eer onderuit Arjan Brouwer waagt zich toch weer aan Parijs-Dakar sportuitslagen lucratief «jaar voor "(van Lendl Matti Ny kanen weer terecht Bestuur krachtsportbond blijft ad interim aan Bobsleeërs vierde Sportprijsvragen ■SPORT CeidócSouoant DINSDAG 30 DECEMBER 1986 PAGINA 7 arJEW YORK Ivan Lendl isan terugkijken op een lucra tief 1986. Volgens een opgave Man de heren-proforganisatie ^TP heeft de Tsjechoslowaak enet afgelopen jaar bijna twee 'giiljoen dollar (4,4 miljoen gul den) verdiend. Boris Becker etndigde als tweede op de Jrtinglijst van verdiensten met 00 miljoen dollar, gevolgd '90or Stefan Edberg met ruim '°|n miljoen dollar. HELSINKI Schansspringer Matti Nykë- nen, die zondag plotseling spoorloos ver dween, is weer terecht. De 23-jarige olym pisch- en wereldkampioen meldde zich gis termiddag in Oberstdorf bij de Finse ploeg. De verdwijning van NykSnen was het ge volg van onenigheid tussen de schanssprin ger en de Finse skibond. De bond had ge weigerd de reis- en verblijfkosten van zijn vrouw voor het Vierschansen-toernooi te vergoeden. Het schansspring-evenement vindt plaats in West-Duitsland en Oosten rijk. Toen Nykönen zich gistermorgen tele fonisch meldde, kreeg hij de toezegging dat zijn vrouw hem op kosten van de bond mag vergezellen. Australië in toernooi om wereldbeker DÜSSELDORF Door de overwin ning in het Davisbeker-toernooi mag het Australische tennisteam in mei deel nemen aan het toernooi om de wereld beker voor landenteams in Dtlsseldorf. Na afloop van de finale tegen Zweden, die Australië won met 3-2, kregen Pat Cash en de zijnen een startbewijs. Aan het toernooi, dat is gedoteerd met 500.000 dollar (1,1 miljoen gulden), doen acht landen mee. Frankrijk, Zweden, de Verenigde Staten, Tsjecho-Slowakije, Spanje, Argentinië en West-Duitsland plaatsten zich al eerder op basis van de posities op de wereldranglijst van hun topspelers. De organisatie had één „wild card" tot haar beschikking. Belanov beste Europese voetballer PARIJS De gouden bal voor de beste Europese voetballer van het jaar is gisteren door „France-Foot- ball" toegekend aan de Rus Igor Be lanov. Hij is na Jasjin en zijn ploeg genoot van Dinamo Kiev Oleg Blo- chin de derde Rus die deze onder scheiding krijgt. Belanov kreeg 84 punten, aanzienlijk meer dan Gary Lineker (62) en Emilio Butragueno (59). Marco van Basten is de beste Nederlander op de Europese lijst. De Ajacied bezet naast de Roemeen se doelman Ducadam de achtste plaats met tien punten. Ruud Gullit deelt de zeventiende plaats met on der anderen Futre en Schumacher. JEROEN PIKET VALT TERUG GRONINGEN Jeroen Piket heeft in de tiende ronde van het toernooi om het Europees jeugdkampioenschap schaken zijn koppositie niet kunnen vasthouden. Met wit verloor hij in tijdnood tegen de Pool Jacek Gdanski zijn zorgvuldig op gebouwde voordeel. De Pool nam de het initiatief over en kreeg een niet te dek ken mataanval. De Russische mede kop loper Vassily Ivantsjoek won van de Engelsman James Howell. Hij verkreeg daardoor weer een punt voorsprong op de achtervolgers Piket en Gdanski. De Nederlandse jeugdkampioen Joris Bren- ninkmeijer speelde remise tegen de En gelse meester Neil McDonald en bezet met 5,5 punt de tiende plaats. Meisjes-schaatsploeg