Menno Boelsma verrassend snel bij sehaatspremière Grillige start Vriesekoop in Top-Twaalf Iferoen Piket weede op EK Schapers in halve finale Sportwereld Parijs-Dakar verder zonder Guy Colsoul uoetballerlei L6 M PORT QeidócQowumt ZATERDAG 3 JANU ARI1987 PAGINA 7 (jRONINGEN Jeroen Piket heeft li Groningen met een overwinning p de Bulgaar Kiril Ninov de tweede laats behaald in het toernooi om et Europees jeugdkampioenschap ihaken. In een theoretisch remise ndspel van toren en loper tegen to- in maakte de Bulgaar na acht uur iafgebroken spelen een fout. e Rus Vassili Ivantsjoek was reeds liropees kampioen geworden. Hij :erd eerste met één punt voor rong op Piket die in dit toernooi S enige van hem won. Joris Bren- Inkmeijer (Ned) behaalde een ge selde elfde plaats. Bergholtz trainer AA Gent GENT De Nederlan- der Gerard (Pummy) Bergholtz is tot het einde van het seizoen benoemd tot trainer van de Belgi sche eerste klasser AA Gent. Bergholtz wordt de opvolger van een andere Nederlander, Han Grij- zenhout, die enkele we ken geleden werd ontsla gen. Bergholtz heeft als opdracht gekregen AA Gent in de eerste klasse te houden. De club bezet momenteel de veertiende plaats. De Gribaldy omgekomen VESOUL Bij een verkeersongeluk in Vo- ray-sur-l'Ognon is gisteravond de wieler ploegleider Jean de Gribaldy om het leven gekomen. Hij werd 64 jaar. De Gribaldy was vrijdag op weg van Vesoul naar Besangon, zijn woonplaats. Volgens de politie werd De Gribaldy in de auto onwel. Zijn wagen raakte van de weg en ramde de muur van een huis. Jean de Gribaldy was op slag dood. In zijn leven genoot De Gribaldy bekend heid als „de burggraaf", oprichter van wie lerploegen. Sean Kelly, de Ierse boerenzoon, was zijn troetelkind en werd door hem naar de wereldtop begeleid. Sinds 1964 is De Gri baldy ploegleider geweest van 24 doorgaans kleine formaties. Vele door anderen afge dankte renners maakten onder zijn leiding nog glorieuze momenten door. ADELAIDE - Michiel Schapers heeft zich gisteren in Adelaide geplaatst voor de halve eindstrijd van de open tenniskampioen schappen van Zuid-Australië. De Nederlan der versloeg in de derde ronde de Australiër John Fitzgerald in twee sets: 7-6, 6-4. De partij, die ruim vier uur duurde, werd her haaldelijk onderbroken wegens zware regen val. In de halve finale ontmoet Schapers de Australiër Wally Masur. Van de acht ge plaatste spelers in het toernooi hebben er slechts twee de laatste vier bereikt, Wally Masur en N'Duka Odizor, die als zevende en achtste waren ingeschat. Zij trouwens zorg den voor de eliminatie van de top-twee, Ra- mesh Krishnan en Amos Mansdorf. Chicago in eindstrijd HAARLEM Marathon Chicago heeft zich gister avond als geplaatst voor de finale van de vijfde Haarlemse Basketbalweek. Minder moeizaam dan verwacht, zegevierde de toernooiwinnaar van twee jaar geleden over de Ne derlandse kampioen Den Bosch: 104-73. Eerder op de avond maakte Haaks bergen iets goed na de bla mage van Nieuwjaarsdag. In een oninteressante wedstrijd werd het Zweed se Taby simpel verslagen met 93-80. Sport op tv «letterland 2, 22.40 uur: Studio Sport. -Selgië Nederlands, 22.45 uun Sport op zaterdag. Juitsland 