Fides Pacta weer alleen aan de leiding CeidócSomatit Badmintonners Lissebehalen nuttige winst Schaap bezorgt MSV nipte zege Lugdunum eerste in gedevalueerd zaalvoetbaltoernooi De Sleutels DOCOS EN AVANTI STARTEN SLECHT Arjan Jagt in sportcafé De Zijl/LGB zak naar tiende plaats 5 wi Goalballers degraderei MAANDAG 26 JANUARI 1987 PAGINA 16 LEIDEN Door de 8-3 winst van Lisse op SIO en het 10-1 Verlies van Vlietwijk tegen §pijkenisse is Vlietwijk in de eerste klasse op de voorlaatste plaats terecht gekomen. In de eerste klasse van de badmin- toncompetitie stijgt daarmee de spanning om de tweede de- eradatieplaats. Naast Lisse en Vlietwijk zijn ook Van Zijder- Veld en Metro nog kandidaat voor die degradatie. Het wordt zondag dus span nend in de eerste klasse. Flair speelt tegen Vlietwijk, Lisse gaat op bezoek bij het al gede gradeerde Velsen, terwijl Me tro zaterdag al thuis tegen Van Zijderveld probeert de degra- datiedans te ontspringen. Flair hielp Vlietwijk overigens dit weekeinde door met 7-4 Metro zonder punten achter te laten. Ondanks liefst drie invallers uit het tweede beleefde Flair een beste middag. Alle single partijen leverden voor Flair winst op en toen ook Frits Gill en Henk Tija hun dubbel won nen stond Metro met lege han den. Vlietwijk moest naar Spijkenisse met Rob Laurens en Joke Tebeest als invallers voor de nog niet teruggekeer de Henk Westerbeek en Irene de Vrind die zich tijdens de training blesseerde. Ondanks sterk spel van, de invallers, met name Laurens speelde in de dubbel met Dick Oostergo erg sterk, werd de Voorecho- tense ploeg verpletterd. Een blamerende 11-0 nederlaag werd door een Spijkenisser op gave wegens misselijkheid in de tweede set voorkomen. Lis se hielp Flair definitief aan de tweede plaats door Flair's con current Sio met liefst 8-3 te verslaan. De eerder genoemde donderspeech van trainer Geert Venekamp bracht niet alleen Flair de tweede plaats ook Lisse kwam daarmee bo ven Vlietwijk en lijkt de eerste klasse te overleven. Het Lisse- se team was zo gemotiveerd aan de start verschenen dat Sio geen enkele driesetter ge gund werd: „Nu Velsen nog en dan blijven we waar we thuis horen" was het simpele en te rechte commentaar in Lisse. In Lisse zag men overigens meer blije gezichten, want ook het tweede team heeft door een 4-4 gelijkspel de derde klasse behouden. Concurrent Leyton verloor en kwam op een onoverbrugbare achter stand. Het maakte de degrada tie van het derde en het vierde enigzins goed. Beide teams verloren hun voorlaatste wedtrijd kansloos. Kansloos lieten ook Zigo en Leiden 2 hun tegenstanders. Zigo ver sloeg het puntloze IJmond met 8-0 en kwam weer naast Spot vogels dat zelf gelijkspeelde. Leiden 2 heeft nog een heel kleine, louter theoretische, kans op het kampioenschap. Wetend dat het „doelsaldo" van belang kan zijn werd te gen Rotterdam met 7-1 gewon nen. Het eerste verloor met 6- 2 van Noordkop waardoor de gradatie nog tot de mogelijk heden behoort. Brigit Meyers en broer en zus Segijn zorgden voor de twee winstpartijen. Vlietwijk 2 was al even kans loos als het eerste en verloor met 7-1 van DKC. Slechts Al- fons van den Berg scoorde een overwinning. Flair 2 speelde een zinderende finale door met 4-4 gelijk te spelen tegen Rotterdam 4. De marge met Nivo is nu dermate groot dat de Hagenaars