tweede in Karl-Marx-Stadt KARL-MARX-STADT De Nederlandse dames-ju- niorenploeg is gisteren op de tweede plaats geëindigd bij de drielandenwedstrijd in Karl-Marx-Stadt. Oost-Duits- land won het tweedaagse toernooi met 256 punten. De Oranje-ploeg, onder leiding van Leen Pfrommer, verza melde 212 punten, gevolgd door de Sovjet-Unie met 165 punten. De Oostduitse rijdsters wonnen de ontmoeting met overmacht. Monique Garbrecht, wereldkampioene bij de junioren, werd in de categorie achtien- en negentien- jarigen vier keer eerste. Nadat ze zondag de 500 en 1500 meter had gewonnen, zegevierde ze gisteren ook op de 1000 en 3000 meter. Henriëtte van der Meer uit Smilde werd twee keer tweede. In de groep zestien- en zeven tien-jarigen won Heike Müller drie afstanden. let Nederlandse blok Bert Goedkoop (3>-Teun Buys (11)-Ron Boudrie (5) pareert met succes de ipmash van de Zweed Peter Tholse (rechts). Apeldoorn De leer- T<feme oefenperiode van de ïederlandse volleybal leren heeft gisteravond in "Apeldoorn weer een fase loorlopen. In de tweede .ruisfinale van het Dyna- tio-toernooi in de Gelder- fe stad, verloor Oranje in leien wedstrijd van meer Jan tweeëneenhalf uur 5 ran Zweden. Zelfs een d joorsprong van 2-0 in sets, Jas voor de nationale top *e|iet voldoende de dolent- aatousiaste Zweden te ver- Maan. In de eindstrijd spe- de Scandinaviërs te rn Cuba. Dat verloor in halve finale weliswaar eerste set in het toer- •i, maar gaf de Italiaan miljoenenploeg Parma iarvoor en daarna geen serieuze kansen op meer. a'ij de dames staat het nationa le teaip van het Caraibische eiland eveneens in de eind strijd. Het Japanse Universia- de team was alleen in de derde reeks een serieuze tegenstan der voor de Cubaanse dames. Gezien het eerdere verloop in het duel lag dat meer aan het gebrek aan concentratie bij de Cubanen dan aan beter spel van de Japanse studentes. In de finale speelt Cuba tegen Oost-Duitsland. De nummer vier van de laatste wereldtitel strijd versloeg in zijn kruisfi nale de titelhouders in Apel doorn, de Italiaanse kampioen Olimpia Teodora. De Neder landse dames legden beslag op de vijfde plaats door Zweden met 2-1 (15-5, 12-15, 15-8) te kloppen. Belangrijker De Nederlandse herencoach Selinger liet tijdens het toer nooi in Haarlem, een week ge leden, weten het leren en oe fenen in deze maand belang rijker te vinden dan het win nen. „Van een nederlaag leer ik en de spelers meer dan van een overwinning. Althans dat is de bedoeling". Van het tref fen tegen de Zweden zal de Amerikaanse coach misschien wel een heel boek kunnen schrijven. In de eerste twee sets, werden de Zweden bij tijd en wijle moedeloos. Het Ne derlandse blok en verdediging, werkte in die periode, zo'n drie kwartier, goed. Ook aan vallend liet de ploeg weinig steken vallen. Waar het nu precies fout ging, zal Selinger nog wel eens kunnen uitzoe ken. Maar misschien hebben de wissels die hij in de derde reeks toepaste, er ook mee te maken. De inbreng van Teffer en Zoodsma, bracht de ploeg uit het evenwicht. Een situatie die eigenlijk in de drie sets die er opvolgden, niet meer terug kwam. Zelfs toen de Ameri kaan in de laatste sets zijn ba sis-zestal weer in het veld bracht, bleef de ploeg ver van het niveau