1, 10.03 uur: Sport- ichau. Duitsland 1, 18.08 uur: Sport- ichau. Duitsland 2, 21.50 uur. Das ak- luelle Sport-Studio. Duitsland 3, 13.55 uur: Sport im Westen. Engeland 2, 19.00 uur: Cricket. Sky Channel, 14.45 uur IJshoc- key-o verzicht. Sky Channel, 15.40 uur: Motor sport. Sky Channel, 23.35 uur: Parijs- Dakar. rland 2, 17.05 uur Studio 'Sport, tafeltennis. Nederland 2, 19.00 uur Studio Sport. België Nederlands, 20.05: Sport- weekeinde. Belgie, Nederlands 2Stadion. Duitsland 1, 12.55 uur: Skiën. Duitsland 1, 19.50 uur: Sport- •uitstand 2, 17.22 uur: Die !"ÏJJ Bportreportage. Duitsland 3, 15.30 uur: Sport im fi Westen. [■J Engeland 1, 16.00 uur: Totten- ham Hotspurs-Arsenal. Engeland 2, 14.40 uur Rugby Special. Sky Channel, 14.30 uur. Ameri can Football. Sky Channel, 22£0 uur Parijs- so !®j oetbal In het Clara-zie- pnhuis in Rotterdam is Piet j.50 rauwdeunt, oud-speler van >00 eyenoord en DWS overleden. >j werd 43 jaar. olleybal Orion heeft het joo intract met de Westduitse 1,00 «eelster Marita Hüninghake 5.00S itbonden. Zij kwam de laat- e tijd verplichtingen jegens j'qq i club niet na. joo Ishockey De finale van )NG tt toernooi om de Canada '00 up zal in Calgary gaan tussen ovjet-Unie en Tsjecho-Slowa- 330 Üe- Voor 11.988 versloeg Tsje- 5.80 lo-Slowakije de Verenigde 110 laten met 11-2 (4-1, 5-0, 2-1). 450 oetbal De Nederlander [[J filly Scheepers heeft zijn club 300 V Darmstadt 98, uitkomend >NG de tweede Bundesliga, ver- 7 50 ild voor de Deense eerste-di- J jjO isieploeg BK Odense. j'qq utosport Het Franse tortblad L'Equipe heeft na \n enquête wereldkampioen .irmule-1 Alain Prost uitge- lepen tot Frans sportkampi- i van 1986. De coureur ein- jde ook in de twee voor- aankfande jaren op de eerste 33.50|aats. lgemeen De steeple-loper vmi ïilliam van Dijck en de judo- i'80ï Ingrid Berghmans werden 1.8O1 Brussel uitgeroepen tot 4jWJjortman en -vrouw van het 3^feir 1986 in België. In Zweden ingen de titel naar de skilo- tr Günde Svan. Menno Boelsma. de eerste Nederlandse afstandskampioen, geflankeerd door Hans Kaats (links) en Bouke Jonkman die respectievelijk tweede en derde werden op de 500 meter. DEN HAAG Menno Boelsma en Ingrid Harin- ga mochten zich gister avond op De Uithof de eerste nationale schaats kampioenen op de sprin tafstanden noemen. De voormalige shorttrack specialist Boelsma klokte een stormachtige 38,86 se conden. Op eigen baan zorgde de 25-jarige Noot dorper derhalve voor een daverende verrassing. Drie jaar geleden werd de nu zo verrassende Boelsma in het tijdperk van coördinator Henk Boer al eens voor de kernploeg uitverkoren. Juist voor aan vang van het olympisch sei zoen (1984) bedankte de Noot dorper echter voor de eer, om dat zijn werkzaamheden als technisch tekenaar hem onvol doende trainingstijd lieten. Boelsma rijdt nu bij geweste lijk coach Ben van van Hagen, die ook een aantal talentvolle schaatsers van Jong Oranje onder zijn hoede heeft. In Boelma's spoor troefden de bij na dertiger Hans Kaats en de prille Bouke Jonkman ook nog de kernploegleden Jan Ykema (vierde) en Geert Kuiper (ne gende) af. Binnenshuis had de nieuwe kampioen al het een en ander laten zien. Bij de