ad van Toor: Kinder leer je iets met modieuze uitdrukkingen ADIO/TELEVISIE Europa-tv niet van plan zichzelf op te heffen r 1 Seidóc Sommit DONDERDAG 18 DECEMBER 1986PAG1NA 17 kl en teken over liturgie voor vrouwen 'ERSUM Het taalgebruik in de gangbare rooms-ka- jeke liturgie is eenzijdig mannelijk. Verder is het een uit tering, wanneer een vrouw in een viering voorgaat of de lift uitlegt. Toch is er de laatste jaren wat dit betreft het ;e veranderd. Vrouwen, dikwijls uit verschillende ker- ifkomstig, bereiden samen vieringen voor. „Taal en te- 2', het wekelijks KRO-radioprogramma over liturgie, in- iriseerde deze ontwikkeling en brengt er in vijf uitzen- in verslag van uit. In de eerste uitzending (vrijdag 2 ja- 1987, 18.30-19.00 uur, Radio 5) komt Marion Corvers et woord. Zij is theologe en vertelt over 'man-beelden', w-beelden' en Godsbeelden in de liturgie. De vier ande- Itzendingen bevatten de volgende zaken: Vrijdag 9 janua ri feministisch-theologische viering in de Martinikapel roningen. Vrijdag 16 januari viering vrouwen uit Alk- (Don Boscokerk). Vrijdag 23 januari gesprek met drie gangsters. Vrijdag 30 januari gesprek met Annemarie man van het Nijmeegse documentatiecentrum voor wen en liturgie. HILVERSUM Het bestuur van Europa- tv heeft tijdens een vergadering van het consortium een beslissing over het voort bestaan van de satellietzender uitgesteld tot half januari. Het ziet nog mogelijkhe den en is niet van plan zichzelf op te hef fen. Wel wordt de personele organisatie teruggebracht tot vijftien man. Tevens zal de infrastructuur gehandhaafd blijven met dien verstande dat de NOS, indien nodig, gebruik mag maken van de appara tuur van Europa-tv. Bestuurslid Vittorio Boni, directeur van de Italiaanse omroeporganisatie RAI, bracht tijdens de vergadering van verslag uit van zijn onderhandelingen met bedrij ven die nog toekomst zien in voortzetting van Europa-tv. De belangrijkste daarvan is de Britse sport- en mediamakelaar West Nally. Volgens een woordvoerder van de NOS heeft Boni nu meer tijd gekregen van het bestuur om zijn onderhandelingen voort te zetten. De NOS, die van Europa- tv nog een bedrag van 11,5 miljoen gulden te vorderen heeft, stond tijdens de verga dering alleen in zijn wens de zaak nu maar financiëel af te wikkelen. Het Nederlandse consortiumlid, de NOS, loopt op het ogenblik financiëel het groot ste risico. Er zijn aanwijzingen dat de cre diteuren van Europa-tv zich voor hun vorderingen als eerste tot de IfOS zullen wenden. Niet denkbeeldig is dat in het ui terste geval het faillissement door de NOS zal worden aangevraagd, als niet tot beta ling wordt overgegaan. Dit laatste houdt verband met de rechtspersoon van de or ganisatie van Europa-tv, die het voor cre diteuren mogelijk maakt elk van de vijf consortiumleden hoofdelijk aansprakelijk te stellen. De NOS als crediteur kan ove rigens ook één van de partners aanspre ken voor hun vordering. Het ziet ernaar uit dat het consortium van Europa-tv nu de klok gelijk heeft gezet met de Tweede Kamer. Een beslissing van het parlement over het voortbestaan van de Europese zender is vorige week uitge steld tot na het kerstreces van de Kamer (20 januari). Voor die tijd heeft minister Brinkman van WVC de Tweede Kamer belooft alle relevante informatie door te geven, inclusief de voorwaarden waaron der een eventuele reddingsoperatie door het bedrijfsleven van start zou kunnen gaan. BASSIE EN ADRIAAN MET KERSTSHOW EN NIEUWE SERIE ®IVERSUM „Bassie en (aan zijn in Nederland éengoed geworden. Kin- fa zien ons ook niet als [assenen. (lachend) Vorig _jbelde er een jongetje bij "aan. Hij vroeg aan mijn Jw Ina, die opendeed: Adriaan buiten komen 3n? Met dat soort zaken ■en wij te maken. In Irdingen waar wij wo lmaar ook op de Rotter- se Lijnbaan kunnen we -jg als Bassie en Adriaan jen doen. Al zijn er vijf- erd mensen, niemand