n avond ballet te danken n fonds voor dansers „Blue Peter" haalt miljoen Pond binnen voor blinde Afrikanen en IQ/TELEVISIE £oidóc@oivumt WOENSDAG21 JANUARI 1987 PAGINA IS ien speelwijze van iwitz uiteengerafeld SUM - De pianisten Cor de Groot, Jan Wijn en Ronald i geven vanavond hun visie op spel en speelwijze van Horowitz. Dit gebeurt op radio 4 tussen 20.02 en 22.00 zijn eerste concerten in de VS in de late jaren twintig was 1 roem gevestigd. Zijn debuut op 12 januari 1928 met Tsjai- eerste pianoconcert was sensationeel. Zes weken na dit imen met Thomas Beeeham, volgde Horowitz' eerste reci- is erg nerveus", aldus Horowitz, „de belangrijkste pianis- jnerika van die tijd waren erbij aanwezig: Rachmaninoff, Moiseiwitsj en Hoffman". Een reeks toegiften volgde, scheurde men het programma in stukjes om deze uit confetti op het podium te werpen. Psychische inzinkin- em niet bespaard gebleven: zo trok hij zich in 1943 enige iet concertpodium terug en later nog eens van 1953 tot maakte hij in deze jaren van geestelijke malaise plaatop- i zijn privé-studio onder zijn huis in New York, maar... "jgls hij dit zelf verkoos. Over al dergelijke zaken wordt door pianisten van gedachten gewisseld. AVRO's Sterrenslag in de sneeuw HILVERSUM AVRO's „Sterrenslag" vindt dit jaar plaats in de sneeuw van het Oostenrijkse plaatsje Mallnitz. De televisie-opnamen worden eind deze maand op 28, 29 en 30 januari gemaakt en op zaterdag 21 maart door de AVRO uitgezonden. Er zijn drie ploegen, dit jaar bestaande uit sporters, om roepmedewerkers en artiesten. Zij komen op diverse on derdelen, die te maken hebben met sneeuw en ijs, tegen elkaar uit. De sportploeg bestaat uit Ans Boekema-Schut, Carrie Langkruis-Geysen, Janette Wildschut-Van Raven- steijn, Kees Verkerk, Ard Schenk en Paul Litjens. Hun coach is Rick de Saedeleer. De artiesten zijn: Albert West, Jan Keizer, Bonnie St. Clair, José Hoebee, Lori Spee en Piet Bambergen. Het team wordt geleid door Henk Molen berg. Wim Bosboom is de aanvoerder van zes omroepme dewerkers, te weten Willibrord Frequin, Martin Gaus, Frank Masmeijer, Leonie Sazias, Lisette Hordijk, Tineke Verburg. Hoofdscheidsrechter is Willem Duys. LONDEN Het informatieve Britse magazine „Blue Peter" heeft in minder dan acht weken een miljoen Pond binnenge haald voor slechtziende Afrikanen. Het bedrag is tien maal meer dan het doel, dat de makers van het wekelijkse pro gramma zich voor ogen hadden gesteld. Eind november werd in het magazine de „Sight Saver Bring And Buy Sales" gelanceerd. Het geld dat deze verkopingen hfeeft opgebracht, is bestemd voor een mobiel oog-onderzoekcentrum en motor fietsen voor dokters in Nigeria, Tanzania, Gambia en Mala wi. In totaal werden meer dan 32.000 verkopingen gehouden in niet alleen Engeland maar ook Nederland, West-Duits- land, België en Cyprus. ODE( ^oor Alexandra Radi- 18 45 m Ebbelaar gestichte igstrfnds, dit bij gelegen- dkj hun afscheid in '79 <18*gjaar officieel ballet, 1^5 Kijker vanavond een li ju met grote namen, op HUiSm 20.20 uur. Een uit- Zaai van bijna twee uur Amsterdamse Mu- il#?' tadius-Ebbelaar staat 30, t programma met het a notte" op muziek is Liszt, muziek die ra Beths (viool) en de Leeuw (piano) Tl i Jflevoerd. In dit ballet zich bijzonder aan- door de choreogra- CINfiels Christe. Bal! meer werk van rwegend als een ge biedt hem vrijheid :en, gekoppeld leur voor luchtige lij- eeft daar al aanlei- 11 notte" llli een stuk sfeer. Er verbondenheid in tot iet Jng gebracht die sen de uitvoerenden I w\ir~ rlo i4aiiv /Iaio e op ter, pas de deux, deze twee. irom namen Alexan- us en Han Ebbelaar hun repertoire. Het om een slaafs volgen UIII cc» oiaaio vuigcii a-uJtronen, maar om het en opvangen van el- irbij elk zijn aandeel die manier ontstaat itvoering een nieuw jen nieuw kunst bewegingen die