ournaal moet echt -programma worden )IO/TELEVISIE ftjidoeSouratit VRIJDAG 231ANUARI1987 PAGINA 17 EVRAigi i (vad woortdt my de Munk at over zich zelf RSUM Mocht Danny de Munk (bijna nen hebben om binnenkort te trouwen, hij dat aanstaande zaterdag weten in ;ramma 'Superfan', Ned. II om 19.47 It de populaire zanger-acteur min of hemd van het lijf gevraagd in de quiz uitmaken wie de grootste fan van Nederland is. elijking met eerdere afleveringen van ;ramma is het quiz-gedeelte aanzienlijk :id en worden alle vragen nu geïllu- Presentator Robert ten Brink is daar- o igroeid tot een heuse quiz-master, ijn nieuwe single 'Amsterdam' zingt een aantal nummers van zijn elpee ,,'n die volgende week uitkomt. Tekenwedstrijd over Jeruzalem HILVERSUM Ter gelegenheid van de twintigste verjaardag van het here nigd Jeruzalem is een internationale te kenwedstrijd georganiseerd, waaraan kinderen uit alle landen tussen zeven en veertien jaar kunnen deelnemen. De honderd beste Nederlandse inzen dingen zullen begin maart in de hal van het nieuwe NCRV-gebouw worden geëxposeerd. Bovendien zal NCRV-tv een programmaserie produceren, waar voor de ingezonden tekeningen als ba sis dienen. De serie, waarvoor in Ne derland en Israël zal worden gefilmd, komt rond oktober van dit jaar bij de NCRV op het scherm. Alle kinderen tussen de zeven en veertien jaar kun nen meedoen aan deze internationale tekenwedstrijd. Er kan gekozen wor den uit een aantal onderwerpen: Jeru zalem, de vredesstad - Jeruzalem, de heilige stad - Jeruzalem van goud - Ik in Jeruzalem - het Goddelijke Jeruza lem - Jeruzalem vandaag - Jeruzalem in de toekomst - Mijn Jeruzalem. De af meting van iedere tekening dient 50 x 35 cm te zijn. Op de achterkant van de tekening moeten naam. adres, leeftijd en telefoonnummer vermeld worden. Tekeningen dienen voor 27 februari a.s. in het bezit te zijn van de Ambassa de van Israël, Buitenhof 47, 2513 AH Den Haag. De stad Jeruzalem zal uit de inzenders twaalf jongeren selecteren die de prijsuitreiking mogen bijwonen, om vervolgens een week in de stad te gast te zijn met een begeleider. Amsterdam kiest voor pakket-televisie AMSTERDAM Burgemeester en wethouders van Amsterdam kiezen op de kabel voor pakket-tele visie. Ze willen de kijkers in de hoofdstad twee pakketten aanbieden: een standaard pakket met 15 kanalen en een beperkt pakket met 6 kanalen. De maan delijkse kosten voor deze paketten bedragen respectievelijk 14,60 gulden en 11,50 gulden. Het standaard pakket is gelijk aan het huidige. Het tarief dat hiervoor geldt, is gebaseerd op de keuze van maximaal tien pro cent van de abonnees voor het beperkte pakket. Mochten meer mensen kiezen voor het goedkopere pakket, dan zal het tarief voor het standaard pakket moeten worden verhoogd, aldus wet houder Etty. In dat geval zullen B en W met nieuwe voorstellen aan de Amsterdamse raad komen. Het college wil 1 april begin nen met pakket-televisie. De Amsterdamse Programmaraad heeft laten weten nog niet voor segmentatie te voelen, omdat de consequenties voor de ta rieven nog niet bekend zijn. Zij wil eerst een onderzoek naar de wensen van de aangeslotenen en de mogelijkheid van individue le pakket-televisie door middel van electronische schakelaars. «^ER BRUSSE (HOOFDREDACTEUR NOS-JOURNAAL) eerss ei Temp i; les/jki ten litaar< .a. o< "li ÏSUM „Het Jour- iet een echt televisie- ima worden, niet iets ussen de programma's tzendt. Het kan span en afwisselender. De itie hoeft