De wonderbaarlijke wederopstanding van Koningsclub Bergen ovjet-Unie denkt aan betaald voetbal Groenendaal beticht Van der Poel van broodroof sportuitslagen J Ab Fafié blijft in Griekenland De Man beste skiër bij Lowlanders ORT SetdócSoiwamt DONDERDAG 8 JANUARI 1987 PAGINA 9 71656)1 19.001 19.001 LON 3 21.30f 21.30 tel 18.45 18.45 Buel-.\ 30. do EAC 3 (al)- dl. ook Leyweg (al); zaj Hopman overige ROPO- 56756M 'ook|Schalij (al) 13.15, \R\S 1 ^ppman en rihalij naar |;3fde ploeg 19.30,' "t^LLE - De ex-kernploe- Iwan'n Frits Schalij (mogelijk) olaria-niel Hopman (zeker) ma- r; wcuaterdag in de marathon' pia?Deventer hun debuut of ths ^oor blessures ge- lanjng|de Aegon-marathonploeg Hea-ltsen. Het tweetal, dat o; ma.niet wist te kwalificeren ft van het EK in Trondheim, :t het seizoen af bij de van Ommenaar Kees 24.00.en is daarna vrij om met 00.i5.fe belangstellenden in zee J^day^ a (16); het wegvallen van Harm Deb-de Pal (naweeën van de 24-021 van Pfeiffer) en Bert 15- wijk Winkel (hernia) was j Aegon alle ruimte om 0. zo.&an en Schalij voor een D#e twee maanden in te lij- *°- Emiel Hopman, in het '83-'84 nagenoeg on- in het marathon- ME-iit en met overmacht za.par van het cup-klasse- is ook no6 eventjes met ,wantum-ploeg van Jaap !tte in onderhandeling bst, maar heeft uiteinde- üch voor Aegon gekozen. j Milan H af van iu we trainer Johan Cruyff en Haan hoeven niet meer ;enen op een contract bij lilan. Na de recente suc- de competitie die de ip de tweede plaats van aglijst hebben gebracht, Milan afgezien van het lemen voor volgend sei- |een nieuwe buitenlandse >r te contracteren. [trainer Cruyff is de laat- V laanden vaak genoemd als Ve oefenmeester van de (lezen. Cruyff leek in °°R wel te voelen paseen vertrek naar Italië. =rdepatste weken circuleerde hefteeds vaker de naam van Arie Haan. elaa£am van Haan is in Italië en voor altijd ver- Lt on^n niet het ongelooflijke etiidsschot waarmee hij tij- jdens de wereldkampioen- n zaipen van 1978 in Argenti- Italianen uitschakelde, en heeft Wim Kieft deze de training bij AC Tori- rvat. De Nederlander die n aarzelende start is uit- _iid tot een van de groot- f 'errassingen van de Itali- competitie, liep op 5 no- er in de Europa Cup- itrijd tegen het Hongaar- 'ör een ernstige kniebles- )p. Op dat moment voer- ieft samen met Sandro lelli van Inter Milan, met iebb( ioelpunten de Italiaanse wek Drerslijst aan. Verwacht 1 t0< t dat Kieft op 1 februari de^entree zal maken wan- Torino thuis tegen Como uderi1 is ATHENE Ab Fafié heeft een nieuwe club in Griekenland. De oud-trainer van Feyenoord, die zelf ontslag nam bij AEK omdat hij zich niet kon verenigen met de inmenging van de clubvoorzitter, werd be naderd door het in degradatiegevaar verke rende Ioannina. Blijft Fafié dus in Grie kenland, een aantal anders trainer zoekt zijn heil tijdelijk elders. Assistent-bonds- coach Dick Advocaat gaat drie dagen stage lopen bij Leo Beenhakkers Real Madrid zo lang de Nederlander daar nog de scepter zwaait. Wim Jansen en Lex Schoenmaker brengen een soortgelijk bezoek aan