Gerard Kemkers: voor het eerst tegenwind i Toprenners blijven weg in Rotterdamse Zesdaagse uoetballerlei Ccidóc Sou/tant ~enoord-FC Den Haag 3s °P 22 februari FC Den Haag verslaat Maleisische kampioen Sleutels Nigel Short profiteert AG^RT ZATERDAG 24IANUARI1987 PAGINA 11 De voetbalwedstrijd tussen Feyenoord en FC Den iij de derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker iervroegd gespeeld. De competitieleiding heeft het duel |dag 22 februari op het programma gezet in plaats van \g 11 maart. In het weekeinde van 21 en 22 februari tcompetitie in het betaald voetbal na de twee maanden [winterstop hervat. De competitiewedstrijd Feyenoord- |nte, die op het programma stond, is naar een latere da- kchoven. Fortuna S-Den Haag was al uitgevallen voor [zodat de Hagenaars tegen Feyenoord kunnen spelen. |r Fortuna-Den Haag wordt gezocht naar een geschikte j, Feyenoord en Den Haag, dat op 15 februari de uitge- idstrijd tegen Sparta speelt, zouden elkaar feitelijk 11 >eten treffen, wanneer de derde ronde van het beker- J wordt afgewerkt. Reagan waagt een gokje WASHINGTON De Amerikaanse president Reagan en de Australische premier Hawke hebben te lefonisch een wedden schap afgesloten op de winnaar van de strijd om America's Cup, de belang rijkste zeilbeker ter we reld. De inzet is één van de vakantiehutten, die bei de regeerders bezitten. De finale tussen het Ameri kaanse jacht „Stars and Stripes" en de Australi sche boot „Kookaburra III" begint 31 januari. Heracles verdient aan tabak ALMELO De naam van eerste-di- visieclub Heracles zal binnenkort worden gebruikt voor de in troductie van een nieuw merk sigaret ten. Een tabaksfabri kant uit Almelo brengt de pakjes „Heracles" in eerste instantie regionaal op de markt. De voet balclub ontvangt een deel van de op brengst. Loting Europa Cup rechtstreeks op tv KEULEN De loting voor de kwartfi nales van de strijd om de Europa Cup, die vanavond wordt verricht, is vanaf vijf over zes rechtstreeks te volgen op de televisie. „Die Sportschau", het sportprogramma van het eerste Duitse net heeft hiervan de primeur. Nooit eerder werd een loting van het Europe se bekervoetbal direct uitgezonden. Ajax is de nog enig overgebleven Ne derlandse club in de Europa Cup. De mogelijke tegenstanders in de strijd voor de Europese Cup voor bekerwin naars zijn Torpedo Moskou, Sion, Mal- mö FF, Bordeaux, Lokomotiv Leipzig, Real Zaragossa en Vitosha Sofia. De kwartfinales worden gespeeld op 4 en 18 maart. KUALA LUMPUR FC Den Haag, dat zich deze week niet kon plaatsen voor de finale van het mini-toernooi in Maleisië, heeft gisteravond in een oefenduel de Maleisische kampioen verslagen. De Haagse club was met 3-1 te sterk voor Bandaraya SC. dat onder andere Fandi (ex-FC Groningen) in de gelederen telde. FC Den Haag had al bij de rust een voorsprong van 2-0 bereikt. Remco Boere en Tony Morley (op aangeven van diezelf de Boere) zetten de tegenstander, die met zes internationals uit kwam, op een achterstand. Na de rust vergrootte Ron de Roode de score en kon Bandaraya éénmaal doelman René Stam ver schalken. Pim van de Meent toonde zich redelijk tevreden. „Het veld