Nieuw kruisgebouw in Ri jpwetering Wassenaar struikelt over te hoge toren H. Haverkort kent het water van haver tot gort REGI0U0UR1NAAL dagpuzzel LEIDEN OMGEVING CeidócSotvuint VRIJDAG 23 JANUARI 1987 PAGIN Gegratineerde witlof met gevulde eieren en gebakken aardappelen -beschuit met bessesapsaus (vegetarisch) Voor twee: 3 eieren, uitje, 5 g margarine, zout, peper, paprikapoeder, paar reep jes paprika-zoetzuur, 750 g witlof, zachte margarine, 15 g margarine, 15 g bloem, 1,5 dl melk, 75 g geraspte kaas; 0,5 tot 1 kg aardappelen, olie, margarine, zout; 2 beschuiten, 1 dl water, stukje pijpkaneel, 40 g sui ker, circa 2 dl bessensap, 1 theelepel aardappelmeel. Zet de eieren onder koud Water op en breng ze vlot aan de kook. Laat de eieren tien minuten zacht koken, giet het hete water weg en zet ze onder koud water. Pel de afgekoelde eieren, snijd ze in de lengte door en wip er de dooiers uit. Prak de dooi- èrs fijn met lichtbruin ge fruite ui, zout, peper, papri kapoeder en zo veel water dat het smeuïg is. Vul de ei witten met het op smaak ge brachte eigeel en garneer ze met een stukje paprika-zoet zuur. Schrap lelijke plekjes van het witlof en snijd de groente in grove stukken zo'n drie centimeter). Kook het witlof met aanhangend water in écht minuten gaar. Vet een ovenschaal in met zachte margarine. Laat de vijftien gram marga rine smelten, roer er de bloem door en verdun het mengsel met de melk. Laat de saus een paar minuten zacht koken. Laat het gare witlof een minuut uitlekken op een vergiet en leg het vervolgens in de ovenschaal. Maak de saus af met twee derde van de geraspte kaas en schenk haar over het lof. Strooi de rest van de kaas over de saus en laat die on der een hete grill lichtbruin bakken. Garneer de schotel met de gevulde eieren. Trek de pijpkaneel tien mi nuten af in het water. Voeg suiker en bessesap toe en bind het mengsel met aard appelmeel tot een dunne saus. Verwijder het pijpka neel. Leg de beschuiten per persoon op een bordje en be dek ze met de saus. Geef dit frissmakende dessert geheel afgekoeld. JEANNE Schnitker weg bij ROAC '79 RIJPWETERING Voetbal- vereniging ROAC '79 en trai ner Hans Schnitker hebben in onderling overleg besloten aan het eind van het seizoen uit el kaar te gaan. De oefen meester heeft dan drie jaar in Rijpwe- tering gewerkt. ROAC '79 heeft op dit moment nog geen nieuwe trainer op het oog. In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 meeuwachtig vogeltje: 2 historische postwagen; 3 soort tenniswedstrijd; 4 voortreffelijk. OPLOSSING Twee jaar cel voor overvaller HAZERSWOUDE/DEN HAAG Twee jaar celstraf met aftrek van voorarrest. Dat vonnis heeft de Haag se rechter gisteren uitgesproken tegen een 25-jarige Hazerswoudenaar. De man heeft onlangs terecht gestaan voor een tasjesroof in Alphen aan den Rijn, een roofoverval van een sigaren winkel in Rijsenhout en een benzine station in Boskoop en een inbraak in een Leids garagebedrijf. De man is verslaafd aan heroïne. De officier van justitie had drie jaar celstraf geëist met aftrek van voorlopige hechtenis. Het verzoek van de advocaat om schorsing om de Hazerswoudenaar in een afkickcentrum van zijn versla ving af te laten komen, werd niet in gewilligd. Schaatsen op natte banen ALKEMADE IJsvereniging Kagermeer hield gisteravond priksleewedstrijden op zijn baan nabij Biemond op de Binnenkaag. Volgens organisator W. Duivenvoorde „is priksleeën in een laagje wa ter best aardig". Veel mensen liepen een nat pak op, maar omdat het niet echt koud was, mocht dat de pret niet drukken. Uitslag: 1. Quirinus van der Vlugt uit Nieuwe Wetering won net als in voor gaande jaren de wisselbeker. Tweede werd Hans de Jonge, 3. Wim Schoo en 4. Olav Overbeek. Bij de dames gingen de prijzen naar: 1. Mientje de Jonge. 