kampioen wer den. Het derde team van Flair werd wel kampioen door een moeizame winst op Martinus. LEIDEN Fides Pacta heeft door eigen winst op Rodenburg (14-10) en ver lies van Trekvogels op nieuw alleen de leiding genomen. Ook TOP hand haafde zich ten koste van Blauw Wit '51 (19-11) op de eerste plaats. De derde overgangsklasser Pernix bleef door van Antilopen te winnen (11-14) in het spoor van leider KVS. Alle eersteklassers verlo ren, maar Crescendo (te gen De Algemene), Fluks en Velocitas boekten in de tweede klasse wél belang rijk? puntenwinst. Gebrek aan zuiverheid hield Pernix aanvallend in de eer ste helft aan banden, zodat Antilopen via 4-1 tot 7-6 lang in de wedstrijd bleef. Carla van Evert, Carla Kuipers en Lian Tieleman verzetten na 7- 7 (rust) de bakens (8-10), maar met een laatste inspanning kwam de thuisclub nog op 10- 10. De tweede demarrage, ge plaatst door Carla van Evert, Janneke Mulder en Kees Bro- kaar naar 10-13 vormde echter de aanzet voor de uiteindelijke 11-14 cijfers. Reeds in het eerste kwartier nam TOP door Ron van der Willik (3), Gerco Langelaan en Anne van der Zaag ruim af stand van Blauw Wit '51, dat door deze 5-0 geïrriteerd te rugvocht. „Wij hebben even min lief gespeeld, anders wa ren we eronderdoor gegaan," onderstreepte coach Hans Oele de grimmige stemming in het veld, die door het uitvallen van Barbara Romsom met een lichte hersenschudding ook •een slachtoffer opleverde. De zege kwam door het doeltref fend optreden van het heren- kwartet, goed voor zestien doelpunten, via 7-4 in de rust overigens nooit in het geding: 19-11. Ruim dertig minuten kreeg Fides Pacta geen greep op Rodenburg, dat via 1-4 tot 7-8 het scoreverloop dicteerde. De sterke tweede aanval met prijsschutters René van der Vooren en Ronald van der Velden, elk viermaal scorend, sloeg het gat naar 10-8 en bleek op 11-9 andermaal on stuitbaar. Hierdoor werd de overwinning, die Janneke Halvemaan op 14-10 bepaalde, nog ver vóór tijd en vrij sim pel behaald. Zes minuten voor het einde verloor Fiks het uitzicht op een goed resultaat bij Swift (M), doordat de Middelburgers van 11-10 en 12-10 kwamen. Het team van Henny Piket had voordien door Theo Vree- LEIDEN Met een score die haar eindtotaal op 39 punten bracht, schoot rookie Annelies Schaap MSV zaterdag in de slot seconden langs Grasshoppers: 75-76. Lisse kon het niet bolwer ken tegen Groningen: 57-96. De heren van BS Leiden daverden voorbij Rowic (79-60), terwijl BVO in de andere eerste divisie Groningen aan de kant zette. In Leiden had de BS een duidelijk reboundoverwicbt tegen Ro- yvic. De ploeg uit Dordrecht kon Leiden aanvankelijk nog bijbe- pèn middels een zuivere afwerking (21-21), maar werd gaande weg het duel gesloopt door het enigszins gehandicapte Leiden. BS miste basisspelers Wim van Niekerk, Thijs Minderhout en Steven Bouman. maar had in Herman den Heeten eindelijk weer eens een nuttige back-up. Zijn sterke defensieve optreden en de fl^ir van spelverdeler Ronald van der Geest gaven Leiden bij rust (39-27) al uitzicht op de zege. Acht minuten na de her vatting had de ploeg van Frans Broekhof Rowic er definitief on der: 56-37. De ogen bleven toen voornamelijk gericht op Bert Kragtwijk, die zijn glansrol een extra feestelijk tintje gaf door voor het eerst in zijn leven een driepunter