W Keuringsdiensten claimen gronden langs rijksweg Bouw woningen Berendracht gaat nog dit jaar van start BIJZONDERHEDEN REGIO JOUR NAAL Vrije tijd in Hazerswoude FASSON NAAR ALPHEN Sport complex Nieuwkoop volgend jaar in gebruik Schimmel en vocht teisteren woning reuma -pa tiën te LEIDEN OMGEVING QeidóaQowiard WOENSDAG 7 JANUARI 1987 PAGINAS] 11 Geroosterde karbonade met taugé-boontjes, ketjapsaus en rijst - yoghurtvla met banaan Nodig voor twee personen: 2 ribkarbonaden, olie, 1 le pel ketjap, knoflook, zout, peper half blik sperziebonen, 100 g taugé, ui, 1 lepel knof look, sambal, laos, djahé, bruine basterdsuiker, zout; 250 g droogkokende rijst; ui, halve lepel olie, knof look, sambal, 2 dl water, half bouillonblokje, ket jap, bruine basterdsuiker, 1 theelepel maizena; 2,5 dl gele vla (2,5 dl melk, 12 g custard, 15 g suiker), 2,5 dl yoghurt, 1 banaan, 1 lepel limonadesiroop, 2 le pels chocoladevlokken. Bestrijk de karbonaden en het grillrooster met olie. Leg het vlees op tien twaalf centime ter van de voorverwarmde grill en keer het na tien minu ten. Grilleer de tweede kant net zo lang. Leg het gare vlees op een warm bord. bestrijk het met ketjap met geperste knof look en strooi er vervolgens zout en peper over. Laat de sperziebonen uitlek ken. Was de taugé, haal er de groene dopjes uit en zet de groente op een vergiet. Fruit kleingesneden ui goudgeel in de olie. bak nog even geperste knoflook mee en voeg sambal, laos, djahé. bruine basterdsui ker en sperziebonen toe. Sluit de pan en smoor de groente zeven minuten op een kleine pit, voeg weinig water toe als de massa dreigt te gaan bakken. Schep de taugé door de sperziebonen en warm het gerecht op een groot vuur al omscheppende flink door. Voeg naar smaak zout, de ge bruikte kruiden of basterdsui ker toe. Fruit voor de saus stukje ui en knoflook goudgeel in de olie. Voeg sambal, water en bouil lonblokje toe en laat de massa vijf minuten trekken. Maak de saus af met ketjap en bruine basterdsuiker en bind haar met de met koud water aange mengde maizena. Meng vla en yoghurt. Schep plakjes banaan, limonadesi roop, chocoladevlokken en een paar lepels yoghurtvla door el kaar en leg er de rest van de vla op. JEANNE .dienstverlening APOTHEKEN De apotheekdien sten in de regio Leiden worden tot vrijdag 9 januari waargenomen door de Zuider Apotheek in Leiden en door Apotheek Boehmer in Leiderdorp. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgers- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00 Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. Trekking WlZO-actie ZOETER- WOUDE De trekking van de WIZO- herstactie in december wordt van avond om acht uur gehouden in Don Bosco. De hoofdprijs is een drie daagse reis naar Straats burg voor twee personen plus een pre sentje van f 150. HAZERSWOUDE Steeds meer mensen krij gen steeds meer vrije tijd. De Initiatiefgroep Vrije Tijd uit Hazerswoude, bestaande uit di verse instellingen, verenigingen en belangheb benden, wil onderzoeken of er in Hazerswoude behoefte bestaat aan nieuwe vormen van vrije tijdsbesteding in Hazerswoude. Te denken valt aan het starten van een cursus, het opzetten van een vacaturebank voor vrijwilligers, of het organiseren van sportieve activiteiten. Om de ideeën te inventariseren houdt de groep twee besprekingsavonden: dinsdagavond 27 januari in het clubhuis van de Stichting JJB aan de Jacob