„Zoeterwoude is ons vergeten" Aloysiusschool doelwit voorzichtige slopers Leimuiden stemt in met Jacobswoude Werkloosheid iets gedaald aan tafel dagpuzzel BEWONERS SLOOTWEG EN VLIETWEG NIET BLIJ MET HERINDELING Duikers gaan met koperen helmen te water Halve marathon en kerst-cross Dronken bestuurde rijdt sloot in LEIDEN OMGEVING EeidócSotnant DONDERDAG 18 DECEMBER 1986 PAGINA Gestoofde kabeljauw filetmet wortelsalade en rijst - mokka vla met rumrozijnen Wie met zijn beiden is heeft het volgende nodig: 300 g kabeljauwfilet, zout, peper, 1 prei, ui, 1,5 lepel olie, knoflook, sambal, laos, djahé, 1 lepel ketjap, lVt dl water; 50 g veldsla, 250 g winter- wortel, 2 lepels azijn, zout, peper, suiker, 1 lepel olie, 1 lepel yoghurt, peterselie; 250 g droogkokende rijst; 1 lepel rozijnen, 2 lepels rum, 0,5 liter blanke vla (Vi liter melk, 25 g maize- na, 30 g suiker), 2 theele pels oploskoffie, 1 pakje vanillesuiker. Spoel de kabeljauwfilet af met koud water en knip of snijd hem in stukken van vier bij vier centimeter. Be strooi de vis met zout en pe per. Snijd de prei in de leng te in vieren en vervolgens in stukjes. Snipper de ui. Fruit prei en ui een paar minuten in de olie en pers er de knof look boven uit. Voeg weinig sambal, laos, djahé en zout toe met de ketjap en het wa ter. Leg de stukjes vis op dit geurige mengsel en sudder ze in ongeveer acht minuten gaar. Leg de vis voorzichtig (de stukken vallen gemakke lijk uit elkaar) in een voor verwarmde schaal en doe er de groenten met het stoof vocht bij. Was de blaadjes veldsla en zet ze op een zeef om uit te lekken. Maak de winterwor tel schoon (soms is borstelen genoeg, soms is schrappen nodig) en rasp hem grof. Meng een sausje van azijn, zout. peper, suiker, olie en yoghurt en schep er de wor tel door. Leg de wortelsalade op een schotel met de veldsla er omheen. Strooi er fijnge knipte peterselie over. Was de rozijnen, zet ze op met weinig water en laat ze tien minuten koken. Zet de rozijnen op een zeef om uit te lekken en af te koelen. Meng ze dan met de rum en zet ze zo enige uren, onder af en toe omscheppen, weg. Meng vla, oploskoffie, vanil lesuiker en de meeste rozij nen. Gebruik de achterge houden rozijnen als garne ring. JEANNE dienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 19 de cember waargenomen door Apotheek Aloë in Leiden en Apotheek Beker in Oegstgeest. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. KRUISWOORDRAADSEL 9x11 vakjes Serie B11 - Model 616 - Opgave nr. 616.103 Horizontaal: 1. benedenste gedeelte van iets; 8. plotseling; 9. eminentie (afk.); 11. landbouwwerktuig; 13. zee vis; 14. jongstleden (afk.); 15. per soonlijk vnw.; 16. lidwoord; 17. voor zetsel; 18. keurig; 19. korte rust; 22. scheepsvloer; 23. rund; 24. persoon lijk vnw.; 25. titel (afk.); 26. voeg woord; 27. schuw dier; 28. persoonlijk vnw.; 30. de onbekende (afk. Latijn); 31. vrouwelijke held; 34. praatziek Verticaal: 1. buitensporig; 2. dat is (afk.); 3. boomloot; 4. muzieknoot; 5. part; 6. griezelig; 7. loofboom; 10. fa milielid; 12. inhoud v.e. woord; 14. kledingstuk; 15. geacht; 17. deel van dé dag (afk.); 18. tegenwoordig; 20. eerstkomende (afk.); 21. verbran dingsrest; 26. verharding van de op perhuid; 28. watervlakte; 29. kin baardje; 31. 