interprovin ciale onmoeting tussen Fries land en de rest van Nederland liet de sprinter de chronome ter stilstaan bij 38,77. Gezien zijn duizend meter (1.17,27) heeft Boelsma een riant uit zicht op een van de drie plaat sen voor de wereldtitelstrijd. Haringa Ingrid Haringa nam de alles zins redelijke condities te baat om haar persoonlijke record met veertien-honderdste se conde aan te scherpen: 42,22. Haringa is ook de eerste kan didate om zich te kwalificeren voor de mondiale sprintstrijd, over vier weken in St. Foy (Canada). De 22-jarige Noord- hollandse maakte de vorig maand ten opzichte van Yvon ne van Gennip opgelopen ach terstand van een kwart punt goed. Van Gennip, ooit goed voor 42,1 maar die de laatste jaren slechts sporadisch 42-er noteert, klokte 42,76. Nederlands beste allround- schaatster won overigens met groot verschil de 3000 meter. Marieke Stam was de enige van de zestien rijdsters die de titel voor Yvonne van Gennip in gevaar bracht. Na 1400 me ter had de Egmondse één se conde voorsprong. Van Gen nip ging in de rit daarvoor echter veel sneller in de laat ste ronden. Bij de finish bleek Stam toch twee en een halve seconde te hebben ingeleverd. Drie weken voor de Europese titelstrijd in Trondheim heeft Hein Vergeer de rol van kop man van de Nederlandse kernploeg overgenomen. De wereldkampioen schoot op de 5000 meter danig uit zijn schaats: 7.17,48. Dit betekende een baanrecord. De 25-jarige Haastrechter zette zijn plaatsgenoot Leo Visser op ruim vier seconden. De debu terende kernploegrijder Bert Koopmans werd door Vergeer naar een knappe derde positie getrokken. Opvallend was het gat dat Vergeer sloeg met de herfstkampioen Gerard Kern- kers, die zowel op de 500 en 5000 meter te kort schoot. Ver achter Vergeer mag kern ploeglid Emiel Hopman zich voor de internationale kampi oenschappen als uitgeschakeld beschouwen. De Noordhollan der werd op de Uithof over troffen door enige jongeren, van wie Thomas Bos bijzonder opviel. Lieden als Ben van der Burg en Jac. Orie, die ook tot de jeugdploeg van Leen Pfrommer behoren, komen ook nog eerder in aanmerking voor een startplaats op de Eu ropese titelstrijd dan Hopman. Talloze moto ren wachten op de kade in Barcelona voor versche ping naar Al giers, waar Parijs-Dakar pas echt gaat beginnen. BARCELONA Niet alle 494 op Nieuwjaarsdag in Parijs- Dakar gestarte équipes bereik ten Barcelona voor de over tocht naar Algiers. Belangrijk ste uitvaller was Guy Colsoul. De Belgische rallyrijder, die in het Nederlands rallykampi oenschap voor het Opel Dealer Team Holland uitkomt, moest vlak na de start in Versailles, op nog geen 60 km van Orle ans, de strijd staken toen een drijfstang in de motor van zijn Range Rover het begaf. drie andere auto's en vier mo torrijders kwamen niet in Bar celona aan, waardoor het to taal aantal ingescheepte teams op 486 kwam. Jim Vermeulen, die bij de start in Versailles uit de strijd werd genomen, ging in de plaats van Frans Amsing als coördinator voor het Dutch National Paris-Dakar-Team mee naar het Afrikaanse vas teland. Marcel van Buuren naar SC Veendam VEENDAM De eredivisieclub SC Veendam heeft Marcel van Buuren, een 22-jarige