)oap-opera 9s lenen \ch uitstekend voor het ven van informatie JIO/TELEVISIE UzidóQ. Soutant VRJ1DAG 9 JANUARI 1987 PAGINA 19 ioorte baby Priscilla isley niet op tv AS Het plan van de „Dallas"- ers om de geboorte van Priscilla vs baby in beeld te brengen in Kan de komende afleveringen, V/j storm van protest veroorzaakt Verenigde Staten. Priscilla, die de p Jenna Wade speelt in „Dallas", let de verfilming van de geboorte fdrag van 120.000 dollar hebben pd. Priscilla is echter niet ge il en een deel van de Amerikaan hen le ving beschuldigt de makers Tvan de actrice geld te hebben ge- I om voor een kijkpubliek van pen haar illegale daad te recht- Igen De vader van de baby is pns de Brazil aan Marco Garibal- t wie Priscilla al weer twee jaar NIEUWE SHOW DE BRAAK GAAT KRO 'BOVEN DE PET' HILVERSUM Ted de Braak gaat voor de KRO vier afleveringen presenteren van de 'KRO's Boven Mijn Pet Show'. Dit programma komt in de plaats voor het nooit van de grond gekomen spelprogram- ma 'De Ideaalshow', die teveel geld zou moeten kos ten. De „Boven Mijn Pet Show" wordt vanaf 28 fe bruari vier weken achtereen live uitgezonden van uit de tv-studio in Aalsmeer. Redactrice Karin Meurs: „Het programma is rechtstreeks, omdat de „Boven Mijn Pet Show" ingaat op het bovennatuur lijke, de magie, illusie en goochelkunst. Wanneer je een show maakt met dergelijke onderwerpen, dan moet het wel direct zijn, wil je bij de kijkers nog een verbazingseffect bewerkstelligen". De show zal elke week een optreden laten zien van de illusionist David Berglas. Daarnaast wordt er wekelijks een buitenlandse goochelaar uitgenodigd, terwijl Neder landse illusionisten aan bod komen in het 'table- -magic'-onderdeel. Karin Meurs: „In dat onderdeel goochelt een illusionist een truc, waar de camera écht bovenop zit, zodat iedereen de gelegenheid krijgt om te zien wat er gebeurt". Aan de show zul len artiesten meewerken, waarvan er één elke week een liedje samen met Ted zal zingen. Ook het showballet van Barry Stevens levert wekelijks een bijdrage, terwijl kijkers de kans krijgen om in het 75-minuten durende programma op te treden. Ka rin Meurs: „We zoeken nog mensen die een oud goocheltrucje kunnen". Vroeger maakte Gied Jas pers een interview-programma voor de KRO onder de titel 'Waar Gebeurd'. Daarin vertelden mensen over hun bovennatuurlijke ervaringen. Vreemde gebeurtenissen, waarvan elk normaal redenerend mens roept 'onmogelijk!', werden in dit programma zeer geloofwaardig verteld. In het decor van deze show is een cirkel gemaakt, waarbinnen merkwaar digheden van eenzelfde soort zullen plaats vinden. Mensen met ideeën kunnen zich aanmelden via Postbus 1974, 1200 BZ in Hilversum. Domino wereld record best bekeken in HILVERSUM Het pro gramma „De eerste de bes te" van zaterdag 27 decem ber 1986 vanuit Lisse, waar in een aanval werd gedaan op het wereldrecord domi nostenen omgooien, is het best bekeken programma van 1986 geworden. De kijkdichtheid bedroeg 60 procent, wat betekent dat 8.220.000 kijkers de record- poging op tv hebben ge volgd. De waardering kwam op 76. Op maandag 9 februari wordt een samen vatting uitgezonden, Ned. II om 19.28 uur. Weerbericht weekeinde HILVERSUM - Te be ginnen vanavond op Ned. I om 22.30 uur komt TROS-Aktua we kelijks met het week- eindwecrbericht. Dit wordt opgesteld in sa menwerking met Meteo Consult uit Wageningen. De kijkdichtheden van de verschillende rubrie ken was als volgt: Aktua Tros 18 procent, Televi- zier Avro 16, Achter het Nieuws Vara 15, Hier en Nu NCRV 14, Nieuws lijn Veronica 14 en Brandpunt KRO 11 pet. Eén procent kijkdicht heid is 137.000 kijkers. LIA SMITH (PRODUCER EASTENDERS): 9? EN „Het succes van fcp-opera als „EastEnders" I in het feit dat zo'n dra- iduktie