H Nieuwe serie populair BBC- feuilleton rond James Herriot gekleurd gezien rss ^IQ/TELEVÏSiË" ZcidócOowiant DINSDAG 20 JANUARI 1987 PAGINA IS halen kan ons redden slech te middag- tv weer! Zeuren de omroepen jarenlang dat derde net willen hebben, krijgen ze het dan is het wéér niet goed: nou hebben ze >ld genoeg en moet de middagtelevisie en, iets waarover ze ook jaren hebben zit- men. de aangedragen alternatieven is nu dat ddag maar herhalingen moeten worden ffhden van programma's van de avond er- ergelijkbaar met wat de Duitse televisie ih aar: nee, roepen omroepbazen verschrikt, r zijn onze programma's veel te actueel, de volgende dag niet goed meer. Je ge- oren niet als je die arrogantie hoort. Zo'n iet enige programma dat de volgende dag ad zou misstaan, is immers het NOS-jour- rijwel de complete rest van het program- et van Nederlandse herkomst kun je on een dag, wat zeg ik: een week, een maand woon heruitzenden. De meeste programma's lijken toch al zo op el kaar dat haast niemand het verschil zou merken. Of je nou een slecht verslag van Parijs-Dakar ziet bij de A VRO, de TROS of Veronica, slecht blijft het. Je kunt rustig een aflevering van Zeg 'ns Aaa overslaan of tweemaal zien: echt leuk wordt het toch niet. Ontdek je plekje, Weg van de snel weg, Jonge mensen op het concertpodium, de Soundmixshow, Wedden dat, Verona, Rur, BUch, Zeskamp, Jong geleerd, de Konsumentenman, Villa Valuta, Prijs je rijk, TV-Show, dat kan toch allemaal zonder problemen worden herhaald? Het wordt er niks minder actueel van. Alleen bij 'Sonja op maandag' en 'Sport op maan dag' wordt het, vanwege de titels, een beetje raar als ze op dinsdag te zien zouden zijn. Maar het kan er toch gewoon even worden bijverteld, dat het om herhalingen gaat? Dan snappen de men sen het best. Denk ik. En anders maakt het ook nog niks uit, want er is in gemiddelde meligheid geen aanwijsbaar verschil tussen de genoemde wondertjes van Nederlandse televisiecultuur en de programma's zoals ze nu 's middags te zien zijn. Hebt u, om een voorbeeldje te noemen, wel eens gekeken naar A VRO's Service Salon op dinsdag middag? Dan weet u precies wat ik bedoel. Een snufje van dit, een snuifje van dat, een flard mode, een moppie muziek, een ernstig onder werp, dat dan ook 'Salonprobleem van de week' heet, dit alles aan elkaar gebabbeld door Catheri ne Keyl (die destijds bij de NCRV een reputatie van journalistieke degelijkheid had, maar die is ze bij de AVRO al lang kwijt) en Amanda Spoel (idem dito bij Televizier Magazine). De dames be staan het zelfs om het kaleidoscoopje van de week in te leiden met de geruststellende woorden: We hebben weer een aantal leuke onderwerpen deze week," in één adem gevolgd door: „En we praten over de ziekte multiple sclerose.Als het maar gezéllig lijkt, weet u wel, want we willen vooral niemand afschrikken, en het is toch een magazi ne, en dat moet allemaal kunnen, en zo'n ziekte is toch ook 'best wel' een lekker onderwerp? Een poosje terug had Keyl in één uitzending een vrolijk lacherig gesprek met een wijndeskundige, over hoe je van wijn moest genieten, en hoe je het in moest schenken, en hoe je het door je glas moest laten cirkelen - u kent het wel, dat geneu zel over de edele drank en zijn cultuur. En nog geen vijf minuten later was er een lijder aan afa sie in de uitzending, wiens ziekte een van de ge volgen was van een vreselijk ongeluk dat hij had meegemaakt als slachtoffer van een dronken me de-weggebruiker. Ik vind dat dat niet kan, samen in één show. Dat wringt, dat knijpt, dat is onge past. Het zou, zodoende, een zegen zijn als die Servicesalon zou moeten wijken voor een herha ling van een avondprogramma van de dag ervoor. Als we naar de situatie van deze week kijken, komt dan als enige Sonja in aanmerking. Maar zo simpel zal het allemaal wel niet liggen, want dat is van een andere omroep, en het zou dus wel uit draaien op iets van vorige week, 