Kou grootse vijand EK damesschaatsen Schaats- kalender Glazen wanden fataal voor Ruud Gullit sportuitslagen ORT ckeyers jven race jcEnroe naar Rotterdam, waarheid of verkoopstunt? löu^ Ims-DAKAU UA £cidocSouaant VRIJDAG 16 JANUARI 1987 PAGINA 9 iende etappe brengt luk in Parijs-Dakar IKTOE De dertiende etappe in de rally Dakar betekende bij de auto's ongeluk Belg Jacky Ickx, in 1983 winnaar, en de oploper Ari Vatanen. Iekx verscheen niet n de start van de 418 kilometer lange rit o naar Timboektoe. Vatanen had pech on- en verloor een uur in het klassement. De werd gewonnen door de Keniaan Shekhar Jan de Rooy eindigde als achtste, de plaats ook in het algemeen klassement inneemt, tpaar Tijsterman handhaafde zich in de top kx kreeg met zijn Lada al materiaalpech, nog onderweg was naar Gao in de vorige In de nachtelijke uren. bleek dat het defect tse niet was te herstellen. Daarop besloot ede gezien zijn achterstand van tien uur op de strijd te staken. Vatanen kreeg hon- lometer na de start in Gao een ongeluk, zijn wagen lichte mankementen opliep. SPAANSE DOELMAN OVERLEDEN MALAGA De 25-jarige doelman José Antonio Gal- lardo van de Spaanse twee de-divisieclub Malaga is gisteren overleden aan de gevolgen van een hersen bloeding. Gallardo werd 21 december bewusteloos naar het ziekenhuis gebracht, nadat hij tijdens de compe titiewedstrijd tegen Celta met de Braziliaan Baltazar Morais in botsing was ge komen. Acht dagen gele den raakte Gallardo in coma, waaruit hij niet meer is ontwaakt. Wat ford vlucht naar IJsland voor oefenduel WA TFORD De Engelse voetbalclub Watford heeft een opvallende manier bedacht voor het ontlopen van het bar re winterweer. De leagueclub vliegt in het weekeinde naar IJsland voor een oefenwed strijd tegen een plaatselijke se lectie van Reykjavik. De IJs landse hoofdstad bezit een kunstgrasveld. Bovendien is de temperatuur daar hoger dan in Engeland, waar voor het weekeinde veel wedstrij den zijn geschrapt, onder an dere Wat ford - Queen's Park Rangers. Shapiro keert niet terug bij honkballers SANTPOORT Harvey Shapiro keert niet terug als coach van het Ne derlandse honkbalteam. Bondsbe- stuurslid Jules de Pierre heeft in de Verenigde Staten een gesprek gehad met de Amerikaan, die de afgelopen drie jaar het nationale negental onder zijn hoede had, en daarbij is overeen gekomen dat Shapiro Oranje voor ge zien houdt. De voorkeur voor het niet voortzetten van de relatie bleek wederzijds te zijn. Onder Shapiro werden door Nederland wisselende resultaten behaald. Kritiek was er op de Amerikaan, die zich een nogal star voorstander toonde van een vast rou- latie-systeem bij de werpersstaf tij dens het vorig jaar in Nederland ge houden Wk-toernooi. Gehandicapten- spelen 1990 definitief naar Assen ASSEN De wereld- spelen voor gehandicap ten zullen in 1990 te As sen plaats vinden. De Nederlandse Invaliden Sportbond heeft Assen voorgedragen bij het International Coordina ting Committee. Behal ve Assen had ook Eind hoven zich kandidaat gesteld. De organisatie verwacht 2300 deelne mers en 800 begeleiders. Kromkamp wint marathon van Oudkerk OUDKERK Jan Eise Krom- kamp uit