Reviusstraat 1 (Rijndijk) en woensdaga vond 28 januari in het Oude Raadshuis (Dorp). Beide bijeenkomsten beginnen om acht uur. HAZERSWOUDE/ALPHEN AAN DEN RIJN Het in Ha zerswoude gevestigde bedrijf Fasson is van plan in Alphen aan den Rijn een fabriek te bouwen. Het gaat om een de pendance waarin 20 a 30 men sen werk zullen vinden. Als alles volgens plan verloopt, wordt over een half jaar met de bouw op het industrieter rein Molenwetering begonnen en kan begin 1988 met de pro- duktie worden gestart. Volgens Fasson-directeur F. Prinsze is gezocht naar uitbrei dingsmogelijkheden elders omdat er aan de Rijndijk geen ruimte meer is om een nieuwe fabriek te bouwen. Daarbij is het de bedoeling dat in Alphen een nieuw produkt wordt ge maakt. Dit past volgens Prins- ze niet in het produktieproces van de fabriek in Hazerswou de. Net als in Hazerswoude zullen in Alphen ook zelfkle vende materialen worden ge maakt. Volgens Prinsze gaat het in Alphen echter om pro- dukten met een hoogwaardi ger kwaliteit dan in Hazers woude. De keuze is op Alphen gevallen omdat Fasson al en kele kleine vestigingen in deze gemeente heeft. De grond waarop het nieuwe bedrijf moet verrijzen, is ove rigens nog niet gekocht. Maar volgens Prinsze worden de handtekeningen onder het koopcontract binnenkort ge zet. De onderhandelingen met de gemeente Alphen zijn afge rond. „Alphen heeft positief gereageerd op onze plannen", aldus de directeur. Over de in vestering die met deze uitbrei ding is gemoeid, wil Prinsze geen mededelingen doen. De 20 a 30 arbeidsplaatsen waar van sprake is, zijn nieuw. Er zullen van Hazerswoude geen werknemers naar Alphen wordem overgeplaatst. In Ha zerswoude zijn ongeveer 350 mensen werkzaam. ALKEMADE De keu ringsdiensten NAKG en NAKS hebben dringend behoefte aan de gemeen telijke gronden tussen de Nieuwe Weteringse Noordveenweg en de oost zijde van Rijksweg A4 voor uitbreiding van hun proeftuinen. Dat bleek gisteravond in de verga dering van de raadscom missie ruimtelijke orde ning waarin Ir. N. Koom- en, directeur van NAKG, duidelijk maakte dat hij al sinds 1980 regelmatig met het gemeentebestuur spreekt over de uitbrei ding van de proeftuinen met tien hectare. Het is hem gebleken dat de raadsfracties hiervan nooit op de hoogte zijn ge steld. De keuringsdiensten hebben al eerder interesse getoond voor andere gronden in Alkemade, zoals het terrein tussen de Las so en Rijksweg A4 en bij de Goghermolenweg. Dat ging door toedoen van het gemeen tebestuur niet door. Later bood de gemeente het zogenaamde Land van Bontje aan. Hier gingen de keuringsdiensten niet mee akkoord. Inmiddels hebben de beide keuringsdiensten een depen dance van vier hectare in de Haarlemmermeer in gebruik genomen. De grondsamenstel- ling daar is voor slechts enkele gewassen geschikt. De gewen ste grondsoort is thans alleen nog in het gebied Nieuwe We tering-noord te vinden. NAKG onderhandelt hierover dan ook- al meer dan een jaar met het gemeentebestuur, maar werd verrast toen de ge meente een deel van de grond verkocht aan een kweker. Volgens Koomen waren de raadsfracties door het gemeen tebestuur niet op de hoogte ge steld van de belangstelling die de keuringsdiensten hadden voor het gebied. Zelf was hij door het college niet op de hoogte gebracht van de overi ge plannen die het gemeente bestuur met de grond heeft. En ook daarover sprak hij gis terenavond