KV Me- chelen bij Aad de Mos. ALTERNATIEVE ELFSTEDEN TOCHT GAAT TOCH DOOR ZWOLLE - De controverse tussen de Stichting Alternatieve Elfstedentocht en de marathon-ploe gleiders over het al dan niet voeren van reclame op de startnummers in het Finse Kuopio is uit de wereld geholpen. Onlangs kregen de ploegleiders te horen, dat hun rijders mogelijk in Finland met extra reclame zouden moeten rijden, omdat het stichtingsbestuur kampte met een gat van onge veer 25.000 gulden in de begroting. Die medede ling werd door de ploegleiders met verbazing ont vangen en had zelfs geluiden over het boycotten van de alternatieve Elfstedentocht tot gevolg. De Stichting is daar danig van geschrokken en heeft inmiddels bakzeil gehaald. De rijders hoeven nu niet met reclame op de startnummers te rijden (waardoor de naam van de ploeg-sponsor gewoon zichtbaar blijft) en tevens heeft de Stichting het alternatief laten varen om per rijder een extra in schrijfgeld van 500 gulden te vragen. KNIEBLESSURE KINSHOFER ALTENMARKT De Amsterdammer Harald de Man was gisteren in de Oostenrijkse wintersport plaats Altenmarkt in het Salzburgerland tijdens de zogenaamde „Lowlan ders" de beste Nederlands skiër op de afdaling. De Man kwam in het interna tionale gezelschap onder erbarmelijke weersom standigheden als vijftien de over de streep in 1 mi nuut en 19,56 seconden. Hij was daarmee Ronald Hoevenaars en Hans van der Veldt uit Heiloo dui delijk de baas. Winnaar van het evenement, waaraan skiërs uit twaalf lan den deelnamen onder wie het Oostenrijkse Europa Cupteam, werd Alex Hajdlmoser in 1.16,44. Bij de dames was Nico le van Steenbeek, die in Corti na d'Ampezzo woont, de beste Nederlandse. Ze bleef met haar negende plaats in de to taalrangschikking haar Neder landse concurrenten Emilie de Man en Marcella Boerma ruim voor. Christa Kinshofer, die met de Nederlandse nationali teit ook aan wereldbekerwed strijden meedoet, verrekte tij dens de afdaling een knieband en viel Uit. Ze startte ook niet meer voor de slalom, die werd gewonnen door de Japanse Chiaki Ozeki. Ook op dit on derdeel, waaraan 56 skisters deelnamen, was ook Van Steenbeek de beste Nederland se. De Nederlandse kampioen schappen worden volgende -maand gehouden. Griekenland speelt gelijk PORTALEGRE Het Griek se voetbalelftal, dat met Ne derland in een kwalificatie poule voor het Europees kam pioenschap is ingedeeld, heeft gisteravond in een vriend schappelijk duel gelijk ge speeld tegen Portugal. In Por- talegre werd het 1-1. In de eerste helft werd niet ge scoord. Griekenland speelt volgende week woensdag voor groep 5, waarin Nederland de eerste plaats bezet, thuis tegen Cyprus. Nederland - Grieken land staat voor 25 maart op de agenda. BERGEN Koningsclub Bergen, de schaakclub van de omstreden beton- koning Arnfried Pagél, baarde in december op zien door zich terug te trekken uit de schaak- competitie. De motivatie van de spelers was tot on der het nulpunt gezakt. Maar de verbazing in de schaakwereld is alom, nu Koningsclub opeens be sloten heeft toch mee te