100 liter (afk.); 32. titel (afk.); 33. windrichting (afk.). OPLOSSING zt w IE nw 'K fz :»M '95 :se 15 f>T0 '05 'nu '81 :-iu'u Yl :uer2 -a6 si :uodel ft- :s|ua>|9jeq zi '-&P -aouj 0L ;se L ;6u0 '9 ;|0QP 'S ;0-» 'P Uua e :-rp z :6|pepj9Ao i qeeoujeA sno>|S)e|)f fre :>J|P -lay te :'N N oe '0z qz lz •9z ji sz 'm\ pz :so ez :>|0p zz :ez -nEdiuape ei- ;l0u gi :eu u '.ep -gi :96 si "If Pi :6oj ei :6e u iiug e :suaeu; g :iaepjepuo i :|8B|uoz;joh Alkemade krijgt 30 mille voor opstellen plan DEN HAAG/ALKEMADE De ge- meente Alkemade krijgt 30.000 gulden van de provincie voor het opstellen van een plan van aanpak van de dorpsver nieuwing. Dit voorstel is aan Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland ge daan. Het gaat hierbij om feen zoge naamde stimuleringsbijdrage. Overwe gingen voor het opstellen van het plan zijn de aanwezigheid van diverse ker nen binnen de gemeente Alkemade waardoor een samenhangende aanpak nodig is, en de behoefte aan inzicht in de omvang van het geld dat voor de dorpsvernieuwing nodig is. De gemeen te Alkemade zelf heeft de kosten van het plan op ongeveer 25.000 gulden ge schat. BOUW NIEUW SCHOOR WIJ CK VAN START LEIDSCHENDAM De bouw van het nieuwe ouderencentrum Schoorwijck, in het verlengde van de Zaagmolenstraat, is ge start. Het nieuwe Schoorwijck gaat 63 eenpersoons- en vier tweepersoons appartementen tel len. Verder komen er drie invali- denkamers, een tweepersoons en een eenpersoons ziekenkamer en enkele logeerkamers met in to taal 81 bedden. Er komen vier bouwlagen met op de onderste laag een entree met recreatie ruimten en administratieve ver trekken. De bouwkosten bedra gen 8,5 miljoen gulden. Lopen voor Foster plan LEIDSCHENDAM Ruim 250 leer lingen van de Lagere Tuinbouwschool aan de Westvlietweg in Leidschendam zullen morgen een Vlietloop houden voor het Foster Parents Plan. De leer lingen hebben een sponsorkaart gekre gen waarop tien familieleden en be kenden een geldbedrag van minstens één gulden moeten toezeggen. De initi atiefnemers, adjunct-directeur P. Mul ler en de leraar bewegingsonderwijs F. Welling, willen met het binnengeko men bedrag voor de komende jaren het contract veilig stellen voor de drie kin deren die de school al jaren geleden via het Foster Parents Plan hééft geadop teerd. Deze kinderen wonen in Indone sië, de Filipijnen en Colombia. Morgen ochtend om half tien lost directeur J. van Reisen het startschot. Provincie wil kleine kernen leefbaar houden LEIDEN De leefbaarheid van de kleine kernen met minder dan zesdui zend inwoners moet verbeterd wor den. Dat zegt de provincie Zuid-Hol land in een circulaire over een studie naar de mogelijkheden om verzor gingsproblemen in de kleine kernen te voorkomen. De dorpen moeten hun problemen op dat gebied melden aan de provincie, zodat beter bekeken kan worden waar de knelpunten precies liggen. Hierbij wordt gedacht aan een „centraal aanspreekpunt" voor de ge meenten. Ook de verschaffing van in formatie zou daardoor verbeterd kun nen worden. Uitdrukkelijk vermelden Gedeputeerde Staten (GS) echter dat het niet de bedoeling is dat er extra financiële middelene voor dit doel ter beschikking worden gesteld. De mo gelijkheden die er nu al zijn, dienen echter optimaler benut te worden. De leefbaarheid in de kleine kernen loopt vooral terug doordat er slechts weinig nieuwe woningen worden gebouwd. Het aantal inwoners daalt daardoor gestaag en daarmee ook het aantal voorzieningen zoals winkels en scho len. Ook stadsvernieuwing in de klei ne kernen komt vaak in de knel, zo menen GS. Het beleid moet er in de toekomst op gericht zijn winkels en scholen die er in kleine dorpen zijn te behouden. Ook de werkgelegenheid moet zo veel mogelijk op peil gehou den worden. De provincie denkt hier bij ook aan het aanleggen van be drijfsterreinen. ZOETERWOUDE Een aantal bewoners van Zoe- terwoude, woonachtig aan de Slootweg en de Vliet- weg, is niet erg te spreken over de manier waarop het gemeentebestuur hun belangen behartigt. In het kader van de gemeentelij ke herindeling wordt steeds uitvoerig gesproken over de mogelijke samen voeging van Stompwijk en Zdeterwoude. In dezelfde plannen is echter ook sprake van twee stukjes Zoeterwoude die tot een andere gemeente moeten gaan behoren. De betref fende bewoners hebben daarover nooit iets verno men van het Zoeterwoud- se gemeentebestuur. De Slootweg ligt tegen Bent huizen