Gerard Kemkers en de aanval op Hein Vergeer Arie Selinger witheèt Eijkenbroek trainer AZ sportuitslagen r PORT £eidóa<2owuvnt Chalana werkt aan terugkeer )ubbele linst IGC in oernooi )e Kieviten Iportwereld Afstandskampioenschappen primeur voor De Uithof Ahoy'in trek Bollegraf ronde verder WOENSDAG 31 DECEMBER 1986 PAGINA 7 aanderen in bres voor loppenburg (^ANDEREN De tafel- inisvereniging Gaande- de club van Mirjam oppenburg, is in de bres sprongen voor haar be- ndste Lid, dat door de Ne- rlandse bond en de sport- nmissie niet werd geselec- voor de strijd om de lidkampioenschappen in i. Clubvoorzitter Ernst ingt in een open brief aan NTTB aan op een spoedig sprek met de betrokken, nder voorwaarden vooraf, n tot een oplossing te ko- Stamsnijder eerste in „Oud Papier" WUUSTWEZEL-LOEN- HOUT De Nederlandse beroepswielrenner Hennie Stamsnijder heeft gisteren in het Belgische Wuustwezel- Loenhout de veldrit om de Grote Prijs „Oud Papier" ge wonnen. De momenteel goed presterende crosser uit Enter had een halve minuut voorsprong op de Belg Ivan Messelis. Diens landgenoot Ludo de Rey kwam na een uur en een ronde als derde over de eindstreep vóór de tweede Nederlander Reinier Groenendaal. Fernando Chalana: weer actief. PORTO De Portugese voetballer Fernando Chalana heeft gisteren voor het eerst weer een balletje kunnen trappen in een oefenwedstrijd van FC Porto. Chalana, eigendom van Giron- dins Bordeaux, is sinds eind 1984 uit geschakeld geweest. Hij werd in sep tember met succes geopereerd aan de heup. De technisch begaafde Portu gees meldt zich binnenkort weer in Bordeaux, waar zijn driejarig contract (met optie) aan het einde van het sei zoen afloopt. Portugese kranten bewe ren, dat als Chalana geen vaste plaats in het elftal krijgt, hij terugkeert naar zijn oude club Porto. Eervol verlies ijshockeyers SAINT-GERVAIS Het Nederlands ijshockeyteam is bij het Mont Blanc-toernooi in Frankrijk op de vierde plaats geëindigd. De selectie van de Amerikaanse trainer Lou Vairo verloor de strijd om het brons tegen de Zwitserse olympische ploeg met 2-0. De periodestanden waren 0-1, 0-1, 0-0. De Zwitserse hoop voor Calgary kon tegen Neder land op de slechte ijsvloer in Saint-Gervais het technische surplus zelden bewijzen en werden door de fysieke kracht en de snelheid van Oranje flink op de proef gesteld. De Zwitserse Olympiërs moesten zich derhalve tevreden stel len met een bescheiden succesje dat tot stand kwam door doelpunten van Thomas Vrabec in de eerste en tweede pe riode. Het team van coach Vairo had bovendien pech al in de eerste periode Johan Toren, één van de beste aanval lers, te moeten missen. Toren ging knock out na hard in aanraking te zijn gekomen met de boarding door een body-check. Oostenrijk werd vijfde in het toernooi door winst van 13-4 op China. ASSENAAR HGC boekte eindelijk een dubbele winst het zaalhockeytoernooi van Kieviten. Nadat eerst de nes met 8-4 te sterk bleken jr een bijeen gegrabbeld ng Oranje-team, toonden ik de heren van de Wasse- rse club zich de sterkste, zege van 10-8 tegen het ta- itvolle Jong Oranje was ?rigens dik verdiend. HGC s het overigens ook wel aan stand verplicht, want beide ^maties zijn immers de heer- ide landskampioen. heren van coach Mark Kiwman („We hebben het heus aangepakt") namen al el een voorsprong en liepen naar 7-2. Daarna verslapte concentratie enigszins, zo- Jong Oranje nog tot 10-8 n terug komen. Opvallend is tevens dat