pkijken of vreemd rea- i. Het was tijdens het men van de avonturen- „Het geheim van de kaart" ook zo dat het ek direct muisstil werd e verkleed als Bassie en aan om stilte vroegen, len we andere kleren dan was het echt een eem", zegt Aad van (43) beter bekend als lan, de acrobatische van het duo Bassie en lan. weetal, dat de afgelopen menig kinderhart stal, al weer enkele jaren, vast onderdak bij de S. Ook de komende iden zijn ze daar veel- g te zien. Zo wordt de kerstdag een amu- België opgenomen circus met Bassie en aan (Ned. 2 om 15.35 uitgezonden en blijven erkeerstips op vrijdag Stop Stap Show" domi- i. Vanaf 2 januari raakt weetal verstrikt in nieu- vonturen in de al eerder genoemde 15-delige serie (Ned. 1 om 16.00 uur). De ge beurtenissen brengen Bassie en Adriaan zelfs op het eiland Lanzarote. Informatie Aad: „Hoewel het een avon- turenserie is, willen we de jeugd ook wat laten zien. Het eiland, dat veel weg heeft van een maanlandschap, komt dan ook veelvuldig in beeld. Bovendien hebben we in de scenes die zich daar af spelen, ook wat informatie verwerkt over bijvoorbeeld de geisers die daar spontaan uit de aarde spuiten. Zo zien jongeren iets van de wereld en leren tegelijkertijd nog wat. De Efteling en Spaanse palmen zijn al genoeg als de cor gebruikt. Behalve het feit dat een ver land al iets avon tuurlijks heeft, gaf het ons de mogelijkheid om in de win ter te filmen. Doordat ons hoogseizoen in de zomer ligt, wanneer we met het circus rondtrekken, zijn we al snel op het buitenland aangewe zen... vooral als in het script een aantal zonnige taferelen staat beschreven. Nou, op Lanzarote was die zon volop aanwezig. Het was er zo heet dat het zweet met straaltjes van ons lichaam stroomde". Het kost het tweetal weinig moeite om zich naar een an der werelddeel te verplaat sen. Bas (51): „Ons hele leven bestaat uit reizen. We zitten inmiddels vijfentwintig jaar in het vak en daarvan heb ben we er zeker achttien in het buitenland doorgebracht. Zo hebben we bijvoorbeeld Bassie en Adriaan met grote plannen voor het nieuwe jaar. in Frankrijk gewoond, maar ook op de Canarische Eiland gewerkt. Aad zou zonder problemen een scene kunnen schrijven, die zich afspeelt in Madrid. Hij kent de situatie daar omdat we er vijf maan den hebben gewoond". Goedkope produktie „Het geheim van de schat kaart" werd in zestig dagen opgenomen. Daarvan is het uit elf man bestaande team een maand op Lanzarote ge weest. De rest van de scenes werd gefilmd in Rosmalen, Breda, Rotterdam en Vlaar- dingen. Toch is het volgens Bassie en Adriaan een goed kope produktie geworden. Bas: „Het hoeft allemaal niet zoveel geld te kosten als je maar een beetje uitkijkt. Wanneer we bijvoorbeeld een scene moesten filmen op het politiebureau, lieten we deze niet nabouwen in de studio, maar vroeg ik aan een vriend die bij de politie werkt, of we daar even te recht konden. En eerlijk ge zegd vind ik dat zo'n echt bureau meer charme heeft dan een nagebouwd decor. Bovendien spelen heel wat scenes zich af bij Aad en mij thuis". Nadeel „Het nadeel van zo'n serie is, dat je lang moet wachten voordat je weet of een grap werkt", zegt Aad. „Het ge heim van de schatkaart" heb ik in 1985 geschreven, maar van de grappen die ik erin heb gestopt, weet ik pas in januari 1987 of ze werken. Kijk, dat is met de shows die we doen anders. Daarin pro beren we ook wel eens grap pen uit, die ik later in zo'n serie gebruik. De reacties, die wij krijgen zijn heel be langrijk omdat ik dan weet of ik mijn grappen moet bij stellen". Het gebruik van de Neder landse taal is ook een teer punt. Aad: „Onze doelgroep zijn kinderen van twee tot twaalf jaar. Daar werken we voor. We zeggen altijd de ou ders mogen - als ze dat wil len - over de schouder mee kijken. Die kinderen moet je niet om de oren slaan met modieuze uitdrukkingen. Wat je zegt moet verant