was erg slecht. De arbitrage eveneens, maar toch had deze wedstrijd enig nut. Het was in elk gevoel goed voor het ritme". FC Den Haag zet morgenavond koers naar Nederland. De opstelling van FC Den Haag was: Stam; Van Alphen, Jol (Van Oosten), Lankhaar, Jansen; Purvis. Danen, Groenendijk; Bouwens, Boere (De Roode). Morley (Schellevis). Duisburg '98 neemt optie op toernooi-winst DELFT Duisburg '98 heeft een optie genomen op de zege in een internationaal waterpo- lotoernooi in Delft. De West- duitse formatie, met als uit blinker sterspeler Rainer Hop pe, zegevierde met 11-10 over het organiserende DZV. De club uit Delft miste twee straf- worpen. Duisburg is met vijf internationals en twee jeug- dinternationals naar het toer nooi gekomen. In de tweede wedstrijd speelden Eger SE uit Hongarije en De Robben ge lijk: 9-9. top tv I 1. 18.00 uur: Brand- 2, 12.00 uur. Skiën, aria en veldrijden. 2, 22.40 uur Studio Kferland* 1, 22.35 uur p zaterdag. srlands 2, 13.25 uur. trijden. uur: Tennis: McEn- 1, 18.05 uur: Sport ster het loting Europa Cup. 2, 12.20 uur: Skiën. 2, 16.10 uur: Tennis d 2, 22.10 uur: Das Ak- orl-Studio. d 3, 20.15 uur: Sport im 3.15 uur. Grandstand. 5 uur: Cricket. 5 uur: Saint and Greav- jr Worstelen. ir. Atletiek, iel, 14.45 uur: Skiën, iel, 15.40 uur: Motor- jnnel, 21.00 uur: Worste- innel, 23.50 uur: Rally d 2, 12.55 uur Schaat- reldrijden. I 2, 19.05 uur. Studio darlands 1, 20.05 uur 'Makkend. ideriands 2, 14.15 uur: entiifrana, 18.30 uur Sport. 2, 16.10 uur: Die feportaae. ^jd 3. 14.25 uur: WK vel- 1J "*16.40 uur: Snooker „14.40 uur: Rugby. 18.45 uur: Ski sunday. M.35 en 00.35 uur: Snoo- w Zaterdagvierdek- 'le i Sleutels houdt mor- een groot zaalvoet- i(oi in de Groenoord- ,an dit evenement ne vel alle Leidse clubs jrerenigingen uit de enten met hun eer- deel. Ook het team kmilie Tahamata (in- fimon) zal morgen i Groenoordhal afrei- aal zullen 20 heren- 'jllO darrresploegen met ,qI de slag gaan. In de in het toernooi zal ob de Wit strafschop- en en is er tevens eidse jeugd de gele- net de aan zijn her kende De Wit op de EENpan- Het toernooi be- g sdialf tien. De prijsuit- 'wordt omstreeks vijf 4,|acht. Gerard Kemkers (links) en Hein Ver geer op weg naar de ijsbaan in Trond- heim. TRONDHEIM Het kon ook eigenlijk niet uitblij ven. Gerard Kemkers' schaatsloopbaan leek al leen door hoogtepunten te worden gemarkeerd, maar eens moest de on vermijdelijke tegenslag komen, al was het alleen maar omdat geen topspor ter de louterende werking ervan kan missen. Na op merkelijke prestaties bij de wereldbekerpremiere in Trondheim (november 1985), de landenwedstrij- den - zowel junioren (in Fagerness) als senioren (in Gothenburg) - tegen Zwe den en Noorwegen en niet te vergeten het Neder lands tien kilometerre cord en de vierde plaats in het eindklassement bij het WK-debuut in Inzeil, kreeg Gerard Kemkers de laatste weken voor het eerst te maken met tegen wind. De seizoenstart lag nog in de logisch lijkende lijn in zijn car rière, maar voor de NK per af stand zette zich een ontwikke ling in die hem enkele uren voor de start van het EK in het vertrouwde Trondheim nog veel hoofdbrekens