van de eerste twee MOTORCOUREUR DIE VORIG JAAR VERDWAALDE VOL ZELFVERTROUWEN NIJKERK Ondanks de doodangsten die hij vorig jaar tijdens Parijs-Dakar uitstond, waagt Aijan Brouwer zich donderdag opnieuw aan het avon tuur. „Ik weet, dat het ge vaarlijk is, maar je hebt het zelf in de hand. Ik zoek het gevaar niet op, ik wil gewoon dolgraag Pa rijs-Dakar rijden. Als je je hoofd er bij houdt is een rally niet gevaarlijk. Maar wanneer je bij een combi natie van vermoeidheid en gebrek aan concentra tie boven je kunnen gaat rijden, fouten gaat maken, dan is een rally echt le vensgevaarlijk". De motorcoureur uit Nijkerk weet waarover hij praat. Bijna een jaar geleden verdwaalde hij in de woestijn tijdens de rally Parijs-Dakar. „Ik gaf op een gegeven moment even geen cent meer voor m'n le ven". Na 53 uur vermist te zijn geweest, werd Brouwer gevon den. De financiële kant van de zaak is grotendeels in handen van de stichting Parijs-Dakar- -Nijkerk, die onlangs in het le ven is geroepen. De stichting was trouwens nog steeds op zoek naar sponsors. Brouwer had een bedrag van 75.000 gul den nodig om onder enigszins ideale omstandigheden op weg naar Dakar te kunnen gaan. Zonder de stichting was Brou wers deelnemen aan Parijs- Dakar zeer onzeker geworden. Brouwer: „Ik ben blij, dat de stichting me die hele financië le kwestie uit handen heeft ge nomen, want nu kan ik me be- ter voorbereiden op de rally. Ik moet dagelijks aan m'n con- Veranderingen De motor heeft ook al enige veranderingen ondergaan. „Ik heb uiteraard geleerd van de vorige keer. Ik rij weer op de KTM, een één cilinder 600 cc viertakt, maar er zit nu een andere vering op en plastic tanks. De vorige waren te zwaar. Bovendien heb ik er twee afneembare bij gekregen, zodat ik in totaal ruim 57 liter benzine kan meevoeren. Dat is goed voor een dikke 800 kilo meter". Tijdens de etappe in de laatste Parijs-Dakar, die hem bijna noodlottig werd, kwam Brou wer zonder brandstof te staan. Dat kan hem met deze tankin- houd waarschijnlijk niet ge beuren, want er wordt per dag zo'n 700 kilometer afgewerkt. In totaal is de rally echter wat korter dan de vorige. „Op grond daarvan wordt ook be weerd, dat de rally minder zwaar is, maar de moeilijk heidsgraad ligt hoger. We gaan bijvoorbeeld veel minder door bevolkte gebieden. Het is wel zo, dat er één moeilijk zand- stuk uit is gehaald; daar ble ven de laatste maal alle vrachtwagens vast zitten. Des alniettemin mag je een rally nimmer onderschatten. Ik ben de vorige keer tenslotte in één van de kortste etappes de mist ingegaan". Brouwer is er van overtuigd, dat hij deze keer niet zal ver dwalen, wat voor luchtspiege lingen zich ook mogen aandie nen. „Mijn fout is toen ge weest, dat ik m'n rugzak met verschillende noodzakelijke dingen die dag niet heb mee genomen. De vrachtauto, waar de rugzak in lag, kwam pas om twee uur 's nachts aan. We waren om één uur gaan sla pen, omdat we om vijf uur al Arjan Brouwer: „Je hebt alles toch In eigen hand". weest om door te rijden in plaats van terug te keren. Ik weet nu, dat je altijd terug moet gaan, wanneer je ver dwaald bent". Inmiddels kan Brouwer op zoveel rally-erva ring bogen, dat hij met genoeg „Toen ik eenmaal de weg vertrouwen aan Parijs-Dakar