NOS-plan voor volwaardige televisie kost 200 miljoen 4 Jeugdjournaal" moet wijken voor Teleac DIO/TELEVISIE CcidócSotMotit DONDERDAG 15 JANUARI 1987 PAGINA 15 10 organiseert dexamenfestival ERSUM De KRO op zaterdag 23 mei een 'E Z opgezet eindexamenfesti- i de Brabanthallen in Den i, Thema van het festijn is in de toekomst, een week- Ivol informatie en mu- Het festival wordt met georganiseerd om schooi ers te tonen welke moge den zij hebben na een af- de opleiding. Zowel de radio als -televisie doen an het spektakel. Op vrij- 2 mei besteedt een aantal amma's op Radio 2 aan- aan het thema, dagavond 23 mei is er een uur durende televisie-uit- ng op Nederland 1. Het amma bevat enkele be- elementen van de ge- lelijke KRO-programme- Er zit bijvoorbeeld een idpunt in de Markt"-on- el in. Er komt een infor- centrum waar kijkers te- isch vragen kunnen stel- ver de uitzending. Ook een •deel van het programma i popconcert met nationaal ternationaal bekende groe- Op zondag 24 mei staat Ra- in het teken van dit eind- enfestival. Scholen voor gezet onderwijs worden ierd om voorstellen in te in voor een orgineel televi- iterview. De twee scholen het beste voorstel mogen nterview op televisie ver- n. Hetzelfde principe is :ht voor een reportage. Uit ande schoolbands kiest de via voorronden in het aar een winnaar die op 23 voor televisie mag optre- De organisatoren verwach- dat rond de zesduizend ilverlaters uit het hele het festijn zullen bijwonen, redacteur van KRO's ïdpunt" Ton Verlind heeft •ganisatie van het spekta- n handen. Dat gebeurt in nwerking met Harry de ter van ID-tv Produkties. i Jos Bruins, Paul van der en Mark Stakenburg van i-radio zorgen zij voor de ling van de programma's ie drie dagen. NOS: Dooi s. v.p. HILVERSUM Heel Nederland tolereert het strenge regime van Koning Winter, in de hoop dat de kou waaronder we gebukt gaan opnieuw een Elfstedentocht op zal leveren. De Raad van Beheer van de NOS vormt op de meerderheid van ons volk een uitzondering. „We hopen vurig dat de weergoden óns dit jaar zullen sparen", zo zei NOS-programmacommis- saris Albert van den Heuvel gisteren tijdens het maandelijks persgesprek. Ondanks het feit dat de reportage over de Elfstedentocht vorig jaar het hoogst scorende programma was. „Jaarlijks zijn er gemiddeld zo'n tien onverwachte evene menten waar we op in moeten haken. De Elf stedentocht is de allerduurste: vorig jaar kostte de reportage zeven ton. Als de we dat bedrag dit jaar wéér moeten missen, dan wordt het sluiten van de begroting aan het eind van het jaar heel moeilijk". •>y HILVERSUM De verschuiving van het „Jeugdjour naal" naar zeven uur bij de start van het derde net op 1 oktober, is het gevolg van afspraken met Teleac. Deze educatieve zendgemachtigde heeft bij de definitieve programmering van het derde net de zendtijd tussen 18.30 en 19.00 uur bedongen. De consequentie daarvan is dat het „Jeugdjournaal" nu gelijktijdig met het ze ven-uur-journaal moet worden uitgezonden. Dit blijkt uit de toelichting bij de definitieve programmering van het derde net, dat morgen aan het NOS-bestuur zal worden voorgelegd. De programmering vertoont ten opzichte van het con cept dat al eerder werd gepubliceerd verder slechts marginale verschillen. Volgens NOS-programmacom- missaris A. van den Heuvel wordt de gelijktijdige uit zending van de NOS-journaals door de raad van beheer niet als een groot probleem gezien. Gezinnen met twee televisies in huis zullen echter de minste problemen hebben, zo erkende hij. Over de problemen die het „Journaal" zelf heeft ten aanzien van de plaatsing, de financiering van het nieuwe journaal alsmede de te verwachten problemen door de beschikking van slechts een studio, werd gezegd dat dit „in pais en vree" zal worden opgelost voordat het derde net van start gaat. Het „andere net", zoals Nederland 3 door de NOS wordt genoemd, begint in het zogenoemde wintersei zoen iedere