woord zijn. Ina let daar heel erg op als we opnemen. Om moeilijke woorden begrijpe lijk te maken, is Bas heel be langrijk. Dan speelt hij de domme clown die het niet begrijpt, waardoor ik het moet uitleggen". Stelregel bij Bassie en Adri aan is dat elke aflevering met iets vrolijks moet eindi gen. „Dat voorkomt nacht merries", zegt Aad lachend. Aad, die ook de regie voor zijn rekening neemt, is con stant bezig met bet verzame len van ideeën die hij in zijn verhalen, die ook in strip boek-vorm het levenslicht zien, kan verwerken. „De hoofdlijnen voor'een volgen de serie zitten al in mijn hoofd. We gaan de reeks in juni opnemen. Het wordt een lange achtervolging, waarbij we zelfs gebruik maken van een luchtballon, want daar heb ik nog nooit in gezeten". HANS PIËT NEDERLAND 1 EO 15.30 Last Frontier, Amerikaan se natuurfilmserie. Afl.: De koralen wereld (The coral kingdom). De mooiste plaatsen op aarde zijn pas ontdekt toen mensen de mogelijkheden konden be nutten af te dalen in de oceanen 15.55 Pablo op reis met Gulli ver, tekenfilm 16.00 Daktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Marshall Thompson, Yale Summers en Cheryl Miller. Afl.: Tot ziens Wameru. Een journa list komt het reservaat be zoeken. Hij wil een artikel schrijven over het nuttelo ze van Daktari's werk. Jack, Mike en Paula be denken een plannetje om hem van gedachte te doen veranderen 16.50 D'r kan nog meer bij, kin derprogramma 17.15 Henkie's droom boom, kinderprogramma NOS 17.30 Vj6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein buiten land, buitenlandse actuali teiten toegelicht door Aad Kamsteeg IOS 18.15 Een Moslimvrouw in Ne derland TELEAC 18.30 Cursus Statistiek. Les 3 (herh.) EO 19.00 Familie Robinson (Swiss Family Robinson), Japanse tekenfilmserie. Afl.: Op ei gen houtje 19.24 Kinderkrant extra, geva rieerd kleuterprogramma NOS 20.00 Journaal EO 20.28 Spelregel, educatief spel- programma waarin drie teams strijden om geld voor een goed doel. Pre sentatie: Bert van Leeu wen 21.20 De bergrede (4), negende- lige serie bijbelstudies van Henk Binnendijk 22.10 Tijdsein, actualiteitenma gazine met o.a. aandacht Vanavond op Ned. 2 om 21.00 uur een documentaire over Moe der Teresa. voor de onzekerheid en leegloop bij de politie. Steeds meer agenten we ten niet meer wat ze bij de uitoefening van hun functie nou wel en niet mogen doen. Overspannen reac ties en verlating van de dienst zijn het gevolg. Ver der een reportage over de familie Tucker, een won derlijke Amerikaanse fami lie, die kinderen, waarvoor nergens een plekje was, een tehuis gaf en aandacht voor een voor Nederland se begrippen bijna para doxaal protest tegen abor tus: In Engeland trekken feministen van leer tegen abortus 22.40 Toren van Babel. Naar aanleiding van het feit dat vandaag precies zes jaar geleden de Tweede Kamer een wet aannam die abor tus provocatus praktisch vrijgaf, een gesprek met de vrouwenarts dr. G. Boogaart NOS 23.25 Journaal 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 17.45 Paspoort voor Turken 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joegosla- ven 18.30 Sesamstraat 18.45 m Jeugdjournaal 19.00 Journaal KRO 19.12 De Muppetshow, poppen serie van Jim Henson. Speciale gast: George Burns 19.35 Lotto-trekking, trekking van de Midlotto van de maand december 19.45 0 Gerard Joling in Grie kenland, muziekspecial met oude en nieuwe suc cessen, gefilmd bij de ruï nes van Delphi, op het strand van Itèa en in de sneeuw op de berg Par nassus KRO/RKK 20.15 Er is meer tussen hemel en aarde, serie gesprek ken vanuit de Domtoren in Utrecht. Presentatie: Milou van Sprang 21.00 Moeder Teresa, Ameri kaanse documentaire uit 1985 over het leven en werken van de religieuze en Nobelprijs-winnares Moeder Teresa NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden KRO 23.05-23.25 KRO's schaaktwee kamp