doen. Koningsclub I „blaakt weer van strijd lust". Maar hoe is dat mo gelijk? Het ligt niet voor de hand om te veronderstellen dat de wonderbaarlijke wederop standing van Koningsclub Bergen nu ineens te maken heeft met de goede voorne mens voor het nieuwe jaar van Arnfried Pagel, die van „een misverstand" rept. Nee, het toverwoord zou wel weer eens „geld" kunnen zijn. Maar: over geld praat Pagel niet. Pagel, zelf een enthousiaste maar zwakke schaker, heeft jaar in jaar uit veel geld in zijn club gepompt. Zijn droom: kampioen van Neder land worden. Koningsclub maakte, versterkt mei groot meesters, jarenlang van elk tiental in de onderbond en in de tweede en eerste klasse van de KNSB-competitie ge hakt, maar moest, eenmaal in de hoofdklasse gearriveerd, vorig seizoen het eveneens zwaar gesponsorde Volmac Rotterdam voor laten gaan. Dat Pagel grootmeesters uit bijvoorbeeld New York liet overkomen bleek dus niet voldoende. Die grootmeesters zullen trouwens niet voor niets van zo ver zijn geko men... Het verhaal gaat zelfs dat Pagel soms met zakken vol bankbiljetten klaarstond, die hij na afloop lustig uit deelde, onder het toeziend oog van het geslachtofferde tien tal. Geldschieter Arnfried Pagel: „Het is ook voor mij ook een raadsel,, tiental meldde zich af. Team leider Eric Jostmijer liet com petitieleider Frans Vondeling dan ook weten dat Konings club niet in staat was te spe len. En, sterker nog: dat Ko ningsclub zich uit de competi tie terugtrok. Dat laatste kwam vervolgens ruim in de publiciteit. De winstpunten die andere schaakclubs, waaronder het Haagse DD, tegen Konings club hadden behaald werden ongeldig verklaard. En Pagels Koningsclub werd met een dikke streep afgevoerd uit de competitie. Gegniffel en tevredenheid bij veel schaakliefhebbers, want de manier waarop Pagel door de schaakwereld banjerde was niet bepaald subtiel te noe men. Integendeel, zijn leugen tjes en „moves" werden bij schaakintimi berucht. Opge ruimd staat netjes, zo was het parool dus. Verandering Daar kwam echter verande ring in. Die zakken waren er dit seizoen nog wel, maar de bankbiljetten zaten er kenne lijk niet meer in. Pagel, direc teur van de Technische Mor tel en Chemische Fabriek Pa gel NV, belandde wegens valsheid in geschrifte in het gevang. Omdat hij niet meer over de brug kwam lieten de grootmeesters Koningsclub in de steek. Dit seizoen was het dan ook bepaald kwakkelen. En zo rond 13 december, de dag dat Koningsclub tegen SMB uit Nijmegen moest spe len, sloeg een ware griep-epi- demie toe onder de spelers van Koningsclub Bergen. Meer dan de helft van het Geen antwoord Volgens Pagel („Ik heb aan mijzelf gevraagd hoe dit nu allemaal mogelijk is, en ik heb geen antwoord gekregen. Ja, waarom zou het niet ook voor mij een raadsel zijn?") is de mededeling van Jostmeijer door competitieleider Vonde- ling echter helemaal verkeerd geïnterpreteerd. „Alles berust op een misverstand. Jostmeij er heeft nooit gezegd dat Ko ningsclub niet definitief zou terugtrekken". Een uiterst stellige Vondeling echter: „Jostmeijer heeft