kwijt was ben ik zo stom ge- begint. „Ik ben de enige Ne- weer moesten vertrekken. Toen we wakker waren was de volgwagen met de rugzak ken al vertrokken". Stom derlander, die alle Afrika-ral- ly's heeft gereden. Behalve Parijs - Dakar ook de Atlas- -rally in Marokko en de Djer- ba door Tunesië. Het mooiste is nog, dat ik als enige Neder lander een etappe heb gewon nen in één van die rally's. Dat geeft toch ook flink wat zelf vertrouwen". Brouwer barst van het zelfver trouwen. Maar boezemt de Sa hara hem dan geen angst meer in? Hij heeft tenslotte meer dan 48 uur voor zijn leven moeten vrezen. Brouwer eer lijk: „Het is echt niet zo, dat ik spijkerhard ben. Ik ben er he lemaal kapot van geweest, dat wedstrijdleider Thierry Sabine vorig jaar om het leven kwam bij het ongeluk met de "heli kopter van de volgerskara vaan. Dat gebeurde twee da gen, nadat hij mij uit de woes tijn had opgepikt. We waren allebei zo verschrikkelijk blij, vlogen elkaar om de hals. Ik heb daarna hele gesprekken met hem gevoerd, hij heeft me verteld, dat ik vreselijk veel geluk heb gehad. Twee dagen later verongelukte hij". „Het is een feit, dat zich in Pa rijs - Dakar dodelijke ongeluk ken voordoen. Maar bij een vliegtuigongeluk komen zo maar drie- tot vierhonderd mensen om en toch stappen elke dag weer honderdduizen den mensen het vliegtuig in. Ik weet heel erg goed, dat het gevaarlijk is. Ik weet nu uit ervaring, dat je op bepaalde" punten in Parijs-Dakar zeer geconcentreerd moet zijn. Zie je ergens veel mensen staan of een cameraploeg, dan moet je beseffen dat het daar gevaar lijk is. Anders staan ze daar niet. Je hebt het dus allemaal zelf in de hand". istvAn KÖVI SASSENHEIM Het bestuur van de Koninklijke Neder- landsche Krachtsport Bond (KNKB) heeft gisteravond beslo ten ad interim tot de jaarvergadering, die statutair in juni moet worden gehouden, aan te blijven. Het zeven leden tel lende bestuur had op 8 december per brief de verenigingen laten weten zijn functies ter beschikking te stellen omdat door problemen met de technische commissie van de wor- stelsector de KNKB niet meer te besturen bleek. Voorzitter Piet van der Kruk: Wij hebben besloten ad inte rim tot juni aan te blijven omdat op onze oproep kandidaten te stellen geen reactie is gekomen. Daarom gaat de buitenge wone algemene ledenvergadering van 31 januari ook niet door. Wij willen als bestuur de zaak niet in de steek laten". „Bij BW zat ik altijd voor 4,Seen kwartje op vak J. Het .enige dat in die jaren is ver anderd, is mijn plek op de tri- 7ibune. Nu ik wat meer centjes bezit dan vroeger, heb ik mijn Meigen stoeltje op de eretribu- gine, waarmee ik dan ook de Vrienden van Den Bosch II,{steun. Ik zit er nog steeds elke .«•veertien dagen. Ja natuurlijk, word ik ook bij Den Bosch I3,$aan mijn vak herinnerd. ...Staan er na afloop handteke- 'Mningenjagers te wachten. |6jMensen komen in de kantine -naar me toe om te vragen wat '8'jik van de wedstrijd vond en igjwat er had moeten gebeuren. 