sa- en, in elkaar uitmon- wijze van innerlijke conversatie. Stap voor stap en gestaag slagen zij er in de eisen die dit ballet stelt naar hun hand en voet te zetten. Zulk een ballet mag gezien worden als een uitdaging en moet het in de uitvoering hebben van gelijkgestemde geesten, de ont stijging aan aardse remmin gen. Bij Christe zijn ze daarvoor aan het goede adres. Ook voor hem moet ballet het hebben van bewegingen, maar het draait toch vooral om de in vulling ervan door de uitvoe renden. Dat wat zij aan de dans zelf meegeven. Na een aantal freelance-jaren haakte hij aan bij het Scapinoballet. Aan eenvormigheid in zijn werk lijdt hij niet. De geboren Rotterdammer Christe heeft daar ook een verklaring voor. Hij heeft heel wat afgereisd en overal ter wereld het werk van collega's bekeken. En in zich opgenomen. Het stoere van Nurejew sprak hem erg aan, vooral in combinatie met een meer tedere houding van de danseres. Mede daardoor voelen Alexandra en Han zich aangetrokken tot de balletten van Christe. Er staat meer op het program ma. De solisten van het Natio nale Ballet Amanda Beek, Jea- nette Vondersaar, Coleen Da- vis en Robert Machherndl, zo mede leerlingen van de balle topleiding van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag pakken „Les Sylphides" aan. Dit ballet op muziek van Fré- déric Chopin speelt in het rijk van de geestverschijningen nauw verwant aan de weelde van de flora. Een ongewisse wereld waarin de verdroomde muziek van Chopin het ware fluïdum oproept. Choreograaf Mikhail Fokine wijdde zich vooral toe aan ro mantische balletten, waarvoor het sprookje en legendarische verhalen zich bij uitstek lenen. Ofschoon hij vasthoudt aan de voorschriften van het klassie ke ballet, weeft hij door de dans een stuk sentimentaliteit heen, dat bijna l'art pour l'art gedanst moet worden, d.w.z. met een zekere gekunsteld heid, zodat er een soort buiten- wereldse werkelijkheid on- staat, iets dat zich onttrekt aan het houvast van de realiteit. Broers Op deze gala-avond krijgt men ook de broers Jan en Wim Broeckx gezamenlijk op het podium. Dat mag even opzien baren, want zij beiden volgden een eigen weg. Jan zocht em plooi en gewenst onderkomen bij het Ballet der Deutschen Oper in Berlijn en Wim bleef f>lakken bij het Nationale Bal- et.^Zij kozen voor deze avond voor het ballet „Les intermit- tences de coeur" (hartelijke uitwisselingen) op muziek van Gabriël Fauré en in de choreo grafie van Roland Petit. Zijn choreografisch leven lang hanteerde Roland Petit de stelling, dat ballet niet be stemd is om te aanschouwen, maar om te doorschouwen. Hij liet zich door het toenmalige klassieke Russische ballet in spireren, maar zocht er voor de meer verwende Parijze- naars aangepaste vormen voor. Wim Broeckx van het Natio nale Ballet ontving niet lang geleden een onderscheiding van de Vrienden van het Na- Alexandra Radius en Han Ebbelaar dansen vanavond samen het ballet „La Notte". tionale Ballet voor het werk dat hij neerzette in het seizoen '85, o.a. voor zijn rol in het Ro meo- en Juliaballet en in Pe- troesjka. Mede door zijn dans- aandeel werd de juiste sfeer in deze balletten bereikt. Maurice Béjart is er met zijn ballet „Lieder eines fahrenden Gesellen" op muziek van Mah ler, uitgevoerd door twee cory feeën van het London Festival Ballet. Béjarts aandacht ging altijd uit naar het oosterse ri tueel, trage bewegingen die ruimte laten aan gevoelsim- pulsen. Van de opera van Rome komen Francesca Sposi en Raffaele Paganini, tijdelijk uitgeleend aan het London Festival Ballet, de pas de deux „Le corsaire" dansen op mu ziek van Adolphe Adam en in de zetting van Petipas. De avond besluit met de pas de deux „Medea" van Barber en Butler, eveneens een num mer door Han Ebbelaar op het programma geplaatst. Hij heeft zich vooraf intens met dit