fungeert als een de branding. De kijker wat er zich ook in zijn ilijke leven afspeelt, dat er per week zijn 'vrien- p televisie zullen verschij- Jat veel kijkers de hoofd-: |crs als hun vrienden be ren is overigens een pro- waarmee we op redactio- hiveau vreselijk worste- let is niet gemakkelijk om %er steeds weer duidelijk ten dat het om acteurs en i echte mensen gaat. Als één van de hoofdperso- rer straat loopt, merk je r de verschillende karak- ren bij de kijker... Dat le- ms heel ontroerende situ- i. In de periode dat Angie |(Anita Dobson) door haar (Leslie Grantham) drogen, werd Anita re- j op straat aangespro- mensen zeiden: ik weet oe ik het je moet vertel aar je man heeft een ver- lg met een andere zegt Julia Smith, pro- van de meest succesvolle pera van het Britse „EastEnders" (dinsdag Jiderdag: BBC 1 om 20.30 londag: BBC 1 om 15.00 maandag VARA: Ned. 1 120 uur). Dulia, die eerder verant- llijk was voor „Angels" is de soap-opera echter meer dan alleen een suc cesformule waarmee het groei end aantal televisie-uren aange naam kan worden gevuld. Julia: „Er valt veel te leren van „Eas tEnders" en dat komt omdat we er veel informatie in stoppen. Ik ben iemand die er heilig van overtuigd is, dat dit soort drama zich uitstekend leent voor het geven van informatie". Voorzichtig Julia: „We springen overigens ontzettend voorzichtig om met de onderwerpen die we behan delen. Tenslotte hebben we een enorme kijkdichtheid en omdat we in de vooravond uitzenden zit mogelijk het hele gezin voor de buis. Ik wilde bijvoorbeeld op een gegeven moment in de show laten zien, dat wanneer een schoolmeisje door een on voorzichtigheid zwanger wordt, haar hele leven niet hoeft te worden geruïneerd. Voor de be nodigde achtergrond-in formatie ben ik een dag opgetrokken met een vrouw in East End die zich bezighoudt met zwangere schoolmeisjes. Ik heb ook zelf met die kinderen over de pro blemen gesproken. Dus als we! een onderwerp aanpakken gaan we eerst praten met specialis ten. We vragen hun advies hoe we het probleem het beste in beeld kunnen brengen. Een verkrachting zouden we bij voorbeeld nooit laten zien. Daar zou in de serie alleen over ge sproken worden, maar wel op zo'n manier dat er in de huiska mer verder over gediscussieerd kan worden". Julia: „We laten ons bij de on derwerpen overigens niet leiden door de enorme hoeveelheid brieven die we binnenkrijgen van elke denkbare groepering in ons land. Bovendien sturen we brochures uit als we bijvoor beeld een onderwerp als zwan gerschap bij schoolmeisjes be handelen. Deze kunnen ook door de kijker bij de BBC wor den Linda Davidson als het punkmeisje Mary Smith en Tom Watt als Lof ty Holloway. Het verschil met „Coronation Street" is volgens Julia Smith, dat „EastEnders" niet over mensen, maar over een wijk gaat. Dat voor de Londense wijk East End werd gekozen, is een heel bewuste stap geweest. Ju lia: „Het is het havengebied, wat betekent dat je met een steeds wisselende populatie hebt te maken, maar ook met ver schillende culturen. Tenslotte stappen allerlei mensen aan wal. Dat houdt zo'n serie fris en dat is essentieel als je een lang lopende reeks wilt maken. Een rieuw karakter is gemakkelijk geïntroduceerd. Bovendien kunnen wij bouwen op de cock ney-humor, de tradities die er leven en kunnen we ingaan op de problemen die elke oude stadskern kent". „EastEnders" was er nooit geko men als de BBC het Elstree- complex (oude filmstudio's) niet had gekocht. Wij werken be wust veel met buiten-opnamen omdat ik het belangrijk vind dat de kijker ziet dat de mensen echt blauw zien van de kou. In East End zelf hadden we die op namen nooit kunnen maken. Ik bedoel... de bevolking zou de eerste keer dat we er filmen geen bezwaar hebben