Oldeholtpade heeft gis termiddag. in Oudkerk bij Leeu warden een wedstrijd op natuurijs over 62,5 kilometer gewonnen. Hij versloeg in de sprint Rein Jonker uit Wytgaard. Er waren 72 deelne mers in bijtende kou op een snel le, zwarte ijsvloer op een deel van het Elfsteden-parkoers. Uitslag midlotto DEN HAAG Het resultaat van de midlotto-trekking van gisteren is: Winnende getallen: 1 - 3 - 23 - 28 - 33 - 39. Reservegetal: 8. Cij- ferspel: 4 8 5 4 1 8. Extra-prijzen: 3 0 3 6 6. Huybregts vindt nieuwe data voetbalprogramma DEN HAAG Competitieleider Jan Huybregts, heeft enkele wijzigingen aan gebracht in het programma van de ere- en eerste divisie van het betaald voetbal Hierdoor begint de competitie in het weekeinde van 14/15 februari, met onder - meer op zondag de vijftiende Sparta - FC Den Haag. Het plan de derde bekerronde op woensdag 11 maart te spelen, zal niet geheel kunnen worden uitgevoerd Slechts Sparta - Ajax zal op die dag zal worden toegestaan. Excelsior - FC Twente wordt een dag vervroegd en voor Feye- noord - FC Den Haag zal een zondag ge vonden moeten worden. Burgemeester Bram Peper gaat wel akkoord met de drie Europese interlandwedstrijden in Rotter dam, tegen Griekenland (25 maart). Hon garije (29 april) en Cyprus (28 oktober). DELHI De Neder- hockeyers zijn door ;e van 3-0 op Kenia i de race gebleven in mooi om de Indira Memorial Gold Cup. naargeestig national i in New Delhi, waar ende, de temperatuur negen graden was en iale tribunes volko- •g waren, was goed niet mogelijk. drijfnatte veld - de ireidden zich uit naar- wedstrijd vorderde - de bal zodat de passes yk niet goed aankamen Jnd bofte nog dat er al Mentien minuten een Wong van 2-0 op het sco- IBstond door treffers van n en Parlevliet. Het W »n al 3-0 kunnen staan I n van 't Hek niet in de nde minuut een strafbal I Klist. Hij zag zijn te slap- Êk gestopt door de Keni- |lman Omany. je derde maal stond er iutant in de Nederlanse Na Derk Vaal en Mau- jcq was het dit keer de *oor doelman Egon Jes- ha afloop zijn debutan- in ontvangst te nemen. ('over Jesse in actie ;omen - de Kenianen in dit voor hen i weertype slechts zei- deed hij zijn werk Pioren allet 'eede helft leek de meer op een water- in op een partij hoe- ich Jorritsma paste wissels toe, maar goed er niet meer bij. Na Ide weinige aanvallen, in de plassen door de buurt van het Kenia- jbracht, rondde Van 't actie af met een gave stand bleef het. Ook e confrontatie met Ke lens de Olympische an 1984 in Los Ange- let 3-0 voor Nederland in. Toen was een score vereist om alsnog in finales te komen, twee Nederlanders toen ook al in de basis: rimbergen en Van't id kwam door de zege op een totaal in uit vier wedstrij- erdag volgt het treffen current Zuid-korea en is het slotduel tegen GRONINGEN Hoe pa radoxaal het ook mag klinken, de bijna Antarc tische vrieskou lijkt de grootste tegenstander van de 28 dames die dit week einde op de kunstijsbaan in Groningen om de Eu ropese titel strijden. De debuterende hoofdarbiter van de ISU, Lou Hekke- ma uit Haren, zal onge twijfeld reeds in de regle menten hebben geneusd om na te zien onder wel ke condities hij het