absoluut niet l te zijn. Die kan juist rsoonlijk zijn, zonder luk wordt gedaan aan aldus Peter Brus- ifd redacteur van het urnaal. •het mij om gaat is dat haal wordt verteld in .amer; een huiskamer msen elkaar vertellen i bus hebben gemist of «eregend. In zo'n huis- hoeft de nieuwslezer niet droog met het 'meestal ellendige of nieuws binnen te val- mag van mij ook best n met te vertellen dat e voeten heeft omdat een regenachtige, mie- interdag naar de stu- ?st lopen". Het voor- it Brusse geeft is niet »n, maar waar ge- lij de presentatie van [els nieuwsjournaal. t eerst bij de mensen ;omen voordat je aan uws begint, zo meent „De nieuwslezerfes) xtrouwen inboezemen. DS-Journaal is geen iroep, maar moet kun- curreren met de krant, radio. Wij moeten de andere media met idukt de kijker kunnen Het Journaal moet je niet vergelijken met lieuwsdienst verzorgd ANP". Brusse, voormalig correspon dent van het Journaal en de Volkskrant in Londen, gaat een lastig jaar tegemoet. De komst van het derde net in oktober levert voor de jour naalredactie ernstige proble men op. Er moet een volwaar dig zeven uur-journaal van tien minuten worden gemaakt (het openingsjournaal voor het eerste net) en het Jeugdjour naal op Nederland 3 wordt ge dwongen tegelijkertijd met het zeven uur-journaal uit te zen den, terwijl het ongeveer een uur van te voren wordt opge nomen. De NOS-bazen-denken dat de taakverzwaring vrijwel binnen het bestaande budget kan worden gerealiseerd. „De problemen met het Jeugdjour naal vinden zij niet zo belang rijk, het is de prijs die voor de nieuwe situatie moet worden betaald". Brusse kampt met een oud probleem van journalisten. „Je verstand zegt je dat het niet kan. toch zal je je uiterste best doen om te laten zien dat je het wel voor elkaar kan krij gen". Een tweede studio is naar zijn mening noodzakelijk en ook moet er meer man kracht komen. „Er kan nog van alles gebeuren voor 1 ok tober (de start van het derde net), maar het zou triest zijn dat eerst in de praktijk moet worden aangetoond dat we - bijvoorbeeld in vergelijking met de actualiteitenrubrieken van de andere omroepen en de nieuwsservices van de buiten landse zenders - dingen moe ten laten liggen". Brusse praat met name over de kwaliteit. „Bij uitbreiding van de journaals is het altijd zo geweest dat de kwaliteit ge handhaafd diende te worden". Maar nu al, zo blijkt uit het ge sprek, heeft hij niet voldoende armslag om alles te kunnen doen wat naar zijn mening zou moeten gebeuren. „Wij moeten keuzes maken, zowel wat be treft het uitsturen van camera ploegen naar bepaalde onder werpen als bij de bewerking van buitenlandse nieuwsbeel den die op het laatste moment worden aangeboden en het ge bruik van correspondenten. Een correspondent kost ons bijvoorbeeld al gauw zes- tot zevenduizend gulden per mi nuut". Onafhankelijk van deze pro blemen zal het vernieuwde ze ven uur-journaal toch minder actuele beelden kunnen bren gen van het wereldnieuws dan het acht uur-journaal. De re den is simpelweg dat de meest actuele beelden pas om zeven uur binnenkomen. Wat het aanbod van Nederlandse on derwerpen betreft hangt, zoals eerder gezegd, veel af van de beschikbare mankracht. Veranderingen De kijker zal, vooruitlopend op de nieuwe situatie, vanaf maandag wel al enige veran deringen in het Journaal kun nen bespeuren. Zo wordt de zogenoemde „leader", het we reldbolletje, doorzichtiger en zal het tevens een cijfer produ ceren dat aangeeft