Johnny Bosman is completer geworden Net geen winst voor Timman QeidózOowiarit An ti-vandalismeplaa t persoonlijk initiatief van Haagse zanger J5ert Goedkoop wil pel Martinus uit ^olleybalcompetitie Zesdaagse in Maastricht voor Pijnen /Thurau Tips voor Nootdorp iPORT VRIJDAG 19 DECEMBER 1986 PAGINA 7 [JKDUIN De KNVB en FBO zijn op geen enkele inier betrokken bij het ini- itief van de Haagse zanger |hn Hermans om een gram- öfoonplaatje op te nemen, karvan de tekst gewijd zal h aan de bestrijding van [t voetbalvandalisme. „Wij jn wel op de hoogte ge jacht door Hermans, maar ie single is geen onderdeel |n onze activiteiten. Alles |beurt geheel op initiatief n de zanger. Het is mij niet ikend voor wie de eventue- opbrengst van het plaatje i bestemd', aldus Gerard lager van de Federatie Be- ildvoetbal Organisaties BO), die geen oordeel nst te vellen over de acti- ;eiten van Hermans. „Iedereen kan in Nederland doen en laten wat hij wil. Dus ook een plaatje maken. En ik vind het toch knap van Hermans, dat hij met een paar telefoontjes, zestien voetballers uit allé windstre ken van ons land bij elkaar heeft gekregen in Kijkduin, terwijl niemand vantevoren precies wist wat er allemaal zou gebeuren. Hermans heeft kennelijk een goede babbel. Maar de spelers verdienen in ieder geval zeer zeker een compliment. Ze voelen zich duidelijk betrokken bij de bestrijding van het voetbal vandalisme en zijn in mijn ogen dan ook goed met hun vak bezig". Het enige wat Gerard Slager verbaasd heeft is het feit, dat niet de initiatiefnemers, maar de clubs zelf voor de reiskosten van hun spelers moeten opdraaien. „Ik weet eerlijk gezegd niet wat ik daar van moet denken. Een beetje vreemd is die gang van zaken natuurlijk wel, maar ik wil me er verder niet mee bemoeien. Eventue le problemen over het beta len van het reisgeld moeten de clubs en de zanger maar samen oplossen. Daar heeft de FBO niks mee te maken". Op 15 januari zal de plaat in het Kijkduinse hotel Atlantic worden gepresenteerd. Na mens de KNVB zal voorzit ter André van der Louw zijn opwachting maken. VADERSCHAP MARADON A IN GEDING NAPELS Een rechtbank in Napels buigt zich over de vraag oi Diego Maradona al dan niet de vader is van het zoontje, dat Christiana Sinagra drie maanden geleden kreeg. De 22-jarige Itali aanse zegt dat zij een jaar geleden een vijf maanden durende relatie heeft gehad met de vier jaar oudere Argentijnse voetballer. Ze wil via de rechter Maradona dwingen het vader schap te erkennen. Maradona, die gisteren bij de hoorzitting afwezig was, heeft dit herhaaldelijk ontkend. Christiana Sinagra probeert, volgens haar zeggen, geen geld van Maradona los te krij gen, alleen de erkenning van het vaderschap. „Ik hoop dat Maradona zijn zoon erkent en dat hij begrijpt dat ik uitsluitend handel om de rechten van deze baby te verdedigen. Het aller belangrijkste voor mij is dat mijn baby de naam kan aannemen van zijn natuurlijke vader". De zitting wordt 'op 29 januari voortgezet. NIET ALEN, MAAR KANKKUNEN WERELDKAMPIOEN PARIJS De 27-jarige Finse autocou reur Juha Kankkunen is de rally-we reldkampioen van 1986. Dat heeft het bestuur van de FISA, de internationale autosportfederatie, gisteren in Parijs