2. Tineke Reus en 3. Nel Schoo. In Nieuwe Wetering werd gisteravond een ring- rijd-schaatswedstrijd georganiseerd. Uitslag: heren: 1. Dennis Hoogenboom, 2. Wim Klerks, 3. Dennis Bouwmeester. Dames: 1. Nel Klerks, 2. Ingrid Mol- lers en 3. Joyce Staathof. Edwin Shadron en Ruud Borst hebben gisteren de koppelwedstrijden ge wonnen op de schaatsbaan van Hoogmade. Twee de werden Doris Borst en Wim Kraan, gevolgd door Koos van Leeuwen en Johan Zwetsloot. Madurodam wil in Den Haag blijven LEIDEN/DEN HAAG De kans dat het miniatuurstadje Madurodam Den Haag ver laat en eventueel naar Lei den komt, is uiterst miniem geworden. Zowel de directie van de toeristische trekpleis ter als de gemeente Den Haag hebben laten weten, dat Madurodam voor de resi dentie behouden dient te blij ven. Beide instanties gaan proberen een oplossing te vinden voor de moeilijkhe den van het miniatuurstadje, vooral ten aanzien van het ruimte- en parkeerprobleem. Inspectie volksgezondheid stoot klachtenbehandeling af LEIDEN De regionale inspectie voor de volksgezond heid in Zuid-Holland besteedt gemiddeld 50 provent van de tijd aan klachtenbehandeling. De andere helft van de tijd wordt besteed aan overleg en advisering binnen de dienst. Hierdoor komt de inspectie niet meer toe aan de eigenlijke taken: handhaving van wettelijke voorschrif ten en advisering aan overheden over de volksgezond heid. Staatssecretaris Dees (WVC) heeft dit laten weten in antwoorden op vragen van het PvdA-Kamerlid Haas- Berger. Inmiddels heeft de inspectie besloten om het deelnemen aan advies- en overlegwerk zoveel mogelijk te beperken. Voor klachtenbehandeling is een wachtlijst in gesteld. Tevens wordt getracht zoveel mogelijk klachten terug te verwijzen naar de betrokken instelling en de be roepsbeoefenaren. Dees geeft aan dat de situatie zoals die in Zuid Holland is ook in andere provincies voorkomt. Binnenkort zal hij een nota klachtenbehandeling naar de Kamer zenden. Kettingbotsing op Rijndijk HAZERSWOUDE-RIJNDIJK vrouw uit Rijnsburg zag gistermidi half vijf op de Hoge Rijndijk een ijij drie auto's te laat en reed er in voll bovenop. Zij is met een gekneusde naar het Academisch Ziekenhuis in gebracht. De aanrijding gebeurde ter van Vleeswarenbedrijf Scholtens vrachtwagen van dit bedrijf wilde het terrein van Scholtens oprijden teerde voor. Twee auto's stopten, n Rijnsburgse deed dat niet. fen Inbraak in Oegstgeest OEGSTGEEST Bij een inbraak woning aan de Floralaan zijn gisterÉon tussen drie uur en half vier sieradei len. De dieven forceerden de keuk rist De waarde van de buit is nog niet 1 Wei RIJPWETERING In Rijpwetering wordt bin nenkort gestart met de bouw van een nieuw kruisverenigingsgebouw op de plaats van het hui dige aan de Pastoor van der Plaatstraat 13. Het ontwerp is van de hand van de architecten J. H. N. Schrama uit Voorburg en M. J. M. Vollebregt uit Monster. De totale kosten van de nieuw bouw, inclusief inrich ting en sloop van het huidige wijkgebouw zul len de vier ton benade ren. De nieuwbouw zal circa acht maanden du ren. Het ontwerp voor ziet in een roodstenen gebouw met crème boei- delen, groene deuren en witte kozijnen. Het nieuwe kruisgebouw komt niet zo dicht aan de weg als het huidige. „We gaan het gebouwtje leuk landschappelijk inkleden" zo vertelt de voorzitter van het Wit Gele Kruis, de heer W. van der Hulst uit Oud Ade. Het bestaande wit-gele kruis gebouw, waarin ook de peu terspeelzaal is ondergebracht, wordt