^Herkeuring maakt eind aan hetze tegen zeiljacht Fides Pacta verdedigt Leidse titel Italiaans voetbal kampt met kater van Mexico 99 Kerstwedstrijden De Zijl/LGB IMPORT QeidwQowiant DINSDAG 23 DECEMBER 1986 PAGINA 7 en hoofdprijzen lotto en toto HAAG In lotto en toto 51 van afgelopen weekeinde zijn geen jfdprijzen gevallen. De resultaten van \diverse sportprijsvragen zijn: Ito 51: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: If 60.000,00; 3e prijs: 64 x 4331,70; 4e 4346 x 63,70; 5e prijs: 68.502 x Ierspel 51: 1 x 6 cijfers goed; 4x5 rs goed; 27 x 4 cijfers goed; 249 x 3 rs goed; 2455 x 2 cijfers goed (vaste jzen). to 51: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 297,70; 3e prijs: 881 x 38,80. t-gelijk 51: le prijs: geen winnaar; rijs: lx/ 383,00; 3e prijs: 10 x ?*50; 4e prijs: 301 x 10,10. Jeugddammer Valneris pakt derde wereldtitel WESTERHAAR Voor de derde keer in successie heeft de 19-jari- ge Guntis Valneris uit de Sovjet- Unie de wereldtitel dammen voor junioren veroverd. In de voorlaat ste ronde van het dertiende wk- toernooi in Westerhaar won Val neris van de Nederlandse num mer twee Henk Klarenbeek. De Rus werd daardoor onbereikbaar voor zijn enige concurrent, de Ne derlander Hendrik van der Zee. De Nederlandse kampioen kwam na ruim vijf uur spelen moeizaam tot remise tegen de Russische kampioen Schwarzman. Brenninkmeijer blijft tweede in ek jeugdschaak GRONINGEN Joris Bren- ninkmeijer heeft tijdens de vierde ronde van de Europe se titelstrijd schaken voor ju nioren in Groningen gewon nen van de Zweed Wessman. In het algemeen klassement bleef de kloof tussen koplo per Ivantsjoek en Brennink meijer een half punt. De schaker uit de Sovjet-Unie versloeg de Deen Hansen. Je roen Piket verloor van Soko- lov. De Joegoslaaf deelt de tweede plaats met Brennink meijer. Bijdrage sporttotalisator blijft 32 miljoen gulden DEN HAAG De Nederlandse sportwereld ontvangt volgend jaar 32 miljoen gulden van de Stichting Nationale Sporttotalisator. De SNS gaat er vanuit dat in 1987 dezelfde inleg voor lotto en toto wordt gehaald als in 1986: 173 mil joen. Het bestedingsplan werd gisteren ter goedkeuring aangeboden aan drs. Dick Dees, staatssecretaris van wvc. Volgens dhr. J.P.Th. Zwartjes, directeur toto/lotto van de SNS, werd door ziin stichting in 1986 „nagenoeg hetzelfde bedrag overgemaakt naar de diverse sport-on- derdelen. Iets minder dan 14 van de 32 miljoen is voor de rechtstreekse financiering van de topsport. Het betaald voetbal krijgt op een halve ton na drie miljoen gulden. Clubs kunnen uitkeringen te gemoet zien nu het bestuur van de SNS de richtlijnen voor taakstellende begrotingen heeft goedgekeurd. Zwarte bokser weigert titelgevecht tegen blanke LONDEN Uit protest tegen de apartheid weigert de zwarte Britse bokser Lloyd Ho- neyghan zijn wereldtitel in het welterge- wicht te verdedigen tegen de blanke Zuida frikaan Harold Volbrecht. De 26-jarige Ho- neyghan kondigde gisteren in Londen aan af te zien van het WBA-titelgevecht. „Ongeacht of het gevecht in Londen of in Zuid-Afrika zou plaatsvinden, ik zou toch het verwijt krijgen dat ik de apartheidspoli tiek steun. Ik ben een tegenstander van de apartheid", verklaarde de zwarte bokser. Door zijn weigering