gemaakt, maar na twee maanden hadden ze het waarschijnlijk minder prettig gevonden. Bovendien hadden we dan allerlei mensen constant moeten omkopen om vooral niet hun gordijnen te veranderen of hun buitendeur anders te schilderen". Waken Waar de makers van „EastEn ders" voor waken, is dat de se rie niet volgens een bepaalde formule wordt gemaakt. Julia:' „Dat zou de doodsteek zijn. Dus in elke aflevering proberen we frisse ideeën te verwerken. Zo hebben we afleveringen gehad waarin maar twee mensen wa ren te zien, maar zijn we bij voorbeeld ook met de hele ploeg naar het buitenland geweest. Om te voorkomen dat het lo- pende-bandwerk wordt, maken we steeds gebruik van andere regisseurs, introduceren we on bekende acteurs en actrices en gebruiken we nieuwe schrijvers. Bij voorkeur nemen we schrij vers die nog nooit voor televisie hebben gewerkt. De meesten „EastEnders" in Australië LONDEN De populai re Engelse soap-opera „EastEnders" wordt van af deze week ook in Au stralië uitgezonden. The Australian Broadcasting Corporation (ABC) brengt de gebeurtenissen rond de Londense Albert Square vijf dagen per week op het scherm. Au stralië is het derde land dat de reeks heeft aange kocht en volgt hiermee in het voetspoor van Nieuw Zeeland (waar de serie een grote kijkdicht heid heeft) en Neder land. zijn afkomstig uit het theater. Op die manier is „EastEnders" ook een soort leerschool. We hebben straks een heel nieuwe generatie schrijvers afgeleverd". „Iedere schrijver heeft een con tract voor zes maanden. In die periode is hij met drie anderen verantwoordelijk voor het script (er wordt gewerkt met twee teams van vier mensen). Hoe wel de schrijvers, maar ook de acteurs en actrices invloed kun nen uitoefenen, bepalen script eindredacteur Tony Holland en ik in grote lijnen de loop van het verhaal". De enorme populariteit in En geland heeft inmiddels bewezen dat de BBC een gouden formule in handen heeft. Volgens Julia is dat voor een groot deel te danken aan de opbouw van de cast. Julia: „Productioneel ge zien is het moordend om met mensen te moeten werken die in leeftijd variëren van nul tot zeventig jaar. Het voordeel is echter dat iedere kiiker zich wel met een karakter kan identifi ceren en daarin schuilt volgens mij het succes". HANS PIËT 17.30 17.46 18.30 19.00 NEDERLAND 1 TROS Rosco leest voor, televi sieprentenboek De stop en stap show Bassie en Adriaan en het geheim van de schatkaart (2). kinderserie TROS Pop Formule, pop programma vanuit disco theater 'Escape' te Am sterdam. Presentatie: Lin da de Mol en Jeroen Soer NOS ^-Journaal TROS TROS Sport, sportmagazi- ne met o.a. een portret van de basketbal-damesploeg Den Helder en van hun coach Meindert van Veen, het laatste nieuws en beel den van de race Parijs - Dakar en een voorbe schouwing van het Neder lands kampioenschap kunstrijden te Zoetermeer De mPoiste foto's maak je zelf, achtdelige cursus ba sisfotografie TELEAC Biotechnologie (4) TROS Alf, Amerikaanse comedy serie met o.a. Max Wright, Anne Schedeen en Andrea elson. Afl. 2: Geluiden in de nacht. De nieuwsgierige buurvrouw komt babysit ten voor Brian. Alf krijgt de opdracht netjes boven te blijven. Hij besluit toch op pad te gaan Mijn geheim, spelpro- gramma met Robert Long NOS Journaal TROS CD Dossier Verhulst, twaalfdelige Nederlandse dramaserie geschreven door Hans Keuls. Met o.a. Derek de Lint, Liz Snoyink en Dolf de Vries. Afl. 10: De aanslag. Oscar en Roel zijn met spoed naar Nederland gereisd, omdat Eric Oscar heeft gedagvaard. Roel vindt het nu echt nodig om Eric te stoppen en be raamt met Peter een plan De TROS TV-Show, praat programma gepresen teerd door Ivo Niehe TROS Aktua, actualitei tenrubriek met o.a. aan dacht voor de Coentunnel, de oorzaak van veel