voetballer van SVV, gecontracteerd voor anderhalf jaar. Met de overgang was een bedrag van ongeveer 100.000 gulden gemoeid. Van Buuren speelde eerder voor DHC, Ajax en Volendam. Ben Wijnstekers „koperen" prof ROTTERDAM Een profvoetballer die twaalfeneenhalf jaar voor dezelfde club speelt is een zeldzaamheid. Ben Wijnstekers, de aanvoerder van Feyenoord en 36-voudig international, is er zo een. De verdediger van de Rotterdamse club werd gisteren op de Nieuwjaarsreceptie van Feyenoord daarvoor geëerd. Hij kreeg uit handen van voorzitter Gerard Kerkum een Delfts blauw bord. De voorzitter van de Rotterdamse eredivisieclub maakte tijdens deze gelegenheid ook bekend dat de werkgroep die de nieuwe structuur voorbereidt, het werk heeft afgerond. „Wij gaan het rapport van de werkgroep nu intern bespreken", aldus Kerkum. „Op 5 februari worden de sponsors en vrienden van Feyenoord ingelicht". BAZEL Met twee over winningen en een neder laag heeft Bettine Vriese koop de zeventiende Top- Twaalf in Bazel gisteren geopend. De overwinnin gen op de Engelse Bellin ger en de Westduitse Ne- mes waren van hoog ni veau. Het verlies in de cruciale partij tegen de Russin Boelatova was overbodig en wierp een schaduw over de daveren de start. Bettine Vriesekoop wil op de Top Twaalf haar voorlopige aanwijzing verdienen voor deelneming aan de Olympi sche Spelen van 1988 in Seoel. De 25-jarige speelster uit Ha- zerswoude gaat er van uit, dat een plaats bij de eerste drie in de Zwitserse stad voldoende zal zijn voor die garantie. De Zomerspelen in de Zuidko- reaanse hoofdstad vormen het sluitstuk van de lange, fraaie sportloopbaan van Vriesekoop. Daar wil zij zich voor de laat ste keer meten met de Aziati sche top en in de medailles vallen. Coach Gerard Bakker was na afloop van de partij tegen Boe latova niet te genaken. Zijn pupil speelde in de eerste game frank en vrij en binnen acht minuten stond er 21-10 op de telborden. Een score die zij in de voorafgaande negen con frontaties met de Russin nooit had verwezenlijkt. „Ik heb haar op het hart gedrukt in de tweede game direct afstand te nemen", zei Bakker na afloop. „Maar wat deed ze? Speelde ze twee zo simpele balletjes, dat Boelatova weer vertrouwen opdeed. Dat was een kardinale fout". De Russin, een pure verdedig ster, kwam in zo'n goede doen. dat ze de ballen als door een computer gestuurd op de milli meter nauwkeurig tegen de rand van de tafel retourneerde en uitliep naar 10-17. Op die kritieke stand hervond Vriese koop de discipline en het ge duld. Ze probeerde niet meer binnen enkele slagenwisselin gen tot scoren te komen, maar wachtte met geduld tot de juis te bal terugkwam, die prompt werd afgemaakt. „Dat was de enige manier waarop Bettine van Boelatova kon winnen. Geduld en nog eens geduld. Door niets en niemand uit de concentratie laten halen, al zou ik hier doodvallen achter de tafel, zij mocht daar geen enkele notie van hebben. Zo geconcentreerd moest ze spe len voor elk punt". Die tactiek had resultaat. Vrie sekoop werkte zich met een fraaie reeks langszij (17-17) en verviel op slag weer in de oude fout. Twee lokkertjes van Boelatova deden haar alle voorzichtigheid