Vrouwen geven het leger een menselijker gezicht gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE CeidoeSomant DINSDAG 30 DECEMBER 1986 PAGINA 8 De decadentie van een hal vol dominostenen... Soms realiseer je je ineens weer in wat voor een rare wereld we leven. Zo'n moment deed zich bij mij zaterdagavond voor bij het bekijken van 'De eerste de beste', altijd al een programma dat zich bezighoudt met het vertonen van mensen tijdens nogal zinloze krachttoeren, en deze keer werd de kroon gespannen met een recordpoging domino steentjes omgooien. Een hele veilinghal was volgezet met meer dan een miljoen van die steentjes, op hun kant, en die moesten allemaal achter elkaar omvallen in pa tronen die iets te maken hadden met de 'Holland Promotion' die zo belangrijk voor ons kleine landje schijnt te zijn (Van Thijn en Vonhoff en Van Agt hadden het er ook alsmaar over, toen in oktober in Lausanne). Ik geef toe: het was een niet onaardige aanblik, die kleurige spulletjes in die hal, en er waren leuke en virtuoze 'projecten bij. Maar het 'belang' van een en ander ontging mij volkomen: zoiets is toch eigenlijk een best wrang te noemen exponent van de spilzieke wel vaartsmaatschappij die we (al zijn er groepen mensen in de samenleving aan wie het een beetje voorbij gaat) met z'n allen hier in Nederland vor men. Wat kóstte die hele handel wel niet? Tien tallen studenten, wekenlang in een duur hotel on dergebracht (en al die tijd natuurlijk ook niks ge daan aan hun studie), die hal, al die steentjes, het gedoe van de TROS-televisie, de réis- en ver blijfskosten van deze en gene, de speciale unifor men voor 'het teamvult u maar aan. Allemaal gesponsord, roept de TROS gauw. Maar het géld voor die onzin is kennelijk, hoe dan ook, en van wie dan ook, beschikbaar. Het te breken wereldrecord, zo was ons maan denlang voorgehouden, stond op zo'n miljoen steentjes. Maar dat bleek een wassen neus, toen puntje bij paaltje kwam en het spul in Lisse niet deed wat ervan verwacht werd. Dat Japanse re cord was nooit 'erkend', en zodoende kon toch een nieuw wereldrecord worden ingeschreven in het recordboek van de Engelse bierbrouwerij. De kunstmatig opgeklopte spanning kreeg zodoende, en mede door de klungelige manier waarop een en ander in beeld werd gebracht, een anticlimax van jewelste. Van dit soort irriterende geldsmijterij had de TROS nog een staaltje in petto afgelopen week: een twee uur nachtelijke uitzending waarin pop sterren te zien waren die in Antwerpen een dia manten plaat in ontvangst kwamen nemen en en passant ook nog een paar nummertjes playback ten voor een duizendkoppig publiek. Je reinste bedriegerij allemaal: de mensen stonden te klap pen voor artiesten die weliswaar in levenden lijve op een sjiek podium van gigantische dimensies aanwezig waren, maar geen noot levende muziek ten gehore brachten. Zo'n groot opgezette playbackshow moet toch ook een paar lieve centen kosten, denk ik. De uitzen ding ervan was andermaal een voorbeeld van de eigenlijk beschamende decadentie waar we hier aan lijden. Holle glans, lege glitter, namaakmu- ziek, zakendoen verheven tot entertainment voor de platenkopende massa die via de televisie dan nog eens bedrogen wordt. Een aantal popartiesten liet zich vorige week van een heel andere kant zien tijdens een stukje van een concert voor 'The Prince's Trust', een liefda dige onderneming onder auspiciën van de Engel se kroonprins. Veronica vertoonde het: schitte rende, geïnspireerde, swingende en vooral léven