dag om 17.15 uur en eindigt gemiddeld om 23.00 uur. In juli en augustus wordt de programmering wat ingekrompen en lopen de uitzendingen van 18.30 uur tot gemiddeld 22.40 uur. De programmering is verregaand horizontaal inge deeld, met vaste avonden en tijden voor de diverse on derdelen. Veel ruimte wordt gegeven aan co-produkties tussen de NOS en de andere zendgemachtigden op dit net en voor evenementen. De vaste bespelers op het HILVERSUM Invoering van een volwaardig bestel met drie televisienetten zal een in vestering vergen van mini maal 200 miljoen gulden op jaarbasis. Dit valt af te leiden uit een berekening van de raad van beheer van de NOS ter financiering van twee vol waardige televisienetten met middagtelevisie en het per 1 oktober te beginnen derde net. De invoering van het derde net zal, zo bleek tijdens een persconferentie van de raad van beheer gisteren in Hilver sum, kunnen worden gereali seerd binnen het bedrag (van 42 miljoen gulden) dat daar voor door minister Brinkman van WVC beschikbaar is ge steld. Daarnaast heeft de raad van beheer een drie-fasenplan ontworpen verspreid over twee jaar om de bij invoering van het derde net verloren ge- gane middagzendtijd terug te krijgen plus verdere uitbrei ding. Dit fasenplan gaat in to taal 160 miljoen gulden op jaarbasis kosten. Volgens het dagelijks bestuur kan de fi nanciële dekking worden ge vonden in uitbreiding van de reclamezendtijd binnen de wettelijk toegestane grenzen. Door invoering van het derde net komen de omroepen op de andere twee netten „netto" 1000 uur tekort om hun mid dagtelevisie te kunnen voort zetten. De programma's op een en twee zullen hierdoor pas om 17.00 uur beginnen. Het voorstel van de raad van be heer, dat morgen door het vol tallig NOS-bestuur zal worden behandeld, gaat in eerste in stantie uit van herhaling van programma's van de vorige dag op een en twee met ingang van 1 oktober '87. De financie ring van deze herhalingsblok- ken van anderhalf uur is rela tief goedkoop en vergt een be drag van tien miljoen gulden op jaarbasis (1000 uur a 10.000 gulden). Herhalingsblokken In de tweede (oktober '88) en derde fase (oktober '89) wor den de herhalingsblokken ge handhaafd en uitgebreid met respectievelijk een half uur zendtijd per net en een uur zendtijd per net. Omdat hier wordt uitgegaan van volwaar dige zendtijd tegen een uurbe drag van 100.000 gulden, gaan deze fases respectievelijk 50 en 100 miljoen gulden op jaarbasis kosten. In oktober 1989 zou de Nederlandse kijker volgens dit concept op Nederland 1 ge middeld van 14.00 uur tot 23.30 uur televisie krijgen voorgeschoteld en op Neder land 2 van 14.00 tot 23.15 uur. De raad van beheer hoopt morgen in elk geval toestem ming te krijgen om de eerste overbruggingsfase uit te voe ren. Omdat de termijn voor de aanvraag voor zendtijduitbrei ding al is verstreken, zal een beroep gedaan worden op een uitzonderingsbepaling in de Omroepwet. De raad van be heer zei in eerste instantie bij de minister te zullen aandrin gen op financiering van de tien miljoen gulden uit het be drag dat jaarlijks aan de alge mene reserve van de omroep wordt toegevoegd. Lukt dat niet zal uitbreiding van de Sterzendtijd moeten worden STER-directeur C. Smeekes toonde zich gisteren in een voorlopige reactie geïrriteerd over de plannen van de raad van beheer. „De NOS heeft dit plan zonder overleg met de STER opgesteld en dat men met ons zou overleggen, zou men toch kunnen verwachten van mensen die van reclame werving geen verstand heb ben", aldus Smeekes. Geen problemen Wat de haalbaarheid van het plan betreft, zei de STER-di recteur dat de financiering van de overbruggingsfase en de daaropvolgende fase uit re clamegelden waarschijnlijk geen problemen zal opleveren. De tien miljoen voor herhalin gen kunnen bijvoorbeeld wor den opgevangen door invoe ring van een reclameblok in de middaguren. Vervolgens zou de benodigde 50 miljoen