herkennen. Dat lukt de ene keer beter dan de andere keer, maar meestentijds krijg je wel prachtige muziek te horen, die los van het verhaal van de gast te rijmen valt met ei gen smaak en associatie/ Dat moet ook wel, anders had Martien van Buuren niet al over de meer dan honderd uitzendingen gezeten. WAT MOOI Van Buuren schrijft die meer dan honderd uitzendingen toe aan de regelmatige res pons. „Ik vind het heerlijk om te doen. Mensen luisteren in de auto. De volgende dag liggen er brieven op mijn bu reau: „Wat mooi". De muziek en het raakpunt daarvan met het eigen leven appelleren aan bepaalde gevoelens bij luisteraars, vaak associatieve ervaringen. Dan schrijven zij: „Zo iets heb ik ook gehad". „Daar word ik stil van" is als programma geplaatst op ra dio 4, de klassieke zender. Toch is daarin menigmaal andere muziek te horen dan als klassiek kan worden aan gemerkt. Op een gegeven ogenblik duiken zelfs de Be atles er in op, of Liselore Gerritsen en Toon Hermans. Zogenaamde levensliedjes vormen menigmaal vaste prik in dit programma vol persoonlijke ontboezemingen. Jules de Corte mag er op dit punt trouwens ook wezen. Martien van Buuren maakt weliswaar onderscheid tussen religieuze en profane muziek, maar weet dat elke muziek religieuze ervaringen kan op roepen. „Muziek kan resone ren in het diepste van de mens, trillen in het hart, ge voelens van vrede en ver wachting aanspreken. Dan raakt muziek aan het reli gieuze mysterie". Op die idee steunt deze ru briek. Al valt profane mu ziek buiten het bestek van dit programma, er wordt door de gasten soms zo grote waarde aan gehecht, dat de uitzen ding er een zekere meer waarde door krijgt. Hoe ver kan men hiermee gaan? Voor Martien van Buuren extra reden om zijn programma te bewaken. Hij kiest niet al leen met zorg zijn gasten, maar praat vooraf ook door over de bedoeling ervan. De gast en zijn muziek samen GEEN NEE Dat geeft soms problemen. Niet alle gekozen mufciek is voorhanden. Hoe uitgebreid een omroeparchief ook, niet alle muziek is ooit op band of plaat terecht gekomen. Of raakte in dermate verouder de staat, dat deze niet rede lijk meer te reproduceren valt. Toch vindt van Buuren, dat hij geen nee kan verko pen, omdat de muziek wordt ingegeven door de diepste wensen van zijn gasten, het hoorbaar maken van gevoels leven met juist die muziek. Hij zal dan pogen daarin te voorzien. Niet tot elke prijs, maar als het bescheiden bud get hem ruimte biedt, laat hij een opname maken. De KRO wijdt meer radio programma's aan religieuze muziek, zoals Laudate, Taal en teken. Die wil nogal eens jubilant klinken, ook al kan die van een stilmakende schoonheid zijn. Te Deum, Magnificat, Maria-antifonen, niet minder psalmen. Het kan niet op aan verheven zang en muziek. In de opzet van het gastenprogramma past evenwel dat aie stilte be wust wordt gezocht. De pro grammamaker is daarvoor van zijn gast afhankelijk. Die bepaalt de muziek. En die weer de sfeer van het pro gramma. Van Buuren heeft om de aard van zijn pro gramma in de hand te hou den het zo opgezet, dat er in het half uur uitzending niet langer dan vijf minuten ge sproken woord voor mag ko men. Het blijft dan vooral gaan om muziek, ingelijst door de eigen associaties van de gast en bepaald vaak door nostalgie. De voorkeur gaat nogal eens uit naar het gre goriaans, dat wordt omschre ven als „bidmuziek". Ooster huis mag er trouwens ook wezen. Die mocht dan ook in de honderdste uitzending verschijnen. Deze was daarin evenzeer op zijn plaats als Michel v.d. Plas in de aller eerste aflevering. Toen werd gelijk duidelijk, dat dit een verantwoorde manier is om met (religieuze) muziek om te gaan. Muziek heeft niet al leen Michel, maar elk mens wat te zeggen. Spreekt men over de muziek van Mozart, dan dringt zich