erger nis door ellenlange files tij dens de spitsuren. Om de versnelde bouw van een tweede Coentunnel moge lijk te maken - in 1989 in plaats van in 1992 - heb ben de samenwerkende Kamers van Koophandel in Noord-Holland besloten een inzamelingsaktie te houden onder bedrijfs leven en automobilisten TROS Tele-thriller: Der rick, Duitse politieserie met o.a. Horst Tappert en Fritz Wepper. Afl.: Jacht 20.00 20.28 21.30 22.30 op een moordenaar. Er wordt een aanslag ge pleegd op het leven van ontwerper Dr. Arnold Bo- the, die zich met zijn laat ste krachten naar de tele foon sleept. Harry Klein vindt de auto van het slachtoffer met nog lopen de motor in de garage NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven NEDERLAND 2 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal NCRV 19.12 Dit is Disneyextra, teken films van Donald Duck, Mickey Mouse en Goofy 19.50 It's all in the game, spel- programma voor scholie ren, waarbij de computer centraal staat. Presenta tie: Hans Brian 20.40 Dag ouwe, dag jonge, filmimpressie van een Frie se revue die rond de jaar wisseling in Drachten was te zien. Ruim honderd amateurs staken hun vrije tijd in deze produktie 21.20 Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Afl.: A case of kfapp. Er is weer genoeg te doen op de Hill: Hunter schiet een minder jarige winkeldief neer. Stan Jablonski vreest voor zijn baan en zijn leven en LaRue valt op een jonge vrouw die hij verdenkt van heling 22.05 Meditatief Moment, korte overdenking 22.10 Gesprek met de minister president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Vanuit de wortels gezien: Ferdaoes, éénakter naar een novelle van Nwal El Saadawi, Egyptische schrijfster. Met Jacqueline de Valkt 23.33 Een bericht voor de Wilde Ganzen NOS 23.35 Nieuws voor doven 23.40-01.40 Midwinterfilms: The electric horseman, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Sydney Pollack. Met o.a. Robert Redford, Jane Fonda. Willie Nelson en Valerie Perrine. De voormalige rodeokampi oen Sonny Steele verdient nu zijn geld met reclame voor cornflakes. Drank is zijn grote troost. Bij de ontdekking van een paard onder de doping, ook een voormalige kampioen, be sluit hij het beest te ont voeren en in de ongerepte natuur los te laten Snorkels, kinderprogram- i over wezentjes die onder leven. Dubbele afl.: >artheid... da's vies/Een ve getarische vleeseter Bingo! Tweede deel van een ■^verzicht van de Internationale fits uit 1986. samengesteld !t fragmenten uit Peter's pop Presentatie: Bart Pee- i Paul de Groeve tending door derden. Pro gramma van de Socialistische mroepvereniging jedelingen en program- overzicht uwe Weerbericht Boeren, Britten en Bantoes, eerste van twee documentaires Over de Zuidafrikaanse ge schiedenis Eztra-time, sportmagazine So what, jazzprogramma met James Williams K.35 Nieuws en Coda: 'Het aams meisje' van Paul Babel, programma voor mi granten Zonen en dochters, Australi- :he tv-serie. Bert krijgt een ïtste kans om zijn kunde als jaardentrainer te bewijzen, lennifer bekent Martin alles haar zwangerschap Intermezzo. Largetto, J.C. lach. uitgevoerd door 'h.Meert. piano en T. Nauwe-1 lers, altviool Ishin (37), Japanse tv-serie (herh.) ledetingen en program- i-overzicht (widam, videospelletje met larleen Gordts 'remière, filmnieuws met Jo I De ploeg van vier (Breaking jaway), Amerikaanse speelfilm fe&guit 1979 van Peter Yates. Met SlSDenis Christopher. Dennis ™™Qaid, Daniel Stern e.a. Vier jongeren in een rustig universi teitsstadje proberen de verve ling te verdrijven. Een van hen vat een passie op voor wielren- xrpfnen en voor een universiteits- ^studente B2.55 Filmspot, achtergrond je [informatie bij de filmaktualiteit Csrrefours wosk-snd «Journaal Co soir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Grand écran - Clint East- wood: l'lnspecteur ne renon- M cs jamais (The enforcer), Ame- Irikaanse speelfilm uit 1976 van James Fargo. Met o.a. Clint Eastwood. Tyne Daly en Harry ■■Guardino (25 Ans das lies ds Paix, docu- mentaire Laats# nieuws [00.00 Rox Box, popprogram- met Ray Cokes 14.50 Die Geheimnisse von Paris (2), vijfdelige tv-serie naar de gelijknamige roman van Eugè- ne Sue. Met Sigmar Solbach. Christine Deschaumes, Pinkas Braun e.a. (herh.) 16.00 Nocturno. 