Supporters Real Madrid worden nerveus AZ breekt met Berger Gerrit-Jan Konijnenberg moet alles zelf uitzoeken >sportuitslagen Jolanda Grimbergen reserve jApoel Nicosia dient Jforse schadeclaim in Sportwereld PORT CeidóeSouACWit WOENSDAG 17 DECEMBER 1986 PAGINA 9 JICOSIA Apoel Nicosia heeft een schadeclaim van ruim IOO.OOO gulden ingediend bij de Cypriotische regering. De roetbalclub mocht van de overheid niet aantreden in het Juropa-Cupduel met Besiktas Istanboel. Turkije en Cyprus inderhouden geen contacten meer sinds de Turkse over heersing van het noordelijk deel van het eiland. Volgens 6-j ifoorzitter Zivanaris heeft de regering de problemen rond de wedstrijd verkeerd behandeld. Apoel was bereid het eerste Oj luel in Turkije te spelen en de return op een neutrale plaats if te werken. Door de ingreep van de regering moest de andskampioen in Istanboel verstek laten gaan. De Europese /oetbalunie (UEFA) sloot Apoel voor twee seizoenen uit van 5(leelneming aan de Europese voetbaltoernooien. Verder o' creeg de Cypriotische club een boete van ongeveer zesdui- end gulden. Becker op audiëntie bij Paus VATI- KAANSTAD Boris Bec ker gaat van daag op au diëntie bij Paus Johan nes Paulus II. Het be zoek van de Westduitse tennisvedette zal ongeveer een half uur in beslag ne- Olympisch kampioen achter de tralies NEURENBERG Karl-Heinz Radschinsky, olympisch kam pioen gewichtheffen van 1984, is gisteren tot een gevangenisstraf van achttien maanden en een boete van 35.000 Mark (40.000 gulden) veroordeeld. De 33-jarige Westduitser werd door de recht bank van Neurenberg schuldig bevonden aan de handel irt ana bole steroiden. Radschinky had, met een compagnon, netto een ton verdiend aan de handel, die hij als een uit de hand gelopen vriendendienst omschreef. De rechter rekende Radschinksy vooral aan, dat hij had gepro beerd getuigen te beïnvloeden. WEDSTRUDLIMIET DAMES VERLENGD LEEUWARDEN De jaarlijkse leden vergadering van de Vereniging de Frie- sche Elf Steden heeft met algemene stemmen besloten de wedstrijdlimiet voor vrouwelijke wedstrijdrijders te verlengen. Enkele schaatsters, die dit punt vorig jaar al op de ledenvergade ring aan de orde stelden, zagen hiermee hun verzoek ingewilligd. Wedstrijdlei der Van der Ham en met hem het voltallige bestuur vond het bij nader inzien alleszins redelijk om de bestaan de algemene wedstrijdlimiet van de tijd van de snelste winnaar plus 20 procent daarvan aan te passen voor schaatsters tot 30 procent overschrijding van de tijd van de winnaar. Engelse clubs investeren kapitalen in veiligheid LONDEN De Engelse voetbal clubs hebben de afgelopen tien jaar ongeveer 50 miljoen pond (165 mil joen gulden) uitgegeven aan veilig heidsvoorzieningen in de stadions. Die kapitale investeringen waren noodzakelijk op grond van wettelij ke maatregelen inzake de veilig heid van de toeschouwers. Voor het eerst in een decennium is dit sei zoen in Engeland een daling vast gesteld van het voetbalvandalisme. Grotere politie-inzet, camera's die de bezoekers in de gaten houden en de nieuwe wet op de openbare orde hebben er toe bijgedragen, dat rel letjes in de stadions door minder zijn geworden. 