schaatskampioenschap eventueel kan bekorten. Dat het kwik in de thermo meters ver onder het nul punt is gedaald, bederft te vens de ijspret van de toe schouwers in het Groninger ijsstadion. Niet alleen is het geen pretje om langs het kunstovaal de prestaties van de schaatsters te volgen, ook de concurrentie van diverse toer- en wedstrijdtochten, waar de schaatsliefhebbers zelf in actie kunnen komen, zal hevig zijn. Desondanks rekent de EK-organisatie erop, dat de publieke be langstelling best mee zal vallen. Voorzitter Johan van der Grampel: „We hebben in totaal 4700 toeschouwers nodig om quitte te draaien. In de voorverkoop,, zijn al 2000 kaartjes verkocht, een nulgedraaide begroting moet derhalve haalbaar - zijn". Omdat de KNSB het ijssta dion Groningen heeft uitge kocht, delen de schaatsbond en het gewest Groningen mogelijke revenuen. Van der Grampel: „Bij verlies dekt de schaatsbond de kos ten, voor ons is het Europees kampioenschap dus een risi coloze affaire". Een verlies post blijft echter ook voor de KNSB binnen de perken, ook al omdat de ISU op nieuw de gebruikelijke sub sidie van 25.000 Zwitserse franken (ongeveer 32.000 Yvonne van Gennip verschijnt aanstaande weekeinde aan de start bij de Europese schaatskampioenschappen in Groningen. gulden) op de bankrekening van de bond stort. Absentie Schaatscoach Dirïus Vos, vo rig schaatsseizoen nog als gewestelijk trainer actief op de baan in Groningen, wei gert van een gedevalueerd Europees kampioenschap te spreken, nu wereldkampioe ne Karin Kania en ook nummer drie van het WK, Sabine Brehm, onder de Martinitoren op het appèl ontbreken. „Een sporter die niet aanwezig is, kan niet winnen. Zo simpel is het", meent Vos. De absentie van Kania is trouwens niet eens zo vreemd. Evenals vorig seizoen kiest de beste schaatster aller tijden voor de twee wereldkampioen schappen in Noord-Ameri- ka, het WK sprint in Sainte- Foy (31 januari-1 februari) en het WK all-round in West-Allis (7-8 februari). Het EK in Groningen past gewoon niet in het program ma van de in records gros sierende Oostduitse Kania. De Oostduitse equipe van trainer Rainer Mund ver schilt ook op andere posities. Andrea Ehrig is weliswaar present om haar derde Eu ropese titel op rij binnen te halen, maar Sabine Brehm is wegens ziekte afwezig, terwijl Gaby Schönbrunn slechts reserve is. Heike Schalling en Carola Burger mogen van de Oostduitse schaatsbonzen aantonen dat ze nog steeds progressie ma ken, sprintster Jacqueline Börner (21) completeert het DDR-kwartet. „De Nederlandse schaatsters zijn fit, we mogen van hen verwachten dat ze naar be horen presteren", meldt Di nus Vos strijdlustig. In te genstelling tot voorgaande jaren verkoos de nationale kernploeg een voorberei ding op het EK in eigen land. „De periode tussen het afstandskampioenschap en het EK was kort. Bovendien zijn de ervaringen van een verblijf in Davos in het re cente verleden niet zo best", beschreef Vos. Aan tegen vallende prestaties van het viertal Yvonne van Gennip, Marieke Stam, Grietje Mul der en Petra Moolhuizen verbindt de onderwijzer uit Midlaren geen verstrekken de consequenties. „De rol van een trainer