eidóeSou/ta/nt Hekkenbedrijf aan Haagweg moet dicht STAD OMGEVING ALLER LEI(DS) \rtuoos televisie-optreden LSJG in Waag De Leidse Courant is een krant met een oog voort nabije ^nnisvereniging mag clubgebouw neerzetten WOENSDAG 14 JANUARI 1987 PAGINA 11 nigingen positief Leidse Uitmarkt De Leidse verenigingen die zich pre en op de Leidse Uitmarkt van het afgelo- n de Pieterskerk, zijn over het algemeen i over dit evenement. Dat blijkt uit een waaraan veertig deelnemers meededen, egentig procent had een (zeer) goede in- C) de Leidse Uitmarkt, en alle verenigin- van mening dat de Uitmarkt ook in 1987 irden gehouden. Negentig procent van de ngen wil dan weer deelnemen. Als posi- anten van het evenement werden ge- naamsbekendheid krijgen, leden winnen, is boeken, toneelervaring opdoen. Kriti- ittekeningen werden vooral geplaatst bij id. „Alles wat lawaai maakt komt tot zijn laar voor muziek die aandacht vraagt, is arkt in zijn huidige vorm volstrekt waar- zo verwoordde het Leids Vocaal Ensem- jrobleem. PTT (ver)plaatst brievenbussen LEIDEN De PTT (ver- )plaatst deze week een aan tal tweelingbrievenbussen. De nieuwe plekken zijn vol gens het postagentschap be ter afgestemd op de behoef te. Aan de Vefuwemeerlaan en in het winkelcentrum Stevensbloem komt een brievenbus, de brievenbus aan de Diamantlaan wordt verplaatst naar het Dia mantplein en de bus aan de Bilderdijkstraat verhuist naar de Jan van Goyenka- de. De brievenbus aan de Hoek in de Merenwijk ver dwijnt. Man pleegt schennis LEIDEN Een onbe kende heeft gisteren in een woning aan het Utrechtse Jaagpad schen nis gepleegd. De man belde om acht uur 's morgens aan bij de wo ning en vroeg aan de 16- jarige dochter van de ei genaar of hij naar het toilet mocht. Nadat hij naar het toilet was ge weest, toonde hij haar zijn geslachtsdeel. Het meisje zag kans de man uit de woning te werken. Geldloopster beroofd LEIDEN Een 19-jarige Leidse verkoopster is gis teren in de Breestraat be roofd. De vrouw bracht een geldcassette van de Haarlemmerstraat naar een bank in deBree straat. Op het moment dat ze het deurtje van de nachtkluis opende, rukte een lange man haar de cassette uit handen. De man vluchtte in de rich ting van de Vrouwen- steeg en kon niet meer gepakt worden. Celstraf geëist voor straatmakersfraude DEN HAAG/LEIDEN Tegen de 30-ja- rige directeur van een Leids aannemings bedrijf is gisteren wegens fraude een jaar gevangenisstraf geëist, waarvan de helft voorwaardelijk. De man zou de gemeentes Voorburg, Leiden en Zoeterwoude voor in totaal 26.000 gulden hebben benadeeld door deze hogere kosten voor straatma- kerswerkzaamheden te presenteren dan in werkelijkheid waren gemaakt. Volgens de officier van justitie zou de Lei- denaar gebruik hebben gemaakt van de diensten van een zogeheten katvanger, een soort stroman, aan wie de werken op schrift waren uitbesteed. In de woning van zijn hulpje de onderaannemer werden de facturen valselijk ingevuld. Laatstge- i noemde liep voor 500 gulden per week het risico van valsheid in geschrifte te wor den beticht. „In werkelijkheid kon de onderaannemer nog geen steen vasthouden", aldus de pre sident van de Haagse rechtbank, mr. S.F. Kootte. De verdachte zou volgens hem ei gen werknemers op de loonlijst van de ander hebben geplaatst, omdat deze geen personeel had om de opdrachten uit te voeren. Ook de uitbetalingen liepen recht streeks via de verdachte. Het bedrijf verrichtte het meeste bestra- tingswerk nabij sporthal „De Vliegermo len" in Voorburg. Een boekhouder in deze zaak is al eerder tot een gelijke gevange nisstraf als nu tegen verdachte geëist ver oordeeld. De zaak tegen de onderaanne mer moet nog dienen. Vonnis op 27 januari. Man zakt door ijs LEIDEN Een 33-jarige schaatser uit Leiden is gisteren rond twee uur onder de Ha- venbrug door het ijs gezakt. De man werd door omwonen den uit het water gehaald. Autodief gepakt