Groenendijk leeft en vecht voor de toekomst fl:m il Eindelijk parkeerterrein voor vrachtwagens in Zoeterwoude aan tafel HAZERSWOUDSE OPBOUWWERKER PETER RODENBURG: Vrouw valt door deur LEIDEN OMGEVING CckbcQotucmt DINSDAG 30 DECEMBER 1986 PAGINA Klaverjassen T.T.V. Dextro/Avanti houdt vanavond voor de zevende maal de Open Hazerswoud- se Klaverjaskampioenschap- pen voor vaste koppels aan de Sportparklaan 2 in Ha- zerswoude-dorp. De kosten bedragen twaalf gulden vijf tig per koppel. De zaal is open om 19.00 uur; een half uur later begint het klaver jassen. Inschrijven kan tele fonisch bij F. Timmermans, 01728-9301, A. Vierstra, 01728-9812 of bij Dextro/A vanti 01728-8422. Kreatief-in Burgemeester M.J.J.M. Boe len opent vrijdag om half vijf de driedaagse expositie Kreatief-in die in De Ring- kant aan de Hazeweg 1 in Nieuwveen gehouden wordt. Op deze tentoonstel ling zijn kunstvoorwerpen en andere uitingen van kreativiteit te zien van Nieuwveense ingezetenen. De openingstijden zijn vrij dag van half vijf tot zes uur, zaterdag van twee tot vier uur en vanaf half zeven en zondag van half één tot vier uur. Candy De saxofoniste Candy Duif er en haar negen begeleiders die als Funky Stuff bekend staan, treden vrijdag op in het Lidotheater aan de Prins Bernardstraat in Noord- wijk. Candy en Stuff bren gen funk, blues en oude soul. Aanvang negen uur, entree tienb gulden, CJP/SKAN zeven gulden vijftig. Kaar ten zijn te koop bij de VVV Noordwijk of via telefoon 01719-12689. Herman Brood Herman Brood and his Wild Romance treden vrijdaga vond vanaf negen uur op in Het Kasteel aan de Concert- weg in Alphen. Kaarten a tien gulden per stuk zijn in de voorverkoop te verkrij gen tot 1 januari. Verder zijn toegangsbewijzen aan de zaal verkrijgbaar voor twaalf gulden vijftig. Samen De afdelingen gynaecologie en verloskunde (kraamafde- ling) van het Elisabeth Zie kenhuis in Leiderdorp wor den samengevoegd in gang 4D. De bezoektijden voor gynaecologie worden daar om aangepast aan die van de afdeling verloskunde. Voort aan zijn beide afdelingen te bezoeken van drie uur tot kwart voor vier en van half zeven tot half acht. Blues Brothers Het Soundmixers-duo David Bowie Mick Jagger zijn vrijdag te gast in Bar Dan cing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein 11 in Hillegom. Blues Brothers opent om negen uur 's a- vonds haar deuren. Sloepie In Ut Sloepie aan de Heren weg 45 in Warmond wordt vrijdagavond een nieuwjaar sparty op z'n Nieuw-Zee- Iands gehouden. Aanvang half tien, de toegangsprijs bedraagt een rijksdaalder. Dammen en schaken Gisteren is in het Zoeter- woudse „Ons Huis" ee dam- en schaaktoernooi g houden voor de jeugd van basisscholen. De organisat daarvan was in handen va de jeugdraad in samen we king met de plaatselijl schaakvereniging. Na h nodige 'denkwerk' kwamt de volgende prijswinnaa uit de bus. Dammen: 1. Mi rian van der Voet, 2. Jolai da de Jong, 3. Bas Griffioei Schaken: Piongroep: 1. A jan Hulsbos, 2. Wiebe va Houten, 3. Richard van dt Zeeuw, 4. Remco Kokkel in Torengroep: 1. Tim Grift oen, 2. Erik Wieberdin Koninggroep: 1. Stepha Brilckner, 2. Michel Brücl ner, 3. Niels van Steyn. Hangkonten De Zoeterwoudse earn valsvereniging „De Haiy konten" houdt op nieu\ jaarsdag een receptie va 17.00 tot 19.00 uur in clubg bouw 't Hangkot aan Noordbuurtseweg. Ledei sympathisanten en belang stellenden van het earni valsgebeuren zijn van hart welkom. Gary and the Guns Op oudejaarsavond treedt i het Sassenheimse café-ko fiehuis De Twee Wezen h gezelschap „Gary and tl Guns" op van half 4 tot avonds 7 uur. De muziek d het gezelschap brengt is ht best te omschrijven a „Roots of Rock and Roll". Meerburg Traditiegetrouw wordt nieuwjaarsdag door het tx stuur van de Zoeterwouds voetbalvereniging Meerbui de gelegenheid geboden oi „de beste wensen uit te wi selen. Terwijl de recept zélf is gepland van 16.00 I 19.00 uur, start deze gezellig clubmiddag in feite met i wedstrijd tussen het huidig eerste elftal van Meerbui en een team bestaande u ex-eerste elftalspelers. I aftrap van die match is 14.i uur. Sport-instuif De Zoeterwoudse jeugd ki op initiatief van De Klave hal zowel op 31 december a 2 januari deelnemen aan ee sport-instuif. Op beide dage is er van 9.30 tot 12.00 ui keuze uit een zestal sportei De toegang is gratis. Nieuwjaar Nieuwjaarsdag kan men e t kaar bij Valken '68 nieuw y jaar wensen, 's middags oi 16.00 uur. Daarvoor spee Valken '68 tegen een ex-l elftal uit de jaren '7Q. De traditionele nieuwjaan receptie van het gemeenU bestuur van Valken bur wordt gehouden op vrijdag januari 1987 om 20.30 uur i het gemeentehuis aan Boonzak 21. Oliebollen (circa 40 stuks) De benodigdheden zijn: 1 pak oliebollenmix of 500 g bloem, 30 g gist, 4,5 dl melk, 1 theelepel suiker, 1 theele pel zout, 1 ei, 50 g krenten, 50 g rozijnen, 25 g sukade, 1 appel, frituurolie of -vet, poedersuiker. Gebruik oliebollenmix volgens de gebruiksaanwijzing of maak (dat is oor grotere hoe veelheden voordeliger) een be slag van bloem en gist. Zeef de bloem in een ruime kom. Meng de gist met weinig lau we (lichaamstemperatuur) melk en de suiker. Schenk het mengsel in een kuiltje in de bloem, duw er wat bloem over en wacht tien minuten. Voeg vervolgens zout, ei en de rest van de lauwe melk toe en roer van de massa een glad en dik beslag. Maak dit beslag luchtig door het enige minuten te be slaan. Voeg de gewassen, uit gelekte en door bloem ge schudde krenten en rozijnen met stukjes sukade en appel toe. Zet de kom, met daarop een iets schuin liggend deksel, in warm water. Laat het deeg een uur rijzen op een warme en tochtvrije plaats. Maak fri tuurolie of -vet warm tot er een lichte damp (170 graden) af komt, steek er twee droge lepels in en schep daarmee een aantal lepels beslag in de pan. Zet de lepels na de eerste ron de in een bakje met lauw wa ter, sla ze voor de volgende keren scheppen zo droog mo gelijk uit. (Pas daarbij op dat er geen water in het hete vet spat. Houd een passend deksel bij de hand om daarmee een mogelijke vlam in de pan ge vaarloos te kunnen doven). Bak de oliebollen vijf minuten, draai ze in die tijd een keer om en laat ze na het bakken op een vergiet uitlekken. Pre senteer de oliebollen vers met poedersuiker bestrooid. Morgen volgt een recept voor appelbeignets: Voor 20 stuks heeft u nodig: 4 appels, 100 g zelfrijzend bakmeel, 1 ei, 1 dl melk. Menutip voor morgen: stoof schotel van sperziebonen, wor telen, aardappelen en toma tenpuree met gebraden gehakt yoghurtvla met perzik. JEANNE ARTSEN Leiden: Groep 1: Tan. Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. van Leeuwen, Verhage, Groeneveld en De Ruiter: za., zo. en Nieuwjaarsdag dr. Van Leeuwen, tel. 218661.» Groep 2: Bergmeyer, Pleterse, Van Gent. Tay- telbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus. Kruis en E. de Lange: za. dr. Van Gent, tel. 122538. zo. dr. De Lange, tel. 212025. Nieuwjaarsdag dr. Van Luyk. tel. 122522. Groep 3: Pleiter. J. van Leeuwen. Smit, W. de Bruljne. J. de Bruijne, Stolk, Jürgens, Fogel- berg en Muysenbergh: za. dr. Van de -Muijsenbergh, tel. 132877, zo. dr. Stolk, tel. 125820, Nieuwjaarsdag dr. Jurgens, tel. 125820. Groep 4: Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, Van de Waardt, Arnou, J. Zaaijer en R. Zaaij- 'er: za. dr. Van Wingerden, tel. 310047, zo. dr. Zaayer. tel. 316008, .Nieuwjaarsdag dr. Bénit, tel. 720404. Groep 5: Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za. dr. Potslnek, tel. 897577, zo. dr. Reinders, tel. 760947, Nieuwjaarsdag dr. Keyer, tel. 140124. Oegstgeest: vanaf za. 10 uur: dr. Held, tel. 174955, Nieuwjaarsdag dr. Hugen- -holtz, tel. 155666. Patiënten van dr. Steenhoven of dr. Voorzaat: bellen naar 176867. Spreekuur za. en zo. 11.30-12.30. Kaag - Abbenes - Nieuw Vennep: tel. 02526-72850 Leiderdorp: za. dr. Du Ry van Beest Holle. tel. 891100, zo. dr. Van 't VVoud, tel. 410070, Nieuwjaarsdag dr. Middendorp, tel. 695525. Spreekuur van 12.30 tot 13.00. Voorschoten: za. dr. Baars, tel. 2520, zo. dr. Pres- cott. tel. 2356. Oudejaarsdag dr. .Tromp, tel. 762153, Nieuwjaarsdag dr. Van Dam, tel. 3960. Warmond - Voorhout: dr. Hoornweg/Sleeboom, tel. 02522-11393, Oudejaarsdag dr. Walenkamp, tel. 01711-10030, Nieuw jaarsdag dr. Lempers, tel. 02522- 10140. Noordwijk: Groepspraktijk tel. 19300. Katwijk aan Zee: dr. Ten Hove, tel. 13777, Nieuwjaarsdag dr. Meewisse, 12023. Katwijk - Rijns burg Valkenburg: dr. Rietbroek, tel. 21818, Nieuwjaarsdag dr. Priester, tel. 21024. Sassenheim: dr. Muller, -tel. 11253, Nieuwjaar dr. Van Riet. Alkemade Rijnsaterwoude: dr. Beekhuis, tel. 01712-8202, Oud en Nieuw dr. Glansbeek, tel. 01713- 2511. Praktijk Saeys/van Mierlo/Roe- len/Brock: za. en zo. en Oud en Nieuw, dr. Roelen/Brock, tel. 01713- 2329. Alphen: groep 1, za. dr. Smid. tel. 45371, zo. dr. Varkevisser, tel. 21767, Nieuwjaarsdag dr. Varke visser, tel. 21767, groep 2, za. dr. Hertzberger, tel. 73264, zo. dr. Klein Haneveld, tel. 72170, Nieuwjaarsdag dr. Eradus, tel. 72072. Hazerswou de - Koudekerk: dr. Sprangers, tel. 01714-3709, Oud1 en Nieuw dr. Van Buuren, tel. 01714-2020. Benthui zen - Boskoop: dr. Buiter, tel. 079- 313737, Oud en Nieuw dr. Leeuwen- -burgh, tel. 01727-5700. Langeraar - Nieuwveen - Ter Aar - Woubrugge: dr. Van Dongen, tel. 01723-8101, Oud en Nieuw dr. Gorlssen, tel. 01722- 2139. Nieuwkoop - Noorden: dr. Sluis. tel. 01725-9301, Nieuwjaarsdag dr. Essens, tel. 01724-8482. TANDARTSEN Leiden - Leider dorp Oegstgeest: dr. Nieboer, tel. 173096, Oud en Nieuw dr. Bremer, tel. 155176. spreekuur om 13.00 uur. Alkemade - Leimuiden: eigen tand arts bellen voor 15.00 uur. Leid- echendam: Voor spoedgevallen tel. 974491 Bollenstreek: za. en zo. dr. Voet. tel. 02522-17037, Oudjaar dr. Winterink, tel. 02523-75973, Nieuw jaar dr. Versloot, tel. 02523-72417. APOTHEKEN Leiden - Leiderdorp - Oegstgeest - Voorschoten: za. en zo. Apotheek Reyst in Lelden en Apo theek Van Breest Smallenburg in Lei derdorp. Oud en Nieuw Apotheek Zuid-West in Leiden en Apotheek Lin naeus In Oegstgeest. Alkemade: -Apotheek Alkemade, open: zat 12-13, 17.30-18 u, zon feestdagen 12.30- 13 en 17.30-18 u. Noordwijk - Kat wijk: Apotheek Rijnsoever, tel. 01718-26457. Noordwijkerhout: za geopend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoe- drecepten tel. 3511 of dlenstbel. e Sassenheim: 02522-10169. Verslaafde met valse recepten aangehouden ALPHEN AAN DE RIJN Een 33-jarige man uit Alphen aan de Rijn is gisteren bij een apotheek in Ridderveld aange houden toen hij trachtte met vervalste recepten verdovende middelen te verkrijgen. De man had blanco-recepten bij een plaatselijke arts ont vreemd en die zelf ingevuld. Op deze wijze had hij bij een andere apotheek reeds 50 Rop- hinol-tabeletten weten te ver krijgen. De man liep tegen de lamp toen een apotheker arg waan kreeg en de betreffende dokter opbelde. Auto in brand LISSE Snel optreden van de brandweer van Lisse heeft niet kunnen voorkomen dat een auto van een inwoonster van die plaats in brand is ge vlogen. De vrouw reed op de Ruishornlaan toen er onder de motorkap brand uitbrak, waarschijnlijk ten gevolge van een kapotte benzineleiding. De vlugge komst van de brandweer voorkwam dat het voer tuig geheel uitbrandde, maar waarschijnlijk heeft de brand de auto toch rijp gemaakt voor de schroot. Kontrakt trainer SJZ niet verlengd ZOETERWOUDE SJZ-trai- ner Ruud van der Linden zal aan het einde van dit seizoen opstappen. De Leidschendam- se oefenmeester heeft er dan vier seizoenen opzitten op sportpark Haasbroek. Halver wege vorig seizoen was er al sprake van dat Van der Lin den zou vertrekken maar op aandrang van de spelers is zijn kontrakt toen toch verlengd. Jeugdtrainer Ton den Duik en damestrainer Jan de Leeuw zullen in het seizoen '87-'88 wèl bij SJZ aktief blijven. Wisselbeker voor tafeltennissers Bernardusschool Dankzij tafeltennisvereniging Zoeterwoude heeft de jeugd van de basisscholen zich gisteren heerlijk kunnen uitleven tijdens het scholieren tafeltenniskampioenschap. Hoewel de Bernardusschool slechts met een gering aantal spelers aanwezig was, legden zij toch beslag op de wisselbeker. Veel belangstelling ging uit naar oud-Zoeterwoudenaar Bert van der Helm die met Marijke Olsthoorn een demonstratiewedstrijd speelde. Uiteraard kwamen de jongens en meisjes ook zelf in aktie. De resultaten: Meisjes: Groep 5 en 6: 1. Marieke Straathof. Groep 7 en 8: 1. Marjolijn de Rooy; 2. Marieke van de Salm. Jongens: Groep 5: 1. Chris van Gent: 2. Maarten van der Hoeven. Groep 6: 1. Darius Soonawala; 2. Ramon Nieuwen- huizen. Groep 7: 1. Roel van Gent; 2. Jeroen Heidt. Groep 8: 1. Peter Brouwer; 2. Remco Kayen. Geoefenden: 1. Marti Paardekooper; 2. Ton van Egmond. INBRAAK IN BLOEMENWINKEL WARMOND/SASSENHEIM Uit een bloemenwinkel aan de Herenweg in Warmond is van nacht 600. gulden gestolen. De inbrekers