Nieuwe huisvesting voor Marine in Valkenburg BIJZONDERHEDEN Jansen op behoud Noordwijks waterleidingbedrijf stijgen Vrouw verongelukt op Rijksstraatweg Vervuilde grond vertraagt woningbouw Weteringpark GS geven Jansen's Overseas ongelijk Goede schaatsen zitten ,teklein, Bezorgdheid over siergewassenseetor :IDEN OMGEVING EcidócSoirumt WOENSDAG 14 JANUARI 1987 PAGINA 13 IjTOMOBILIST NSTIG GEWOND IENHEIM Een 33-jarige man uit Haar- gisteravond zwaar gewond geraakt. De werd ernstig bekneld in zijn auto aange- n tegen een boom langs de rijksweg 44. ,edraoht van het ongeluk is nog niet be- Het slachtoffer is met een hersentrauma, ebroken nek, inwendige verwondingen en ken armen en benen naar het Acade- i ziekenhuis in Leiden gebracht, verderop ontstond ongeveer een uur later cettingbotsing waar zes auto's bij betrok- aren. De precieze toedracht van dit onge- nog niet bekend. Waarschijnlijk remde -jarige Wassenaarder plotseling af en bot- gebkj tegen de vangrail. Vijf achteropkomende botsten vervolgens tegen elkaar op. Nie- raakte gewond. De auto's moesten wor- ■eggesleept. aa s iep Camera's gestolen HILLEGOM Uit een fotowinkel aan de Krocht- straat in Hillegom zijn vannacht om streeks vier uur, twee fototoestellen gestolen. De inbre ker sloeg met een ijzeren staaf de grote etalageruit in en zette het daarna op een lopen. De totale schade be draagt 3500 gul den. Actie voor Nationaal Geschenk Streekbus in de lift RIJNSBURG De Rijnsburgse Oranjevereniging gaat met de gemeente Rijnsburg actie voeren voor het vergaren van geld voor het Nationaal Geschenk dat wordt aangeboden aan prinses Juliana en Prins Bern- hard. Dit werd gisteren bekend gemaakt tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van de vereniging. De bij eenkomst in De Voorhof werd door 350 personen be zocht. De Oranjevereniging, met 2800 leden de grootste van Nederland, heeft alvast één gulden per lid gereser veerd en zal samen met de gemeente een acceptgiro kaart doen uitgaan zodat iédereen die bij wil dragen kan storten. Besloten werd dat er na de icranslegging op 4 mei (Dodenherdenkking) een herdenkingsdienst in de kerk wordt gehouden. Aan de Oranje-Rijnsburg expositie voor de jeugd zal meer aandacht worden be steed. Herkozen werden de bestuursleden mevrouw A.G.H. Kampman en de heren G. de Best, B. van Eesteren, P. de Leeuw en A.P. van der Kwaak. LEIDEN/UTRECHT Het streek vervoer zit in de lift. In de jaren '83 en '84 daalde het vervoer vooral ten gevolge van de forse tariefsverho gingen. In '85 was er sprake van een kentering ten goede en steeg de klandizie met circa twee procent. Ook vorig jaar wist het streekver voer die groei vast te houden en hier en daar zelfs te overtreffen. „We hebben alle bedrijven nog niet binnen maar de vervoerscijfers zijn bemoedigend. Het lijkt erop dat we langzaam maar zeker uit het dal klimmen", meldde woordvoerder H. van Rijssen van de ESO, samenwer kingsorgaan van de streekvervoer- bedrijven in ons land gisteren in een eerste reactie. )rte baan- ^dstrijd Hoogmade keiast :EK De nationale kor anwedstrijd voor heren Use ub Hoogmade gaat •ijdc lag niet door. Het gewest lei Holland heeft dit bepaald aan t op diezelfde dag gewes- doi e kampioenschappen t onen gehouden. De korte be wedstrijd is nu verplaatst zondag 18 januari. Aan- twee uur. Inschrijven c/a Lot half twee op de baan JV-l ilefonisch via nummer (|-8369. De koppelwed- van zondag vervalt. r' 'J hei r), J erkenners van Scouting j A irwoude streden gisteren ester. Lange Miening om de ziji baan-titel. Er werd fel ;eleverd en uiteindelijk üichel van der Salm de henkte van het hele stel. In nale klopte hij Bas van 'oei, die vorig jaar nog lioen was. De derde prijs voor Eltjo Edzes die Ka- ran Veen vóór bleef. Als trdv Hl! •ami scheidsrechter trad op van Latum. de schaats-activiteiten Ie verkenners en de ijs- heeft ook buurthuis De oort een programma voor bomende dagen opgesteld. 