Coach judoka Spijkers kritiseert houding bond Van den Oetelaar kan de spanning niet aan larco van Jasten 1 zonder rukken Eerste succesje Arthur van Dedem NAVRATILOVA LONKT NAAR BECKER Kasparov laakt zijn schaakautoriteiten >ag|pORT £eidae<3ou*a/nt VRIJDAG 9 JANUARI 1987 PAGINA 7 ppiOELMAN MALAGA IN JjSVENSGEVAAR IlAGA De Spaanse doelman Jose Gal- |jo heeft in het ziekenhuis van Malaga een ledoperatie ondergaan. Hij was in coma ge- Jkt door een hersenbloeding. Volgens een ordvoerder van het ziekenhuis was de toe- nd van Gallardo zeer zorgwekkend. De 25- ige doelverdediger van Malaga werd op 21 •ember tijdens de competitiewedstrijd voor Spaanse tweede divisie tegen Celta per incard van het veld gedragen na een bot- g met de Braziliaanse tegenstander Balta- Morais, topscorer van de tweede divisie, •ee dagen na het ongeluk werd Gallardo het ziekenhuis van Vigo ontslagen en •rgebracht naar een kliniek in Malaga, kteren aldaar gaven hem toestemming de djaars-feestdagen thuis door te brengen, llardo herstelde thuis goed, tot hij plotse- g een hersenbloeding kreeg. Op dei In het Prins Willem Alexandercentrum is vandaag de na tionale titelstrijd kunstrijden op de schaats begonnen. Daarvoor kwam gisteren nog een aantal rijders en rijdsters in actie om de puntjes in de training nog even op de I te zetten. Op de foto laat juniore A Mo nique van der Vel den zien dat er met haar rekening moet worden ge houden. Seoel put hoop uit toezegging Russen SEOEL De hoop, dat de Sovjet- Unie zal deelnemen aan de Olympi sche Zomerspelen van 1988, is in Se oel toegenomen. De organisatie in Zuid-Korea baseert dat vertrouwen op de toezegging van de hockeybond van de Sovjet-Unie twee ploegen af te vaardigen naar de voor-olympi sche toernooien, die begin september worden gehouden. De Zuidkoreaan- se bond heeft uitnodigingen gestuurd naar de Sovjet-Unie, Nederland, West-Duitsland, Australië en Groot- Brittannië. Volgens woordvoerder Yang Sun Jin hebben alle landen de intentie uitgesproken in zowel het heren- als het damestoernooi uit te komen. Van Nederlandse zijde wordt dat ontkend. In de Zuidko- 'reaanse hoofdstad wordt de toezeg ging van de Sovjet-Unie deel te ne men aan de hockeytoernooien op hoge waarde geschat. Het land, dat de Zomerspelen van 1984 boycotte, is ook uitgenodigd voor de pre-olympi- sche wedstrijden zeilen en kanova ren. De Sovjet-Unie heeft geen di plomatieke betrekkingen met Zuid- Korea. Sinds maart 1985, toen Russi sche schaatsers een demonstratie- evenement bijwoonden, hebben al veel sportlieden uit de Sovjet-Unie het land aangedaan. Het schaatsbe- zoek was het eerste na het diepte punt in de relatie tussen beide lan den, dat dateert van september 1983 toen jachtvliegtuigen van de Sovjet- Unie een Zuidkoreaans passagiers vliegtuig met 269 mensen aan boord naar beneden schoot. BEROUW LONDEN Billy Abercrombie, de eerste profvoetballer die tij dens een wedstrijd drie keer werd weggestuurd, vierde giste ren zijn terugkeer na een schor sing van drie maanden. De spe ler van St. Mirren, uitkomend in de Schotse eerste divisie, kreeg in oktober tijdens het competi tieduel tegen Motherwell drie keer een rode kaart voor hij werd gedwongen het veld te verlaten. Van nu af aan ben ik de