is immers gering", aldus V.os. „Er is te vens sprake van een voorge schiedenis. Voor drie van de vier meisjes is de kernploeg niets nieuws. Als er in de begeleidingssfeer dus iets mis gaat, kun je mij dat niet aanwrijven, dat is dan iets van voor mijn tijd". Masseur Anne de Jong heeft inmiddels de nodige maatre gelen getroffen om de schaatsters tegen de lage temperaturen te bescher men: „Ach, kou is niet eens het ergste", aldus de Fries. „De wind is de grootste boosdoener. Met repen zeemleer onder het schaat spak kom je al een heel eind. Het gezicht bescher men we met vaseline. Al leen de ogen blijven een probleem. Op de 500, 3000 en 1500 meter verwacht ik nauwelijks moeilijkheden. Wellicht alleen op de slo- tafstand, de 5000 meter". HENNIE LEMEN Ruud Gullit op de massagetafel bij PSV, na eerder op die van AC Milan te zijn gesignaleerd. (Van onze correspondent Gerard Kessels) ROME In Italië twijfelt niemand meer. Volgend seizoen speelt PSV-er Ruud Gullit samen met de Ajacied Marco van Basten in het roodzwarte shirt van AC Milan. Gold van Basten al als 'zeker', na zijn medische keuring deze week lijkt ook voor Gullit een plaats in het elftal van televisiemagnaat Silvio Berlusconi vast te staan. Berlusconi wil 10 miljoen gulden op tafel leggen om Gullit van PSV los te weken. De keuring, die voor Gullit positief is verlopen, had strikt ge heim moeten blijven. Evenals Gullits gesprek met Berlusconi. Zijn opvallende uiterlijk heeft de PSV-er echter verraden. Gullit's Bob MJrley-kop heeft zo vaak in de Italiaanse kranten gestaan, dat hij-al een beroemdheid is nog voordat hij in Milaan een bal aangeraakt heeft. Toch had AC Milan alles gedaan wat menselijkerwijs mogelijk was om de keiiring geheim te houden. De voetballer werd met een privé-vliegtuig van de club naar Milaan gevlogen. Toen hij om tien uur 's morgens in Milaan het medisch centrum betrad, was ervoor gezorgd dat er behalve de artsen, die geheimhou ding was opgelegd, niemand in de buurt was. De glazen wan den in het centrum werden Gullit en de officials van AC Milan echter fataal. Mensen op de gang beseften in een keer wat er aan de hand was, en volgens de Gazetto dello Sport riep ie mand: „Daar is de nieuwe neger van Milan". Kort daarna verschenen enkele verslaggevers en een fotograaf. Gullit moest zich in allerlei bochten wringen om het gebouw ongefotografeerd te verlaten. Uiteindelijk lukte het hem de plaatsjesschieter te misleiden en verdween Gullit als een band iet met de jas over zijn hoofd door een kleine zij-ingang, waar een auto met draaiende motor klaar stond. Als in een spannen de film werd vervolgens in de garage van AC Milan van auto verwisseld. Güllits terugreis verliep met hindernissen, mede door het slechte weer. Er waren problemen met het privé-vliegtuig van Milan, en de club boekte voor de PSV-er daarom een plaats voor de KLM-344 naar Amsterdam. De vlucht viel echter uit en voor Gullit werd het een avond van lang wachten. Uitein delijk kon hij met het laatste vliegtuig dat vanaf de luchthaven opsteeg, vertrekken. De SN-810 van Sabena ging tenslotte om vijf voor twaalf de lucht in en bracht Gullit naar