de vraag op wat er „hemels" aan is. Martien van Buuren: „Daar kun je wel de hele dag over praten, net als bij Bach of Haydn met „Die Schöp- fung". Het mysterie van die componisten is dat zij zelf het volmaakte instrument vor men voor hun inspiratie. Nooit dieptepunten. Hoor je bij andere componisten of zij boos waren of droef, zij laten nooit eigen emoties toe. Hun muziek is niet gebonden aan het eigen individu. Wel doet hun muziek in anderen iets trillen, raakt religieuze sna ren die in elk mens aanwezig zijn. Op die manier kun je die muziek als goddelijk bele ven". NEDERLAND 1 15.20 EastEnders (8), Engelse dramaserie over het lief en leed rond Albert Square, hartje Londen. Mary schrikt wakker uit een nachtmerrie, doordat er op haar deur gebonsd wordt. Het is Jean Hancock van de Gezondheidsdienst, die komt kijken hoe het met de baby gaat. Dan zit hij in een lastig parket. Zijn vriendin klaagt dat zij hem zo weinig ziet 15.50 Film van Ome Willem, kleuterprogramma met Edwin Rutten 16.10 fflZeg 'ns AAA, Neder landse comedyserie van Chiem van Houweninge en Alexander Pola (herh.) 16.35 Jem. Amerikaanse teken filmserie over twee con currerende popgroepen 17.00 Lücky Luke, tekenfilmse rie NOS 17.30 'AS-Journaal VARA 17.47 De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Een krot is geen huis 18.01 Bojan, tekenfilm 18.06 Het programma (5), infor matief jeugdprogramma over de computer. Presen tatie: Hanneke Kappen en Maurice de Hond TELEAC 18.30 Qa va? Cursus Frans voor beginners (11) VARA 19.00 De tovenaar van Oz, te kenfilmserie. Afl. 6: De to venaar laat 't kasteel heel 19.24 CDZeg 'na AAA, Neder landse comedyserie met o.a. Sjoukje Hooymaayer, John Leddy en Carry Tefs- en. Koos en Jopie hebben een pandje op het oog om hun eigen zaak in te begin- - nen. Alleen kunnen ze maar niet bedenken wat voor zaak het moet wor den. Gert-Jan brengt ze uiteindelijk op een gouden idee NOS 20.00 Journaal en weerpraatje VARA 20.28 Zeg 't maarl Serie spelpro- gramma's waarvan de op brengst naar Humanitas gaat. Presentatie: Karin Bloemen 21.15 STER-reclame 21.22 Sonja op maandag, recht streeks praatprogramma vanuit de Brakke grond in Amsterdam. Presentatie: Sonja Barend 22.12 Achter het Nieuws, actua liteitenmagazine 22.42 De weduwen (4), zevende lige Engelse misdaadserie van Lynda la Plante. Met o.a. Ann Mitchell, Maureen O'Farrell en Fiona Hend- ley. Shirley, Linda en Bella zijn teruggevlucht naar En geland om hun geld in vei ligheid te brengen voor Harry. Ze denken dat ze daar met hulp van Dolly beter toe in staat zullen zijn. Samen werken ze een plan uit om van Harry af te komen NOS 23.47 Journaal 23.52 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Dag doktor, serie over ge zondheid. Afl. 12: Lichaam en spanningen 17.55 Nederlands Taal, Te kens en Regels. Afl. 12: Meewerkend voorwerp NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat, kleuterpro gramma 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: De kont tegen de krib (1), serie program ma's waarin Ageeth Scherphuis praat met mensen die een ingrij pende beslissing hebben moeten nemen VOO 19.27 MacGyver, Amerikaanse tv-serie met Richard Dean Anderson in de hoofdrol. Afl.: Trumbo's wereld. MacGyver brengt in de jungle van Zuid-Amerika een bezoek aan een vriend, die hem op de hoogte brengt van een op handen zijnde ramp. Hor den mieren dreigen uit hun schuilplaatsen in de ber gen te komen. Alles en ie dereen op hun pad wordt vernietigd 20.10 Konkreet, informatief pro gramma over euthanasie, gepresenteerd door Her man Wigbold. Gespreks deelnemers zijn mr. G. Sprong (advocaat), mr. J.J.M. Kauiingfreks (lid voormalige CDA-commis- sie Euthanasie), prof. dr. J.J.M. Michel (arts), drs. E.G. Scholten (verpleeg kundige en juriste), H. Co- hen (huisarts) en mr. W.M. Josephus Jitta (officier van Justitie) 20.45 Pats, Boem Show, talen tenjacht. gepresenteerd door Will Luikinga 21.35 GD Klasgenoten, program ma waarin Koos Postema vragen stelt aan een be kende Nederlander over zijn jeugd NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.35 Doelgericht onder nemen (6) nsen iVm euws in teletekst Tak, kinderprogramma lsJons. Afl.: Plons en de egel kleinste zwerver, Ameri- N anse jeugdserie over de be- ienissen van een Duitse leper. Afl.: De geest van en"nd0r Rock (3) jrrlina, Vlaamse jeugdserie. Het zevende zintuig ie Box, videoclips (zending door derden. Pro- Iruamma van de Protestantse •I nroep ogramma-overzicht radijs verdaagd (Paradise v stponed), Engelse tv-serie n Alvin Rakoff, naar het ge- ^Jcnamige boek van John Mor- jier. Met Michael Hordern, Bennet e.a. Afl. 5: The ngs of man. 1964: Dr. Sal- stelt dat Toms dood een geluk was. Henry bespreekt 1 Fred Simeons afkeer voor dode. 1985: De advocaat Henry wil wel speuren naar (•benaardigheden in Simeons drag, maar gelooft niet dat s meon niet hun vader was. "35: Fred werkt nu in de iktijk van dr. Salter. Deze fitste doet vreemd met be- alde documenten izondheid, maandelijks ge- ndsheidsmagazine. Afl.: lap en slaapstoornissen rugblik. Een zanger kijkt te- sp een kwart eeuw chan- Afl.: Peter Blanker 45 Nieuws en Coda: Ik an Jan Hanlo n' kom,. o« VOO,' 30 K n ven met reuma (2) en dochters, Australi- he tv-serie ogramma-overzicht Tftidam, videospelletje met ii irleen Gordts itra Time. sportmagazine 'ïoogtepunten uit het afge- i weekeinde in Montreux, eerste van shows met de beste pop- dettes uit 1986, opgenomen lens het Gouden Roos Festi- in Montreux (deel 2: vol- ide week maandag) 35 Seizoenen van staal ironique des saisons d'a- ir). Belgische documentaire n Christine Pireaux en Thier- Michel over het dagelijks le- vijf Waalse staalarbei- >uba nouba fours irnaal soir, regionaal magazine lick et Flupke, tekenfilm urnaal mfestival van Brussel .^ontacts, verkeerstips ijicran témoin: Kramer con- Kramer (Kramer vs. Kra- Amerikaanse speelfilm 1979 van Robert Benton. Dustin Hoffman, Meryl reep e.a. Aansluitend, om .21.55 Debat over kinderen echtscheiding utste nieuws -50 Tribune èconomique et ciale, economisch magazine 15.50 Tagesschau 16.00 Die Sklavin Isaura (33). Brazili aanse tv-serie naar de roman van Bernardo Guimaraes. Met Lucelia Santos, Rubens de Fal- co. Beatriz Lira e.a. 16.25 Leute mit Verhaltnissen, spel- programma met Brigitte Roh- kohl en Gerd Kuka 17.15 Der kleine Vampir, kinderse rie. Afl. 5: Anna's Trick 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Kontakt bitte, tv-serie. Afl.: Mann, diese Manner 19.00 Remington Steele, tv-serie. Afl.: Scheiden tut weh 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTages8chau 20.15 Zartlich ist die Nacht (Tender is the night, 2), zesdelige Ame rikaanse tv-serie naar de ge lijknamige roman van F. Scott Fitzgerald. Met o.a. Peter Strauss, Mary Steenburgen en John Heard. Dick Diver en zijn vrouw Nicole leiden een ombe- kommerd bestaan aan de Ri- vièra. Dick heeft inmiddels zijn baan als arts opgegeven. Er dreigt een kink in de kabel te komen, wanneer op een feestje de Amerikaanse actrice Rose mary gefascineerd blijkt te zijn van Dick 21.15 Nichts Neues aus Afrika? Be schouwingen van Hans-Josef Dreckmann 21.45 Also aaahrlich..., sketches van en met de caberetier Jürgen von Manger. 1. Schönheit ist heilbar. 