oreholte daverend onderuit fan Giezen lakt hoofdrol »ij BC Leiden lTURNUS verliest sleutelduel 3PORTTRIBUNE CeidaeSomcwt lil, Nederlands shorttrackteam oppermachtig MAARTEN VAN MANEN IN VORM Belgische militair wint Duindigt-cross Jan Kecskémethy wellicht naar Voorhout A H i MAANDAG 22 DECEMBER 1986 PAGINA 21 Holland niet blij met Haagse concurrentie LEIDEN De organisa tie van de halve Kerst marathon is heel duide lijk niet tevreden met de inbreuk van de Haagse Duindigtcross op wat al jaren „hun" wedstrijddag is. „Waar is de KNAU nu eigenlijk mee bezig als dit soort evenementen zo kort naast elkaar georga niseerd mogen worden op dezelfde dag?", vraagt Jan Akerboom zich te recht hardop af. „Als „Duindigt" gewoon op de eigen dag gebleven was, hadden ze ook daar meer; deelnemers gehad en was' het voor ons ook eenvou diger om onze wedstrijd optimaal te organiseren. We laten dit niet zomaar voorbij gaan". Met een fraaie tijd van' 1.07.32 uur was de Engel se Rotterdammer Dave •Cameron de snelste van deze 10e halve marathon. Op het parkours langs en door Zoeterwoude en Stompwijk sloeg Came ron een geweldig gat met zijn achtervolgers waar van Peter Zwiers van de Haarlemmermeer de snelste werd (1.10.19). Oud Bataaf John de Boer werd met een fraaie der de plaats de beste Leidse deelnemer en had voor de ruim 21 kilometer 1.11.08 uur nodig. Hol land loper Tony Pracht was met 1.12.59 uur eveneens nadrukkelijk aanwezig. Beste veteraan toerd de alweer 57 jarige Willem Ravensbergen die gelijk met clubgenoot Gé van Veen over de streep kwam in 1.13.53 uur. Beste dame werd Ciska van Velzen van het Zoetermeerse Ilion met een tijd van 1.23.32 uur. Heidi Eijgenraam scoorde naast een fraaie derde plaats een mogelijk fraaiere tijd van 1.32.34 uur. Sylvia de Pater jwerd op ruime afstand vierde. o j^EN Opnieuw heeft het Alphense Flair de strijd Lisse gewonnen (7-4). Daardoor blijft Flair op de ();de plaats die ver lijkt voor Vlietwijk na weer een >rerlaag. Stefan van Giezen speelde vor BC Leiden ^hoofdrol door in de twee hoogste teams bijna maxi- istf te scoren. t Iweede topper tussen Flair en Lisse in de eerste klasse van ïijadmintoncompetitie verliep bijna gelijk aan dé eerste uit- f png. De heren speelden met de Lisser gasten, de dames wer- ayan de baan geveegd en de dubbels brachten spanning met i,i vier maal een driesettter. De uitslag was eveneens gelijk: )}oor Flair. Frits Gill had tegen Nico Meyer nog drie sets no- •tfoor winst, maar de overige heren (Mike Wieten, Fred Hof- tjen Henk Wieten) speelden slechts twee sets met hun tegen- eüers. Bij de dames was het andersom. Jacqueline van Ra- glberg stond in de eerste set slechts 4 punten toe, liet de twee- jlippen (12-10) en zette de zaak recht in de derde (11-1). Pau- Jn Frankfoort had tegen Lisser Hellen Bosje eveneens niets ^brengen en verloor met 6-11 en 7-11. Het enige dubbel dat plree sets beslist was was het damesdubbel. Met 18-16 en 15-12 Meen verrassend de Alphense dames de partij naar zich toe. llWendubbels gingen naar Flair met spannende driesetters. ehixen gaven eenzelfde beeld met nu Lisse'als meest gelukki- ntwijk is blij dat de winterstop intreedt. Na het blamerende ries tegen Van Zijderveld vorige week werd ook dit weekein- pterloren. Met 7-4 was Tweka Metro de betere, dat nu naast irfwijk komt. In de Voorschotense ploeg zorgden Sandra ?tf>n, Dick Oostergo en Buddy Pangemanann voor winst in de plspelen. Het duo Oostergo -Irene de Vrind leverde het vier- eJmt. jC Leiden was dit weekeinde een hoofdrol weggelegd voor 'an van Giezen. Nadat hij zaterdag met „zijn" team (het ïde) een zwaar bevochten overwinning uit het duel tegen Tiwijck 8 sleepte, moest hij invallen in het eerste. Winst in Ingle en de