in een officiële wed strijd te scoren. Kragtwijk 35, Van der Geest 16. BVO moest in Alphen Groningen lange tijd voor en naast voor zich dulden. De Alphenaren lieten in de eerste'helft namelijk hetzelfde beeld zien als in de voorgaande moeizame wedstrijden. In de kleedkamer (rust 38-44) werd echter de ommekeer vak kundig voorbereid. Via 44-44, 51-53 en (binnen twee minuten daarna) 67-54 werd Groningen in vlot tempo kapot gelopen. Het uitvallen van Theo van Leeuwen, met een enkelblessure, had daar verder geen invloed op. BVO blijkt eindelijk de fysieke in spanningen tijdens de winterstop, want zelfs bij basketbal be staat zoiets, overwonnen te hebben. Deul 15, Haverkamp 13, Dorziel 12. De dames van Groningen deden het tegen de dames van Lisse heel wat beter dan hun mannelijke collega's en clubgenoten. De sollicitanten naar een eredivisie-plaats voor het komend seizoen veegden de ploeg van Martin Feitsma gedecideerd van het veld: 57-96. Van der Voort 13. Veel spannender was het in Katwijk, waar thuisploeg Grasshop pers MSV alleen bij 0-3 en uiteindelijk bij 75-76 voor zich moest dulden. Daar tussen wees werkelijk niets op een Noordwijkse zege. Of ja, misschien toch. Annelies Schaap (39 punten) soleerde zich nadrukkelijk in de dubbele cijfers en won aan het slot het schotwedstrijdje met Petra van de Oever ('35 punten), die na mens Grasshoppers in de eerste helft niet af te stoppen was. In dat deel van de wedstrijd marcheerde Grasshoppers gestaag naar een behoorlijke voorsprong (4-3, 17-6, 23-9, 28-12 en 38-20), die bij rust in een 13-punts marge op het scorebord resulteerde: 44-31. MS V-coach Flapper koos vervolgens voor een Full Court Press om verwarring in de Katwijkse aanval te stichten en dat lukte. Bij 68-66 was MSV weer terug in de wedstrijd en op datzelfde moment raakte Grasshoppers nadrukkelijk in foutenlast. De slotseconden braken aan bij 75-70, maar in die fase vertrokken de dames van Ed Zaal haast in optocht met een teveel aan per soonlijke fouten naar de bank. Achtereenvolgens moesten Anja Aandewiel. Ada Hoek, Jaqueline van Beelen en Marja Schaap het veld verlaten, waardoor Grasshoppers de slotseconden met drie speelsters moest volmaken. Het was uiteindelijk Annelies Schaap, die van de Katwijkse personele onderbezetting gebruik maakte om MSV op het nippertje naar de winst te tillen: 75-76. LEIDEN Wielrenner Arian Jagt, Kees Koppelaar (trainer van de hockeyers van LMHC en looptrainer van Ajax) en voet balinternational Floor van Duyn zijn morgen te gast in het Rijn land Radio Sportcafé. Met deze dertiende editie van het maandelijks programma zet de 'sportredactie van Omroep Rijnland een stap richting Sportcafé- jiieuwe-stijl. Naast aandacht voor de regionale sportactualiteiten staat er mét ingang van de nieuwe jaargang één tak van sport of #en bepaald aspect in de sportwereld centraal. Dinsdag is korfbal de rode draad. De LKF-verenigingen Ons Eiland, De Algemene, De Danaïden, Zuiderkwartier, Crescendo, Pernix en Fides Pacta staan in de kantine van de Vijf Meihal in het middelpunt van de belangstelling. U kunt de live-uitzending bijwonen of beluisteren van 21.00 tot 23.00 uur via de FM-kabel 88.1 MHz. ken (5), Robert van der Kraan (3) en Nico van Weizen (2) tot aan 8-9 het initiatief gehad, maar nu kon de topscorer het verlies enkel tot 