wel degelijk gezegd dat Konings club zich zou terugtrekken. Ik heb hem er op gewezen dat de club dan weer helemaal van onderaf zou moeten beginnen. Dat was volgens Jostmeijer geen probleem, want er was in overleg met Pagel besloten ermee te stoppen". Jostmeijer zou ook tegen Von deling gezegd hebben dat de spelers van het, inmiddels da nig gestripte Koningsclub dit seizoen nog geen cent gezien hebben. Dat verklaarde enigs zins waarom zij zich op 13 de cember en masse „ziek" heb ben gemeld. Maar nu doet Koningsclub dus weer mee. Hoe is het ech ter mogelijk dat spelers die eerst niet vooruit te branden waren, nu ineens staan te trappelen om voor Konings club de schaakstukken te mo gen verzetten? Dat is een vraag die niet makkelijk te beantwoorden is. Teamleider Erik Jostmeijer weigerde daarop tegen Von deling antwoord te geven. Het telefoonnummer waar hij, al thans volgens zijn vader, werkt, geeft... Pagel aan de lijn. En die zegt dat Jostmeijer niet in zijn bedrijf werkt... Jostmeijer bleek gisteren niet elders telefonisch bereikbaar te zijn. Wederopstanding Het antwoord van Pagel over de „wederopstanding" („Het is voor mij ook een raadsel" leverde wel veel stof tot na- denken, maar bracht geen duidelijkheid. Een antwoord zou kunnen zijn dat Pagel Jostmeijer de consequenties van terugtrekken „onder aan beginnen" niet hebben overzien en op hun eerdere mededeling terugkwamen. Het meest voor de hand lig gende antwoord is echter dat er nu wel weer geld is. Waar dat dan ineens vandaan komt is een tweede vraag die voor lopig ook nog niet beantwoord kan worden. Want daar wil Pagel evenmin uitsluitsel over geven. „Ik praat niet over geld". Overigens wil Pagel, die niet zegt te weten of zijn spelers dit seizoen geld hebben gekre gen, wel kwijt dat het volgend seizoen weer een stuk beter zal gaan met Koningsclub. „Dit seizoen is er voor de spe lers niet zoveel geld, maar daar gaat, met zekerheid, ver andering in komen. Volgend seizoen is er weer meer geld beschikbaar". Minder verdiend Pagel stelt dat hij vorig jaar minder heeft verdiend dan in het verleden. „En ik ga dit jaar weer verdienen. Ik heb een reeks nieuwe uitvindin gen gedaan, die erg goed ver kopen, met het bedrijf gaat het dus prima". Overigens be nadrukt Pagel dat hij niet de enige sponsor van Konings-, club is. Maar de anderen wil len, zo meldt hij, anoniem blijven. Het bestuur van de Koninklij ke Nederlandse Schaak Bond vergadert volgende week over de affaire-Koningsclub. En over de sancties die het re glement toestaat: twee match- punten in mindering voor Koningsclub Bergen of als klap op de vuurpijl een boete van (maximaal) f 100. Vooral van die f 100 zal de, ondanks of misschien wel dank zij een faillissement, vermogende Pa gel wel niet wakker liggen. MARTIN VOORN lOO lael el het '|KOU De liberali- idensen van het van partij-chef 1 Gorbatsjov laten Russische voetbal ongemoeid. „De nieu- competitite moet een van hervormingen heeft Valeri Lo-1 klé^vski aangekondigd. hopfoach, die met het na- elftal goed voor de am bij het wereld- ioenschap