'Wedden dat' bijvoorbeeld. Dat moet dan maar. RENE DE COCQ JTTei de om foute tijdmelding op teletekst [f 1RSUM De redactie van NOS-Teletekst is gistermiddag l ield met honderden telefoontjes van boze kijkers, omdat nelding te wensen overliet. Halverwege de middag liep van Teletekst niet minder dan twaalf minuten achter, roor veel mensen om hun woede te uiten via de telefoon, lordvoerster van Teletekst verbaasde zich over de reac- ^e-worden vrijwel over elke regel tekst gebeld, maar dit I rerkelijk alles. We hebben nooit beseft dat er zo op onze ing werd gelet". :n „Zeg 'ns AAA" bij brand gespaard LUIDEN - Bij een binnenbrand in het huis van Chiem juweninge op de grens van Schipluiden en Vlaardingen [n( manuscripten voor de VARA-tv-serie „Zeg 'ns AA" door i grijpen gespaard gebleven. Van Houweninge was niet ien door een lekke gasleiding brand in zijn huis ontstond, 'leau-inhoud - met de teksten - kon worden gered voor de verder om zich heen greep. De brandweer van Schiplui de brand spoedig meester. O en i»-1 else! j 5 van plan opa-tv te spreken j[ÉRSUM - De NOS >eegt of er juridische ;n genomen moeten in om het bestuur van a-tv te dwingen tot iivereffening. Aanlei- daarvoor is de hou- van het Italiaanse con- imlid RAI, waarvan leur V. Boni zonder van redenen verstek tan bij een belangrijke ursvergadering, giste- ip Schiphol. Hij zou het definitieve red- zijn komen toe- in, maar liet zich niet Ook de af- elijke houding van ld en Portugal zint de niet. De schuld be- 53 miljoen, waarvan i de NOS. Alleen de ARD heeft laten we- ereid te zijn tot een re- met de NOS. Voor 12 ari hoopt men op- v bij elkaar te komen. BU heeft gevraagd de ir beschikbaar te hou- De NOS is hiertoe be- mits zij medewerking e plan K?t IJBI ide Buws in teletekst Tak, kinderprogramma ons. Afl.: Plons en de haas cobus en Corneel. Afl. 3: groeimiddel (herh.) k, Mak en Mon. Afl.: De ge iten van Galacton Edison Tweeling (The Edi- i Twins), Amerikaanse Jiigdserie met Andrew Sabis- Marnie McPhail. Afl.: De jiïrdwenen chips Supermachten I: De Vere- Staten van Amerika, programma's over de ge- "fhiedenis en de instellingen de VS. Afl. 3: Van de bur- roorlog tot de eerste wereld- rlog (1865-1917) (herh.) ogramma-overzicht tuws f Mrbericht rt-zaken quiz met denk- en weet- 2agen. gepresenteerd door Mrman van Molle i byrinth: Tibet (slot), tweede documentaire van Frans l tenders over de sociaal-eco- mische situatie van Tibet. 2: De culturele revolutie zending door derden. Pro- amma van de Socialistische i nroepstichting Nieuws en Coda: An- i uit de Sonate in La van no en Torroba uitgevoerd Wim Brioen (gitaar) iter met je ogen (17) en en dochters (Sons and Bughters), Australische tv-se- Jill neemt een rampzalige slissing die de rest van haar kan beïnvloeden termezzo. 'The salley gar- ins' van Britten uitgevoerd lor Sylvia Traey, plano en iy Demey, zang •bin (43), Japanse tv-serie erh.) ogramma-overzicht euws Mrbericht •idam, videospelletje met arleen Gordts praatprogramma met ke Verdrengh. Gasten: Tony indler, Linda Lepomme en >b de Nijs 30 Sorrel and Son, zesdeli- Engelse tv-serie van Derek tnnett naar het boek van arwinck Deeping. Met Ri- ard Pasco, Gwen Watford, Her Chelson e.a. ouba Nouba inofours urnaal soir, regionaal magazine 'Ho en Joker «lek et Flupke, tekenfilm umaal jmfsstival van Brussel inute Papilion, consumen- ntips is Colbys, Amerikaanse .tv- irie Endeur et misère des an- 30, documentaire over de srtiger jaren. Afl.: De op- itist van het fascisme Mtste nieuws 05 Ciné Club de Minuih It- *èraire bis, Franse speelfilm 1982 van Christian Drillaud BBC krijgt record aantal onderscheidingen LONDEN De BBC heeft het afgelopen jaar een recor daantal onderscheidingen ge kregen. In totaal gaat het om 184 stuks, die ze zowel in eigen land als daarbuiten mochten opstrijken. „Rondom Tien" vraagt medewerking HILVERSUM Voor een van de afleveringen van het NCRV televisie-programma „Rondom