13-11 verklei nen. Met traag en doorzichtig spel wist De Danaïden in de aan val geen potten te breken bij Ons Eibernest, dat in het der de kwartier van 5-4 naar 9-5 uitliep. Trainer Kees van Vliet probeerde met een dubbele wissel. Leon Brouwers en Marco Mud voor Heiko Locher en Enrico Mud (beiden maar eenmaal trefzeker), het tij nog te keren, wat evenwel niet kon verhinderen dat na de 9-6 van Sandra Slingerland de ne derlaag tot de geflatteerde cij fers van 12-6 opliep. Vlak voor tijd ontglipt Zuider kwartier een verdiend punt, toen Het Zuiden er net nog 10- 11 doordrukte. Wil de Wit (2), Dirk Jan de Kreek en Erik van Lunteren zagen daarmee hun inhaalpoging gefrustreerd worden, die in de laatste ne gentien minuten van 6-9 nog in 10-10 had geresulteerd. Velocitas gaf tegen Meervo- gels blijk van herwonnen zelf vertrouwen, want Jeroen van Driel (2), Martine van der Wa ter, Bert van Osnabrugge en Iebele Otten brachten resoluut 5-1 (rust) op de borden. De acht van Atte van Haastrecht kreeg het in de tweede helft wel benauwd (4-6 en 7-5), maar wist door tien minuten balbezit te houden de bereikte 8-6 tot eindstand te bevorde ren. Ook Fluks liet in het sleutel duel tegen Avanti iets van haar oude klasse zien, wat in een 16-6 triomf tot uitdruk king kwam. Kees Imthorn, uitblinker met zeven goals, Aad van Drongelen (3) en Thilly Vink (2) gingen hun ploeggenoten voor in de mon sterzege. die via een even op merkelijke 8-0 tussenstand ge realiseerd werd. Kort na rust moest Ons Eiland afhaken bij Merwede, dat van 9-6 nog erg ver uitliep: 18-7. Mando Frans (3), Julia Arnoldus (2), Jan Boon en Wim Nijenhuis konden daar maar weinig tegenover stellen. De derby tussen Crescendo en De Algemene kreeg met 8-4 een terechte uitslag, maar die kwam niet met goed korfbal tot stand. Beide achttallen joe gen elkaar dermate op, dat misverstanden en plaatsfouten legio waren en een chaotisch spelbeeld resulteerde. Henk Alberts en Peter Baak brach ten de groenwittere op 6-4, na- Peter Baak van Crescendo zoekt naar mogelijkheden in de derby met De Algemene. Tegenspeler Alfred Lambooy is de bal even kwijt. dat vóór rust een 3-1 voor sprong door Martin Filippo (2) nog was weggepoetst. De be zoekers konden de nieuwe achterstand nooit wegwerken, omdat er aanvallend blijkens drie benutte strafworpen en één veldgoal bitter weinig ge presteerd werd. Ook verdedi gend gingen zij tweemaal ern stig in de fout, zodat Wijnand Alberts het verschil vanaf de stip tot vier punten verder kon opvoeren. Bij KNS speelden strafworpen eveneens een belangrijke rol in het treffen met Eureka. De Oegstgeestenaren, waarvan Yvonne van Dam, Liesbeth Kok en Peter Zitman ieder tweemaal doel troffen, misten er drie in de eerste helft (6-8 rust) en ook één op 10-11, waarmee de beste kans op een gelijkspel prompt verloren ging- Harm de Vos neemt in de fi nale van het zaalvoetbal toernooi van De Sleutels de eerste treffer voor zijn reke ning. Lugdu- num won met 2-0 van VTL. LEIDEN De derde editie van het zaalvoetbaltoernooi van De Sleutels is een prooi geworden voor Lugdunum. Nadat het Tahamata-team de kleine finale tegen Oegstgeest met 1-0 in haar voordeel had beslist, won Lugdunum met 2- 0 van VTL. Bij de dames ging de eerste prijs naar Randstad Sport. Organisator Ger Scheffer voelde zich door UVS, LFC en