in Mexico. zijn club Dinamo de Europa Cup 2 wil die successen inueren. „Daarvoor is dat wij de achter aan de basis onge- jkwa pioei van hoge klasse wordt niet voldaan. Er is gebrek aan speelvelden, sportkle- maken. Aan de eer- ding en toegewijde trai- voorwaarden voor de ners op de kinder-voet- van voetballers balscholen". E Reling Lobanovski, die bij zijn aan treden als nationaal coach de bezem haalde door de selectie, verwijt de club-officials ge brek aan aanpassingsvermo gen. „Men heeft tot dusverre niet veel anders gedaan dan vasthouden aan de organisato rische structuur, zoals die in 1936 is vastgelegd". Lobanosv- ki bedoelt daarmee het krampachtig vasthouden aan de amateur-status. Evenals zijn voorganger Nikita Simonjan uit het midden van de zeventi ger jaren, is hij voorstander van- de invoering van prof voetbal. „Waarom noemt men bij ons een voetballer uit de hoogste competitie-afdeling amateur?", vraagt hij zich af en geeft dan zelf het ant woord: „De beste jaren van zijn leven staat voetbal cen traal met driemaal trainen per dag. Hij doet het vrijwel het hele jaar door. Waarom zou een circus-artiest recht hebben op een goed verzorgde oude dag en een voetballer niet Succestrainer Lobanovski, die dankzij een overwinning met 2-1 op Dinamo Moskou op de allerlaatste competitiedag met zijn club Dinamo Kiev voor de twaalfde keer kampioen van de Sovjet-Unie werd, heeft medestanders. In het sportblad Sovjetski Sport schreef Oleg Koetsjarenko begin deze week: „Er gaan steeds meer stemmen op, die zeggen dat het de hoog ste tijd is het voetbal door middel van professionalisering op een hoger peil te brengen". Lobanoski voegt daaraan toe: „Wij behoren momenteel op voetbalgebied tot de toonaan gevende landen, maar de structuur is daarbij niet aange past". De manier waarop Lobanovski het benodigde geld denkt bin nen te halen, is van het westen afgekeken! „De televisie, die door directe uitzendingen po tentiële toeschouwers aan de buis kluistert, zou dat verlies moeten compenseren. Recla me-inkomsten en sponsorbij dragen zouden het clubvoetbal enorm omhoog kunnen stu wen". Reinier Groenendaal: „Stam- snijder is mede zo ver geko men dank zij mij". ST. MICHIELSGESTEL - Reinier Groenendaal heeft het gevoel voor een hopeloze opdracht te staan nu hij met Adrie van der Poel moet uitvechten wie wordt uitgezonden naar het WK veldrijden in het Tsjechische Mlada Bloles- lav. Officieel wordt zon dag na de veldrit in het Belgische Asper besloten wie van de twee de Ne derlandse ploeg bij de profs completeert, maar Groenendaal meent bij voorbaat een verloren strijd aan te gaan. De Bra bander verdenkt PDM, de ploeg van Hennie Stam- snijder en Adrie van der Poel, ervan zoveel druk op de keuzeheren van de KNWU uit te oefenen, dat de keus hoe dan ook op Van der Poel zal vallen. „Voor PDM zijn de publicitai re belangen groot. Met Stam- snijder heeft de ploeg een kanshebber op de wereldtitel en Van der Poel kan belangrij ke hand- en spandiensten ver richten, omdat er een flink stuk asfalt in het parkoers zit. Als