voor de daarop volgende fase gevonden kunnen worden door invoering van een zwe vend blok op het tweede net en extra reclame op Nederland 3. Zoals bekend is sinds 1 janu ari voor de financiering van het derde net een zwevend blok ingevoerd op Nederland 1. Het bijeen brengen van de 100 miljoen voor de laatste fase zal echter wel problemen opleve ren, aldus Smeekes. Hij zei te vrezen dat op basis van de huidige STER-regels daarvoor niet voldoende ruimte kan worden gevonden. Men zal dan toch moeten gaan denken aan reclame in de program ma's. Bovendien, zo vervolgt Smeekes, zal ook het program ma-aanbod over de drie netten voldoende aantrekkelijk moe- STER-directeur C. Smeekes: „Programma- aanbod over de drie netten moet vooral voldoende aantrekkelijk zijn om adverteerders te lokken" ten zijn om adverteerders te lokken. Aantrekkelijke pro grammering en flexibele plaatsingsmogelijkheden voor de reclameblokken zijn de twee belangrijkste vereisten, zo meent de STER-directeur. Reclame - inkomsten Als het plan van de raad van beheer genade vindt in de ogen van het NOS-bestuur en minister Brinkman, betekent dit dat de Nederlandse omroep voor bijna de helft uit recla me-inkomsten zal worden ge financierd, vooropgesteld dat het kabinet vasthoudt aan zijn voornemen de omroepbijdrage niet te verhogen. Daarnaast betekent dit beroep op de ad vertentiemarkt dat de door de STER berekende rek in de voor etherreclame beschikbare gelden, er langzamerhand uit zal zijn. Sinds geruime tijd te rug huldigt STER-directeur Smeekes de opvatting dat er nog zo'n 150 tot 200 miljoen gulden aan etherreclame bo ven de markt zweeft. De door de VVD bepleitte invoering van een commercieel derde net zou onder meer uit deze gelden gefinancierd kunnen worden, zo meent men in libe rale kring. NEDERLAND 1 EO Vrouw zijn, serie program ma's voor de vrouw. Afl.: Adoptie: droom en werke lijkheid Oaktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Marshall Thompson, Cheryl Miller en Yale Summers. Afl.: Judy de koningin. Judy heeft geen zin meer om mee te werken aan allerlei proeven D'r kan nog meer bij, kleu terprogramma NOS 1/}6-Journaal 17.30 17.46- 19.00 19.24 EO 18.00 Tijdsein buiten land, buitenlandse actuali teiten toegelicht door Aad Kamsteeg IOS Het gezin, programma van de Islamitische Omroep- stichting TELEAC Cursus Statistiek. Les 5 (herh.) EO Nathalie, tekenfilmserie. Afl. 3: Storm na de stilte Pablo ontmoet Louis Pas teur, educatieve tekenfilm serie Metterdaad, reportage over het werk van evange lische organisaties in Bel- EO 20.28 Operatie Walvis (The stranding at Crowdy Head), Australische docu mentaire over een poging dertig gestrande walvissen weer in open zee te krijgen 20.55 Ronduit: Mission '87, ver slag van een grote Europe se jongerenconferentie die eind '86 in Utrecht gehou den werd. Thema: Ik heb U uitgekozen (Jezus Chris tus) 21.40 Vrije Gevangenen, serie programma's over mensen die om zijn of haar geloofs overtuiging gevangen zit ten Woody Allen in 'Annie Hall'. Ned. 2 om 20.00 uur. gel en Brigit de Klerk, sop raan- en altblokfluit 22.12 Tijdsein, actualiteitenru briek die ditmaal groten deels gewijd is aan onze energievoorziening, een onderwerp dat in deze koude tijden volop in de belangstelling staat. O.a. een reportage over proef boringen naar aardwarmte in het Brabantse Asten, kritiek van de Amerikaan se energiedeskundige Freeman op het Neder landse plan drie nieuwe kolencentrales te bouwen en een reactie daarop van ir. Ketting, die spreekt na mens de samenwerkende electriciteits producenten. Verder een analyse van de Zuidafrikaanse politieke situatie door John Kane- Berman van het Onafhan kelijk Instituut voor Rasv senrelaties. Hij verwijt pre- sident Botha gebrek aan echt staatsmanschap 22.42 De Open Cirkel, serie pro gramma's over gezin en geloof gepresenteerd door Wim de Knijff. Afl. 2: Om gaan met verdriet NOS 23.37 Journaal 23.42 