'yi ffdag 17 janari is er een toertocht (circa 10 kilo- dwars door het polder- chap met diverse kluun den. Inschrijving is moge- ussen half elfen twaalf n het buurthuis. Kosten gulden voor leden/dona- en een rijksdaalder voor emajeden. Voor dinsdag 20 ja- staat een priksleewed- op het programma. Aan- deni1 half acht op de Wei- se Vliet nabij het buurt- Jsclub Oud Ade houdt de clubkampioen- jen voor heren en junio- leelnemers kunnen zich half één inschrijven, de is om half twee. Plaats n handeling is het Venne- in Oud Ade. iade ;esi est p dernemers len parkeer- rein kopen Een aantal onderne- van de Heereweg heeft esteld het parkeerterrein Vierkant te kopen van leente. Dit kan aan de tant worden bebouwd inkels, terwijl de rest als u^erruimte kan dienen. Dit gisteravond duidelijk tij een vergaderingwan on- imers over de herinrich- i jlannen. Enkele onderne- zijn tegen deze plannen, krijgen we dus „Klein 'j icht" aldus een der aan- ?n die zich duidelijk te- aanwezigheid van zo- rkeerde auto's opstel len gegeven dat door an- aanwezigen werd onder- d. Deze vroegen juist om versterking van de sfeer dit punt in Lisse kan ;n. oor het terrein waar ooit n uitspanning „De Witte heeft gestaan (en dus al geruime tijd fun- als parkeerterrein) had een bestemming als alter- Een soort overdekte t, met vele mogelijkhe- t 'ariërend van het houden de weekmarkt, tot de mo eheid om bij niet in ge- zijn als parkeerakkom- atie te funktioneren. E ndernemers zijn het una- eens met de plannen de hoek Kanaalstraat- j eweg en Berkhoutlaan. het stuk Heereweg tot het Vierkant kan men eind mee gaan", vooral fwissélend aan twee zij kan worden geparkeerd. vervolg van voorpagina) VALKENBURG/KAT WIJK De barakken van het Marinevliegkamp Valkenburg aan beide zij den van de Katwijkse Weg gaan verdwijnen. Volgens een woordvoer der van de marine wor den deze over enkele ja ren afgebroken. De ba rakken herbergen man schappen en een aantal administratieve diensten. In één van de huisjes is de zogenaamde „Brigade Kat wijk van de Koninklijke Ma- rachaussee" gevestigd. Veder bevinden zich in de barak ken een kapper, arts en tandarts, een kledingmaga zijn, een ontspanningsruimte en vergaderruimte, de mari ne audiovisuele dienst en een restaurant. De nieuwbouw hangt samen met een intensiever gebruik van het vliegveld. Op Val kenburg zijn nu 12 van de 13 Orions voor verkenning, on- derzeebootbestrijding en red dingen gestationeerd. Naast het stationeren van deze vliegtuigen gaat Valkenburg meer dienen voor regerings functionarissen en bezoeken de staatshoofden. Tijdens de vorig jaar juni in Den Haag gehouden Europese topcon ferentie maakten al een paar regeringsleiders, waaronder mevrouw Tatcher, gebruik van Valkenburg als start en landingsplaats. In de toe- Deze weg door het vliegkamp wordt verbreed met twee rijstroken. komst zal het volgens de •woordvoerder vaker voorko men dat Voor Valkenburg als landingsplaats wordt geko zen voor staatshoofden uit het oogpunt van veiligheid. Volgens de plannen van het Ministerie van Defensie zal vliegveld Valkenburg ook in militair opzicht een belang rijkere functie krijgen. Als illustratie wijst de woord voerder op de Marine Lucht vaart School die zich onlangs op Valkenburg in een nieuw gebouw vestigde. Ook de commandocentrale, het zgn Sirius-project, is onlangs in een heel nieuw, miljoenen kostend gebouw, onderge bracht. Enkele jaren geleden zijn de startbanen verlengd en geschikt gemaakt voor de Orions en werd de oude ver keerstoren vervangen door een gloednieuwe, die midden op het vliegveld staat. De geplande nieuwbouw zal grotendeels op Katwijks grondgebied plaatsvinden. Voor de nieuwe gebouwen gelden dezelfde regels als voor particuliere nieuw bouw, zoals bouwaanvraag bij de gemeente, bestem mingsplan- en hinderwetpro cedures, ter visie legging en toestemming van de wel