Tien" zoeken de samenstellers Henk Mochel en Hans Sleeuwenhoek con tact met mensen die hun le ven te danken hebben aan het moedige optreden van anderen. Mensen die zoiets hebben meegemaakt (bij voorbeeld bij een brand, on geluk of bijna-verdrinking) en die hierover willen pra ten, kunnen zich aanmelden door te schrijven naar NCRV televisie, „Rondom Tien", Postbus 121, 1200 JE, Hilver sum met vermelding van hun adres en telefoonnum mer. LONDEN Het populaire dierenartsfeuilleton „All Cre atures Great and Small" („James Herriot") komt in Groot-Brittannië binnen af zienbare tijd weer op de beeldbuis. De BBC heeft op zijn begroting 3 miljoen pond uitgetrokken voor een nieu we serie ervan. Zes jaar geleden zwoer de Noord-Engelse gewezen die renarts James Herriot noch tans bij hoog en laag, dat hij geen veeartsverhalen meer zou schrijven. Nu heeft hij zich echter door de BBC-bon- zen laten overhalen zijn be kwame schrijverspen op nieuw te hanteren. Voor de befaamde Britse om roep is dit uitermate belang rijk. „All Creatures Great and Small" trok destijds in Groot-Brittannië wekelijk gemiddeld 14 miljoen kijkers. De BBC verkocht het dieren arts-feuilleton ook aan bui tenlandse omroepen zoals in Nederland aan de NCRV. Het werd een groot interna tionaal succes. James Herriot, die al 71 jaar is en in het Noord-Engelse Yorkshire woont, het graaf schap waarin trouwens al zijn verhalen spelen, zei: „Ik heb dan toch maar beloofd nog een serie te bedenken, omdat vandaag de dag te veel seks en geweld op de televi sie komt. Goede ontspanning voor het hele gezin krijg je haast nooit meer. „All Crea tures" is een gezond feuille ton. Het toont nog enkele 5 tv-s r de r van Bernardo Guimaraes. Met Lucelia Santos, Rubens de Fal- co. Gilberto Martinho e.a. 16.25 Rund urn den Dom. Keulse verhalen verteld door Armin Maiwald 16.45 Spass am Dienstag, kinder programma met Miesling en Monika 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 Yes Minister, Engelse come dyserie met Paul Eddlngton in de hoofdrol. Afl.: Staatsbe- such. Ondanks gegronde be zwaren van zijn secretaris wil minister James Hacker munt slaan uit het officiële bezoek van de president van Burundi 19.00 Nur keine Hemmungen, spel- programma gepresenteerd door Michael Schanze 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau. Aansluitend: Die Parteien zur Wahl, politie ke uitzending 20.15 CDTiere vor der Kamera, na tuurfilmserie. Afl.: Der schnell- ste Vogel lm Wilden Westen. Aansluitend: Die Partijen zur Wahl, politieke uitzending 21.05 Report, actualiteitenrubriek. Aansluitend: Die Parteien zur Wahl, politieke uitzending 21.55 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson, Phi lip Michael Thomas, Michael Talbott e.a. Afl.: Der King. Kruimeldief Louis McCarthy is gek op snelle boten. Ogen schijnlijk gebruikt hij deze voor drugssmokkel, maar bewezen is dat nooit. Crockett en Tubbs doen zich voor als snelheidsfa naten en zoeken contact met McCarthy 22.40 Tagesthemen, actualiteiten 23.10 Kulturweltspiegel, cultureel magazine gepresenteerd door Hans Jürgen Rosenbauer. Met ditmaal aandacht voor het nieuwe theaterseizoen op het Newyorkse Broadway, een portret van de Chileense cine ast Miguel Littin en een repor tage over nieuwe trends op het carnaval van Rio de Janeiro 23.55 Tagesschau 00.00 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.40 E) Enorm in Form (15), fit de winter door 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Pinnwand 16.20 Schiller-Express, jongerenma gazine. Afl.: 14 Tage nach dem Knast 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Mit dem Kopf durch die Wand, quiz gepresenteerd door Birgit Lechtermann 18.20 Wartesaal zum kleinen Gluck, tv-serie met o.a. Grit Boett- cher, Gerd Baltus en Rijk de Gooijer. Regie: Bob Herzet. Afl.: Der Trauzeuge 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute. Aansluitend: Parteien zur Wahl. politieke uitzending 