'Een hoogst gevaar lijke liefdesgeschiedenis' 16.10 Wie man Dornröschen wach- kiisst, verfilmd sprookje naar de gebroeders Grimm 17.35 Variationen auf ein Mare hen, Oder was einer Prinzessin in der Liebe noch alles passie ren kann, tekenfilm 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Galerie der Comics, teken films. Afl.: Vierbeiner und An dere 19.00 0 WWF-Club, amusements programma met Marijke Ama- do 19.57 Programma-overzicht 20.00 CDTagesschau. Aansluitend: Die Parteien zur Wahl, politie ke uitzending 20.15 Der Fluch des rosaroten Pan thers (Curse of the pink pan ther). Engelse speelfilm uit 1983 van Blake Edwards. Met Ted Wass, David Niven, Robert Wagner e.a. Een jaar na het spoorloos verdwijnen van in specteur Clouseau krijgt diens baas Dreyfus de opdracht om hem èn de dief van de Rose* Panter-diamant op te sporen. De computer stuurt hem ech ter niet de beste, maar de meest stuntelige detective op zijn dak. Zo wordt Clifton Sleigh de waardige opvolger van Clouseau. Aansluitend: Die Parteien zur Wahl, politieke uitzending 22.10 Gott und die Welt, kerkelijk magazine. Vandaag: De politie ke preek, reportages over een kerk met politieke, maar niet partij-politieke uitspraken 22.40 Tage8themen, met Bericht aus Bonn 23.10 Heut'abend, ARD-talkshow met Joachim Fuchsberger. Gast: Samy Molcho 23.55 E Der Kandidat (The best man). Amerikaanse speelfilm uit 1963 van Franklin Schaff- ner. Met Cliff Robertson. Hen ry Fonda, Lee Tracy e.a. De miljonair William Russell geldt als een van de belangrijkste kanshebbers voor de Demo cratische kandidatuur voor het Amerikaanse presidentschap. Maar zijn concurrent Joe Cant- well is tot elk middel bereid om hem uit te schakelen. Achter de coulissen van de partijcon ventie speelt zich een drama af 01.35 Tagesschau 01.40 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 14.50 E Lach' und wein' mit mir (Ri ding high). Amerikaanse speel film uit 1950 van Frank Capra. Met Bing Crosby, Coleen Gray. Charles Bickford e.a. 16.30 Freizeit... und wae man da- raus machen kann, vrije-tijds- magazin 17.00 Heute 17.15 Tele-llluetrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Ein Engel aut Erden (Highway to heaven). Amerikaanse tv-se rie met Michael Landon, Victor French e.a. Afl.: Tödliche Spie- 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute. Aansluitend: Parteien zur Wahl. politieke uitzending 19.30 Auslandsjournal 20.15 Aktenzeichen: XY... ungelöst - Die Kriminalpolizei bittet urn Mithilfe. Programma, waarin aan de kijkers medewerking wordt gevraagd bij het oplos sen van misdaden. Presenta tie: Eduard Zimmerman 21.15 lm Reich der Tanzvögel, na tuurfilm met opnames van de baltsdansen van vogels in Mid- den-Amerika 21.45 Heute-Journal. Aansluitend: Parteien zur Wahl. politieke uitzending 22.10 Aspekte, cultureel magazine 22.50 Aktenzeichen: XY... ungelöst, kijkersreacties 22.55 Die Sport-Reportage. Duitse kampioenschappen kunst schaatsen te Berlijn 23.25 Bis zum bitteren Ende (Cut ter's way). Amerikaanse speel film uit 1981 van Ivan Passar. Met John Heard, Jeff Bridges. Lisa Eichhorn e.a. Op een nacht is Richard Bone getuige van een misdaad. Terwijl hij in zijn kapotte wagen ligt ziet hij hoe een groot iemand