Timman-Joesoe- pov. Verslag van de vierde partij. Schaalanalyse: Hans Böhm Nieuws in teletekst Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons. Afl.: Plons en de krekel De Snorkels, Amerikaanse te kenfilmserie over kleine wezen tjes die onder water leven. Dubbele afl.: Dokter griezel/ Roem is ook niet alles Konijntje Ruitoor, tekenfilmse- Afl.: Het verjaardagsfeest Kwizien, tips voor koken en lekker eten Uitzending door derden. Pro gramma van het ACV-Informa- tief ma-overzicht Journaal Kunst-zaken, kunstagenda Hoger Lager, spelprogramma met speelkaarten en twee kop pels. Presentatie: Walter Ca- Panorama, actualiteitenrubriek Hotel, Amerikaanse tv-serie met James Brolin, Connie Sel- leca, Shari Belafonte e.a. Afl.: Heilige grond. Een Mlwok-indl- aan heeft besloten te sterven z'n voorouders geleefd hebben, nu het St.Gregory Ho tel 3.00 Journaal en Coda: Auch kleine Dinge können uns ent- zucken. O war dein Haus durc^ hsichtig wie ein Glas. van H. Wolf, uitgevoerd door Christel Kessels, piano en Rita Piron, zang Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- rie. Kevin gaat met Peter naar het strand. Jill voelt zich onbe- haagelijk in het gezelschap van de Air-Force-vrouwen Intermezzo. J. de Beenhouwer en E. Baeyens. Après un rève, Fauré (herh.) Luister met je ogen, serie les sen over communicatie met gehoorgestoorden (herh.) Mededelingen en program ma-overzicht 23.00 Het slot, opera van La- porie naar Franz Kafka. Muzi kale leiding: Friedemann Lay er. Met Dale Dueslng, Wilhelm Richter, Lennart Stregaart e.a. 1 Vacaturebank Nouba nouba Carrefours, gevarieerd pro gramma Monsieur Spectacle Coude coude, informatieve rubriek Micro-défi, spelprogramma Ce soir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilm 1 Journaal Autant savoir i Flic ou Voyou, Franse politie film uit 1979 van Georges i Lautner, naar de roman Tln- i specteur de la mer' van Michel Grisolia. Met Jean-Paul Bel- mondo In de hoofdrol. In Nice wordt een commissaris ver- I moord. Omdat de stad geter roriseerd wordt door een ben de Corsicanen, roept men de hulp van een uitzonderlijke re chercheur in I Laatste nieuws f-23.25 Politieke uitzending 15.50 Tagesschau 16.00 Die Sklavin Isaura (16), Brazili aanse tv-serie naar een roman van Bernardo Guimaraes. Met Lucelia Santos, Rubens de Fal- 16.25 Fundstücke, serie reportages over de cultuurgeschiedenis van het platteland 16.45 mKinder in Scheinwerfer- licht, programma waarin kin deren te gast zijn bij de spe lers uit de serie 'Kindern vom Mühlental' 17.15 Unternehmen Arche Noah, natuurprogramma. Afl. 2: Auf den Hund gekommend 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Losberg, tv-serie. Afl.: Jagdfie- ber 19.00 Detektivbüro Roth, tv-serie. Afl.: Stahlharte Geschafte 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Von deutscher Toloranz, re portage over het cliché-denk beeld van de Duitse tolerantie 21.00 Der 7. Sinn, verkeerstips 21.03 QD Zuni blauen Bock, amuse mentsprogramma vanuit Hoch- heim/Main met Heinz Schenk en vele gasten 22.30 Tage8themen, actualiteiten 23.00 Frau Jenny Treibel, tv-film uit 1982 van Walter Jens, naar de roman van Theodor Fontane. Met Maria Schelf, Rolf Schuit, Dietlinde Turban e.a. Jenny Treibel. een aanzienlijke bur geres, dweept met romantiek en idealisme, zonder te verge ten dat materiële zekerheid uit- eindelijk het enige van belang is in het leven. Tijdens een di ner wordt haar zoon verliefd op de dochter van een jeugd vriend, charmant en intelligent, maar onbemiddeld 01.10 Tagesschau 01.15 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.40 (3 Enorm in Form: Fit durch den Winter (3), oefeningen voor de wintersport met Doris de Agostini, Judith Jagiello en Michael Veith 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Vom Urkrümmel zum Atom- pilz, informatieve serie. Afl. 6: Umkehr zur zukunft. In de oer tijd was het van levensbelang om natuurlijke impulsen te vol gen. De huidige situatie eist meer zelfbeheersing wil de mensheid als geheel overleven (herh.) 16.35 Die Welt des Mërchens: Das kalte Herz (6), serie sprookjes vertellingen met Thomas Ah- rens, INge Herbrecht, Roman Fromlowltzo e.a. 