aan en de bewoners zijn ook sterk georiënteerd op die gemeente. Toch bevreemdt het de heer J. Heetman dat hij officieel nooit iets van Zoeter woude heeft gehoord. „Ja, toen ik bij een informatie bijeenkomst voor nieuwe bur gers was, merkte burgemees ter Houdijk iets op over de ge meentelijke herindeling. Ik had toen de indruk dat het .hem weinig kon schelen dat er een paar woningen naar een andere gemeente zouden gaan. Toen ik hem later die avond sprak en zei dat ik aan de Slootweg woonde keek hij wel wat vreemd op. Blijkbaar van wege de eerder gemaakte op merking. Ach, wij voelen ons niet bij Zoeterwoude betrok ken. Alleen om te stemmen en als mijn rijbewijs verlengd moet worden kom ik er. We hebben ook geen last van Zoe terwoude. Het is natuurlijk wel vreemd dat wij helemaal niets horen". Bewust Heetman vermoedt bijna dat het Zoeterwoudse stukje bui tengebied bewust is vergeten. „Ik krijg de indruk dat ge dacht wordt, hoe minder we die mensen informeren hoe beter het is. Het is toch ook raar dat er steeds wordt ge sproken over het landelijke gebied en dit stukje lappen ze gewoon aan hun laars", aldus Heetman die het als een nala tigheid beschouwt dat hij nooit in kennis is gesteld van de op handen zijnde plannen. Ook zijn buurman, J. de Rui ter, heeft nooit iets gehoord vanuit het Zoeterwoudse ge meentehuis. „Maar ik lig er niet wakker van. Ik kom al leen in het gemeentehuis als ik moet stemmen en dan moet je nog stemmen op iemand die je helemaal niet kent. Wij richten ons op Benthuizen en dat gaat prima. Maar dat neemt niet weg dat Zoeter woude best eens wat had mo gen laten horen". Aan de Vlietweg wonen ook nog Zoeterwoudenaren in een soort „enclave" tussen Leiden, Voorschoten en Leidschen dam. Ook zij hebben de afgelo pen jaren taal noch teken ge hoord van Zoeterwoude. Het Zoeterwoudse stuk Vlietweg gaat waarschijnlijk naar Lei den. De heer W. Hoogendoorn is. in tegenstelling tot zijn dorpsgenoten aan de Slootweg, niet gelukkig met de ontwik kelingen. Hij wil graag Zoeter- woudenaar blijven. „Enkele jaren geleden heb ik eens met enkele buren een gesprek ge had met burgemeester Houdijk omdat er toen sprake van was dat wij tot Leidschendam zou den moeten gaan behoren. Dat zagen wij niet zitten. Ik heb toen ook een protestbrief ge schreven naar de provincie. Maar dat nu de zaak weer an ders ligt is mij niet bekend. Ik blijf liever bij Zoeterwoude. Daar woon ik toch al jaren?", aldus de ontgoochelde heer Hoogendoorn. Voor Vlietwegbewoonster me vrouw Asmussen is de mogelij ke verhuizing naar Leiden ook nieuw. „Ik vind het wel raar dat wij daar nooit van in ken nis zijn gesteld. Ik neem aan dat dat nog wel zal gebeuren maar ik geef de voorkeur aan Zoeterwoude want als Leide- naar zullen wij er in financieel opzicht zeker niet beter van worden", zo reageert mevrouw Asmussen. GERARD VAN DER HOE VEN In februari nam de gemeenteraad van Zoeterwoude het besluit de voormalige school tot bibliotheek te laten verbouwen. ZOETERWOUDE Er is heel wat discussie aan vooraf gegaan, maar eindelijk is het zo ver. Slopers hebben bezit genomen van de voormalige Aloysiusschool aan de Schen- kelweg in Zoeterwoude. Ove rigens gebeurt dat slopen van het interieur met de nodige voorzichtigheid, want waar tot voor twee jaar terug de school kinderen zaten, zal medio vol gend jaar de bibliotheek ge huisvest zijn. Nadat de Aloysiusschool, na diverse emotionele vergade ringen van de gemeenteraad, in de zomer van 1985 was ge sloten, werd al vrij snel het plan geopperd om in het ge deelte dat is gelegen aan de Schenkelweg (voor de lokalen aan de Jan van Banningstraat is nog geen definitieve bestem ming bekend) de bibliotheek te vestigen. Sinds mensenheu genis kampt de bibliotheek in de dorpskern met ruimtege brek. Het voormalige klaslo kaal dat is gesitueerd aan de Van