Roodenburg danig in de steek gelaten, omdat de drie Leidse verenigingen niet „zoals be loofd" de sterkste afvaardigin gen naar de Groenoordhal ge stuurd hadden. Die clubs von den het zo vlak voor het waar schijnlijke begin van de com petitie raadzamer zich te ver pozen op het veld. De publieke belangstelling zo'n duizend toeschouwers was er echter niet minder om. Eén van de attracties was het optreden van Ajacied Rob de Wit, die de jeugd tot 16 jaar adviseerde bij het nemen van penalty's op Noordwijkdoel- man Dick Dortmundt. De Wit kon ten overstaan van enkele honderden toeschouwers mee delen dat hij in februari weer voorzichtig gaat meetrainen met de selectie van Johan Cruijff. De familie Tahamata die voor de tweede keer deelnam aan het Leidse toernooi, leek de naam van publiekstrekker aanvankelijk niet waar te kunnen maken, maar bracht het uiteindelijk toch tot de strijd om de derde plaats. In een technisch hoogstaande wedstrijd werd de zaterdag vierdeklasser Oegstgeest nipt met 1-0 (strafschop) verslagen. De finale was een wat mattere aangelegenheid. Hoewel VTL in de beginfase wat kansen creëerde, trok Lugdunum met doelpunten van Harm de Vos en Cees van Tongeren aan het langste eind. Van de tien deel nemende damesteams bleek Randstad Sport de sterkste. Hoewel er in de reguliere speeltijd niet gescoord werd, beslisten de Voorschotense da mes het duel tegen Lugdunum na strafschoppen in hun voor deel. LEIDEN De zwem ploeg van De Zijl/LGB is na de derde ronde van de landelijke B-competitie van de vijfde naar de tien de plaats gezakt. Als be langrijkste oorzaak van deze teleurstelling gold het feit dat veel van de le den van de ploeg wegens ziekte afwezig waren. LZ, dat tijdens deze ronde ho ger eindigde, bezet in de totaalstand een twintigste plaats. De beste prestaties aan de kant van de Zijl/LGB kwamen op naam van Marco Blokpoel en Ingrid van Veen. Blokpoel won de 400 m vrij heren in 4.20.4, een verbetering van zijn persoonlijk record met maar liefst 9 seconden. Tevens plaatste hij zich in één klap voor zowel de nationale zo mer- als winterkampioen schappen. Ingrid van Veen ze gevierde op zowel de 100 m wisselslag als de 100 m vlin derslag (tevens limiet NWK) in haar eigen leeftijdsklasse. Bij de m. geb. 72e. 1. bleef zij Maaike Parrel tweemaal vrij gemakkelijk voor. Haar meest imponerende race leverde zij echter bij de dames op de 400 m wisselslag. Aantikkend in 5.25.2 eindigde ze weliswaar als derde, maar de door haar behaalde tijd was goed voor een persoonlijk record en een inschrijflimiet voor de NWK. Bij de jongens in dezelfde leef tijdsklasse waren het Niels Ouwerkerk en Robbie Dubbel- deman die voor de Zijl/LGB de kastanjes uit het vuur haal den. Ze verschenen respectie velijk drie en tweemaal op het ereschavot. Er vielen nog vier verdere dubbele prijswinnaars te noteren. Allereerst wist Voorschotenaar Leon Luyten bij de j. geb. 70e. 1. een bron zen en een zilveren plak uit het water te vissen. Senior Reinier Haasnoot deed het met een eerste en een derde plaats net iets beter. Op de 100 m schoolslag had hij echter veel concurrentie van zijn veel jon gere clubgenoot Onno Regens- burg te duchten. Diezelfde Re gensburg zette op de 100 m schoolslag in zijn eigen leef tijdsgroep de klokken stil op een prima 1.13.2, een inschrijf limiet