wegrenner is hij daarop in het voordeel", redeneert Rei nier Groenendaal, die veron derstelt dat PDM achter de schermen flink met de geld buidel rammelt om zijn zin te krijgen. „Dat heeft die ploeg toch al vaker gedaan", vertelt Groenendaal zonder in details te willen treden. „Ze denken bij PDM dat met geld alles te koop is". Broodroof Het gerucht dat PDM ook hem een flinke geldsom zou hebben geboden om zijn plaats aan Van der Poel af staan ontkent Groenendaal in alle toonaar den. Heel verongelijkt: „Dat is pertinent niet waar. Ik zou daar ook niet aan meewerken. Wat er nu allemaal gebeurt vind ik hoogst verwerpelijk en een gevaar voor de toekomst van het veldrijden. Op deze manier wordt de sport kapot gemaakt. Ik vraag mij af wat Van der Poel op het WK te zoeken heeft. Hij doet pas sinds twee weken mee aan wedstrijden, terwijl wij als specialisten het gehele seizoen moeten presteren. Adrie van der Poel is bezig met pure broodroof". Het vreemde in de selectiepro cedure is dat bondscoach Cees Zoontjens zowel Reinier Groe nendaal als Adrie van der Poel een plaats in de WK-ploeg heeft toegezegd. Groenendaal: „In mijn geval verzocht Zoontjens mij vóór het NK in Oldenzaal om een pasfoto in de leveren voor een visumaanvraag. Ik was dan ook hoogst verbaasd te horen dat ik in Asper nog een selec tiewedstrijd moet rijden. Hier uit blijkt dat Cees Zoontjens niks te zeggen heeft. Hij is niet meer dan een loopjongen. Ik begrijp ook niet waar Hennie Stamsnijder zich mee bemoeit. Het is belachelijk dat hij gaat vertellen dat ploeggenoot Van der Poel de vierde renner in de ploeg moet worden. Stam snijder moet niet vergeten dat hij ook veel aan mij te danken heeft. Wij leveren al jarenlang strijd, hetgeen zonder mijn aanwezigheid niet mogelijk was geweest. Ik verdenk PDM ervan achter deze zaak te zit ten." Supporters Mocht Groenendaal niet naar Mlada Boleslav gaan dan sluit hij niet uit dat er tijdens het WK problemen zullen ont staan. „Niet met mij, maar mo gelijk met mijn supporters", vertelt de Brabantse veldrij der. „Vergeet niet dat er al 60 mensen uit mijn woonplaats St. Michielsgestel de reis naar Tsjecho-Slowakije hebben ge boekt en betaald. Die gaan om Groenendaal te zien rijden en met Van der Poel. Ik zeg niet dat het gebeurt, maar als Van der Poel bijvoorbeeld de eerste ronde op kop rijdt zou dat wel eens zijn laatste kunnen zijn...." HENK STOUWDAM AUTO/MOTORSPORT Rally Parijs-Dakar Algemeen klassement: Motoren: I. Cyril Neveu (Fra), Honda, 2. Ales- sandro de Petri (Ita), Cagiva. 3. Hu- bert Auriol (Fra), Cagiva, 13. Pierre Karsmakers (Ned), Honda, 50. Toon Karsmakers (Ned), Honda, 53. Arjan Brouwer (Ned), KTM. Auto's/vrachtauto's: 1. Zaniroli/Lo- pes (Fra). Range Rover, 2. Vatanen- /Giroux (Fin/Fra), Peugeot 205 turbo 16, 3. Mehta/Doughty Peugeot 205 turbo 16, 8. De Rooy/Geussens/Van de Rijt (Ned), DAF Turbotwin, 18. Tij sterman/Tijsterman (Ned), Mitsubishi Pajero, 65. Moritz/Elenbaas (Ned), Daihatsu Rocky, 125. Zijlstra/Kaste lein (Ned), Daihatsu Rocky, 143. Van Eijk/Doeswijk (Ned), Daihatsu