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 17.45 Paspoort voor Turken 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joegosla- ven 18.30 Sesamstraat 18.45 E Jeugdjournaal 19.00 Journaal KRO 19.12 KRO's tekenfilmfestival 19.20 Hints, spelprogramma ge presenteerd door Frank Kramer 19.50 Trekking van de Midlotto januari 20.00 Annie Hall, Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Woody Allen. Met o.a. Woody Allen, Diane Kea- ton, Tony Robertsen Carol Kane. Woody Alvy Singer, telg uit een grote joodse familie in Brooklyn, gaat na zijn schooltijd in de show business. Aanvankelijk' schrijft hij alleen grapperr en sketches, later gaat hij ook zelf optreden. Zij hu welijk met een joodse stu dente loopt al gauw op de klippen, maar dan om- tmoet hij een andere vrouw, Annie Hall KRO/RKK 21.30 Er is meer tussen hemel en aarde, maandelijks ge spreksprogramma vanuit de Domtoren in Utrecht. Presentatie: Milou van- Sprang NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderprogramma Plons. Afl.: Het sneeuwklokje (herh.) Konijntje Ruitoor, korte teken film Allemaal beestjes: Schepping uit het verleden. Kan een uit gestorven dier 'gerecon strueerd' worden? Kwizien, tips voor koken en lekker eten Uitzending door derden. Pro gramma van het ACV-Informa- tief Mededelingen en program ma-overzicht Nieuws Kunst-zaken Hoger-Lager, spelprogramma met speelkaarten en twee kop pels. Presentatie: Walter Ca- Panorama, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie over het wel en wee van de fa milie Ewing. Afl.: De terugkeer -23.05 Nieuws en Coda: Sona te nr. 2 van Cherubini, uitge voerd door André Vandries- sche, hoorn en Jan Vermeulen, T 2 Luister met je ogen (16, herh.) Zonen en dochters, Australi sche tv-serie. Margaret laat Paul voelen dat ze aan zijn kant staat. Peter zoekt steun bij Angela Intermezzo. Allegro moderato uit Romantische Stücke, Dvo rak, uitgevoerd door Marjeta Korosec, viool en Marjana An- draschke. piano Oshin (41), Japanse tv-serie Mededelingen en program ma-overzicht Kwidam, videospelletje met U Marleen Gordts Kagemusha, Japanse speel film uit 1980 van Akira Kurosa wa. Met o.a. Tatsuya Nakadai, Tsutomy Yamakazl e.a. Japan, einde 16e eeuw: Verschillende clans strijden om de heer schappij. Shingen Takeda, lei- 5O0j der van een dezer clans, wordt >132' ,n de strijd gedood. Naar zijn wens wordt zijn plaats ingeno- J men door een kagemusha, een •J! dubbelganger •23.30 Basketbal. Reportage vanuit Antwerpen van de wed strijd Zhalgiris Kaunas - Mac- cabi Tel Aviv, In het kader van de Europabeker voor lands kampioenen SF 1 D Nouba nouba, kinderprogram- 5 Carrefours, gevarieerd maga- P Journaal P Ce soir, regionaal magazine 7 Quick et Flupke, tekenfilm Journaal P Festival du cinéma de Bruxel- les 5 Autant de eavoir, consumen tenmagazine 0 Frankenstein 90, Franse ko- medie uit 1984 van Alain Jes- sua. Met Jean Rochefort, Eddy Mitchell en Fiona Gélin P Laatste nieuws p-23.25 Reflets du libéralisme Tagesschau Die Sklavin Isaura (29). Brazili aanse tv-serie naar de roman van Bernardo Guimaraes. Met Lucelia Santos, Rubens de Fal- co, Gilberto Martinho e.a. Fundstücke, cultuur in de pro vincie, filmportret van de Fran kische musicus en componist Hans Reichel König Rolle, tekenfilmserie kinderen i Endstation Goldener Fluss, tiendelige kinderserie over een goudgraversgezin in Australië. Met Dennis Miller, Judy Morris, Ken Talbot e.a. Afl. 2: Der Ver dacht Unternehmen Arche Noah, kinderserie. Afl.: Kranichspu- ren durch Europa i Tagesschau i Hier und heute, regionaal ma gazine i Losberg, tv-serie. Afl.: Alles auf Sieg i Detektivbüro Roth, tv-serie. Afl.: Technologie-Transfer Programma-overzicht i mTagesschau. Aansluitend: Die Parteien zur Wahl, politie ke uitzending i Auf Urlaub beim Klassen- feind, reportage over jeugduit wisseling met de DDR. Aanslui tend: Die Parteien_ zur Wahl, politieke uitzending 1 Der 7. Sinn, verkeerstips