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierto. Actuele the ma's, sport en amusement 17.45 Shaka Zulu, dramaserie met Henry Cele, Edward Fox, Dudu Mkhize e.a. Afl.: Die Gesand- 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Dalli Dalli, spelprogramma ge presenteerd door Hans Ro senthal. M.m.v. de Jochen Brauer Band o.l.v. Helnrich Riethmüller Mariene Dietrich is te zien in de Amerikaanse speelfilm 'Seven sinners'. Duitsland 3 om 20.15 21.00 Aus Forschung und Technik: Erde ohne Halt, reportage over rampen tengevolge van aardverschuivingen 21.45 Heute-Journal 22.05 Journalisten tragen - Politiker antworten, gespreksprogram ma. Gespreksleider: Rheinhard 23.35 Die StraBen von San Francis co (The Streets of San Francis co). Amerikaanse politieserie met Karl Malden, Michael Dou glas, Darleen Carr e.a. Afl.: Gangsterkrieg 00.25 Heute DUITSLAND 3 17.35 Teletekst-overzicht 18.00 Telekolleg II. Sociale weten schappen, les 13: Het verzeke ren van de vrede 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 E Film am Donnerstag: Das Haus der sieben Sünden (Se ven sinners), Amerikaanse speelfilm uit 1940 van Tay Gar- nett. Met Mariene Dietrich, John Wayne, Broderick Craw ford e.a. Bijou trekt als zange res langs de Stille Zuidzee-ei- landen. Op een dag belandt ze op Boni-Komba, waar ook een Amerikaanse marineschip voor anker ligt. Een officier wil met haar trouwen, maar zij weet dat haar slechte reputatie hem zal schaden 21.40 Filmtip 21.45 Nach der Ernte das Ende, re portage over failliet gegane boerenbedrijven in de Eifel 22.15 Pacz Co., gesprekken over aktualiteiten 23.15 Tonino Guerra - Kaffee, der schwebt (Tonino Guerra - Caf- fó sospeso), filmportret over de schrijver en schilder Tonino Guerra, die tevens een van de belangrijkste scenarioschrij vers van Italië is. Hij heeft ge werkt met De Sica, Felllni, de gebroeders Taviani, Tarkovsky en Antonioni 00.00 Tips für Leser. Vandaag: Bus ter Keaton, schallendes Ge- slachter 00.05 Laatste nieuws BBC 1 17.35 Galloping Galaxies 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 mBlue Peter, kinderprogram- 18.35 Masterteam, spelprogramma met Angela Rippon 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plua, regionaal maga- 20.00 Top of the pops, popprogram- 20.30 mEastenders, dramaserie 21.00 Tomorrows world Christmas 21.30 A question of sport, sportquiz gepresenteerd door David Co leman 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Crimewatch UK, Engelse ver sie van het programma 'Op sporing verzocht' 23.10 mJust good friends, comedy serie met o.a. Paul Nicholas en Jan Francis 23.40 Matt Houston, Amerikaanse misdaadserie met Lee Horsley, Pamela Hensley, Buddy Ebsen 00.30 Crimewatch, de eerste resul- 00.40 Rhoda, Amerikaanse tv-serie met Valerie Harper In de hoofdrol. Afl.: Separation 01.05 Weerbericht BBC 2 17.00 The Pamela Armstrong Show 17.30 Look, stranger: Stock beds steam 18.00 Domesday Detective, quiz waarin de kennis over het le ven in Groot-Brittannië wordt getest 18.30 Film '86, filmmagazine 19.00 Star Trek, Amerikaanse scien- ce-fictionserie. Afl.: Turnabout intruder. Captain Kirk bvindt zich in een lastige situatie. Zijn lichaam is vervangen door dat van een vrouw en hij zit opge sloten in de ziekenboeg. Maar wie heeft het lichaam van Kirk en dus het commando over de Enterprise? 