'Eigenlijk waanzinnig, hè. Ge- töjwoon omdat ik artiest ben en „bekend", terwijl mijn voet- _Jbalkennis niet verder reikt dan die van een andere sup porter. Het is niet anders. Wat _jnaakt mij zo bijzonder? Ik ïnoet ook voor een rood licht -"Stoppen". ^(Zanger Albert West in het Algemeen Dagblad) „Of ik van adel ben interes seert me niks. Als ik deze da gen zo naar buiten kijk, dan denk ik wel eens stilletjes bij tnezelf, nou, deze De Vos van Steenwijk zou straks eigenlijk best nog een keer ouderwets met de kerstbomenjacht wil len meedoen. Maar alle ge kheid op een stokkie, ik ben één keer vreselijk door de po litie achterna gezeten, dus die kerstbomenjacht laat ik nu maar over aan mijn zwagertje. Die is 25...". Voetballer Ron de Vos van Steenwijk in de Haagsche Courant) „In de Sovjet-Unie zitten twee cijferaars, maar we heb ben geen enkele illusie dat we van dat land ook maar enigs zins een compleet beeld heb ben. Het is allemaal Medeo wat de klok slaat, terwijl er natuurlijk op ik weet niet hoeveel banen wordt ge schaatst. Zo verschijnt er ook een Oostduits jaarboekje, maar daarin staan alleen maar de officiële wedstrijden opgetekend. Ook in de DDR wordt veel meer gereden. Wij maken geen verschil tussen officiële en niet-officiële wed strijden. Wij registreren alles, tenzij we te horen krijgen dat er met een torenklok is opge nomen. Van sommige landen weten we heel weinig. Als we een delegatie van zo'n land, de Korea's of Mongolië bij voorbeeld, op een WK in Ne derland ontmoeten, proberen we uiteraard contacten te leg gen, maar veel levert dat doorgaans niet op. In Oost duitse of Russische sportbla den treffen we ook wel eens een wedstrijdje aan, maar ook die kranten zijn verre van compleet. Gé du Maine stuur- Tscheu-la Ling: „Nooit con cessies gedaan", de onlangs uitslagen van een trainingswedstrijd in Heeren veen naar „Sportecho" in de DDR. Die stonden er twee da gen later keurig in". (Schaats-statisticus Hed- man Bijlsma in Trouw) „Ik heb nooit concessies ge daan. Toen Cruijff mij per se uit het elftal van Ajax wilde hebben, dat-ie tegen Kurt Linder zei: ik kan niet met Ling spelen, omdat ik op dat moment heel erg populair was, dat kon-ie gewoon niet hebben, dan pakte ik hem ge woon beet en riep: ik wil een keer met jou praten. Wie het ook is, al is het de koningin, ik zeg gewoon de waarheid. Maar als Cruijff dan tegen me gaat liegen, om de hete brei heen draait, dan kan ik daar niet tegen. Met zulke mensen heb ik medelijden. Cruijff heeft zijn portie wel gehad de afgelopen twee jaar. Iedere keer als ik dat bekkie van hem zag, jongen, jongen. Als ik de stad in ga dan zien de mensen wat. Maar wat moet hij nou in vredesnaam? Ik ben niet wraakzuchtig. Bij het zien van dat witte bekkie, kreeg ik weer medelijden met hem. Wat die allemaal over zich heen heeft gehad. Kijk, Ajax speelt gewoon het spel dat ze vijf jaar geleden speel den, dat ze tien jaar geleden speelden, dat ze vijftien jaar geleden speelden. Toen Cruijff al tien jaar weg was, kwamen Arnesen, Lerby, Ling, Tahamata, toen speel den we ook dat voetbal. Dat is van Ajax, dat is de sfeer van De Meer. Nu wordt het door de journalisten opgehemeld dat dit Ajax puur Cruijff is. Maar ze hebben daar meer trainers". (Voetballer Tscheu-la Ling in het Parool) „Dat het schaken bloeit komt niet door Campomanes, maar door Kasparov. En wat Ne derland betreft mag ik zeggen dat ik zelf ook wel een bijdra ge heb geleverd. De moeilijk heid met de streken van Campomanes