de popmuziek door een superband, bestaande uit wereldsterren uit de lichte muziek. Zo kan het dus ook nog. Het lijkt er trouwens steeds meer op, dat popartiesten hun inspiratie en hun beste pres taties bewaren voor live-concerten met een lief dadig doel. Dat was al zo met het historische Live Aid-gebeuren, nu knalde het er ook weer uit. Live, dat is trouwens toch het mooiste. Dat be wees ook Vladimir Horowitz nog eens, onlangs in Amsterdam en vlak daarvoor in Moskou, en weerom in onze huiskamer. RENÉ DE COCQ KRO-TV-UITZENDING: DE VROUW ALS KRIJGER HILVERSUM Jeanne d'Arc, die voor Frankrijk in de 15e eeuw militaire succes sen haalde in de strijd tegen de Engelsen, werd aanvankelijk als een heldin vereerd, maar later van hekserij beticht en in 1431 op de brandstapel ge bracht. En de naam van een andere „vrouwelijke krijger" Kenau (Simons Hasselaar) staat voor een „manwijf". Anno 1986 hebben nog steeds veel mensen moeite met „de vrouw als strijder". Maar tege lijkertijd geven vrouwen het leger wél een menselijker ge zicht, zo blijkt uit de documen taire „De vrouw als krijger", die zaterdag 3 januari van 22.35 tot 23.25 door de KRO wordt uitgezonden op Neder land I. Vrouwen in uniform zijn er al sinds 1943. Echter: Alleen in speciale vrouwenkorpsen (Mil- va, Marva) en niet in gevecht sfuncties. De vrouwen in de krijgsmacht vervulden toen ook „typisch vrouwelijke functies" als secretaresse en telefoniste. In de uitzending zit een 40 jaar oud fragment van een film, waarin de enige wapens van vrouwen accuratesse en char me worden genoemd. „Vrou wen in het leger werken ont wapenend", aldus de mannen stem met nauwelijks verhulde ingenomenheid over deze woordspeling. In 1971 nam het Nederlandse parlement een wet aan waar door vrouwen het recht kre gen in overheidstaken op gelij ke voet met mannen te wer ken. Dus ook in gevechtsfunc ties. Nu heeft de Nederlandse krijgsmacht zo'n 1500 vrou wen. Dat is nog steeds een gering percentage natuurlijk op het BRT 1 16.55 Terry en de wapensmokke laars (5), zesdelige jeugdserie 17.20 Dramarama: Que Sera? Met: Annette Crosbie, Sally Baxter, Tommy London e.a. 17.45 Jan zonder Vrees, tekenfilm serie 17.55 Nieuws in teletekst 18.00 Tik Tak, kleuterlilmserie (herh.) 18.05 Plons. All.: Plons en de worm (herh.) 18.10 Klein, klein kleutertje. Afl.: Het weerhuisje (herh.) 18.25 Mik, Mak en Mon. Afl.: Mon, de regenmaker 18.35 De Edison Tweeling (The Edi son Twins), Amerikaanse jeugdserie met Andrew Sabis- ton en Marnie McPhail. Afl.: Overlevingstocht 19.00 B Comedy Capers: Een par tijtje poker (The poker game), slapstick met Billy Bevan en de Keystone Cops 19.15 Een vuurbol aan de hemel (Furnace in the sky), documen taire over zonne-energie 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.15 Kunst-Zaken 20.25 Regeringsmededeling 20.30 I.Q., quiz met denk- en weet- vragen. gepresenteerd door Herman van Molle 21.05 Labyrinth: Blijft de regen zuur? 1987 is uitgeroepen tot Jaar van het leefmilieu. Een van de thema's Is dat daarbij onvermijdelijk opnieuw aan de orde komt, is de zure neerslag 21.55 Uitzending door derden 22.45 Luister met je ogen. Les 14: De bakker en de beenhouwer 23.00-23.20 Journaal en Coda BRT 2 19.00 Zonen en dochters (Sons and Daughters), tv-serle 19.23 Intermezzo. 'Les sons et les parfums', van Debussy. Uitge voerd door Robert Groslot, piano (herh.) 19.25 Oshin, Japanse tv-serie (herh.) 