om welk journaal het gaat. Tevens wordt een monitor in gebruik genomen die het voor de pre sentatie makkelijker maakt vraaggesprekjes te voeren, zo wel met correspondenten als met mensen die op dat ogen blik in het nieuws staan. De bedoeling is dan ook het aantal „kruisgesprekjes" op te voe ren. Voorts zal het decor enige veranderingen ondergaan, „maar", zo zegt Brusse, „de kijker hoeft geen revolutie te verwachten, we laten het langzaam groeien". Brusse hecht veel belang aan de inbreng via de kruisge sprekjes. Het strookt met zijn ideeën over een levendig jour naal waarin „het verhaal wordt verteld en uitgelegd". „De presentatie zal hierdoor nog meer bij het journaal be trokken worden", zo meent Brusse, al beaamt hij dat de door hem gewenste persoonlij ke inbreng sterk afhankelijk zal zijn van het karakter van de nieuwslezerfes). „Goede presentatoren zijn er niet zo veel". Verdere wijzigingen in de pre sentatie blijven voorlopig nog uit. „Over de dubbele presen tatie wordt op het ogenblik he lemaal niet meer gesproken en het plan voor een aparte re dactie per journaal, naar het voorbeeld van het Vtö-Jour- naal, moet nog verder worden uitgewerkt", aldus Brusse. HENK VAN DER POL NEDERLAND 1 15.35 Rosco leest voor 15.55 De stop en stap show, kin derprogramma. Afl. 12: Bij de wilde spinnen af 16.20 Bassie en Adriaan en het geheim van de schat kaart, kinderserie 16.45 TROS Pop Formule, pop- programma vanuit disco theater 'Escape' te Am sterdam. Presentatie: Lin da de Mol en Jeroen Soer NOS 17.30 Vi6-Journaal TROS 17.46 TROS Sport, sportmagazi- ne 18.10 Wondere Wereld, populair wetenschappelijk pro gramma van Chriet Titu- laer TELEAC 18.30 Cursus Biotechnologie (6) TROS 19.00 Alt, Amerikaanse comedy serie. Afl. 4: Pennsylvania 6-5000. Alfs telefoontjes veroorzaken grote proble men. Hij belt naar een talk show om zijn mening over kernwapens te geven. De presentator verbindt hem door met de president van Amerika 19.25 Dierenmanieren, dieren- magazine gepresenteerd door Martin Gaus NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 m Dossier Verhulst (slot), twaalfdelige Nederlandse dramaserie geschreven door Hans Keuls. Met o.a. Derek de Lint, Petra La- seur en Margreet Heems kerk. Afl. 12: Een nieuwe zet. Eric zwerft als een va gebond door Amsterdam. Gieltje woont bij een pleeggezin. Bolleman vindt Eric in een kroeg en hoopt dat Nicole hem kan over halen terug te keren 21.25 STER-reclame 21.30 De TROS TV-Show, praat programma met Ivo Niehe en prominente gasten 22.30 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 23.10 TROS tele-thriller: Onze Ouwe, Duitse politieserie met o.a. Siegfried Lowitz, Michael Ande en Jan Hen driks. Afl: De bange apo theker. Frank Zodek en apotheker Spohn waren in Ibiza betrokken bij een do delijk ongeluk op zee. In Duitsland denkt Zodek er beter van te worden en chanteert de apotheker. Maar de volgende dag is Zodek vermoord NOS 00.15 Journaal 00.20 Nieuws voor doven NEDERLAND2 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 m Jeugdjournaal 19.00 Journaal AVRO 19.12 De hoogste versnelling. automagazine gepresen teerd door Ruud ter Weij- den 19.50 Prijs je rijk, spelprogram- ma met Fred Oaster 20.40 In de hoofdrol, program ma waarin Mies bouwman ditmaal de bekende stripfi guren Suske en Wiske ont vangt 21.45 AVRO's Televizier in de wandelgangen, politiek café vanuit Sociëteit De Witte in Den Haag. Met o.a. het wekelijkse gesprek met minister-president