besloten. Kankkunen, in dienst van Peugeot, onttroonde binnen tien dagen zijn landgenoot Markku Alen (Lancia), die als kampioen uit de afsluitende Olympus-rally tevoorschijn was geko men. De FISA besloot de omstreden uitslag van de rally van San Remo uit de voor het klassement tellende reeks te schrappen. In die wedstrijd werden de fabriekswagens van Peugeot ten on rechte gediskwalificeerd, zo werd tot voor de rechtbank aangetoond. Arjan Jagt naar Cuba DEN HAAG Bondscoach André Bos kamp heeft gisteren negen renners aan gewezen voor de ronde van Cuba, die van 3 tot en met 25 februari wordt ge houden. De amateurploeg bestaat uit Tom Cordes (Wilnis), Arjan Jagt (Woubrugge), Gerrit de Vries (Oldeberkoop), Michel Zanoli (Uithoorn), Rob Harmeling (Nijverdal), Wiebren Veenstra (Harkema) en Frank Kersten (Geldrop). Corné van Rijen (Hoeven) en Johannes Draayer (Sondel) gaan mee als reserve. De Ronde van Cuba telt zeventien etappes. De nationale ploeg start eveneens op 7 maart in de Ster van Zwolle, voor amateurs de eerste wegwedstrijd van stad tot stad. Voor die koers wees de bondscoach behalve Cor des, Zanoli, De Vries, Jagt en Veenstra ook Herbert Dijkstra (Pesse) aan. ockeyheren brst tegen laleisië !N HAAG Het Neder- dse herenhockeyteam is pr het In Memoriam Indira [ndhi-toernooi, dat van 10 en met 18 januari in de Jiase hoofdstad New Delhi Jrdt gehouden, in één groep gedeeld met Zuid-Korea, Po- I en Maleisië. andere groep bestaat uit' 3ia, Sovjet Unie, Kenia en &nje. De nummers één en pe van beide groepen gaan pr naar de halve finales. Ne-fc fland speelt op zondag 11 ja- Bri zijn eerste wedstrijd te lt Maleisië. Dinsdag 13 janu- is Polen tegenstander en nderdag 15 januari is de jtste groepswedstrijd tegen 'id-Korea. iroen Piket start iet winst [ONINGEN Jeroen Piket is i i schaaktoernooi om het Euro- is kampioenschap voor junio- i goed begonnen. De Leide- ir won gisteren in Groningen Zijn eerste partij van de Zwit- Spycher. Piket kwam in het jrdeel van twee lopers. Dat jeurde, nadat hij in de Sae- sch-variant van het Konings- jisch een dame-offer had ge- icht. Vervolgens bracht Piket witte koning in moeilijkhe- p. Spycher vond daarna geen itende verdediging meer. rijs vragen IN HAAG De resultaten i de gisteren verrichte trek- igen van de sportprijsvra- i zijn: dlotto: 7-10-19-24-25-27; re- yegetal: 2. Deelnemers: :676. Inleg: ƒ1.937.877,00. jzenbedrag: ƒ920.492,00. ferspel: 119304. Deelne- rs 243.392. Inleg: >5.088,00. Prijzenbedrag: ^6.035,00. Extra prijs: 94512. ZEIST Nog enigszins schuchter bewoog John- (ny) Bosman zich voort in de selectie van het Ne derlands voetbalelftal, die zich woensdag meld de op het KNVB-sport- centrum in Zeist. Dat was niet zo verwonderlijk overigens, want de 21-ja rige Ajacied komt pas kij ken bij Oranje waarvoor hij op 29 april van dit jaar in de vriendschappelijke interland tegen Schotland (0-0) zijn debuut maakte. Hoewel Bosman interna tionaal met drie „caps" achter zijn naam nog on ervaren is, wordt zondag in Limassol min of meer van hem verwacht dat hij als spits tegen Cyprus zijn eerste Oranje-doelpunt aantekent. Voldoet Bosman aan de rond zijn 1,85 meter lange en 77 kilo zware persoontje gespan nen