een zwaar pakket in een vuilnisbak stopt. De volgende ochtend blijkt het het lijk van een jonge lerares te zijn. Bone wordt op gepakt. maar men kan niets tegen hem bewijzen 01.10 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus geschie denis. Afl.: De Republiek van Welmar 18.30 Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Lander - Menschen - Aben- teuer: Höhlentauchen, natuur- documentaire over grotten on der de zeespiegel (herh.) 21.00 Kulturhaupstadt Bonn: Prachtbau mit Löchem, docu mentaire 21.45 Die Reportage: Ich heiratre meinen König 22.15 In bester Gesellschaft, tv-se rie met Giselle Pascal. Wolf Roth. Pierre Michael e.a. Afl.: Höchste Zeit. Marcel Fontaine. Sophie's medeplichtige bij het spel rond de gestolen horlo ges. moet voor zijn achtervol gers vluchten. Maar als hij in Antwerpen het afgesproken aandeel in de buit wil incasse ren wacht hem een onprettige verrassing 23.05 Nachgespielt: China - die Künste, der Alltag, gefilmde reisvertelling van Ulrike Ottin- ger 00.35 Laatste nieuws (H Ondertiteling via TeleTekst. 13 Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■D Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. Hl Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.25 Secrets out, kinderprogramma 17.55 mNewsround extra, reportage van John Craven over het moerasgebied The Everglades in Florida 18.10 Grange Hill, kinderserie 18.35 Fax, programma waarin vragen van kinderen worden beant woord. Met o.a. aandacht voor de vraag waarom in Ameri kaanse films die zich afspelen in New York altijd roosters waaruit stoom ontsnapt te zien 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 m'Allo, 'Allo, comedyserie over het Franse verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog 21.10 CDThe Colbys, Amerikaanse tv-serie met o.a. Charlton Hes ton. Stephanie Beacham, Kat harine Ross en Ricardo Mon- talban. Afl.: Jason's choice 22.00 Nieuws 22.30 [ERockliffe's Babies, tiendeli ge politieserie met o.a. lan Hogg, John Blakey en Joe McGann. Afl. 1: Sirens 23.20 Dustin Hoffman-cyclus: Mid night Cowboy, Amerikaanse speelfilm uit 1969 van John Schlesinger. Met o.a. Jon Voight. Dustin Hoffman, Sylvia Miles en John McGiver 01.10 Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong Show 17.35 R.I. Lectures 18.30 Horizon, populair wetenchap- pelijk magazine. Afl.: The twen ty four hour clock (herh.) .19.20 Son of Lassie, Amerikaanse speelfilm uit 1945 van Sylvan Simons. Met o.a. Peter Law- ford. Donald Crisp en June Lockhart 21.00 On the road 21.30 Gardeners' World, serie pro- Sramma's over tuinieren azz Week: Le jazz hot, docu mentaire ovej de geschiedenis van de jazz-muziek in Frankrijk 23.40 News Night, actualiteiten 00.25 Weerbericht 00.30-01.25 The Rockford Files, Amerikaanse detectiveserie. Afl.: White on white and nearly perfect ITV 17.20 Worldside, kinderprogramma 17.45 Alias the Jester 18.00 Bellamy's Bugle 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 20.00 The Newlywed Game 20.30 Murder, she wrote, Ameri kaanse misdaadserie met An gela Lansbury in de hoofdrol 21.30 My Husband and I, comedyse rie 22.00 Yesterday's Dreams 23.00 Nieuws en weerbericht 23.30 Cross Question, discussiepro gramma 00.30 Snooker 01.15 Friday Late Film: Bad Day at Black Rock, Amerikaanse speelfilm uit 1954 van John Sturges. Met o.a. Spencer Tra cy 02.45 Late Night Final SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kinderprogramma met teken films. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 I Dream of Jeannie, comedy serie met o.a. Larry Hagman en Barbara Eden 18.30 Hazel, comedyserie. Afl.: Who's in Charge Here? 19.00 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: One Army at a Time 19.30 aThe New Dick van Dyke Show. Afl.: Ashes and Urns 20.00 The New Candid Camara 20.30 Emerald Point, dramaserie rond een vliegbasis. Met o.a. Dennis Weaver, Susan Dey en Robert Vaughn 21.20 E The Untouchables. Afl.: One last killing 22.15 0 Monsters of rock, har- drockprogramma met Mick Wall (herh.) 23.00 0 Here comes the weekend, met Anthea Turner (herh.) 00.00 0 Young, Free Single, met Gary Davies (herh.) 00.45-01.15 The World Tomorrow, religieus programma van Worl dwide Church of God TV 5 16.05 Gaspard de La Mei je, tv-film over alpinisme 17.50 Jazz off, optreden van het kwintet Eric Lelann 18.00 Récréation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Quelque chose dans son Rëve, tv-film 20.40 Musicales de Macon. Uitvoe ring van de zevende symfonie van Beethoven 21.20 Calibre, misdaadmagazine 21.25 Montagne, actualiteitenrubriek 22.00 Nieuws 22.30 J'aime a la Folie..., amuse mentsprogramma MUSIC BOX 17.00 0 Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 0The Nino Firetto Show (herh.) 19.00 0The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 0 The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 0 The Simon Potter Show, met hits uit Amerika (herh.) 22.00 0 Countdown (herh.) 23.00 0 Boogie Box, dansmuziek met Gloria 00.00 Super Channel News docu mentaries, overzicht van nieuwsprogramma's en docu mentaireseries 00.10 0 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 0 Rockin' at the speed of light, non-stop muziek 02.00 Super Channel Sport, over zicht van sportprogramma's die vanaf 30 januari op dit nieuwe satellietkanaal te zien zullen zijn 02.10 0 The Power Hour, hardrock- programma met Amanda Re dington 03.00 0 Boogie Box (herh.) 04.00 0 Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 05.00 0 Chart attack, overzocht van de Music Box top veertig 06.00-07.00 0 The Shadow NEDERLAND 2 NOS 12.00-13.45 Studio Sport extra. WK Skiën afdaling vanuit Garmisch Partenkirchen RTBF 1 08.30 Nouba nouba 09.30-09.55 Spreek met ons mee, cursus Neder lands 10.40 Interwallonie 12.00 Rox Box, popprogramma 13.00 Tribune économique et sociale DUITSLAND 1 10 00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Die Sportreportage 10.50 Tanz auf dem Eis (The ice follies of 1939). Amerikaanse speelfilm (herh.) 12.10 Auslandsjournal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 0 Programma-weekoverzicht 11.30 Glauben aus dem Herzen 12.00 Nachbarn in Europa 11.50 Die Sport-Reportage. WK Skiën afdaling voor heren vanuit Garmisch-Parten- kirchen 13.00 Nachbarn in Europa, informatief magazine BBC 1 09.30 The Hunter 09.35 The Muppet Babies, tekenfilmserie 10.00 Satur day Superstore, gevarieerd kinder programma 13.15 Saturday Grand stand, sportmagazine met o.a. rugby (John Player Special Cup. finale), boksen vanuit York Hall. squash, paarderaces vanuit Haydock Park en Leopardstone en cricket vanuit Syd ney (vijfde testmatch) SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Andy, Snoot en Crocker 12.10 0 Pop Formule, met Llnda de Mol en Jeroen Soer (herh.) 12,55 0 Young, Froe Single, met Gary Davies (herh.) 13.45 0 The American Show (herh.) ITV 07.55 TV-AM 10.25 No. 73 12.00 Jamming with the Rad Lads 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Greavsie, voetbalcommentaar 13.30 Worstelen MUSIC BOX 07.00 0 The Power Hour, hardrock- programma 08.00 0 Boogie Box, dansmuziek met Gloria (herh.) 09.00 0 The Music Box classic, herhalin gen van de beste muziekspecials uit de geschiedenis van Music Box 10.00 0 Chart attack, overzicht van de Music Box top veertig 11.00 This is Super Channel, overzicht van het programma-aanbod van dit nieuwe satellietkanaal, dat op 30 januari van start gaat. Met fragmenten uit drama series, kinderseries, tv-spelen, come dyseries en muziekprogramma's 