is Honeyghan de we reldtitel WBA kwijt. Op 22 februari bokst hij tegen de Amerikaan Johnny Bumphus om de vacante weltergewicht-titel van de boksbonden WBC en IBF. Verdwenen volleybalsters vragen asiel in Italië LATINA Twee volleybalsters uit Roemenië die vorige week waren verdwenen, zijn gisteren in Latina opgedo ken en hebben politiek asiel aangevraagd in Italië. De 30- jarige Elen Iaconu en de 22-jarige Marcela Gerghian ver dwenen vrijdag na een internationaal toernooi in Latina, 70 kilometer ten zuiden van Rome. De twee speelsters, wier ploeg Tiruk als tweede eindigde in het toernooi, kwamen niet opdagen toen hun bus naar Boekarest ver trok. Kasparov blijft winnen BRUSSEL Wereldkampioen Gary Kasparov heeft in de negende en voorlaatste ronde van het internationale schaaktoernooi in Brussel, ten overvloede duidelijk ge maakt de beste speler in de Belgische hoofdstad te zijn Hij versloeg gisteren met wit de Brit Nigel Short. De Westduitser Hübner klom naar de gedeelde tweede plaats door winst op de Hongaar Portisch. In de derde parti kwamen de Zwitser Kortsnoi en de Brit Nunn remise overeen. tyREMANTLE De ruzie Jiissen de deelnemers van de Trijd om de America's Cup, e belangrijkste zeilrace van "et jaar, is voorbij. Het om- treden zeiljacht „The New Zealand" is na een grondige pspectie toegelaten tot de ialve finales, die vanaf 28 de cember worden gehouden *oor de kust van Australië. ))e glasfiberboot doorstond zjsteren de herkeuring van "len Brits onderzoeksteam, dat een onregelmatigheden in de j^wichtsverdeling van de rijoot constateerde. De keuring ..ras het gevolg van een hetze (ie de concurrerende zeilers 'Ie afgelopen weken hadden i jevoerd. dchipper Chris Dickson en ei- 3fenaar Michael Fay kunnen iu eindelijk opgelucht adem- alen. Het enige glasvezel- Ucht - de andere boten zijn van aluminium gemaakt - zorgde de afgelopen weken voor een zeer gespannen sfeer tussen de deelnemers. The New Zealand slaagde er in 33 van 34 kwalificatiewedstrij den te winnen. Het jacht werd daarmee de voornaam ste kandidaat om de huidige bekerbezitter, de „Australia", eind januari van de overwin ning af te houden. De reeks zeges en het ongebruikelijke materiaal riepen bij diverse collega's van Dickson de ver denking van bedrog op. Vol gens de Amerikaan Dennis Connor, schipper van de eveneens tot de halve eind strijd doorgedrongen „Stars and Stripes", zou de gewichts verdeling van het twaalf-me- terjacht in strijd zijn met de voorschriften. Op deze ma nier zou de topsnelheid van de New Zealand een stuk ho- Boren Na diverse grove beschuldi gingen besloten de organisato ren in te grijpen. Het Britse verzekeringsconcern Lloyds werd ingeschakeld om de New Zealand aan een nauw gezet onderzoek te onderwer pen. Michael Fay weigerde aanvankelijk de Britten op de New Zealand toe te laten. Volgens hem zouden de des kundigen grote gaten in de romp moeten boren om de vereiste gegevens te achterha len. Dit zou de balans van het ruim twee miljoen gulden kostende schip ernstig versto ren. Om de investering van bijna twintig miljoen gulden in de race niet zomaar weg te gooien, ging Fay uiteindelijk toch akkoord. De experts konden hun gang gaan en boorden 21 gaatjes met elk een doorsnee van ongeveer