speler, wiens mond altijd ge sloten zal blijven", zei Aber crombie na zijn optreden bij de reserves van St. Mirren. „De idi ote dertig seconden, die ik tegen de scheidsrechter sprak, heeft me veel gekost, maar ik heb mijn lesje geleerd". IJshockeyduel tussen Sovjet-Unie en Canada vlekkeloos OTTAWA De volwassen ijshoc- keysterren van Canada en de Sovjet- Unie kunnen nog tegen elkaar spelen zonder problemen te veroorzaken. Na de flinke vechtpartijen tussen de ju- niorenploegen van beide landen, die leidde tot een unieke uitsluiting van de strijd om het wereldkampioen schap, speelden de senioren gisteren een vriendschappelijke interland. De Sovjet-Unie liet er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Het team won met 5-0. De Russen profi teerden van de vermoeidheid bij de Canadezen, die hun 23e wedstrijd in 46 dagen speelden. De periodestan den waren 2-0, 1-0 en 2-0. i mio ^STERDAM Marco f1 Basten mag deze lek zijn krukken inleve- fc- Voor het eerst na de eratie aan het linkeren- üüjlgewricht, maandag 15 Ijjjcember in Amsterdam, de Europees topscorer 1986 wandelen zonder ?87.oo ïpmiddelen. De club- 9oS k van Ajax, dr. Otto 127 50 pbe, noemde de voort- 86 80 ng van het revalidatie- ,22 Pces van Van Basten io55o aiiddels in het winter- 22 Drtoord Thyon in Zwit- 43êo rland, gisteren „zeer 53oo aj. wens". 73 00 00 p genezing gaat geheel vol- 4.50 is plan. We liggen op dit HO-00 iment zelfs voor op schema. l het fors meezit de komen ds weken, is Van Basten fit >r VVV-Ajax op 15 februari, 13.00 ;rco heeft al in een grap ge- jd. dat die wedstrijd maar ^JJJ+Uggeschoven moet worden 134*70 Ir zijn originele datum. De 47.80 februari, de dag van Ajax- '24.00 ariem, was tenslotte de èefdatum en het is al een 2go+e klus om hem voor dat 7Z50XBkeinde speelklaar te krij- 101.00 I. Als eerder bekend was !97 00 veest, dat de wedstrijd te- 18000 VVV van Pasen naar vo- 117 j» 1 gehaald zou worden, had- 08001 we zeker overwogen om der te opereren", zei Stibbe. gens de Ajax-arts was de ratie dan al half november chied. De afweging van be- gen leidde tot het uitstellen de chirurgische ingreep na FC Groningen-Ajax, de „We hebben getwijfeld of opereren de oplossing was. Achteraf 65 50s' we met beslissing. sff moet de ingreep los zien het feit, dat Van Basten tele keren door de enkel is aan. Hij heeft zoals een be- percentage mensen een Sn los botstukje aan de ach- gjpijde van de linkerhiel. gpr een gering percentage i die mensen heeft last van 30 50 botstukje. Marco had wel 27,75 chten, zoals balletdansers 28.00 danseressen ook wel heb- Ze noemen die blessure KJ i dansershiel. Het botje is 4400 "wijderd. Het was inge- 0.25 tld 2.90 ziekenhuis (cies een week na de opera te ingreep kon Van Basten p ziekenhuis verlaten. De arige topschutter van Ajax jft zich vervolgens direct Ier behandeling gesteld van van Dord, de fysiothera- van de Amsterdamse jfglijstaan voerder. Van Bas- mwerd daarna thuis behan- 9 en inmiddels in Zwitser- üldigingen ovèr het nege- [van de belangen van het 'ïrlands elftal, dat zes da- na de operatie van Van en aantrad voor het EK- lificatieduel tegen Cyprus J, uit den boze. „Het blijkt 4^dat we onze tijd hard no- 6i 3/- hebben tot het einde van 417)fwinterstop. Nu kan Van