7, BEENHAKKER ZONDEBOK VOOR SLECHTE SPEL (Van onze correspondent Paul van der Voort) MADRID Een teleur stellend voorseizoen en sterk wisselende resulta ten in de Spaanse compe titie vormen de balans van vijf maanden werk van Leo Beenhakker als trainer van Real Madrid. De roemruchte „Konink lijke" is nog steeds niet in vorm. Afgelopen zon dag, tijdens de thuiswed strijd tegen Espanol, daalde weer een hels fluitconcert over het hoofd van de gepijnigde Nederlandse coach. De fans van Real Madrid worden nerveus. „Ik houd van voetbal dat aanvallend en open is. Voet bal dat het hele speelveld ge bruikt. Met heel veel aan valslust". Het waren de eer ste woorden van Leo Been hakker aan de Spaanse pers bij zijn aankomst" in Madrid. Bij de fans van Real gingen de veelbelovende woorden er in als zoete koek. Met Been hakker aan het hoofd zou het Bernabeu-stadion wederom kunnen genieten van hetzelf de fonkelende spel dat Real het afgelopen seizoen met tien punten voorsprong op aartsrivaal Barcelona de landstitel had bezorgd. Ook de spelers zagen de nieuwe trainer vol verwach ting tegemoet. „Leo Been hakker is verliefd op het aanvallend spel dat voor ons bijna vanzelfsprekend is", zo verzekerde Hugo Sanchez, de Mexicaanse aanvalsster. „Het is een moedige trainer, die er speciaal op let dat de spelers één oog op het veld richten en het andere op het publiek om te controleren of het op gevoerde spel de toeschou wers wel bevalt", aldus de Argentijnse ster Jorge Valda- no, die Beenhakker goed kent uit de periode dat bei den in dienst waren van Za- ragoza. Vorig jaar om deze tijd voer de Real Madrid met 25 pun ten uit 17 wedstrijden de Spaanse ranglijst aan. Barce lona stond toen al met vier punten achterstand tweede op de lijst. Dit jaar - onder Beenhakker - is de situatie omgekeerd. Barcelona staat met 25 punten uit 17 partijen nummer één en Madrid volgt op twee punten. Dat de ach terstand op Barcelona niet veel groter is, komt vooral omdat de Catalaanse miljoe nenploeg van trainer Terry Venables sinds het buitenspel zetten van Bernd Schuster ook al lang niet meer de ster ren van de hemel speelt. Onregelmatigheid Onregelmatigheid, dat is het woord waarmee de resultaten van Beenhakker bij Real Ma drid tot nu toe het beste kun nen worden gekarakteri seerd. In de competitie speelt Real Madrid bij vlagen bril jant, maar zakt onmiddellijk daarna weer weg tot een be denkelijk niveau. In de Euro pa Cup vertoont de „Konink lijke" hetzelfde beeld. Het Zwitserse Young Boys werd uitgeschakeld na een uitste kende partij in het Bernabeu- stadion, die de bittere nas maak wegspoelde van de mi serabele vertoning die de club van Beenhakker veer tien dagen eerder in Zwitser land had opgevoerd. Een nieuw Europees hoogte punt werd bereikt door de uitschakeling van het mach tige Juventus. De prestatie- -curve schoot echter weer omlaag ter gelegenheid van het pak slaag dat Atletico Bilbao de thuisclub onlangs in Madrid uitdeelde: 4-2. De laatste thuiswedstrijd, tegen Espanol, werd weliswaar met een magere 1-0 omgezet in winst, maar de hand van Vrouwe Fortuna speelde daarbij een grote rol. Volgens vele Madrileense fans een veel te grote rol voor een club van het for maat van Real Madrid. „Er uit, er uit", zo schreeuwden de verwende fans van Real Madrid dit weekeinde in de richting van de omstreden coach. De fans van Madrid worden duidelijk nerveus. Na afloop van het duel met Es panol verzamelde een groep woedende „socios" zich voor de deur van de directiekamer van het stadion. De kreten maakten duidelijk wie in hun ogen de grote zondebok is voor het vertoonde slechte spel: „Gooi die Beenhakker nu eens eindelijk op straat; het is een groot schandaal". Ondanks de groeiende onte vredenheid lijkt het er overi gens niet op dat clubvoorzit ter Mendoza zijn goede hu meur verloren heeft: „Op 28 december maken wij de aan koop bekend van Maradona, Schuster en Llorente", zo grapte hij zondag. En voegde er met een grijnslach aan toe: „Tekenen wij ook het con tract met Javier Clemente, de trainer van Espanol". Het is maar de vraag of