standcommissie. De geplande nieuwbouw zal enkele tien tallen miljoenen gaan kosten. De af te breken barakken staan op grond van de Leidse Duinwaterleiding. De barak ken aan de oostkant van de provinciale weg staan op grond van de gemeente Kat wijk waarmee de marine een pachtovereenkomst heeft. WASSENAAR Bij een auto ongeluk op de Rijksstraatweg in Wassenaar gisteravond om streeks kwart voor zeven, is de 27-jarige mevrouw M.I. Lou- man-Gopliep uit Den Haag om het leven gekomen. Het onge luk gebeurde, doordat een 29- jarige man uit Den Haag die in de richting Leiden reed, ter hoogte van de Eikenlaan, op de uiterst linker, dus de vierde rijstrook reed. Op deze eerste rijstrook in de richting Den Haag reed ook de 27-jarige vrouw. De man had toen al ge ruime tijd het verkeer in ge vaar gebracht door inhaalma noeuvres op de verkeerde weghelft. De auto van de vrouw en de man botsten frontaal op elkaar. Doordat de auto's zo in elkaar verwrongen zaten, moest de brandweer er aan te pas komen om de daken van de auto's af te zagen, om de slachtoffers te bevrijden. De vrouw is op weg naar het ziekenhuis overleden. De man is met een schedelbasisfrac- tuur opgenomen in het West einde ziekenhuis. De politie vermoedt dat de man drugs heeft gebruikt. Dit wordt on derzocht. Het verkeer op de Rijksstraatweg liep door het ongeval vertraging op. WASSENAAR Sterk ver vuilde grond rond de nieuwe jachthaven aan het einde van de Van Duivenvoordelaan in Wassenaar is er de oorzaak van dat de uitvoering van de woningbouwplannen in het Weteringpark aanmerkelijke vertraging zal oplopen. In een onlangs gehouden gesprek tus sen de voorzitter en vice-voor- zitter van de woningbouwver eniging St.-Willibrordus, die daar woningen wil gaan bou wen en wethouder .mr. D. Coc- heret (ruimtelijke ordening en openbare werken) werd duide lijk dat de problemen rond de „gifgrond" zeker voor een half jaar vertraging kunnen zorgen in het bouwplan Weteringpark 1. De vervuilde grond is afkom stig van het bollenland gele gen aan de Kokshoornlaan en Katwijkseweg. Een groot ge deelte van de grond is name lijk afkomstig uit de sloten bij de bollengronden. In de grond zouden zich meerdere giftige stoffen bevinden, die de bol- lenkwekers jaarlijks spuiten om hun oogst te behoeden voor allerlei ongedierte. In oktober bepaalde de Raad van State in een proces tegen 48 bloembollenkwekers dat het bestrijdingsmiddel dich- loorpropeen niet meer ge bruikt mag worden in water wingebieden. Dichloorpropeen wordt ook gebruikt voor ont smetting van de grond en bij het bestrijden van de aaltjes. Naast het middel dichloorpro peen zijn nog meer giftige stof fen in de grond aangetroffen. Volgens een ambtenaar van de gemeente Wassenaar is het nog niet duidelijk wie hier voor aansprakelijk kan wor den gesteld en dus zal moeten opdraaien voor de kosten. Verder is het nog niet duide lijk of de gifgrond inderdaad weggehaald zal moeten wor den. De afdeling bodemsane ring van de Provincie komt over enkele maanden met een rapport over de vervuiling van de bollengrond en de op gespoten grond bij de Van Duivenvoordelaan naar bui ten. Als antwoord op de schriftelij ke vraag, die CDA-raadslid drs. W. Olyslagers stelde tij dens de begrotingsvergadering over waar en hoeveel gifloca ties in de gemeente Wassenaar voorkomen, gaf het gemeente bestuur als antwoord dat er zestien vervuilde plaatsen be kend zijn. Waar deze plaatsen liggen en van welke aard de vervuiling is, wilde het ge meentebestuur in dat stadium nog niet meedelen. Wel zegde wethouder Cocheret toe dat op korte termijn een rapport over de giflocaties in Wassenaar zal verschijnen. DEN HAAG/NOORDWIJ- KERHOUT Jansen's Overseas BV uit Noordwij- kerhout mag ook van Gede puteerde Staten (GS) voor lopig niet uitbreiden. GS hebben daarmee het advies van de commissie AROB overgenomen. Het bloem- bollenbedrijf zegt niet te kunnen wachten