uit het oog verliezen: 17-19. Die marge liet de Russin niet meer los en met een op de slecht gevulde tribu nes (700 toeschouwers) hoorba re zucht van verlichting maakte ze gelijk (18-21). Door het verlies raakte Vrie sekoop meer van streek dan op het oog zichtbaar was. Haar opening in de beslissende .game was allesbehalve floris sant en op 5-15 zag de kleine Hazerswoudse kolonie van veertig fans de kansen van hun favoriete aanzienlijk da len. Andermaal begon Vriese koop aan een inhaalrace. Met elk punt keerde haar geloof terug en op 13-16 en 15-17 had ze de aansluiting weer tot stand gebracht. Op 16-18 had Vriesekoop nog alle kansen de eerste zware dag ongeslagen af te sluiten. Boelatova, in Bazel titelverde digster, liet haar opponente echter niet meer los. Met twee fraaie smashes gaf de verde digster aan over meer dan mo dale capaciteiten te beschik ken en dompelde ze het twee tal Bakker/Vriesekoop in tij delijke rouw (17-21). "Dit was de belangrijkste partij in het toernooi", oordeelde de geëmo tioneerde Bakker. "Die mocht niet zo knullig uit handen ge geven worden. Op deze ma nier werd het uitstekende spel uit de eerste twee partijen ver pest." De maximale score van drie overwinningen behaalden de Bulgaarse Guergueltcheva en de Europese kampioene Bator- fi. Dit tweetal had verhou dingsgewijs een licht program ma. „Er is dus nog niets verlo ren voor Bettine", meende Bakker. Sljivo buiten P levensgevaar Edhem Sljivo is aan de bete rende hand. De virtuoze Joe goslaaf van FC Luik werd onlangs het slachtoffer bij J57/e een auto-ongeval, liep daarbij 10 diverse beenbreuken op en 107/8 letsel aan de wervelkolom. j®3/4 Het levensgevaar is geweken, j^J maar hij moest wel een ope- 131/4 ratie ondergaan. Verwacht >17/8 wordt, dat het herstel zeer 163/4 lange tijd zal duren. Over 193/8 voortzetting van zijn voetbal loopbaan is met nog geen j woord gerept. West Ham gaat kopen Manager John Lyall is de traditionele terugval van uro- West Ham United halverwe- te-ge het seizoen beu. Hij heeft eerd aangekondigd dat hij de ollaijtransfermarkt op gaat om spelers te kopen, die enige stabiliteit kunnen garande ren. De Londense club mani festeert zich de laatste jaren geregeld nadrukkelijk op de voorgrond, maar zodra se rieus aan een kandidatuur voor de Engelse titel wordt gedacht, laat de ploeg het af weten. De twee duels rond de Kerstdagen, tegen Totten- ham Hotspur en Wimbledon, gingen verloren. Dat was voor manager Lyall de defi nitieve aanleiding aankopen aan te kondigen. Celtic imiteert rivaal Rangers ;oop Hoewel Celtic royaal op kop transfermarkt. De club uit Glasgow doet dit niet zoals gebruikelijk in Schotland of in Scandinavië, maar in En geland. Het was jaren gebrui kelijk, dat Schotten naar een Engelse club gingen, maar zelden of nooit andersom. Celtics stadgenoot Rangers week afgelopen zomer al van die gewoonte af door Terry Butcher van Ipswich Town vlak voor de neus van Man chester Uniteds toenmalige koopziekemanager Ron At kinson weg te kapen. Mana ger David Hay van Celtic heeft zijn oog laten vallen op een trum verdediger Ste ve Bruce van Norwich City. Burkinshaw terug in Engeland Keith Burkinshaw wordt