Leo Beenhakker dit soort grapjes waarderen kan, vooral als men bedenkt dat veel grap pen voor een deel op waar heid berusten. lemisepatroon ;ehandhaafd 59ILVERSUM Ook gisteren 55'as het heilige vuur nog niet Jan Timman of zijn tegen- r Artoer Joesoepov ge- aren. Net als in de eerste partijen voor de twee- amp om een prijzenpot van 1.000 gulden, werd het in Hil- :rsum remise binnen dertig :tten. Na de 28e zet van de et wit spelende Rus werden handen geschud, waardoor stand halverwege 1,5-1,5 is. zal in de KRO-studio toch ngzamerhand iets spectacu- irs moeten gebeuren, wil de indacht van de schaaklief- ïbber gevangen blijven voor ;ze tweekamp. ;t zettenverloop van de derde partij n de schaaktweekamp tussen Jan mman en Artoer Joesoepov (spe ld met wit) is als volgt: 1. d2-d4, ;8-f6; 2. c2-c4, e7-e6; 3. Pgl-f3, b7- 4 a2-a3, Lc8-a6; 5. Ddl-c2, La6- 6. Pbl-c3, c7-c5; 7. d4xc5, b6xc5; 8. "l-g5, Lf8-e7; 9. e2-e3, d7-d6; 10. l-e2. Pf6-h5; 11. Lg5xe7, Dd8xe7; Jan Timman (links) en Artoer Joesoepov in aktie in Hilver sum. 12. b2-b4, Pb8-c6; 13. b4xc5, d6xc5; 14. Tal-bl. Ph5-f6; 15. 0-0, 0-0; 16. Tbl-b5, Ta8-c8; 17. Tfl-bl, Lb7-a8; 18. h2-h3, Pf6-d7, 19,Pf3-el. f7-f5; 20 Pel-d3. Pc6-e5; 21. Pd3xe5, Pd7xe5 22. f2-f4, Pe5-f7; 23. Tbl-dl, De7-h4: 24. Le2-fl. Tf8-d8; 25. Tb5-a5 Td8xdl, 26 Pc3xdl, La8-e4; 27. Dc2- c3, Dh4-e7; 28. Pdl-f2. remise. IMMEN K junioren Weslerhaar ronde: Schwarzman (Sov)- Klayton ra) 2-0; Bakker (Ned)-Nicault (Fra) 1, Hübner (Bel)-Piconese (Ita) 2-0; alneris (Sov)-Krasnjanski (Sov) 1-1; an der Zee (Nedj-Klarenbeek (Ned) - 2; Delhom (Fra)-Zeba (Ivo) 0-2. and: 1. Valneris 10 punten, 2. rasnjanski 8, 3. Klarenbeek, Klay- Schwarzman, Van der Zee 7, 7. kker, Zeba 6; 9. Hübner, Nicault 5. Delhom 4, 12. Piconese 0. iARDESPORT t Hilversum rste koers, 1600 meter: 1. Bea V Bouwhuis) kilometertijd 1.23,7, 2. rest of Unidek, 3. Balder. Toto: win- end 2,30, plaats 1.50 5,20 1 40, koppel 5,00, trio 113,80. veede koers, 2000 meter: 1. Anans ^ellum (J. Onrust) 1.24,4, 2. Zenith i, 3. Anneke L. Toto: winnend n J0, plaats 2,10 1,20 3,60, kop- H 7,80, trio 253,50. erde koers, 2000 meten 1. Astrid \ekota (C. de Leeuw) 1.22,2, 2. Anton fldorp, 3. Aubisque Montana. Toto: innend 4,40, plaats 1,30 1,40 f 10, koppel 15,30, trio 102,20. rilerde koers, 1609 meter: 1. Ajax W Mollema) 1.22,0, 2. Allegretto L. 3. inith Postille. Toto: winnend 1,90, aats 1,20 2,50 2.20, koppel 10. trio 146.60. j/jlde koers, 2000 meten 1. Zilver I landia (M. Heynen) 1.22,0. 2. Amiga, Yvet Buitenzorg. Niet gestart: Acer Toto: winnend 3,20, plaats 1,20 1.30 f 1,30, koppel 4,70, trio 1,40. Zesde koers, 1609 meter: 1. Zilver Fortuna (H.W. Langeweg) 1.19,8, 2. Yzella Hanover, 3. Yardstick. Toto; winnend f 1,80, plaats 1,70 2,10 2,40', koppel 18,70, trio 91,00. Zevende koers, 2000 meter: 1. Walda W (mej. H.M. Mol) 1.21,0, 2. Zweden, 3. Zelfbewust. Niet gestart; Airs and Graces. Toto: winnend 2,20, plaats 1,10 1,30 t 1,20. koppel 13,20, trio 72.80. Achtste koers, 2000 meten 1. Yan kee Power (A.H. Suykerbuyk) 1.21,2, 2. Zerlina Kandia, 3. Woody Dien. Niet gestart: Ycrack Bestevaer en Wino Weber. Toto: winnend 3,00, plaats 1,30 1,50 f 1,50, koppel 3,90, trio 18,00. Negende koers, 1609 meter: 1. Yke Bakker (T.H. Kooyman) 1.17,8, 2. Wil lie Snel, 3. Yoki Fortuna. Toto: win nend 5,10, plaats 1,80 2,70 1,80, koppel 6,80, trio 144,70. Tiende koers, 2000 meten 1. Toi Toi (H.W. Schoonhoven) 1.19,8, 2. Wil van de Lente, 3. Vanka Pride. Toto: winnend 35,00, plaats 2,10 1,30 f 1,40, koppel 58,10, trio 206,50. Elfde koers, 2000 meten 1. Zorro Hollyrood (A. van der Blonk) 1.18,7, 2. Ydelheid Fortuna, 3. Ytranssbelwin. Toto: winnend 2,20, plaats 2,20 3,50 2,60, koppel 17,10, trio 106,10. Omzet totalisator: f 229.873,00. VOETBAL Reserve divisie A: Telstar 2-FC Utrecht 2 1-4; Feyenoord 2-Haarlem 2 2-2; AZ 2-Volendam 2 3-1; Sparla 2-Excelsior 2 0-0. C: RKC 2-MW 2 0- 6; Roda JC 2-NAC 2 0-1. 