be zorgt. „Door de intensievere training kreeg ik voor de NK last van zere benen. Dat voel de ik. maar ik wilde er niet aan toegeven. Ik was aan rust toe. Om die reden heeft de BCK (Begeleidings Commissie Kernploegen) direct na de NK ook gezegd dat ik zeker was van een plaats in de ploeg voor de EK", roept Kemkers de (gerechtvaardigde) afwij king van de vastgelegde selec tieprocedure in herinnering. Het trainingskamp in Inns bruck, bedoeld om zich zowel fysiek als mentaal op te laden voor de internationale kampi oenschappen, werd vervolgens een afknapper van jewelste voor Gerard Kemkers. „Op een morgen voelde ik me na het ontbijt helemaal niet lek ker. Ik had last van maag krampen en was wat licht in het hoofd. En ik was koortsig, maar niet extreem. Maar het bleef wel lang duren. Voor de reis naar Davos leek ik aardig opgeknapt, maar eenmaal in het trainingskamp bleek ik nog altijd niet hersteld. Drie dagen lang heb ik toen een an tibiotica-kuur gevolgd. Na te rugkeer in Nederland is er bloed geprikt. Uit die testen is gebleken dat er geen medische problemen meer zijn. Op dit moment voel ik me ook hele maal beter. Maar ik weet na tuurlijk niet of je ruim een week na zo'n kuur weer op je oude niveau kunt zijn. Ik heb echt geen idee hoe mijn kan sen voor de EK staan". Tegen die achtergrond heeft Gerard Kemkers lange tijd se rieus overwogen de EK maar de EK te laten en zich volledig te richten op de WK in Heer enveen, een evenement dat veel meer tot de verbeelding spreekt. Uiteindelijk viel de keuze op wél starten. „Voor het begin van het seizoen had ik mij ten doel gesteld om zo wel op de EK als de WK goed te presteren. Misschien gaat het hier in Trondheim wel niet goed, maar dat is dan geen ramp. Dan moet ik in Heerenveen maar mijn slag slaan". Een andere, zeer moverende reden om toch te starten is dat hij nu al aan de Olympische Spelen van volgend jaar denkt. „Ik wil dit EK aangrij pen om een voorlopige kandi daatstelling voor Calgary af te dwingen. Een plaats bij de eer ste acht op een afstand moet toch indruk maken op de mensen die het bij het NOC (Nederlands Olympisch Comi té) voor het zeggen hebben", gelooft Gerard Kemkers, die intussen terdege beseft dat hij dit seizoen veel - zo niet alles - te verliezen heeft. „Vorig jaar was ik nog niet zo bekend. Maar sinds de WK van Inzeil bén ik iemand en mag ik niet meer falen. Dat maakt me wel eens bang. De mensen reke nen er helemaal op dat er weer een Ard en Keessie-tijd- perk komt". HARRY BRINK Gemser heeft assisten t nodig TRONDHEIM Henk Gem ser heeft vanmiddag bij de Eu ropese titelstrijd in Trondheim - waar zo'n vijfhonderd Ne derlandse supporters aanwezig zijn - een assistent nodig. De vier Nederlandse rijders wer den op de tweede afstand van de eerste dag, de vijf kilome ter, allen aan elkaar gekop peld. Titelverdediger Hein Vergeer treft in de vierde rit zijn Haastrechter dorpsgenoot Leo Visser. Het negende paar, onmiddellijk na de dweilbeurt van het kunstijs van Leangen, bestaat uit Henri Kraayënbos en Gerard Kemkers. Bonds coach Gemser was verre van gelukkig met de loting. „Ik kan het niet alleen af. Ik zal een assistent moeten inschake len". aldus Gemser. Mogelijk kan hij een beroep doen op een bevriende „buitenlandse" trainer. In Trondheim is onder meer de "Nederlander Ab Krook aanwezig; deze vroege- re damescoach is als zeven jaar in dienst van de Westduitse schaatsbond. De loting voor de 500 meter is: Eerste rit: Nyland (Noo)-Adeberg (OD1), 2. Jermolin (Sov)-Garajev (Sov). 