19.30 Die Reportage: Der Doktor hilft wenn Allah will. Film het dagelijks leven van twee artsen in de Egyptische stad Mahalla-Zyad, gelegen in de Nijldelta op 130 kilometer van Cairo. De een is chirurg, de ander is dorpsarts. Iedere Egyptische medicus is ver plicht om na zijn studie drie jaar op het platteland te wer ken 20.15 CD Wilde Flucht nach Kalifor- nien (Coast to Coast), Ameri kaanse speelfilm uit 1980 van Joseph Sargent. Met o.a. Dyan Cannon, Robert Blake en Quinn Redeker. De vrachtwa genchauffeur Charlie pikt de attractieve Madie op. Nadat haar man haar op valse gron den in een inrichting liet opne men, is het haar gelukt uit te breken en nu zint zij op wraak. Charlie en Madie liggen elkaar niet zo goed, maar daar komt tijdens hun tocht dwars door Amerika verandering in 21.45 Heute-journaal. Aansluitend: Parteien zur Wahl, politieke uitzending 22.10 Verlierer, tv-film van Bernd Schadewald, met o.a. Marlo Ir- rek, Ralf Richter en Yüksel Bi- cici. De Sharks en de Rats zijn twee rivaliserende gangs in het Ruhrgebied. De 20-jarlge Ri chie is aanvoerder van de Sharks. Zijn jongere broer Mücke kan het thuis niet meer uithouden en wil ook bij de Sharks. Richie weigert: hij wil zijn broer afhouden van een bestaan vol geweld en uitzicht loosheid 23.35 Ach Jott, wat eind die Mënner dumm, registratie van cabaret met Brigitte Lebaan vanuit het Unterhaus te Mainz, t.g.v. het overlijden van Claire Waldoff, 30 jaar geleden. Pianospel: Mi chael Carleton 00.35 Heute DUITSLAND 3 Der stumme Dialog, informa tieve serie over hedendaagse techniek. Afl. Medische tech nieken, of: Het einde van het medelijden? (herh.) Telekolleg II, cursus wiskunde. Afl.: Berechnung von Quadrat- wurzeln Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Auslandsreporter Hermann Feldhoff aus New York. The ma: 3.000 dollar zonder ontbijt Rückblende. Afl.: Vor 155 Jah- ren geboren: Der fanzösicshe Maler Edouard Manet Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tücking Menschen in NRW: Kenneth Spencer, der Negersanger, documentaire Drei vor Mitternacht, discus sieprogramma. Thema: Het vernietigen van voedsel in EEG-verband. Aansluitend: Laatste nieuws 05 Ondertiteling via TeleTekst. ES Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-uitzending. ■H Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. H3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Christopher Timothy keert op het scherm terug als veearts James Herriot oude waarden, die in het mo- „De BBC zette mij onder derne leven verloren dreigen zware druk om nog een serie te gaan. Ik denk dat de kij- te schrijven. Na verloop van kers dit waarderen". tijd werd ik alles zat dat op BBC 1 17.15 Johnny Briggs, kinderpro gramma 17.35 The really wild show, informa tief kinderprogramma gepre senteerd door Terry Nutkins, Nick Davles en Chris Packman 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Grange Hill, tv-serie 18.35 Faxl Kinderprogramma 19.00 Journaal 19.35 London plus, regionaal maga- 20.00 Holiday '87, vakantiemagazine 20.30 EHEastenders, dramaserie 21.00 Hancock's half hour, comedy serie met o.a. Tony Hancock en Sidney James. Afl.: The poi son pen letters (herh.) 21.30 Tom O'Connor, comedyshow 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 CDA sort of innocence (2), tv- serie met o.a. Cheryl Camp bell, Kenneth Cranham en Mi chael Byrne 23.20 Network, programma waarin kijkers hun mening kunnen ge ven over de televisie in het al gemeen en bepaalde tv-pro- gramma's in het bijzonder. Presentatie: Anna Ford en Da vid Jessel 00.10 Film '87, filmquiz met Barry Norman 00.20 Save a life: B for breathing 00.55 Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong 17.30 Look stranger Doggy man 18.05 My music 18.30 Tomorrow's world, informatie ve serie 19.00 Doc Savage, man of bronze, Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Michael Anderson, geba seerd op het Amerikaanse strip