'oetbal Peter Corbijn ioor PSV al uitgeleend aan VV) is door de Venlose club weer „doorverhuurd" aan eer- ste-divisieclub Eindhoven. Schaatsen De Rus Oleg Gontsjarenko, in 1953 in Hel sinki wereldkampioen bij de allrounders, is op 55-jarige leeftijd in Moskou overleden. LEIDSE SCHANSSPRINGER NAAR GARMISCH PARTENKIRCHEN LEIDEN De Neder landse inbreng tijdens het traditionele schans- springtoernooi in Gar- misch-Partenkirchen be perkt zich dit keer op Nieuwjaarsdag niet tot een rechtstreekse televi sie-uitzending. Voor het eerst in de geschiedenis hebben de organisatoren een Nederlander tot de wedstrijd, tellend voor de wereldbeker, toegela ten. Temidden van de complete wereldtop suist de 22-jarige Gerrit-Jan Konijnenberg uit Leiden op de eerste dag van het nieuwe jaar de steile 90- meterschans af in de hoop enkele seconden la ter zijn skilatten zonder problemen tegen de vei lige aardbodem te druk ken. Konijnenberg kan zich op dit moment nog niet druk ma ken over zijn eerste optreden voor een wereldwijd publiek. De eerstejaars student be stuurskunde aan de Universi teit van Leiden heeft zijn voorbereiding op de happe ning in Zuid-Duitsland deze week onderbroken om een tentamen af te leggen. Mor gen reist hij dan naar Sankt Moritz om deel te nemen aan de Kerst-wedstrijden. „De sport is moeilijk met mijn studie te combineren. Het is slechts een paar maanden mogelijk van de sneeuwhel- lingen te profiteren. In de periode van december tot en met april probeer ik zoveel mogelijk wedstrijden te vol gen. Dat houdt in, dat ik wei nig tijd aan mijn studie kan besteden", vertelt de schans springer. De Leidse student is zo'n beetje de enige, die zich in ons land serieus met deze tak van sport bezig houdt. Ge boeid door de jaarlijkse tele visiebeelden besloot de ski fanaat ruim twee jaar gele- Fraai uitzicht vanat de schans in Garmisch Partenkirchen. den zijn wintersport-vakan ties met het niet ongevaarlij ke skispringen te vullen. „Ik heb alles zelf moeten uitzoe ken. In Nederland zijn er op dit gebied geen deskundigen Ook niet bij de Nederlandse Ski Vereniging. Ik ben voor namelijk afhankelijk van aanwijzingen van buiten landse springers en trainers, die ik bij internationale wed strijden ontmoet". Vooruitgang Ondanks de geringe trai- ningsmojgelijkheden en de gebrekkige begeleiding valt er een duidelijke vooruitgang te bespeuren in zijn spring- techniek. Vorig jaar bracht Konijnenberg het Nederlands record op 65 meter. Met die afstand overbrugde hij het oude record van Jan Loopuit, gevestigd in 1932 met één meter. Een week geleden sprong de student in Sankt Moritz tien meter verder: 75 meter. „Het NOC is zelfs mijn groot ste sponsor. Dat heeft niets te maken met de Olympische Winterspelen in Calgary over twee jaar. Daar richt ik me niet op. Trouwens, er zijn niet eens limieten of normen vastgesteld. Een eventuele uitzending naar Canada heb ik dus uit mijn hoofd gezet. Het gaat het NOC vooral om het promotionele effect. Maar misschien maken mijn pres taties in de komende maan den zoveel indruk, dat het Olympisch Comité alsnog een plaatsje voor mij vrijmaakt", houdt Konijnenberg 'zich voor. Een sprankelend optreden in Garmisch-Partenkirchep brengt de schansspringer in ieder geval in de goede rich ting. Zelf ziet hij zich niet bij de beste vijftig deelnemers scharen, die