dubbel (in recordtijd) werd echter teniet gedaan ;Mde Zeemacht dames. Zij bleken van een aparte klasse waar- 10 er voor de Leidse dames geen eer te behalen viel. De Hel- dames waren zo sterk dat in de mix de rollen omgedraaid alen, wat voor de Leidenaars zoveel verrassing betekende i Verloren werd. Het derde speelde opvallend goed en won ililiefst 7-1 van medekoploper SIO. Jeroen Leupen stond de litn toe de eer te redden. Een 7-1 overwinning boekte ook D(t 2 ten koste van Meren wiek dat in de Jan Glasbergen en :iff Rowlands een winnend dubbel had. Lisse 3 en 4 kwamen airom niet tot winst en verloren beide kansloos ondanks spel van invallers. Spotvogels had geen enkele inbreng in jjflem en verloor kansloos. Zigo profiteerde daar niet van jook te verliezen (6-2 tegen Aigis). Opmerkelijk verlies was Jt weekeinde voor Flair 3. De ongeslagen koploper in de 5le klasse afdeling 14 werd door Heemskerk 2 met een klap winst) teruggzet op de vaste grond. Het tweede van Flair „Jeld haar toppositie in de derde klasse door degradant STC ™6-2 terug te wijzen. WASSENAAR De lu strum-editie van de Duin- digt-cross betekende gis teren de voortzetting van een goede traditie. Zoals in haast alle van de negen voorgaande afleveringen van de hardloopwedstrijd, die voor een belangrijk deel over de drafbaan voert, gingen de zeges naar buitenlandse atleten: Lieve Sleegers en Vincent Rousseau. De Vlaamse Sleegers hield op de loop over 3,5 kilomter de Ne derlandse Carla Beurs- kens achter zich en de Waalse militair Rousseau bouwde in tien kilometer een straatlengte voor sprong op ten opzichte van nummer twee Tonnie Dirks en de als zesde ver rassend hoog geëindigde Leidse baanatleet Han Kulker. De rechtstreeks op televisie uitgezonden voetbalinterland Cyprus .- Nederland was giste ren waarschijnlijk behoorlijk van invloed op de belangstel ling voor de toch goed aange schreven Duindigt-cross. „Dé veldloop van Nederland", trok slechts een paar honderd toe schouwers. Zij zagen hoe de 24-jarige Belg Rousseau weinig twijfel liet bestaan over zijn favorietenrol. Al vanaf de „vliegende start" achter de normaliter voor paardekoer- sen gebruikte startwagen nam hij de leiding over het veld van ruim zeventig A-lopers. Tonnie Dirks en Rob de Brou wer bleven nog enigszins in het spoor, maar eindigden met achtereenvolgens ruim een halve en bijna een hele mi nuut achterstand. De op Duin digt herhaaldelijk benodigde finishfoto-apparatuur hoefde dan ook beslist niet in werking te worden gesteld.. Rousseau had 36 minuten en 26 secon den nodig om het in verras send goede staat verkerende §arkoers winnend af te leggen, lechts in het achter de tribu ne gelegen bos („Paddock") hadden de lopers hier en daar te kampen met de gevolgen van de slechte weersomstan digheden. nappe tijden aaike Parrel J)EN Zijl/LGB-zwemster Maaike rel kwam als enige tot aansprekende jtaties tijdens het afgelopen, rustige mweekeinde. Parrel verbeterde eerst f persoonlijk record op de 800 meter twaalf seconden (10.21.5), hetgeen een je plaats bij de dames betekende. Op }00 meter wisselslag klasseerde de in geboren Parrel zich met een tijd van |5 als tweede, waarmee zij zich voor de rkampioenschappen kwalificeerde. Antoine van Weerden en Marco ioel vielen nog in de prijzen tijdens langebaan wedstrijden. LZer Van •rden won de 1500 meter vrij voor he- (17.46.8) waarmee hij de Zijl/LGB Blokpoel veertien seconden voor- Kerstloop Lugdunum LEIDEN Voetbalver- eniging Lugdunum houdt Tweede Kerstdag de eerste Lugdunum Kerstloop. Er wordt gelopen door de Leidse Hout over de af standen 4, 8 en 12 kilome ter. Inschrijving is moge lijk vanaf 10 uur in de kantine van Lugdunum aan de Oegstgeesterweg in Leiden (ingang tegenover f 2,50 (tot 15 jaar). De start van deze Kerstloop is om 11 uur. LEIDEN De Neder landse heren en dames shorttrackteams behaal den gisteren bij shorttrac kwedstrijden in de Leidse Ijshal elk de totaalover winning. De Nederlandse ploegen waren in de vier- landenwedstrijd, waaraan behalve Nederland ook België, Frankrijk en En geland deelnamen, opper machtig. Op de dameses tafette na werden alle af standen door de Neder landers gewonnen. Oegstgeestenaar Charles Veld hoven won de 500 meter door de Belg Blanchart en de En gelsman O'Reilly voor te blij ven. Bij de dames was de winst op deze afstand voor Manuela Ossendrijver die de Britse Priscilla Ernst en de Belgische Boeijan achter zich hield. De kilometer leverde dezelfde winnaars op: Veldho ven eindigde voor O'Reilly en clubgenoot Richard Suyten, terwijl bij de dames de uitslag zelfs geheel identiek aan die van de 500 was. Het klapstuk van het toernooi, de aflossingswedstrijd, leverde winst op voor de Nederlandse heren, die de ploegen van Bel gië en Engeland versloegen. De dames-estafette werd een prooi voor de Belgische vrou wen, waardoor de Nederlandse dames 'slechts' tweede werden en de dames uit Engeland met de derde plek genoiegen moes ten. In het totaalklassement wer den de Engelse heren en de Belgische dames tweede, ach ter de dit weekeind superieure Nederlanders. LEIDEN Bataaf Maarten van Manen heeft met een overwinning in de B loop van de Duindigt cross gestalte gegeven aan zijn uitstekende vorm. Hans Ravensbergen gaf in Rhoon wderom aan ook in een goe de vorm te verkeren door veteraan Vic Zonneveld over 15 kilometer te verslaan. In Den Haag vergaarde Maarten van Ma nen het nodige aanzien door fraai de B loop te winnen. Met zijn tijd van 40.38 mi nuten over het 10 kilometer lange par kours op en rond de renbaan was hij niet alleen flink wat clubgenoten te snel af ook troefde hij de nodige A lopers met die tijd af. In de B loop joegen Hans van der Vij ver, Cees de Mooy en Sjaak van Schie el kaar naar een goede notering. In deze volgorde finishten zij op ruim twee minu ten van Van Manen. Met een fraaie 20e plaats was Theo van der Veer in de A loop al weer goed op dreef en bleef als laatste Leidenaar binnen de veertig minuten. Kees van Klink had precies een seconde meer nodig en bleef daarmee Hans van Voorden voor. Wybo Lelieveld kwam mét een tijd van 41.21 minuten nog net bij dé eerste vijftig. Corry Van Egmond was de beste Leidse dame met een tijd van 15.58 minuten en een 27e plaats. Michel Verstee- gen kwam tot een 22e plaats bij de jongens. In Rhoon was Hans Ravensbergen de beste wegloper uit de regio met een fraaie 49.43 minuten. Veteraan Victor Zonneveld zat hem op de hielen en noteerde een seconde meer, wat drie seconden te weinig was voor de overwinning in de veteranen klas se. Jan Jansen debuteerde met een fraaie 50.19 minuten.Henk Ravensbergen bleef met 51.40 Erik van Tooren net voor (51.48). Opvallend sterk was verder het optreden van Corry Heemskerk die net boven het uur finishte (1.01.20 uur). De Belgische winnaar Vin cent Rous seau gaat door het lint voor een ma tig bezette tribune. De verlegen atleet uit Bergen^ (Mons) ging als een ware' triomphator over de finish, maar verklaarde later in ge broken Nederlands dat de zege hem eigenlijk niet veel zei. Soldij Het meest voldaan was Rous seau nog met de enveloppe uit handen van KNAU-voorzitter De Beer. De inhoud, enkele briefjes van honderd, betekent een aardig aanvulling op het soldij van de rangloze Belgi sche beroepsmilitair. „Ik heb nooit een uniform aan. Ik zit alleen in het leger om te kun nen trainen". De winnaar, die geen behoefte heeft zijn oor deel omtrent de Belgische taal strijd aan de openbaarheid prijs te geven, behoort