Rocky, 144. Hardsteen/Den Toom (Ned), Dai hatsu Rocky. Vrachtauto's: 1. De Rooy/Geussens- /Van de Rijt (Ned), DAF Turbotwin, II. Dleker/Ketelaars/Tessens (Ned), DAF FAV3600, 21. Kies/Graafstra (Ned), Mercedes Unimog U13001, 35. Vanmaris/Van Loevezijn/Duisters (Ned), DAF FAV3600, 60. Van De- dem/Van Ingen/De Galan (Ned), MAN 8x8. ZAALHANDBAL Eredivisie dames: V en L-PSV 20-13. BASKETBAL Eredivisie heren: Donar-DAS 78-68. TAFELTENNIS Polen-Nederland in Warschau Leszek Kucharski-Ron van Spanje 21-11 21-16, Andrzei Grubba-Rob Turk 21-14 21-18, Jadwiga Kawalek- Gerdie Keen 12-21 17-21, Piotr Mo- lenda/Stefan Dryszei- Van Spanje- /Turk 21-12 21-13, Molenda/Jolanta Szatko-Van Spanje/Keen 21-17 17-21 21-16, Kucharski-Turk 30-28 21-16, Grubba-Van Spanje 21-15 21-19. PAARDESPORT Koersen van Nootdorp EERSTE KOERS. 2000 meter: 1. Ari- na V (Mej. M. Schlangen) 2.53,0- 1.26,5, 2. Anneke Zuidvelde, 3. Anne- marie Voorne. Niet gestart: Astor Sammer. Toto: winnend f. 11,00, plaats f. 3,10 f. 7,40 f. 1,80, koppel t. 59,10, trio f. 1.327,50. TWEEDE KOERS. 2380 meter: 1. An- gelique Grollo (M. Eeken) 3.20,0- I.24,0, 2. Anno Buitenzorg, 3. Zamfir S. Niet gestart: Aul Koningsland en Zantina. Toto: winnend f. 2,70, plaats 1,50 f. 1,30 f. 1,80, koppel f. 2.30,1 trio f. 32,00. DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Zode- tia (D. Minkema) 2.49.1-1.24,6. 2. Young Love. 3. Yolan Amendes. Niet rsstart: Zilver Boy. Toto: winnend f. 00. plaats f. 2,30 f. 1,80, koppel II,80, trio f. 227,70. VIERDE KOERS. 2380 meter: 1. Ap ple Buitenzorg (A. Mollema) 3.20,6- 1.24,3, 2. Yatha, 3. Yon. Toto: win nend f. 2,20, plaats t. 1,90 t. 1,80 f. 3,70, koppel f. 13,40, trio f. 71,70. VIJFDE KOERS. 1660 meter: 1. Zento van Hiddum (T. Smeding) 2.16,4- 1.22,2, 2. Yonkers Cede, 3. Zerline S. Toto: winnend f. 2,70, plaats f. 3,90 f. 2,00 f. 1,50, koppel I. 15,80, trio f. 81.70. ZESDE KOERS. 2380 meter 1. Zora Attack (P. Weidema) 3.21,8-1.24,8, 2. Zodiac Boekelte, 3. Zodijan. Niet ge start: Zltia uit Uden. Toto: winnend f. 2,40, plaats f. 1,30 f. 2,00 I. 1,50, koppel f. 15,70, trio f. 200,20. ZEVENDE KOERS. 2000 meter: 1. Ylona D (Mej. M. Neelen) 2.47.0- 1.23,5, 2. Zambesi Cede. 3. Ydo Mor gan. Toto: winnend I. 9,10, plaats f. 2,20 f. 1,80 f. 2,30, koppel f. 27,90, trio f. 626,70. ACHTSTE KOERS. 1660 meter: 1. Zodiac Victory (M. PoolsO 2.15,3- 1.21,5, 2. Yorki Helvetia. 3. Ystanly Bonni. Niet gestart: Arapao di Robles. Toto: winnend f. 3,90, plaats f. 1,60 f. 3,10, koppel f. 6,90, trio f. 41,10. NEGENDE KOERS. 2750 meter: 1. Valar du Bois (A. Mollema) 3.49,0- 1.23,3, 2. Yshamo Lerona, 3. Verapok du Bois. Toto: winnend f. 16,10, plaats f. 5,50 f. 2,30 f. 2,60, koppel f. 55,80, trio f. 1.625,40. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Wy- jan Prinses (C. de Leeuw) 2.46,2- 1.23,1, 2. Zilver Prince, 3. Wilma N. Toto: winnend t. 7,00. plaats f. 29,70 f. 1,30, koppel f. 12,30, trio f. 265,20. ELFDE KOERS. 2000 meter: 1. Wio van de Lente (R. Pools) 2.42,6-1.21,3, 2. Yessie Princes, 3. Vinegar Joe. Toto: winnend f. 2,80, plaats t. 1,40 f. 1,40 I. 1,20, koppel f. 6,90, trio 1. 