uiteraard eerst met de grond gelijk gemaakt. Dit uit 1932 daterende pand is ge bouwd als woonhuis. In 1960 werd het, toen als kleuter school in gebruik zijnde pandje, door de kruisvereni ging voor zestigduizend gul den gekocht van het R.K. Kerkbestuur. Tot die tijd was het wit-gele kruis onderge bracht in het café van Zoet- melk, „De Vergulde Vos". Na de aankoop van het pand aan de Pastoor van der Plaat straat werd het geheel gere noveerd en aangepast aan de eisen van de zestiger jaren. Inmiddels is het pand niet al leen te klein, maar ook on- Voorzitter Wim van der Hulst vertelt dat het heel wat voeten in de aarde heeft ge had alvorens hij de nodige goedkeuringen in huis had om het gebouw opnieuw op te knappen of nieuwbouw te plegen. „Al in 1982 schreef de Ripse huisarts W. Beek huis de eerste brief aan de Provinciale Kruisvereniging met een verzoek om het Rijp- weteringse wijkgebouw „aan te passen". In dat zelfde jaar kwam er een vers wit-gele kruisbestuur in functie. Dit bestuur bestaande uit voorzit ter W. van der Hulst (Oud Ade), secretaris N. van Tol (Hoogmade), penningmeester Jan Hoogenboom (Rijpwete ring) en ledenadministratrice M. Hoogenboom (Oud Ade), is nog steeds aan het bewind. Men ging zich vrijwel direct inspannen voor de totstand koming van een nieuw ge bouw, omdat al snel bleek dat verbouwing van het oude pand zowel financieel als bouwkundig onhaalbaar bleek. In het doolhof van overheidsvoorschriften en - instellingen wisten de be stuursleden zich goed staande te houden. Ze 'wisten zich ge steund door de provinciale kruisvereniging. Vanaf 1984 was ook de „Commissie Wijkgebouwen" overtuigd van de noodzaak van nieuwbouw in Rijpwete ring. In een brief aan het Mi nisterie van WVC deed de commissie uitvoerig verslag van de bouwkundige en functionele ondoelmatighe den van het wijkgebouw. Zo vond men het oude gebouw te klein, te vochtig en te ge horig („het afnemen van een gehoortest is er bijvoorbeeld niet mogelijk"). De „routing van het gebouw vond men ondoelmatig, in het metsel werk constateerde men scheuren, het dak lekt en de Zo moet het nieuwe gebouw eruit gaan zien. vloeren zijn rot". Begin 1985 passeert het bestuur van de Kruisvereniging na veel moeite het volgende station: Ook de geneeskundige in spectie voor de volksgezond heid in Zuid-Holland gaat namelijk akkoord met nieuwbouw. Niet veel later is 't Ziekenfonds dat haar fiat geeft. Sinds augustus vorig jaar is het bestuur van het Wit-Gele Kruis zover dat men de nodige bouwvoorbe- reidingen kan gaan treffen, zoals definitief ontwerp en bestek laten maken, bouw- aanvragen indienen en aan nemers selekteren. De ge meente Alkemade heeft de bouwaanvraag inmiddels ge honoreerd. Een vervangende ruimte voor de consultatiebureaus en andere diensten van het Wit-Gele Kruis is inmiddels gevonden in het Dorpshuis van Rijpwetering, dankzij de bereidwillige medewerking van de pachter de heer Boe- re. Voorzitter Van der Hulst laat weten dat de kleine kernen moeten zorgen dat hun voor zieningen op peil blijven. „Ik heb acht jaar zitting gehad in de Streekcommissie van de Provincie Zuid-Holland. Daar heb ik ondermeer ge leerd dat de provincie de kleine kernen vooral beoor deelt op hun voorzieningen. Zelfs het woningbouw! '°c wordt aan het voorzieni niveau getoetst" aldus der Hulst, die hiermef gedrevenheid motiveert is hem overigens nog ni kend of de peuterspe ook in het nieuwe w bouw kan worden g<sv vest. „Daarover zijn d^ sprekingen nog niet rond". Volgend jaar viert het ?00( Gele Kruis afdeling Ri|ne tering-Oud Ade-Hoog e haar veertigjarig beie"' Van der Hulst is vastbe: het