Mark Delissen voor aanvang van de fi le tot de beste speler werd Igekozen en dat Bas van Ste- lenburg, met onder andere ie treffers, in die eindstrijd dé uitblinker uitgroeide. Bij ig Oranje was Jacques inkman met vier treffers meest doeltreffend, srrassend was het overigens titelverdediger Schwarz eiss Koln niet tot de finale in doordringen. De halve d tegen Jong Oranje in 10-10, waarna de igdige Nederlanders de afballen beter namen (18- Het duel eindigde overi- ns chaotisch, met onder an- re een rode kaart voor idscoach Pierre Visschers. ast het late afzeggen van i Spaans en Belgisch team DM en Leiden waren de rvangers) vormde dat inci- nt het enige smetje op het daagde toernooi. „Hoewel zaalhockey in Nederland een moeilijke hoek zit, zul- wij ook volgend jaar weer evenement houden", sprak orzitter Brokerhof van het [anisatiecomité. de dames véstigde Lisanne jeune weer eens de aan- cht op zich. Met vijf treffers s de HGC'ster in de tamelij- eenzijdige eindstrijd topsco- heren van Leiden eindigen een zevende plaats. j haken John van der iel heeft gisteren zijn partij de vierde ronde van het in- rnationale toernooi in Reggio nilia afgebroken. Tegen de üemeen Suba moet de Leide- 1 ar echter in staat worden acht in de tweede zitting de inst veilig te stellen. illeybal De Westduitse mesploeg is het internatio- le toernooi in Bremen be- innen met een eenvoudige r ge op Frankrijk (15-5, 15-10 i 15-9). Oeralotsjka Sverd- Bvk tegen een Westduits ge- genheidsteam, dat als ver- mger van Polen was opge- ommeld, ook zonder moeite: ihaatsen Egbert Post is Jor zes weken uitgeschakeld, jdens de marathon, die weede Kerstdag in Gronin- n werd gehouden, kwam st ten val. Bij een medisch iderzoek werd een enkel euk geconstateerd, ispnngen De Noor Ve- rd Opaas heeft in Oberst ri de eerste wedstrijd van de e Vierschanssen-toernee ge- «tnen. De Scandinaviër lakte van de Schattenberg lans twee sprongen van 6.5 meter, die beloond wer- n met 195.7 punten, thaken Nederland heeft Nuenen het internationale Brnooi voor meisjesteams, staande uit speelsters tot 'intig jaar, gewonnen. In de rde en laatste ronde won Bderland met 3-1 van Enge- nd. Nederland won alle drie Bdstrijden en vergaarde in laai 9,5 bordpunten. aardesport De Britse mi- aryruiter Richard Meade rit zijn loopbaan beëindigd. Bade (48) veroverde op de lympische Spelen van 1968 Mexico goud met de Britse oeg en greep vier jaar later München twee gouden akken. Meade nam zijn be- uit te stoppen nu hij niet «er de beschikking heeft 'er zijn toppaard Kilcashel. EELDE - Stormachtig. Zo kun je de de entree van Gerard Kemkers aan de internationale schaatstop zeker noemen. De athe neum-scholier spreekt zelf van een „explosief jaar". In het kielzog van twee voudig wereldkampioen Hein Vergeer rammelde de 18-jarige uit Eelde ste vig aan de deur van de wereldelite. Vandaar ook dat Gerard Kemkers in dit schaatsseizoen, dat ko mend weekeinde met de nationale kampioenschap pen per afstand zijn se rieuze opening beleeft, als de meest geduchte oppo nent van Hein Vergeer wordt beschouwd. Gerard Kemkers beseft dat de verwachtingen van de langs de ovalen ijspiste samenge dromde fans ferm zijn opge schroefd. „De favorietenrol is nieuw voor me", geeft de Eel- denaar toe. „Vorig jaar kon er niets fout gaan. Tijdens de World Cup in Trondheim reed ik met Leo Visser zomaar tus sen de grote jongens. Een een malige zaak, dacht ik. Met een zestiende plaats op