inmid dels drie jaar tot de „armee". Hij denkt dit nog hooguit één of twee jaar vol te houden, maar heeft nog geen verdere toekomstplannen. Wat hij het liefst zou zien is dat er een internationaal „cir cuit" van veldloopwedstrijden ontstaat, want daarin zit voor hem het meeste brood. De drie-voudig winnaar van de Belgische Cross Cup was dan ook nauwelijks verguld met de mededeling van organisator Jan Eibers dat de Duindigt- cross wellicht („de kans is fif- ty-fifty") tot onderdeel van de Cross Cup van de zuiderburen wordt verheven. „Alleen een competitie met wedstrijden in heel Europa is voor mij inte ressant. Zoals een Grand Prix voor formule I-rijders", aldus de winnaar. Kulker Enthousiaster was het betoog van Leidenaar Han Kulker, de winnaar van de bronzen me daille op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen. Bij wijze van training had 27- jarige atleet van de Bataven zich aangemeld en vooral tot zijn eigen verrassing viel hij nog in de prijzen ook. Met zijn zesde plaats bleef Kulker on der meer de beste Hagenaar, Huub Pragt, voor. Kulker bracht dit jaar ook twee veld- loopjes over zeven kilometer op zijn naam, maar is ook na het succes van gisteren beslist niet van plan zijn aandacht te verleggen naar het „veld werk „Nee hoor, ik blijf me voorlopig richten op de baan- atletiek. Indoor en veldcross blijf ik als training beschou wen en buiten richt ik me he lemaal op de 1500 meter. Dat is ook de enige afstand die ik zal lopen bij het Nederlands kampioenschap indoor in Houtrust. Maar de lange af standen begin ik steeds leuker te vinden. De 400 meter vind ik niks meer. Ik ga komend jaar vast ook nog wat doen aan 3000 of 5000 meter", voorspelt Kulker, die aan zijn eerste op treden op de drafbaan toch een stel vuile kleren over hield. Iets dat Rousseau allang gewend is. „Ik doe dit al tien jaar. En het bevalt me nog steeds uitstekend". ROB LANGEVELD Jan Kecskè- methy. LEIDEN Jan Kecskémethy, bondscoach van het da- meshandbalteam, zal vanaf vandaag mogelijk een ge deelte van de training van de Datateam Foreholtes®- lectie op zich nemen. Vanavond beslist het bestuur van het NHV over verlenging van het contract met de bondscoach. Mocht deze beslissing negatief uitvallen, dan komt Kecskemethy naar Voorhout. De nationale trainer wordt gedeeltelijk betaald uit een subsidie van WVC. Het is de vraag of de bond, die in Ton van Lindner al een fulltime bondscoach voor het herenteam in dienst heeft, deze financiële armslag behoudt. Daarnaast is de tot Nederlan der genaturaliseerde Tsjech vanwege een hartkwaal voor vijftig procent afgekeurd. Beide factoren wegen bij het NHV mee in de eindbeslissing. De handbalbond heeft wel altijd het volste ver trouwen in de technische kwaliteiten van de trainer uitgespro ken. Kecskémethy rondde met de nationale selectie onlangs de in Nederland gespeelde wereldkampioenschappen met een tien de plaats succesvol af. De contacten tussen Kecskémethy en Foreholte verliepen via Datateam dat zowel Foreholte als het Nederlands team sponsort. In het geval dat WVC geen geld beschikbaar stelt voor het aan houden van Kecskémethy en de bond voor een andere bonds coach kiest, stelt het computerbedrijf geld beschikbaar om Kecs kémethy als technisch adviseur en trainer van het jeugdtwaalf- tal voor de bond te behouden. Daaraan verbindt het wel de voorwaarde dat Kecskémethy twee maal in de week de selectie van Foreholte zal trainen. Zowel het bestuur van Foreholte als trainer Wim Geerlings is hiermee akkoord gegaan. Omdat Kecs kémethy de Nederlandse jeugd zal blijven trainen, hoopt men talentvolle jeugdspelers uit de regio naar Voorhout te lokken. schoten van onder ander An ton van Noort en enkele fraai uitgespeelde