3. Goeljaiev (Sov)-Vergeer (Ned). 4 Gustafson (Zwe)-Hadschieff (Oos). 5 Karlstad (Noo)-Kemkers (Ned). 6. Falk-Larssen (Noo)-Niittyla (Fin), 7. Lange (ODl)-Jager (Oos). 8. Visser (Ned)-Baltes (WD1), 9. Oxholm (Noo)- Magnusson (Zwe). 10. Freier (OD1)- Karlberg (Zwe). 11. Eminger (Oos)- Van Helden (Fra). 12. Kraayënbos (Ned)-Ledergerber (Zwi), 13. Merko- vie (Joe)-Signel (Ita). 14. Kyncl (Tsj)- Bengtsson (Zwe). 15. Rahnasto (Fin)- Kljoejev (Sov). 16. Sternberger (Oos) solo. 5000 meter: 1. Goeljajev-Garajev. 2 Karlstad-Jermolin. 3 Freier-Had- schieff. 4 Visser-Vergeer 5 Nvland- Guslafson. 6 Niutyla- Falk-Lars>en. 7 Eminger-Lange, 8 Kraayenbos- Kemkers. 9 Magnusson-Jager. 1') Oxholm-Karlberg. 11 Adeberg-Yan Helden. 12. Baltes-Kvncl. 13 Leder gerber-Rahnasto. 14 Bengtsson- Steinberger. 15. Sighel-Merdovic en 16. Kljoejev solo. PETER POST VOELT ZICH EEN GEBROKEN MAN Het startschot van de Rotterdamse Zesdaagse werd verricht door Tatanja Simic, die bekendheid heeft gekregen dank zij haar rol in de film Flodders. ROTTERDAM Wedstrijd leider Peter Post was gister avond bij de start van de Rot terdamse Zesdaagse in het Sportpaleis Ahoy' een gebro ken man. Enkele kopstukken, noem het maar trekpleisters, lieten het door ziekte afweten. Het gouden koppel, René Pij nen en de oud-wereldkam pioen Francesco Moser uit Ita lië, kwam zich in het geheel niet op de planken van Ahoy' melden. Peter Post: „Ik kreeg vanmor gen een telefoontje van Moser dat hij al in Nederland was maar dat hij met 39.5 koorts ziek te bed lag. En dan te we ten dat ik bijna twaalf maan den geleden - omdat hij vorig jaar hier de Zesdaagse had ge wonnen - al rond was met zijn contract". Terwijl Post al druk in de slag was om een redelijke vervan ger voor Moser aan te trekken, volgde een telefoontje van René Pijnen. Ook hij was ziek. Peter Post: „Ik had het niet meer, maar de ramp was nog niet compleet. Binnen enkele uren meldden zich ook de Westduitser Dietrich Thurau en Gert Frank ziek. Daar sta je dan. Ik belde Eric Vande- raerden op en die had niet veel zin. Hij stemde in eerste instantie toch toe, maar kwam later helaas op deze beslissing terug. Na veel heen en weer bellen kreeg ik toch vier nieu we renners: Roman Hermann uit Liechtenstein, de Belg Jean-Luc Vandenbroucken, de Australiër Gary Wiggins met daarbij de Nederlander Peter Pieters. Dit is mijn vijftiende Zesdaagse in Ahoy', maar zo iets heb ik nog nooit meege maakt. Het is afschuwelijk en ik hoop het ook nooit meer mee te maken. Je staat er machteloos tegenover". Schrik Peter Post kreeg toen de wed strijd nauwelijks vijftien mi nuten oud was weer de schrik in zijn benen, toen vlak voor zijn bureau van de wedstrijd leiding het koppel Jean-Luc Vandenbroucken en Robert d'Hondt bij de aflossing ten val kwam. Maar