Doc Savage. Met o.a. Ron Ely, Paul Gleason en Bill Luc king 20.45 Maestro, documentaireserie met ditmaal een portret van de voetballer Stanley Matthews 21.30 Food and drink, informatief programma over voedsel 22.00 At the end of the day (slot), tweedelig interview uit 1974 met de onlangs overleden ex- minister president Harold Mac- Millan 22.45 Tchaikovsky - The sympho nies. Symfonie no.4 23.55-00.50 Newsnight, actualitei ten. Aansluitend: weerbericht ITV Batfink, kinderserie He-man and the Masters of the universe, tekenfilmserie Splash, jeugdjournaal Emmerdale farm, tv-serle Nieuws About Anglia, regionaal maga zine Crossroads, dramaserie Bygones Bushman's holiday Inspector Morse: Service of all the dead Nieuws Charlie (1), tweedelige politie film met David Warner in de hoofdrol Mike Hammer, tv-serle naar de boeken van Mickey Spllla- ne. Afl.: Dead card down Tuesday topic Linda de Mol presenteert samen met DJ Kat het kinderprogram ma 'The DJ Kat Show'. SKY om 17.00 uur. SKY CHANNEL The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films. Presentatie: Llnda de Mol en DJ Kat I dream of Jeannie, comedy serie met o.a. Larry Hagman en Barbara Eden Hazel, comedyserie Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: Klink's Masterpiece Jeepers Jamboree, documen- A country Practice, dramase rie. Afl.: Breaking Point (1) NLF American Football 1986/87 The 1987 Paris to Dakar Rally, 22.45 The Business Programme, economisch magazine 23.30 IS First run, met Gary Davies (herh.) 00.15-01.00 ES Monsters of rock (herh.) TV 5 16.05 Les vacances de monsieur Léon 16.20 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 16.30 Ralentir école, tv-film 18.00 Rècréation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Les vacances de monsieur Léon, amusementsprogramma 19.15 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 19.30 La rescousse, tv-film 21.00 Sports la une 22.00 Nieuws 22.30-00.40 Napoléon (slot), tweede lige Franse speelfilm uit 1954 van en met Sacha Guitry MUSIC BOX 17.00 IS Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 IS The Nino Firetto Show, met verzoekvldeo's en de Europese concertagenda (herh.) 19.00 IS The Amanda Redington Show, met o.a de rubriek 'Club Call' (herh.) 20.00 S The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 IS The Simon Potter Show (herh.) 22.00 [S Countdown (herh.) 23.00 [S Private eyes, muziekspecial (herh.) 00.00 IS The Shadow (herh.) 01.00 S The Nino Firetto Show 02.00 ES The Amanda Redington Show 03.00 ES The Martin Buchanan Show 04.00 ES The Slmon Potter Show 05.00 ES Countdown, popprogram ma met Adam Curry 06.00-07.00 ES The Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende de buis kwam. Ik zal de wij zers van de klok nu maar weer een beetje terugzetten en opnieuw zorgen voor een portie ouderwetse ontspan ning". De oorspronkelijke sterren van „All Creatures Great and Small", Robert Hardy als Siegfried, Christopher Timot hy als Herriot zelf en Peter Davison als Siegfrieds broer, waren allemaal van plan hun rol nooit meer te spelen. Maar de BBC heeft ze kun nen overhalen dit toch maar te doen. Alleen Carol Drink water, die de rol van Herriots vrouw speelde en in het ech te leven een poosje is ge trouwd geweest met Chris topher Timothy, zei nee. Het filmen van de nieuwe se- ,rie, die zal bestaan uit tien afleveringen, begint in maart. De BBC hoopt haar te kunnen uitzenden in het voorjaar van 1988. Robert Hardy zegt: „Ik was echt niet van plan nog ooit de rol van Siegfried te spe len. Maar „All Creatures Great and Small" is een prachtig feuilleton dat ik niet kan verloochenen. Zes jaar geleden verwachtte trouwens niemand, dat James Herriot zich nog opnieuw aan 't schrijven zou zetten. Ik zou mij erg ongelukkig voelen als ik niet mocht meewerken aan de nieuwe serie. De ber gen en dalen van Yorkshire zijn een brok natuurschoon waarnaar ik met veel plezier zal terugkeren". ROGER