2. Die Fahrprüfung 22.30 Tagesthemen 23.00 E Das Nacht-studio: Die Mu- mie (The Mummy), Amerikaan se griezelfilm uit 1932 van Karl Freund. Met Boris Karloff, Zita Johann, David Manners e.a. De Egyptische hogepriester Imhotep wordt duizenden jaren na zijn gewelddadige dood weer tot leven gewekt door een magische spreuk. Bezeten als hij is van het idee, dat de ziel van een door hem bemin de prinses in een jonge Engel se is gevaren, brengt hij dit jonge meisje in levensgevaar 00.10 Tagesschau 00.15 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-Overzicht 16.00 Heute 16.04 Glauben aus dem Herzen. Afl. 4: Pasen in Jeruzalem (herh.) 16.35 Die Brüder Löwenherz, kin derserie naar het boek van Astrld Lindgren. Met Staffan Götestam, Lars Söderdahl, Al lan Edwall e.a. Afl. 4: Der Ge- fangene in der Katlahöhle 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement 17.50 SOKO 5113, politieserie met Werner Kreindl, Heinz Bau- mann, Wilfried Klaus e.a. Afl.: Mord in der Schickerla 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 E Eins, zwei, drei (One, two, three). Amerikaanse speelfilm uit 1961 van Billy Wilder. Met James Cagney, Horst Buch- holz, Pamela Tiffin e.a. C.R. MacNamara leidt het Westduit- se Coca-Colafillaal. Wanneer de dochter van zijn chef onver wachts met een communist trouwt, moet hij, samen met Edward Asner en Mary Steen burgen als Devereux en Nicole Warren in de zesdelige tv-serie 'Tender is the night'. Duitsland 1 zendt vanavond deel twee uit om 20.15 uur. zijn collega's, ervoor zorgen, dat de bruidegom binnen 24 uur een rasechte kapitalist 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-j°urn*l 22.10 Denkmal Auflösung 22.15 Wenn nicht jetzt, wann dann? Filmportret van de Duitse op richter van de Alternatieve No belprijswinnaars 23.30 El Horton's Kleine Nachtmu- zik, amusementsprogramma gepresenteerd door Peter Hor ton. Met Eric Burdon. Stanisla- va Kantcheff e.a. 00.30 Heute DUITSLAND 3 Schule und Medien: Englisch in der Grundschule Telekolleg II. Cursus psycholo gie. Afl.: Informationssuche und Informationsauswahl Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau LlndenstraBe, tv-serie met Su- sanne Gannott, Annette Kreft, Annemarie Wendl e.a. Afl.: Er- ziehungsprinzipien (herhaling van gisteren) Die Wahl und die Welt, terug- en vooruitblik op de buiten landse politiek van Bonn Hinter den Schlagzeilen: Su per für den Kohlenpott, docu mentaire over Zwitserse hulp aan het Roergebied in 1947 Thema des Monats. Aanslui tend: Laatste nieuws ffl Ondertiteling via TeleTekst. El Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.20 Jackanory, kinderprogramma 17.30 Mysterious cities of gold 17.55 John Craven's newsround 18.05 [SBlue Peter, informatief kin derprogramma 18.35 Rolf Harris cartoon time, te kenfilmmagazine 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 The golden oldie picture show. Dave Lee Travis presen teert hits uit de zestiger en be gin zeventiger jaren voorzien van nieuwe filmbeelden 21.00 Hl Wildlife on one, start van een nieuwe serie natuurfilms, verteld door David Attenbo- rough. Afl.: Meerkats united 21.30 m Three up, two down, come dyserie. Afl.: Arrivals depar- 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Panorama, actualiteitenrubriek 23.10 International Snooker. Benson Hedges Masterstoernool vanuit Wembley 01.10 Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong 17.30 International Snooker. Benson Hedges Masterstoernooi vanuit Wembley 18.30 Did you see...? Discussies over deze week uitgezonden tv-pro- gramma's (herh.) 19.00 E Charlie Chan in Rio, Ameri kaanse speelfilm uit 1941 van Harry Lachman. Met Sidney Toler, Mary Beth Hughes, Co- bina Wright jr 20.15 Cricket: World series Cup. Hoogtepunten uit de testmatch Engeland - Australië in Adelai de 21.05 Horizon, populair wetenschap pelijk magazine. Afl.: Riding the stack, film waarin astro nauten praten over de risico's van ruimtevluchten, n.a.v. het ongeluk met de spaceshuttle Challenger, deze week een jaar geleden 22.00 [SA small problem (1), zesde lige comedyserie met o.a. Mike Elles, Christopher Ryan en