het WK in Inzeil was ik best tevreden ge weest, had niemand me iets verweten. „Die Kemkers heeft zich leuk jn het klassement gereden", was er dan gezegd. Nu werd ik vierde. Alles wat over me werd geschreven was positief, de radio jubelde het uit. Wanneer het straks min der gaat zal ik worden gecon fronteerd met negatieve za ken. Het hoort er bij, ook Ver geer heeft er in zijn carrière van langs gekregen. Zoiets is inherent aan topsport, we zul len wel zien hoe het loopt". In veel opzichten lijken Kem kers en Vergeer op elkaar. Ten eerste de ambitie, vervol gens het talent en niet in de laatste plaats het enthousias me. „Aan schaatsen beleef ik veel plezier. Maar eigenlijk geldt dat voor alle sporten. Ze ker leuker dan stomme wis kunde-opgaven", bromt Ge rard Kemkers. De studie aan het atheneum is bijna afge rond, maar hij ondervindt aan Gerard Kemkers: „Favorietenrol is nieuw voor mij". DEN HAAG Voor het eerst in de geschiedenis van het schaatsen worden vrijdag en zaterdag op De Uithof de Neder landse kampioenschappen hardrijden voor afstanden gehouden. Vrijdag staan de 500 en 5.000 meter voor heren en de 500 en 3.000 meter voor dames op het programma en zaterdag de 1.000 en 5.000 meter voor dames en heren. Alle regionale favorieten zoals Thomas Bos, Jacques Orie, Ben van der Burg komen aan de start en bij de dames Jolanda Grimbergen en Ingrid Paul. Ook wereldkampioen Hein Vergeer zal op de 500 en 3.000 meter in actie komen. den lijve dat de laatste loodjes wel erg zwaar wegen. '„Niemand hoeft me uit te leg gen dat een diploma behalen een noodzaak is. Misschien le vert een gouden medaille een baantje op, maar dat risico mag ik nu niet nemen. Eén blessure en alles is voorbij. Zit. ik mooi zonder dat belangrijke papiertje van school. Biologie, Engels en wiskunde. Dat zijn de vakken waarin ik nog eind examen moet doen. Soms denk ik wel eens dat mijn door braak beter een schaatsjaar la ter had kunnen plaatsvinden, had ik mijn aandacht tussen school en schaatsen niet hoe ven te verdelen en was ik mis schien van de studie af ge weest". Evenals Hein Vergeer zal Ge rard Kemkers niet nalaten om munt te slaan uit zijn schaats- carrière. „Wanneer er iemand is die mij tot 1992 de vrijheid geeft om te schaatsen en daar na een baan wil geven, graag. Ik ben er onmiddellijk voor te porren. Maar dan niet na een jaartje of twee weer op straat, wanneer de naamsbekendheid van Gerard Kemkers is ver minderd. Ik ben heus van plan tot aan mijn pensioen te wer ken. Eerst de school afmaken, daar heb ik al moeite genoeg mee. Het valt me zwaar om me voor de studie te motive ren. Er zijn zoveel andere din gen die me afleiden. Thuis heb ik dieren, die verzorgd moeten worden en bovendien spreekt iedereen je aan. Op het trai ningskamp kan studie mis schien de afleiding zijn, daar gok ik dan maar op. Ik moet het gewoon doen, met een streepje onder dat woordje doen merkt Kemkers op. De sfeer die de ijsbanen uit stralen doen Gerard Kemkers goed. Hij geniet van wedstrij den, maar ook de trainingen ondergaat hij als zeer prettig. „Muziekje erbij en al die men sen op en om de baan. Dat is fantastisch. Het fleurt je hele maal op. Tijdens de training schaatst de toprijder naast de recreant, ik vind dat prachtig. Die sfeer herken je in de wed strijd, met het verschil dat wij schaatsen en het publiek langs de kant staat. Tussen schaatser en supporter bestaat een hech te band. Misschien ken ik wel vijfentwintig