QeidtM<2owumt gekleurd gezien Alfeen hondsbrutaal ruimtevarken Prinselijk paar voor NCRV-radio Coun tdown met Russische tournee UB 40 ^A DIO/TELEVISIE DINSDAG 6 JANUARI 1987 PAGINA 19. 'evraagd: nieuwe voorraad lekende Nederlanders... 'tis te hopen, dat als er dit jaar weer zo'n Elf- edentocht mocht komen, die gewonnen wordt tor iemand anders dan Evert van Benthem. iets kwaads over Van Benthem hoor, goeie ngen, prima schaatser - maar de afgelopen eken was hij niet van het scherm te brénden. te hebben dringend een of meer Nieuwe Be- mcIe Nederlanders nodig, want het lijkt wel we zo'n beetje door ze heen beginnen te ra- >n. Als ze niet met z'n allen meedoen aan ossier Verhulst of te zien zijn in de zoveelste >rvertoning van „Hoge Hakken Echte Liefde" 3g u die gemene Verhulst daar ook weer in eedoen als een minstens zo gemene directie- re taris?...), zijn ze ergens wel Te Gast, geven Hints bij Frank Kramer, bedenken ze ant- torden voor het raadspelletje van Karin Bloe- >n, zingen ze samen met collega's een liedje Aad van den Heuvel of Koos Postema, zitten ze in het panel van welk spelletje dan ook voor welke omroep dan ook Gerard Cox!) - noem maar op, ga maar door. Met z'n allen passeer den ze vooral de afgelopen dagen, rond de jaar wisseling, de buis. Terugkijkend, vooruitkij kend, kwebbelend vooral; ze hebben nauwe lijks nog tijd voor wat hun 'gewone werk' is. Of is dat het gewone werk van een Bekende Ne derlander: verschijnen voor de buis, in wat voor activiteit ookVermoeiend vind ik het al lemaal, voor de Bekende Nederlanders zelf, maar vooral voor ons. Naast het inhuren van al die Bekende Neder landers voor al die optredens Als Gast waren de dames en heren programmaleiders er rond Oud en Nieuw voornamelijk op uit ons te Ver maken met vooral veel Leuks. Lukte dat? La ten we eens zien. Dinsdagavond Toon Hermans, in recente en oude opnamen, waaronder historische als het Galabal en de Stoel. Leuk wel, zeker. En je krijgt nog eens weer een gevoel van bewonde ring voor dat heel speciale vermogen van Her mans, om van een gegeven van niks een minu ten durend nummer te maken. Gelukt dus. Veel mensen zullen ook woensdagavond de 'ou dejaarsavondconférence' van Seth Gaaikema geslaagd hebben gevonden. Dat was ze mis schien ook wel: Gaaikema is zo'n beetje de eni ge die de Kan-traditie voortzet, zowel qua aan pak, qya soort humor (al is-ie wat 'schuiner' dan de oude meester ooit zou hebben willen zijn) als qua techniek. Mensen die Gaaikema in zijn lopende theaterprogramma hebben gezien weten overigens wel dat 95 procent van zijn conférence gewoon in zijn vaste programma zit, en voor deze gelegenheid was opgefleurd met nu en dan het woord 'oudejaar'. Maar we zullen niet kinderachtig zijn: het was niet slecht. André van Duin: dat is gewoon André van Duin. Je bent er gek op of je verafschuwt het - een tussenweg is er nauwelijks. Wat we te zien kregen was de zoveelste samenvatting van oude scènes, zoals de TROS dat al jaren doet. Alles wat de man ooit heeft gedaan wordt eindeloos uitgemolken en hervertoond, of het nu goed of slecht was. Vooruit maar weer. Leuke of leuk bedoelde films in overvloed, waarbij de dienstdoende omroepen zich nauwe- lijks lijken te realiseren dat al die klassieke fuif- en pretfilms ook om de hoek bij de video theek te halen zijn. Ze zouden eens iets verder moeten kijken dan Walt Disney en Rijk de Gooijer en Billy Wilder: er zijn nog meer leuke films gemaakt, al