verwachtingen - en weet hij wellicht meer dan één keer het net te vinden - dan lijkt de makkelijk scorende (zestien doelpunten tot nu toe in het huidige seizoen) spits spekkoper wat betreft het Ne derlands elftal. Toch heeft Bosman die zekerheid dan al lerminst, want de afgelopen maandag operatief aan zijn rechterenkel geholpen Marco Johnny Bosman: „Blij met de kans". van Basten krijgt op 25 maart 1987 tegen Griekenland (de volgende EK-interland) onge twijfeld weer het vertrouwen van bondscoach Rinus Mi- chels. Werkt de gedachte hieraan niet frusterend voor Bosman? De (tijdelijke) vervanger van clubgenoot Van Basten: „He lemaal niet. Ik vind het een hele eer om voor het Neder lands elftal uit te komen. Ik ben erg blij met de kans die ik tegen Cyprus krijg. Ik zal mijn uiterste best doen. Wie er de volgende keer speelt, zien we dan wel. Degene, die in vorm is, moet er in staan. Trouwens, een wisselwerking Van Basten/Bosman lijkt me in Oranje ook niet gek Twee-eenheid Het is niet voor niets dat Bos man deze laatste woorden be zigt. Vap Basten en Bosman vormden een hechte twee eenheid in de momenteel stil liggende competitie, waarin het gouden koppel (Van Bas ten als centrale spits, Bosman als diepgaande middenvelder) al tot 34 doelpunten voor Ajax kwam. Aan het begin van dit seizoen hoopte Bosman al op een innige samenwerking met de één jaar oudere Van Bas ten, maar wel op een andere manier. Bosman: „In de voorbereiding speelden we aanvankelijk met z n tweeën voorin. Ik raakte toen op een gegeven moment geblesseerd en lag er door een enkelblessure een maand uit. Ajax is daarna doorgegaan met drie spitsen: Marco in de punt, Johnny van 't Schip op rechts en Allistair Dick op links. Ik had vervolgens het geluk, dat ik tegen PSV mocht invallen als midden velder. Op die positie bleef ik spelen en ik ben daar steeds beter ingegroeid. Of ik toeval lig of bewust door Cruijff op het middenveld ben gezet, weet ik niet, wel dat ik er veel van geleerd heb". „Aanvankelijk zag ik het spe len op het middenveld hele maal niet zitten. Ik was ge wend voorin te blijven. Nu heb ik er wel plezier in. Je moet mij ook niet zien als middenvelder, want mijn sterke punten liggen voorin. Ik hoef me bovendien niet zo te bekommeren om het ver dedigende werk. Dat komt omdat ik het voordeel heb dat Ajax momenteel zo goed draait". Vooruitgang „Ik ben in mijn huidige rol een completere voetballer ge worden. Eerst wachtte ik al leen maar op een kansje, nu voetbal ik steeds meer mee. Ik heb op alle gebieden voor uitgang geboekt. M'n snel heid, fysiek, sprongkracht; het is allemaal beter gewor den. Alleen mijn passen maak ik nog wat te groot, maar dat is mijn stijl van lopen. Koppe laar (looptrainer bij Ajax, red.) heeft me al beter leren lopen, want in het begin liep ik met mijn voeten naar bin nen. Ik heb ook meer erken ning gekregen voor het vele loopwerk dat ik verricht. Ik word niet alleen meer beoor deeld op het doelpunten ma ken en het koppen. Dat kon ik al aardig. Dat „Tor-in stinct" had ik al; op de juiste moment daar zijn waar de bal valt". Met bovenstaand verhaal als bewijs en positief resultaat daarvan vindt Bosman dat het voor hem alleen maar goed is geweest, dat hij