gelukkig voor Post viel het allemaal mee en kwam het koppel een uur la ter na behandeling van schaaf wonden weer terug in de baan. Door het wegvallen van enke le toppers behoort het koppel Danny Clark en Pierre Angelo Bincoletto tot de favorieten voor de eindzege. Clark won dit seizoen al in Berlijn, Dort mund, München, Parijs, Gent en Bremen. Deze wieleijaar- gang hoopt de uit Australië af komstige Danny Clark nog twee overwinningen te boe ken, hetgeen hem dan achter Patrick Sercu (België) met 88 overwinningen, René Pijnen (72) en Peter Post (65), op de vierde plaats zal brengen van de meest winnende Zesdaagse renners op de wereldranglijst. Natuurlijk mist Danny Clark zijn vaste koppelgenoot Anto ny Doyle. De formule van wedstrijdleider Peter Post in het Rotterdamse is nu eenmaal een wegrenner gekoppeld aan een baanrenner. Hiervoor be staat het nodige begrip bij Clark. Antony Doyle rijdt in Rotterdam naast de tweevou dige Tour-winnaar Laurent Fignon. De laatste kreeg giste ren van de ongeveer 5000 toe schouwers erg veel bijval. De eerste jacht van een uur werd gewonnen door Danny Clark en Pierre Angelo Bincoletto. ARTHUR VAN RIJSWIJK 1 film _|i7 stopt ^voetbal Irtienvoudigde Schotse ftional Alan Brazil een punt gezet achter stieve voetballoopbaan hij de afgelopen zo- 1 van club verander- 27-jarige Brazil ging in Coventry City naar Park Rangers. Een he rugblessure is er aak van, dat hij zijn om te stoppen heeft In zijn beste jaren Brazil voor het in- naar de Engelse divisie afgezakte Ips- fown. Tottenham Hot- ■ht hem weg om hem 'ns met winst over te Manchester United. or Francis fjthien terug Francis (32) wil te- naar Engeland, werkelijk gevolg voornemen, dan zal huidige Italiaanse optalanta Bergamo ver- in voor zijn oude club gham City. Manager fond van de Engelse \-divisieclub heeft zich uitgesproken ten van een eventuele per van de Italië-gan- )n Italiaanse loopbaan verigens bij Sampdo- Genua. Wellicht zal ',ham City hard moe- 'okken om Francis ik terug te krijgen, andere voormalige i werkgever van de Engels man, Manchester City, heeft inmiddels ook interesse ge toond. Spelers drinken veel te veel Manager Ron Saunders van de Engelse tweede-divisie club West Bromwich Albion moet zich bij de strafcommis- sie van de Engelse voetbal bond verantwoorden voor' uitspraken, die hij heeft ge daan in het openbaar. Hij stelde, dat profvoetballers veel te veel sterke drank drinken en zij het 's nachts veel te laat maken. Hij meld de de indruk te hebben dat vele profs stappen belangrij ker vonden dan hun vak en dat daaraan het als maar da lende spelpeil was te wijten Indien de strafcommissie de verklaringen van Saunders, onder wie Aston Villa in 1981 Engels kampioen werd, niet voldoende beargumenteerd acht, loopt hij de kans disci plinair te worden gestraft wegens het in diskrediet brengen van de voetbalsport. Topscorer in cel Topscorer Mark Quinn van de Engelse tv.eede-di visie club Portsmouth is door de rechter voor 21 dagen achter de tralies gezet. Quinn werd tweemaal gesignaleerd als chauffeur van een auto, hoe wel hem de rijbevoegdheid tijdelijk was ontzegd. Quinn Alan Brazil: rugblessure was daartoe veroordeeld, om dat hij onder invloed had ge reden. Daar hij het rijverbod aan zijn laars lapte, besloot de rechter hem drie weken achter slot en grendel te la ten zetten. Kritiek op topsalaris In de Schotse competitie is Glasgow Rangers langzaam maar zeker op de gewenste plaats op de ranglijst van de Scottish Premier League ge komen. namelijk minstens bo\ en stadgenoot en aartsri vaal Celtic. Bovendien staat Rangers nu op de eerste plaats. Het spreekt vanzelf dat het Ibrox Park, de thuis haven van de protestantse club, steeds volloopt. In totaal passeerden tot dusver in het seizoen 650.000 toeschouwers dc tourniquetten, hetgeen neerkomt op een gemiddeld aantal toeschouwers van 34.000 per wedstrijd. Daar staat overigens tegenover, dat manager/speler Graeme Souness al voor 7,5 miljoen heeft mogen uitgeven voor aankopen. Onlangs trok hij Graham Roberts van Totten- ham Hotspur aan, die voor een maandsalaris van naar verluidt drie ton wel wilde komen. Daarover is hevige kritiek gekomen van diverse Schotse voetbalexperts. Ro berts is de op één na best be- taalde voetballer in Schot land. De best betaalde is Ter ry Butcher, afgelopen zomer gekomen van Ipswich Town en ook al een Engelsman en ook een verdediger. Eintracht wordt geen Jagermeister Eintracht Braunschweig ver andert zijn naam niet in SV Jagerm ei ster Bra unsch weig. Hoewel de club uit de West duitse Tweede Bundesliga na een slepende procedure tegen de Westduitse voetbalbond via de rechter de vrijheid kreeg de gewenste naamsver andering te realiseren wordt daarvan toch maar afgezien. Voorzitter en sponsor Gun ter Mast heeft genoeg gekregen van de weerstanden die hij ondervond en trok zich on langs terug uit beide functies. Dit impliceerde, dat Ein tracht met een financieel gat kwam te zitten van 750.000 mark. Eén en ander kan lei den tot het niet verkrijgen van een licentie voor het nieuwe seizoen. Om dit te voorkomen zal moeten wor den overgegaan tot de ver koop van de beste spelers. In middels heeft het wis en ze ker naar de Bundesliga te rugkerende Hannover'96 zich al gemeld voor Eintrachts Trevor Francis: avontuur voorbij. Ier Lars Ellmerich. Schuster toch nog populair Het Spaanse blad ABC heeft 22 vooraanstaande Spanjaar den gevraagd wie zij als voet baller het meest waarderen. Emilio Butragueho van Real Madrid, kwam in de enquête als beste uit de bus. Opval lend was de verschijning van de naam van Bernd Schuster op de achtste plaats: De blon de Westduitser wordt bij Bar celona niet meer opgesteld, omdat hij het totaal niet kan vinden met trainer/coach Terry Venables. Vandaar, dat de peperdure vedette slechts traint met het tweede elftal. Ondanks zijn inactiviteit in wedstrijdverband is zijn po pulariteit er niet minder op geworden. De voorzitters van Atletico Madrid, Athletic de Bilbao, een politicus en de di recteur van het Rode Kruis, stemden op hem. sportuitslagen BILJARTEN Grand Prix-toernooi in Landau Eerate ronde: Ceulemans (BelFLie- berkind (Den) 3-2 (15-11, 14-15, 15-5. 11-15 en 15-2); Blomdahl (ZweFThö- gersen (Den) 3-2 (15-12, 15-13. 13- 15. 7-15 en 15-3); Van Bracht (NedF Carlsen (Den) 3-1 (15-3. 