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.15 Kwidam, telefoonspel 20.25 Penn and Teller go public, Amerikaanse comedyshow, bekroond met de Gouden Roos van Montreux 20.50 Argus-special, praatprogram ma waarin Jan van Rompaey en Jessie de Caluwé de media doorlichten 22.05-22.35 Elvis Gratton, korte Ca nadese film uit 1982 van Julien Poulin en Pierre Palardeau RTBF 1 16.35 La conquete du cial (5), tv-se rie 17.30 Nouba Nouba 18.00 Carrefoura 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.25 Joker- en Lotto-uitslagen 19.27 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Contacts, verkeerstlps 20.05 Azizah, la fille du fleuva (slot). vierdelige tv-serie 21.00 Las Etablissemants scientifi- ques nationaux. Afl.: Musées Royaux des Beaux-Arts 22.00 Laatste nieuws 22.25-23.50 Ciné Club de Minuit: La femme de l'hötel, speelfilm uit 1984 van Léa Pool totaal, en bovendien zijn er nog geen dienstplichtigen en geen generaals. In zoverre kent die voet van gelijkheid dus zijn beperkingen. Stoer Wat opvalt in de uitzending is dat de vrouwen in het leger minder autoritair met (bijvoor beeld) de dienstplichtigen om gaan dan hun mannelijke col lega's. „Vrouwen maken het leger iets minder stoer", aldus overste mevrouw Staf. Door vrouwen krijgt het leger een menselijker gezicht, het is ook iets meer een afspiegeling van de samenleving aan het wor den. Opvallend is echter ook dat de DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Die Sklavin Isaura (20). Brazili aanse tv-serie naar de roman van Bernardo Guimaraes. Met Lucelia Santos, Rubens de Fal- co. Beatriz Lira e.a. 16.25 Lucelia Santos oder wer ist Isaura, reportage over de hoofdrolspeelster in de serie 'Die Sklavin Isaura' 16.45 Die vergessene Tür, poppen- programma voor de jeugd 17.45 Tagesschau 17.55 Mier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Büro, Biiro, tv-serie. Afl.: Der Flirt 19.00 Nur keine Hemmungen, spel- programma gepresenteerd door Michael Schanze 19.57 Programma-overzicht 20.00 (DTagesschau 20.15 COTiere vor der Kamera, na- tuurdocumentaire over de vo gels van de Canadese prairie 21.00 Monitor, nieuws, analyses en opinies 21.45 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson, Phi lip Michael Thomas, Olivia Brown e.a. Afl.: Calderones Rückkehr (2). Sonny Crockett en Ricardo Tubbs zijn de ge wetenloze gangster Calderone op het spoor. Deze gebruikt de Bahamas als basis voor de drugstransporten. Een van de wegen naar hem leidt via de attractieve lerares Angelina. Ricado is zeer onder de indruk 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Rückblick auf '86, journalisten uiten zich over politieke ge beurtenissen in binnen- en bui tenland van het afgelopen jaar en kijken naar de politieke vooruitzichten die in 1986 in Duitsland zijn geformuleerd. Wat is daarvan terecht geko men? Presentatie: Thomas Reimer en Hans Gresman 00.00 B Als geheilt entlassen, Duit se speelfilm uit 1959 van Geza von Cziffra. Met Wolfgang Neuss, Wolfgang Muller, Edith Hancke e.a. Pulle en Kippe. twee schurken, willen een gro te slag sla§n. Via de vloer van een buurhuis willen ze de kluis van een bank binnendringen. De bewoners, een ruziënd echtpaar, zorgt herhaaldelijk voor storing 01.25 Tagesschau 01.30 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff veroordelen en weerstanden tegen vrouwen in het leger het grootst zijn bij de mannen in het leger. De dienstplichtigen vinden het wel prima en de, met horten en stoten emanci perende samenleving heeft er ook wat minder moeite mee. De vrouwen die in de uitzen ding aan het woord komen zeggen overigens