hadden weinig proble men binnen te komen want de deur was niet afgesloten. Inbre kers hebben tussen zaterdag- en maandagmiddag een kijkje nomen in een winkel voor i ninginrichting aan het Hort plein in Sassenheim. Aan achterzijde werd een ruitje in slagen. Vermoedelijk is er ni gestolen. MET INGANG VAN 1 JANUARI ZOETERWOUDE Het heeft jaren geduurd maar met ingang van 1987 zal Zoeterwoude dan einde lijk beschikken over een parkeerterrein voor vrachtwagens. Per 1 janu ari zal namelijk het par keerterrein aan het einde van de Miening - al sinds jaar en dag in gebruik bij transportbedrijf Onderwa ter - als zodanig beschik baar zijn. Vanaf dat mo ment zal het verboden zijn vrachtwagens van meer dan 6 meter lengte en 2 meter breedte op de open bare weg te parkeren. Vooralsnog betreft het een proefperiode van drie maan den. Dan zal bekeken worden of de proef geslaagd is en/of wijzigingen moeten worden aangebracht. Wellicht dan zal er een einde komen aan een langdurige en slepende discus sie. Jaarlijks kwam het par keerterrein voor vrachtwa gens ter sprake tijdens de be grotingsbehandelingen. Aan vankelijk was het de bedoeling dat een parkeerterrein zou worden aangelegd ter hoogte van het politiebureau maar dat bleek niet haalbaar. Toen viel het oog op het terrein aan de Miening dat al jaren lang in gebruik is bij de firma Onder water maar, voor zover het be treft het gedeelte tussen de Miening en het water van de Lange Miening, eigendom is van gemeente. Omdat de fir ma Onderwater op dat terrein ook opstallen heeft staan, zal het openbare parkeerterrein voor vrachtwagens niet dèar maar aan de rechterzijde de Miening beschikbaar men. De bedoeling van de maatre is de overlast die thans wo veroorzaakt door het weg den van vrachtwagens in bebouwde kom weg te nem Ook het visuele aspekt spe hierbij een grote rol. De 1 gemeente bekende vrachti geneigenaren en chauffe zijn van de nieuwe maatre op de hoogte gebracht. M ook andere vrachtwag chauffeurs zullen zich aan nieuwe maatregel moeten li den. Nieuwe telefooncentrale gemeente Alkemade kan bijna twee ton goedkopi ALKEMADE Voor ruim twee ton wil het Alkemadese gemeentebestuur een nieuwe telefooncentrale en persone- noproepinstallatie aanschaf fen. Dit staat in een ambtelijk advies aan de leden van de raadscommissie Openbare Werken, die volgende week in vergadering bijeenkomen. In een eerder ambtelijk advies waren de kosten begroot op 380.000 gulden, bijna twee ton meer dus. Deze oorspronkelijk veel hocre- re begroting was ook tot stand gekomen in overleg met de PTT. De gemeenteraadsleden waren op basis van deze eerste begroting vrijwel unaniem te gen vernieuwing van de cen trale. Zij vreesden voor dubbe le kosten, als het gemeentehuis over enige jaren wordt ver nieuwd. Volgens het nieuwste ambtelijk advies is de voor twee ton aan te schaffen tele fooncentrale vrijwel geheel verhuisbaar. De installatie heeft een aansluitcapaciteit van 64 toestellen. 