zijn ergernis uit. Het Alkemadese gemeentebe stuur heeft plannen om in het gebied Nieuwe Wetering- noord glastuinbouw te combi neren met woningbouw. Aan sluitend aan de bestaande woonbebouwing langs de Noordveenweg wil men name lijk circa 35 woningen bou wen. Uitbreiding van woning bouw in Nieuwe Wetering achten B en W van groot be lang voor de handhaving van de in 1977 nieuwgebouwde ba sisschool. Tussen de woning- bouwstrook en de Rijksweg wil het college glastuinbouw toestaan, omdat de kassen dienst kunnen doen als geluid wering van de Rijksweg ten behoeve van de woningen. Als de kassen er niet komen zal een wettelijk vereist geluids scherm van bijna een half mil joen gulden moeten worden gebouwd. Dit zou woningbouw in het gebied financieel on haalbaar maken. Overigens is er nog een kweker die belang stelling heeft voor de aankoop van grond voor glastuinbouw in het gebied. Deze kweker zou bij verplaatsing van zijn bedrijf een grote bouwlokatie aan de Kerkstraat in Oude Wetering vrij maken. Kortom, als de gemeente het gebied Nieuwe Wetering noord zou verkopen aan de keuringsdiensten NAKG en NAKS, zou de woningbouw in zowel Nieuwe als Oude Wete ring in gevaar komen en is de opbrengst van de grond aan merkelijk lager. Wordt de grond niet aan de keurings diensten verkocht, maar voor woningbouw en glastuinbouw aangewend, dan bestaat de mogelijkheid van verlies van werkgelegenheid door een mo gelijk vertrek van een of beide keuringsdiensten naar elders. De commissieleden hadden het er gisteravond moeilijk mee. F. Hoogenboom (PvdA) vond dat het college zeer slordig was omgesprongen met een van de grootste werkgelegenheidsver- schaffers in Alkemade. Me vrouw L. Castelein (PPR) maakte het verwijt dat zij en de overige commissieleden wel erg laat over de wensen van NAKG en NAKS zijn inge licht. J. Duivenvoorden (CDA) wilde de plannen voor wo ningbouw in Nieuwe Wetering in ieder geval niet zomaar la ten varen. J. van der Poel (CDA) vroeg zich luidop af of het wel verstandig is om zo dicht naast de Rijksweg huizen te bouwen, vooral omdat Rijkswaterstaat plannen heeft om de Rijksweg te verbreden. N. van Ruiten (CDA) sprak zich duidelijk uit vóór verkoop van de betrokken grond aan kwekers. NIEUWKOOP Zoals de plannen er nu voor liggen kan nog dit jaar begonnen worden met de bouw van een overdekt zwembad, sporthal en biblio theek in Nieuwkoop. Sinds 1980 is men bezig met het tref fen van verschillende voorzie ningen, hetgeen geresulteerd heeft in de uitwerking van de plannen in maart 1986. Uiter lijk volgend jaar zal het com plex in gebruik genomen wor den. De leden van de voorberei dingscommissie zijn er bijzon der druk mee geweest en zij kregen dan ook een blijk van waardering van wethouder A.A. van der Most, gister avond tijdens een goed bezoch te bijeenkomst. Er zijn vier be drijven aangeschreven, die een aantal alternatieven aangedra gen hebben. Verschillende as pecten kwamen hierbij aan bod, zoals de vormgeving, de architectuur en de technische installatie. De commissie heeft de keuze op het bedrijf Van der Belt laten vallen. Mede gezien het feit dat er in Nederland de afgelopen 5 jaar geen openluchtzwembad meer gebouwd is, is men ook in Nieuwkoop gezwicht voor een overdekt zwembad, ook van wege de personeelsvoorzienin gen en het accent op het recre- atiezwemmen. Tevens heeft men in overweging genomen de mogelijkheid