LEIDEN Een 25-jarige Lei- denaar is gistermorgen rond half tien met een verduisterde auto aangehouden. De man had op 23 december een auto gehuurd, maar bracht die niet. zoals was afgesproken, op 30 december terug. De man be kende dat hij de auto had wil len houden. De auto is aan de eigenaar teruggegeven. el 'ols geeft vrijdagavond uari een country Gos- cert in de Bethlehems- (Lammermarkt 57). ïaakt deel uit van de ■y-groep Calyx die re- ig voor radio en tv is Het concert begint uur. De toegang is ■I wond ib Koningskerk houdt klimavond een ruilavond erzamelaars van post- munten. prentbrief- lucifermerken en dingen. Er kan van tot 22.00 uur worden 7 in de aula van de Dr. roorthuysenschool aan 104. De toe voor n iet-leden 1,50 )r kinderen tot 16 jaar rock ise hardrock formatie Claw treedt vrijdag in het zoldercafé van het LVC aan de Breestraat 66 op. De band speelt alleen eigen nummers. Aanvang 23 uur. Pissebetter De toneelvereniging Impe rium brengt zondagmiddag onder regie van Jackie La- bordus voor de eerste keer de kindervoorstelling Pissebet ter" in het eigen theater aan de Oude Vest 33e. Het stuk gaat over de 10-jarige Jan, die nog in zijn bed plast. De voorstelling begint om half drie. de toegang kost drie gulden voor kinderen en zes gulden voor volwassenen. Het stuk wordt verder op de zondagen 25 januari, 1, 8 en 15 februari opgevoerd. Wolkers In het stedelijk museum De Lakenhal wordt zondag 18 jafiuari een gratis rondleiding gèhouden langs het werk van Jan Wolkers, dat daar mo menteel wordt geëxposeerd. De rondleiding start om drie uur 's middags. Bij grote be langstelling zal ook om vier uur een rondleiding worden gehouden. Behalve de over zichtstentoonstelling van Jan Wolkers is er ook de tentoon stelling „Verworven bezit te kijk", waarbij de van 1982 tot 1986 door het museum ver worven oude kunst en kunst nijverheid te zien is. Ope ningstijden van dinsdag tot en met zaterdag van tien tot vijf uur, zondags van één tot vijf uur. Ex' 85 In het centrum Ex' 85, het centrum voor hulp en be wustwording aan de Koppen- hinksteeg 15, wordt zondag 18 januari een videolezing van Bhagwan Shree Raj- neesh. Aanvang 20.00 uur. Op vrijdag 23 januari wordt vervolgens in het centrum een video van Da Free John gedraaid. De entreeprijs is in beide gevallen 5 gulden. geding in conflict Leidse dierenbescherming Mr. W. Kalk- ^dvocaat van vice- jer en penningmees- Schouten van de icherming afdeling Jieeft een kort ge- ngespannen tegen F. Muurling en de voorzitter H. Frohwèin. Volgens Muurling en Frohwein zou Schouten een antiek bureau en voer, die eigendom waren van de Dierenbescherming, verduis terd hebben. Tevens zou hij bij de verkoop van een huis voor de Dierenbescherming 5000 gulden zwart gelcT aan genomen hebben. In het kort geding eist de advocaat na mens zijn cliënt het onrecht matig verklaren en rectifica tie van deze beschuldigingen. Het geding dient op 20 janua ri om half twee voor de Haagse rechtbank. LEIDEN Het hek- j werk- en montagebedrijf j Meijers aan de Haagweg j moet op korte termijn j dicht. De gemeentelijke i commissie voor de be- j roeps- en bezwaarschrif- ten heeft ingestemd met een besluit van het colle ge van B en W het be drijf sluiting op te leg gen. De beroepscommis sie heeft een bezwaar schrift van eigenaar Meijers tegen het bevel tot sluiting van de hand gewezen. Volgens het college is het bedrijf ille gaal aan de Haagweg ge vestigd en hebben om wonenden veel last van de herrie die door het bedrijf zou worden ver oorzaakt. „Voor de direct omwonenden is het geen pretje", aldus een woord voerder van de gemeen te. Hij wijst erop dat er bijna wekelijks klachten over het bedrijf binnen komen „en dat gaat nog steeds door". Het bedrijf is gevestigd ach ter de panden Haagweg 198 tot 204. In mei 1986 liet het Het hekwerk- en montagebedrijf Meijers aan de Haagweg moet op korte termijn dicht. Volgens