19.50 What on earth? Natuurquiz 20.15 Great sporting moments 20.30 Open space: The Mexican ta pes, documentaire over Mexi canen die illegaal in de Vere nigde Staten verblijven 21.20 Brass tacks, documentaire over de groeiende weerstand tegen het gebruik van kern energie 22.00 Entertainment USA '86, docu mentaireserie. Jonathan King gaat Minneapolis op zoek naar 22.30 mForty minutes: Dear sister 23.10 The Phil Silvers show 23.35 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht ITV Running Loosé Dangermouse Blockbusters, spelprogramma Nieuws About Anglia, regionaal maga zine Crossroads, dramaserie In Loving Memory (herh.) On Golden Pound, Amerikaan se speelfilm uit 1981 This Week Nieuws en weerbericht Darts Man in a Suitcase Dear Diary SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms 18.00 I Dream of Jeannie, comedy- 18.30 Hazel, comedyserie. Afl.: Les son in Diplomacy 19.00 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: The Klink Commandos 19.30 Mork and Mindy, comedyserie. Afl.: Gotta run (3) 20.00 Ouchl Korte komische film met Peter Butterworth in de hoofd rol 20.30 A Country Practice, dramase- 21.20 Championship Wrestling 22.15 The Ford Ski Report 23.15 Italiaans voetbal (herh.) 00.15-00.45 SI Canada calling 16.05 Du bout des lèvres, Franse speelfilm uit 1975 met o.a. Ma rie Dubois 17.30 L'école des fans, kinderpro gramma 18.00 Rècréation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Champs-Élysèes, amuse mentsprogramma 20.30 Ajourd'hui la vie, actualiteiten 21.30 Courts-métrages d'art, cultu reel magazine 21.40 La tèlévision des téléspecta- 21.50 Aujourd'hui en France, actua liteiten 22.00 Nieuws 22.30-23.00 Projection Privee MUSIC BOX 17.00 0 Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 Super Channel for children, overzicht van kinderprogram ma's die vanaf 30 januari op dit nieuwe satellietkanaal te zien zullen zijn 18.10 0 The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 0 The Nino Firetto Show (herh.) 20.00 0 The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 0The Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 0 Countdown, popprogram ma met Adam Curry (herh.) 23.00 Super Channel Sport, over zicht van sportprogramma's die vanaf 30 januari op dit nieuwe satellietkanaal te zien zullen zijn 23.10 0Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell (herh.) 00.00 0 The shadow (herh.) 01.00 0 Timmy Mallett Show 02.00 0 Amanda Redington Show 03.00 0 Nino Firetto Show 04.00 0 Martin Buchanan Show 05.00 0 Countdown, met Adam Curry 06.00-07.00 0 The shadow CO Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. IS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzendlng in orginele versie met ondertitels. NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Leven met borstkan ker TROS 14.30 Sons and daugh ters, Australische serie 15.35 Rosco leest voor 16.00 Simonskoop voor de jeugd 16.25 Mask 16.45 TROS Pop Formule, popprogramma NOS 17.30 V>6-Joumaal TROS 17.46 TROS Sport, sportmagazine DUITSLAND 1 09.55 ARD-Sport extra. WK skieën: reuzenslalom voor heren 10.50 Du traumst ja, mein Lieberl (C'est grand chez toi), Franse speelfilm uit 1979 12.10 Aus Forschung und Technik 12.55 ARD-Sport extra. WK skieën: reuzenslalom voor heren 14.00 0 Te letekst 14.20 Lawinenpatrouille, tv- serie 15.30 Tagesschau 15.40 Mutter und Tochter - ein liebevoller Krieg (Mother and Daughter-The Loving War), Amerikaanse speelfilm uit 1980 17.20 Die Pille - Ein Jahrhundertge- schenk? 17.40 Mit Lust und Liebe in die Rente, tv-serie 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.50 Pro gramma-overzicht 14.55 Heute 15.00 E Abschiedswalzer, Oosten rijkse speelfilm uit 1934 16.30 Frei- zeit... und was man daraus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu- atrierte 17.45 Shaka Zulu BBC 1 07.30 Nieuwsoverzicht 07.35. The Flintstones 08.00 Breakfast time 09.40 Watchdog 09.55 Nieuws 10.05 Day to day 10.45 Advice line 11.00 Nieuws voor doven 11.05 Neigh bours 11.25 Philip Schofield 11.30 Play school 11.50 Willo the Wïsp 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Public