14 telefoon lijnen, een bedieningstoestel, een antwoordapparaat en een personenoproepinstallatie. De mogelijkheid bestaat om de aansluitcapaciteit onbeperkt uit te breiden. In het gemeentehuis bestaat dringend behoefte aan een nieuwe telefooncentrale met personenoproepinstallatie. De huidige centrale is al zeven tien jaar oud. Een grondige re novatie ervan is niet zinnig, mede omdat de centrale al ja ren is afgeschreven. Uitbrei ding is niet mogelijk. Bov dien veroorzaakt de centr veel storingen. Op één toest nummer zijn diverse persoi aangesloten, hetgeen no eens tot vervelende situal leidt. De bestaande verouderde p sonenoproepinstallatie is ev eens aan vervanging toe, c dat het aantal ontvangers t kan worden uitgebreid en mogelijkheid van het opr pen van personenen beperk tot een pieptoon. Peter Rodenburg is voor een jaar aangesteld als opbouwwerker van de buurtgemeenschap Groenendijk in Hazerswoude. mie met een theaterproduktie, werkt op contractbasis. Hij wordt aangenomen voor één bepaalde klus. Hiervoor is ook een bepaalde periode uitge trokken. „Dit wijkt af van het gewone plaatje van een op bouwwerker. Die houdt zich bezig met alles wat zich af speelt in een wijk". Om een goed overzicht te krij gen is Rodenburg begonnen met het opstellen van een „Plan van Aanpak". In samen werking met het comité zijn vervolgens de prioriteiten vastgesteld. „Als hoogste prio riteit kwam het bestemmings plan naar voren. Wat gaat er gebeuren met de wijk? Is er plaats voor woningbouw? Blijft de buurt wel leefbaar? Hoe ontwikkelt de Hoge Rijndijk zich? Wat gebeurt er met Fas- son? Vooral dat laatste is be langrijk. Het bedrijf Fasson ligt tegenover de wijk en be zorgt de bewoners regelmatig stankoverlast. Ook bestaat de angst bij sommige bewoners dat er ooit een ramp zal gebeu ren". Rodenburg vindt het een taak van de gemeente voorlichting te geven. Hierin schiet zij vol gens hem te kort. „Op dit mo ment wordt weliswaar een rampenplan ontwikkeld, maar de bewoners worden niet be trokken in de opstelling van dat plan. En dat moet wel", vindt Rodenburg. Woningbouw Een ander punt van aandacht is de woningbouw. Er is nog vrij veel ruimte in de wijk. Uit een enquête is gebleken dat er veel vraag naar twee drie kamerwoningen is. Vooral bij ouderen leeft die behoefte. Ro denburg: ,',De daardoor vrijko mende eensgezinswoningen kunnen dan door jonge gezin nen ingenomen worden. De gemeente heeft hierover nog geen uitgesproken mening. Het is daarom juist nu van be lang de voorkeuren aan de ge meente te laten zien". Naast deze, vooral technische zaken waarvoor zijn deskun digheid is' ingehuurd, heeft Rodenburg ook een belangrij ke ondersteunende functie voo,r activiteiten binnen de wijk. Het informatieblaadje „Buurtpraat" kreeg een nieu we impuls. Vooral in de vorm geving. Ook zijn er vergevor derde plannen om allerlei cur sussen te organiseren. Andere activiteiten als conditietrai ning, een hobbyclub voor kin deren en koffieconcerten staan op stapel. „Maar hier is geld voor nodig en de subsidiek raan werd drie jaar geleden bevroren. Juist op het,diepte punt van de wijkactiviteiten. Wij krijgen nu ruim 1700 gul den, maar we hebben meer dan 8500 gulden nodig. Een enorm verschil". Rodenburg reageert fel: „Als je nu eens kijkt naar zo'n inspraakavond over het sociaal-cultureel plan voor 1987, dan zijn er twee verenigingen aanwezig. Velen vragen niet eens subsidie aan. Of veel te laat en pas na aan dringen