ten een lichte belasting l Eind volgende week is hij weer lopende. Trainings- Jstrijden zitten er voor hem lang niet in. De kans, dat 15 februari speelt, schat ik y-fifty. Een week later zit- we op tachtig, negentig de fcent kans op activiteit". LC3ma naar zin 'ijfsi on 2000, in de buurt van weten het prima naar van Ajax is daar dinsdag jekomen met de fysiothe- tieïeut Reinier van Danzig, die en fkzaam is in de Amster- i dense praktijk die dienst doet >e htt" Ajax en waarbij ook Pim e fa Dord is aangesloten, nr. I is hier volop sneeuw. De ïlegjingen zijn bezet door vele &rs. Ik mag natuurlijk ihts toekijken", vertelde heg Basten, die 16 januari in terugkeert. Van ns Sen bad besloten naar gltserland uit te wijken, om- neri^Ajax deelneemt aan ver- buitenlandse (zaal-) gJtbaltoernooien. „Dus had Amsterdam niets te zoe- NIJMEGEN Het lijkt wel of er in de nationale judowereld niets is veran derd. Ondanks de inspan ningen van met name voorzitter Van Oosten om alles in goede banen te leiden, blijken de zaken toch herhaaldelijk in het honderd te lopen. Juist als de preases een keer wegens andere verplich tingen een vergadering niet kan bijwonen wordt besloten de topjudoka's te verplichten komend weekeinde aan het natio nale kampioenschap alle categorieën deel te ne men. Hoewel daarmede de plannen van bonds coach Chris de Korte worden doorkruist - hij wilde met de betere judo ka's naar Japan voor een trainingsstage - blijkt het niet mogelijk het eerder ingenomen standpunt te verlaten. Ook een uit Frankrijk afkom stige invitatie naar Parijs te komen teneinde met de we reldtop de krachten te meten, wordt niet gehonoreerd. Het toernooi in Nieuwegein wordt echter niet aantrekkelijk. Ben Spijkers, de titelverdediger, komt niet in actie. Theo Mey er, de winnaar van het zilver, is toeschouwer, omdat hij nog niet voldoende van een bles sure is hersteld. Willy Wil helm, de nummer drie van 1986, 'zal het vermoedelijk eveneens laten afweten. Op winding daarover is volgens Wim Visser, coach van Spij kers, misplaatst. „Het hoofdbestuur heeft al lange tijd geweten dat op de internationale kalender het toernooi in Japan prijkt. Des ondanks is het verbod uitge vaardigd. Zonder bondscoach Ben Spijkers (foto), de pupil van trainer/coach Wim Visser, komt komend weekeinde niet in actie tijdens de NK judo alle categorieën. Chris de Korte te raadplegen. Los daarvan: het programma van Ben Spijkers is bekend. De NK alle categorieën past niet in de voorbereiding. Ge kozen is voor twee pieken, te weten de nationale titelstrijd' voor teams alsmede de Euro pese kampioenschappen in mei. De praktijk heeft geleerd dat hij veel tijd nodig heeft om van de bij een kampioen schap alle categorieën te leve ren inspanningen te herstel len. Het past dit jaar niet in zijn schema. Ik zal nu wel weer als een dwarsligger wor den beschouwd, maar ik werk volgens vastgestelde lijnen". Wim Visser heeft gelijk. Bij veel officials alsmede collega's is hij niet populair en zijn aanpak wordt niet door ieder een toegejuicht. „Het niveau van de gemiddelde leraar is matig. Er zijn te weinig colle gae die dag en nacht met het judo bezig zijn. Zij zijn meer managers met fitnessactivitei ten". Het zijn duidelijke uitspraken die veel