Lubbers. Verder NIPO-di- recteur drs. Ger Schild met een vooruitblik op de pro vinciale statenverkiezin gen van 18 maart en het Eerste-Kamerlid De Gaay Fortmann (PPR) over de rol van de Eerste Kamer. Voorts wordt ingegaan op de onzekerheid over het werkelijke aantal werklo zen in Nederland. Presen tatie: Herman Dirk en Kees Mijnten NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 m Alter ego: Brieven van een dokter uit Afrika (slot), tweedelige docu mentaire over de Neder landse psychiater Joop de Jong en zijn ervaringen in Guinee Bissau. Afl. 2: Slechts een hoofd heb ik. geen twee 23.33 Wilde Ganzen NOS 23.35 Nieuws voor doven AVRO 23.40-01.30 Outland, Ameri kaanse science-fictionfilm uit 1981 van Ptere Hyams. Met o.a. Sean Connery. Peter Boyle, Frances Sternhagen en Pat Starr. Op lo. een maan van de planeet Jupiter waar veel titanium in de grond zit. komen veel zelfmoorden voor bij de mijnwerkers. Na een onderzoek blijken drugs, verstrekt door de mijndirecteur, de reden te zijn. Deze bekent, maar dreigt met wraak en scha kelt een huurmoordenaar in. O'Niel, verantwoorde lijk voor wet en orde op de planeet, bindt de strijd aan 03 Ondertiteling via TeleTekst. CD Tweetalige of stereo-uitzen ding. O Zwart/wit-uitzending. Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. Hl Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. BI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Hitparadeprogramma o.a. de.Bingo-clip van de overzicht van de Top 20 een studiogast. Presentatie: t Peeters en Paul de Groe- de van een imperium Empire). Engelse docu- itaireserie over de tanende invloed in de overzeese !en. Afl.: Maleisië •time, sportmagazine hat? Jazzprogramma. >nd: Dave Pike 15 Nieuwa en Coda: 'An- lisch' van Hugo Claus »45 Ni< p Ipologi Sal, magazine voor Turken Mn en dochters (Sons and jghters), Australische tv-se- met Rowena Wallace, Pat "lonald. Peter Phelps, e.a. "jtrlcia gebruikt Gordon in wanhopige poging om mberg te redden mezzo. Frülingsglaube n Schubert, uitgevoerd door 1via Traey. piano en Guy De- ly. zang Ihin (46), Japanse tv-serie igramma-overzicht Sridam, videospelletje met Brleen Gordts mièra, filmnieuws met Jo icke ontsnapte van Alcatraz tcape trom Alcatraz), Amerl- speelfilm uit 1979 van Siegel. Met Clint East- jod, Patrick McGoohan, "Campbell Bruce e.a. Na een "htal mislukte ontsnappings wegen wordt Frank Morris «rgebracht naar het gevan- Jniseiland Alcatraz, waarvan mappen onmogelijk schijnt zijn. Samen met een paar aten bedenkt hij een geniaal ..Jours week-end, geva- terd programma met infor- Itie over video, lilm en thea- )-899rvoorstellingen. Presentatie: ttoine Olivier en Roger Si- Mbfns 'W. I soir, regionaal magazine Mek et Flupke, tekenfilm jurnaal Imfeetival van Brussel *nd Ecren - Clint Eest- Bod: L'évadé d'Alcatraz (Es- pe from Alcatraz). Zie BRT 2 figuration du Thètre du nidence Palace Ntste nieuws •55 Ros Box, popprogram- I met Ray Cokes 15.50 Tages8chsu 16.00 Die Hosen des Ritters von' Bredow, een verwarrend ver haal over een kledingstuk dat nooit gewassen mag worden 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Galerie der Comics, tekenfilm serie. Afl.: Das ewig Weibliche 19.00 E WWF-Club, amusements programma gepresenteerd door Marijke Amado 19.57 Programma-overzicht 20.00 (STagesschau. Aansluitend: Die Parteien zur Wahl, politie ke uitzending 20.15 Jagd durchs Feuer (The fire- chasers). Engelse speelfilm uit 1970 van Sidney Hayers. Met