SIMONS NEDERLAND 1 VOO 14.30 Saeberf 14.45 Kuifje 14.55 De grote meneer Kaktus show 15.20 The Jetsons 15.40 New wilder ness 16.05 Club Veronica 16.15 Dy nasty, tv-serie 17.00 International Week Magazine NOS 17.30 Vi6-Jour- naal VOO 17.46 Veronica sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Punky Brewster 15.55 Lange Jaap 16.30 ETITheo Thea 16.45 Niet thuis 17.05 De Charlie Brown Snoopy Show 17.10 Het wonderbaarlijke been 17.20-17.30 Moeroen Boechstansangoer BRT 1 16.00 Nils Holgersson, tekenfilmserie 16.25-17.10 Animated Classics: Ro- binsoe Crusoë, tekenfilm DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau en Tagesthemen 10.23 EU Wil de Flucht nach Kalifornien (herh.) 11.55 Umschau 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 0 Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Die Sklavin Isaura, tv-serie 16.25 Wie sich die Zeiten andern 16.45 Der (liegende Ferdinand, kin derserie 17.30 Vorsicht: Kinder in der Kiste 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 14.15 Pro gramma-overzicht 14.20 Theatert- reff im ZDF: Die Schule der Frauen, komedie naar Molière 16.00 Heute 16.04 Löwenzahn (herh.) 16.35 Der Waschbar Rascal 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Die Wicherts von nebenan, tv-serie BBC 1 07.30 Journaal 07.35 The Flintstones 08.00 Breakfast time 09.40 All in the day, gevarieerd dagprogramma met kinderprogramma's, informatieve programma's en tv-series. Elk heel uur nieuws en weerbericht 15.00 The loneliest runner, speelfilm 16.15 OH the record 17.05 The Hunter SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat 08.30 B Sky Trax 13.10 Skyways 14.00 City lights 15.00 ES Sky Trax 17.00 DJ Kat ITV 07.15 TV-AM 10.25 Nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Button moon 13.10 Allsorts 13.30 Gardens for all 14.00 bas to zebras 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and daughters 17.00 Kinderprogramma's MUSIC BOX 07.00 ES Muziekprogramma's. Nino (07.00), Amanda (08.00), Martin (09.00), Simon (10.00) en Countdown (11.00). 12.00 B Herhalingen NEDERLAND 1 AVRO 14.30 D Vivacious Lady, ko- mishce Amerikaanse speelfilm uit 1938 van George Stevens. Met o.a. Ginger Rogers, James Ste wart en Charles Coburn. Peter Morgan, een jonge professor, wordt over heerst door zijn vader, pre sident van de universiteit. Als hij in New York is om een drankzuchtige neef uit nachtclubs weg te houden, ontmoet hij de ware liefde. Hij trouwt direct, maar hoe het zijn familie te vertel len? 16.00 AVRO Service, gevarieerd informatief magazine. Om 16.00 Kokkerellen, culinair programma onder redak- tie van chef-kok Ria van Eijndhoven. Om 16.10 Ser vice Salon met ditmaal als salonprobleem het verwer ken van een verbroken re latie. Het salongesprek zal gaan over een eventuele invoering van militaire dienstplicht voor meisjes. Voorts een uitgebreide re portage over esthetische chirurgie. Het muzikale ge deelte bestaat uit een op treden van het Nederlands Studenten Orkest. Presen tatie: Amanda Spoel en Catherine Keijl NOS 17.30 '/tG-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma gepresenteerd door Bas Westerweel TELEAC 18.30 Por Favor, cursus Spaans (14) AVRO 19.00 SI Fabeltjeskrant, kinder programma 19.05 Wordt vervolgd, magazine met strips en tekenfilms gepresenteerd door Han Peekei 19.30 AVRO's Sportpanorama, sportmagazine gepresen teerd door Jos Kuijer. Met o.a. aandacht voor de af gelopen week verreden schaatsmarathons in Heerenveen en Alkmaar, een verslag van de van daag verreden Westland- marathon en de Rally Pa rijs-Dakar NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 Wedden dat...? (9), serie van tien showprogram ma's, waarin een panel van bekende gasten wedden schappen afsluit met een minder bekende mensen. Presentatie: Jos Brink en Sandra Reemer 22.20 AVRO's Televizier, actua liteitenmagazine waarin aandacht voor de verkie zingen in West Duitsland, die vooral om de economie draaien. De huidige coali- RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arie Pronk. 