liggen die misschien iets min der voor de hand. De VPRO gaf zaterdag het goede voorbeeld met een Monty Python-film. Dat is toch veel leuker dan Walter Matthau als geflipte honkbalcoach? De tv-afleveringen van het Pythonteam moeten trouwens maar eens worden herhaald; daar kan menigeen in Hil versum nog wat van leren. En de vele fans van de historische serie wordt dan ook weer eens van Toon of André? Nou dan. RENÉ DE COCQ HILVERSUM De familie nl Tanner is een doodgewoon mo- sijr daal gezinnetje. We maakten aadaar afgelopen vrijdag al ken- hq nis mee in de eerste aflevering ka van de comedyserie „ALF". 1 Niets bijzonders, niets geks, [(j< niets onregelmatigs. Gewoon ^.een hardwerkende huisvader, ij een moeder in de huishouding jjen twee schoolgaande kinde- ajren. Vader Tanner heeft ook j: een doodgewone hobby: hij is radio-amateur. Hij zit graag op zolder met een koptelefoon over z'n oorschelpen, kletsend met andere radio-amateurs. Een leuke hobby, totdat pa Tanner op een mooie dag con tact maakt met een beetje vreemde radio-amateur: een buitenaards wezen in een één- persoons-UFO. Het buiten- aardse wezen - In het Engels: Alien Life Form (ALF) of: Ex tra Terrestrial (ET) - verkeert op dat moment toevallig in j| nood en maakt een noodlan- ia| ding in de garage van huize Tanner. Een noodlanding die de familie Tanner werkelijk doodsbenauwd maakt: ALF komt met z'n UFO'tje dwars door het dak zetten. Dat hij "j daarbij de nodige schade ver- >2 oorzaakt, wuift hij hikkend, 'IJ doch joviaal weg. e( ALF blijkt een bewoner van de planeet Melmac en is nog ?e! maar 226 jaar oud. Hij mag dan een zeer beschaafd bewoner i van een andere planeet zijn, hij ziet er uit als een kruising tus- ee sen een aardvarken en een 'sj miereneter. Een soort ruimte- kj varken, dus. ro Het is niet nieuw dat in tv-se- ,a ries en films allerlei fraais uit lc- de ruimte komt vallen, dat Vader Willy Tanner met het buitenaardse wezentje ALF, vervolgens de meest exorbitan te avonturen beleeft. Denk maar aan 'My Favourite Marti an', een oude serie uit 1966, die deze week in première is ge gaan op Sky Channel. Een re center voorbeeld is 'ET'. Het wezentje dat in deze Spielberg- -film z'n ruimteschip niet meer kon bereiken, was een zielig beestje. Wanneer hij niet terug kon gaan, was het uitgeteerde beestje vast en zeker een lang zame dood gestorven.^ALF's si tuatie is ietsje anders: hij gaat niet dood, is niet uitgeteerd en Onderduiker De familie Tanner heeft ET echter ook gezien: zij herinne ren zich de scènes met de poli- tie-achtervolgingen en de am bulance maar al te goed. Dok toren stonden te popelen om het ruimtewezen in laboratoria te testen en uiteindelijk open te snijden. De Tanners hebben verantwoordelijkheidsgevoel voor hun mede-melkweg-be- woners: ALF mag bij hen in huis onderduiken. Al snel dicteert ALF de gang van zaken in huize Tanner, tot plezier van de kinderen Lynn en Brian én van hun vader, maar tot woede van moeder Kate, die overigens opvallend vaak de supermarkt bezoekt. Ze moet wel, want de koelkast is voor ALF niet veilig. Daar maakt ze zich niet de meeste zorgen over, ze is vooral be zorgd om de invloed van het vrijpostige wezen op haar twee kinderen. Bovendien heeft ALF het doorlopend voorzien op de kat: 'cold cat' vindt hij niet te versmaden. Verder be staat zijn lievelings-eten uit lege blikjes. Ondanks aandrin gen van moeder, wordt ALF niet aan de autoriteiten over gedragen en