dat ze niets van hun vrouwelijkheid in hebben moeten leveren. In die1 zin zetten de vrouwen dus een eigen stempel op het „man-, nenbolwerk". Het zijn lang niet allemaal kenaus, zoals wel eens verondersteld wordt. Haar op de tanden is geeij noodzaak. De mannen in het leger lijken beide fronten heeft gebracht. Hij wordt hiervoor dubbel be- 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heufe 19.30 Die Reportage: Zurück, lieber heute als morgen - Gastarbei- ter im eigenen Land, reporta ge over de situatie van Oost friezen in Schwabenland 20.15 E Meine Tochter und ich, Duitse speelfilm uit 1963 van Thomas Engel. Met Heinz Rüh- mann. Gertraud Jesserer, Ec- kart Dux e.a. Dr. Stegemann. tandarts, heeft het beste met zijn dochter voor. Brigitte, 21 jaar, woont bij hem en helpt in de praktijk. Op haar 22e ver jaardag neemt haar vader zijn oogappel mee naar een aantal keurige drankgelegenheden om haar voorzichtig kennis te laten maken met het andere geslacht. Hij weet niet dat zij al een tijdje een vereerder heeft 21.42 Mach mit - der Umwelt zulie- be, milieumagazine 21.45 Heute-journal 22.05 Das Autogramm, Duitse speel film uit 1983 van Peter Lilient- hal. Met Juan José Mosalimi, Angel der Villar, Anna Lareta e.a. In een Zuidamerikaans stadje arriveren een bokser en een muzikant om een door de militaire commandant georga niseerd feest op te luisteren. Het is de bedoeling de ver broedering van burgerij en ge- t zag te vieren, maar in plaats daarvan treedt het onderdruk kingsmechanisme in werking 23.35 Manner des Gesetzes (Possa), Amerikaanse speelfilm van ^irk Douglas. Met Kirk Dou glas, Bruce Dern, Bo Hopkins e.a. Marshall Nightingale heeft politieke ambities. Wanneer hij met zijn mannen een beruchte treinrover en zijn bende weet te overmeesteren vergroot dat zijn kansen om tot senator te verkozen te worden. Maar dan ontsnapt de bendeleide en verstoort de marshall's droom 01.05 Heute echter nog niet allemaal toe aan het idee van vrouwen in de krijgsmacht. „Het hoort niet" en „een vrouw kan dat niet", zo wordt er dan gezegd. In de uitzending komt naar voren dat veel bezwaren tegen de vrouw in het leger „niet ra tioneel", niet logisch zijn. Een vrouw is niet iemand die 'een raket afschiet, zo heet(te) het. Een vrouw die pelotons commandant is stelt in de uit zending echter: „Als de trek ker overgehaald moet worden, waarom dan niet door een vrouw? Als 't moet, als het „hij of ik" is dan is hij 't. Dan schiet ik". Een pelotons commandante hanteert soepeler de discipline. In bepaalde opzichten worden er aan vrouwen wel te hoge eisen gesteld, zo benadrukt overste Roozendaal. Vooral fy siek. In de film is bijvoorbeeld te zien hoeveel moeite de vrouwen hebben met de „tij- gerbaan". De vrouwen zelf verhullen niet dat een lange mars met bepakking ook niet altijd een feest is. Voor man nen trouwens evenmin. Volgens Roozendaal worden- vrouwen in het leger nog te veel als mannen behandeld. „Het wordt hoog tijd dat dat verandert. Vrouwen hebben specifieke capaciteiten, en mannen ook. Die moet je beide gebruiken". De veranderde manier van oorlogvoeren DUITSLAND 2 14.30 Tödliches Geheimnis Die Abenteuer des Caleb Willi ams (2), vierdelige fv-serie naar de roman van William Godwin. Met Mick Ford. Gün- ther Maria Halmer, Chrissie Cotterill e.a. (herh.) 16.05 Heute 16.10 Herzlich willkommen, Charlie Brown, documentaire naar aanleiding van de 35e verjaar dag van de Peanuts-strip 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lën- dern 