procent van de mensen persoonlijk of van ge zicht". Hartslagmeter Gerard Kemkers heeft onder conditietrainer Tjaart Kloos terboer ervaren dat de trainin gen exact op elkaar zijn afge stemd. Nieuw voor de Eelde- naar was in de aanloop naar het schaatsseizoen het gebruik van de hartslagmeter, een ap paraat dat Kemkers in zijn ju- niortijd verfoeide. „In Jong Oranie betwijfelde ik net nut van zo n ding. Maar ik moet mijn mening herzien: het traint heel fijn. Constant wordt informatie verschaft. Een piepje geeft aan of je te snel of te langzaam gaat. Meestal dat laatste dus. Van die pieper krijg je echt een kick. Ik vind het apparaatje prettig, je traint alleen, maar toch weer samen, omdat je voortdurend een seintje krijgt". „We zijn veel van huis", zegt Gerard, die zich het meest thuis voelt bij pa en ma in Eel de. „Een verschrikkelijk pro gramma, zou ik haast zeggen. Vijf weken in Haarlem, dan zes weken in Heerenveen. Nee hoor, een overvol programma, waarna we pas kunnen begin nen aan het echte zware werk". Het is te hopen dat Ge rard Kemkers tussentijds tijd vindt om zijn studie af te ron den. ,,'t Zal moeten, want met schaatsen alleen is geen droog brood te verdienen", conclu deert Gerard Kemkers aan de vooravond van ziin eerste jaar als volwaardig lid van het keurkorps van Henk Gemser. HENNIE LEMEIN CUBA OP ALLE FRONTEN DE STERKSTE APELDOORN De door zijn spelers haast aanbeden bonds coach Arie Selinger sloot het veertiende Dynamo-toernooi in tegenstelling tot zijn ploeg af met knallend vuurwerk. Tijdens de laatste persconfe rentie kraakte de Amerikaan met name de kop „Oranje mist mentaliteit", die gisteren eern Apeldoorns dagblad sierde. „Wat heeft het nu voor zin om te schrijven", aldus een woe dende volleybalcoach. „Die negatieve publiciteit doet ons geen goed. De spelers lezen het en het maakt hen zeker niet happy. Is dat nu objectief en contructief? Nee!" Oranje verloor na de dramatische pot tegen Zweden gisteren ook nog van de Italiaanse topclub Santal Parma. Een vierde plaats dus voor Oranje. Een plaats waar de nationale selec tie tegenwoordig thuishoort. Althans volgens Arie Selinger. „Want het was eigenlijk maar goed dat we niet wonnen van Zweden en Parma. Een klein beetje succes is goed, maar het moet niet teveel worden, an ders denk je dat je grandioos bent". Nederland, zonder de gebles seerde Goedkoop en Leeuwe rink, won de eerste set nog wel met 15-7, maar moest toen gedwee toekijken hoe Fabiani zijn aanvalskanonnen Zorzi, Lucchetta, Errichiello en Vec- chi in stelling bracht. Pas op 8-13 in de vierde set kreeg Ne derland, gesteund door het plotseling luidruchtige pu- Marco Brouwers smasht in het duel tegen Parma. Carolien Keulen niet afgebrand APELDOORN Carolien Keulen, de in Italiaanse dienst (Bologna) spelende Ooranje- klant, bestrijdt dat zij door het mondaine leven in het Zuideu- ropese land zou zijn afgebrand. Een suggestie die in meerdere kranten werd gedaan nadat zij in Apeldoorn veelal werkloos aan de kant stond. Maar ook omdat de nieuwe bondscoach in haar een „non-playing" teamcaptain ziet. De 29-jarige Keulen: „Tijdens dit toernooi heb ik weinig ge speeld vanwege een blessure. En dat bondscoach Pang in mij een teamcaptain ziet, vind ik juist heel leuk". bliek, de spirit weer te pak ken. Aangevoerd door de meest constante speler tijdens dit toernooi, de Amstelvener Boudrie, werd zelfs een 14-13 voorsprong genomen. Het set- point werd echter