jubileum groots te t in het nieuwe onderk aan de Pastoor van der straat. stiel Cl DEN HAAG/WASSENAAR De gemeente Wassenaar zou moeten gedogen dat Duin- rell op eigen risico verder gaat met de bouw van twee nieuwe reuzeglijbanen, totdat De Kroon zich heeft uitgesproken over de hoogte van de huidige glijbaan. Dat voorstel deed staatsraad mr. J.H. Blaauw gis teren tijdens een hoorzitting door de Raad van State over Duinrell. Als Wassenaar dat doet zou de staatsraad geen Man breekt been OEGSTGEEST Een 43-jari- ge Oegstgeestenaar brak gis termiddag bij het werken in de tuin van een woning aan de Rhijnhofweg zijn been. De man gleed uit en verdraaide zijn been. Hij is naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden gebracht. uitspraak hoeven doen in het geschil waarmee Duinrell gis teren probeerde af te dwingen, dat men verder kan met de aanleg van twee nieuwe glijba nen. Die gemeente is boos, om dat de toren van het Tikibad hoger is geworden dan de ge meente heeft toegestaan. De kans is daarom ook groot dat de gemeente Wassenaar niet veel voelt voor het voorstel van Blaauw. In dat geval zal de staatsraad dinsdagmorgen uitspraak doen. Een werkbezoek van de Raad van State waar het publieke geheim van Wassenaar werd geopenbaard. Dat is de aanlei ding van de zaak die gisteren bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State diende. Bij het werkbezoek werd ont huld dat met uitbouw voor de „Niagara Superroetsj" het Ti kibad achttien meter hoog is. De bevolking van Wassenaar was hiervan volgens Duinrell op de hoogte. De gemeente wist echter niet beter dan dat de toegestane vijftien meter van de bouwvergunning was aangehouden. Met deze nieu we gegevens weigerde de ge meente Wassenaar om nog mee te werken aan een bouw vergunning voor de aanleg voor twee nieuwe reuzeglijba nen: Blits en Flits. Dat bleek een flinke streep door de reke ning voor Graaf H.R.J. van Zuylen van Nijevelt. Omdat het aantal bezoekers in ver houding tot 1985 met 160.000 is afgenomen, wil hij graag nieu we attracties toevoegen, waar bij zijn voorkeur uitgaat naar uitbreiding van het Tikibad met twee nieuwe glijbanen. De omstreden toren in het Tikibad in Duinrell WARMOND Zorgen voor drinkwater en bran den blussen met datzelfde water. Het is een combi natie die niet onlogisch lijkt, maar toch weinig voorkomt. Warmonder H. Haverkort (60), die on langs afscheid nam als brandweercommandant en waterleidingman is in Warmond in ieder geval de laatste geweest die deze dubbelfunctie heeft bekleed. Het gemeentelijk waterleidingbedrijf is per 1 januari 1987 overgeno men door de Leidse Duin watermaatschappij. De heer Haverkort was daar de enige bedrijfstechnicus en dus volledig verant woordelijk voor de War- mondse drinkwatervoor ziening. Dat was niet altijd even makkelijk, met name in pe rioden met strenge vorst. Daarom is de heer Haverkort er niet echt rouwig om dat hij gebruik kon maken van de VUT-regeling. „Bij de brandweer is 60 jaar een nor male leeftijd om op te stap pen. Je gaat toch merken dat je een dagje ouder wordt. 35 jaar brandweer vind ik ook wel welletjes. Ik heb altijd met veel genoegen meege werkt aan de brandbestrij ding maar nu laat ik het graag aan jongeren over. De band met de korpsleden zal ik wel missen, maar als ere lid zal ik er toch nog wel een beetje bij betrokken blijven", stelt hij. Kwetsbaar Het was toeval dat de ophef fing van het gemeentelijk waterleidingbedrijf samen viel met het afscheid als brandweercommandant. „Al enkele jaren wordt er op provinciaal niveau naar ge streefd om tot drie grote wa terleidingbedrijven te ko men. De eisen