blijft hij het Tan- ner-huishouden ontregelen. Dat betekent wel, dat de fami lie zich in allerlei bochten moet wringen om te voorko men, dat de buurtbewoners argwaan krijgen en gaan in grijpen. Echt leuk is dat voor ALF natuurlijk niet, want het komt er min of meer op neer dat hij huisarrest heeft gekre gen. En daardoor voelt hij zich wel eens alleen. Een remedie: naar radioshows luisteren, waarin luisteraars hun proble men aan de radio-psychiater voorleggen. Echt een oplossing blijkt dat echter niet: het eerste gesprek dat ALF hoort, wordt gevoerd met een blind meisje waar hij onmiddellijk verliefd op raakt. En waar hij ook een afspraakje mee maakt. Eén ding is zeker: het leven in hui ze Tanner zal nooit meer zijn als vroeger. Voorlopig kan men elke vrijdag de avonturen verder volgen. EDWIN BAKKER I Nieuws in teletekst 9 Tik Tak, kinderprogramma (herh.) 5 Plons. All.: Plons en de zilver reiger (herh.) Jacobus en Comeel. Aft.: De stoel (herh.) 5 Mik, Mak en Mon. Aft.: Vijl voor twaalf 5 De Edison Tweeling (The Edi son Twins), Amerikaanse jeugdserie. AfJ.: Het Windlgo- monster 3 De Supermachten - De Vere nigde Staten van Amerika, documentaireserie. Afl. 1: De Koloniale tijd (1607-1783) (herh.) 3 Mededelingen en program ma-overzicht 3 Nieuws 3 Kunst-zaken 5 I.Q., quiz met denk- en weet- vragen, gepresenteerd door Herman van Molle 3 Labyrinth: Tibet (1). Een open blik naar een zoekend even wicht tussen de Tibetaanse ei genheid en de hedendaagse pluralistische samenleving Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale Ra dio- en TV-Omroep )-22.50 Nieuws en Coda: De vriezeman' van Jef van Hoof, uitgevoerd door Koen Crucke, zang en Mare Matthijs, piano '»RT 2 .45 Luister met je ogen. Les 15: Kleding (herh.) I.OO Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se- rie. Paul slaagt erin Fiona te overtuigen hem beheerder van Reid House te laten worden. Margaret is jaloers op Patricia 23 Intermezzo. Petite piece, De bussy. Uitgevoerd door Robert Grosiet. piano en Walter Boey- ",I kens, klarinet 1.25 Oshin (35), Japanse tv-serie e (herh.) B-40 Mededelingen en program ma-overzicht 9.45 Nieuws JJ.15 Kwidam, videospelletje 4.25 Mike, talkshow met Mike Ver- drengh. Rechtstreekse uitzen ding vanuit Dilbeek .40-22.35 Sorrel and Son (1), zes delige Engelse serie van Derek Bennett naar het boek van Warwinck Deeping. Met Ri chard Pasco, Gwen Watford, Peter Chelson e.a. ITBF 1 .15 Vacaturebank .-30 Nouba Nouba 00 Carrefoura l.OO Journaal 1.03 Ce soir, regionaal magazine 1.25 Lotto en Joker 1.27 Quick et Flupke, tekenfilm 1.30 Journaal 1.00 Minute Papilion, consumen- I tentips C.05 The Colbya, Amerikaanse tv- 3.55 Splendeur et misère des an- nèes 30, documentaire over de crisis, een tijd van hoop en bit terheid Laatste nieuws 2.20-23.45 Ciné Club de Minuit: Une femme en Afriqua (Empty Quarter). Franse speelfilm uit 1985 van Raymond Depardon 15.50 Tagesschau 16.00 Die Sklavin Isaura (22). Brazili aanse tv-serie naar de roman van Bernardo Guimaraes. Met Lucelia Santos, Rubens de Fal- co, Gilberto Martinho e.a. 16.25 Rund urn den Dom, serie re portages waarin Keulen cen traal staat 16.45 Kindergartenkonzert: die Suppe, kinderprogramma m.m.v. het radlosymfonie-or- kest van Basel o.l.v. Matthias Bamert 17.15 SpaO am Dienstag, kinderse rie met Mlesling en Monika 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Büro, Büro, tv-serie. Afl.: Der Mann aus Boston 19.00 Nur keine