reacties oproepen. Misschien ook wel doordat Visser met zijn judoka's zo veel successen boekt. Sinds 1977 zijn niet minder dan 32 nationale titels in de wacht gesleept. Ook met zijn team - hetgeen nog meer zegt over de manier van werken bin nen de school - zijn triomfen behaald. Zijn jeugdteam heeft drie keer het goud veroverd. De senioren een keer, twee keer de zilveren en een keer de bronzen plak. Het zijn re sultaten die gezien mogen worden. Hard gewerkt Daar wordt echter hard voor gewerkt. Wim Visser ontziet zijn geselecteerde judoka's niet. De 22 man die aspiraties hebben om op korte termijn dan wel in de toekomst grote prestaties te leveren worden goed beziggehouden. De 22 ju doka's tellende wedstrijd- groep, waartoe uitblinkers als Spijkers en Buiting behoren, zijn wekelijks zo'n twintig uur bezig. Hans Buiting werkt daarnaast nog eens dagelijks twee uur met gewichten. Zijn ijver wordt beloond, want hij is al ruim tien kilo zwaarder geworden. Hoewel hij met zijn huidige 106 kg wel altijd tot de zogenaamde lichte zwaargewichten zal blijven behoren, heeft hij mogelijkhe den. Wim Visser regeert met straffe hand: „Daaraan is be hoefte. De judosport is een af spiegeling van het leven. Bij mij geldt: werken of wegwe zen". Mede door de brede selectie - er zijn altijd goede partners tijdens de training aanwezig - is het voor de leerlingen van Visser eigenlijk niet nodig de bijeenkomsten van 'bonds coach Chris de Korte bij te wonen. Lange tijd zijn die centrale trainingen trouwens inderdaad niet bezocht. Hoe wel veel tijd met reizen verlo ren gaat wordt tegenwoordig toch meer medewerking ver leend. Ook het contact met de bondscoach wordt door Visser niet gemeden. Van een echte diepgaande samenwerking is. overigens geen sprake. „Ik overleg met hem over het trainingsprogramma, pas de zaak zo veel mogelijk aan. Ik kom hem eigenlijk alleen maar bij de toernooien tegen. Zo tussen de warming up pra ten we dan met elkaar". Minimaal De 39-jarige Wim Visser ver heelt echter niet dat in de ju dosport nog veel moet worden verbeterd. Hij constateert dat er geen „Nachwuchs" is, dat de belangstelling voor de ju dosport minimaal is. „Heel anders dan in Frankrijk. Bij een wedstrijd in Laroche bo ven Bordeaux hebben onlangs zevenduizend mensen op de tribunes gezeten. De Europa Cupfinale tussen Orleans en Wolverhampton heeft veer tienduizend toeschouwers ge trokken. Gewoon bij wedstrij den volgens de oude regle menten. Dus ook met judoka's in gewone witte pakken. Judo leeft in Frankrijk. Hier niet. Het gaat wel wat beter maar de tijden van Geesink en later van mannen als Poglajen, Eugster, de gebroeders Snij ders en Ruska zijn nog niet weergekeerd. Daarom is het ook zo jammer dat de bond heeft besloten geen ploeg naar Parijs te sturen. Jonge jongens zouden ervaring hebben kun nen opdoen. Bovendien is het ook om anderen redenen jam mer. Jarenlang hebben we van Frankrijk geen uitnodi ging gekregen om naar dat sterk bezette toernooi in Pa rijs te komen. Ook al als ge volg van wanordelijkheden in hotels. Spijkers en Wilhelm hebben in 1985 op persoonlij ke titel mogen deelnemen. Nu mag er weer een ploeg komen en gaan we niet". PETER VAN PUTTEN André van den Oetelaar (links) in het defensief tegen