21.35 Het geslacht van Garderen, hoorspelserie. 22.02 Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.35 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kerkconcert. 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV Klassiek. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Literama poëzie. 18.20 PP: Uitzending van de CDA. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Doelgericht onderne men (5). 21.00 Personal Computer 2. 21.30 Qa va? (10) REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Actualiteiten, 18.00 Rijnland Politiek, 19.00 Voorschoten Lokaal en 20.00- 21.00 Popwetenswaardigheden. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big band. 18.45 Vakbondskroniek: het ACLVB. 18.55 Beiaardmuzlek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazlne. 21.03 Het BRT-Jazzorkest. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Etnische en volksmuziek. 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 PromeNos-concert 1986. 21.30 Actualia. 21.50 Instrumentaal Recital. 22.30 Rene Verheezen: „Carry Van Bruggen" Luisterspel. 23.30-23.45 Buxtefiude's Abendmu- sik. MORGEN tie speelt handig het eco nomische verschil uit tus sen de deelstaten die door sociaal democraten en die door christen democraten worden geregeerd. Verder gaat Karei v.d. Graaf in op de problemen bij de invoe ring van het nieuwe stelsel sociale verzekeringen 23.05 El Jonge mensen op het concertpodium special. Ofra Harnoy (Canada), cel lo. speelt Concerto Rondo in G gr.t. voor cello en or kest, Offenbach. M.m.v. het Radio Symfonie Orkest o.l.v. Jan Stulen. Presenta tie: Cees van Drongelen 23.30 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl.: Schiedam NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO .17.40-18.10 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 IS Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Jong, maar oud genoeg, tweede uit een serie van drie gedramatiseerde do cumentaires over jongeren in Derde Wereldlanden. Vanavond over het meisje in Tasleema in Bangla Desh 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek NOS 20.00 Moordkuil, televisie ter discussie 20.20 Voor niks gaat de zon op, informatief programma over consumentenzaken. Afl.: Wie bepaalt wat mode is? Presentatie: Ingrid Drissen 21.00 Panoramiek, actualiteiten rubriek, met ditmaal een vooruitblik op de algeme ne verkiezingen in West- Duitsland, die aanstaande zondag zullen plaatsvin den. Verder de reportage 'de prijs van de luxe', over de keerzijde van de onge kende welvaart in de Bondsrepubliek, zoals de toenemende last van de milieuvervuiling 21.30 (HDe mythe van Hendri- kus Colijn (slot), tweedeli ge documentaire over de politicus Colijn 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.20 Belastingcursus, voorlichtingsprogramma 07.03 VARA: De rode draad. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prikkel draad. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motiet. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronftonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Orkestpalet. 11.55 Vladimir Ashkenazy dirigeert de symfonieën van Sibelius (7). 12.20 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS 'Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: SchlagerfestivaL 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 12.03-13.00 Radio West Gemeente. Radio Rijnmond: Om 07.30, 06.00 en 06.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 07.45 Van Mensen en Dingen. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huls. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf, jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 The Musical Smlff Box. 14.00 Cleoflde, opera van Johann Adolf Hasse (16.99-1783). 17.15 Wel thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15