van een be weegbare bodem, aangezien deze vele voordelen heeft. Volgens het voorstel komt de bibliotheek naast de sporthal in één complek, tezamen met een „restaurant" op het ter rein, waar nu ook de Steupel zich bevindt. Aangezien de ex ploitatiekosten voor de sport hal de financiële limiet over schreden hebben, zijn er voor stellen gedaan om de kosten gedeeltelijk te drukken: het verkleinen van de sportzaal, geen scheidingswand, ver plaatsen van de tribune naar de begane grond. Het verklei nen van de sportzaal levert voor sommige sportverenigin gen bepaalde problemen op. Nader beraad zal daarom over dit punt nog volgen. Wethouder Van der Most schat dat Gedeputeerde Staten de uiteindelijke goedkeuring zullen geven in juni 1987, mis schien zelfs eerder, waarna met de bouw begonnen kan worden. De bouw van het zwembad duurt ongeveer 9 maanden tot één jaar en van de sporthal ongeveer 6 maan den. Een maquette van de ambi tieuze bouw plannen in Al phen aan den Rijn. aJ xJl*if.'T,TTr;v A pucu aan Rijn. ALPHEN AAN DEN RIJN In de tweede helft van dit jaar zal be gonnen worden met de bouw van woningen in het plan Berendracht. Gisteren werd de stede- bouwkundige impressie voor dit gebied, dat ligt tussen Rijn en Oranje Nas- sausingel, naast het park Rijnstroom, openbaar ge maakt. In totaal zullen er in deze wijk, die genoemd is naar een groot oud huis dat er vroeger stond, 850 woningen verrijzen. Hier van is ongeveer 30 pro cent premie-huur, 20 pro cent vrije-sectorwoningen en het restant bestaat uit premie A-, B- en C-wo- ningen. De grond van dit gebied is gedeeltelijk in handen van de gemeente en gedeeltelijk eigendom van de bedrijven Wilma en Amro. Bij de stedebouwkundige in vulling is men ervan uitge gaan dat de fundamenten van het oude huis Berendracht be waard zullen blijven. Die fun damenten liggen vlak aan de Rijn en men wil hier een soort herkenningspunt creëren met zitjes. Naast dit punt is ruimte voor twee blokken met gesta pelde woningen van maximaal vier bouwlagen. Hier wordt gedacht aan luxe appartemen ten voor ouderen. Vanuit de wijk zelf worden de verbin- dingspaden aangelegd naar het herkenningspunt, evenals naar de oever van de Rijn waar men aan de overkant de mo len De Eendracht ziet liggen. De Raadhuisstraat wordt hier omgelegd. Naast het plan Berendracht ligt het park Rijnstroom, dat eigendom is van de gemeente. Ook hiervoor zijn plannen klaar, zij het dat daar pas later mee begonnen zal worden. Medewerkers van de afdeling stedebouw hebben deze plan nen in een maquette uiteenge zet. Van de oude panden od het terrein, het grote keuken gebouw, het Wilhelminage- bouw, het kerkgebouw, de pastorie, het vroegere tuinhuis en het Emmagebouw is zeker dat zij kunnen blijven staan op het Emmagebouw na. Dit ge bouw is bouwkundig van twij felachtige kwaliteit. Maar om dat hierin nog het vormings centrum De Til is gehuisvest, wil de gemeente nog niet op de zaken vooruit lopen. De Til moet eerst een ander onderko men hebben. Wordt het Emmagebouw ge sloopt dan komen hier twee appartementsblokken voor 50- plussers, net zoals dat het ge val zal zijn aan de andere kant van het park. Het park zelf blijft als zodanig gehandhaafd. Het aantal vierkante meters groen zal zelfs worden uitge breid waardoor het park met zijn oude bomen beter tot zijn recht zal komen. Aan de rand van het park zijn weer wonin gen gepland hetzij