voor de NWK. Sandra Schotman en Mireille Correljé zwommen beiden de 100 m vlinder en de 200 m wisselslag m. geb. 70e. 1.. Beiden haalden zij tweemaal een ereklasse- ring, waarbij Schotsman reljé tweemaal voor wi blijven. Renate Vlasveld derde op de 100 m. vlinde i laatste medailles waren j I Marjolein Blokpoel en M< te Beekman. Verder hai de beide Leidse clubs de Pj F competitie op het profl)i] ma staan, terwijl LZ oolfr- limietwedstrijden in Den L' deelnam. Tijdens die lï wedstrijden wisten PaP^ Stastra, Sjimmy van Deelflh Nancy Kijk in de Vegte adit limieten op 200 m wiss^a en 100 m vlinderslag te doen. De LZ-deelnemen de D-competitie zijn er n geslaagd om een keer eerste plaats te eindigen. Visser wist tweemaal een daille te veroveren. Op tyii de 100 m vrij als de 100 mji slag leverde hij een red iet prestatie. Miriam Kant< tikte ook tweemaal bij de ste drie aan. Eenmaal daarbij vergezeld van cl nootje Karin Bik. Old-j^ Bart Hameter haalde oj favoriete 100 m schoi weer eens een medailletji nen. Net als Danny Kort won hij een bronzen plaar. Danny van Klink, Ravensbergen en Angi Hogenboom waren de oy opvallende zwemmers zwemsters. De F-comp ploeg van de Zijl/LGB st? promoveren. Een aantal de zwemmers én zwei deed ook deze ronde positieve zin van zich Zo won bijvoorbeeld Kfl r Ligtvoet bij de j.géb. 72è.Jum programma's. De 50 m rifert m vrij en 100 m rugslag Ij or de hem evenzovele var plaatsen op. Martin van pre kering en Eelco Parrel istu ten in zijn kielzog ook mi v les uit het water. Die(al« Eelco Parrel won ovet ook de 100 m vrij j. gépri voor zijn clubgenoten Ef,ar Luyten en Edo den Boef, rel werd verder nog twei de 100 m rugslag heren. Den Boef en Luyten zij de 100 m schoolslag j.g< 1 en heren ook niet onl lieten. De drie Leidse mere behaalden tezamen dailies. Bij de dames Douce van Beukering grid Kerkvliet tweemaal! prijzen. Van Beukering de 100 m vrij en wérd t\ op de 100 m rug. Kerfl, kreeg tweemaal brons 100 en 50 m vrij. Overige naars waren Paulien vaW-| rick, Danny Dubbelden^ Mariska van Béukering. antal twen i spr|n 1 LEIDEN De goalballers van De Sleutels zijn na één jaai hoofdklasse al weer terug naar de eerste. Nog voor de competitieronde verwerkt moet worden zijn de mannèil Cees Smit op te grote achterstand van de veilige vijfde I gekomen. In de vierde ronde scoorden De Sleutels in hun wedstrijd een alleszins bemoedigende 1-1 tegep.de nummeu, (Kameleon). Blauw Wit was niet onder indruk en sloeg l Leidenaren met 6-1 om de oren. Ook de nieuvye kampioer thimeus bracht een marge van vijf treffers aan, maar'|f Sleutels geen doelpunten toe. De wedstrijd tegen Utreen een van de meest bizarre wedstrijden van de competitie F een 2-4 nederlaag uitmondde. Hengelo bezegelde daarna over de Sleutels door met 2-0 te winnen en Leiden terug ten naar de eerste klasse. LEIDEN Het tweede deel van de tafeltenniscompetitie '86/'87 is afgelopen zaterdag van start gegaan. In de eredi visie dames leverde dit twee maal een teleurstelling op. Do- cos verloor met 7-3 van Irene en Dextro-Avanti ging met 8-2 onderuit tegen Koningslust. Scylla pakte een 7-3 winst te gen Vitac en de heren uit Oegstgeest rolden de Veluwe 2 op met 16-2. Vanaf de nu gestarte tweede helft van de tafeltenniscompe titie geldt ook bij de dames en de lagere divisies heren dat elk