drie milimeter in de romp. De Britten gebruikten de boor al leen bij het jacht uit Nieuw- Zeeland. De andere boten, die voor de vorm ook nogmaals werden gecontroleerd, wer den met gevoelige geluidsap paratuur onderzocht. De herkeuring wees uit, dat er geen sprake was van 'frau de'. Ook de voornaamste aan stichter van de rel, Dennis Connor, moest dat bevestigen. Connor, die in 1983 de Ameri ca's Cup verloor aan de „Au stralia", had eerder beweerd: „Er zijn 78 jachten van alumi nium gebouwd. Als je dan een boot van glasfiber fabriceert, gebeurt dat alleen om de re gels te omzeilen". Maar giste ren krabbelde hij terug. „We zijn tevreden met het resul taat. Maar ik blijf erbij, dat het onderzoek gerechtvaar digd was." Wedstrijdleider Al- berini verklaarde na de keu ringsdag, dat de vier overge bleven boten tot de halve eindstrijd zijn toegelaten. De New Zealand neemt het op te gen de French Kiss. De ande re halve eindstrijd gaat tussen de „USA" en de „Stars and Stripes". De winnaar zeilt in januari tegen bekerhouder „Australia". loutman laar Portugal qONINGEN Voor Peter gjitman is maandagnacht Jlelijk een lang. gekoesterde irfis in vervulling gegaan. De jarige spits van FC Gronin- si tekende een contract dat n voor 3,5 seizoen bindt aan „Portugese topclub Sporting nsabon. Als vervanger van flutman trok de noordelijke divisionist in een moeite McDonald aan. De een jongere Engelsman speel- sinds enkele maanden op fljrbasis bij Sporting Lissa- Na een hoopvol begin 'jjliep de loopbaan van Mc- ,pald in Lissabon steeds oder voorspoedig. De laatste sken nam hij slechts plaats de reserve-bank. FC Gro- .gen ontving voor Houtman 31 half miljoen gulden. Als 9 spits zijn contract gewoon I uitgediend tot 1988, had noordelijke vereniging ;hts 225.000 gulden ontvan- Dr zijn vervanger hoefde de ^ningse penningmeester ,gs naar Portugal over te ken. Sporting had het norbedrag dat het verschul- 1 d was aan de rechtmatige [jenaar van de Engelsman, ^Iskampioen PSV, al hele- al voldaan. Voorlopig te- r.ide McDonald een verbin- is van een halfjaar. Daarna worden bekeken of Gro eien tot koop overgaat, gor Peter Houtman is Spor- 'j; zijn tweede buitenlandse Trkgever. Voetbal De uitkomst van het onderzoek naar de moge lijke invoering van een pasjes regeling voor bezoekers van wedstrijden in het betaald voetbal zal begin januari be kend worden gemaakt. De vei- ligheidscommisasie van de KNVB heeft de rapportage bij na afgerond, maar wil wach ten, totdat alle betrokkenen bekomen zijn van de feestda gen. IJshockey Het Nederlands junioren-ijshockeyteam heeft gisteren tijdens een internatio naal jeugdtoernooi in Rennes fors verloren van Zweden: 0- 13. Een dag eerder versloeg het gastland Frankrijk Oranje met 9-5. Lerby in Guinness Book De Deense ex-Ajacied Sören Lerby zal worden opgenomen in de nieuwe editie van het befaamde Guinness Book of Re cords. Lerby verdiende die vermelding, en het bijbehorende diploma dat hij gisteren ontving, met het spelen van twee wedstrijden op één dag. De momenteel voor AS Monaco uit komende echtgenoot van Willeke Alberti speelde in maart jongstleden gedurende een uur voor het Deense nationale team, dat in Dublin een kwalificatieduel voor het wereldkam pioenschap uitvocht met