een tijdje in de schaduw van Van Basten moest vertoeven. De in het seizoen 1983/1984 tegen Roda De in de Oranje-selectie teruggekeerde „linkspoot" Arnold Mühren blijkt rechts te biljarten, tot verbazing van Sonny Silooy, Gerald Vanenburg en Frank Rijkaard (van links naar rechts). JC (5-2) voor Ajax debuteren de Bosman: „Ik kwam als spits bij Ajax en wist dat ik Marco voor me had en daar om moest wachten. Tegen Marco opboksen is zeer moei lijk. Voor mezelf wilde ik net zo goed worden als Marco. Daar heb ik hard voor ge werkt. Of ik terugkom als spits? Als Marco vertrekt waarschijnlijk wel. Zonder hem mis je wat kracht voorin en in de lucht. Er zal dan iets anders gespeeld moeten wor den". Wisselwerking De Ajax-tandem Van Basten- /Bosman kan op Cyprus niet ingezet worden. Ruud Gullit lijkt bij afwezigheid van de geblesseerde Van Basten de meest aangewezen persoon om Bosman in de punt van de aanval bij te staan. Een wis selwerking met de aanvoer der van het Nederlands elftal ziet Bosman best wel zitten. „Het liefst speel ik daarbij wel zo diep mogelijk", voegt de Ajacied daaraan toe. Om over het kwalificatieduel voor de Europese kampioen schappen over twee jaar in West-Duitsland verder nog kwijt te willen: „Zondag moe ten we geen andere taktiek hanteren, omdat het Cyprus betreft. Ik denk dat Cyprus zich heel verdedigend zal in stellen en dat wij er moeilijk doorheen zullen komen. Daarom moeten we met twee echte vleugelspitsen (Johnny van 't Schip op rechts en Si mon Tahamata op links liggen het meest voor de hand, red.) spelen, want dan krijgen we de ruimte. Bovendien weet Mühren me ook altijd wel te vinden bij de tweede paal. Of ik een bepaalde druk voel? Nee, daar zit ik niet mee. Ik heb daar nooit zoveel last van. Ik speel tegen Cyprus gewoon m'n eigen spel". De laatste woorden komen zelfverzekerd uit zijn mond. Toch is het nog maar een jaar geleden, dat Bosman bij Ajax diep in de put zat. „Het eerste half jaar was een ramp voor mij. Op een gegeven moment wilde ik zelfs wel weg, uitge leend worden. Ik wilde ge woon spelen. Achteraf heb ik er geen spijt van gehad dat ik ben gebleven", aldus Bosman die vorig seizoen, na op de re servebank en als invaller te zijn begonnen, nog tot liefst negentien competitie-doel punten kwam. Anderlecht had belangstelling voor hem, maar hij verkoos het voetbal bij Ajax boven het geld bij de Belgische landskampioen. Een juiste beslissing blijkt nu, want de ook volgend seizoen contractueel nog aan Ajax verbonden Bosman kan zon dagmiddag aan het begin staan van een lange inter landcarrière. HANS ENGELBRECHT LARLEM Als het aan jubilerende volleybal- lernational Bert Goed- op ligt, speelt Brother/ Irtinus volgend jaar niet Ier in de Nederlandse Jnpetitie. De aanvoerder fi het nationale heren- Mm, die gisteren in jiarlem zijn 150e inter- id speelde, ziet het nut ®n die landelijke duels 2pr Martinus - de be- «grijkste leverancier or Oranje - niet meer «ten. Slechts een inten sive trainingsperiode, larin veel internationale ïdstrijden moeten wor- _n afgewerkt, heeft zijn :eresse. tlgend jaar staan we na de Topes titelstrijd in België di- voor de voorbereiding het olympische kwalifica- [toernooi. Willen we in dat