bal letgala bezig gehouden. Even als Alexandra trouwens. Zij staan niet alleen een finan- ciëel, maar ook een artistiek NEDERLAND 1 VOO 15.20 The Jetsons, tekenfilmse rie. Afl.: De Jetson-miljoe- nen 15.40 New wilderness, Canade se natuurfilmserie. Afl.: Avontuur in de jungle 16.05 Club Veronica, jongeren programma gepresen teerd door Simone Walra ven 16.15 Dynasty, Amerikaanse tv- serie met o.a. John Forsy- the. Joan Collins en Linda Evans. Afl.: Het alarm. Een mysterieuze vrouw duikt op in Denver. Zij blijkt de zus van Alexis. Ze is jour naliste en wil een verhaal over Colbyco schrijven. Sammy Jo krijgt intussen last van een kwaad gewe ten en probeert Blake te waarschuwen voor de sno de plannen van Joel en Rita - 17.00 International Week Maga zine, actualiteitenmagazi ne NOS 17.30 'AO-Journaal VOO 17.46 Veronica sport, sportma- gazine gepresenteerd door Simone Wiegel 18.08 Family Ties, Amerikaanse comedyserie met o.a. Mi chael J. Fox en Carol Sey mour. Afl.: Lorraine. Alex maakt telefonisch een af spraak met een luisteraar ster van zijn programma. Ondanks een groot leef tijdsverschil ontstaat er een bloeiende relatie. Ely- se en Steven laten het er niet bij zitten TELEAC 19.00 mCursus Tekenen en schilderen (5) VOO 17.46 Countdown, popprogram ma met Adam Curry NOS 20.00 Journaal SOCUTERA 20.28 Stichting Nederlabdse Vrijwilligers (SNV) VOO 20.33 Villa Valuta, rechtstreeks showprogramma rond de derde trekking van de Staatsloterij. Presentatie: Bart Peeters 21.25 STER-reclame 21.32 Miami Vice, Amerikaanse politieserie met o.a. Don Johnson, Philip Michael Thomas en Vincent Keith Ford. Afl.: De naïeve stu dent. Crockett en Tubbs arresteren de student Ar chie tijdens een heroïne- deal. Archie blijkt te zijn misleid door de 14-jarige leider van een drugsben de, die al vier doden op z'n geweten heeft. Crockett en Tubbs zetten alles op alles om de bende op te rollen 22.17 Verona, satirisch pro gramma van Henk Spaan en Harry Vermeegen 22.40 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek gepresenteerd door Jaap van Meekren en Ruud Hendriks 23.15 RUR, praatprogramma waarin Jan Lenferink drie gasten ontvangt NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 VPRO 15.30 Punky Brewster, Ameri kaanse jeugdserie met So- leil Moon Frye in de hoofd rol. Afl.: Punky redt een le ven. Na een eerste hulp cursus op school, komt Punky in de gelegenheid het gelijk toe te passen 15.55 Lange Jaap, kinderpro gramma gepresenteerd door Burny Bos 16.30 mTheo Thea, kinder programma 16.45 Niet thuis, programma over kinderen die niet thuis wonen (herh.) 17.05 De Charlie Brown Snoopy Show, Ameri kaanse tekenfilmserie. Afl.: De kus en Peppermint Patty 17.10 Het wonderbaarlijke been, kinderprogramma 17.20-17.30 Moeroen Boech- stansangoer, kinderserie. Afl.: Moeroen heeft be loofd niets te zeggen FEDUCO 17.40 Ideeönbank, serie gewijd aan maatschappelijke acti viteiten in de diverse Ne derlandse regio's. Afl. 6: Amersfoort NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat, kleuterpro gramma 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de RFP NOS 19.22 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine. 1. Nieuw in oud. hoe Maas tricht zijn binnenstad op knapt. 2. Bejaarden van Winschoten rijden mee met auto 20.00 Avondvoorstelling: Bal letgala 1987, rechtstreek se uitzending vanuit Mu ziektheater Amsterdam t.g.v. het Balletgala van het Dansersfonds '79. Het Or kest Forum Filharmonisch o.l.v. Andrè Presser. Artis tieke leiding: Han Ebbelaar (zie elders op deze pag.) 21.45 Studio Sport 22.30 Journaal 23.00 Nederland C, actualiteiten en achtergronden op het gebied van kunst en cul-. tuur in binnen- en buiten land 23.30 Nieuws voor dovan an slechthorenden tak, kinderprogramma I Kin, informatief kinder- amma. Presentatie: Felix van