de gemeente veroorzaakt het bedrijfje teveel overlast voor omwonenden. college van B en W eigenaar Meijers weten dat zijn bedrijf in strijd is met het ter plekke geldende bestemmingsplan. Volgens de gemeente is een dergelijke bedrijf zo vlak bij woningen niet aanvaardbaar en bovendien wil Leiden op' langere termijn in dit gebied (De Coebel) zo'n 350 wonin gen te bouwen. Meijers werd verzocht zijn illegaal geves tigde constructiebedrijf bin nen drie maanden op te hef fen. De gemeente bood daar- GEMEENTE MAAKT EINDE AAN OVERLAST VOOR OMWONENDEN bij aan te gaan onderhande len over een verplaatsing van het bedrijf. Volgens de gemeente was het hekwerk- en montagebedrijf illegaal gevestigd in een schuur die in 1977 werd ge bouwd voor het toen daar ge vestigde hoveniersbedrijf. Meijers zou de schuur van het hoveniersbedrijf zonder daarvoor toestemming te hebben gevraagd, hebben veranderd in een hekkenbe drijf. Toen september vorig jaar bleek dat Meijers op het verzoek van Ben W het hek werk- en montagebedrijf op te heffen niet wenste in te gaan, gaf het college een be vel tot sluiting. Indien nood zakelijk zou daarbij de politie worden ingeschakeld. Tegen dit besluit van het college ging Meijers in beroep. Meijers ontkende de argu menten over het bestem mingplan van het college niet tegenover de beroeps commissie. Volgens de eige naar zijn er pas de laatste twee jaar klachten over ge luidsoverlast. Die overlast zou onvermijdelijk zijn om het bedrijf te kunnen laten functioneren. Van echt veel herrie zou geen sprake zijn, omdat veel werk zou worden uitbesteed. Ze waren er or, de leden van lids Studenten Jazz Ihap (LSJG). Voor p,treden gistermid- jiuit de Waag in het Jtelevisieprogram- fêrvice Saloon". Het Ier ddn drie minu- hrende swingende pr „Deep Hender- ten de Amerikaanse licus Josef King I zat er bij de heren Iband goed in. Ook jjbliek wist inmid- nneer het enthou- (ende de klappen en in. Dat stond zoveel ?r voor de televisie, jart voor vijf was het i!r ging een hand van ^seur de lucht in en drie, vier: de band van wal steken. En t publiek had inmid- Jor al die oefeningen I smaak goed te pak wegen en klapte fa- elke solo. Na Henderson" en het Ide applaus van het I kreeg één der muzi- I de gelegenheid om Kei vraagje vanuit de Ji Hilversum te beant- li. Hij had voor de ca- lats genomen en via [rofoontje in zijn oor, de vragen vanuit door. Vragen over De camera registreert het optreden van LSJG. de jazz-marathoq en over dat bijna twee meter grote in strument dat tijdens het nummer zo'n indringende toon voortbracht. Want op vallend was het wel, die con trabas saxofoon, die gastspe- ler Ton Rademakers uit Voorschoten had meege bracht en nog wist te bespe len ook. Deze saxofoon zou zelfs het grootste instrument op aarde zijn en ook zouden er hooguit een stuk of zes van bestaan. Een bijzonder instrument derhalve, dat dan ook veel bekijks genoot van •het Leidse publiek in de Waag. Het flitsende optreden van het LSJG werd tenslotte be ëindigd met een meeslepen de eindtune, waarna het Leids Studenten Jazz Gezel schap van de buis verdween. Voor de uitzending was die eindtune verschillende keren geoefend. Elke keer werd het nummer meeslepender, virtuozer en met nog meer soul gespeeld, zodat de band een inspirerend afscheid wist te nemen. Wellicht heeft het heel wat televie kijkende Nederlan ders geïnspireerd om ook een kijkje in de Leidse Waag te komen nemen. Overigens heeft de jazz-marathon niet te klagen over publieke be langstelling. Menigeen vindt in de Waag een redelijk war me 'pied a terre' temidden van het oude winterse ge woel. De koffie vindt ten minste gretig aftrek. Maar daar is echter voornamelijk de band debet aan. Zo'n ma rathon gaat je namelijk, on danks het feit dat de Waag redelijk goed verwarmd kon worden, tenslotte niet in de koude kleren zitten. Hooguit zes uur slaap en weer verder met de trombone, saxofoon