is dat ze vaak zo ingewikkeld zijn dat het niet meer mogelijk is om precies uit te leggen wat er aan de hand is zonder de mensen te vervelen. Je zegt dan maar eenvoudig dat het een schurk is om er van af te zijn. Het vervelende is dat sommige mensen hem dan juist char mant gaan vinden. Laatst gaf ik een simultaan in een café en daar sprak iedereen vol warmte over hem. Zo'n half criminele scharrelaar, die ie dereen te slim af is, dat sprak ze daar erg aan. Hij heeft in dat opzicht natuurlijk wel kwaliteiten. Ze zeggen ook al tijd dat hij zo goed gezichten en namen kan onthouden en daarmee veel sympathie wekt. Maar daar heb ik mijn twijfels over. Toen Ligterink in Leningrad kwam om de match tussen Kasparov en Karpov te verslaan, begroette Campomanes hem met de woorden: Hallo BOhm. Kort daarvoor had Max Pam Cam pomanes in Londen geïnter viewd en hij werd toen net zo toegesproken: Hallo Böhm". (Schaker Jan Timman in NRC Handelsblad) KÖNIGSSEE De Neder landse bobsleeërs Rob Geurts (Utrecht) en Marco Versterre (Castricum) zijn gisteren in Königssee als dertiende ge ëindigd in de derde wedstrijd om de wereldbeker twee mansbob. De wedstrijd werd gewonnen door de Westduit sers Toni Fischer en Chris- toph Langen. Het Oosten rijkse duo Appelt/Muigg werd tweede en de Oostduit sers Lehmann en Hoyer ein digden als derde. De tweede Nederlandse com binatie, Han Mignon (Hilver-* sum) en Jan Langeveld (Am sterdam), bezette de zestien de plaats. Omdat zondag de wedstrijd wegens hetige sneeuwval moest worden af gelast, werden gisteren drie races gehouden. In de strijd, om de wereldbeker leiden de Amerikanen Matt Roy en Ja mes Herberich met 39 pun ten voor Fischer en Langen met 37 punten. In de landenwedstrijd van maandag bezette Nederland een met Zwitserland gedeel de vierde plaats. West-Duits land zegevierde voor Oost- Duitsland en Oostenrijk. Tele Santana trainer in Saoedi-Arabië RIO DE JANEIRO Tele Santana, de voormalige coach van het Braziliaanse voetbal elftal, is vertrokken naar Saoedi-Arabië. De 55-jarige trainer heeft een contract voor drie maanden getekend bij Al Ahli. Tele Santana was sinds juni werkloos. Hij legde zijn functie neer nadat Brazilië in de kwartfinales na strafschoppen werd uitgeschakeld door Frankrijk. Voordat hij voor de tweede keer werd aangesteld als coach van het nationale elftal, was Santana trainer van verschillende clubs in Saoedi- Arabië. BASKETBAL Haarlemse Basketbalweek Poule A: Hapoel Holon (Isrj-Fort Hays State (VSt) 79-78; Stand poule A: 1. Oen Bosch 2-4; 2. Hapoel Holon 3-4, 3. Tayby (Zwe) 2-2, 4. Fort Hays State 3-0. Poule B: Den Helder-Chicago 93-95 (47-46). SCHAATSEN Drielandenwedatrijd Oost-Duitsland, Sovjet-Unie en Nederland in Karl- Marx-Stadt voor dames-junioren Achttien- en negentien jarigen (1000 meter): 1. Garbrecht (ODI) 1.27,50, 2. Van der Meer (Ned) 1.30,16, 4. Hek kers (Ned) 1.31,14 3000 meter 1. Garbrecht 4.40,24, 2. Van der Meer 4.49,38, 5. Hekkers 4.58,85, Zestien- en zeventienjarigen (1000 meter): 1. Müller (ODI) 1.29,60, 5. Meijer (Ned) 1.31,70, 6. Udema (Ned) 1.33,10. 