Haveakerke, dertien- Vlaamse jeugdserie. Afl. er de Coninck gevangen achat, reportage over lieve kanten van het worden aan de hand van ortretten van mensen tus- 70 en 84 jaar quiz waarin drie anaten worden getest op kennis van stripverhalen. gast: striptekenaar de Moor ichrijft die blijft, literair oo one e itding door derden. Pro- ma van de Katholieke Ra- Tv-omroep Nieuws en Coda: 'De van Roger de Neef et stel hog tngt» dochter», Australi- tv-serie met o.a. Rowena i. Peter Phelps en Pat Dnald. Jill wordt zich be de gevolgen van haar ssing. Martin raakt slaags David :o. "Little Sir William' Britten uitgevoerd door iTraey, piano en Guy De- zang i, Japanse tv-serie (herh.) idelingen en program- iwzicht am, videospelletje met een Gordts De vrouwen van Step- (The Stepford wives), Ikaanse speelfilm uit 1975 'ryan Forbes. Met Katha- loss. Paula Prenties, Pe- lasters e.a. Een jong gezin 1st van het drukke New naar de kleine gemeen- Stepford. Joanne vindt eemd dat alle vrouwen er e obotten hun echtgenoten Haar verdenkingen de plaatselijke f e<10 19 AT nou ba, kinderprogram- oir, regionaal magazine n0? k at Flupke, tekenfilm ttival van Brussel, in- over dit filmfestival do la loi, informatief met juridische ad- ih" Z, Vice, Amerikaanse poli ce met Don Johnson, Phi- Ichael Thomas e.a. Afl.: A tour? Dank zij Crockett op Tahiti, waar hij geboren. Hij krijgt daar ©en criminele zaak te ma- ^Obbs i 15.50 Tegesschau 16.00 Die Sklavin Isaura (31), Brazili aanse tv-serie naar de roman van Bernardo Guimaraes. Met Lucelia Santos. Rubens de Fat- co. Gilberto Martinho e.a. 16.25 Wie sich die Zeiten andem, serie reportages over snel ver anderende denkpatronen. Afl.: De stropdas 16.45 Der fliegende Ferdinand, kin derserie van Milos Macourek en Vaclav Vorlicek. Afl. 2: Blu- menduft und Hausarrest 17.30 Vorsicht: Kinder in der Kiste, kinderprogramma met verras singen 17.45 Tegesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Sender Frfkadelle, tv-serie 19.00 (DDie Wachter, tv-serie. Afl.: Eine Reiter in der Sonne 19.57 Programma-overzicht 20.00 CDTagesschau. Aansluitend: Die Parteien zur Wahl, politie ke uitzending 20.15 Die Brücke am Schwarzen Fluss (1), tweedelige tv-film van Berengar Pfahl. Met o.a. Judy Winter, Ullo von Peinen en Carla Ruiz Clausen. Twee mensen ontmoeten elkaar in Mali. de ontwikkelingswerker Frank Holthusen en de arts Helga Liek. Zij worden verliefd op elkaar, maar de omgeving bemoeilijkt hun relatie (slot volgende week woensdag). Aansluitend: Die Parteien zur Wahl, politieke uitzending 22.05 Brennpunkt, actualiteitenru- 22.30 Tagesthemen 23.00 Scnubert-Abend, cabaretpro gramma van de Zwitserse ca baretier Franz Hohler 23.50 Tagesschau 23.55 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- DUITSLAND 2 14.20 Theatertreff im ZDF: Dis Schule der Frauen, komedie naar Molière met Günter Lü- ders, Gerlinde Locker en Ri chard Rüdiger e.a. TV-regle: Hans W. Reichel. Monsieur Ar- nolphe de la Souche is een oude vrijgezel, die denkt de wereld begrepen te hebben. Bij vrienden heeft hij waarge nomen, dat de perfecte vrouw niet bestaat en dus besluit hij zelf een 20-jarig boerenmeisje te 'vormen'. Deze Agnès ont moet ondanks haar isolement toch een jonge man: Horace 16.00 Heute 16.04 Löwenzahn, tv-serie. Afl.: Eln Platz für kleine Tiere (herh.) 16.35 Der Waschbar Rascal, teken filmserie. Afl.: Grossmutter Ci lia springt ein 17.00 Houte 17.15 Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Die Wicherts von nebenan, tv- serie met Stephan Orlac. Maria Sebaldt, Jochen Schroeder e.a. Afl.: Sport 1st gesund 18.55 Loterijtrekking 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute. Aansluitend: Parteien zur Wahl. politieke uitzending 19.30 Und wenn ich nicht gestor- ben bin... Das Unglück der Margitta L. Reportage over de strijd van een gehandicapt meisje 20.15 ZDF Magazin, actueel magazl- Trevor Howard speelt de rol van indianenstamhoofd in de Ameri kaanse film 'Windwalker'. Duits land 2 om 22.45 uur. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serie met John Forsyth, Linda Evans. Joan Collins e.a. Afl.: Entscheidun- gen 21.45 Heute-Journal. Aansluitend: Parteien zur Wahl, politieke uitzending 22.15 Auf den Spuren deutscher Kolonialzeit, reportage over de katholieke kerk in Togo 22.45 Das Verméchtnis des Tndia- ners (Windwalker), Amerikaan se speelfilm uit 1980 van Keith Merrill. Met o.a. Trevor Ho ward, Nlch Ramus en James Remar. Utah 1797: De oude Cheyenne Windwalker ligt op sterven en laat In herinnering zijn leven passeren: zijn liefde voor de mooie Tashina, de ge boorte van hun tweelingzonen, maar ook de ontvoering van hun zoon door de vijandige stam van de Crows. Het jaren lange zoeken heeft hem oud gemaakt, maar de hoop leeft nog 00.25 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus Engels. Afl.: Something new 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Mittwochs in_ Land und Leu te 21.45 Wissenschaftsshow. 'Ver- sauert die Chemie unser Bier?' Reportage over toegevoegde stoffen in het bier 22.30 O deels D Glanz und Elend eines kleinen Kinounterneh- mens (Grandeur et décadence d'un petit commerce de ciné ma), Franse speelfilm uit 1986 naar de roman van James Hadley Chase 'Chantons en Choeur'. Met o.a. Jean-Pierre Léaud, Jean-Pierre Mocky en Maria Valera. Regie: Jean-Luc Godard. Een filmregisseur heeft de roman 'Chantons en Choeur' van James Hadley Chase gelezen en wil daar een film over maken. De tijden zijn echter niet zo gunstig voor het maken van een film 00.00 Laatste nieuws BBC 1 17.10 In the cherry tree and jam, kinderprogramma 17.25 Bananaman 17.35 You should be so lucky 18.00 John Craven's News round, jeugdjournaal 18.10 Treesure houses (3), tv-serie 18.35 First class 19.00 Journaal 19.35 London plus, regionaal maga zine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 The Muppet Show, poppen- show van Jim Hen son met als speciale gaste Ethel Merman 21.00 HDallas, Amerikaanse tv-se rie. Afl.: So shall ye reap 21.50 Points of view, discussiepro- 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 We can keep you for ever, do cumentaire over als vermist opgegeven Amerikaanse sol daten, die tijdens de oorlig in Vietnam en Korea zijn verdwe nen. In werkelijkheid worden ze daar vastgehouden 23.40 Sportanight, reportages van de voetbalwedstrijden om de Littlewoods Cup: Arsenal - Nottingham Forest. West Ham Spurs en Everton - Liverpool 01.10 Waerboricht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong 17.35 World of the thirties 18.05 My Musk; 18.30 Cover to cover 19.00 Doc Savage, the Man of Bron ze, Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Michael Anderson. Met Ron Ely, Paul Gleason, Bill 21.00 Whistle Test, popprogramma 21.30 Out of court (8). serie over recht en rechtspraak 22.00 M.A.S.H. Amerikaanse come dyserie met Alan Alda. McLean Stevenson, Loretta Swift e.a. Afl.: George 22.25 Filthy, Rich and Cap Flap, co medyserie met o.a. Rik Mayall. Adrian Edmondson en Nigel Planer. Speciale gasten: Jools Holland en Gilson Lavis 23.00 Tchaikovsky - The Sympho nies. Manfred symfonie, opus 58, uitgevoerd door het BBC Welsh Symphony Orchestra 23.55-00.40 Newsnight en weerbe richt ITV l Sooty, kinderserie. Afl.: Sporty i 5£s. i Blockbusters, spelprogramma I About Anglia, regionaal maga- i Crossroads, dramaserie rond een motel l This is your life l Coronation Street, dramaserie Sporting triangles I High dry I The Equalizer, politieserie met Edward Woodward in de hoofdrol. Afl.: Mama's boy I Nieuws I Charlie (slot), tweedelige poli tiefilm met David Warner in de hoofdrol I It's not fair Lord SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 