Alkemadestraat puilt uit haar voegen van de boeken. Als er een paar mensen boe ken komen lenen is de biblio theek vol. In februari van dit jaar nam de gemeenteraad het besluit iets meer dan 400.000 gulden beschikbaar te stellen voor de verbouw van de voormalige school tot bibliotheek. In een later stadium kwam daar nog eens 55.000 gulden bij omdat er wat tegenvallers waren en extra kosten noodzakelijk wa ren voor nog enkele voorzie ningen. Vier klaslokalen wor den veranderd in één grote ruimte. Begin april 1987 zal de oplevering plaatsvinden. Daar na kan worden overgegaan tot de inrichting en kan er wor- den verhuisd. Voor de zomer zal de officiële opening plaats vinden en dat zal voor „lezend Zoeterwoude" niet onopge merkt voorbij gaan. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense onderwatersport vereniging Atlantis onderneemt zaterdag de traditionele kerst- duik in de Oude Rijn. Dit jaar zullen de duikers te water gaan in een „nostalgisch kostuum". Gebruik zal worden gemaakt van verouderde uitrustingen, waar echter nog wel regelmatig mee gedoken wordt. Voor deze gele genheid heeft Atlantis het beroepsduikbedrijf De Hollandse Dui ker uit Den Helder gevraagd hen te assisteren. Samen met de Atlantis-duikers zullen zij zich in loodzware pakken met koper en helmen hijsen en te water gaan. Iedereen is welkom om dit gebeuren bij te wonen. Het publiek zal tevens in de gelegenheid worden gesteld de pakken uit 1920 en 1935 van dichtbij te bekij ken. Er is onder meer een koperen helm te zien die nog met de hand door een kopersmid is gemaakt. Helm, kraag en andere accessoires van het duikpak wegen bij elkaar zo'n 65 kilo, waar nog schoenen van elk vijf kilo bij komen. De duikers hebben daardoor een beperkte bewegingsvrijheid en moeten door twee assistenten worden begeleid bij het te water gaan. Zuurstof krijgt de duiker toegediend via een lange slag die in verbinding staat met de waterkant. Hierdoor is de man onder water zelfs in staat om instructies van boven water te volgen. Tijdens de kerstduik kunnen ook modernere pakken door be langstellenden worden bekeken en gepast. Ook duikapparatuur zoals radar en diepemeters zijn te zien. Daartoe zal een speciaal uitgerust schip naar de Oude Rijn komen. Er wordt gedoken vanaf ongeveer half één 's middags op de Rhijnkade bij de Alphense brug. Meer informatie is verkrijgbaar bij Joke of Frits de Vries, Liszthof 6 in Alphen, 01720-211110. Met assistentie van beroepsmensen van De Hollandse Duiker, gaan de leden van de Alphense onderwa tersportvereniging Atlantis zaterdag 20 december met koperen helmen te water. LEIMUIDEN „Het blijft moerilijk een onge wenst kindje een naam te geven", aldus de heer J. C. A. Brambach in de re actie van de fractie Lei muiden 2000 op een toe komstige naam voor een eventueel heringedeeld (ADVERTENTIE) Wij geven U kerstideeën, in Jaap Kooy's Kerstdorp. De sfeer in huis moet U zelf maken Leimuiden. In de combinatie Woubrugge, Rijnsaterwoude en Leimuiden stemde het merendeel van de gemeenteraad voor Jacobs woude. In het geval van her indeling met Rijnsaterwoude stelde VVD en Leimuiden 2000 zich achter het behoud van de naam Rijnsaterwoude, omdat dan de naam van de oudste historische nederzetting zou worden bewaard. De VVD-fractie was voor deze combinatie eerder gekomen met de naam Leiwoude, ter wijl E. Tijselink (CDA) pleitte voor Vriesecoop en mevrouw B. J. van Puffelen-de Vos de Heilige Geest naar voren schoof in verband met de be staande naam van de polder in beide buurgemeenten. Burgemeester M. Boelen uitte het vermoeden dat de Tweede Kamer voorkeur zou kunnen geven aan de beperkte herin deling met Rijnsaterwoude, omdat samenvoeging met Woubrugge erbij een finan cieel gat zou opleveren van een half miljoen gulden. „Waar de burger voor moet opdraaien. Overigens gaat het gevecht