o.a. Chad Everett. Anjanette Comer en Keith Barron. De de tective Quentin Barnaby pro beert. met behulp van de ver slaggeefster Toby Collins, een aantal brandstichtingen op te lossen. Aansluitend: Die Partij en zur Wahl, politieke uitzen- 22.05 Gott und die Welt: Wir müs- aen Lobby sein für Armen! Reportage over het dagelijkse sociale werk van een kerkme- dewerker in Westfalen 22.40 Tagesthemen, met o.a. Bericht aus Bonn 23.10 Heut'abend... ARD-Talkshow met Joachim Fuchsberger. Gast: Christian Danner 23.55 E Zwei Madchen und die Doolin-Bande (Cattle Annie und little britches). Amerikaan se speelfilm uit 1980 van La- mont Johnson. Met o.a. Burt Lancaster, Amanda Plummer en Diane Lane. Annie en Jen nie. twee avontuurlijke meisjes, komen in aanraking met de bende van Bill Doolin. Zij hel pen hem nu te ontsnappen voor sheriff Tilghman 01.30 Tagesschau 01.35 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.00 D Maria Thsresia, Oostenrijk se speelfilm uit 1951 van E.E. Reinert. Met o.a. Paula Wesse- ly, Fred Liewehr en Marianne Schönauer 16.30 Frsizeit... und was man da- raus machan kann, vrijetljds- magazine 17.00 Heuts 17.15 Tela-lllustriarta. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Ein Engel auf Erden (Highway to heaven). Amerikaanse tv-se rie met Michael Landon, Victor French e.a. Afl.: Das Glück fëllt nicht vom Himmel 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute. Aansluitend: Parteien zur Wahl, politieke uitzending 19.30 Auslandsjournal, buitenlandse reportages. Presentatie: Horst Kalbus 20.15 EEin Fall für zwei, Duitse misdaadserie met Günter Strack. Claus Theo Gartner, Rüdiger Kirschstein e.a. Afl.: Zorek muss schiessen. De tot drie jaar veroordeelde Hans Zorek kan na het uitzitten van zijn straf niet meer rekenen op de hulp van zijn vriendin Clau dia. Door allerlei manipulaties werkt Zorek zich wederom in de nesten en een medeplichti ge dwingt hem een 'opdracht' Elizabeth Taylor speelt de hoofd rol in de film 'Butterfield 8'. Duitsland 2 om 23.20 uur. uit te voeren. Aanvankelijk gaat hij akkoord, maar als de ware aard van de klus duidelijk wordt, breekt het klamme zweet hem uit 21.15 Der Sport-Spiegel. Die Glrar- dellis: Vater und Sohn-Zug- nummer im Skizirkus, docu mentaire 21.45 Heute-Joumal. Aansluitend: Parteien zur Wahl, politieke uitzending 22.10 Aspekte, cultureel magazine 22.50 Dis Sport-Reportage. Met o.a. de Rally van Monte Carlo 23.20 Elizabeth Taylor Telefon But terfield 8 (Butterfield 8), Ame rikaanse speelfilm uit 1960 van Daniel Mann. Met o.a. Eliza beth Taylor. Laurence Harvey, Eddie Fisher e.a. Het telefoon nummer Butterfield 8 is be langrijk voor Gloria. ZIJ ver dient als callgirl haar boter ham, maar zij. verwacht meer van het leven. Dan duikt op een dag een getrouwde man in haar leven op. die bereid lijkt te zijn samen met haar door het leven te gaan 01.05 Heute DUITSLAND 3 me (2) 18.30 Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Landsr-Msnschen-Abenteuen Dis Eskimos von Thuis, repor tage over het leven in Siorapa- luk, de noordelijkste nederzet ting van de Thule-Eskimo's in Groenland 21.00 Kulturmetropolen, documen taireserie over grote steden. Afl.: Brussel 21.45 Wsgs zur Selbstlndigkeit: Kunst-Therapie in der Psychi atrie, reportage 22.15 In bester Gesellschaft, tv-se rie met Giselle Pascal. Wolf Roth, Pierre Michael e.a. Afl.: Gegen die Uhr. Pierre Savag- nier is een verhouding met Ni cole. de vrouw van zijn chef, begonnen