ge noemd als kandidaat voor het managerschap bij de En gelse derde-divisieclub Hud- dersfield Town. De oud-ma nager van Tottenham Hot spur is na twee jaar te heb ben gewerkt in het oliestaatje Bahrein in Engeland terug gekeerd. Overigens doet Ste ve Smith zijn uiterste best om te voorkomen, dat Burkins haw het baantje bij Hudders- field krijgt. Smith is daar momenteel interim-manager en wil een vaste aanstelling. Hij heeft trouwens nog meer concurrentie te duchten, want Terry Yorath (Swan sea) en Trevor Cherry (Brad ford) worden ook als kandi daat genoemd. Mocht Hud- dersfield, dat de laatste we ken nogal succesvol is, min der gaan draaien, dan is de kans groot, dat ïan Bowyer John Lyall: „Terugval beu". van Nottingham Forest wordt aangetrokken als spe ler-manager. Liberaliseringsproces in Hongarije Spelers in hêt Hongaarse top voetbal mogen van over heidswege op steeds jongere leeftijd vertrekken naar het buitenland. Tot voor kort gaf de overheid slechts toestem ming aan spelers boven de 27 jaar om hun voetbaltechni- sche bekwaamheden in West-Europa te gelde te ma ken. Nu kennelijk is geble ken, dat het vasthouden van jonge talenten het peil in de nationale competitie en van het nationale elftal niet per definitie hoog houdt is de Hongaarse overheid minder streng geworden. Zo mocht An tal (bij Feyenoord: Tony) Roth van Pecs Munkas als 26-jarige naar Nederland. La- jos Detari, die pas 23 jaar is, mag ook naar het buitenland. Werder Bremen en Bayern München hebben al interesse getoond. Ook op bestuursni veau lijkt er sprake te zijn van een liberaliseringsproces. In de toekomst worden bond- sofficials niet meer door de overheid aangesteld maar worden zij gekozen. Westduitser wil Oostduitse club Rudi Gutendorf, de enige trainer ter wereld die op alle vijf continenten als zodanig werkte, heeft nog drie wen sen. De Westduitser wil ooit nog werken bij een Engelse, een Braziliaanse en bij een Oostduitse topclub. Het liefst ziet hij de laatste wens hoe dan ook in vervulling gaan. Gutendorf vindt relatief ge zien Oost-Duitsland de beste sportnatie ter wereld. Hij is vooral geïnteresseerd in de wetenschappelijke benade ring van de sport in de DDR. Hij vindt, dat er alleen ge brek is aan professionele er varing in de sporten die in het westen professioneel worden beoefend. „Die erva ring heb ik en kan hiervan in de DDR iets overdragen", aldus Gutendorf die tevens beweerde voor een aanbie ding uit Oost-Duitsland te zullen kiezen, als hem tege lijk een aanbieding uit de Verenigde Staten van 80.000 dollar zou worden gedaan. Klaagzang in DDR Duitsland. In de lopende competitie liep het toeschou wersaantal met vijftien pro cent terug. Vorig seizoen was het gemiddelde aantal bezoe kers (7.865) voor het eerst sinds 1966 onder de 10.000 gedaald. Karl Zimmermann, algemeen secretaris van de Oostduitse voetbalbond, heeft onlangs in de publiciteitsme dia een grote klaagzang ge houden over het voetbal in zijn land. Hij klaagde over te weinig doelpunten, weinig attractief voetbal, toenemen de onsportiviteit en trainers die hun belofte agressief en gecombineerd man- en ruim tedekking te laten spelen niet zijn nagekomen. Voorts vindt Zimmermann, dat de spelers in de Oberliga een onvol doende technische opleiding hebben genoten. sportuitslagen BASKETBAL Haarlemse Basketbalweek: Haaks- bergen-Taby (Zwe) 93-80; Chicago (VSt)-Den Bosch 104-73. SCHAATSEN NK (per afstand) op De Uithof 500 meter dames: 1. Haringa 42.22, 2. Van Gennip 42.76, 3. Aaftink 43.41, 4. Loorbach 43.48, 5. Moolhuizen 43.82, 6. Keulen 43,91. 