of trompet. In totaal 120 uur continue, bijgestaan door en thousiaste gastspelers. Zoals gisteravond nog door Louis van Dijk en morgenavond door Pim Jacobs. Vrijdaga vond is er de grote slotavond jammsession van zeker zo'n 100 man en waaraan even eens een gastspeler zal deel nemen. Vanwege het grote succes dat Greetje Kauffeld afgelopen maandagavond oogstte, zou zij ook best weer eens vrijdagavond van de partij kunnen zijn. IAAG/ LEIDEN vereniging Leiden Test mag een club- en een hekwerk n op het tennis- de Schubertlaan. leling rechtspraak Raad van State :en schorsingsver in .de bouwvergun- inmorgen afgewe- ft verzoek was ge- bewoners van ibertlaan. straat liggen twee in braak. De gemeente wil op het ene terrein 84 wo ningen bouwen, en op het an dere een tenniscomplex aan leggen. De bewoners hebben voorgesteld dit om te wisselen. Zij willen dat de woningen niet voor hun deur, maar op het iets zuidelijker gelegen en iets grotere terrein worden ge bouwd. Op die manier blijft volgens hen „een stuk groen en vrij uitzicht voor de eenge zinswoningen" behouden. Een woordvoerster van de provin cie Zuid-Holland noemde het plan van de gemeente gisteren tijdens een hoorzitting door de Raad van State over de tegen de plannen ingediende bezwa ren „planologisch in orde". Bo vendien is er volgens haar „stedebouwkundig niets op te gen". Op het terrein waar nu wonin gen komen, zijn enkele jaren geleden noodvoorzieningen voor bejaarden neergezet. Daar protesteerden de bewo ners toen ook tegen. De ge meente beloofde hen dat het terrein groen zou blijven als het tijdelijke bejaardentehuis was afgebroken. Maar de ge meente wijzigde het bestem mingsplan en besloot tot wo ningbouw. Volgens B en W ge dwongen door de woningnood in Leiden. Volgens de bewo ners negeert de gemeente „nu al enige jaren herhaaldelijk het beginsel van inspraak". Een woordvoerder van de ge meente stelde dat de bewoners tijdens twee informatie-avon den voldoende gelegenheid hebben gehad hun mening kenbaar te maken. De Raad van State heeft ook een schorsing van de vergun ning afgewezen voor de bouw van 26 woningen aan de Jan van Campenlaan en Berlage- straat. De Vereniging van Ei genaren van de Churchillflat had bezwaar gemaakt tegen de bouw van deze woningen. Vol gens een vertegenwoordiger van de vereniging had de ge meente geen rekening gehou den met de omwonenden, die op een informatie-avond had den gekozen voor een plan dat voorzag in de bouw van 17 eengezinswoningen met schui ne daken. Het door de gemeente gekozen project „past niet in de omge ving", aldus de woordvoerder. „Wij krijgen een onbelemmerd uitzicht op platte daken. Dat is een troosteloos gezicht. Schui ne daken, belegd met dakpan nen, geven een veel mooier beeld", aldus de woordvoerder gisteren tijdens de hoorzitting van de Raad van State. Boven dien stelde hij dat de bewoners van de Churchillflat en die van de nieuwe woningen bij elkaar naar binnen kijken. Ook maakte de vereniging be zwaar tegen de aanleg van een parkeerhaven aan de Jacob van Campenlaan. „De straat wordt daardoor twee meter smaller. Er ontstaat een zoge naamde „flessehals" en dat lijkt ons uit het oogpunt van verkeersveiligheid minder ge wenst. Volgens de gemeente wordt de rijbaan niet versmald door de aanleg van een par keerhaven. „Nu al worden daar auto's geparkeerd. Het enige wat we willen doen is de parkeerhavens echt inrich ten". Dat vindt Rob de Roo (van de Gewestredactie) van zijn krant. Hij werkt met veel plezier binnen de Gewestredactie, die speciaal belast is met de verslaggeving over de regio. Zo weet u als lezer van de Leidse Courant ook wat er in uw directe omgeving gebeurt. Nieuws gebracht door een regionale krant met een duidelijke signatuur nooit oppervlakkig, nooit sensationeel, maar wel kritisch en I „„.v I IOdIuchliiur v. - i I CekLcSou/uuit

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11