en Sophie maakt In Lugano kennis met Giorgio 23.05 Nachgespielt: Dollar Brand, documentaire over het leven van de Zuid-Afrikaanse jazz-pi- anist Abdullah Ibrahim, die zich Dollar Brand noemt 00.35 Laatste nieuws BBC 1 Jackanory, kinderprogramma Secrets out, kinderprogramma ENewsround extra, actuele documentaire voor kinderen Grange hill, kinderserie Faxl Informatief kinderpro gramma Journaal en weerbericht London plus Wogan, praatprogramma met Terry Wogan EBlankety Blank, spelpro- gramma met Les Dawson EThe Colby's, Amerikaanse Journaal, regionaal nieuws en weerbericht ERockcliffe's babies, politie serie met o.a. Ian Hogg en Joe McGann. Afl.: A few bad days EDustin Hoffman-cyclus: Pa pilion, Amerikaanse speelfilm uit 1973 van Franklin J. Schaff- ner naar de gelijknamige ro man van Henri Charrière. Met Steve McQueen. Dustin Hoff man, Victor Jorry e.a. Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong 17.30 Bazaar 18.10 Horizon, populair wetenschap pelijk magazine. Afl.: The blind watchmaker, documentaire over voor- en tegenstanders van de evolutie-theorie (herh.) 19.00 Lassie-cyclus: Flight of the cougar, Amerikaanse speelfilm uit 1967 van Jack Hlvely. Met o.a. Dick Moder en William Beaudine 20.10 Sporting moments 20.30 Ebony, informatief magazine met ditmaal aandacht voor de vraag in hoeverre Amerikaanse en Engelse musici gehoor ge ven aan de oproep tot een cul turele boycot van Zuid-Afrika door de Verenigde Naties. Ver der gesprekken met leden van Artists Against Apartheid over politiek in de popmuziek. Aan het woord komen o.a. Peter Gabriel. Linton Kwesi Johnson en Aswad 21.00 On the road 21.30 Gardeners' world, magazine over tuinieren 22.00 Indelible evidence: A family story 22.30 Arena: Night and day. 24 Uur uit het leven van de stad Lon den. gezien door de ogen van columnist Jeffrey Bernard en Celia Fremlln. schrijfster van misdaadverhalen 23.30 Newsnight en weerbericht 00.20-01.15 Rockford files, Ameri kaanse politieserie 17.20 T-Beg bounces beck 17.45 Alias the Jester 18.00 Bellamy's bugle 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 20.00 The Newlywed game 20.30 Murder, she wrote, Ameri kaanse misdaadserie 21.30 My husband and I, comedyse rie 22.00 Yesterday's dreams 23.00 Nieuws en weerbericht 23.30 Cross question 00.10 Lady Ice, Amerikaanse speel film uit 1973 van Tom Gries 01.50 Late night final tëHiet-TV i SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kinderprogramma met teken films. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 I Dream of Jeannle, Ameri kaanse comedyserie met o.a. Barbara Eden en Larry Hag- 18.30 Hazel, Amerikaanse comedy serie met Shirley Booth in de hoofdrol 19.00 Hogan's Heroes, Australische comedyserie. Afl.: The Gesta po Takeover 19.30 The New Dick van Dyke Show, comedyserie. Afl.: Hea daches 20.00 The New Candid Camera Show, opnamen met de ver borgen camera 20.30 Emerald Point N.A.S., drama serie rond een vliegbasis 21.25 Dr. Ruth - Sex, marriage and relationships, serie program ma's waarin de bekende Ame rikaanse sextherapeute Dr. Ruth Westheimer bekende gasten ontvangt, vragen van kijkers beantwoord en een stu diodiscussie leidt 21.55 El The Untouchables, mis daadserie. Afl.: Bird In the Hand 22.50 The 1987 Paris to Dakar Rally, reportage 23.10 H Monsters of rock, har- drockprogramma (herh.) 23.55-00.55 E Here comes the weekend, met Anthea Turner (herh.) TV 5 Chambre vide a louer, tv-film Fun-Board, reportage van