twee onder een kap of losse kavels. In to taal zou Rijnstroom een kleine 100 woningen kunnen bevat ten. De pastorie zou een uiter mate geschikt object zijn om er een restaurant te maken, meent wethouder G. van As. Maar dat hangt van een even tuele initiatiefnemers af. Mien Volwater wijst de op de vochtplekken in het plafond. vail vijl \dt Afzuiginstallatie Schimmelvorming in een van de invalidenwoningen aan dt Oude Weteringse Aak lijkt een schier onoplosbaar probleen voor zowel de bewoners als de eigenaar, woningbouw ver". eniging Alkemade. De vrij nieuwe woning is zó vochtig dat de conditie van de aan een ernstige vorm van reuma lijdend- de bewoonster eerder slechter wordt dan beter. Om gezondheidsredenen verhuisden mevrouw Mien Vol wal ter-Droogh en haar gezin echtgenoot en drie dochters) vijl jaar geleden van een veel te vochtig huis aan de Galgekade in Roelof arendsveen naar de nieuwe aangepaste woning aai de Aak. Deze woning is geheel gelijkvloers en heeft eei voor invaliden aangepaste keuken. Mien Volwater kan ei mei behulp van krukken en een stoel met wielen het huis houden redelijk goed bestieren. De hoge vochtigheidsgraad^ in huis zorgt er echter voor dat haar kwaal verergert en zé^t heel veel pijn heeft. |ee Die vochtigheid in huis is vooral te zien aan de grote zwartfn plekken in de plafonds en de drijfnatte deurmat. Het huil ruikt onmiskenbaar muf, ondanks dat het er van binnemux schoon en behaaglijk warm is. De lakens van de beddeire voelen klam aan, de hangertjes van de kapstok vertonen"1 schimmelplekken en de inhoud van de kasten is klam eiïee muf. „Met Kerstmis haalden we het goede pak van mijnP3 man voor de dag en dat bleek vol schimmelplekken te zitl G ten vertelt mevrouw Volwater nog met afgrijzen in haai stem. Het plafond van de gang is zó nat dat je waterdruppels kunt zien. ide led r v Twee jaar geleden zorgde de woningbouwvereniging ervoof c dat de familie Volwater een mechanische afzuiginstallatie in Pr de keuken kreeg. Die installatie werkt echter niet goed. Deei lucht die aan de ene kant wordt opgezogen verlaat het appa-V raat elders in de keuken. De hygrometer in huize Volwatef. wordt voortdurend in de gaten gehouden en geeft volgen? 1 de bewoners altijd een minimale luchtvochtigheidsgraadi van zestig aan. In de gang is de luchtvochtigheid zelfs lager dan 75. „Dat is volgens deskundigen echt veel te Zelfs in de zomer bij het mooiste weer van de wereld, het hier muf en voelt alles klam aan vertelt mevrouw Vol- water ten einde raad. De hoge luchtvochtigheid wordt vol gens haar veroorzaakt door het feit dat de boven haar wo-, 1 ning gelegen betonnen galerij voor eenpersoonswoningerl I vastzit aan het plafond van haar keuken en gang. Ook conjM stateert ze water onder de vloer. Navraag bij de directeur van woningvereniging Alkemade de heer J. Kret, leert dat ook hij met het probleem in zijrÓI maag zit Wij zoeken naar een oplossing en die zal moeterivo worden gevonden in een bouwkundige aanpassing van de#io woning", verklaart hij. „Het is wel eigenaardig hoor, er zijnsu drie van dergelijke aangepaste woningen aan de Aak en dejet Watergang, maar slechts bij één daarvan speelt dat vochtig-j heidsprobleem. Eerst dachteh we daarom dat de schimmel#s vorming te wijten was aan het stook- en ventilatiegedragric van de bewoners. Maar dat zit geloof ik toch wel goed. Va me de zomer hebben we een particulier