3000 meter 1. Müller 4.45,03, 2. Esmeralda Ossendrijver 4.50, 3. Udema 4.58,16. SCHAKEN EK jeugd in Groningen (tiende ron de): Piket (Ned)-Gdanskl (Pol) 0-1, Howell (EngHvantsjoek) (Sov) 0-1, Blatny (Tsj)-Thorhallsson (IJs) 1-0, Burgess (Scho)-Sokolov (Joe) 0-1, San Segun- do (Spa)-Ninov (Bul) 0-1, McDonald (Eng)-Brenninkmeljer (Ned) 0,5-0,5, Manor (lsr)-Biehler (WDI) 0,5-0,5, De- des (Grie)-Wessman (Zwe) 0,5-0,5, Spycher (Zwi)-Sommerbauer (Oos) 0,5-0,5, Koch (Fra)-Manca (Ita) 1-0, Djurhuus (Noo)-Kokkila (Fin) 0-1, Hansen (Den>-Sulllvan (Wal) 1-0, Greer (ler)-Sawa (Cyp) I-O, Almeida (Por)-Petri (Bel) 0-1. Gunay (Tur>-WI- ans (Lux) 0-1. Stand: 1. ivantsjoek 8. 2. Piket en Gdanski 7. 4. Sokolov, Ninov en Blat ny 6,5, 7. McDonald. Thorhalsson en Howell allen 6, 10. Brenninkmeijer 5.5. Internationaal toernooi in Reggio Emilia (Italiö) Derde ronde: Hort (WDI)-Rlbll (Hon) 1/2-1/2, Vellmirovlc (Joe)-Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, Suba (Roe)-No- gueiras (Cub) 1/2-1/2, Smislov (Sov)- Spasski (Fra) 1/2-1/2, Andersson VOLLEYBAL Dynamo-toernooi in Apeldoorn Dames, halve finale: Oost-Duitsland - Olimpia Teodora (Ita) 3-1 (8-15, 15-0. 15-8. 15-11); Cuba-Japan 3-0 (15-9, 15-9, 15-12). Om de vijfde plaats: Nederland-Zweden 2-1 (15-5, 12-15. 15-8); om de zevende plaats: Am bassador (VSt)-Dynamo 2-1 (10-15 15-4 15-8) Heren, halve finales: Zweden-Neder- land 3-2 (4-15, 7-15, 15-9, 15-11, 15- 13); Cuba-Parma (Ita) 2-1. Om de vijfde plaats: Frankrijk - Spanje 2-0 (15-7, 15-10); om de zevende plaats: Japan-Dynamo 2-1 (15-12 6-15 15- 11). WIELRENNEN Veldrit „Nacht van Valkenburg": 1. De Ble (Bel), 2. Baars (Dlessen) op 16 sec, 3. Hermans (Heerewaarden) op 41 sec, 4. Johan van der Velde (Rijs- bergen) op 51 sec, 5. Peter Harings (Sibbe) op 2.20, 6. Van der Wereld (Nieuwkoop) op 2.30, 7. Van Orsouw (Oeffeit) op 3.40, 8. Uyraebasso (Spa) op 3.48, 9. Brouwers (America) op 1 ronde, 10. Nulens (Bel) op 1 ronde. Amateurs: 1. Vanderley (Bel). 2. Theo van der Velde (Rijsbergen) op 0.23, 3. Meissen (WDI) op 0.57, 4. Gulperr (WDI) op 1.39, 5. Harks (Sint-Oeden- rode) op 1.56, 6. Fitters (Drunen) op 2.15. 7. Slenter (Nuth) op 3.45. 8. Marlens (Deurne) op 4.05. 9. Rol (Alk maar) op 4.30, 10. Sint-Nlcolaas (Dor drecht) op 4.40. ZEILEN Plankzell-driedaagse Barcelona (tweede race): 1. Nagy (Fra), 2. Piro- nelli (Fra), 3. Patottl (Fra), 9. Relntse- ma (Ned), 12. Bart Verschoor (Ned), 15. Peter-Paul Tellier (Ned). Derde race: 1. Relntsema, 2. Nagy, 3. Rou- land (Fra), 9. Verschoor. 25. Tellier Stand: 1. Nagy 8,7 punten, 2. Pironel- II 14,7, 3. Relntsema 25,0, 7. Ver schoor 39, 22. Tellier 84. Tornado klasse, tweede race: 1. Danelon (Ita), 2. Ledereau (Fra), 3. Van Ek/Lam- brlex (Ned). Derde race: 1. Ledereau, 2. Van Ek. 3. Danelon. Stand: 1. Le dereau 8,7, 2. Danelon 22,7, 3. Van Ek 26.7. DEN HAAG De verdeling van de laatste sportprijsvragen van 1986 is als 2e pri|s: 2 x f 150.000; 3e prijs: 78 x f 3.313,10; 4e prijs: Lotto 52 le prijs: geen v 3 909 x f 66,10; 5e prijs: 6 Cijfers pel 52 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 1 winnaar. 4 goed: 16 winnaars; 3 goed: 209 winnaars, 2 goed: 2.161 winnaars Toto 52 T lo^gelfj^n5^naSr; 2e pri^: 6x1 L477.70; 3e prijs: 82 x f 270.30. le en 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 4 x f 397,10; 4e prijs: 181 x f 13,50.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7