I dream of Jeannie, Ameri kaanse comedyserie met o.a. Barbara Eden en Larry Hag- 18.30 Hazel, Amerikaanse comedy serie met Shirley Booth in de hoofdrol 19.00 Hogan's Heroes, Australische comedyserie. Afl.: Lady Chit- terlys Lover (1) 19.30 Tandarra, tv-serie over Austra lië ten tijde van de goudkoorts (1852). Met o.a. Gus Mercurio. Gerard Kennedy en Penne Hackforth-Jones. Afl.: Plain Lizzy. Een jonge vrouw komt naar Tandarra en zegt dat Ry- ler beloofd heeft met haar te trouwen 20.25 Magnificent Seven Deadly Sins, Engelse film uit 1971 met een compilatie van comedy- sketches. Met o.a. Bruce For syth, Harry Secombe, Ian Car- michael, Spike Milligan en Ro nald Fraser 22.20 Shell International Motor Sports 1987 23.25 The 1987 Paris to Dakar Rally, reportage 23.40 Roving report, actuele docu mentaire 00.10-00.55 (3 Young, Free Sing le, met Gary Davies (herh.) 16.05 Temps présent 17.15 De Harlem Caux, jazzmuziek van o.a Junior Mance Trio en Gato Berbieri 17.35 Les aiguillages du réve, docu mentaireserie. Afl.: Nostalgie en snelheid, film over treinen 18.00 Récróation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Les aiguillages du réve, docu mentaireserie. Afl.: Paralelle wegen 19.30 Le grand Raid 20.25 Temps présent 21.25 De Harlem a Caux, muziek van o.a. Roberta Flack, Mélanie en Aretha Franklin 21.55 Je t'enverrai des cartes pos tale» 22.00 Nieuws 22.30-23.30 Continent Francopho ne, franstalige muziek MUSIC BOX 17.00 E Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 E The Nino Firetto Show (herh.) 19.00 E The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 E The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 E The Simon Potter Show (herh.) 22.00 B Countdown (herh.) 23.00 E Rox Box, popprogramma in samenwerking met de RTBF. gepresenteerd door Ray Cokes 00.00 E The Shadow 01.00 E The Nino Firetto Show 02.00 E The Amanda Redington Show 03.00 E The Martin Buchanan Show 04.00 E The Simon Potter Show 05.00 E Countdown, popprogram ma met Adam Curry 06.00-07.00 S The Shadow NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Symphonie onder wa ter, documentaire 15.55 Pablo ont moet Chriatiaan Anderson 16.00 Daktari 16.50 Kinderkrant NOS 17.30 'A6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein buitenland DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Brücke am schwarzen Fluss (1) 12.10 ZDF Magazin 12.55 Perso verzicht 13.00 Tagesschau 13.15 E Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Die Sklavin Isaura (32). tv-serie 16.25 Fundstücke: Auf Entdeckungsreise im Frankenland 16.45 König Rolle 16.50 Endstation Goldener Fluss (3) 17.15 Unternehmen Arche Noah 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.40 E E- norm in Form - Fit durch den Winter (16) 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Die Welt im Tanz 16.35 Die Pflanzen leben: Geheim- nisse und Wunder, natuurfilmserie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Die Falie des Harry Fox BBC 1 07.30 Journaal 07.35 The Flintstones 08.00 Breakfast time 09.40 All in the day, gevarieerd dagprogramma met informatieve series, kinderprogram ma's en tv-series. Op ieder heel uur nieuws en weerbericht 17.00 Philo- mena and the cat 17.10 Yogi bear SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.25 Roving Re port 15.00 E Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show ITV 07.15 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Kinderprogramma's 13.10 Puddle lane 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuws en weerbericht 14.30 Fifty fifty 15.30 Daytime 16.00 Take six cooks 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and daughters 17.00 Kinder programma's, MUSIC BOX 07.00 E Muziekprogramma's. Nino Firetto Show (07 00), Amanda Re dington Show (08.00), Martin Bucha nan Show (09.00), Simon Potter Show (10.00) en Countdown (11.00) 12.00 E Herhalingen E Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-uitzending. ■I Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. [9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. m Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren we ook al weer? 