Hemmungen, spel- programma gepresenteerd door Michael Schanze 19.57 Programma-overzicht 20.00 CDTagesschau. Aansluitend: Die Parteien zur Wahl, politie ke uitzending 20.15 Was bin ich? Spelprogramma met Robert Lembke. Aanslui tend: Die Parteien zur Wahl. politiek programma 21.05 Report, actualiteiten en achter gronden. Aansluitend: Die Par teien zur Wahl 21-50 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson, Phi lip Michael Thomas, Olivia' Brown e.a. Afl.: Unter Haien. Sonny Crockett belandt in een lastig parket wanneer hij een vriendin probeert te helpen. Hij laadt de verdenking op zich geld aan te nemen van DeMar- co, de rechterhand van gokko- ning Lombard. Ricardo Tubbs wil zijn collega van alle blaam zuiveren 22.35 Tagesthemen, actualiteiten 23.05 Der Polenweiher, tv-spel van Thomas Strittmatter. Met Ur sula Cantieni, Gerhard Ol- schewski, Eberhard Feik e.a. Regie: Nico Hofmann. In het laatste oorlogsjaar wordt een jonge Poolse tewerkgesteld op een boerderij in het Zwarte Woud. Op een dag wordt Anna dood in een vijver gevonden. Rot, een landarbeider, ontdekt dat Hungerbühler, de boer, voor haar dood verantwoorde lijk is 00.50 Tagesschau 00.55 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Heute 0 Enorm in Form: Fit durch den Winter (9), oefeningen voor de wintersport met Doris de Agostini, Judith Jagiello en Michael Veith Tanz, Trick und Tapez, een kaleidoscoop van acrobatiek en goocheltrucs Heute Tele-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement Der langste Zaun - Eine Reise entlang der deutsch-deut- schen Grenze, reportage over de 1393 kilometer lange grens tussen West- en Oostduitsland Programma-overzicht Heute Gottestraum, reportage over Driekoningen Die Reportage: Wundertater oder Scharlatans, reportage over de commercialisering van het bovenzinnelijke 20.15 Fackeln im Sturm, zesdelige Amerikaanse tv-serie naar de roman 'North and South' van John Jakes. Met Patrick Sway- ze, James Read, Lesley-Anne Down e.a. Afl. 3: Herren und Sklaven. Wanneer Orry een gevluchte slaaf aanhoudt, redt George de zwarte het leven. Orry stond bij George in het krijt, nu staan ze quitte. Orry reist zijn vriend later na om ge tuige te zijn op diens bruiloft. Constance, de aanstaande bruid, verwelkomt hem harte lijk, maar haar zuster, fel tegen slavernij, beledigt hem 21.45 Heute-j°urnal. Aansluitend: Parteien zur Wahl, politieke uitzending 22.10 Das kleine Fernsehspiel: Tes- siner Fieber - Ein grotesker Wirtschaftskrimi, misdaadfilm van Thomas Geser. Met Gio vanni Früh, Gabriele Isakian, Ulrich Radke e.a. Peter Fuchs, een dynamische bankaccoun- tant, staat voor een nieuwe fase in zijn carrière. Zijn bank stuurt hem naar Lugano om daar een filiaal over te nemen. Zijn arts maakt een grapje over een virus dat daar heerst en het middenkader treft. Nau welijks is hij gearriveerd of er vindt een mysterieus sterfgeval plaats 23.30 Das waren Hits internationa le Evergreens, muzikaal pro gramma geresenteerd door Bill Ramsey. M.m.v. Nat King Cole, Little Richard, Elvis Presley 00.00 Heute DUITSLAND 3 Serie und Kurse, programma overzicht Tetekolleg II, cursus wiskunde. Afl.: Quadratwurzêln Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Auslandsreporter Vom Mitte- lalter zur Wegwerfgesell- schaft, reportage over Noord- Rückblende: UrauffUhrung des Film-Spektakels Metro polis, documentaire over het ontstaan van de speelfilm Me tropolis in 1927 Nonstop Nonsens, comedy- show