van de gemeente. Wij komen met een zorgvuldig sa mengesteld plan. De gemeente moet opnieuw gaan bepalen aan wie subsidie zal worden verleend. Daarbij komt nog dat verschillende van onze ac tiviteiten, bijvoorbeeld de bridgeclub, bezocht worden door niet-wijkbewoners. Pri ma natuurlijk, maar in feite schieten wij er bij in". Rodenburg noemt tenslotte nog de resultaten van een on derzoek naar de leefbaarheid van de wijk dat in het afgelo pen jaar in de Groenendijk werd gehouden. Meer dan ne gentig procent van de bewo ners reageerde positief. „Uit dat resultaat blijkt wel dat het. zinvol is om energie te steken in de Groenendijk. De Groe nendijk is een wijk die leeft en vecht voor zijn toekomst". MARCEL VAN BEEK VOORSCHOTEN Een 31- jarige vrouw uit Voorschoten is gisterochtend in haar wo ning aan de Pauwenstraat van de trap gegleden en door. een glazen tochtdeur geval len. Zij is met ernstige verwon dingen aan hoofd, been en pols overgebracht naar zie kenhuis Antoniushove in Leidschendam. De vrouw gleed halverwege de trap uit. HAZERSWOUDE „De buurtgemeenschap Groe nendijk in Hazerswoude is volop in beweging. Het wijkcomité is enthousias ter dan ooit en vol plan nen3'. Dat zegt de profes sionele ondersteuner van het comité, de opbouw werker Peter Rodenburg. Voor volgend jaar is er zelfs een compleet activi teiten-draaiboek gemaakt. „Maar om het geheel te laten draaien, moet de ge meente wel met geld over de brug komen", aldus Rodenburg. De meeste activiteiten van het comité hebben plaats in Pleyn '68, het centrum van de buurt. En als het goed is zal er in de nabije toekomst nog veel meer in dit pand gebeuren. Drie jaar geleden leek het wijkcomité op zijn spreek woordelijke achterwerk te lig- §en. „En juist in die tijd kwam e gemeente Hazerswoude met een nieuw sociaal-cultureel plan, dat de subsidies vastleg de voor de eerstvolgende vijf jaar", weet Rodenburg. Ook de eerste contouren van het be stemmingsplan Tussen Rijn en Rail begonnen zich in die tijd af te tekenen. De vrees ont stond, dat in dat plan geen plaats meer zou zijn voor de buurtgemeenschap. Het wijkcomité trad in contact met de stichting „Werk in Uit voering". Deze stichting houdt zich speciaal bezig met de pro blematiek van kleine kernen zoals de Groenendijk. Die stel de voor om een aanvraag bij de gemeente in te dienen voor de aanstelling van een profes sionele kracht. Dit was vooral nodig, omdat het de bewoners ontbrak aan juridische kennis om het bestemmingsplan op de juiste manier te benaderen. De gemeente weigerde in eerste instantie haar medewerking. Een tweede beter onder bouwd plan zorgde er ech ter voor dat Peter Rodenburg sinds februari 1986 voor vier uur per week en voor een pe riode van een jaar werd aan gesteld. Rodenburg, die afstudeerde aan de Haagse sociale acade- Verdachte van inbraken aangehouden VOORSCHOTEN De politie heeft in Voorscho ten een 26-jarige Leidenaar aangehouden die ervan wordt verdacht op tweede kerstdag in Voorschoten drie inbraken te hebben •gepleegd. De man heeft niet bekend. De inbraken vonden plaats in twee wo ningen aan de Leidseweg en in één woning aan het Savorion Lohmanplant- soen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10