17.15 Tele-lllustrierte, actuele the ma's, sport en amusement 17.55 Mino (6). tv-serie naar de ro man 'II piccolo Alpino' van Sal- vatore Gotta. Met Guido Cella, Mario Adorf. Ray Lovelock e.a. Mino overwint de gevaarlijke situatie, die hem tussen de DUITSLAND 3 15.55 Die Bibel -für Kinder erzahlt (10) 16.00 Das Tanzbarenmadchen, pop pentheater door de Augsburg- se Puppenkiste. Afl.: Baren- jagd 16.30 Der Maulwurf im Traum, te kenfilm 17.00 E Sherlock Holmes, filmserie uit 1946 met o.a. Basil Rathbo- ne. Nigel Bruce en Geoffrey Steele. Afl. 5: Juwelenraub 18.00 Montagsf8milie, tv-serie. Afl. 5: Fast eine Top Chance 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Sachens Silver, filmreportage 20.45 Rückblende. Afl.: Marquise de Pompadour. 265 jaar geleden geboren 21.00 Paul Daniels Zaubershow, amusementsprogramma met illusionist Paul Daniels (onder scheiden met de Gouden Roos van Montreaux 1985) 21.45 Haben Sie eine Genehmi- gung? Filmimpressies van Le ningrad en Moskou 22.30 Der Mitternachtskrimi: Das Halstuch (3). misdaadspel naar Francis Durbridge. Met o.a. Heinz Drache, Ech kart Dux en Gerhard Becker. Regie: Hans Quest (herh.) I 23.35 Laatste nieuws BBC 1 17.25 Johnny Briggs 17.40 The really wild show 18.10 Grange Hill 18.35 Hit's not just Zammo, docu mentaire over drugsgebruik op school 19.00 Nieuws 19.35 London plus 20.00 Comedy classic: No place like home, kerstaflevering van deze comedyserie (herh.) 20.30 HEastenders, dramaserie 21.00 Morecambe and Wise clas sics. Ernie Wise presenteert hoogtepunten uit de Morecam be Wise Christmas Shows 22.00 Nieuws 22.30 H Slip-up, tv-spel van Keith Waterhouse naar het boek van Anthony Delano 00.05 Films of the year, overzicht van de films die in 1986 zijn uitgekomen 00.45 Movie classic: Forbidden pla net, Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Fred McLeod Wilcox. Met Walter Pidgeon, Anne Francis, Leslie Nielsen e.a. 02.25 Weerbericht BBC 2 16.50 HQ The David Lean Film: Brief encounter, Engelse speelfilm uit 1947 van David Lean 18.15 Whose house is it anyway? 19.00 Star Trek, Amerikaanse scien- ce-fictionserie 19.50 The romance of Betty Boop 20.15 Ski jumping. Internationaal Vierschansentoernooi in Oberstdorf 20.45 Cricket. Vierde testmatch En geland - Australië 21.10 Son of a gun, or how Sam Colt changed America, docu mentaire over de geschiedenis van het pistool in Amerika 22.00 HBIazing saddles, Ameri kaanse speelfilm uit 1974 van Mel Brooks. Met Gene Wilder, Slim Pickens, Cleavon Little 23.30 McGartney, herhaling van een in september uitgezonden por tret van Paul McCartney, naar aanleiding van het verschijnen van zijn album 'Press to play'. Aangevuld met concertopna men van Wings en beelden van de Beatles aan het werk in de Abbey Road studio's 00.30 Classic ghost stories: The rose garden, griezelverhaal van M.R. James 00.45 Weerbericht ITV Daffy Duck The wind in the willows Dramarama Diff'rent strokes Nieuws Name that tune special, muzi kale quiz met Lionel Blair George and Mildred, comedy serie (herh.) Des O'Connor tonight, amuse mentsprogramma Movie Premiere: Best Friends, Amerikaanse speelfilm uit 1982 met o.a. Burt Reynolds en Sal ly Fields Nieuws en weerbericht ITN Review of the Year, nieuwsoverzicht van 1986 Black Onyx Tuesday Topic SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de MÓI en DJ Kat 18.00 I dream of Jeannie, comedy serie met Barbara Eden en Larry Hagman 18.30 Hazel, comedyserie 19.00 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: The