met Dieter Hallervorden. Afl.: Das verpasste Rendez- Menschen in NRW: Die Ent- deckung, der Weg der Ute Lemper, reportage van Monika Winhulsen Heisse Magister, heisse doc tor gar...., reportage van Klaus Amann Marx kam nur bis nach Aden, reportage over de twee ver schillende kanten van Zuid-Je- Laatste nieuws IX Ondertiteling via TeleTekst. B) Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-uitzending. ■XZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. [Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Bananaman I Johnny Briggs The really wild show I John Craven's Newsround, jeugdjournaal I Grange Hill Fax I Holiday '87, informatief maga zine met suggesties voor de komende zomervakantie I CDEastenders, dramaserie l Comedy classic: Hancock's half hour, comedyserie. Afl.: The emigrant (herh.) I Tom O'Connor I Journaal en weerbericht I Dustin Hoffman-cyclus: The Graduate, Amerikaanse speel film uit 1967 van Mike Nichols. Met Anne Bancroft, Dustin Hoffman, Katharine Ross e.a. Muziek: Simon Garfunkel. Een net afgestudeerde jonge man heeft een verhouding met een meisje maar ook met haar moeder, hetgeen tot veel moeilijkheden leidt i Save a life: A for Airway, do cumentaire Live concert: Yes - 90125, vi deoregistratie van een optre den van de groep Yes. Aanslui tend: Weerbericht BBC 2 Pamela Armstrong R.I. Lectures: Frankenstein's quest (2) Tomorrow's world Escapade in Japan, Ameri kaanse speelfilm uit 1957 van Arthur Lubln. Met Cameron Mitchell, Teresa Wright, Jon Provost e.a. Een jongen over leeft een vliegtuigongeluk en gaat in Tokio op zoek naar zijn ouders Jazz week: The John Coltrane Legacy, muzikaal portret van John Coltrane Food and Drink, informatief programma over eten en drin ken. Met o.a. aandacht voor de Franse keuken en de prijs van een glas bier As I walked out one midsum mer morning (2), tv-serie naar het gelijknamige boek van Laurie Lee Jazz week: One night with Blue Note, concertregistatie met optredens van artiesten van het Blue Note-label. Met o.a. McCoy Tyner, Jackie McLean, Woody Shaw en Gro ver Washington jr. Newsnight en weerbericht i He-Man and the Masters of the Universe Splash I Emmerdale Farm I Nieuws I About Anglia, regionaal maga- Crossroads, dramaserie l Bygones l Busman's Holiday, beroepen- quiz i Inspector Morse, politieserie. All.: The dead ol Jericho i Nieuws en weerbericht l First Tuesday I Snooker Tuesday Topic Onder de titel „Een kroon op het huwelijk" besteedt NCRV- radio woensdagavond uitgebreid aandacht aan het 50-jarig huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard. Dat gebeurt tijdens een extra uitzending vanaf 19.00 uur via Radio 1 en 2, waarin het gouden bruidspaar ook zelf uitgebreid aan het woord komt en persoonlijke kanttekeningen zet bij hun hu welijksleven. Een en ander wordt door de makers van het programma, Gerard van den Berg en Jan Zindel, geïllu streerd met fragmenten van gebeurtenissen uit de afgelopen 50 jaar. Het gesprek met prinses Juliana en prins Bernhard is het enige voor de radio ter gelegenheid van hun huwelijksfeest. Beiden spreken daarin heel openhartig en vrij over zichzelf, hun kinderen en de wereld van vandaag. Ook komt hun gro te betrokkenheid ter sprake bij gehandicapten(zorg) en na tuurbescherming. In een persoonlijk dankwoord zullen zij bovendien uitvoerig ingaan op hun wensen ten aanzien van het nationaal geschenk, dat ze deels willen bestemmen voor transport van