aanvallen, maar in de laatste minuut leverde een doelpoging uit een rom melige situatie DES toch de 16-17 zege op. De dames van Saturnus zorgden ervoor dat OASE geen moment in het ei gen spel kwam. Connie van der Werf zorgde op de cirkel voor het nodige gevaar. De da mes uit Oud-Ade hadden had veel moeite met de Leidse 3-2- 1 defensie. Daardoor verruilde het de 6-7 voorsprong bij rust voor een 11-13 achterstand. Zenuwen bij de Leidsen, onno dig balverlies en toch weer de routine van de op halve kracht spelende Helma van der Geest bracht OASE nog een punt: 13-13. HVS liep zonder de gebles seerde Ank van der Bosch vrij gemakkelijk over Gilze heen. Al voor rust herstelde het de door twee break-outs en een strafworp opgelopen 1-3 ach terstand: 6-4. In het tweede deel stond de uitblinkende keepster Lenie van Rijn aan de basis van de ruime 16-7 zege. Marijke Moes werd met vijf treffers topscoorster. In de afdeling werden de da mes van Olympia en de heren van Rijnstreek „winterkam pioen". Rijnstreek bereikte dat resultaat door een 17-15 over- winnig op nummer 3 Quintus 2, terwijl Olympia geen kind had aan ODIS: 14-7. Uitslagen. Dames: Wings 2- Northa 15-11, Schipluiden- HVV, MMO-Kwiek Sport 18- 13, Fairplay-Wings 3 15-5. He ren: Wings 2-HVV, Quintus 3- Foreholte 13-27, HVS - HVV 2, Fairplay-Animo 4 24-3. AD VAN FESSEM (DEN Niet een Fo- blte-speelster had na Jwee verloren wedstrij- in het cuptournooi l(j een zege op Quintus jacht. Maar dat de eer- pcompetitiewedstrijd op zware 20-5 nederlaag uitlopen, had zelfs de Ïtste pessimist niet ten voorspellen. In de e divisie was het ook mis troef. De heren ci Saturnus verloren het t (telduel tegen koploper op met 16-17. De dames I Saturnus presteerden een 13-13 gelijkspel maar tegenstander ?SE kon daardoor de ti- "cspiraties wel in de ijs- zetten. Alleen HVS l^m tegen Gilze tot de Ie winst: 14-7. leruchten over een moge- >fl komst van bondscoach Kecskemethy naar Fore- 'Q hebben het team voorals- 'geen goed gedaan. Quin- nu met internationals Lekkerkerk en Inge P in de basis, liet geen ep heel van Voorhoutse 6-0 nsie. José van Schie was if de cirkel regelmatig ge- tlijk, terwijl zij ook negen afworpen feilloos benutte. irr de teruggetrokken ver- i ging kon de opbouw van aitus dicht bij of zelfs over vpgen-meter komen. Op de ^e afstandschoten was Dia- an Dam te vaak kansloos, g'jtus hanteerde een zelfde cjer, maar voerde de taken uit. Het incasseerde 'Hts vijf tegentreffers, *bij het alle hulp kreeg J de falende Foreholte- 1 Iters. Zij leken slechts 'i André van Es (10) tracht zich namens Saturnus door de defensie van DES te wurmen. De Leidenaars verloren het sleutelduel met 16-17. vangballen te kunnen produ ceren. De fraaiste kansert wer den gemist. Alleen in het eer ste kwartier (tot 4-1) boden Voórhoutsen iets van tegen stand. Toen Quintus uitliep naar 8-1 knakte het Voorhout- se zelfvertrouwen. Willoos liet het zich via 10-2 bij rust naar 20-5 voeren. Wim Geerlings kon alleen het gemis van stoorspeler en break-outspeci- aliste Ellen Warmerdam als excuus aanvoeren. En vijf treffers: zo weinig doelpunten kon zelfs Nel Geerlings zich niet herinneren. In de derde divisie speelde Sa turnus een sleutelduel tegen de ongeslagen koploper DES. De Leidenaren redden het in een spannend duel net niet. Met uitzondering van de 0-2 bedroeg het gat tussen beide ploegen nooit meer dan een punt. Halverwege bevond Sa turnus zich met 9-8 aan de po sitieve zijde van de score. Gaandeweg werd de waarde van het Papendrechtse mid- denblok duidelijker. Defensief zorgde het voor een onneem bare cirkel, terwijl ook de aan val meer en meer vanuit die positie gevaarlijk werd. Satur nus compenseerde dat met

Leidse Courant | 1986 | | pagina 21