Ierland. Daarna vloog Lerby met een privé-toestel naar Bochum om voor zijn toenmalige club Bayern München de tweede helft van de Westduitse beke rontmoeting tegen Vfb te spelen. De Deense journalist Bent Sörensen (links) en fotograaf Bent Rasmussen volgden Lerby die dag op de voet en dwongen daarmee ook een eervolle vermelding af. LEIDEN De Leidse Korf balfederatie (LKF) houdt 26 en 27 december de strijd om het Leids kampioenschap zaal korfbal. De tweede editie van deze titelstrijd wijkt op enige punten af van de eerste, die vorig jaar door Fides Pacta werd gewonnen. Er zijn dit maal vijftien deelnemende verenigingen en één gelegen- heidsploeg, het LKF-jeugd- team. Dit team wordt gevormd door Ellen Ephraïm (De Danaïden), Ellen Velthuyzen (Fides Pac ta), Erika de Rooy (Pernix), Christine Vis en Monique Wiegerink (TOP) en Marco Mud (De Danaïden), Gert Jan Natzijl (TOP), Remco Molloy (De Algemene) en Frank Pe ter de Haas en Jan Willem Meijer (Fides Pacta) en wordt gecoached door Ed Molloy (De Algemene). Het neemt de plaats in van Warmond, dat in de loop van het bijna voorbije jaar werd opgeheven. Verder worden de groepswedstrijden in de Apollohal (Oegstgeest) en de Vijfmeihal (Leiden) af- J)at anderen mij op eeri ietstuk plaatsen, is niet ijn probleem. Ik plaats me- lf in ieder geval niet op een «etstuk en ik praat mezelf 'ibk geen minderwaardig- bidscomplex aan. Zowel in iijn privéleven als in het ;.oetbal probeer ik mijzelf te !fljn. Voor zover mogelijk tobeer ik me als ieder ander gedragen. Als speler ben ik j'An waarde voor een team, rkaar de anderen zijn dat net goed. Die persoonsver heerlijking van spelers is gVen vervelend als onterecht, iet verdoezelt de prestatie Bfcn het collectief en Napoli >(i momenteel een uitstekend rAllectief". oPiego Maradona in Voet- ni bal International) aflet seizoen begint voor mij )(|weer half januari. Dan heb I m'n eerste wedstrijden, .an midden februari tot ok- >ber ben ik in vorm. Om dat bereiken heb ik die rustpe- Jode hard nodig. Er zijn zo veel sportmensen, die den- bien dat na een overgeslagen Gaining automatisch een te- jpgval moet komen. Het om- ekeerde is waar. Om weer pn hoger niveau te berei- ulen, heb je een pauze nodig, volg dit schema, met een rustpauze van ruim een maand, nu drie jaar. Het is beter vrijwillig rust te ne men, dan wanneer je moet vanwege een blessure". En: „Sinds de geboorte van m'n zoon heb ik een andere in stelling gekregen. Het be langrijkste doel voor mij was om een goede atlete te zijn. Nu wil ik een goede moeder zijn. Snel lopen is leuk, maar het is niet m'n hele leven. De vierde plaats op de Olympi sche Spelen in Los Angeles was veel moeilijker te ver werken geweest als ik geen zoon had gehad. Toen ik te rugkwam, zat m'n zoon me toe te lachen. Toen dacht ik: daar zit mijn goud. Misschien is er na de geboorte van Gau- te ook iets in mijn lichaam gebeurd, zijn er krachten vrijgekomen. Maar ik weet zeker dat er iets positiefs is gebeurd met m'n psyche". (Atlete Ingrid Kristiansen in Sport International) „Twee broers voetballen nog steeds bij Olympia. Japie is de jongste, hij is zeventien. Vorige week stond hij voor 't eerst reserve bij het eerste. Hij moest om twaalf uur ver zamelen, maar toen het twaalf