school 12.35 Open air 13.00 Nieuws 13.25 Domesday De tective 14.00 Nieuws 14.25 Neigh bours 14.50 King Rollo 15.00 The li- ver birds 15.30 Knot's landing 16.20 Box Clover 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 0 Sky Trax 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.30 Fashion TV 15.00 0 Sky Trax 17.00 The DJ Kat Show 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.35 The Monster's Christ mas 11.25 The Incredible Hulk 12.55 The Star of Bethlehem 13.00 The Raggy Dolls 13.10 Rainbow 13.30 New Way of Living 14.00 Nieuws 14.30 Gold of the Amazon Woman, speelfilm 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 The Telebugs MUSIC BOX 07.00 0 Muziekprogramma's. Tim my Mallett Show (07.00), Amanda Re dington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Countdown (10.00), Martin Buchanan Show (11.00), 'First sight' (12.00) en Super Channel News documentaries (13.00). 13.10 0 Muziekprogramma's. Herhalingen. RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en paard. 18.30 Derde Wereld. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 22.45 KRO: Man en paard extra, KRO-Schaaktweekamp 1986 Timman-Joesoepov. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: VPRO's nachtleven. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en LP Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.30 Voorland. 23.00 Het evenement. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Gezond sporten, in troductieprogramma. 21.00 Ni Hao. 21.30 Por Favor. 22.00 Gezondheidsvoorlichting Kan ker. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Ga jij de klas maar in (onderwijspro gramma), 19.00-20.00 Kunst uur. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Politieke tribune: PVV. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Paso a paso, voor Spanjaar- 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Handel en wandel (5). 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Boem boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Belgen spelen gitaar (12). 19.00 Dossier: De Griekse Surrealis ten (8). 19.45 Das Schloss, Andrê Laporte. 23.00-23.45 Na de wereldcreatie. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 16.05 VARA: De Rode Draad. KRO: Het levende Woord. Ontbijtshow. Pater Adri Maat. Adres onbekend. In antwoord op uw schrijven. M/V - Magazine. Pater Adri Maat. Van Twaalf tot Twee. Ratel. KRO cabaret. TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. De Nederlandstalige top tien. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Het Int. Concertcircuit. 10.30 Vocale muziek. 12.00 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Promenademuziek. 14.00 EO: Weihnachtsoratorium van RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Je eigen bedrijf. 10.00 AVRO: Meer dan Muziek. 11.00 Hobby-vitaminen. 11.45 Overheidsvoorlichting. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg. 14.00 De stofzuiger. 14.25 De Muzieksleutel II. 14.45 Meet Mr. Mooney. 15.00 Sonja's Tip Tijd. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmpond: 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd met Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en Dauw. 06.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Micha. 14.00 De Stemming. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert (1). 1. Strijk kwartet in Bes Opus 71 nr. 1. Haydn. 2. Duo in C Opus 11 nr. 5 voor twee fluiten. Cambini. 3. Concerto in C. Toegeschreven aan Von Weber. 09.15 Ochtendconcert (2). 10.00 ...Voor koor en orkest. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Lfszt, mens en musicus (28). 14.35 Het BRT-koor. 15.20 Namiddagconcert. 1. Symfonie nr. 5. Martinu. 2. Concerto nr. 3 in C, opus 26, voor piano en orkest. Prokofjev. 3. Finlandia. symfonisch gedicht. Sibelius.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17