7. Uitham 43,98, 8. Els Meijer 44,01, 9. Stam 44,02, 10. Preuter 44,24, 11. Steen- bruggen 44,54, 12. De Vries 44,57, 13. Huizebosch 44,64, 14. Limbach 44,86, 15. Grimbergen 44,98, 16. Hekkers 45,00. 17. Boorsma 45,14, 18. Mulder 45,18, 19. Herma Meijer 45,20, 20. Pasveer 45.33, 21. Van der Meer 45.89. 2. Bollaart 46.22. 23. Paul 46,23 en 24. Jonkman 46,80. 3000 meter damea: 1. Van Gennip 4 46,05, 2. Stam 4.48,63, 3. Moolhui zen 4.50,87, 4. Uitham 4.51,73, 5. Mulder 4.52,11, 6. De Vries 4.52 59, 7. Van der Meer 4.53,13, 8. Paul 4.57.64, 9. Preuter 4.57,87, 10. Meijer 4.58,63, 11. Pasveer 4.59,21, 12. Lim bach 5.04,35, 13. Grimbergen 5.05.65. 14. Hekkers 5.07,06, 15. Os sendrijver 5.07,19 en 16. Bollaart 5.08,34. 500 meter heren: 1. Boelsma 38,86, 2. Kaats 39,06, 3. Jonkman 39,09, 4. Ykema 39.27. 5. Janssen 39,31, 6. Terpstra 39,47, 7. Vergeer 39,49, 8. Orie 39,53, 9. Kuiper 39,67, 10. Van Hameren 40,02, 11. Mos en Aardema 40,33, 13. Schalij 40,52, 14. Nieuwen- huizen 40,61, 15. Kemkers 40,73, 16. Kraayenbos 40,74, 17. Koopmans 40,76, 18. Visser 40,85, 19. Stecher 40.83, 20. Nijdam 41,09, 21. Peters 41,10, 22. Verhoeff 41,39, 23. Sarelse 41,41, 24. De Groot 41,60, 25. Noy- ens 42,13. 26. Brugmans 42,33, 27. Emiel Hopman 42,60, 28. Den Braber 1.15,44 (val). 5000 meter: 1. Vergeer 7.17,48, 2. Visser 7.21,92, 3. Koopmans 7.24,58, 4. Kemkers 7.25.50, 5. Dijkstra 7.26,37, 8. Bos 7.27.29. 7. Nijdam 7.28,84, 8. Van der Burg 7.29.06. 9. Kraayenbos 7.29,43, 10. Hopman 7.29,68, 11. Schalij 7.31,05, 12. Slui mer 7.33,13, 13. Hoogervorst 7.33,97, 14. Berkhout 7.35,65, 15. Stlekema 7.36,82, 16. Woestenburg 7.37,24, 17. Cara 7.38.68. 18. Orie 7.43,14, 19. Bloemberg 7 43.46, 20. Koolman 7.44.22. 21. Tel 7.48.59. 22. Stecher 7,52,63. SCHAKEN EK jeugd in Groningen Dertiende en Isatete ronde: Ivants joek (Sov)-Blatny (Tsj) 1/2-1/2, Piket (Ned)-Ninov (Bul) 1-0, Hansen (Den)- Sokolov (Joe) 1/2-1/2, Brenninkmeij- er (Ned)-Gdanski (Pol) 0-1, Howell (Eng)-Carillo (Spa) 1/2-1/2, Manor (Isrj-Thorhalsson (Zwe) 1/2-1/2, Bur gess (Schj-Biehler (WDI) 1/2-1/2, De- des (Gri)-Kokila (Fin) 0-1, McDonald (Eng>-Günay (Tur) 1/2-1/2, Wessman (Zwe)-Petri (Bel) 1-0, Djurhuus (Noob Greer (Ier) 1-0, Wians (Lux)-Sommer- bauer (Oos) 0-1, Sullivan (Wal)-Spy- cher (zwi) 1/2-1/2, Manca (lta)-Almei- da (Por) 1/2-1/2, Koch (Fra)-Sawa (Cyp) 0-1. Eindstand: 1. Ivantsjoek 10 pnt, 2. Pi ket 9, 3. Gdanski, Sokolov en Blatny allen 8 1/2, 6. Howell, Thorhalsson, Ninov, Carillo en Hansen 7 1/2, 11. Manor. Brenninkmeijer, Biehler, Bur- gessWessmnan, Sommerbauer en Kokila allen 7. 18. McDonald 6 1/2, 19. Spycher. Dedes. Greer, Djurhuus en Manca allen 6, 24. Koch en Almei da beiden 5. 