uur was stond alleen mijn vader in de kantine. Jaap lag nog op zijn nest. Hij is makkelijk. Dat is de jeugd. Ik ben de oudste van de vijf en de meest behoudende. An- derlecht kwam met een luxe villa op de proppen, maar die wilde ik niet. Mijn vrouw en ik zijn gewone mensen, we willen mensen om ons heen. Daarom hebben we ook ons eigen huis in Oud-Beijerland aangehouden. Het was drie Diego Maradona: „Persoons verheerlijking even vervelend als onterecht". jaar verhuurd geweest, maar we wilden het terug. Als we van Groningen overkwamen, zaten wij bij ouders of schoonouders. Aardige men sen, maar je wilt je toch niet verplicht voelen. Ik zeg in godsnaam dan maar twee huizen. Er staan slechts 'n paar meubelen in, maar als het moet gaan we op de kale vloer zitten. Als we het dorp binnenkomen, langs de dijk waar vroeger die mooie stoomtram reed, dan weten mijn vrouw en ik het zeker: hier worden we oud. Ik heb het weliswaar prima naar streng en die blijft trekken". (Voetballer Adri van Tig- „We hebben altijd problemen gehad met de sponsoring. Dat komt door de naam „jeugd". Die is publicitair niet aan trekkelijk. Veel mensen kop pelen dat aan knulligheid. En dat is bij schaken absoluut niet het geval. Sommige deel nemers horen in hun eigen land al bij de seniorentop. We hebben hier spelers ge had, zoals de Rus Khalifman vorig jaar, die absoluut niet zouden misstaan in grote proftoernooien (Directeur Johan Zwane- 'Pol van het EK jeugdscha- ken in het Algemeen Dag blad) „Ik heb een gelimiteerd transferbedrag in mijn con- tracht staan, negenhonderd duizend gulden. Veel geld ja, maar als de grenzen in het Italiaanse voetbal opengaan en zowel eerste- als tweede- divisieclubs buitenlanders kunnen aantrekken liggen er natuurlijk mogelijkheden. Als ik gelijkwaardige aanbie dingen van PSV en een bui tenlandse club zou krijgen, blijf ik liever in Eindhoven. De druk is minder en boven dien is PSV sportief en fi nancieel natuurlijk best inte ressant. Maar ik wil niet meer voor één jaar tekenen. In feite teken je trouwens maar voor een half jaar, want ik moet straks in janua ri al weer gaan onderhande len over volgend seizoen. Ik heb dit keer echter wel een aardige positie, beter dan vo rig jaar. Dat klinkt misschien Ingrid Kristiansen: „Iets posi tiefs gebeurd met m'n psy che". gek uit mijn mond, maar ik moet zo langzamerhand ean mijn toekomst gaan denken. Ik ben nu 25, dus zo'n beetje op de helft van mijn loop baan als profvoetballer. Lo keren, waar ik een driejarig contract had en na twee sei zoenen wegging, uitgezon derd, heb ik in net verleden altijd met éénjarige contrac ten gewerkt. Dat is leuk als je jong bent, maar zo langza merhand wil ik wat zeker heid. Al was het maar omdat ie de dingen in de privésfeer beter kunt plannen als je weet dat je ergens langere tijd blijft". (Voetballer René van der Gijp in Trouw) gewerkt, zodat de Universitai re Sporthal is afgevallen. De groepsindeling is door loting als volgt bepaald: poule A: (Vijfmeihal) De Danaïden, Madjoe, Tempo, Zuiderkwar tier; poule B: (Idem) De Alge mene, Fides Pacta, Fluks, Vriendenschaar (B); poule C: (Apollohal) Crescendo, Fiks, KNS, Pernix en D: (Idem) Ons Eiland, TOP, Velocitas en het LKF-jeugdteam. De drie over ga