de strijd om de wereldbeker was bord spelen Récréation, kinderprogramma Des chiffres et des lettres, spelprogramma L'Amour s'invente, tv-film Jazz Off Feuillets séparés, documen taire over Leonardo da Vinei Montagne, actualiteiten Architecture et göographle sacróe: Versailles, documen- MUSIC BOX 17.00 E Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 EThe Nino Firetto Show (herh.) 19.00 B The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 E The Martin Buchansn Show (herh.) 21.00 E The Simon Potter Show, met hits uit Amerika (herh.) 22.00 E Countdown (herh 23.00 E Boogie Box, dansmuziek met Gloria 00.00 E The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 E Rockin' at the speed of light 02.00 E The Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en Dante 03.00 E Boogie Box 04.00 E Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 05.00 E Chart attack, overzicht van de Music Box-top 40 06.00-07 00 E The Shadow NEDERLAND 2 NOS 12.00-17.15 Studio Sport extra. 1. Skiën - afdaling heren vanuit Kitz- bühel. 2. Schaatsen - EK Schaatsen heren vanuit Trondheim; Nederlandse Kampioenschappen Marathon vanuit Heerenveen. 3. Motosport - WK Vel drijden vanuit Mlada BRT 2 08.30 Nouba nouba, kinderprogram ma 09.30 Spreek met ons mee, cur sus Nederlands 10.40 Interwallonie, programma voor Portugezen 11.20 Interwallonie: Ciao amici - ciao Eu ropa, programma voor Italianen 12.00 Rox Box, popprogramma (herh.) DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 E) en E Die flotte Pariserin (herh.) 12.10 Auslandsjournal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 10.00 E Programma-weekoverzicht 10.30 Glauben aus dem Herzen. Afl. 4: Pasen in Jeruzalem 11.00 Nach- barn in Europa, Informatief magazine voor buitenlanders en Duitsers 12.20 Die Sport-Reportage. Wereldbeker Skiën - afdaling heren BBC 1 09.30 The Hunter, tekenfilm 09.35 The Muppet Babies 10.00 Saturday Superstore, kinderprogramma met o.a. als gasten de Engelse popgroep Five Star 13.15-18.05 Grandstand, sportprogramma met o.a. Paardenra ces vanuit Haydock Park, rugby (En geland - Frankrijk), ijshockey (Fife Flyers - Dundee Rockets), skleën van uit Kitzbühl, de rally van Monte Carlo, boksen (David Dent - Darwin Brew ster) en cricket uit Australië (Enge land - West-Indies) ITV 07.55 TV-AM 10.25 No. 73 12.00 Tar- zan, tv-serie 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Greavsie 13.30 Worstalen SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met Andy. Snoot en Crocker 12.10 E Pop formule, met Linda de Mol en Jeroen Soer 12.55 E Young, Free Single, met Gary Davies 13.45 E The American Show RADIO 1 teder heet uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: De burgemeester is ja- 20.02 n'SrV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh. wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 teder heet uur Nieuws (NOS). 18.03 AVRO: Minjon magazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 teder heet uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inket. 22.00 Countdown Café. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspekten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 21.35 Horizon. 2230 NOS Jazz. RADIO 5 17.56 Mededelingen en nieuws. 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de RPF. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 De Schoolagenda 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, dagelijkse talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00- 18.20 Cultuur, nieuws, sporl en 'Quiz en Waarachtig'. Omroep Rijnland: (Alleen vla de kabel) Non-stop muziek met om 17.30-18.00 Actualiteiten. 18.00 Leiden Lokaal en 20.00-21.30 Rijnland Sport. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber. voor Turken. 20.03 Imago, jongerenprogramma 21.03 Klapstool. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Country-side. 2330-0240 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Pop 3. 19.00 Kroniek 2: Magazine. 19.45 Zelden gehoord. 20J0 Symfonieorkest van de Beierse radio o.l.v. Colin Davis m.m.v. Stephen Bishop-Kavacevic. piano. Edith Wiens, sopraan. 1. Concerto nr 5 in Es voor piano en orkest, opus 73, Ludwig Van Beethoven 2. Symfonie nr 4 in S. Gustav Mahler. 22.15 Actualia. 72 25 Kamermuziek, pianotrio In Bes. opus 5. Robert Volkmann. 23.00-23.45 Jazz In Europa. MUSIC BOX MORGEN 07.00 E Muziekprogramma'». The Power Hour (07.00), Boogie Box (08.00). Music Box classic (09.00), Chart attack (10.00). Off the wall (11.00) en Rockin' at the speed of light (12.00) 13.00 E Herhalingen RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. met om 07.09 Natuurrubriek. 07J0 Het weer door Jan Pelle- boer, 07A0 Uitgaanstips. 07A0 Toerisme. 08.06 TROS Aktua, 08.24 Ontbijtgast van de week. 09J0 Overzicht van de kran ten. 09.30 Recept van de dag. 09.45 Kieskeurig. 10.08 Show nieuws. 10J0 Prijzenslag. 10.30 Kieskeurig op wielen. 10.40 Sportagenda. 11.08 Finale prij zenslag. 11J0 Overzicht bijla gen zaterdagkranten en om 11.35 Buitenlandmagazine. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Nieuws Show. vervolg. RADIO 2 teder heet uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 1543 Hits van Smits. RADIO 3 teder heet uur nieuws (NOS) 07JO NCRV: Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Special. 1443 Tussen uur. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Affiche 4. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 1342 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09J5 Waterstanden. 0930 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 09.45 Dag Dokter. 10.00 Nederlands - Taal. Tekens en regels. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-Thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Hallo Nederland. 12J5 EO... in de regio. 12A5 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws 13.10 Ronduit-Praise. 1330 Opo Doro (Open deur). 14.00 VPRO: Euroburo. 15.00 Het spoor. REGIONAAL Radio We»t: (via FM-frequentle Radio 1) 12.03-13.00 Radio West Gemeente Radio Rijnmond: 10.00 Nieuwa. 10.03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 11.00 Nieuws. 11.03 Thema-uit zending. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat nu BRT 1 0531 Met 1 wakker. 08J0 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 1143 Het Kraaienest. 13.15 Matinee met om: 13.15 BRT-produktles. 1443 Het BRT Filharmonisch Orkest o.l.v. Fernand Terby met Vlaamse solisten. 1543 Sport en muziek. BRT 2 0530 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 1043 Buitenspel. 1130 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30 Nationale hitparade. 1440 Radio Rljswijck. popradio. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08 J0 Och tend co ncerl. 10.00 Wijswljzer 11.00 Harmonies en Fanfares. 1130 Koorwerken uit de Romantiek. 12.05 Talelmuziek. 13.15 Keuze voor dlscoflelen. 1540 Muziek makers

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17