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 NOS Podium van de Neder landse Lichte Muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 NCRV: Hier en Nu. 18.30 Praline 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondsplts. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.02 AVRO: Het woord aan de mu- 19.00 Je hoort nog eens wat... 20.00 Nieuws. 20.02 Vladimir Horowitz kritisch be luisterd. 22.00 Parade. 23.00 Yuppie Ajee, Guppie Ajoo. 23.15 De Trifflds (3), hoorspelserie. RADIO 5 18.10 TROS: TROS kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van D'66. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2020-21-20 FEDUCO: Medelanders Nederlanders. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18-20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alleen vla de kabel) Non-stop muziek met 19.00- 20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Protestants-godsd uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Incontro, voor Italianen. 20.03 In de Club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 2320-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Jazz Kaffee. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 P.J. Da Beranger en zijn tijd (3). 19.00 Symposium. 19.45 Jazz criss cross. 20.30-23.45 Musica antiqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 AVRO Magazine. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 15.05 Van horen en zien. 16.05 KRO: Echo-magazine. 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 06.03 Hier en Nu. 0624 Ontmoeting. 09.03 Wie weet waar Willem Wever 10.03 Plein publiek. 11.30 Twaalfuurtje. 1240 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 1220 Kletsmajoor. 1320 De familieshow. 15.03 Als de dag van toen 16.03 De wereld zingt Gods lof. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS) 0723 TROS: De Havermoutshow. 09.03 Hugo van Gelderenshow. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14,03 De Polderpopparade 15.03 De nationale hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 0822 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomium in konsert 1520 Zeggen en Schrijven. 16.00 VPRO: Het Portret. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sporlief. 09.25 Waterstanden. 0920 RVU: Over vrouwen. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.20 Jeugdkatechese. 10.30 De Zonnebloem. 1120 De 50+ Seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Op de eerste rang. 13.00 Nieuws. 13.15 Kruispunt. 1320 Da Capo. 14.00 Het dossier. 15.00 Zin in muziek op 5. 15.20 Om U te dienen. 1540 O Kwadraat. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 12.03-13.00 Radio West Gemeente. Radio Rijnmond: Om 07.30, 06.00 en 0820 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 0745 en 08.15 Quiz en Waarachtig. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 1121^ 12.00 Ouderenprogramma. BRT 1 0521 Met 1 wakker. 08.15 Uit de band. 1120 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1323 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Visum, toeristisch onderweg. 10.03 Parkeerschijf. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox, top-30 hits. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 06.15 Licht klassiek ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel 1320 Byroniana II. tweede In een reeks van drie uitzendingen over muziek door Byron geïn spireerd. 1520 Concert! 1620 Wel Thuis)

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15