met de uitbreiding van de hoeveel heid bloembollengrond aan de Schippersvaartweg, maar GS betwijfelen dat en hebben de bezwaren onge grond verklaard. Zij willen bovendien niet vooruit lo pen op de beslissing van de Kroon over de toe te laten bedrijfsoppervlakte bij han delsbedrijven in het alge meen. Jansen's Overseas wil het bedrijf met 2000 vierkante meter uitbreiden. Eerder werd dit tegenge houden door. de gemeente. GRATIS ELK WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA „Twee kroketten heb ik van af vanochtend gegeten, het brood heb ik maar laten lig gen". Henk Grimbergen, be ter bekend als „de Grim", werkt deze dagen van 's och tends vroeg tot 's avonds laat. In zijn fietswinkel aan de Freesiastraat in Rijnsburg zijn de rijwielen voorlopig aan de kant geschoven en staan stapels dozen met schaatsen en manden met schaatshoezen. mutsen, wan ten en wat dies meer zij. In de werkplaats worden geen banden geplakt, maar schaat sen geslepengerepareerd of speciaal in elkaar gezet. „Want ik wil dat iedereen met plezier kan schaatsen. Aan kant-en-klaar schaatsen moet daarom nog wel eens iets worden veranderd. Een extra versteviging hier, wat ruimer daar, dat luistert alle maal erg nauw. Natuurlijk kost het dan extra tijd om een paar schaatsen te kopen, maar de mensen, komen wèl bij je terug". Dat schaatsen kopen geen si necure is, ondervinden ook de drie mensen die nota bene in de avonduren nog worden geholpen. „Dit is normaal m'n vrije dag", lacht Grim bergen. „maar ik had beloofd dat ik deze mensen vandaag nog zou helpen Het zijn al len toerschaatsers, die al bij zes andere zaken zijn geweest om hun licht op te steken. Maar nergens hebben we zulke precieze informatie ge kregen als hier", vertelt één van hen in de ruimte die normaal gesproken het kan toor is, maar voor de gele genheid wordt gebruikt als „pas en meet-hok". Twee paar sokken Grimbergen zit er met een soort zuurstofmasker op en spuit een vloeistof in de hiel van de schaats. „Sulfent", licht Grimbergen toe. „Spul dat het leer soepel maakt". Het ruikt in elk geval bijzon der giftig. Als Grimbergen klaar is met het „inspuiten", trekt een van de mannen een beschermend plastic zakje over zijn dunne witte schaatssok, en trekt zijn schaatsen aan. „Op die ma nier neemt het leer precies de vorm aan van de voet. De schoen zit dan als gegoten", vertelt de schaatsspecialist, want zo mag hij gerust wor den genoemd. De vrouw in het gezelschap twijfelt welke schoenen zij nu zal nemen. Het ene paar zit niet helemaal goed, het andere paar is weer erg duur. „Mens, geef nu veel geld uit, dan heb je er je hele leven Bijdrage: Pieter Evelein Foto: Kees van den Burg lang plezier van is de raad van Grimbergen en hij ver telt over de mensen die naar hem toe kwamen met relatief goedkope schaatsen, die niet bleken te voldoen. Meest voorkomende euvel blijkt de maat van schaatsen te zijn. „Bijna iedereen koopt te gro te schaatsenheeft Grimber gen ervaren. „Ze denken: lekker groot, 'twee paar sok ken erin en rijden maar. Maar zo werkt het nou juist net niet. De schoen moet pre cies om de voet passen, dus meestal een maat kleiner dan de gewone, dagelijkse schoen. Anders ga je schuiven en krijg je blaren. En je staat meteen veel minder stevig op je schoenen. Dag schaatsple zier.'". Ook de vrouw denkt toch echt dat zij grotere schoenen nodig heeft, maar laat zich overtuigen door Grimbergen. „Het zal wel waar zijn", zucht ze en kijkt vragend om zich heen: Waar ben ik toch aan be gonnen?". 