26. Wians, Petri en Gü- nay allen 4, 29. Sullivan 3, 30. Sawa 2 1/2. Internationaal toernooi in Reggio Emilia (Ita) Zesde ronde: Ribli (Hon)-Tsjernin (Sov) 1/2-1/2; Spasski (Fra)-Portisch (Hon) 1/2-1/2; Noguelras (Cub)-Bel- javski (Sov) 1/2-1/2; Van der Wiel (Ned)-Andersson (Zwe) 1/2-1/2; Hort (WDI)-Smyslov (Sov) 1/2-1/2; Velimi- rovic (Joe)-Suba (Roe) 1-0. Afgebroken partijen: Suba-Hort 1/2- 1/2; Van der Wiel-Suba 1/2-1/2; Bel- javski-Spasski 1/2-1/2. Stand: 1. Portisch 4. 2. Tsjernin en Smyslov 3 1/2, 4. Ribli 3 1 afg, 5. Spasski, Hort en Velimirovic 3, 8. Van der Wiel en Noguelras 2 1/2, 10. An- dersson en Beljavski 2. 12. Suba 1 1 atg. TAFELTENNIS Top-Twaalftoernooi in Bazel Eerata ronde damea: Popova (Sov)- Boelatova (Sov) 21-17, 10-21. 11-21; Kovtoen (Sov)-Nemes (WDI) 21-10, 21-11, Vriesekoop (Ned)-Bellinger (Eng) 21-12, 21-9; Batlnic (Joe)-Alboiu (Roe) 14-21, 21-16, 21-12; Thiriet (Fra)-Guergueltcheva (Bul) 14-21, 10- 21; Batortl (Hon>-Urban (Hon) 23-21, 21-16. Tweede ronde damea: Urban-Albolu 21r16, 21-16; batinic-Guergueltcheva 18-21, 15-21; Popova-Bellinger 21-6, 21-17; Batorfi-Thiriet 17-21. 21-11, 21-17; Nemes-Vriesekoop 14-21. 19- 21; Kovtoen-Boelatova 21-18, 21-15. Darde ronde dames: Thlriet-Urban 12-21. 11-21; Bellinger-Nemes 13-21, 21-16, 25-23; Alboiu-Guergueltcheva 21-19, 19-21, 17-21; Batinic-Batortl 21-16, 15-21, 4-21; Kovtoen-Popova 23-21, 12-21, 20-22; Vriesekoop-Boe- latova 21-10, 18-21, 17-21. Stand: 1. Batortl, Guergueltcheva 3 overwinningen, 3. Vriesekoop. Boela tova, Popova, Kovtoen, Urban 2 over winningen, 1 nederlaag, 8. Bellinger, Batinic 1-2, 10. Nemes, Alboiu, Thiriet 0-3. Stand heren: 1. Grubba (Pol) 3-0, 2. Persson. Appelgren. Waldner, Carls- son (Zwe). Douglas (Eng). Klampar (Hon) 2-1, 8. Mazoenov (Sov). Ku- charski (Pol). Prean (Eng) 3-1, 11. Lindh (Zwe). Kriston (Hon) 3-0. TENNIS Open kampioenschappen van Zuid- Australië in Adelaide) Kwartfinales: Scanion (VSt>-Michiba- ta (Can) 7-6, 7-5; Masur (Aus)-Mans- dorf (Isr) 6-2, 6-4; Schapers (Ned)- Fitzgerald (Aus) 7-6, 6-4; Odizor (Nig)- Krishnan (Ind) 6-3, 6-2. Internationaal damaatoernooi in Brisbane (Au») Kwartfinales: Shriver (VSt)-Ptaff (WDI) 6-1, 6-4; Nagelsen (VSt)-Smylte (Aus) 3-6, 6-2. .6-3; Mandllkova (Tsj)- Kelesi (Can) 6^3, 6-3; Sukova (Tsj)- Fairbank (ZAf) 7-5, 6-3. VOLLEYBAL Internationaal damaatoernooi in Poule A: Oost-Duitsland West- Dultsland 3-0 (15-9, 15-10, 15-9); Frankrijk-Japan 3-1 (15-11, 2-15, 15- 9. 15-10). Poule B: West-Duitsland B - Neder land 3-2 (9-15,15-13, 15-11, 4-15. 15- 5); Oeralotsjka (Sov)-Cuba 3-1 (15-7, 11-15, 16-14 en 15-7). IJSHOCKEY Eerste divisie: Amsterdam-Rotter dam Panda s 8-3 (3-0.4-0.1-3); Til burg Trappers-Nijmegen 4-3 (1-2.1- 1,2-0); Heerenveen-Kemphanen 7-4 (4-1,1-1.2-2). SLECHT BEGIN HYS DEN HAAG HYS is het nieuwe jaar slecht begonnen. De Haagse ijshockeyformatie leed gisteravond in een wed strijd voor de tweede divisie noord op De Uithof een royale nederlaag van 11-4 tegen Trias Leeuwarden. De tussenstan den waren 1-4, 1-3 en 2-4. Mi chel Tuijt, Wim Zwijnenburg, Clair den Os en Robert van der Lee tekenden voor de Haagse doelpunten. Straffen werden er bij bosjes uitge deeld. HYS kreeg 54 en Trias 58 strafminuten.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7