Brussel. De wijze waarop AC Milan Gullit tijdens de wachturen op het vliegveld afschermde, ontlokte een Sabene-employe de opmer king: „Dit heb ik nog nooit gezien, het lijkt wel of de koningin van Engeland vertrekt". RDAM De gis- Jnet trots aangekon- komst van John naar het vijftien- nistoernooi in het lamse Ahoy' is op t goed voor de no- frijfels. De wispeltu- nerikaan heeft vol- toernooi-direkteur (Buitendijk bij monde vader toegezegd f tot 22 maart in de lamse piste te ver- 'ADVERTENTIE )RUMp ONSOR VAN HET EAM KARSMAKERS schijnen. Maar ook twee jaar geleden beloofde „Big Mac" het ABN-toernooi met een bezoekje te vere ren. Krap een kwartiertje voor de loting meldde hij zich toen af vanuit de Sta tes. Een „polsblessure" deed hem besluiten het gezelschap van Tatum O'Neil, toen nog zijn vriendin thans zijn echt genote, te verkiezen bo ven weer een toernooitje. Of McEnroe, door een lang durige pauze in zijn loopbaan thans gezakt naar de veer tiende stek op de wereld ranglijst, nu wel komt is nog maar zeer de vraag. En als hij verschijnt moet McEnroe onder meer opboksen tegen een legertje Zweden. Joakim Nyström en Anders Jarryd (de finalisten van '86), Stefan Edberg (vijfde op de wereld ranglijst) en Mikael Pernfors, behoren tot de tweeëntwintig geplaatste spelers, alsmede de Tsjechoslowaak Miloslav Mecir en Michiel Schapers. Sinds zijn come-back heeft John McEnroe nog maar weinig opzienbarends ver richt en bij de Open Austali- sche kampioenschappen die momenteel in Melbourne aan de gang zijn, heeft de Ameri kaan ook verstek laten gaan. Vanwege een rugblessure, zo heet het ditmaal. Voor de Rotterdamse organisatoren, die in totaal 315.000 gedeva lueerde dollars mogen verde len, is de toezegging van McEnroe senior („We heb ben ook nog een aantal ma len telefonisch contact ge had") echter voldoende om de voormalig nummer één als voornaamste trekpleister te annonceren. Als McEnroe „onverhoopt" wegblijft is de zwarte Piet immers eenvou dig door te schuiven naar de andere kant van di oceaan en kan „Rotterdam" de han den in onschuld wassen. Voorlopig kan de aankondi ging van de komst van McEnroe in elk geval dienen als verkoopstunt, want maandag begint immers de kaartverkoop. Niettemin moet McEnroe ge noegen nemen met een vijf de plaats op de plaatsingslijst van het „wereldtennistoer nooi". Edberg en Nyström zijn op papier voorbestemd om door te dringen tot de fi nale, die op zondag 22 maart rechtstreeks door de NOS in beeld zal worden gebracht. Toernooidirekteur Buiten dijk kondigde gisteren trou wens aan dat dit jaar voor het laatst om „slechts" 315.000 dollar zal worden ge speeld. „In 1988 mogen we ons 400.000 dollar-toernooi noemen. We betalen daar dan 375.000 als prijzengeld van en de rest is voor het on derbrengen van de 32 spe lers". ROB LANGEVELD John McEnroe, wel of niet naar Rotterdam? i Osaka m: 1. Johnson (Can) 6.44 Vikawa (Jap) 6,77, 3. Chen 300 m: 1. Kurihara (Jap) n horden: 1. McKoy (Can) ikimorl (Jap) 7,87. pols- ergei Boebka (Sov) 5.96 m jVasili Boebka (Sov) 5,40 m. ^aklin (Sov) 2.30 m. 2. Ottey ver: 1. Emmijan (Sov) ikstapsprong: 1. Protsjen- .67 m (WR). 