door dezelf de Boudrie niet benut. Marco Brouwers was vervolgens met een onbesuisde klap en een te gemakkelijke tactische bal verantwoordelijk voor het verlies van 16-14. Het spannende slot werkte aanstekelijk op het publiek. Het leefde hartstochtelijk mee en het was dan ook vreemd dat Ron Boudrie direct na het laaste punt z'n woede koelde op een deel van het publiek, dat zich net de kelen had schor staan schreeuwen voor Oranje. Met de twee middel vingers omhoog gestoken gooi de hij een welgemeende vloek richting Apeldoorners. De beide finales werden in het voordeel beslist van de natio nale teams van Cuba. De vrou- wenploeg had het aanvanke lijk zwaar tegen Oost-Duits- land, maar na 9-15 kon de Oosteuropese krachtploeg ook» niet meer op tegen de fantas tisch slag- en sprongkracht van Cuba. Coach Siegfried Köhler gaf zijn beste speelsters nog wel wat rust in de tweede set, maar het haalde allemaal weining uit Mireya Luis en haar duchtig meppende team genotes maakten via 15-3, 15-13 en 15-4 verder korte metten. Cuba's mannenploeg werd door het vermoeide Zweden aanvankelijk nog prachtig klemgezet. Maar verder dan 13-8 kwamen de Scandina- viërs niet. De terugkeer van sterspeler Despaigne beteken de de ommekeer, waardoor Zweden voor de derde achter eenvolgende maal via 15-13, 15-12 en 15-4 een tweede plaats behaalde op het Dyna mo-toernooi. RONALD WOUDENBERG ALKMAAR Hans Eijkenbroek is de nieuwe trainer van AZ. De bijna 47-iarige oud-international tekende een con tract voor anderhalf jaar bij de voetbalclub uit Alkmaar. Louis van Gaal is benoemd tot assistent-trainer. Hij zal in de tweede helft van het seizoen niet meer actief zijn als speler. Eijkenbroek is de vervanger van Han Berger, die een half jaar in dienst was van AZ. Het bestuur ontsloeg Berger na dat duidelijk was geworden dat hij, zonder zijn club daarvan in kennis te stellen, een contract voor volgend seizoen had getekend bij FC Utrecht. Eijkenbroek werd gekozen uit een viertal kandidaten. Be halve met de in Alkmaar woonachtige Eijkenbroek werden volgens voorzitter Ligthart van AZ gesprekken gevoerd met Haarlem-trainer Hans van Doorneveld, Frits Soetekouw en Bert Jacobs van Fortuna Sittard, die begin volgende maand een operatie moet ondergaan en voor de rest van het seizoen wordt vervangen door Berger. Hans Eijkenbroek is een oude bekende in de Alkmaarder- hout. In 1980 werd hij voor twee jaar assistent-trainer onder Georg Kessler. In het seizoen 1982/1983 fungeerde hij als eerste man. Daarna tekende hij een contract voor drie jaar bij Roda JC. Door conflicten maakte hij die periode niet vol. Sinds twee jaar was hij werkloos. Voorzitter Ligthart verklaarde bij de KNVB en de belangor ganisaties te zullen aandringen op maatregelen die het trai ners onmogelijk moet maken in het midden van het seizoen een contract met een andere club te tekenen. Lighart: „De trainerscaroussel draait op volle toeren. Deze waanzinnige situatie draagt niet bij aan de geloofwaardigheid van het be taald voetbaL" Verèl volgt Looyen op bij NAC BREDA Hans Vèrel volgt met ingang van het volgende sei zoen Leen Looyen op als trainer van de Bredase eerste-divisie- club NAC. Vèrel, nu nog oefenmeester bij RBC, kwam maandag tot overeenstemming met het interim-bestuur van NAC. Hij krijgt een contract voor de duur van drie iaar. Looyen had een verbintenis van één jaar, die aan het eind van dit seizoen niet meer verlengd zal worden. Verèl is