gehandicapte sporters en deels voor natuurbe scherming in Nederland. „Een kroon op het huwelijk" begint woensdag direct na het nieuws van 19.00 uur en een persoon lijke gelukwens van premier Lubbers. In de loop van het programma, dat vier uur duurt, laten Gerard van den Berg en Jan Zindel ook nog gesprekken horen met drie mannen die qua functie (in het verleden) nauw betrokken waren bij prins en prinses: oud-premier De Jong (ooit militair-adjudant van koningin Juliana), oud-premier Den Uyl en de huidige vice-president van de Raad van State mr.Scholten. HILVERSUM Het gebeurt zelden dat een westerse pop groep een tournee door Rus land mag maken. De Engelse UB 40 is de derde groep die toestemming kreeg. Eind ok tober verbleven de muzikan ten zestien dagen achter het IJzeren Gordijn. .Countdown" doet morgen avond (Ned. I om 19.00 uur) verslag van deze ontmoeting tussen oost en west. Verder een interview met een jour nalist die is meegeweest. „Countdown" trakteert in de eerste uitzending van het nieuwe jaar ook nog op de nieuwe singles van Lionel Richie en Don Johnson. David Bowie en Jennifer Connelly zijn de hoofdrolspelers in de nieuwe Jim Henson-film „Labyrinth", waarvan Sky Channel een documentaire uit zendt om 19.30 uur. SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 I dream of Jeannie, comedy serie met o.a. Larry Hagman en Barbara Eden 18.30 Hazel. Afl.: Inquisitive Mind 19.00 Hogan's Heroes. Afl.: At Last Schultz Knows Something 19.30 Inside the Labyrinth, docu mentaire over de George Lu cas/Jim Henson-film 'The La byrinth', waarin David Bowie een hoofdrol speelt 20.30 A country Practice, dramase rie. Afl.? Little Voices 21.20 NLF American Football 1986/87 22.30 The 1987 Paris to Dakar Rally, reportage 22.45 0 First run (herh.) 23.30 0 Monsters of rock, har- drockprogramma (herh.) 00.15-00.45 0 Pat Sharp Show (herh.) TV 5 16.05 Sports la une, jaaroverzicht 18.00 Récréation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Rencontres avec l'Europe, amusementsprogramma t.g.v. het driejarig bestaan van TV 5 19.30 Grand Hötel (slot), tv-serie 20.30 L'èglise des opprimés au Bré- sil, documentaire 21.30 Sports a la une 22.00 Nieuws 22.30-00.40 SI Paris nous ótait con té, Franse speelfilm uit 1955 van en met Sacha Guitry MUSIC BOX 17.00 0 Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 0 Nino Firetto Show, met ver- zoekvldeo's en de Europese concertagenda 19.00 0 Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' 20.00 0 Martin Buchanan Show 21.00 0 Simon Potter Show (herh.) 22.00 0 Countdown (herh.) 23.00 0 Private eyes, muziekspecial 00.00 Super Channel Sport, over zicht van sportprogramma's die vanaf 30 januari te zien zul len zijn 00.10 0 The Shadow (herh.) 01.00 0 Nino Firetto Show 02.00 0 Amanda Redington Show 03.00 0 Martin Buchanan Show 04.00 0 Simon Potter Show 05.00 0 Countdown, popprogram ma met Adam Curry 06.00-07.00 0 The Shadow VOO 14.30 Saebert 14.45 Kuifje 14.55 De grote meneer Kaktus show 15.20 The Jetsons 15.40 New wilder ness 16.05 Club Veronica 16.15 Dy nasty 17.00 International Week Ma gazine NOS 17.30 'AO-Journaal VOO 17.46 Veronica sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Punky Brewster 15.55 Lange Jaap Live 16.30 mTheo A Thea 16.45 Niet thuis 17.05 De Charlie Bfown Snoopy Show 17.10 Claude 17.15 Enge nachtgelui den 17.20 Moeroen Boechatansan- DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Was bin ich? 11.10 Rund urn den Big Ben 11.40 Mein Rendezvous... 