2. Holm (Zwe) ^3- Yamashita (Jap) 16,68 m. ^0 m: 1. Merlene Ottey (Jam) Lydia de Vega (Fil) 7,54. 200 m: 1. Ottey 24,80. hoog: 1. Olga Toertsjak (Sov) 1,94 m. 2. Kim Hee- Sun (ZKor) 1,88 m. 3. Christine Stan ton (Aus) 1,88 m. AUTOSPORT Parijs-Dakar Dertiende etappe: 1. Mehta/Doughty (Ken/Peu) 1 uur 42.09 sec. straftijd. 2. Zaniroli/Lopes (Fra/Rover) op 15 min. 31 sec.. 3. Rigal/Maingret (Fra/ Mits) op 20.40, 4. Cowan/Syer (Gbr/ M(ts) op 23.34, 5. Canellas/Ferran (Spa/Rover) op 24.31, 6. Shinozuka- /Fenouil (Fra/Mits) op 26.23. 7. Mat- suoka/Takahashi (Jap/ Mits) op 27.47, 8. De Rooy/Geusemans -(Ned/ DAF) op 32.17, 9. Bouchet/Villepigue (Fra/Toy) op 40.56, 10. Deladrière- /Bertheul (Bel/Rover) op 41.93. Klas sement: 1. Vatanen/Giroux (Fin/Peu geot) 20.46 42. 2. Zaniroli OfJ 1.42.48, 3 tehta 2 42.20, 4. Shinozuka op 2.45.16, 5. Cnnellas op 5.25.36. 6. Ri- gal op 6.40.; 7. Cowan op 7.44.28, 8. De Rooy op 10.25.51, 9. Tijster man/Tijsterman (Ned/Mits) op 10.46.13. 10. Deladrière op 13.08.01. BILJARTEN Grand-Prixtoernooi in Grevestrand Groep B: Theriaga (Por)-Vierat (Fra) 1 5-7.15-10: Dielis (Bel)-Bitalis (Fra) 13-14,12-15.15-13.15-12. Groep D: Arnouts (Ned)-Van Bracht (Ned) 12-15.15-8,15-12,15-9; Ceulemans (Bel)-Korte (Den) 15-10,15-8,15-5. HOCKEY Zevenlandentoernooi in New Delhi India-Sovjet Unie 1-1 (0-1). Stand: 1. Zuid-Korea 3-6; 2. India 5-6; 3. Ne derland 3-5; 4. Spanje 3-3; 5. Sovjet Unie 4-3; 6. Kenia 4-2; 7. Polen 4-1. MOTORSPORT Parijs-Dakar Dertiende etappe: 1. Rahier (Bel/ BMW) 3.56.54, 2. Auriol (Fra/Cagiva) op 1.08, 3. Neveu (Fra/Honda) op 1.42. 4. Orioli (Ita/Honda) op 5.39, 5. Terruzzi (Ita/Honda) op 8.27, 6. Picco (Ita/Yam) op 22.31, 7. Charbonnier (Fra/Yam) op 22.35, 8. Medardo (Ita/ Yam) op 25.37, 9. Mas (Spa/Yam) op 27.48, 10. Charliat (Fra/Honda) op 28.34. Klassement: 1. Neveu 53.26.49. 2. Auriol op 28.04, 3. Rahier op 50.07, 4. Orioli op 2.48.42, 5. Ter ruzzi op 3.06.05, 6. Bacou (Fra/Yam) op 4.03.52, 7. Picco op 4.27.12, 8. Medardo op 6.51.32, 9. Charliat op 7.17.12, 10. Mas op 7.39.43. SCHAATSEN Marathon van Oudkerk 1. Kromkamp (Oldeholtpade), 2. Jon ker (Wytgaard). 3. Kramer (Oude- schoot), 4. Emiel Hopman ft Zandt), 5. Hoekstra (Heerenveen). Marathon van Wijk en Aalburg 1. Van den Boogert (Eindhoven), 2. Meijer (Utrecht). 3. Klaassen (Zutp- hen), 4. Stam (Kaatsheuvel), 5. Griffi oen (Kockengen). TENNIS Open Australische kampioenschap pen in Melbourne Herenenkelspel. 2e ronde: Muller (ZafLWoodforde (Aus) 7-5, 7-5, 6-7, 6-4; Gilbert (Vst>-Drewett (Aus) 7-5, 6-3, 6-2; Annacone (Vst)-Wood (Aus) 6-7, 4-6, 6-3, 6-2, 6-4; Cash (Aus)- Pistolesi (Ita) 7-5, 2-6, 7-6, 6-2. Damesenkelspel, 2e ronde: Jolissaint (Zwi)-Nagelsen (Vst) 6-4, 1-6, 6-3; Garrison (Vst>-Ludloff (Vst) 6-1, 6-1; Sukova (Tsj)-Hu Na (Vst) 6-4, 7-6; Benjamin (Vst)-Kelesi (Can) 4-6, 6-4, 6-4. WIELRENNEN Europees kampioenschap koppel- koers in Stuttgart 1. Hermann (Lie)/Kristen (Wdl) 75 km in 1 uur 24 min. 53.91 sec. 51 punten. 2. De Wilde/Tournè (Bel) 32 punten, op 1 ronde: 3. Pijnen (Ned)/Frank /Schütz -fWdl) 8 punten. 6. Betz (Wdl)/Vaarten (Bel) en Van Vliet/Ste- venhaagen (Ned) 7 punten. 