Cory Pulman 22.30 Moonlighting, politieserie. Afl.: The son also rises 23.15 Nozzers 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.25 Weerbericht 00.30-01.00 Tele-journal ITV 17.10 Batfink, kinderprogramma 17.20 How Dare Youl 17.35 Road Runner, tekenfilm 17.45 Dodger, Bonzo and the Rest 18.15 Emmerdale Farm, dramaserie 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.30 Survival, natuurfilmserie 20.00 Wish you were here...? Vakan- tietips voor Frankrijk, Spanje en Harrogate 20.30 Coronation Street, dramaserie 21.00 Rumpole of the Bailey, drama serie. Afl.: Blind tasting 23.00 Nieuws en weerbericht 23.30 Anglia reports, actuele docu mentaire 00.00 The Sweeney, politieserie 01.00 That's Hollywood 01.30 He Tells us to go SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 I Dream of Jeannle, Ameri kaanse comedyserie met o.a. Barbara Eden en Larry Hag- 18.30 Hazel, Amerikaanse comedy serie met Shirley Booth In de hoofdrol 19.00 Hogan's Heroes, Australische comedyserie. Afl.: Komman- dant Schultz 19.30 Manimal, avonturenserie over een professor die zich in die ren kan veranderen 20.30 Police Story, politieserie. Afl.: Cop In the Middle 21.20 Chuch Connors - Great Wes tern Theatre. Afl.: Nice day for a hanging 22.00 Italiaans voetbal 23.00 NHL Ice Hockey 1986/87 00.00-00.35 O The American Show, met David Jensen (herh.) TV 5 Klimbo L'enigme du saphir Magazine Quebec-Canada, cultureel nieuws Vue Globale. Interview met G. Lacoste Pierre Nadeau recontre... An- dré Arsenault Rècróation, kinderprogramma Des chiffres et des lettres, spelprogramma Klimbo Peau de Banane, tv-serie Playback, videoquiz Gilles Vigneaylt et l'Orchestre Symphonique de Quebec Nouveau Monde Nieuws Magazine Quebec Canada Pierre Nadeau Recontre..., amusementsprogramma MUSIC BOX 17.00 H Countdown, poprogramma met Adam Curry 18.00 El The Nino Firetto Show, met fanclubnieuws en de corres pondentie-rubriek 'Write on' (herh.) 19.00 El The Amanda Redington Show (herh.) 20,00 El The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 El The Simon Potter Show (herh.) 22.00 El Countdown (herh.) 23.00 El Sunday cinema - Take 2, filmmagazine met Sunie 00.00 El The Shadow 01.00 E Nino Firetto Show 02.00 El Amanda Redington Show 03.00 El Martin Buchanan Show 04.00 El Simon Potter Show 05.00 El Countdown 06.00-07.00 E) The Shadow NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 E The Masquera- der, speelfilm uit 1933 van Richard Wallace 15.45 AVRO Service, geva rieerd informatief magazine NOS 17.30 Vi6-Journaal AVRO 17.46 Top- pop, popprogramma gepresenteerd door Bas Westerweel DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher 10.00 Heute 10.03 Essen wie Gott in Deut8chland, culinair programma (herh.) 10.30 Roncalli (2). tv-serie (herh.) 11.25 Also aaahrlich, sketches (herh.) 12.10 Umschau 12.25 WISO 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 El Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Die Sklavin Isaura (34), Brazili aanse tv-serie 16.25 Rund um den Dom, serie reportages over de stad Keulen 16.45 Spass am Dienstag, kinderprogramma 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 09.50 Die Sport-Reportage. WK Skiën - combi natie-slalom heren vanuit Crans Mon tana 11.25 Zie Duitsland 1 12.20- 13.40 Die Sport-Reportage. WK Skiën combinatie-slalom heren vanuit Crans Montana 15.56 Programma overzicht 16.00 Heute 16.04 Men- schen wie du und ich 16.20 Ptiff, sport voor de jeugd 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, actueel maga zine 17.45 Der Apfel fallt nicht weit vom Stamm, spelprogramma BBC 1 07.30 Nieuwsoverzicht 07.35 The Flintstones 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.40 All in the day, gevarieerd dagprogramma met infor matieve series, kinderprogramma's en