nooi in Nederland iets be ien, dan zullen de spelers deel uitmaken van de na tale selectie geen competitie •r moeten spelen. Daarin n ze veel minder dan ze iden kunnen doen in inter- Éionale contacten. Ik heb die delijke competitie zo lang- terhand wel gezien. Ik wil ir de Olympische Spelen in iel. De enige weg daarheen 't via hard en veel trainen. Daarbij past geen optreden in de competitie". De speler van Martinus staat niet 'alleen in zijn mening. Hoewel minder uitgesproken, ziet ook clubgenoot Marco Brouwers weinig nut in het spelen in de competitie. „Na tuurlijk leer je daar ook wel eens wat, maar het is niet te vergelijken met een wedstrijd serie tegen Canada of Cuba. Maar of het allemaal te verwe zenlijken is, vraag ik me af. Veel jongens hebben toch ver plichtingen ten aanzien van nun clubsponsor. Daar kunnen ze niet zo maar van af". Gevolgen Goedkoop gaf toe, dat zijn plannen gevolgen zullen heb ben voor de sponsor van de club, die de basis vormt van het nationale team. De geld schieter zal gedurende een jaar het huidige tweede team als blikvanger moeten dulden. „Dat moet dan maar eens", meende Goedkoop. „Het twee de speelt nu in de eerste divi sie. Met wat aanvullingen kan dat team waarschijnlijk mee draaien in de eredivisie. Na tuurlijk betekent dat voor de sponsor minder reclame. Maar het lijkt mij, dat hij in de afge lopen jaren ruimschoots aan zijn trekken is gekomen". Ook over de sponsor van de nationale volleybalbond had Goedkoop zijn gedachten: „Ik weet niet of het programma dat we zullen moeten afwer- Marco Brouwers passert het eenmansblok van de Japanner Kitimoto. ken door de huidige geldschie- luut grijpen", aldus de Amstel- ter van de bond is op te brem gen. Dat moet maar bekeken worden. Want wij willen als ploeg naar de Olympische Spe len. Voor ons is het de laatste mogelijkheid voor deelneming aan dat belangrijke sport-eve- nement. Die kans wil ik abso- Het Nederlands team behaalde gisteren zijn tweede triomf tij dens de Haarlemse volleybal- week. In een goede wedstrijd, werd de Japanse ploeg, die' zicht voorbereid voor de Uni- versiade, met 3-1 (15-8, 15-7, 13-15, 15-7) verslagen. Een' jong Cubaans team, de gemid delde leeftijd lag op ongeveer 20 jaar, behaalde een ruime triomf op West-Duitsland: 3-0 via de setcijfers 15-4, 15-9, 15- 10. port wereld jetbal Edhem«Sljivo is bij li verkeersongeval in Luik aar gewond geraakt. De 36- Jge middenvelder van FC lik moest uit zijn wagen jjrden gezaagd. Zijn toestand yeer kritiek. jetbal Het college van B jW van Rotterdam gaat niet Jop een schadeclaim van Ex- jkior ter grootte van 30.905 jden in verband met het Tbieden door burgemeester (per van de wedstrijd tegen Handbal Josip Samardzjia, de coach van het damesteam van Joegoslavië dat bij het WK in Nederland als zesde eindigde, is uit zijn functie ontheven. Tennis De Nederlandse meisjesploeg (Brenda Schultz, Mara Eijkenboom en Yvonne Grubben) heeft na winst op Italië de halve finales bereikt van het toernooi om de Conti nental Players Cup in Miami. Volleybal In de eredivisie dames won landskampioen Olympus gisteravond in Am stelveen met 3-1 (9-15, 15-8, is.