8. Vallet (Fra)/Gisiger (Zwi) en Thurau (Wdl)/Clark (Aus) 5 punten, 10. Moser (lta)/Doyle (Gbr) 1 punt. Brinkman: Verbod vandalisme- gevoelige wedstrijden niet uitgesloten DEN HAAG Een verbod op vandalisme-gevoelige voetbal wedstrijden kan niet worden uitgesloten maar is een uiter ste middel in de strijd tegen voetbalvandalisme als andere maatregelen die binnen het Landelijk Overleg Voetbal vandalisme worden besproken niet tot resultaten leiden. Dat schrijft minister Brinkman van welzijn, volksgezondheid en cultuur in antwoord op vra gen van het Tweede Kamerlid Lankhorst (PPR). Volgens Brinkman zijn de clubs de eerst verantwoordelij ken voor de aanpak van het vandalisme. Wanneer de clubs en de KNVB zich deze verant woordelijkheid niet zouden re aliseren en de kosten van be strijding te hoog zouden wor den dan mag van de overheid een aanpak verwacht worden die in eerste instantie gericht is op het uitbannen van voet balvandalisme en die wellicht negatieve gevolgen heeft op het in stand houden van het betaald voetbal, aldus Brink man. Brinkan vindt overigens dat het binnen de KNVB ge hanteerde tuchtrecht een gro tere rol zou kunnen spelen bij de bestrijding van voetbalvan dalisme. Sportwereld Hockey In het zevenlan dentoernooi te New Delhi, waaraan ook de Nederlandse herenploeg deelneemt, speel den India en de Sovjet Unie gisteren gelijk: 1-1. Hierdoor kwam India naast Zuid-Korea op de eerste plaats. WEDSTRIJDEN VRIJDAG 16 JANUARI Wilnis: afvalwedstrijd heren B, 19.30 uur. 02979-82750. Binnenmaas: afvalrace heren. 19.30 uur, 01862 - 1290. Strijen: langebaan, districtskampioen schappen Hoeksewaard. dames en he ren senioren en junioren a b. 19.30 uur, 01854-1421. Moordrecht: kortebaan, heren senio ren. 19.30 uur. aanmelden tot 19.00 uur, 01827 - 4100. Lekkerkerk: kortebaan. junioren 16 tot 19 jaar (heren). 19.00 uur. 01805-1317. ZATERDAG 17 JANUARI Zuid-Beijerland: marathon, afvalrace C-rijders. 14.00 uur. 01866 - 1359 Westerland: marathon, jongens en meisjes tot 16 jaar. 14.00 uur. 02279 - 1422/2981. Ammerstol: langebaankampioenschap Zuid-Holland meisjes C en D. 13 00 uur. aanmelden tot 16.00 uur (16/1), 01825 - 2284. Gorkum: langebaan, kampioenschap pen Alblasserwaard. heren. 10.00 uur. aanmelden tot 09.30. 01830 - 23974. Polsbroek. Afvalwedstrijd dames en heren. 15.00 uur. 01822-301. Noorden: kortebaan. afvalwedstrijd he ren, 14.00 uur. aanmeldervtot 13.30 uur. 01724-8577. Numansdorp: kortebaankampioen- schap Zuid-Holland heren. 14.00 uur 01865 - 1453. Lekkerkerk: kortebaan dames. 14 0C uur. 01805-1317. ZONDAG 18 JANUARI Enkhuizen: marathon, 14 00 uur, aan melden tot 13.00 uur. 02280 - 16991 Abbekerk: marathon van Bennemeer. dames en C-rijders. 13.30 uur. 02298 - 1819. Ammerstol: langebaankampioenschap Zuid-Holland dames, meisjes A en B. 12.00 uur. aanmelden tot 19.00 uur (17/1), 01825 - 2284. Zoetermeer: langebaankampioenschap Zuid-Holland jongens C en D, 14.00 uur, aanmelden tot 13.30 uur. 079 - 311078 Nederhoret den Berg: kortebaan. Ne derlandse kampioenschappen dames senioren en junioren A, aanvang 13.30 uur. aanmelden tot 20.00 uur (17/1), 020 - 909607. Lekkerkerk: kortebaan, heren C-junio- ren. 14.00 uur. 01805-1317. Stolwijk: kortebaan heren. 