biologisch bureau in dè d arm genomen. Mensen van dat bureau wezen ons op de mo-ftei gelijkheid van een zogenoemde „koude brug", die optreedti d doordat de galerij boven de woning in direct contact staatkei met het plafond. Zo'n koude brug veroorzaakt na verlood van tijd altijd schimmelvorming". I „En", vervolgt Kret, „we hebben toevallig met de bouwen van het huis, Vink Veenman, een afspraak gemaakt om Oi gezamenlijk tot een bouwkundige oplossing te komen". Darij' aandacht van de plaatselijke pers heeft Kret toch tot grotède activiteiten aangezet. Gisterochtend om negen uur stond d&m directeur van het bedrijf, dat de verwarming in de woningIde heeft aangelegd, voor de deur en gistermiddag kwam bouwer wer Vink zelf een kijkje nemen in het vochtige huis aan desie Aak. jlaj fef ,op.. VLOK De Vereniging Lokale Om roep Katwijk (VLOK) houdt morgen een kennisma kingsavond om zoveel moge lijk vrijwilligers te benaderen en hen zo goed mogelijk te informeren. Behalve techni ci, journalisten en program- 3- mamakers hoopt men zo in contact te komen met om- roepsters. De bijeenkomst wordt gehouden in het zalen complex Tripodia in Katwijk. Expositie (1) In galerie De Sluis aan de Sluiskant in Leidschendam wordt tot 31 januari een ten toonstelling gehouden van schilderijen, acryl op doek, van de Limburgse kunste naar Felix van de Beek. De Prent van de Maand van de galerie is een constructivisti sche houtsnede van Kees Baas. De Sluis is open van woensdag tot en met zaterdag van half één tot vijf uur, zon dag van één tot vijf uur en na telefonische afspraak. Expositie (2) De tekenleraar Kees Visser en oud-cursisten exposeren van vrijdag 9 januari tot en met woensdag 18 februari in De Muzenhof in Leiderdorp portret- en modelstudies. De tentoonstelling, die op werk dagen van één tot zes uur is geopend, wordt zondag 11 ja nuari geopend door de heer K.Guyl. Streekmuziekschool Rijnakkoord zorgt voor de muzikale omlijsting. Expositie (3) In galerie Rkijnkade elf in Alphen aan den Rijn wordt van zaterdag 10 januari tot en met donderdag 5 maart een expositie van naïeve schilde rijen en grafiek uit Neder land, Duitsland, Frankrijk en Yoegoslavië gehouden. Er is werk van twaalf kunstenaars te zien: Dolf Zwerver, Ilona Schmit, Willem Westbroek, Gerard de Nijs, Jannie Kui per, Plony van der Knaap, Manfred Söhl, Kathia Ber ger, Katarina Henz, Marie- Anne van Leeuwe, Aad Groenendijk en Pavel Horak. De expositie wordt zaterdag om vijf uur geopend door G. Brussen-Leerdam, Alphens wethouder van cultuur. Rhijnkade elf is van-dinsdag tot en met zaterdag van tien uur tot half zes geopend en op vrijdag van tien tot negen uur. Soul Joan Dorder immiteerde on langs met succes Cheryl Bar nes in de Soundmixshow. De 16-jarige scholiere uit Spijke-t nisse treedt komende vrijdagH op in Bar Dancing Blues Bro thers aan het Henri Dunant- plein 11 in Hillegom. De soulzangeres brengt daar on der meer nummers van Aret-§J ha Franklin, Donna Summei en Tina Turner. De deuren\ gaan om negen uur open. Magnifiosi presenteert vrijdaglte avond een nieuwe muzikaleha lijn. Dit betekent dat er dit\ n. jaar in het centrum meer* nieuwe muziek wordt gek draaid. De leiding heeft hierk toe besloten omdat men vindl|n dat er bij het publiek een ze kere verzadiging was opge-Jj treden. De zaal gaat vrijdag om negen uur open.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12