van de water leidingwet zijn voor een erg klein waterleidingbedrijf niet haalbaar en daardoor kwamen er ook in Warmond onderhandelingen die moes ten leiden tot overname", vertelt Haverkort. „Een klein waterleidingbedrijfje is erg kwetsbaar en nu er en kele grote investeringen voor de deur staan is het verstandig van het gemeen tebestuur om het geheel over te doen aan de LDM". In november 1928 werd het Warmondse waterleidingbe drijf opgericht en de vader van de heer Haverkort werd toen administrateur. De ge meentelijke waterleiding was dus eigenlijk van het begin tot het eind een familiebe drijfje. „Ik zal het in het be gin wel missen, vooral de contacten met de Warmon- ders, maar vervelen zal ik me niet. Als het weer veran dert staan vissen, varen en tuinieren op het program ma", deelt Haverkort mee. Halve Zolen De Maagdenburger Halve Zolen treden zaterdagavond op in jongerensociëteit Utopia in de Westender, Klaverhal Zoeterwoude. Deze formatie is ontstaan uit de Prins Wil lem Alexander Band. Paul Woltering, Bart Sweens, Hans de Vries en Joost Noordman vormen de vier halve zolen. De groep brengt „punk/new wave-muziek of zoiets". Aanvang negen uur, entree f5leden betalen f3. Jeugdtoneel De, af deling jeugdtoneel van VIOS speelt vanavond en morgenavond in het Dorps huis van Oud Ade het stuk „Een aap op visite". Het is een komisch stuk dat door een enthousiaste groep jonge ren in de afgelopen maanden is ingestudeerd. De regie is in handen van mevrouw L. Koetsier-Heemskerk. De voorstellingen beginnen om acht uur. Theater Chris Wisse treedt zondag middag op in het Hooftstraat- theater in Alphen aan den Rijn. Hij brengt de solovoor stelling „een poot uitdraaien" waarin hij duidelijk maakt welke problemen er leven onder jongeren die geen raad weten met hun homosexuali- teit. De voorstelling, georga niseerd door de AÏphense Werkgroep Homosexualiteit, begint om drie uur. Natuurwandeling Het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie houdt zondag een natuurwandeling door het landgoed De Hor sten. De wandeling begint om één uur bij de ingang aan de Horstlaan in Voorschoten en duurt ongeveer twee uur. Natuurgidsen zullen tijdens de wandeling allerlei win ter- kenmerken laten zien. War- Concert De Rijnlandse Orkest Vere niging onder leiding van Mi chel Havenith geeft zondag middag een concert in ont moetingscentrum Het Anker aan de Chopinlaan 2 in Ha- zerswoude. Soliste is Maaike Roelofs op cello. Het concert begint om half drie. Op het programma staan werken van Glinka, Tsjaikovsky, DvorSk en Schubert. De toe gang bedraagt vijf gulden. Pianorecital Bernd Brackman geeft in het kader van de serie Concerten op de Zondagavond zondag een pianorecital in het Paus Johannes Centrum in Leid- schendam. Op het program ma staan werken van Bach en Beethoven en twee com posities van Chopin. Toe gangskaarten kosten tien gul den, voor CJP- en Pas-65- houders zeven gulden vijftig. Aanvang kwart over acht. Jazz De gelegenheidsformatie Frits' Swing Masters treedt zondagmiddag op in De Een denkooi in Zoeterwoude- Rijndijk. De band bestaat uit: Frits Landesbergen (vi brafoon), Guup Massaro (trompet), Peter Nachtegaal (tiombone). Wil Simons (saxofoon), Jan Carree (slag werk), Hans Bonnet (banjo) en Dolf Delprado (bas). Dit zijn solisten uit de Big Band van Frits Landesbergen; de Swing Masters is spontaan ontstaan door de vraag naar een wat kleinere bezetting. Het optreden in De Eenden kooi maakt deel uit van een jazz-cyclus die dit jaar in het multifunctioneel centrum wordt gehouden. De entree prijs bedraagt vier gulden vijftig. Het concert begint om half