big Gamble 19.30 Miss Mactaggart won't lie down, korte komische film van Francis Searle, met Barbara Mullen in de hoofdrol 20.30 A country Practice, dramase- 21.20 NLF American Football 1986 22.30 E First run, met Gary Davies (herh.) 23.15 Si Monsters of rock, met Mick Wall (herh.) 00.00-00.30 E Pat Sharp Show TV 5 16.05 Les sept d'or, muzikaal gala programma 18.00 Récréation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Grand Hotel, tv-serie 20.00 De la aainteté, documentaire serie 21.00 Sports a la une 22.00 Nieuws 22.30 Si Versailles m'etait conté (2), Franse speelfilm in twee delen van Sacha Guitry MUSIC BOX 17.00 O Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 E The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' (herh.) 19.00 E The Nino Firetto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 20.00 This is Super Channel, over zicht van het programma-aan bod van dit nieuwe satellietka naal, dat op 30 januari 1987 van start gaat. Met fragmenten uit dramaseries, kinderseries, muziekprogramma's, tv-spe- len, comedyseries en muziek programma's 20.20 SI The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 EThe Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 El Countdown (herh.) 23.00 El Private eyes, muziekspecial (herh.) 00.00 Super Channel for children, overzicht van kinderprogram ma's die vanaf 30 januari te zien zullen zijn 00.10 S The Shadow (herh.) 01.00 El Timmy Mallett Show 02.00 El Amanda Redington Show 03.00 El Nino Firetto Show 04.00 El Martin Buchanan Show 05.00 (2 Countdown, popprogram ma met Adam Curry 06.00-07.00 El The Shadow m Ondertiteling via TeleTekst. E) Tweetalige of stereo-uitzen ding. B Zwart/wit-uitzending. ■I Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. [Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. (minder gevechten aan 't front) zou ook aanleiding ge ven tot een grotere rol voor vrouwen in het leger. De integratie van vrouwen in het leger verloopt echter moei zaam, zo geven de betrokke nen toe. De mannen in het le ger zien vrouwen als een be dreiging. Vrouwen worden niet helemaal voor vol aange zien, niet geaccepteerd. Daar om is, zo stelde de overste bui ten dienst mevrouw Wind, een mentaliteitsombuiging nodig, het is een kwestie van „even wennen" aan vrouwen in het leger. Hormonen Wie nog niet erg kan wennen aan vrouwen in het leger is de vice-admiraal Brainich van Brainich van de marine. Hij spande de kroon door te stel len dat vrouwen niet geschikt zijn om mee te varen op mari neschepen. „Een kwestie van hormonen", zo lichtte hij toe, tot verbijstering van vele man nen en vrouwen in en buiten het leger. KRO-regisseur Ria Groene- veld is overigens bewust niet al te zeer ingegaan op de com motie rond de marinevrou wen, zoals overste mevrouw Staf toelichtte. Staf vindt de opmerkingen van Brainich von Brainich „onverstandig", ook al omdat er toch al zoveel gedoe was over de marine- Ria Groeneveld is er in ge slaagd om in 50 minuten een interessant beeld van de posi tie van vrouwen in de krijgs macht te geven. Een beeld echter waarin de weerstanden bij de mannen in het leger te gen vrouwen in het leger enigszins onderbelicht worden. MARTIN VOORN NEDERLAND 1 RVU 14 00 RVU revue VOO 14.30 Kuifje 14.45 Xanadu, filmmusical uit 1980 16.15 Tineke NOS 17.30 %6- Journaal NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Kersverse hoogte- en dieptepunten, met Theo Thea 16.25-17.30 Het geluk van morgen, theaterprogramma DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau 10.05 Program ma-overzicht oud- en nieuwjaar 10.15 Christothek 11.00 Das Hóllen- riff, speelfilm 12.40 Der gespensti- sche Nachbar 13.45 Der kleine Vam- pir 14.15 Silverster Revue 17.15- 17.45 Fahrten der Wölfe DUITSLAND 2 09.55 Heute 09.57 EI Peters Pop- Show 12.45 Midweek-lotto 12.55 Heute 13.00 ZDF-regional 13.30 Wir feieren Charlie Brown 14.15 Tödli ches Geheimnis 15.40 Trompeten- Anton - Ein Junge, der vom Zirkus traumt 16.40 Heute 16.45-17.45 Al bum '86: Bilder eines Jahres, jaaro verzicht DUITSLAND 3 16.25 Die Bibel - für Kinder erzahlt 16.30-18.40 Tennis op Wimbledon 1986. Finale Heren-enkelspel: Boris Becker - Ivan Lendl (herh.) BBC 1 08.00 Nws. 08.15 Flintstones 08.40 The Pink Panther show 09.00 Nws. 09.15 Ochtendprogramma 12.00 Nws. 12.05 Fame 12.55 Open Air 13.55 Nws. 14.25 Neighbours 14.45 Bertha 15.00-17.20 Young Winston, speelfilm uit 1972 BBC 2 11.45 Harold Lloyd 12.05 Running wild 12.55 An American in Paris, speelfilm 14.45 The story of Afanti 15.15-17.35 The Bolshoi in the Park SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 (2 Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 15.00 12 Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show ITV 07.25 TV-AM 10.30 BMX Beat Inter national 10.50 Walt Disney's Mickey Mouse and Goofy 11.05 Oklahoma, musicalfilm 13.30 Gardens for all 14.00 Nieuws 14.30 The Island at the Top of the World, speelfilm 16.15 Walt Disney's Mickey Mouse 16.45- 17.15 Sons and Daughters NEDERLAND 1 AVRO 14.30 E Stella Dallas, Ameri kaanse speelfilm uit 1937 van King Vidor. Met o.a. Barbara Stanwyck, John Boles en Barbara O'Neil 16.10 AVRO Service, gevarieerd informatief magazine. Met de rubrieken: 1. Kokkerel len, culinaire rubriek onder redaktie van chef-kok Ria van Eljndhoven. 2. AVRO's Service Salon, gepresen teerd door Amanda Spoel en Katherine Keijl. Met o.a. tips over het gebruik van vuurwerk. Het Salonpro bleem is ditmaal griep: Hoe kan men zich tegen deze ziekte wapenen en hoe kom je er het snelst vanaf? Verder aandacht voor dieren die in een die- renasyl zitten. Een aantal van deze dieren uit het asyl in Alkmaar zijn 'te gast' in de studio en hopen nog tij dens de uitzending dat een serieuze baas of bazin zich meldt. Barry Hughes kleedt zich voor 200 gul den en Erno Olah (eerste violist van het Metropole Orkest) is de muzikale gast NOS 17.30 V26-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma gepresenteerd door Bas Westerweel. Met o.a. de Toppop-Test door Leonie Sazias MUSIC BOX Bas WesterweeL presenteert in 'Toppop' de persoonlijke top drie 1986 van alle AVRO Radio 3-medewerkers. Ned. 1 om 17.46 uur. TELEAC 18.30 Algemeen voorlichtings programma voorjaar 1987 AVRO 19.00 IE Fabeltjeskrant, kinder programma 19.05 Bluffers, tekenfilmserie 19.30 AVRO's Sportpanorama, met beelden van het inter nationaal Dynamo volley baltoernooi uit Apeldoorn en reportages van het ma- rathonschaatsen uit Gro ningen, Den Haag en Oslo NOS 20.00 Journaal RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Oud- en Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arie 21.35 Het geslacht van Garderen, hoorspelserie. 22.02 Metterdaad hulpverlening. 22.04 Hemelsbreed. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Brabants en Gelders Orkest. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Klassieke pianomuziek. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama poëzie. 18.20 PP: Uitzending van de PvdA. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Doelgericht onderne men. 21.00 Structuur in Basic. 21.30 Qa va? REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. Omroep Rijnland: (Al leen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Actualiteiten, 18.00 Rijnland Politiek. 19.00 Voorschoten Lokaal en 20.00-21.00 Popwetens waardigheden. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Standpunten van de Belgische Nijverheid: het VBO. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. 20.30 Pandora. 21.03 De BRT Big Band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Etnische en volksmuziek. 19.00 Galerie: gesproken portretten. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Berliner Phllharmoniker m.m.v. Claudio Arrau, piano. Dirigent: Eugen Jochum. 22.00 Zes gedichten van Sylvia Plath - Albert Reimann. 22.30 Avondlied. 23.22-23.45 Serenade. AVRO 20.28 CBToon, fragmenten met liedjes en conférences van de one-manshows van Toon Hermans uit 1958, 1965, 1967, 1974, 1978 en 1979 22.15 AVRO's Music Hall, mu ziekprogramma m.m.v. het Metropole Orkest o.l.v. Rogier van Otterloo. Op tredens van Lee Towers, Jasperina de Jong, Diane Schuur en de klarinettist Eddy Daniëls. Presentatie: Pim Jacobs 23.30 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl.: Ou dewater NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 19.37 20.00 MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. FEDUCO Open Universiteit. Even wicht: micro-economie NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Sesamstraat E Chuckle heads, slap stick Journaal IKON CDFamilie Wijntak, zesde lige jeugdserie van Frank Zichem. Met o.a. Din Bauer, Brenda van Dijk en Maikel Austen. Afl. 5: Op een dwaalspoor. Moeder is onverwacht opgenomen in het ziekenhuis voor een galoperatie. Brian komt tij dens het eerste bezoekuur niet opdagen en de anti- racisme-dag krijgt een heel andere afloop dan Jetty zich had voorgesteld (herh.) Kenmerk, actualiteitenru briek NOS 't Allerhoogste, serie van drie documentaires rond de vraag: 'Wat is voor u de zin van het leven?'. Bart Peeters doorkruist Neder land per fiets en laat n sen over deze vraag aan het woord komen. Afl. 2: Het bovennatuurlijke Jaaroverzicht 1986 van het NOS-Journaal, nieuwsoverzicht met o.a. aandacht voor het ongeluk met de Spaceshuttle Chal lenger. de kernramp in Tsjernobyl, de vervuiling van de Rijn, de ABP-affai- re, de moord op de Zweed se premier Olaf Palme en het oorlogsverleden van Kurt Waldheim. Daarnaast ook beelden van o.a. de Elfstedentocht, het ko ninklijk bezoek aan India en de opening van het Mu ziektheater in Amsterdam Journaal Nieuws voor doven en slechthorenden 07.30 Nieuws. 07.33 De rode draad, vervolg. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Veronica knalt het jaar uit!!' 17.03 NCRV: Rozegeur en prikkel- RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. 10.30 Orkestpalet. 12.15 Vladimir Ashkenazy dirigeert de symfoniëen van Sibelius (4). 12.30 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond: Om 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer er keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. Jong geluid 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 09.15 Orkestmuziek. 11.00 Zeger Vandersteene en Leven- te Kende vertolken Schubert's „Schóne Müllerin". 12.10 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Liszt, mens en musicus (40). 14.50 Herdenkingsconcert Franz Liszt. 16.30 Liszt: een nabeschouwing.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8