12.10 Re port 12.55 Persoverzicht 13.00 Ta gesschau 13.15 0 Teletekst 15.05 Festival 15.50 Tagesschau 16.00 Die Sklavin Isaura (23). tv-serie 16.25 Wie sich die Zeiten andern: Krinoli- ne 16.45 Die Spielbude DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.35 Inleiding tot 'Der Menschenfeind' 13.40 Thea- tertreff im ZDF: Der Menschenfeind, komedie 16.00 Heute 16.04 Löwen- zahn (herh.) 16.35 Der Waschbar Rascal 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu- BBC 1 07.30 Journaal 07.35 The Flintstones 08.00 Breakfast time 09.40 Watch dog 10.00 Nieuws 10.05 Day to day 12.05 Holiday 12.35 Open Air 13.00 Journaal 13.25 Wildlife showcase 14.00 Nieuws 14.25 Neighbours 14.45 Chock-a-block 15.00 A wed ding on Walton's Mountain 16.50 Children's BBC 17.10 The hunter BBC 2 SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kal Show 08.30 IS] Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 15.00 0 Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show ITV 07.15 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.35 Sesame Street 11.30 Cartoon Time 11.35 Unicorn Tales 12.00 Spread your Wings 12.30 Show Express 13.00 Button Moon 13.10 Allsorts 13.30 Gardens for all 14.00 Nieuws 14.30 A Country Prac tice 15.30 On the Market 16.00 Amoebae to Zebras 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters MUSIC BOX NEDERLAND 1 AVRO 14.30 EI Strike me pink, Ameri kaanse musical uit 1936 van Norman Taurog. Met o.a. Eddie Cantor, Ethel Merman en Sally Eilers. Eddie Pink, de verlegen ei genaar van een amuse mentspark, moet een gangster een gedeelte van zijn omzet afstaan. Hij weet de schurken op een originele wijze van zich af te schudden 16.10 AVRO Service, gevarieerd informatief magazine ge presenteerd door Catheri ne Keijl en Amanda Spoel. Met de rubrieken: 1. Kok kerellen, culinair program ma onder redaktie van chef-kok Ria van Eijndho- ven. 2. Service Salon, met o.a.aandacht voor een nieuwe tandtechniek, het zogenaamde tandschildje en een reportage over hu welijksbureaus in Neder land. Het salonprobleem gaat deze week over na gelbijten en de muzikale gasten zijn Maribelle en Spring en het Studenten Orkest NOS 17.30 Vi6-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma gepresenteerd door Bas Westerweel. Met o.a. de Toppop-Test door Leonie Sazias TELEAC 18.30 Por Favor, cursus Spaans voor beginners. Les 12 AVRO 19.00 (D Fabeltjeskrant, kinder programma 19.05 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmrubriek met o.a. de Strip Top Tien, video- nieuws en AVRO's Wordt Vervolgd Club 19.30 AVRO's Sportpanorama, met reportages van de ma rathonschaatswedstrijden in Heerenveen en Haarlem, de rally Parijs-Dakar, de skiwedstrijden om de we reldbeker reuzenslalom in Davos en de bokswed strijd Witherspoon-Smiths die in New York wordt ge houden NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 Wedden dat...? Showpro gramma, waarin mensen de gelegenheid krijgen om weddenschappen af te sluiten met een panel van bekende Nederlanders. Presentatie: Jos Brink en Sandra Reemer. Gasten: Roman Polanski en André van Duin 22.13 STER-reclame 22.20 Televizier special: Dokter in Tanzania, documentai re van Joop Burcksen ter gelegenheid van het 20-ja- rig bestaan van de Neder landse Leprabestrijding 22.50 E Jonge mensen op het Concertpodium. Het Ra dio Symfonie Orkest o.l.v. Jan Stulen begeleidt be ginnende klassieke