* var Ma-Mnuc 21.000 TOESCHOUWERS MAASTRICHT René Pijnen en Didi Thurau hebben de Zesdaagse van Maastricht gewonnen. In de afsluitende kop- pelkoers nam de Nederlands-Westduitse combinatie een ron de voorsprong op de tegenstanders. De Australiër Clark en de Brit Doyle eindigden als tweede. Derde werden de Westdutiser Kristen en Hermann uit Liechtenstein. Het was de 71e zesdaagse-overwinning van Pijnen, de zesde in de reeks van elf die de afgelopen jaren in Maastricht zijn gehouden. Er kwamen ditmaal 21.000 toe schouwers kiikon. HILVERSUM Het evenwicht in de schaaktweekamp tussen Jan Timman en Artoer Joesoepov is ook gisteren in de vierde partij niet doorbroken. Toch was de strijd, die tot de nieuwe re mise leidde, in verschillende opzichten niet te vergelijken met de voorgaande duels. Ten eerste was het aantal zetten aanzien lijk uitgebreider, namelijk 39, en werd de vrede pas beklonken vlak voor de eerste tijdcontrole, na vijf uur spelen. Verder was dit treffen spannend tot het einde, toen er voor Timman net geen winst meer in zat. De Nederlander was in dit duel ontegen zeggelijk de dirigent, Joesoepov speelde de tweede viool, maar volgde de partituur stipt tot de laatste noot. Het zettenverloop van de vierde partij tussen Jan Timman (met wit) en Artoer Joesoepov is als volgt: 1. e2-e4, e7-e5; 2. Pgl-f3, Pg8-f6; 3. Pf3xe5, d7-d6; 4. Pe5-f3, Pf6xe4; 5. c2-c4, Pb8-c6; 6. Pbl-c3, Pe4xc3; 7. d2xc3, Lf8-e7; 8. Lfl-d3, Lc8-g4; 9. Ld3-e4, Dd8- d7; 10. Lel-e3, Lg4-f5; 11. Le4xf5, Dd7xf5; 12. Ddl-d5, Df5xd5; 13. c4xd5, Pc6- e5; 14. Pf3xe5, d6xe5; 15. Kel-e2, Ke8-d7; 16. a2-a4, a7-a5; 17. Ke2-d3, f7-f5; 18. f2-f3, h7-h5; 19. h2-h3, h5-h4; 20. Thl-el, Le7-d6, 21. Tel-e2, Ta8-e8; 22. Le3- d2, Th8'-g8; 23. Kd3-c4, g7-g5; 24. Tal-fl, Tg8-g6; 25. b2-b4, Te8-a8; 26. Kc4-b3, b7-b6; 27. b4xa5, Ta8xa5; 28. c3-c4, Ta5-a8; 29. Ld2-c3, Ta8-e8; 30. Tfl-el, g5- g4; 31. Lc3xe5, g4xf3; 32. g2xf3, Te8xe5; 33. Te2xe5, Ld6xe5; 34. Telxe5, Tg6- g3; 35. Te5xf5, Tg3xh3; 36. a4-a5, b6xa5; 37. c4-c5, Th3-hl; 38. Tf5-f7+, Kd7-d8; 39. Tf7-h7, remise. Weer nieuwe bondscoach in Hongarije BOEDAPEST De Hongaarse voetbalbond heeft voor de tweede keer binnen zes maanden een nieuwe bondscoach aangesteld. Imre Komora, na het fiasco van Mexico opvolger van Györgi Mezey, is slechts 148 dagen in functie geweest. Per 1 januari zal hij worden opgevolgd door de 45-jarige Jozsef Verebes. Het ont slag van Komora houdt verband met het slechte presteren van de Hongaren in groep 5 van de kwalificatie-ronden voor het EK in 1988. De vertrekkende bondscoach gaat terug naar Honved, de ploeg die hij ook leidde voor hij werd benoemd tot bonds coach. Hoewel de Hongaarse kansen op een plaats in het eind- toernooi van West-Duitsland na de twee nederlagen tegen Ne derland en Griekenland klein zijn, wordt van Verebes toch een wondertje verwacht. In dit seizoen heeft hij daar namelijk al eerder voor gezorgd. Onder zijn leiding heeft MTK Boedapest alle treden van de competitieladder beklommen, van de laatste naar de eerste plaats. NOOTDORP Elke 25e be zoeker krijgt morgenmiddag op de renbaan in Nootdorp een kerstkalkoen en voor de win nende rijders is er een fruit mand tijdens de meeting die in het teken staat van Stal West- land Internationaal. De eerste start is om 14.30 