gescoord punt meetelt in de eindrangschikking. Dit was er de oorzaak van dat de voor het eerst in de eredivisie spe lende Docos-dames toch wat overhielden aan het 7-3 verlies tegen het Tilburgse Irene. On danks dit verlies heeft Docos nu al drie teams achter zich gelaten in de totaalstand na één ronde. „Terugkijkend had het overi gens allemaal nog mooier kun nen zijn", aldus een licht te leurgestelde trainer/coach Ed Fallaux. Vooral het niet scoren van kopvrouw Tessa Bröcker deed Docos uiteindelijk de das om. Hoewel zij in al haar par tijen tegen winst aanhikte red de ze het steeds net niet. Op merkelijk was het verloop van haar eerste wedstrijd: al bij 16- 12 in de eerst game ging de tij- dregel in. Dat zegt alles over het tempo waarin het balletje heen en weer ging. Angelique van den Bos liet een goede in druk achter door twee maal te scoren. Ook Merijn Olden deed een duit in het zakje door eenmaal te winnen, waarmee het 7-3 verljes is verklaard. De dames van Dextro-Avanti moeten na de eerste wedstrijd dag genoegen nemen met een lagere positie dan streekgenoot Docos. Met 8-2 bleek tegen stander Koningslust een klasse beter te zijn. „Een teleurstel lend resultaat", aldus Marjan Kantebeen, die zelf niet tot winst kwam. Haar teamgeno ten Iris Sjaardema en José Bakker toonden zich net iets slimmer en sneller dan tegen stander Bos. Het dubbel liep niet zoals het moest, waardoor Avanti bleef steken op twee schamele puntjes. De vrouwen van Scylla zorg den voor een prettige compeli- tie-opening. Ze lieten er in Vinkeveen tegen Vitac geen twijfel over bestaan welke ploeg de winst verdiende. Met een 7-3 winst keerde het Scyl- la-team huiswaarts, met diep van binnen de stille hoop dat deze competitie misschien iets meer zal geven dan alleen handhaving. Bij Oegstgeest werd stevig ge scoord. Ondanks het uitvallen van Herman van der Broek de winter heeft hem enige kwetsuren bezorgd won Oegstgeest met 16-2 van de Veluwe 2. De twee schoon heidsfoutjes werden gemaakt door Friso Reitsma en door het dubbel Reitsma/Rademakers. Invaller Schipaanboord won al zijn partijen. De mannen van Docos debu teerden in de tweede divisie. Ook zij moesten genoegen ne men met verlies. Toch kan de 6-4 uitslag tegen Irene als „niet slecht" worden gekwali ficeerd: de Leidse ploeg houdt vier punten over aan hun eer ste wedstrijd. Kish Prashad was verantwoordelijk voor de helft van de Docos-score. Ron van Veen pakte één puntje en het dubbel leverde tenslotte het vierde punt. Englebert plaatste een nul achter zijn naam. Het tweede mannenteam van Avanti zette de frustraties van de zo triest verlopen eerste competitiehelft (met degrada tie als eindresultaat) resoluut aan de kant. Tegenstander JCV 2 werd met 8-2 verslagen. Piet de Groot was de enj tweemaal met de billen- moest. „Een leuk begin de niet verliezende Mart) Rijn, „maar er had not ingezeten, want de teg«| der was erg zwak". Ellei ker was in ieder gev*"| verantwoordelijk voor merking van Van Rijn, ook zij startte met een I score. fOl De eredivisie-heren blijfnti een anderhalve maand Mni: dok. Als gevolg van drUr reldkampioenschappen jdir bruari start de mannen!/ op 7 maart haar activi naar het WK afreizen<Mn; lere motivatie en trainj beid op peil houden. WOUTER LANGfl

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16