in de finale mo gen uitkomen. „Ik ben al te vreden met het feit dat ik kan meedoen. Ik arriveer pas twee dagen voor de wedstrijd in Garmisch. Veel oefenmo gelijkheden zijn er niet. Op de dag zelf is er 's morgens een trainingssprong gepland. Gezien de resultaten tijdens het vorige evenement lijkt een finale-plaats uitgesloten. Dan moet ik rond de hon derd meter springen en dat staat pas over een jaar op het programma". Een onverwachte finale-posi tie zou eveneens de plannen van de NOS ernstig versto ren. Net als aan het begin van dit jaar heeft de-redactie van Studio Sport de 22-jarige Konijnenberg uitgenodigd om verslaggever Evert ten Napel te assisteren tijdens de sprongen van de echte groot heden. En dat gaat moeilijk in de lucht of van de steile helling. ALKMAAR AZ breekt met trainer Han Berger. Het bestuur van de Alk- maarse eredivisieclub heeft gisteravond una niem besloten de afgelo pen zomer gecontracteer de coach met onmiddellij ke ingang op i-actief te stellen. „De dagelijkse leiding van AZ veronderstelt geen termen aanwezig met wederzijds ver trouwen" de tweede helft van de competitie in te gaan", zo formuleerde woordvoerder Van Ingen Schenau de breuk tussen de Noordhollandse be taald-voetbalorganisatie en Berger. De komende dagen zal AZ trachten met Berger tot een afwikkeling van het twee jarige contract te komen. Het bestuur van AZ' betreurt in hoge mate de gang van za ken, waarbij met name al van af 21 september de geruchten circuleerden over een mogelijk vertrek van de juist bij AZ be gonnen Berger. De oefenmees- ter tekende vorige week een vierjarig contract met zijn vroegere werkgever, FC Utrecht. Een transactie, die de Alkmaarders uit de pers moes ten vernemen. Voor de opvol ging van Berger zal AZ zich de komende dagen beraden om tot een passende invulling te komen. Berger stapte dit voorjaar op bij FC Groningen, na FC Utrecht zijn tweede werkge ver in het betaald voetbal, om dat de dreiging bestond dat Theo Verlangen werd aange steld als manager. Verlangen, trainer van Emmen en oud- coach van FC Groningen, werd door voorzitter De Vries gewenst. Berger trok zijn kon- sekwenties en vertrok voortij dig. AZ haalde hem binnen als opvolger van Frits Soetekouw, die na een seizoen werken met dispensatie, niet langer offi cieel verder mocht in Alk- Ontbindende bepaling AZ en Berger kwamen in Heerenveen een tweejarig contract overeen. Met name de nieuwe sponsor van de Alk maarders, die zonder „suike room" Klaas Molenaar verder moesten, drong aan op een verbintenis met de trainer. In de overeenkomst was een ont bindende bepaling opgenomen, die pas de laatste maand naar buiten is gekomen. Dit seizoen incasseert Berger nog een be drag aan pensioenpremie van FC Groningen. Indien AZ dat bedrag in het tweede contract jaar niet kon of wilde aanvul len, opende dat voor Berger de mogelijkheid elders werk te zoeken. AZ's voorzitter Ligthart liet zondag op persoonlijke titel Han Berger. weten, dat Berger pas zijn ei sen voor dat tweede jaar had bekend gemaakt, nadat hij al contact met andere clubs had gehad. Ligthart gaf te kennen „het boek-Berger wel uit-te hebben". Ook de sponsor van de club, die in degradatienood verkeert, liet weten de trainer nu in een ander daglicht te zien. Voor de opvolging van Berger circuleert de naam Hans van Doorneveld. In het weekeinde liet de IJmuidenaar, die bij Haarlem werkzaam is, weten dat zijn naam in de pers was gekomen na een verkeerd be grepen grap in een radiopro gramma. „Mijn aandacht gaat voor honderd procent naar Haarlem. Dat verdient de club ook. Voor solliciteren is geen tijd", aldus Van