76,20. De omzet van totalisator is f. 206.074,00. SCHAATSEN Jeugdwedstrijden in Innsbruck Meisjes: 500 meter: 1. Sandra Voete link 46,40 seconden, 2. Jacqueline den Duik 47,43, 3. Manuela Ossen drijver 47,48. 3000 meter: 1. Ossendrijver 5.10,14, 2. Voetelink 5.10, 21. 3. Den Duik 5.26,63. Jongens: 500 meter: Jan-Mare Nieu- wenkamp 41,20, 2. Martijn Kroonen- berg 42,16, 3. Rintje Rintsma 42,49, 4. Kees Frankruyter 42,98. 1500 meter: 1. Kroonenberg 2.10,75. 3000 meter: 1. Frankruyter 4.32,65. 5000 meter: 1. Nieuwenkamp 7.43,51, 2. Rintsma 7.49,59. SKI Internationale kampioenschappen der Lage Landen Altenmarkt: Heren afdaling: 1. Alex Hajdlmoser' (Oos) 1.16,44; 2. Wolfgang Erharter (Oos) 1.16,55; 3. Rudolf Stocker (Oos) 1.16,77; 15. Harald de Man (Ned) 1.19,56 24. Ronald Hoevenaars (Bel) 1.20,61; 29. Hans van der Veldt (Ned) 1.21,52. Dames afdaling: 1. Anke Schmidt (Wdl) 1.21,28; 2. Ulrike Vorderegger (Oos) 1.22,24; 3. Gabrielle Popp (Oos) 1.23,62; 9. Nicole van Steenbeek (Ned) 1.25,28; 18. Emilie de Man (Ned) 1.29,49; 22. Marcella Boerma (Ned) 1.33,07. Slalom: 1. Chiaki Ozeki (Jap) 1.54,23; 2: Lesley Beck (Eng) 1.55,50; 3. Ildka Apjok (Hon) 1.55,66; 23. Nicole van Steenbeek (Ned) 2.05.58; 30. Marcel la Boerma (Ned) 2.09.86; 33. Johan- neke Avis (Ned) 2.13.37. Westduitse midweeklotto HAMBURG De resultaten van de trekkingen voor de Westduitse mid weeklotto zijn: Trekking B: 7 - 11 - 16 - 30 - 38 - 46. Reservegetal: 35. Spel 77: 4 5 4 0 7 6 1 Rallykaravaan passeert grens Algerije-Niger ARLIT De resterende 104 motorrijders, 192 auto's en 62 vrachtauto's in de rally Parijs- Dakar passeerde gisteren de de grens tussen Algerije en Ni ger bij de niet meer in gebruik zijnde grenspost in Azzaoua. Na een verbindingsetappe van 57 kilometer naar Tagahou- haout, stond de 648 kilometer lange tijdrit op het program ma, een rit over wasbordachtig terrein met veel zand en dui nen, beslist niet gemakkelijk voor de navigatie. En dat laatste ondervond de leider in het algemeen klasse ment, de Kenyaanse Peugeo- trijder Shekhar Mehta, aan den lijve toen hij het spoor bij ster raakte en meer dan een uur verspeelde op zijn teamge noot, de Fin Ari Vatanen, die wel de vierde achtereenvol gende dagzege voor Peugeot veilig stelde. Mehta verspeelde de eerste plaats aan Patrick Zanirolli, die met de vroegere navigator van Guy Colsoul, de Belg Alain Lopes, een Range Rover bemant. Jan de Rooy leverde een uit stekende prestatie door als ze vende over de finish in Arlit te gaan en de Sonse DAF- chauffeur neemt nu de achtste plaats in het gecombineerde auto-vrachtautoklassement in. Motorcoureur Arjan Brouwer: „Het ging goed vandaag, maar ik heb toch wel dringend een nieuwe versnellingsbak nodig. In Tamanrasset wisselden we nog wel het motorblok, maar omdat de Man-truck van Ar thur van Dedem pas heel laat in het bivak aankwam, had den we geen tijd voor andere werkzaamheden". (ADVERTENTIE) SPONSOR VAN HET MOTORTEAM KARSMAKERS

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9