aan zijn derde seizoen bij RBC bezig. ROTTERDAM Meer dan een half miljoen mensen hebben dit jaar het sportpaleis Ahoy' bezocht. Sinds 1979 was dat niet meer voorgekomen. Dat heeft de directie van Ahoy' bekend gemaakt. De ruim vijfhonderdduizend bezoekers kwamen naar Ahoy' voor in totaal 85 evenementen, onderverdeeld in 31 sportevene menten, 36 popconcerten en overigen. De directie van Ahoy' verwacht dat ook 1987 een goed jaar wordt, aangezien nu al vijf tien concerten definitief zijn geboekt, terwijl ook de Wielerzes- daagse, het ABN-tennistoernooi, de WK turnen en het WK korfbal in Ahoy' zullen worden gehouden. BRISBANE Manon Bollegraf heeft de derde ronde bereikt van het internationale tennistoernooi in Brisbane. In de tweede ronde won ze in drie sets van de Zuidafrikaanse Dinky van Rensburg. De setstanden waren 6-3, 4-6, 6-3. Carin Bakkum moest haar meerdere erkennen in de sterke Britse Anne Hobbs: 6-7 1-6. Verrassend was de uitschakeling van de als vierde geplaatste Australische Wendy Turnbull. Ze verloor in drie sets van de Amerikaanse Heather Ludloff, nummer 251 op de wereldrang lijst. De als eerste geplaatste aankomende Australische Hana Mandlikova won in slechts 38 minuten met tweemaal 6-0 van de Fran?aise Marie Calleja. BASKETBAL Haarlemse Basketbalweek Den Helder-Haaksberoen 88-86 (43- 48), Hapoel Galil-Chicago 74-73 (44- 45). PAARDESPORT Koereen In Hilversum EERSTE KOERS, 2000 meter: 1. An- nemlek Baker (J.P.C. Oorthuljsen) 2.46,9 - 1.23,5: 2. Annabel K; 3. At- hleta Berkum. Toto: winnend f. 5,20; plaats f. 2,30 f. 2,90 f. 2,30; koppel f. 32,70; trio 851,60. TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1. Amor van Zullen (D. Suykerbuyk) 2.50,2 - 1.25,1; 2. Angel Pride; 3. Ale- zan. Toto: winnend f. 42,60; plaats f. 10,00 f. 2,40 I. 5.70; koppel I. 301.80; trio f. 4.633,50. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Ar nold uit Best (J. Wagenaar )r.) 2.44,4 - 1.22,2; 2. Zega B; 3. Zissy Siro. Niet festart: Zon Lentrod. Toto: winnend 4.40; plaats f. 1,60 f. 1,30 f. 3.00; koppel f. 8,70; trio f. 426,60. VIERDE KOERS. 2000 meter: 1. Yac- kle Brogan (S.A. Hartman) 2.44,1 - 1.22,1; 2. Zoon van Jensen; 3. Young Gold Weber. Toto: winnend f. 1,70; plaats f. 1,40 I. 2,80 f. 2,30; koppel I. 8.70; trio I. 62,90. VIJFDE KOERS. 1609 meter: 1. Abel Tasman (H.J.W. Grift) 2.11,0 - 1.21,4; 2. Yasja Postille; 3. Yeah Be. Toto: winnend f. 4,80; plaats 2,30 f. 2,10 f. 1,70; koppel f. 19,00; trio f. 166,80. ZESDE KOERS. 2000 meter: 1. Zape- lonle Z (R. Kromkamp) 2.44,2 - 1.22,1; 2. Zelda Volomon; 3. Zento van Hiddum. Niet gestart. Yvonne T.- Attila van Weert en Alfred A. Toto: winnend f. 3,90; plaats f. 2,70 I. r-,30; koppel f. 10,30; trio f. 51.80. ZEVENDE KOERS, 2000 meter: 1. Zeppelin King (H.W. Schoonhoven) 2.42.4 - 1.21.2; 2. Zeester Ulandla; 3. Zeus van Echten. Niet gestart: Yob bo. Toto: winnend f. 2,10; plaats f. 1,10 f. 1,20 f. 1,20; koppel I. 3,30; trio f. 16,00. ACHTSTE KOERS, 1609 meter: 1. Wally Heynen (G. de Jong) 2.06,6 - 1.18,7; 2. Ypie Maple Leaf; 3. Yke Ba ker. Toto: winnend f. 1,70; plaats f. 1,20 f. 1.60 1,90; koppel f. 6,10; trio f. 18,50. NEGENDE KOERS. 2000 meter: 1. Veralynn R (H. Hamming) 2.39,5 - 1.19,8; 2. Yankee First; 3. Yellow Sha dow. Toto: winnend I. 6,00; plaats f. 1,20 f. 1,00 f. 1,10; koppel I. 4,60; trio f. 76,10. TIENDE KOERS. 2000 meter: 1. War Glory (J. de Leeuw jr.) 2.42.9 - 1.21,5; 2. Unieke L; 3. Winchester. Toto: win nend f. 1,60; plaats f. 1,10 f. 1,20 f. 1,30; koppel 5,10; trio f. 15.80. ELFDE KOERS. 