11.20 0 Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 12.00 0 Rockin' at the speed of light 13.00 Super Channel Sport, overzicht van sportprogramma's 13.10 0 Herhalingen RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: De burgemeester is ja- 20.02 n'SrV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-sport 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 TROS: De Nederlandstalige top RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.00 Countdown Café. RADIO 4 17.20 EO: De cantates van Bach 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 Aspekten van de Kamermuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Promenos. 22.30 NOS Jazz Geschiedenis. 23.00 NOS-Radiodrama. RADIO 5 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. 17.56 Mededelingen en nieuws 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van het RPF. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 De Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond 16.30-17.00 Radio Rijnmond Getapt, talkshow vanuit het Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. Omroep Rijnland: (Al leen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.30-18.00 Actualiteiten. 18.00 Leiden Lokaal en 20.00-21.30 Rijnland Sport. BRT 1 18.00 Nieuws. 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.00 Nieuws. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber. voor Turken. 20.00 Nieuws. 20.03 Imago. 21.00 Nieuws. 21.03 Klapstool. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.00 Nieuws 22.05 Country-side. Presentatie: Erik Baeyens. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.00 Nieuws. 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Pop 3 (15). 19.00 Kroniek 2: Magazine van het kulturele leven in eigen land en onmiddellijke buurlanden. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Concert door de Berliner Phil- harmoniker m.m.v. Frank Peter Zimmermann. viool. Dirigent: Hans Martin Schneidt. 21.45 Actualla. 22.20 Kamermuziek. 23.00-23.45 Jazz in Europa. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show 12.03 Oud plaatwerk met Herman Emmink. 13.06 TROS Aktua. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 James Taylor concert. 13.03 Wegens vakantie gesloten. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Special. 14.03 Tussen uur. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Affiche - 4 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 09.45 Dag Dokter. 10.00 Tekens en Regels. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-Thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Hallo Nederland. 12^0 EO... in de regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Ronduit-Praise. 13.30 Opo Doro. 14.00 VPRO: Euroburo. 15.00 Het spoor - REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 12.03-13.00 Radio West Gemeente. Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws 10.03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 11.00 Nieuws. 11.03 Thema-uit zending. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat nu weer? Programma met regionale ver rassingen. BRT 1 05.30 Nieuws. 05.31 Met 1 wakker. 08.00 Nieuws. 08.20 Voel je thuis. 10.00 Nieuws. 10.03 Onze keuze. 11.00 Nieuws. 11.03 Het kraaienest. 13.00 Nieuws 13.15 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.00 Nieuws. 08.12 Te bed of niet te bed. Presen tatie: Jos Ghysen. 10.00 Nieuws. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. Presentatie: Paul De Meulder 08.00 Nieuws. 08.20 Ochtendconcert. 10.00 Wijswijzer. 11.00 Harmonies en Fanfares. 11-30 Koormuziek. 12.10 Tafelmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 BRT-keuze voor dlscofielen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19