Doorneveld. die ooit als assistent bij AZ (toen nog met '67) begon. Jammer Han Berger vindt de beslissing van AZ jammer. „Ik had het werk daar graag willen afma ken. Ik denk ook dat ik er ge daan heb, zowel naar binnen als naar buiten, wat men van mij kon verwachten. De over eenkomst voor een eventueel tweede seizoen was open. Daarom ben ik met de club gaan praten wat de mogelijk heden voor volgende seizoe nen zouden zijn. Bij AZ waren die tamelijk beperkt. De club heeft mij gezegd wat er te bie den was en ik vond het niet voldoende". „Daarop heb ik meegedeeld dat ik mij bij andere clubs zou oriënteren. In Alkmaar zei men toen daar begrip voor te hebben en ik heb de vrijheid gekregen mijn gang te gaan. In Utrecht vond ik omstandig heden die mij meer aanspra ken, er kan iets meer dan in Alkmaar en dat heeft mijn keuze bepaald. Het is zeker niet zo dat ik AZ en FC Utrecht tegen elkaar uitge speeld heb. In contractbespre kingen voor het volgende sei zoen en eventueel later is AZ mijn eerste gesprekspartner geweest". DEN HAAG Gerard Kern- kers is komend weekeinde de kopman van de nationale ju- niorenploeg voor de drielan- denwedstrijd tegen Zweden en Noorwegen op kunstijbaan De Meent in Alkmaar. Op zondag 28 en maandag 29 december treedt de Nederlandse meisjes- ploeg in Karl-Marx-Stadt aan voor het drielandenduel met Oost-Duitsland en de Sovjet Unie. Jolanda Grimbergen, lid van de seniorenkernploeg van Dinus Vos, heeft verrassend geen plaats gekregen in het viertal A-junioren. De Rijns- burgse, die in het voorseizoen kampte met een enkelblessure, is reserve. In Alkmaar worden de afstanden 500, 3000, 1500 en 5000 meter gereden; in Karl- Marx-Stadt 500, 1500, 1000 en 3000. Jongens A: Gerard Kemkers (Eelde). Jac Orif (Den Haag), Bert Bruins (Vlagtwedde). Ben van der Burg (Den Hoorn). Reserve: Marco de Groot (Ede). B: Thomas Bos (Den Haag), Arno van der Poel (Roelofa- rendsveen), Kees Frankruyter (Eel- derwolde). Cor-Jan Smulders (Eind hoven). Reserve: Jan-Mare Nieuwen- kamp (Meppel). Meisjes A: Anja Bollaart (Lage Zwa- luwe), Henriétte van der Meer (Smil- de), Mariska Hekkers (Schalkhaar), Lisette Kansen (Bergen). Reserve Jolanda Grimbergen (Rijnsburg). B Janet Udema (Kropswolde). Anita Oldenhof (Emmeloord). Esmeralda Ossendrijver (Rijswijk). Herma Meij er (Assen). Reserve; Marga Kjinz (Honselersdijk). De Geer volgt Bekkering op OEGSTGEEST Eerder dan geprogrammeerd, is Boudewijn de Geer Jan Bekkering gisteren opgevolgd als hoofdtrainer van ASC. Oorspronkelijk bestond het plan de al anderhalf seizoen bij de Oegstgeestse zondagvierdeklasser werkende De Geer pas met ingang van volgend seizoen tot „eerste man" te benoemen, maar in onderling overleg hebben alle partijen besloten de procedure met enkele maanden te vervroegen. Het feit dat ASC op dit mo ment in direct degradatiegevaar verkeert, heeft met die beslis sing niets van doen, verklaart secretaris Ciggaar: „Zoals de za ken er nu voorstaan, is het zeer de vraag of ASC na afloop van dit seizoen nog vierdeklasser is. De situatie is gewoon slecht en het zou onzin zijn te denken dat het aanstellen van Boudewijn de Geer als hoofdtrainer daar onmiddellijk verandering in zou brengen". SC Veendam-Roda JC afgelast VEENDAM De inhaalwedstrijd voor de eredivisie tussen SC Veendam en Roda JC, die voor vanavond was vastgesteld, is af gelast. Het speeldveld van de Langeleegte is onbespeelbaar ge worden door zware regenval. Het is de tweede keer dat voor dit duel een andere datum moet worden gezocht. Op 29 november was mist de oorzaak van de eerste afgelasting.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9