14.00 uur 01824-1541. Westerland: kortebaan, kampioen schappen Noord-Holland/Utrecht heren junioren B. 14.00 uur, 02279 - 1422 Hoogmade: kortebaan, heren senioren. 14.00 uur. aanmelden tot 13.30 uur. 01712 -8369. MAANDAG 19 JANUARI Ankeveen: Marathon, eerste dag. 11.00 uur, 035-61762. Maasland: Westlandmarathon, 150 km. 10.30 uur. 01899 - 12956/11455 Nieuw-Lekkerland: kortebaan kampi oenschap van Nederland heren |unioren D, 13.00 uur. aanmelden tot 22.00 uur (18/1), 020-909607 TOERTOCHTEN Polsbroek: Twee Provincienpoldertocht 20 tot 80 km. start: 10.00-15.00 uur Ook Vlist en Haastrecht. 01822- 383/311. Ter Aar Plassentocht 10 tot 90 km. start: 9.30-15.30 uur. 01722-2247. Nieuwkoop: Plassentocht 10 tot 120 km. start: 9.30-14.00 uur. 01725- 1761/1746. Roelofarendsveen: Molen- en Meren- tocht 20 tot 100 km. start 9.30-15.00 uur. Ook Rijpwetering. Oude Ade, De Kaag en Hoogmade. 02524-4278 en 01713-3528. Bleiswijk: Molentocht Rottemeren 10 tot 150 km. start: 10.00-16.00 uur Ook Zevenhuizen, 01892-15605 en 01802- 2683. Bodegraven: Meijetoerlocht. 15 tot 35 km. start: 09.30-14.00 uur. 01726- 85406. Alblasserdam: Molentochten. 25 tot 70 km. 09.00-13.00 uur, 01859- 15955/15167. Ook Kinderdijk. Groot- Ammers, Goudriaan, Giessenburg, Mo lenaarsgraaf, Bleskengraaf, Streefkerk en Oud-Alblas. Stolwijk: Lansingtocht, 25 tot 100 km, 10.00-14.00 uur. 01824-1302. Vlaardingen: Westlandtocht. 15 tot 60 km. van 10.00 uur, 01899-10013. Ook Naaldwijk, Maasland en Schipluiden Giesen: Giessentocht, 10 tot 75 km, 09.30-13.30 uur. 01846-5282. Bergambacht: Poldertocht, 25 tot 120 km, 10.00-15.00 uur, 01825-1296/2395. Wilnis: Hart van Hollandtocht 15 en 30 km, start: 10.00-14.00 uur. Ook Hoek van Spengen, Kockeng. Woerden: Westveense poldertocht 20 tot 70 km, start: 10.00-15.00 uur. Ook Woerdense Verlaat. 01724-8144 en 02979-81678. Woudenberg: Henschotermeertocht, 2 tot 40 km. 10.00-15.30 uur. 03498-2939. Ouderkerk a/d Amstel: Botsholtocht 30 tot 60 km, start 10.00-14 00 uur Ook De Waver, Baambrugge, Vinkeveen en Abcoude. 02946-4235. Vinkeveen: Plassentocht, 30 km, 10.00-14.00 uur. 02946-4235. Kortenhoeh Toertocht 10 tot 35 km. start 10.00 - 15.00 uur. Jisp: Bannetocht 10 tot 120 km, start 10.00-15.00 uur. Ook Spijkerboor, Jis- persluis, Wijde Wormer, 02982-3634 Jisp: 22 Dorpentocht, 125 km. 09.00- 10.00 uur. 02981-1226. Ook Oosthuizen. Middelie, Kwadijk, Hobrede, Spijker boor. Wijde Wormer. Graft, Groot Schermer. De Rijp, Schermerhorn, West-Graftdijk, Avenhorn. Beets, Ursem en Oudendijk. Schellingwoude: Waterland Oosttoer tocht. 10 tot 45 km. start: 10.00 - 14.00 uur. Ook Watergang. Broek in Water land, Zuiderwoude. Holysloot. Zunder- dorp en Monnickendam. 02902-1416 Avenhorn: Vijf Dorpentocht. 12 tot 45 km. 10.00-14 00 uur. 02294-2618 Ook Ursem. Schermerhorn. Oudendi|k. Scharwoude en Grosthuizen Edam: Zeevangsdorpentocht. 20 tot 43 km. 11.00-14.00 uur. 02991-3075 en 02993-67058. Ook Oosthuizen, Middelie. Kwadijk en Hobrede. Uitgeest: Molen- en merentocht. 20 tot 100 km. 10.00-14.00 uur. Ook Kromme- niedijk.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9