500 paar Terwijl Grimbergen zijn klanten de schaatsen laat passen en adviezen geeft, staan zijn zoons Aad en Henk in de werkplaats schaatsen te slijpen. Als hun vader roept dat er koffie is, roept Henk: „Hier beneden toch?" Vader troont hen echter mee naar boven. „En nu stoppen, an ders heb je er morgen geen zin meer in Ook zoon Peter en de dochters Jolanda en Petra, schaatsters in de natio nale selectie, helpen mee zo veel ze kunnen. Zijn vrouw is ongeveer tureluurs gewor den van het onophoudelijk rinkelen van de telefoon en heeft de hoorn er maar een tijdje naast gelegd. „Als elk telefoontje een gulden had opgeleverd, was ze nu miljo nair geweest", grapt haar echtgenoot. „Ja, het is ont stellend druk," erkent zij, „maar het is ook erg leuk. Ie dereen gaat hier met een te vreden gezicht de deur uit". Behalve die keer met die twee meisjes", herinnert Grimbergen zich. „Die moes ten en zouden schaatsen maat 40 kopen. Terwijl ze 36 nodig hadden. En ik verkoop geen schaatsen die te groot zijn, dus zei ik: dag dames, dat gaat niet door. Buiten ston den ze te bekvechten, maar het eind van het liedje was toch, dat ze weer binnen kwamen voor maat 36. Ze zijn me nog eens een fles wijn komen brengen als dank...". In de drie dagen dat zijn winkel tot nog toe bestormd is door schaatsliefhebbers, schat Grimbergen dat hij zo'n 500 paar schaatsen heeft ver kocht tussen de 150 en 1500 gulden. „En die worden ook geslepen en gepolijst, want het werk moet natuurlijk wel worden afgemaakt". Deson danks heeft de Rijnsburger nog aardig wat in voorraad. „Je komt het hele jaar door bij de leveranciers en bouwt een voorraad op. Het pro bleem is alleen dat de toele veringsbedrijven de vraag niet aan kunnen. Ijzers ge noeg, maar schoenen is een ander punt". Als zoon Henk vertelt dat er tussendoor ook nog een paar honderd ge bruikte schaatsen zijn gesle pen, wekt de opmerking van zijn vader „dat het hier een gekkenhuis is" geen verba zing op. „Toch loopt het alle maal wel goed hoor, met de klanten. Een enkeling doet wel eens moeilijk over de ronding ofzo, maar de mees ten hoor je er niet over. Ze weten er ook steeds meer vanaf, dat de schaatsen ei genlijk een beetje krap moe ten zitten. Vroeger moest je veel meer „prediken", men sen zien te overtuigen van je gelijk". Als de klantén tevreden de deur uit zijn met schaatsen van zo'n 1000 gulden per paar. is de werkdag van Grimbergen nog niet afgelo pen. Hij is immers ook nog voorzitter van de plaatselijke ijsclub, die een baan heeft aan de Kleipettenlaan. Een baan die mede wordt onder houden door Grimbergen. „We gaan hem eerst vegen met twee motorvegers, en dan spuiten we er nog een laag water overheen". En dan zelf een baantje trekken? „Nee, daar komt het voorlo pig niet van. Veel te druk. Misschien zondag. Mis schien DEN HAAG Voorzitter ir. J. Spithoven van het Produkt- schap voor Siergewassen heeft gisteren zijn bezorgdheid uit gesproken over de toekomst van de siergewassenseetor (snijbloemen, potplanten, bloembollen en boomkweke rij). Het afgelopen jaar is de groothandelsomzet in produk- ten van deze sector weliswaar nog licht toegenomen, maar de groei was duidelijk, minder dan in voorgaande jaren. Daar komt bij dat naar de verwach ting van Spithoven de produk- tie de komende jaren sterker zal groeien dan de afzetmoge lijkheden. De produktie van snijbloemen en potplanten zal toenemen als gevolg van overschakeling van de glasgroenteteelt. Ook is er een nog steeds groeiende produktie van snijbloemen in zuidelijke lidstaten van de Eu ropese Gemeenschap, Afrika en Midden- en Zuid-Amerika. De bloembollen- en boomkwe kerijsector krijgt te maken met omschakeling uit de melkveehouderij en akker bouw. Een tweede dreiging vormen volgens Spithoven de bescher mende maatregelen die andere landen treffen ten gunste van hun eigen produktie. Voor Ne derland, dat voor tachtig pro cent is aangewezen op export, is een vrije handel van levens belang, aldus de voorzitter van" het Produktschap voor Sierge wassen, die van oordeel is dat de EG het promotiebeleid voor siergewassen moet mede-fi nancieren. ito Led, )RDWIJK De kans dat het rdwijks waterleidingbedrijf de gemeenschap behouden lijkt toe te nemen. Dit viel op ^Jaken uit de informatie, die wet- Ier Admiraal en