I IS Mensch Meier, amuse mentsprogramma met Alfred Biolek. Gasten: Udo Jürgens, Udo Lindenberg, Anita Baker i Tagesthemen i Aufforderung zum Tanz, tvfilm van Peter F. Brlngmann, met Guido Gagliardi, Riad Gholmié, Elga Sorbas e.a. ledereen is tegen Theo, de kamikaze zoals men hem noemt. Maar dat maakt Theo niets uit. Wanneer hij de Turk Yussuf tegen het lijf loopt en besluit om die met pokeren wat geld afhandig te maken, komt hij van een kou de kermis thuis. Hij verliest zijn spaargeld en dat van zijn Itali aanse vriend. Vanaf dat mo ment staan de zaken er minder rooskleurig voor Tagesschau I Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.40 0 Enorm in Form - Fit durch den Winter (13), oefeningen voor de wintersport, met Dorls de Agostini, Judith Jagiello en Michael Veith 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Die Welt im Tanz, documen taireserie over de geschiedenis en functie van de dans. Afl.: Thema's (herh.) 16.35 Die Pflanzen leben: Geheim- nisse und Wunder, natuurfilm- serie. Afl.: Algen - oerkwelling van het leven 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Die Falie des Harry Fox, Ame rikaanse detectiveserie met Jack Warden, John Rubinstein, Penny Peyser e.a. Afl.: Sein letzter Wille 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute. Aansluitend: Parteien zur Wahl, politieke uitzending Udo Lindenberg is één van de gasten van Alfred Biolek in 'Mensch Meier'. Duitsland 1 om 21.08 uur. 19.30 Dalli, Dalli, spelprogramma van en met Hans Rosenthal. Met de Jochen Brauer-Band o.l.v. heinrich Riethmüller 21.00 Kontakte, serie informatieve programma's. Afl.: Wut lm Bauch, over dagelijkse erger- 21.45 Heute-journal. Aansluitend: Parteien zur Wahl, politieke uitzending 22.15 Planquadrat Europa: Selbst von der Mafia vergessen, re portage over een Siciliaans bergdorp 23.00 Filmforum: Abschied von Winnetou, documentaire over Hollywood en de laatste india- 23.45 Heuts DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus natuur kunde. Afl.: Beschleunigung 18.30 Die Sendung mit der Maus 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 E Film am Donnerstag: Die glaserne Schlüseel (The glass key). Amerikaanse speelfilm uit 1942 van Stuart Helsler. Met Veronica Lake, Alan Ladd, Bri an Donlevy e.a. De politicus Paul Madvig breekt met Nick Varna, de bezitter van een aantal gokhuizen. Dat is een deel van de campagne die Madvig voor Ralph Henry voert, die burgemeester wor den wil (herh.) 21.35 Filmtip 21.45 Vor Ort: Dia Halen kommen, ijshockey-koorts aan de Rijn 22.15 Fluchtpunkt Malerei, filmpor tret van de schulder Peter Weiss 23.00 Peter Weiss, korte film gepre senteerd door Harun Farocki 23.45 Tips für Leser. Aansluitend: Laatste nieuws 17.20 Jackanory 17.30 Thundercats 17.55 John Craven's neweround, jeugd journaal 18.05 Blue Peter, kinderprogramma met o.a. Janet Ellis en Mark Curry 18.35 First class 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal maga- 20.00 Top of the pope, popprogram ma met een overzicht van de Engelse hitparade 20.30 (DEastenders, dramaserie rond een volksbuurt in Oost- Londen 21.00 Tomorrow's world 21.30 BA question of sport, sport quiz gepresenteerd door David Coleman 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 Breed (2), comedyserie over een gezin in Liverpool dat rond moet komen van een uitkering 23.00 Question Time, discussiepro gramma gepresenteerd door Sue Lawley 00.00 Matt Houston, Amerikaanse detectiveserie met Lee Hors- ley, Pamela Hensley, Lincoln Kilpatrick e.a. Afl.: Death Stalk 00.50 Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong 17.35 Look stranger Daffodils, bul lion and steam 18.05 My music 18.30 Film '87, filmquiz 19.00 Mission impossible, Ameri kaanse misdaadserie met Mar tin Landau, Barbara Bain e.a. Afl.: Homecoming 19.50 Cricket-wedstrijden te Syd ney 20.15 Sonate nr. 8, Beethoven 20.40 Call my bluff, spelprogramma 21.10 