de Spanjaard Evangelista. BILBAO André van den Oetelaar heeft in Bil bao het Europese titelge vecht boksen in het zwaargewicht tegen de Spaanse bokser Alfredo Evangelista verloren. In de vijfde ronde stopte de Franse arbiter Raymond Bachelet het gevecht na een linkse hoek, waardoor de Brabander aangeslagen raakte. Het was de derde keer dat ex-Uruguayaan Evangelista de Europese titel zwaargewicht vero verde. De titel was va- kant. Op het moment dat de Franse arbiter terecht ingreep om Van den Oetelaar een afstraf fing te besparen, vierden zo'n drieduizend uitzinnige Basken hun import-landgenoot, die zich voor de derde maal Euro pees kampioen mocht noemen met een ovationeel applaus. De flessen wijn gingen van IN PARUS-DAKAR ARLIT De 705 kilome ter lange rit van Taman- rasset naar Arlit heeft zo wel bij de motoren als de auto's en vrachtwagens het klassement danig om gegooid. Bij het sluiten van de tijdcontrole had den ruim 150 deelnemen de equipes zich nog niet gemeld. Onder hen be vonden zich ook enkele Nederlanders. (ADVERTENTIE) _yl9#7V HDRUM PARIS-DAKAR SPONSOR VAN HET MOTORTEAM KARSMAKERS Bij de motorfietsen liep Toon Karsmakers (Honda) straftijd op. Kees en Mieke Tijsterman zetten hun uitstekende 19e po sitie in het algemeen klasse ment op het spel door buiten de toegestane tijd in Arlit aan te komen. Verder ontbraken vroeg Maarten van Eijck/Attie Doeswijk (Daihatsu Rocky) en Peter Hardsteen/Henny den Toom (Daihatsu Rocky) bij de auto's, terwijl de beide DAF- volgwagens van Jan de Rooij en de truck van Anne Kie- s/Albert Graafstra bij de zoek geraakte vrachtwagens be hoorden. Navigatiemoeilijkhe- den zijn er naar alle waar schijnlijkheid de oorzaak van dat vele deelnemers in deze etappe straftijd oplopeh. De zwaren Man 8x8 truck van het Dutch Paris Dakar team, met aan het stuur Arthur van Dedem, kwam wel op tijd in Arlit aan. Na het uitvallen van zijn teamgenoten betekende dit voor de Nederlkandse toer- wagenkampioen het eerste Ook in wereldvermaarde rally's als Parijs-Dakar moet je gewoon op je beurt wachten als je benzine wilt tanken. In Tamanrasset betracht een rijtje motorcoureurs geduld om de tank weer vol te kun nen laten gooien. 82e van de vierwielers binnen uitgevallen Toyota's zicli ten ten van kunnen plukken. Zij en kan daardoor in het alge- doel gesteld de overige Neder- kreeg nieuwe banden en rem- meen klassement een stuk op- landers die nog in de rally zijn blokken gemonteerd, klimmen. Overigens heeft de bij te staan. Eén van de Dai- ^sportuitslagen AUTO/MOTORSPORT Parijs-Dakar Tijdrit Arlit-Texaco, 692 km Motoren: 1. Aurlol (Fra) Caglva 6 u 09 min 06 sec, 2. Neveu (Fra) Honda 6 u 10 min 00 sec, 3. Charliat (Fra) Honda 6 u 13 min 00 sec, 4. Lalay (Fra) Hon da 6 u 18 min 00 sec. 5. Orioll (Fra) Honda 6 u 28 min 29 sec. 6. Fraln- danno (Ita) BMW 6 u 29 min 15 sec. Ickx/Tarln (Bel/Fra) Lada Niva 2 u 00 min 59. 3. Vatanen/Giroux (Fra/Fra) Peugeot 205T16 2 u 06 min 09. 4. Cowan/Syer (Gbr/Gbr) Mitsubishi Pa- jero 2 u 08 min 33. 5. Masuoka/Taka- hashl (Jap) Mitsub. Pajero 2 u 16 min 07. 6. Zaniroli/Lopes (Ita/Bra) Land rover 2 u 17 min 36. 12. Tijsterman- /Tijsterman (Ned) Mitsub.Pajero 2 u 58 min 28. 