directeur De ver van de gemeentebedrijven iravond verstrekten aan de scommissie nutsbedrijven over beorganisatie van de gemeentelij- utsbedrijven. raadslid W. Wijnands (CDA) zwengel- e discussie over deze delicate kwestie door te wijzen op het belang van een Noordwijks waterbedrijf tegen de achtergrond van catastrofale gebeurtenis sen als die van Tsjernobyl. Het door het eigen bedrijf gewonnen duinwater is, zo als bekend, van topkwaliteit. In het Lan- geveld wordt jaarlijks ongeveer één mil joen kubieke meter van dit puur zuivere water opgepompt en over Noord wijk en Noordwijkerhout gedistribueerd. Voor een deel van de Noordwijkse bevol king is men aangewezen op het Leidse water, aangezien het eigen bedrijf niet in de totale behoefte van ongeveer drie mil joen kubieke meter kan voldoen. Bij de reorganisatie van de gemeentelijke nuts bedrijven gaat men uit van één bedrijf Zuid-Holland-Noord. Over de oprichtdag van een dergelijk bedrijf is men nog aan het touwtrekken, omdat hogere overhe den denken aan slechts drie bedrijven. Noordwijk zou dan met een reeks andere gemeenten aangewezen zijn op het Haagse waterleidingbedrijf. Dat zal volgens directeur De Kluiver tot aanzienlijk hogere waterprijzen leiden. Welke keuze men uiteindelijk maakt, het belang van het voortbestaan van het Noordwijkse pompstation blijft gelijk, hield De Kluiver de leden van de raads commissie voor. Een zaak als Tsjernobyl leert, dat het niet verstandig is om uitslui tend afhankelijk te zijn van het opper vlaktewater, merkte hij in z'n betoog op. Uit contacten, die directeur De Kluiver kort geleden heeft gehad met vooraan staande functionarissen, onder anderen uit de volksgezondheid, is hem duidelijk geworden, dat er sprake is van een herbe zinning op de in 1985 genomen besluiten. De bedrijfsdirecteur deelde mede te zijn benaderd door het Landbouwschap om, met het oog op de opheffing van het Noordwijkse pompstation, meer ruimte te geven aan de agrarische bedrijven in het Langeveld, onder meer wat het gebruik van bestrijdingsmiddelen betreft. De Klui ver is niet van plan positief op het ver zoek van het Landbouwschap te reageren, mede gelet op het belang van het puur zuivere water, dat het Noordwijkse bedrijf aan de bevolking levert. In een later ge sprek deelde directeur De Kluiver mede, dat zijn standpunt mede door economische motieven werd ingegeven, aangezien het Noordwijkse water slechts een fractie kost van de prijs, die voor het Haagse water zou moeten worden betaald. Over de reorganisatieplannen meldde wethouder Admiraal in de raadscommis sie, dat een enquête had aangetoond, dat tweederde van de inwoners van Zuid- Holland-Noord de voorkeur gaf aan een NV-vorm voor de gemeenschappelijke nutsbedrijven. Ongeveer éénderde van het aantal inwoners, waaronder de ge meente Leiden, zouden zich hebben uitge sproken voor een gemeenschappelijke re geling, waarin de gemeenten naar ratio van het aantal inwoners zeggenschap zou den hebben. De wethouder, die in de gemeenteraad van Leiden zich voor een gemeenschappe lijke regeling uitsprak, zal straks in de Naamloze Vennootschap een andere pet moeten opzetten. Wethouder Admiraal voorzag nog meer problemen. Zo zal het bijzonder moeilijk zijn het Leidse raadsbe sluit terug te draaien. Ook directeur De Kluiver maakte gewag van een zeer ge compliceerde situatie, temeer omdat ook in de stad Leiden voorstanders zijn van de NV-vorm. Overigens verwachten de Noordwijkse bestuurders, dat wat de wa terbedrijven betreft voor 1 januari 1988 nog geen uitspraak gedaan zal worden. Men dreigt echter toch in grote tijdnood te raken, omdat het ministerie van economi sche zaken, wat de energiepoot van de nutsbedrijven aangaat, vóór 1988 een uit spraak eist. Over een eventuele oplossing, zei directeur De Kluiver „Ik zou het wel weten, maar wie ben ik?"

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13