Timewatch: Codes of con duct, documentaire 22.00 Entertainment USA (slot), se rie programma's waarin Jona than King op zoek gaat naar Amerikaans amusement. In deze laatste aflevering bezoekt hij Palm Beach, waar hij o.a. Alice Cooper en Stevie Won der tegenkomt 22.30 ffi Forty minutes: Short sto ries, documentaire over kleine mensen 23.10 Darts. Embassey World Pro fessional Championship 23.40 Newsnight, actualiteiten 00.30-01.25 Darts. Embassey World Professional Championship ITV The Wind in the Willows The Blunders The Book Tower Blockbusters, spelprogramma Nieuws About Anglia Crossroads, dramaserie Who's the Boss? Duty Free, comedyserie. Afl.: Déjè vu (herh.) Never the Twain Minder, politieserie. Afl.: Se cond time around (herh.) This week Nieuws en weerbericht Folio Hammer House of Mystery and Suspense: The late Nan cy Erving, horrorfilm Starting Point 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 I dream of Jeannie, Ameri- Kaanse comedyserie met o.a. Larry Hagman en Barbara 18.30 Hazel, comedyserie 19.15 Hogan'8 Heroes, comedyserie. Afl.: Klink's Escape 19.30 Green Hornet, avonturenserle met o.a. Bruce Lee en Van Wil- 20.00 My Favourite Martian, come dyserie. Afl.: Avenue C Mob 20.30 A country Practice, dramase rie. Afl.: Grace and Favour (2) 21.20 All American Wrestling 22.15 The 1987 Paris to Dakar Rally, reportage 22.30 Ford Ski Report, wintersport magazine 23.30 Italiaans voetbal 00.30-01.00 0 Pat Sharp Show (herh.) TV 5 i Napoléon (1). tweedelige Fran se speelfilm uit 1954 van en met Sacha Guitry I L'ócole des fans l Récréation i Des chiffres et des lettres, spelprogramma I Champs-Elysées, gevarieerd programma met Michel Druc- I Aujourd'hui la Vie, documen taire over het eiland Houat l Jacqueline Babord, sculpteur, korte film l La télévision des télóspecta- I Aujourd'hui en France, repor tage over de zwemkampioen Stèphan Caron I Nieuws I L'age vermeil, tv-serie MUSIC BOX 17.00 B Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 B The Nino Firetto Show (herh.) 19.00 Super Channel for children, overzicht van kinderprogram ma's die vanaf 30 januari op dit nieuwe satellietkanaal te zien zullen zijn 19.10 BThe Amanda Rdeington Show (herh.) 20.00 B The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 BThe Simon Potter Show (herh.) 22.00 B Countdown (herh.) 23.00 B Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blaóknell (herh.) 00.00 B The shadow 01.00 B The Nino Firetto Show 02.00 B The Amanda Redington Show 03.00 B The Martin Buchanan Show 04.00 B The Simon Potter Show 05.00 B Countdown, popprogram ma met Adam Curry 06.00 This Is Super Channel, over zicht van het programma-aan bod van dit nieuwe satellietka naal. Met fragmenten uit dra maseries, kinderseries, tv-spe- len, comedyseries en muziek programma's 06.20-07.00 B The shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14 00 Een Nieuwe Wet Wij zer TROS 14.30 Sons and daughters 15.35 Rosco leest voor 15.55 De stop en stap show 16.20 Bassie en Adriaan en het geheim van de schatkaart 16.45 TROS Pop Formu le, popprogramma NOS 17.30 V»6- Journaal TROS 17.46 TROS Sport DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 E Als geheilt ent- lassen 11.55 ARD-Sport extra. WK skiën: afdaling voor dames 13.00 Heute 13.15 0 Teletekst 14.50 Die Geheimnisse von Paris (3), vijfdelige serie 15.50 Tagesschau 16.00 La plante 16.10 Die kleine Meerjung- frau 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.20 Pro gramma-overzicht 14.25 heute 14.30 E Harold LLoyd: Madchen- scheu (Girl shy), Amerikaanse speel film uit 1924 16.30 Freizeit... und was man daraus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Ein Engel auf Erden, tv-serie BBC 1 07.30 Journaal 07.35 The Flintstones 08.00 Breakfast time 09.40 Watch dog 10.00 Nieuws 10.05 Day to day 10.45 Advice line 11.00 Nieuws voor doven 11.05 Neighbours 11.25 Phil lip Schofield 11.30 Play School 11.50 Willo the Wisp. 