25 u 10 min 43, 2. Hubert Aurlol (Fra) Cagiva op 24 min 28, 3. Alessandro de Petri (Ita) Cagiva op 26 min 37. Auto's: 1. Vatanen/Giroux (Fra Peu geot 205 t16 9 u 29 min 17, 2. Zaniro li/Lopes (Ita/Bra) Landrover op 10 min 09. 3. Metha/Doughty (eak/Gbr) Peugeot 205 t16 op 20 min 45. TENNIS Toernooi Auckland: Tweede ronde: Schapers (Ned)- Woodforde (Aus) 6-3, 1-6, 8-6. Mecir (Tsj)-Michibata (Can) 6-3, 6-3, Krish- nan (lnd>-Johan Carlsson (Zwe) 6-3, 6-1. Schultz (Vst)-Srejber (Tsj) 2-6. 6- Voorselectie: 1. Ellis (Vst). 2. Ander son (Nze), 3. MacLure (Aus), 10. Maas (Ned). 22. Schuur (Ned), 36. De Leeuw (Ned), 61. Schraffordt (Ned), 67. Bournas (Ned), 74. Duetz (Ned). hand tot hand terwijl Van den Oetelaar, nauwelijks begrij pend dat de partij voorbij was, met een forse blessure aan de rechter wenkbrauw en be hoorlijk getekend in z'n hoek stond. De profbokser uit Schijndel had het verlies ech ter volledig aan zichzelf te wij ten. Duidelijk overmand door de spanning kwam hij geen moment in zijn normale doen. De 106,5 kilogram wegende en met een forse buik door de ring gaande Evangelista moet zich afgevraagd hebben wat voor een beginneling hij als te genstander had. Van den Oe telaar liet zich keer op keer te gen de touwen zetten, waarna hij dan in dubbele dekking staand, afwachtte wat ging ge beuren. De 32-jarige Spanjaard, die zijn 65ste partij bokste, maar zijn grote jaren toch wel dui delijk ver achter zich heeft, bleek veel te geroutineerd voor de Nederlander, voor wie het duel in Bilbao zijn negen tiende partij als prof beteken de. Op de momenten dat Van den Oetelaar aanviel, greep Evangelista zijn tegenstander vast om hem het stoten te be letten. Ook blessure In de derde ronde liep de Bra bander ook een blessure aan de rechter wenkbrauw op doordat beide boksers in het lijf-aan-lijf-gevecht herhaalde lijk dicht met de hoofden bij elkaar kwamen. In de minuut rust werd de wond profiso- risch gedicht, maar effect had dat niet omdat Evangelista zijn man weer tegen de touwen drong en dan met zijn opstoten doorkwam. Van den Oetelaar kreeg voor ziin eerste grote ge vecht een beurs van rond 38.000 gulden. „Had de titel hier niet op het spel gestaan, dan had ik hem eruit gekegeld. Ik stond echter stijf van de zenuwen. Zo'n ze ven maanden heb ik tegen dit gevecht aangehikt. Eerst zou ik tegen Frank Bruno boksen en toen tegen de Noor Steffen Tangstad. Die partijen gingen allebei niet door en mijn gage werd steeds lager". Aan stop pen wil de 33-jarige Braban der, die zes jaar geleden bij een ongeluk in zijn woonplaats Schijndel zo ernstig gewond raakte, dat de artsen overwo gen een been te amputeren, echter niet denken. „Ik ga ge woon door". John Emmen John Emmen, de tweede Ne derlandse zwaargewicht die in Bilbao in de ring kwam, bracht het er heel wat beter af. De 28-jarige Tilburger won zijn zesde profpartij opnieuw door knock-out. In de vijfde van het op acht ronden afge sloten gevecht ging de Span jaard José Castro, die van zijn zestien partijen er vijftien won, knock-out op een linkse halve opstoot op de kin. MOSKOU Wereldkampioen schaken Gari Kasparov heeft in de partijkrant Pravda de schaakbond van de Sovjet-Unie heftig gekritiseerd. Kasparov deed dat naar aanleiding van de in no vember gehouden Schaakolympiade in Doebai, waar de