ngsklassers Fides Pacta, TOP en Pernix zijn de belang rijkste kanshebbers voor de eerste plaatsen, vooral omdat zij als enige in de competitie constant goed presteren. De vierde halve finalist moet op papier komen uit de zoveelste tweestrijd tussen De Danaïden en Zuiderkwartier. Een ande re wijziging in de opzet is, dat de nummers twee dit keer ook op de slotdag in de Vijfmeihal in actie komen. Zij strijden on derling om de vijfde tot en met achtste plaats en de aan elke positie verbonden geld prijs. De groepswinnaars A te gen B tegen D spelen in de halve finales om een plaats in de eindstrijd. Mochten er op deze tweede dag wedstrijden gelijk eindigen, dan wordt er eerst 2x5 minuten verlengd en daarna worden zo nodig nog straf worpen genomen. De groepswedstrijden worden van 10.30 tot 16.30 uur afgewerkt en de finale-ronde van 14.00 tot circa 21.30 uur en de toe gang tot de sporthallen is op beide dagen van dit LKF-toer- nooi gratis. MILAAN De balans van het jaar 1986 slaat voor het Itali aanse voetbal negatief uit. Ondanks dat de spanning in de competitie is toegenomen, trokken de dure vedetten in de Serie A tijdens de eerste helft van het seizoen 300.000 toe schouwers minder dan vorig iaar in dezelfde periode. De vroegtijdige uitschakeling van het Italiaanse nationale elftal tijdens de wereldtitelstrijd in Mexico en omkoop- en belas tingschandalen van de afgelopen zomer worden beschouwd als de oorzaken van de sterk teruggelopen belangstelling. Zelfs de tribunes bij Napoli vertonen meer lege plekken dan voor de zomer. Diego Maradona, de Argentijn die de eind ronde van de wereldtitelstrijd in Mexico een eigen gezicht gaf, zorgde voor een explosieve verkoop van seizoenkaarten De club uit Napels verkocht 58.129 abonnementen. Napoli geeft de toon aan in de competitie en staat eerste met twin tig punten uit dertien wedstrijden, maar ontving 20.000 toe schouwers minder dan vorig jaar. Landskampioen Juventus verkeert in een crisis. De rijkste organisatie van het Italiaanse betaald voetbal deelt de derde plaats met Verona en AC Milan. De Europacup 1-winnaar van 1985 leed zondag een gevoelige nederlaag (1-4) tegen Sampdoria Genua. Zelfs de Turijnse sportkrant Tuttosport heeft de hoop opgegeven dat „Juve" dit seizoen landskampi oen wordt. „Inter is nog de enige rivaal van Napoli". zo be commentarieerde de krant de tegenvallende prestaties van Juventus. Inter Milan, met topscorer Alessandro Altobelli (acht treffers) in zijn midden, staat tweede met twee punten achterstand. Trainer Rini Marchesi krijgt vrijwel wekelijks kritiek van pers en publiek. Michel Platini, de voormalige spil van de miljoenenploeg en van het Franse elftal, kan nauwelijks meer iets goed doen. De vedette maakt een uitgebluste in druk. „Platini heeft zijn hoogtepunt schijnbaar gehad. De tijd dat hij garant stond voor twintig doelpunten per seizoen, is voorbij", verklaarde Marchesi. Het wachten is op Ian Rush. Fiat-directeur Gianni Agnelli, de suikeroom van Ju ventus, contracteerde de spits van Liverpool de afgelopen zomer al voor het seizoen 1987/'88. De voetbalgrenzen gaan dan weer open voor buitenlanders. Waardoor reikhalzend wordt uitgekeken naar onder meer de Nederlanders Van Basten en Gullit. Platini in het shirt van Juventus, hier in duel met zijn landge noot Giresse. Ook de Italianen vinden dat Platini een uitge bluste indruk maakt. sportuitslagen DAMMEN Wereldkampioenschap voor junio ren in Westerhaar Tiende ronde: Piconese (lta)-Nlcault (Fra) 0-2, Valneris (Sov)-Klarenbeek (Ned) 2-0, Schwarzman (Sov)-Van der Zee (Ned) 1-1, Krasnjanski (Sov)-Bak- ker (Ned) 2-0, Hübner (Bel)-Zeba (Ivo) 0-2 en Klayton (Bra)-Delhom (Fra) 2- 0. Eindstand: 1. Valneris 17, 2. Van der Zee 14. 