rond al dan niet her indelen nu pas beginnen", al dus de burgervader. „Het is nog geen 1 januari 1990". Tijdens de raadsvergadering van gisteren zijn diverse voor stellen aangenomen met zes stemmen voor (VVD en Lei muiden 2000) en vijf (CDA). Zo verging het ook een motie waarin CDA het voorstel deed alle inwoners van Leimuiden, wonend ten zuiden van de Tolbrug automatisch vrijstel ling te verlenen van het in te stellen inrij-verbod op de Tol brug in Leimuiden. Wel werd een motie aangenomen dat deze inwoners, net als alle in woners van Rijnsaterwoude, in principe in aanmerking ko men voor een ontheffing in dien een schriftelijk verzoek daartoe wordt ingediend bij het College van B en W. Enige noodzaak om gedurende deze spits gebruik te maken van de brug, moet wel kunnen wor den aangetoond. Personen, die twijfelen of zij voor vrijstelling in aanmerking zullen komen moeten voor 22 december een bezwaar indienen bij de Kroon, waarbij zij zich uitspre ken tegen het instellen van de maatregel bij de Tolbrug. De gemeenteraad nam giste ren afscheid van mevrouw W. A. de Vaal-van Lohuizen. ZOETERWOUDE De atle ten, hardlopers, trimmers, jog"- gers en wandelaars komen zon dag 21 december én vrijdag 26 december volledig aan hun trekken. Zondag wordt de hal ve marathon van atletiekvere niging Holland gehouden met start en finish op sportpark Haasbroek te Zoeterwoude- dorp terwijl Tweede Kerstdag de traditionele Meerburg kerst- cross wordt gehouden. Als het een beetje meezit wordt de 10e editie van de halvemara- thon zéér interessant. Naast de honderden deelnemers is de kans aanwezig dat een aantal topatleten in Zoeterwoude aan de start zullen verschijnen. De sterke marathonloper Jacques Valentin uit het Westland heeft namelijk aangekondigd dat hij wellicht zal starten. Maar het gaat zeker niet uitsluitend om wedstrijdlopers, de prestatielo pers ofwel de recreanten zijn net zo belangrijk. Zij hebben keuze uit 5 km., 10 km. of ook de halve marathon. Zeker is in ieder geval dat burgemeester Hondijk klokslag 11.00 uur het startsein zal geven voor de meute die gastvrijheid geniet in de club- en kleedakkommodatie van voetbalvereniging SJZ. Daar kan ook tot 15 minuten vóór de start worden ingeschre ven. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ8.50 voor de halve marathon en 3.50 voor de 5 óf 10 km. De jeugd t/m 15 jaar krijgt op ge noemde bedragen een korting van één gulden. Uiteraard is er voor iedereen na afloop een herinnering terwijl de snelsten een extraatje krijgen.' Tweede Kerstdag betekent voor vele Zoeterwoudenaren dat zij het trainingspak aantrekken voor de jaarlijkse cross van voetbalvereniging Meerburg. De Meerburgers slagen er steeds in meer burgers aan de start te krijgen en dat is een goede zaak. Overigens is het ook altijd bijzonder gezellig en het begint zo langzamerhand op een echte reünie te lijken. Maar voordat men in het clubhuis het glas heft, wordt er eerst gelo pen. Er is keuze uit de afstan den 2.500, 5.000 en 10.000 meter. Om 13.30 uur zullen de lopers en loopsters van start gaan voor de kerstcross. Vanaf 12.00 uur kan men zich opgeven in het clubhuis van Meerburg. De ieugd t/m 16 jaar dient 2.50 te betalen terwijl personen van 17 jaar en ouder ƒ3.50 moeten be talen. Haarlemmermei betaalt niet mee aan dorpshuis De Kaag DE KAAG De geme Haarlemmermeer, waaroi Buitenkaag valt, is niet be financieel bij te dragen in stichtings- en exploitatieko van een eventueel in de jei herberg op Kaageiland te v gen dorpshuis of cultureel trum. Dit laten B en W van kemade weten aan de raat den. Het voltallige college onlangs een gesprek met deputatie van de Kaagse do raad over de toekomstige stemming, beheer en exploi van het ouderwetse gemeen ke pand aan de Julianalaai in de Kaag. Dit voorma schoolpand was jarenlang jeugdherberg „De Treksch