musici. M.m.v. Ofra Harnoy, cello, Barry Banks, tenor en Mark Holland. Presentatie: Cees van Drongelen 23.35 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl.: Haarlem NOS 23.50 Journaal 23.55 Nieuws voor doven NEDERLAND2 18.15 18.30 18.45 19.00 19.37 20.00 21.00 21.30 FEDUCO 18.10 Open Universiteit NOS Nieuws voor doven Sesamstraat CD Jeugdjournaal Journaal IKON CD Familie Wijntak (slot), zesdelige jeugdserie van Frank Zichem. Met o.a. Din Bauer, Brenda van Dijk en Maikel Austen. Afl. 6: Een weg terug. Brian is nog steeds weg. Als moeder uit het ziekenhuis wordt ont slagen zet zij de hele fami lie ertoe aan naar hem te gaan zoeken Kenmerk, aktualiteiten NOS Moordkuil, programma waarin televisie-program ma's ter discussie staan. Presentatie: Dirk Kuin 't Allerhoogste (slot), drie delige documentaireserie waarbin Bart Peeters per fiets Nederland doorkruist en mensen aan het woord laat komen over de zin van het leven. Afl. 3: Het won derschone, met medewer king van Adelheid Roosen Panoramiek, actualiteiten rubriek CD Gouden huwelijk, histo risch overzicht van 50 jaar leven en werk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard, naar aan leiding van hun gouden hu welijksfeest Journaal Nieuws voor doven RADIO 1 leder heel uVr nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arie 21.35 Het geslacht van Garderen. 22.02 Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.00 Marinierskapel v.d. Koninklijke Marine. 19.30 Pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Fragmenten uit opera's. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Literama poëzie. 18.20 PP: Uitzending van het CDA. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Doelgericht onderne- REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, dagelijkse talkshow. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. Omroep Rijn land: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Actualiteiten, 18.00 Rijnland Politiek. 19.00 Voor schoten Lokaal en 20.00-21.00 Pop wetenswaardigheden. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora. 21.03 Het BRT-Jazzorkest. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Etnische muziek en volksmu ziek. 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Concert door het symfonieor kest van de Beierse radio. 21.55 Haydn-kwartet. 22.15 Driekoningen. 22^0 Plotseling, luisterspel. 23.30-23.45 De avondmuzlek van Die trich Buxtehude. MORGEN 07.03 VARA: De rode draad. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prikkel draad. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek. 10.30 Orkestpalet. 12^5 Vladimir Ashkenazy (5). 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten: Pianowerken. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mleke Telkamp. 12.00 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS: NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn REGIONAAL Radio West: (via frequentie Radio 1) 08.03, 09.03, 10.03 Regionaal nieuws, 12.03-13.00 Radio West Gemeente. Radio Rijnmond: Om 07.30. 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Antwerpen apart. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen 08.00 Nieuws en weerbericht. 06.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 12.10 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 The musical snuff box. 14.00 Eugen Onegin. Lyrische scenes in drie bedrijven. 16.30 Wel thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13