6-15, 15-4 en 15-13): Dielis (Bel>-Velthuis (Ned) 3-1 (15-12, 13-15. 15-12 en 15-9). SCHAKEN Hoogovenstoernooi Grootmeestergroep A, zesde ronde: Kortsjnoj (Zwi)-Miles (GBr) 0.5-0.5. Ljubojevlc (Joe)-Gutman (Isr) 1-0, "No- gueiras (Cub)-Sosonko (Ned) 0.5-0.5, Flear (GBr)-Andersson (Zwe) 0.5-0.5, Short (GBr)-Olafsson (IJs) 1-0, Van der Wiel <Ned)-Zapata (Col) 0.5-0.5. Hulak (JoeFVan der Sterren (Ned) 1- 0. Stand: 1. Short 5 punten. 2. Van der Sterren, Ljubojevlc. Olafsson, Kortsjnol, Nogueiras 3.5, 7. Miles, So- sonko, Zapata, Andersson 3, 11. Van der Wiel. Flear 2.5, 13. Hulak 1.5, 14. Gutman 1. Grootmeestergroep B, vierde ronde: Brenninkmeijer (NedFWalson (GBr) 0-1. Piket (NedFCarlier (Ned) 0.5-0.5. Riemersma (Ned)-Rogers (Aus) 0-1. Welling (NedFWinants (Bel) 0.5-0.5, Hartoch (NedFKuijf (Ned) 0.5-0.5, Fa- rago (HonFNona Gaprindasjvili (Sov) 1-0. Stand: 1. Farago 3.5. 2. Winants 3. 3. Gaprindasjvili, Kuijf, Watson, Carlier 2.5. 7. Piket, Hartoch. Welling, Rogers 1.5, 11. Brenninkmeijer 1, 12. Riemersma 0.5. WATERPOLO Internationaal toernooi in Delft DZV (NedFDuisburg 98 (WDI) 10-11 (3-3, 2-2, 3-4. 2-2); De Robben-Eger SE (Hon) 9-9 (0-4. 1-2, 4-2, 4-1). WIELRENNEN Zesdaagse Rotterdam Amateurs, eerste rit: 1. Barend Hu- veneers/Stephan Rakers 26 punten; 2. Lars Jensen (Den)/Godert de Leeuw (Ned) 8 punten; op een ronde: 3. Charles de Caluwé/Louls de Ko ning (Ned) 31 punten; op twee ron den: 4 Guy Rooms/Koen Vekemans (Bel) 18 punten; 5. Ken Frost/Kim Marcussen (Den) 17 punten; 6. Tho mas Campana/Torsten Rellersman (WDI) 15 punten; 7. Rick en Ralf Moorman (Ned) 13 punten; 8. Michel Cornelisse/Ragnar Martens (Ned) 11 punten. Stand prots: 1. Clark (Aus)/Bincoletto (Ita) 44 punten, op een ronde: 2. Van Vliet (Ned)/Kristen (WDI) 45 punten. 3. Knetemann (Nedj/Tournè (Bel) 33 punten, 4. Doyle (GBr)/Fignon (Fra) 26 pnt, 5. Worre/Pedersen (Den) 4 punten, 6. Zoetemelk (Ned)/De Wilde (Bel) 1 punt. 7. Roman Hermann (Lie)/Stevenhaagen (Ned) 0 punten, op drie ronden: 8. Bondue/Vallet (Fra) 0 punten, op vier ronden: 9. Vaarten (Bel)/Schlaphoff (WDI) 2 punten. 10. Sawyer/Wiggins (Aus) 0 punten, op vijf ronden: 11. Sigi Hermann (Lie- )/Órsted (Den) 5 punten, 12. Elshof- /Pieters (Ned) 2 punten, op zes ron den: 13. Vandenbroucke/d'Hondt (Bel) 0 punten. IJSHOCKEY Nationale competitie: Amsterdam- Geleen 5-5 (0-2. 4-1, 1-2); Tilburg- Eindhoven 6-5 (1-1, 3-0, 2-4); Heeren veen-Rotterdam 2-12 (0-4, 1-3, 1-5). ZAALHOCKEY Internationaal toernooi HOM Heren poule A: Engeland-Nederland 3-3, Wales-Spanje 4-2, Engeland- Oostenrijk 5-3, Nederland-Wales 11- 2, Spanje-Oostenrljk 4-6. Poule B: Australië-HDM 6-3, Polen-Schotland 4-8, Australië-Frankrijk 7-4, HDM-Po- len 4-7, Schotland-Frankrijk 1-3. Dames: Engeland-Arminen (Oos) 8-3, Australië-HDM 3-5, HGC-Schotland 5-2. Engeland-HDM 7-2. ZWEMMEN Internationale wedstrijden in Straatsburg Dames 100 meter rugslag: 1. Svenja Schlicht (WDI) 1.04.27, 2. Marlon Sperka (ODI) 1.04,68, 3 Andrea Szi- gyarto (Roe) 1.05,79, 5 Anneke de Jong (Ned) 1.06,23, 6. Daphne De- muth (Ned) 1.07.73. 200 meter vrije slag: 1. Tamara Cos- tache (Roe) 2.02,55, 2. Catherine Ple- winski (Fra) 2.02,91, 3. Regina Dltt- mann (ODI) 2.03,46, 7. Illse Oegema (Ned) 2.07.61. 