2000 meter: 1. Zalty Ashton (A. de Wrede) 2.30,5 - 1.20,3; 2. Veroza W; 3. Wleneke K. Niet ge start: Zoon Buitenzorg. Toto: winnend f. 2,50; plaats f. 1,10 t. 1,30 f. 1,00; koppel f. 15,60; trio f. 178,20. Omzet totaiisator: f. 269.980. SCHAKEN Internationaal toernooi in Reggio Emilia (Italië) Vierde ronde: Rlblt (Hon>-Portlsch (Hon) 1/2-1/2; Tsjernin (Sov)-Bel- jasvskl (Sov) 1/2-1/2; Spasski (Fra)- Andersson (Zwe) 1/2-1/2; Nogueiras (Cub)-Smislov (Sov) 1/2-1/2; Hort (WDt)-Vellmlrovic (Joe) 1/2-1/2; Suba (Roe)-Van der Wiel (Ned) affl. Stand: 1. Portisch 3 punten; 2. Ribll en Tsjer nin 2.5; 4. Hort, Velimlrovic. Smislov. Spasski en Nogueiras allen 2; 9. Van der Wiel 1,5 1; 10. Suba 1 1; 11. Andersson en Beljavskl 1. TENNIS Internationaal dameatoemooi in Brisbane (Australië) Tweede ronde: Sukova (Tsj)-Hu Na (VSt) 7-6, 6-4, Ludloff (VSt)-Turnbull (Aus) 6-2. 2-6, 6-1, Mandlikova (Tsj)- Calleja (Fra) 6-0, 6-0, Hobbs (GBr>- Bakkum (Ned) 7-6, 6-1, Bollegraf (Ned)-Van Rensburg (ZAf) 6-3, 4-6, 6- 3. Internationaal herentoernooi in Ade laide (Australië) Tweede ronde: An ger (VSt)-Drewett (Aus) 6-2, 3-6, 7-6, Fitzgerald (AushEdwards (ZAf) 6-4 6- 4, Krishnan (lnd)-Kratzmann (Aus) 4-6 6-3 6-3. - Oost-Duitsland 3-1 (9-15, 15-2, 15- 13, 15-4). Eindstand: 1. Cuba. 2. Oost-Duitsland. 3. Japan. 4. Olimpia Teodora (Ita), 5. Nederland, 6 Zwe den. 7. The Ambassadors (VSt). 8. Dynamo (Ned). Heren (om derde plaats): Parma (lta)-Nederland 3-1 (12-15, 15-7, 15-7. 16-14). Finale (heren): Cuba-Zweden 3-0 (15-13, 15-12, 15-5) Eindstand: 1. Cuba, 2. Zweden, 3. Parma (Ita). 4 Nederland, 5. Frankrijk, 6. Spanje. 7. Japan, 8. Dynamo. WIELRENNEN Veldrit om GP „Oud Papier in Wuustwezel-Loenhout (België): 1 Stamsnijder (Ned), 2. Messelis (Bel) op 0.30, 3. De Rey (Bel) op 0.50, 4 Groenendaal (Ned) op 1.02. 5 Kvas- nicka (Tsj) op 1.10, 6. Kools (Ned) op 1.20, 7. Liboton (Bel) op 1 40. 8. Moonen (Bel), 15. Zweifel (Zwi), 18. Baars (Ned). ZEILEN Internationale wedstrijden in Pala- moe (Spanje) Finn-klasee: 1. Hofland (Ned). 2. Neeleman (Ned), 5. Zielhuis (Ned). 11 Peet (Ned), 14. Hummel (Ned). 21 Van Viersen (Ned). Eindstand: 1. Gil- derley (GBr) 14,7 punten. 2. Bridge (GBr) 18.7. 3. Hofland 25. 4 Neele man 30,7, 5 Zielhuis 32. 11. Hummel 48. 16. Peet 51. 21. Van Viersen 62 470 heren: 1. Mark en Robert Dront- man (Ned). 2. Janka/Schmidt (WDI). 3. Kermarec/Blanget (Fra), 13. Jan en Ben Kouwenhoven (Ned). Eindstand: 1. D'Ali/Cogna (Ita) 18.7. 2 Jan ka/Schmidt 32.7, 3. Leon/Sanchez (Spa) 34.7, 13. Drontman 60. 19. Kou wenhoven 77. Divisie 2: 1. Relntsema (Ned). 2. Nagy (Fra). 3. Pigelin (Fra). 7. Verschoor (Ned), 13 Tellier (Ned). Eindstand: 1. Nagy 6. 2. Reintsema 10. 3. Pironellt (Fra) 11, 6. Verschoor 36. 15. Tellier 70. Tornado: 1. Chattin/Rothllch (Zwi), 15. Van Ek/Lambrtex (Ned) Eind stand: Faou/Quernec (Fra) 8.7. 2 Da- nilon/PIpan (Ita) 22,7, 3. Van Ek/Lam- briex 26,7. Flying Dutchmann: 1 Yeoman/Bur- gin (GBr), 32. Sjaak Haakman/Bas Meerman Eindstand: 1. Turner/Allan (GBr) 19,4. 2 Doreste/Sera (Spa) 24, 3. Moller/Gronberg (Den) 25,6. 24 Haakman/Meerman 93 470 dames: 1 Le Brun/Berger (Fra). 2. Sabei/Merenera (Spa). 3. Lund- ström/Lundström (Fin). 10. Steen huls/De Blok (Ned) Eindstand: 1. Sa bel 6, 2. Gonzalez/Gulr (Spa) 11,7, 3 Lundstrom 16.7. 10. Steenhuls 54

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7