Sovjet- Unie met veel pijn en moeite haar titel prolongeerde. Volgens Kasparov kostte de zege te veel pijn en moeite. „De onverschil ligheid van de schaakbond ten aanzien van de Olympiade was schrikbarend", stelde de jonge wereldkampioen. „De bestuur ders", vervolgde Kasparov, „hebben een ploeg uitgezonden, die even moe als ongeïnspireerd was. Niemand nam het initiatief ons te motiveren. Geen wonder, dat de partijen zo moeizaam verliepen". Kasparov wees op de tweekamp om het wereldkam pioenschap, waarvan hij, als nummer éen van de Russische ploeg, en Anatoli Karpov, de nummer twee, nauwelijks waren bekomen. „Sokolov en Joesoepov waren nog met hun gedachten bij de finale van het kandidatentoernooi. Wij hebben de Olym piade zonder glans gewonnen. Wij dankten de zege louter aan de nederlaag, die Spanje de Engelsen toebracht", vervolgde Kaspa- rov zijn kritiek. MELBOURNE De Ameri kaanse tennisster Martina Na- vratilova heeft in Melbourne, waar ze zich voorbereidt op de open Australische kampioen schappen, bevestigd dat ze dit seizoen een dubbel wil vormen met de Westduitser Boris Bec ker. De eerste gelegenheid, Melbourne is niet voldoende baancapaciteit om een ge mengd dubbelspel af te wer ken. „Het was een idee van mijn vriendin Judy Nelson", ver klaarde Navratilova de plan nen met Becker. „We hebben er al bij de open Amerikaanse over gepraat. In verheug me op ons samenspel". Becker zelf heeft altiid nogal afwijzend te genover het gemengd dubbel spel gestaan. „Ik haal niet graag vol uit als ik met vrou wen speel", was zijn commen taar. Maar hij zei ook, dat als het plan doorgaat, hij slechts aan de zijde van Navratilova of Steffi Graf de baan wil be treden. McEnroe Een rugblessure verhindert John McEnroe deel te nemen aan de strijd om het open Au stralische tenniskampioen schap. De terugtrekking van de Amerikaan voor het maan dag beginnende toernooi in Melbourne werd gisteren be kend gemaakt. De toernooidirectie in Austra lië toonde zich zeer teleurge steld over het afhaken van McEnroe, de nummer veertien van de wereldranglijst. In 1986 miste de Amerikaan ook al een fors deel van het seizoen. Franker Bondscoach Stanley Franker neemt de drie sterkste tennis sers van Nederland mee naar de strijd om het Europees lan- denkampioenschap voor he ren, voorheen het toernooi om de Koning-Gustaafbeker. Franker heeft vóór het toer nooi in Hannover, waarin Ne derland het 29 januari op neemt tegen Zwitserland, Mi- chiel Schapers, Menno Oosting en Huub van Boeckel geselec teerd. Schaatsen Frits Schalij rijdt de rest van het seizoen marathons voor de eenmans- ploeg van Opel Kors uit zijn woonplaats Weesp-Nigtevegt Schapers in halve finales AUCKLAND Michiel Scha pers heeft de halve finales be reikt van het toernooi van Auckland. De Rotterdammer won met 7-6, 2-6, 6-4 van de Amerikaan Bud Schultz. In de halve finales van het met circa 250.000 gulden gedoteerde toernooi speelt Schapers, die voor zijn zege op Schultz ook al de Nieuwzeelander Steve Guy (6-3, 1-6, 8-5) had uitge schakeld, tegen de Australiër Carl Limberger. De andere halve finale gaat tussen de als eerste geplaatste Tsjechoslo- waak Miloslav Mecir en de Amerikaan Derrick Rostagno.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7