vier. Eierdopjes Tinie van der Poel uit Ha- zerswoude exposeert tot en met donderdag 12 februari haar uitgebreide verzameling eierdopjes in Huize Driehof aan de Dorpsstraat 27 in Ha- zerswoude-Dorp. De eier dopjes zijn gemaakt van por- celein, aardewerk en hout en komen uit verschillende lan den in Europa. In totaal heeft Tinie van der Poel driehon derd eierdopjes verzameld. De tentoonstelling is dage lijks te bezichtigen van tien uur 's ochtends tot tien uur 's avonds. Verzamelaars die ook hun collectie in Huize Driehof willen tentoonstel len, kunnen contact opnemen met de Culturele Raad Ha- zerswoude, telefoon 01714- 9015, toestel 54. Utopia De Zoeterwoudse jongeren vereniging Utopia heeft weer een druk weekeinde voor de boeg. Vanavond is er vanaf 20.00 uur disco in club gebouw de Westender terwijl morgenavond de „Maagden burger Halve Zoleneen live-concert verzorgen in hetzelfde gebouw. De zaal is dan open vanaf 21.00 uur en de entree is f3,- voor leden en f5,- voor niet-leden. Zon dagmiddag tenslotte is er van 14.00 tot 17.00 uur soos. Jeugdprins Tijdens de feestavond voor medewerkers en donateurs van de s.v. Foreholte in Voorhout wordt morgen de tweede jeugdprins van de C. V. De Bokken bekend ge maakt worden. Dit keer zal de jeugdprins voortkomen uit de gelederen van Foreholte omdat de jeugdvereniging De Boei waaruit de eerste jeugd prins Prins Gos de Eerste (Yvo Goslinga) voortkwam, dit jaar geen geschikte kandi daat kon leveren. Rond de klok van tien uur zullen de nieuwe jeugdprins en prinses hun entree maken in de kan tine van Foreholte gelegen aan de Sportlaan. N. van Weizen overleden OESTGEEST In alle stilte is in Oegstgeest de heer N. van Weizen ten grave gedragen. Voor zijn grote inzet voor Oegstgeest werd hij in de ze ventiger jaren onderscheiden met de eremedaille van de ge meente Oegstgeest. Van Wei zen genoot niet alleen bekend heid als dagbladcorrespondent maar hij was ook 17 jaar raadslid van de CHU. Ook verzette hij veel werk voor de Oranje Vereniging Oegstgeest waarvan hij veertig jaar be stuurslid was. De overledene werd 84 jaar. Tijdens de gister avond gehouden raadsverga dering sprak de loco-burge meester, mevrouw Th. L. Blom de Koek van Leeuwen, een kort herdenkingswoord. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Dorpscentr!^ bij De WijteU van de baatf*A ollat WOUBRUGGE lL'[ dat er een dorpscenti au' verenigingsgebouw Den komt, is erg klein géanr De belangrijkste gegad ^ez Spar, zich heeft terulpogj ken. Dat bleek gisteraL dens de raadsvergaderr Al een aantal jaar probr"'e Woubrugse gemeente1116 een dorpscentrum vW£ grond te krijgen mern meer winkeltjes en eerrr- je. Plannen werden (?n voor het gebied rondT°°k gingsgebouw De Wijk.foet( sloop van twee woninkf' zei ruimte genoeg en de liteei ook gunstig. Vooral onÖO u ciële redenen toonde <pnin. brugse middenstand zhindi ter niet geïnteresseerdat or Woubruggenaar en ld B; stander Rob de Gro4 „W onlangs wat nieuwslij lai dacht. Hij ziet het dl trum liever bij de huid? en rond de R.K. kerk.rrer van Woubrugge zegdej. Y® toe de nieuwe plann^J® vuldig te bestuderei tenminste nog iets idee voor een dorp: terecht komt. Het toestaan van de een schuurtje voor schappen op de vol?onS door de heer Stigter v?n teravond geen genadt. ogen van de CDA-fraj oe fractie was indien een dat niet toestaat L niet onder voorwaard! afwijken van de regef s fractieleider H. van V 'P' had toch wel begrip v<? tuatie. Hij stelde B enr, 1 te onderzoeken of er P °u mene nut een derg? bouwtje zou kunnen?,® Het college zegde datr

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12