3. Krasnjanski, Schwar zman en Zeba 12, 6. Bakker. Klaren beek en Klayton 11. 9. Nicault 9, 10. Hübner 6, 11. Delhom 5, 12. Piconese Trainingswedstrijd kernploeg in Heerenveen 500 meter: 1. Ykema 38,7, 2. Kuiper 38,9, 3. Terpstra 39,4, 4. Schalij 39,9, 5. Koopmans 40,8, 6. Emiel Hopman 41.6. 3000 meter. 1. Schalij 4.19,4. 5000 meten 1. Emiel Hopman 7.19,0, 2. Jan Hopman 7.21,6. Dames 500 meten 1. Stam 43,4, 2. Hekkers 43.7, 3. Mulder en Grimbergen 44,6. 5000 meter: 1. Mulder 7.57,7, 2. Stam 8.02,9, 3. Grimbergen 8.11,6, 4. Hek kers 8.28,3. SCHAKEN Europees jeugdkampioenschap in Groningen Vierde ronde: Hansen (Den)-lvants- joek (Sov) 0-1, Piket (Ned)-Sokolov (Joe) 0-1, Brenninkmeijer (Ned>- Wessman (Zwe) 1-0, Spycher (Zwi)- Thorhalsson (IJs) 0,5-0,5, Manor (Isr)- Djurhuus (Noo) 1-0, Greer (ler)-Ninov (Bul) 0,5-0,5, Koch (Fra)-Almeida (Por) 1-0, Blatny (Tsj)-MacDonald (Eng) 0-1, Dedes (Gri)-Gdhanski (Pol) 0,5-0,5, Sullivan (Wal)-Burgess (Sch) 0-1, Petri (Bel)- San Segundo Carillo 0-1, Howell (Eng)-Kokila (Fin) 1-0, Wi- ans (Lux)-Manca (Ita) 0-1, Günay (Tur)-Biehler (WDI) 0-1 en Sawa (Cyp>-Sommerbauer (Oos) 0-1. Stand aan kop: 1. Ivantsjoek 4 punten. 2. Brenninkmeijer en Sokolov 3.5. 4 Manor, Thorhalsson en Howell 3, 7 Hansen. MacDonald, Ninov, Piket en Wessman 2.5. Toernooi in Brussel Negende ronde: Hübner (Wdl)-Por- tisch (Hon) 1-0, Kasparov (Sov)-Short (Gbr) 1-0, Kortsnoi (Zwi)-Nunn (Gbr) 1/2-1/2. Stand: 1. Kasparov 7. 2 Kortsnoi. Hübner en Nunn 4.5. 5 Short 4, 6. Portisch 2,5. Voetbal Het nederlaag van eerste-divisieclub SVV wordt gehouden van 13 januari tot 15 februari. De Schiedammers voetballen in die periode tegen Sparta (13/1), Feyenoord (18/1), Vitesse (4/2), Haarlem (7/2), FC Den Bosch (10/2) en Excelsior (15/2). Voetbal Lothar Matthöus heeft gisteren contract bij de Westduitse landskampioen Bayern München verlengd. De 25-jarige door Italiaanse vere-t nigingen begeerde internatio nal zal tot 30 juni 1990 in dienst blijven van de Beierse club. LEIDEN Voor de twintigste maal alweer houdt de Leidse zwem- en polovereniging De Zijl/LGB op Tweede Kerstdag de bepaald traditioneel te noemen Kerstwedstrijden voor de jeugd onder tien, elf en twaalf jaar. Tevens zal tijdens dit evenement weer (door senioren) worden gestreden om de Sergio de Grego- rio Trofee. Een bokaal die is vernoemd naar een van de zwem mers die deel uitmaakte van de Italiaanse zwemploeg die in 1966 in de nabijheid van Bremen bij een vliegtuigongeluk veronge lukte. Dit jaar staat in zwembad De Zijl de 200 meter schoolslag voor dames op het programma. De Kerstwedstrijden, waarbij voor zwemmers en zwemsters van De Zijl/LGB ook nog een prestatieprijs te verdienen valt, beginnen om 13.00 uur.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7