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Publick school 12.35 Wilfdlite showcase 14.00 Nieuws 14.25 Neighbours 14.45 Heads end Tails 15.00 Anzacs 16.40 Children's BBC 16.45 Classic (airy tales 17.10 Yogi Bear BBC 2 15.02 Collectors: Art Nouveau 15.20 Panorama 16.00 Journaal 16.03 Darts 16.50 Journaal 17.00 Pamela Armstrong 17.30 Bazaar (2) SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 0 Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.30 Fashion TV 15.00 B Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show ITV 07.15 TV-AM 10.35 Sesame Street 11.30 Cartoon Time 11.35 Short sto ry theatre 12.00 Spread your Wings 12.30 Show Express 13.00 The Rag- gy Dolls 13.10 Rainbow 13.30 A Her itage from Stone 14.00 Nieuwe 14.30 Friday Film Matinee: High risk, speelfilm 15.55 Cartoon time 16.00 Wish you were here...? 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow MUSIC BOX 07.00 B Muziekprogramma's. Nino Firetto (07.00), Amanda Redington (08.00), Martin Buchanan (09.00), Si mon Potter (10.00), en Countdown (11.00) 12.00 0 Herhalingen RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en paard. 18.30 Derde Wereld. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: VPRO's Nachtleven. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en LP Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.02 VPRO: De beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.30 Voorland. 23.00 Het evenement. RADIO 5 17.58 Mededelingen en nieuws. 18.10 KRO: KRO-literair: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Tekenen en schilde ren (1). 21.00 Personal Computer. 21.30 Por Favor, Spaans (13). 22.00 Ca Va? (5). REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig' Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Ga jij de klas maar in (onderwijspro gramma), 19.00-20.00 Kunst uur. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Politieke tribune: SP. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Paso a paso. voor Spanjaar den. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Volwassenenvorming. 21.30 De taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio. 22.05 Boem boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Belgen spelen gitaar. 19.00 Dossier. 19.45 Pierlala (Ballet), Daniel Sterne- feld. 20.30 Festival van Vlaanderen 1986: Tsjechische Phllharmonie. Concertgebouworkest van Am sterdam, dirigent: Rlccardo Chailly. 22.15-23.45 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huls uit. 16.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 KRO Familiehoorspei. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.03 De Nederlandstalige top tien. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldeklnkel. 15.02 De De top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Het Internationale Concertcir- cult. 10.20 Mis van Charpentier en Stra- 11.20 London Symphony Orchestra o.l.v. Pierre Boulez. 11.55 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Promenade Concert. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De lange weg. 10.00 AVRO: Meer dan Muziek. 11.00 Hobby-vitaminen. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg. 14.00 De stofzuiger. 14.25 Lekker luisteren. 14.45 Meet Mr. Mooney. 15.00 Sonja's Tip Tijd. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 12.03-13.00 Radio West Gemeente. Radio Rijnmond: Om 07.30. 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en vef* keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 Wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd met Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Mlcha. 14.00 De stemming. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Strijkkwartetten. 12.00 Tafelmuzlek. 13.10 Aktueel. 13.30 Muziek uit de Jaren 20. 16.00 Lucia Popp zingt Schumann en Strauss. 16^0 Met BRT-3 naar huls toe...!

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15