100 meter vlinderslag: 1. Catherine Plewlnski (Fra) 1.00.24, 2. Ibra Toc- chini (Ita) 1.01,58, 3. Hong Qian (Chi) 1.02,58, 8. Margriet van Staveren (Ned) 1.04,62. Schoonspringen drie-meterplank: 1. Li Yihua (Chi) 485,15, 2. Heidemarie Grecka (Tsj) 464,60, 3. Karen Laface (VSt) 425,00. 9. Hanneke Faber (Ned) 383,90, 10. Brenda den Broeder (Ned) 360,70. 11. Angelique de Vroome (Ned) 353,20. 13. Esther van den Bergh (Ned) 331,30. 1000 meter vrije slag: 1. Michael Mac Kenzie (Aus) 10.16,76. 2. Sleften Liess (ODI) 10.24,12. 3. Kevin Boyd (Eng) 10.27,69. 7. Arthur de Rouw (Ned) 10.42.47. WIJK AAN ZEE Nigel Short houdt er niet van half werk af te leveren. In de zesde ronde van het 49e Hoogovens- schaaktoernooi versloeg hij op fraaie wijze de IJslander Helgi Olafsson. De achtervolgers lie ten steken vallen. Paul van der Sterren liep tegen de Joe goslaaf Hulak zijn eerste ne derlaag op. Na zes ronden leidt Short met anderhalf punt voorsprong. De door Short gewonnen ont moeting was de levendigste partij op de zesde speeldag Paul van der Sterren haakte na zijn florissante start af. Hij behandelde met zwart tegen de Joegoslaaf Hulak de Reti- opening niet vlekkeloos en vond geen compensatie voor het pionverlies in het begin nende middenspel. Van der Wiel kwam tegen de Columbi- aan Zapata ogenschijnlijk in de buurt zijn tweede overwin ning. De schijn bedroog echter. De remisegrens werd nergens overschreden De partij tussen Short (wit) en Olafs son had het volgende verloop 1. e2- e4 c7-c5. 2 Pgl-f3 d7-d6. 3 d2-d4 c5xd4, 4. Pf3xd4 Pg8-f6. 5 Pbl-c3 g7- g6. 6. Lcl-e3 Lf8-g7. 7 f2-f3 0-0. 8. Ddl-d2 Pb8-c6. 9. Lfl-c4 Lc8-d7, 10 h2-h4 Ta8-c8, 11 Lc4-b3 h7-h5. 12. 0- 0-0 Pc6-e5. 13. Le3-h6 Lg7xh6. 14 Dd2xh6 Tc8xc3. 15. b2xe3 Dd8-c7. 16 Kel-bl a7-a5. 17. f3-f4 Pf6-g4. 18 Dh6-g5 a5-a4. 19. f4xe5 a4xb3. 20. c2xb3 Pg4-f2, 21 e5-e6 Pf2xe4. 22 Dg5-h6 Pe4xe3 23 Kbl-b2 Pc3xdl. 24. Thlxdl f7xe6. 25. Dh6xg6+ Kg8- h8. 26. Dg6xh5+ Kh8-g8. 27 Dh5-gó Kg8-h8. 28. Dg6-h6+ Kh8-g8. 29. Dh6-g5+ Kg8-h8, 30. Tdl-cl Dc7-b6. 31. Dg5-h6 Kh8-g8, 32 Dh6-g6+ Kg8-h8, 33. Pd4xe6 Db6-f2 34 fel- c2 Df2-f6, 35. Dg6xf6+ Tf8xf6. 36. Pe6-d8 b7-b5, 37 Te2-c7 Tf6-f2+. 38. Kb2-a3 Ld7-g4, 39. Tc7xe7 Kh8-g8. 40. Pd8-e6 Kg8-h8. 41. g2-g3 Tf2-g2, 42. Pe6-d4 Tg2xg3. 43 Pd4xb5 d6-d5. 44. Ka3-b4 Tg3-h3, 45. Pb5-d4 Th3xh4, 46 Kb4-c5 Th4-h2. 47 a2-a4 Th2-a2. 48. Te7-a7 zwart geeft op. Kloppenburg in dialoog MAARSBERGEN Via een aantal gesprekken met bonds- coaches en begeleiders moet de terugkeer van Mirjam Klop penburg in de nationale selec tie worden verwezenlijkt. Dat is de slotsom van het onder houd, dat trainer Jan Klop penburg, de vader van de ta feltennisspeelster, met NTTB- voorzitter Koopman, bestuurs lid technische zaken Römgens en bemiddelaar Van Dilst heeft gehad. „Deelneming van Mirjam aan het wereldkampi oenschap in New Delhi is in feite niet aan de orde ge weest", verklaarde Römgens „Dat betekent dat we nu aan een echte oplossing kunnen gaan werken en de zaken niet voorlopig behoeven te rege len".

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11