tv-series. leder uur nieuws en weer 15.00 International Snooker 16.00 Dr. Kildare 16.50 Children's BBC 17.05 The Hunter 17.10 Danny, champion of the world, kinderpro gramma SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 SI Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 Dr. Ruth 14.30 The Human Face of China 15.00 0 Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show, kindermagazine met tekenfilms, ge presenteerd door Linda de Mol en DJ Kat ITV 07.15 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Ticket on the turn 13.10 Rainbow 13.30 Getting on, kinderprogramma 14.00 Nieuws 14.30 Bulman 15.30 Daytime 16.00 Crosswits 16.30 .The young doctors, tv-serie 17.00 Children*' ITV, kinderprogramma's MUSIC BOX 07.00 El Muziekprogramma's. Nino Firetto (07.00), Amanda Redington (08.00), Martin Buchanan (09.00), Si mon Potter (10.00) en Countdown (11.00) 12.00 SI Muziekprogram ma's. Herhalingen RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06 u. Auto in? AVRO aan! RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VARA: Zwitserse Brassband kampioenschappen '86. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De Vara Matinee. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 het zout in de pap. RADIO 5 17.58 Mededelingen en Nieuws. 18.10 VARA: Chips die je niet kunt PP: Uitzending van de WD. NO§: Programma voor blinden. Kleine zendgemachtigden. NOS: Programma voor buiten landse werknemers. TELEAC: Biotechnologie (6). Doelgericht ondernemen (5). Por Favor, Spaans (14). Qa va? (10). REGIONAAL Radio Rijnmond: 18.30 Radio Rijn mond Getapt. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00-20.00 Migranten Cultuur. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Volwassenenvorming. 21.30 Hafabra: blaasmuziek. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.3002.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folk. 19.00 Kroniek 1: Magazine. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Muziek naar Edgar Allan Poe. 22.30 Blues en Jazz. 23.15-23.45 Strijkkwartet In g, opus 8, Prosper van Eeckhaute. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Met de KRO, met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 ieder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 1330 VPRO: Het Gebouw. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker!. 09.03 Angelique. 10.03 Wessel van Diepen. 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in, 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met Jard van Nes. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 1330 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het Kunstbedrijf. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0935 Waterstanden. 0930 RVU: De toekomst van de vak beweging. 10.00 TELEAC: Leermoeilijkheden (9). 10.30 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 1130 Aandachtig. 11.30 Dagvaardig. 1140 In beweging. 12.00 Nieuws. 1305 Schone wereld. 1300 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 1335 Anders vlieg je eruit. 1345 Dag, dag!. 14.00 Leerspiegel. 15.05 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Weat: (via FM-frequentie Radio 1) 12.03-13.00 Radio West Gemeente. Radio Rijnmond: 07.30, 08.00 en 0830 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 0745 en 0315 Quiz en Waarachtig. BRT 1 0531 Met 1 wakker. 0830 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Pluche Palace. Rendez-vous. 10.03 Broccoli. 1300 Regioprogramma. 13.10 Toemaatje. 13.15 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital: Ivan Gullinl. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 1305 Tafelmuziek. 1310 Actueel. 13.30 Namiddag bl) BRT-3. 15.00 Opgepikt. De opera „Irma" op 15.30 Wel thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9