in gebruik bij de Nederlai Jeugd Herberg Cenf (NJHC). Per 1 i jaar echter, heeft huur opgezegd, dorpsraad wil nu proberen in samenwerking met de heerster, mevrouw Gerda Leeuwen, het pand haar stemming van jeugdherber laten behouden in combii met een dorpshuisfunktie. gemeentebestuur van Alken heeft zich inmiddels bereid klaard achterstallig onder! aan het pand te zullen pit zonder dat dit leidt tot ve ging van de huurprijs van negenduizend gulden per Het achterstallig onder! heeft betrekking op herstel ramen en kozijnen en het ni ken en indien nodig vem wen van de elektrische be ding en de riolering. Voorl zijn de kosten hiervoor gera op 72.500 gulden. De Ka Dorpsraad zou evenwel wei dat het gebouw ook wordt v zien van centrale verwarn Uit de exploitatiegegevens de beheerster van de Jeugd berg is gebleken dat, hoewe bezoek aan de Jeugdherber laatste jaren een teruggang toonde, het aantal overnacl gen toch nog zeven a achti zend per jaar bedroeg. Dai concluceert het Alkemades^ meentebestuur in een ambti advies dat de Kaagse jeugd berg „in afgeslankte vorm degelijk voorziet in een rel tieve behoefte". Nu de NJHC haar handen trekt van de jeugdherberg Trekschuit zal voor een e tuele voortzetting, een sticft in het leven moeten wordei roepen. Het gemeentebes vindt dat daarin een delel van de dorpsraad van de I zitting zou moeten nemen, college is van mening daj combinatie jeugdherberg dorpshuis alleen kans vanj gen heeft, indien de exploi kostendekkend is. (ADVERTENTIE) ALPHEN AAN DEN RIJN Het aantal werklozen in de re gio Alphen aan den Rijn is in november iets teruggelopen. Dat blijkt uit de werkloosheid cijfers van 30 november. In to taal stonden op 1 december 1282 mannen en 963 vrouwen als werkzoekenden bij het Ge westelijk Arbeidsbureau inge schreven. Het totaal van 2245 werkzoekenden, komt neer op 5,8 procent van de beroepsbe volking. 904 daarvan waren schoolverlaters of jongeren on der de 23 jaar. In totaal waren er op 1 december 228 banen vacant. De werkloosheid in de provin cie Zuid-Holland is de afgelo pen maand licht gedaald. Wa ren in oktober nog 144.533 mensen zonder werk, in vember liep dit aantal I tot 142.748, ofwel 12,7% va beroepsbevolking. De d was het sterkst onder de i wen tot 25 jaar. Van groep hebben er de afgel maand bijna 1000 een baai vonden. Toch blijft werk heid onder jongeren het g ste probleem: 19,3% staat schreven als werkzoeki Per GAB-gewest lieper ontwikkelingen nogal ui Tegenover een toename het aantal werkzoekende Den Haag (+106) en Li (+142) stond een daling met name in Rotterdam opvallend groot was. De werkloosheid in de streek ontwikkelde zich i afgelopen maand als volg Nov. '86 Dec. '86 Nov. '86 Dec.'86 Alphen a/d Rijn 884 828 664 647 Benthuizen 19 17 19 17 Hazerswoude 119 110 77 74 Koudekerk 37 37 22 22 Leimuiden 29 28 25 25 Nieuwkoop 115 114 66 60 Nieuwveen 26 19 25 22 Rijnsaterwoude 11 11 10 11 Ter Aar 56 57 53 48 Woubrugge 45 46 20 22 Zevenhoven 14 14 15 15 NIEUWKOOP Een 22-jarige inwoner van Nieuwko vannacht onder invloed van alcohol een sloot ingereden ongeluk gebeurde op de provinciale weg in Nieuwkoo] bestuurder raakte met een wiel in de berm, schoot ovi ventweg heen en belandde in de sloot. Hij kon, samer een passagier, snel op het droge komen. Beide inzitte bleven ongedeerd. De bestuurder is een bloedproef afj men. Een 64-jarige man uit Amstelveen is gisteravond acht uur met zijn auto in de sloot langs de Broekweg (tl Zoeterwoude en Benthuizen) terecht gekomen. De kwam met de schrik vrij. Hij verklaarde dat het rechter wiel van zijn auto de berm raakte en dat hij daardoi macht over het stuur verloor. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tusser en 15.00, telefoonnummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde nabezorgd.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12