uur. Onze tips luiden: YGOR PETERHOF: Andrew Westland, Ank Buitenzorg en Alida van Imca. ZIMPELS PRIJS: Antrapid Aldorp, Aqua Oostwijck en Zamfir S. ANDREW WESTLANPRIJS: Armada K, Zunny Pay Day en Zoobertus Belwin. ZEFWTNDPRT.T^- AnmV p,.;- tenzorg, Ybelle Duke en Yat- ha. ATY VAN DE LENTEPRIJS: Zandor van Theo, Amor Yoly en Zircon. ZAMAJO STARPRIJS: Wies- ke Z, Yvette S en Zenobia S. ALBATROSNORAPRIJS: Zella Zuidvelde, Airs and Gra ces en Yonker Ulandia. VIP DPRIJS: Ystanley Bonr" Zeester Ulandia en Yop' ZIVAGO ODILIAPRIJS: Vo lant Princess, Uresco Double en Wina Oostland. BONNY WESTLANDPRIJS: Vanzaa S, You Winn Boszorg en Woerden. UDET WESTLANDIAPRIJS: Zico Ricardo, Yvet Zuydhoeve en Zarlino Hanover. Onze W5-tips voor komende zondag te Hilversum luiden. W5-l:Yiana Spencer, Zoot Zui- ter en Zilma Vredebest. W5-2:Yrus du Bois, Zorro Six en Zita Morgan. W5-3:Zignal Frisia, Zerlina Kandia en Zally Ashton. W5-4:Willow Bonusan. Zisja M en Yard Boekelte. W5-5:Zozo Nevele, Worthy Ardpn pn Wilpen du Bois. Stadsreiniging Amsterdam voor schaatsmarathon naar Polen AMSTERDAM De Am- sterdamse stadsreiniging stelt materiaal en mankracht be schikbaar voor de Alterna tieve Elfstedentocht, die op dinsdag 24 februari in de omgeving van Warschau wordt gehouden. Vorig jaar werd de schaatswedstrijd ernstig beïnvloed door de barrè conditie van het ijs. De omstandigheden noopten de organisatoren de wedstrijd in. te korten. Enige dagen voor de derde editie van de Poolse tocht zal personeel van de hoofdstedelijke reinigings dienst, voorzien van sneeuw schuivers, naar Oost-Europa reizen. sportuitslagen DAMMEN WK junioren Westerhaar 8e ronde: Hübner (Bel)-Van der Zee (Ned) 0-2; Valneris (Sov>-Zeba (Ivo) 1- 1; Krèsnjanski (Sov>-Nicault (Fra) 0-2; Schwarzman (Sov)-Delhom (Fra) 2-0; Piconese (lta)-Klarenbeek (Ned) 0-2; Klayton (Bra)-Bakker (Ned) 0-2. Stand: 1. Valneris 13 punten; 2. Kla- renbeek, Schwarzman, Van der Zee 11. 5. Bakker, Krasnjanski 9, 7. Zeba 8. 8. Kleyton, Nicault 7. 10. Hübner 11. Delhom 4, 12. Piconese 0. SCHAKEN EK junioren Groningen 1e ronde: Manca (lta)-Thorhalsson (IJsl) 0-1; Sokolov (Joe)-Cancegundo (Spa) 0,5-0,5; Djurhuus (Noo)-Howell (Eng) 1-0; Burgess (Sch>-Koch (Fra) 1- 0; Greer (ler)-Gdhanski (Pol) 0,5-0,5; MacDonald (Eng)-Dedes (Gri) 0,5-0,5; Sommerbauer (Oos}-Manor (Isr) 0-1; Wessman (Zwej-Wians (Lux) 1-0; Pe tri (Bel}-Hansen (Den) 0-1; Ninov (Buli-Almeida (Por) 1-0; Spycher (Zwi)-Piket (Ned) 0-1; Brenninkmeijer (Ned)-Günay (Tur) 1-0; Kokila (Fin>- Biehler (Wdl) 1-0; Blatny (Tsj)-Sawa (Cyp) 1-0; Sullivan (Wal)-lvantsjoek (Sov) 0-1. SKIËN Courmayeur (Fra) Damea, slalom: 1. McKinney (Vst) 1.23,02; 2. Steiner (Oos) 1.23,60; 3. Maierholer (Oos) 1.23,66; 4. Schmid- hauser (Zwi) 1.23,82; 5.. Ladstatter (Oos) 1.23,97; 6. Oertli (Zwi) 1.24,44; 7. Gadient (Zwi) 1.24.55; 8. Schneider (Zwi) 1.24.56; 9. Nilsson (Zwe) 1.24,83; 10. Twardokens (Vst) 1.25,14. Stand wereldbeker algemeen: 1. Schneider 95, 2. Walllser (Zwi) 85, 3. McKinney 81. 4. Hess (Zwi) 62, 5. Schmidhauser, Oertli 55. Stand we reldbeker slalom: 1. McKinney 65 punten. 2. Schmidhauser 47. 3. Stei ner, Oertli 46, 5. Schneider 40, 6.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7